Jump to content

World of Tanks Vatan Cephesi İle PvE'ye Açılıyor

• Please log in to reply
34 replies to this topic

Community #1 Posted 22 July 2019 - 03:11 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 30,205
Yeni PvE kipinde dalga dalga gelen düşmana karşı koyun!

Haber ögesinin tam metni

ATHELON_ #2 Posted 22 July 2019 - 03:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 32025 battles
  • 726
  • [RYNOX] RYNOX

Bu oyunun sürekli aktif olacak bir PVE moduna ihtiyacı var. PVP eşleştirme sisteminin dengesizliklerinden kurtulmak için PVE gerekli. Bu nedenle umarım geçici bir etkinlik olmaz.

Bir işi WG yapınca şüphe ile yaklaşıyorum. Umarım saçma sapan kuralları olan sıkıcı bir mod yapmazsınız. Sadece kafa dağıtmak ve bot kesmek için girilecek bir mod güzel olur.

Mesela Warships PVE modu çok başarılı bir uygulama.

Bakalım neler olacak?

Witch_King__Angmar #3 Posted 22 July 2019 - 03:38 PM

Sergeant

• Player
  • 4215 battles
  • 232

View PostATHELON_, on 22 July 2019 - 03:33 PM, said:

Bu oyunun sürekli aktif olacak bir PVE moduna ihtiyacı var. PVP eşleştirme sisteminin dengesizliklerinden kurtulmak için PVE gerekli. Bu nedenle umarım geçici bir etkinlik olmaz.

Bir işi WG yapınca şüphe ile yaklaşıyorum. Umarım saçma sapan kuralları olan sıkıcı bir mod yapmazsınız. Sadece kafa dağıtmak ve bot kesmek için girilecek bir mod güzel olur.

Mesela Warships PVE modu çok başarılı bir uygulama.

Bakalım neler olacak?

İngiliz formunda da baktım,ondan sonra tekrar buraya dönünce ATHELON nick li arkadaşımız(Abimiz) açıklamış olayı,bol bol bot kesme işlemi gibi kip,bakalım nası olucak,WG oyuncu sorunu ortaya çıkınca yapay zeka ile kendini geliştirip daha zekili bot lar koymaya mı karar verdi acaba :)

Ekleme :

Player versus environment(PvE), Uluslararası kabul edilmiş bir oyun terimidir. Devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunlarında sıkça kullanılır. Oyuncunun, bilgisayarın yapay zekâsına karşı savaşması anlamına gelir.

Edited by Witch_King__Angmar, 22 July 2019 - 05:18 PM.

onnoZZ #4 Posted 22 July 2019 - 04:03 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26090 battles
  • 404
  • [FUD] FUD
En son cadılar bayramı etkinliği vardı. Bana  oldukça sıkıcı gelmişti. 

View PostCommunity, on 22 July 2019 - 03:11 PM, said:

Yeni PvE kipinde dalga dalga gelen düşmana karşı koyun!
<a href="https://worldoftanks.eu/tr/news/general-news/homefront-PVE-battles-annoucement/">Haber ögesinin tam metni</a>

Telefondan girenler linke tıkmakla uğraşmayın . "Haberin öğesinin tam metni" 'ni(!) aşağıya yapıştırıyorum. 

"Komutanlar, dikkat!

Düşman yaklaşıyor. Birlikleri amansız. Son tanka kadar savaşacaklar. Aslarınızı toplayın, sevdiklerinizi seçin ve vatanınızı zırhlı araç dalgalarına karşı savunun. Burası Vatan Cephesi, en yeni PvE kipimiz!"

Evet tam metin tamı tamına bu kadar.

Ayrıca;  Yok "haberin öğesinin metni" Ali Sami. Bu nasıl bir tamlama :trollface:

Edited by onnoZZ, 22 July 2019 - 04:03 PM.

sobaborusu_ #5 Posted 22 July 2019 - 04:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 39799 battles
  • 765
hadi botlar gözünüz aydın

ProFighte #6 Posted 22 July 2019 - 04:42 PM

Lieutenant

• Player
  • 25756 battles
  • 1,721
  • [AR-MA] AR-MA

View Postsobaborusu_, on 22 July 2019 - 06:21 PM, said:

hadi botlar gözünüz aydın

Gerçi PvE botları bizim botlardan daha iyi oynuyor bir de böyle bakmak lazım :unsure:

DerpMcKebab #7 Posted 22 July 2019 - 05:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21596 battles
  • 379
  • [MEME] MEME
Çok yakında açılacak başlık “ bu botlar mod kullanıyor”. 

