Jump to content

Ele Geçirilmiş Araçların İlginç Hikayeleri

• Please log in to reply
13 replies to this topic

Community #1 Posted 23 July 2019 - 11:01 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 30,205
İnsan neden düşmanın aracını ele geçirmek ister ki? Gelin bu soruya cevap arayalım!

Haber ögesinin tam metni

Witch_King__Angmar #2 Posted 23 July 2019 - 01:59 PM

Sergeant

• Player
  • 4215 battles
  • 232

- Haber metni tarihsel açıdan güzeldi okudum teşekkürler.

- Tiger 1, 6 tier olmalı, tiger 2 de 7 tier olmalıdır.Ayrıca mevcut tiger 2 resminde paylaştığınızda oyundaki değerle uyuşmayan tek alt eğim zırhı gibi denk geldi eğer doğru okuduysam ve anlamışsam resimde 3,9 inc denmiş, 1 inc 25,4 mm olarak google amcadan öğrenmiş olduğuma göre çarpınca  99,06mm dir,Sitede tiger 2 de 80 mm olarak gözükmektedir,gerekli buff yaparsanız seviniriz.Tier leride düşmesini göz önüne alınız,gidipte X tierle karşılaşınca,taslak hormonlu tanklarla karşılaşınca patates ediyorlar bu tankları.

Calvinist #3 Posted 23 July 2019 - 06:25 PM

Private

• Player
  • 29391 battles
  • 33
  • [ARIZA] ARIZA
Tiger I ve Tiger II’nin ya birer seviye düşürülmesi ya da zırh değerlerinin arttırılması bence de mantıklı. Zamanına göre tarihteki en iyi tanklardan biri olan Tiger serisinin böyle bir oyunda yerlerde sürünmesi üzücü. 

lanlar #4 Posted 23 July 2019 - 06:40 PM

Sergeant

• Player
  • 37724 battles
  • 254
  • [BTURK] BTURK

View PostWitch_King__Angmar, on 23 July 2019 - 01:59 PM, said:

- Tiger 1, 6 tier olmalı, tiger 2 de 7 tier olmalıdır.Ayrıca mevcut tiger 2 resminde paylaştığınızda oyundaki değerle uyuşmayan tek alt eğim zırhı gibi denk geldi eğer doğru okuduysam ve anlamışsam resimde 3,9 inc denmiş, 1 inc 25,4 mm olarak google amcadan öğrenmiş olduğuma göre çarpınca  99,06mm dir,Sitede tiger 2 de 80 mm olarak gözükmektedir,gerekli buff yaparsanız seviniriz.Tier leride düşmesini göz önüne alınız,gidipte X tierle karşılaşınca,taslak hormonlu tanklarla karşılaşınca patates ediyorlar bu tankları.

Oyunda 100 mm zaten site yanlıştır eskiden 120 mm idi nerflendi almanlarda tier 9 vk nın 0 mm taret yüzüğü var ve bunu yıllarca düzeltmediler. tiger 2 nin normalde etek zırhı var 5 mm bile olsa onu eklemediler ıs7 nin etekleride 30 mm değil normalde 1 cm bile anca  almanlarda haksızlığın daniskası var. bu oyundaki tankları modelleyen arkadaşlar aşırı dikkatsizler. 

Alias_vs_Penetrator #5 Posted 23 July 2019 - 09:00 PM

Private

• Player
  • 31582 battles
  • 37
  • [ASYA] ASYA

View PostWitch_King__Angmar, on 23 July 2019 - 02:59 PM, said:

View PostCalvinist, on 23 July 2019 - 07:25 PM, said:

Tiger I ve Tiger II’nin ya birer seviye düşürülmesi ya da zırh değerlerinin arttırılması bence de mantıklı. Zamanına göre tarihteki en iyi tanklardan biri olan Tiger serisinin böyle bir oyunda yerlerde sürünmesi üzücü. 

Ben bu konularda yorum yapınca mesajım silinip uyarı almıştım. Yani WOT ile ilgili bütün dünyanın bildiğini kuldan saklıyoruz. Amerikadaki community contributorlar bu konuda gayet serbestler bizde kraldan çok kralcılık söz konusu.

Açık seçik olan şu;  Russian Bias. Yani oyun Rus yanlısı, tabi rus yanlısı olması yetmediği gibi alman tanklarına karşı da tam tersi bir tutum söz konusu. Alman tankları sadece nerflü değil aynı zamanda ayıp derecede bir RNG'ye sahip. google'a russian rng assist line yazıp arattığınızda amerikan wot community contributor claus kellermanın videolarını bulabilirsiniz adam çok güzel işliyor konuyu videolarında.