_Cuneyt__ #8 Posted 22 July 2019 - 05:22 PM

Private

• Player
  • 51505 battles
  • 30
  • [TARS] TARS
Yukarda bir arkadaşın dediği gibi bu PVE kalıcı olsun ki sizin rezil matchmaking sisteminizden yorulan oyuncular bu kipte nefes alsın.

Rapator79 #9 Posted 22 July 2019 - 05:26 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25831 battles
  • 505
Cadılar bayramındakine benzer birşeyler olur heralde...

sobaborusu_ #10 Posted 22 July 2019 - 05:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 39799 battles
  • 765

View PostRapator79, on 22 July 2019 - 06:26 PM, said:

Cadılar bayramındakine benzer birşeyler olur heralde...

cadıları bilmem de botların bayram edeceği kesin

Alias_vs_Penetrator #11 Posted 22 July 2019 - 05:57 PM

Private

• Player
  • 31582 battles
  • 37
  • [ASYA] ASYA
Botlar vs Oyuncular şeklinde bir mode / kip olacak sanırım. Eşleştirmede yine takım arkadaşlarımı botlardan da beter oyunculardan oluşturmanı bekliyorum MM. Her zaman yaptığın gibi.

Edited by Alias_vs_Penetrator, 22 July 2019 - 05:57 PM.

Mmert_Longgun #12 Posted 22 July 2019 - 06:12 PM

Private

• Player
  • 4760 battles
  • 10
  • [MSS-E] MSS-E
Oyuncuların çoğu kaya arkasına saklanıp ateş etmeyi sevdiği için sıkıcı olacaktır.

Iron_Chocolate #13 Posted 22 July 2019 - 07:08 PM

Private

• Player
  • 1140 battles
  • 7

Kaya arkasına saklanır tabi adam. 340 delen altın mermi ile T8'lere sıkıp sonra orgazm olup oyuncuyum diye gezinen çok adam adam var. T95fv4201 ile normal mermi sıkıp delemeyen biri vardı. Hemen altın mermiye döndü. Bu "oyuncu" geçinen müsvette adam T8'e 340 delen mermi atmayı oyunculuk zannediyor. Görüyoruz MM de dengesiz takımlar geldiğinde nasıl ezildiklerini. Herif dibime kadar gelmiş Progetto65 ile HE sıkıyor yani gold. Kaya arkası değil valla döndüm götümü bastım. Benden önde 2 - 3 kişiyi kestiler; bir de yanında altın sıkan 268 4 vardı plattılar. Bana gelene kadar birkaç tane soktum bari hiç olmazsa. 

Böyle rezil MM, böyle rezil oyuncu müsvetteleri olduğu sürece WoT bir yere varamaz; daha çok oyuncu kaybeder. Kardeşim niye sefer tankları ile dolu maçlara Tier8 leri atıyorsun? Allahım ne maçlar. bir tarafta 907, t95fv4201, 279e falan diğer tarafta bilmem ne. Sen garip IS3 ile. Sonra kaçınca laf ederler. Bırakın onu bunu tier 6 maçlarında bile gold sıkılıyor. Ne yapacaksın takmayacaksın :) RHM ye 150 lik topu takıp T6 gördünmü puştluk olsun diye goldu çakıp tek atacaksın.

Botlar gelsin... İyidir... Umarım bu botlar da gold nooblara özenip 3 gün sonra gold atmaya başlamazlar...  

Mmert_Longgun #14 Posted 22 July 2019 - 08:23 PM

Private

• Player
  • 4760 battles
  • 10
  • [MSS-E] MSS-E

View PostIron_Chocolate, on 22 July 2019 - 07:08 PM, said:

Kaya arkasına saklanır tabi adam. 340 delen altın mermi ile T8'lere sıkıp sonra orgazm olup oyuncuyum diye gezinen çok adam adam var. T95fv4201 ile normal mermi sıkıp delemeyen biri vardı. Hemen altın mermiye döndü. Bu "oyuncu" geçinen müsvette adam T8'e 340 delen mermi atmayı oyunculuk zannediyor. Görüyoruz MM de dengesiz takımlar geldiğinde nasıl ezildiklerini. Herif dibime kadar gelmiş Progetto65 ile HE sıkıyor yani gold. Kaya arkası değil valla döndüm götümü bastım. Benden önde 2 - 3 kişiyi kestiler; bir de yanında altın sıkan 268 4 vardı plattılar. Bana gelene kadar birkaç tane soktum bari hiç olmazsa. 

Böyle rezil MM, böyle rezil oyuncu müsvetteleri olduğu sürece WoT bir yere varamaz; daha çok oyuncu kaybeder. Kardeşim niye sefer tankları ile dolu maçlara Tier8 leri atıyorsun? Allahım ne maçlar. bir tarafta 907, t95fv4201, 279e falan diğer tarafta bilmem ne. Sen garip IS3 ile. Sonra kaçınca laf ederler. Bırakın onu bunu tier 6 maçlarında bile gold sıkılıyor. Ne yapacaksın takmayacaksın :) RHM ye 150 lik topu takıp T6 gördünmü puştluk olsun diye goldu çakıp tek atacaksın.

Botlar gelsin... İyidir... Umarım bu botlar da gold nooblara özenip 3 gün sonra gold atmaya başlamazlar...  

Adam Seviye10 olmuş haala haritayı bilmiyor,kaya arkasına geçip ortalıkta gezinen düşman bekliyor.Ben onlardan bahsediyorum.3 Sv8 ağır tank giderken karşımıza düşük seviye Hafif çıktı,biri saklandı diğeri dönüp kaçtı.Bu adamlarla oynasan ne yazar.

Far_Beyond_Driven #15 Posted 22 July 2019 - 08:57 PM

Captain

• Player
  • 30975 battles
  • 2,335
Umarim Bot vs Bot olmaz :trollface:

Iron_Chocolate #16 Posted 22 July 2019 - 10:11 PM

Private

• Player
  • 1140 battles
  • 7

View PostMmert_Longgun, on 22 July 2019 - 08:23 PM, said:

Adam Seviye10 olmuş haala haritayı bilmiyor,kaya arkasına geçip ortalıkta gezinen düşman bekliyor.Ben onlardan bahsediyorum.3 Sv8 ağır tank giderken karşımıza düşük seviye Hafif çıktı,biri saklandı diğeri dönüp kaçtı.Bu adamlarla oynasan ne yazar.

Bir bakıma haklısın. Bir bakıma değil. 

Haklı olduğun kısım, 10k, 20k savaş yapmış adam. Artık bir şekilde öğrenmiş olmalı. Hangi tankla nereye gidecek bilmiyor; bende bunlara kızmıyor değilim. Fakat; nihayetinde randoom da her türlü insan var. Bazen arty olan maçlarda normalde kazanamayacağınız bir maç; adamlar öyle bir hedef seçimi yapıyor ki; (WN8 den bahsetmiyorum) maçı sana kazandırıyor adeta. Böyle olunca hoşumuza gidiyor ya bu dengesiz kişileri de hoş görmek lazım. 

Haklı değilsin; çünkü seviye 10 olmuş; ona oyunu öğreten olmamış olabilir. Hala tankı önden gördü mü sıkıp deleceğini zannediyor. Nereye atacak belki sadece alt plakaya atmayı biliyor. Birde RNG var. 

Zaten kızdığım kişiler de onlar değil. WG ye kızıyorum; bu zırh ve penetrasyon da +/- 2 gerçekten çok. Seviye 8 de Rhm de 330 (tam hatırlamıyorum sanırım 331 di)  penetrasyon var. Sen o tankı -2 de Tier 6 nın önüne çıkarttığında 150 lik topu ile delip, tekte neredeyse garaja gönderemeyeceği med tank yok. Hatta ağırların bir çoğunu da gönderebilir. 

Aynı durum 4005 ve 183 için geçerli. 1.8k  ya kadar hasar verebiliyor. Yüksekten bir ağır tankın hele fransızlara falan denk gelince yine tekte garaja gönderebiliyorlar. Bu oyuncuları bezdiriyor. Bakın; İki arkadaşımı oyuna başlattım. İkisi de bıraktı. Çevremde oyunu bırakan çok kişi var. 10 senedir oynayan adamla yeni bir tek IS7 kasan adam elbet bir olmasın. Bir arkadaşı geçen heveslendirdim. Düşük tier bir maç açtım. Biraz oynadı hemen öldü. Ardından daha yüksek bir tierle oynamak istedi. Şuraya git falan; karşısına çıkan ilk düşmanda çok kısa sürede öldü. 

Oyun; bir başka oyun gibi değil. mermi tipleri, zırhlar, açılar, yüzlerce tank, yok küçük topu, büyük topu... Bunları yeni arkadaşlar nasıl ve ne zamanda öğrensin. Dediğim gibi 30k yapmış hala 100 WN8 le oynayan var. 

Diğer tarafta akşamları oynayanlara bak. WG oyuncuları ittiği nokta şu olmuş. Lansen ile 300 - 400 metreden altın atıp oyun oynadığını zanneden bir tür oluşmuş. Arkada yatıp 183 ile gold atıp 1800 vuran tipler yada t95 e gold yükleyip "abi ben mark kasıyorum, hehehe valla gold noob değilim" diye bahanesi olan oyuncu müsvetteleri. Oyunun da burada insanları buna teşvik ettiği görülüyor. Defenderin karşısına Coromwel i atmış. garibim sık sık neresini deleceksin? Yükle babam goldu. Birine B sini satsın oyun; delemediği tankı koysun önüne gold attırsın; diğerine ise karşısındakine kolay delinmesin diye defender ı satsın. Efektif taret zırhı 800 olan tank var. Gömülünce üzerine gidemiyorsun. Arty varsa çıkartacak yerinden yoksa öküz gibi topun olacak da he atacaksın da biraz deleceksin 80 - 100 oda komik komik... 

Witch_King__Angmar #17 Posted 22 July 2019 - 10:39 PM

Sergeant

• Player
  • 4215 battles
  • 232

- Tank Feste özel oyuncu getirdiler,twitch yayınında en çok izlnen yayıncı arkadaşlar,yanına aylık youtube program sunan eekeeboo oturdu VK dır bi kaç tankla deneme yaparak canlı yayın yaptılar youtube üzerinden sonuç :trollface:,çoğu maçlarını ellerine yüzlerine bulaştırdılar,yok öyle italyanı 3 lü lü atmayla, sniper tankı alıp gold atarak ben king im felan,adamı tokatlarlar,bu arada ben tüm yayını seyretmedim arada baktım aman aman maç çıkardıkları 2,5-3 hasar verdiler dahada üstünü görmüşlüğüm yok,1 tanka'a ateş edip öldükleride denk geldi,arty bam bam bam kafalarına yağdırınca ohhhh içimin yağları eridi resmen dedim,ne oldu gold merminiz mi bitti,yayın yapıyodunuz hani uçup kaçıyodunuz.

Not: Çok biliyosan sen yap yayında seyredek derseniz ben çok bilmiyorum,sadece birazda oyuncuları dinleseler diyorum çok güzel olucak bazı şeyler habire tank çıkarıp satmakla olmuyor bu işler bi yerde patlar balon gibi gider, alamazsınız geri.:P

Edited by Witch_King__Angmar, 22 July 2019 - 10:41 PM.

kunuri #18 Posted 22 July 2019 - 10:42 PM

Private

• Player
  • 32238 battles
  • 14
  • [TROYA] TROYA
6 ay ara verdim kafam rahattı tekrar döndüm oda ne 15 kişi yatmış sen önden yürüyorsun ve yok oluyorsun .10lvlcılara gelince adama işret ediyorsun yürü şuradan git diğer takımın tankları burada hiç oralı değil sonuç kaçınılmaz sanırım bu oyun ya düzelecek yada tarihin tozlu sayfalarında yerini alacak.55 maç yapmışım 10 galibiyet ötesi mm berbat ötesi birde hulk a benzeyen tanklar çıkmış adama vuruyorsun delinmiyor  bakıyorsun adamı ortalamışsın palette bile kalmıyor.canımdan bezdirdi.eski oyuncular ise dönmüyor dönmeyecek bu mm bu para hırsı olduğu sürece wg de daha ne diyelim bilemiyorum .

ElbisHan #19 Posted 23 July 2019 - 09:24 AM

Lieutenant

• Player
  • 85682 battles
  • 1,888
  • [GEN_Y] GEN_Y
Yok yok MM süper çalışıyor, biz botuz :teethhappy:

vuque #20 Posted 23 July 2019 - 09:33 AM

Community Manager

• WG Staff
  • 18768 battles
  • 3,656
  • [JSTCE] JSTCE

View PostDerpMcKebab, on 22 July 2019 - 06:20 PM, said:

Çok yakında açılacak başlık “ bu botlar mod kullanıyor”. 

Modu denedim, botlar iyi! Bu başlıkların açılması sürpriz olmayacak sanırım! :P

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users