Witch_King__Angmar #6 Posted 23 July 2019 - 10:32 PM

Sergeant

• Player
  • 4215 battles
  • 232

View PostAlias_vs_Penetrator, on 23 July 2019 - 09:00 PM, said:

Ben bu konularda yorum yapınca mesajım silinip uyarı almıştım. Yani WOT ile ilgili bütün dünyanın bildiğini kuldan saklıyoruz. Amerikadaki community contributorlar bu konuda gayet serbestler bizde kraldan çok kralcılık söz konusu.

Açık seçik olan şu;  Russian Bias. Yani oyun Rus yanlısı, tabi rus yanlısı olması yetmediği gibi alman tanklarına karşı da tam tersi bir tutum söz konusu. Alman tankları sadece nerflü değil aynı zamanda ayıp derecede bir RNG'ye sahip. google'a russian rng assist line yazıp arattığınızda amerikan wot community contributor claus kellermanın videolarını bulabilirsiniz adam çok güzel işliyor konuyu videolarında.

- Dediğiniz video açtım seyrettim aynen böyle :popcorn:.

- Sonra böyle oldum :ohmy:.

- Demekki neymiş RNG(Random number generator),rus tank oynayınca RNG(Russian "tank" Nice Gift) oluyormuşşş.:)

- Mod felan hikaye,hileci WG olmuş.Bunlara mod mübah direk hemde,dibine dibine en önde bayrak taşıyan olmak lazım,ama ben mod hileye karşıyım,hormonlu tanklarımızla devam oynamaya,Tiger 1 ve Tiger 2 yi anca noob bot gelirse onlara karşı oynarız artık.

Thoreng #7 Posted 24 July 2019 - 12:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 40187 battles
  • 911
  • [RYNO] RYNO

Tiger 1 ve Tiger 2 tanklari, T34, T34-85 ve KV-1'lere karsi efsane olmustur. Oynda da tarihsel olarak karsilasip efsane oldugu tanklara gore yine cok iyi durumda. Tiger 1'i 6 seviyeye dusurmek, T-34-85'in de seviye dusmesi demek olur. Yoksa T35-85 ile Tiger 1 ayni seviye mi diyorsunuz? Tecrube ettigim kadari ile Tiger 1 kendi seviyesi icin cok uygun.

Tiger 2 icin buff gereksinimine katiliyorum. :great:

listen_little_man #8 Posted 24 July 2019 - 12:52 PM

General

• Player
  • 51701 battles
  • 9,055

Liseliler hatırlamaz 1939-1945 arası tankların dengesizliği en güzel "tarihsel savaşlar" modunda ortaya çıkmıştı. zaten sonra o modda apar topar kaldırıldı çünkü dengesizlik çok barizdi ve infial çıkaracak bir konuydu.

oyunun sorunu hala +/- 2 mm'dir. tiger'ın zırhı tek başına kendi seviyesine ve kısmen de +1'e yeter ama + mm gördüğünde geç duvar dibine bekle öyle oyun falan da çevrilmez, açı maçı hak getire. keza tiger 2'de aynı durumda.

Witch_King__Angmar #9 Posted 24 July 2019 - 01:10 PM

Sergeant

• Player
  • 4215 battles
  • 232

View PostThoreng, on 24 July 2019 - 12:47 PM, said:

Tiger 1 ve Tiger 2 tanklari, T34, T34-85 ve KV-1'lere karsi efsane olmustur. Oynda da tarihsel olarak karsilasip efsane oldugu tanklara gore yine cok iyi durumda. Tiger 1'i 6 seviyeye dusurmek, T-34-85'in de seviye dusmesi demek olur. Yoksa T35-85 ile Tiger 1 ayni seviye mi diyorsunuz? Tecrube ettigim kadari ile Tiger 1 kendi seviyesi icin cok uygun.

- Bende Matilda vardı tiger Heavy Tank No. VI geldi,matilda 1,8 sn yede tıkır tıkır deldim adam deli oldu kesin.Soru gerçekte m4-t34 bile delemeyen bi tankı,ben matilda ile normal mermi kullanarak nası deldim,bi sıkıntı yok mu? burda.

- Ayrıca pre tankı 6 seviye normal niye 7 seviye diye soru oluşmuyor mu akıllarda?,karşıma tiger 2 gelsin veya tiger 1,bende 8 tier olsun affetmiyorum her yerden yiyor maşallah,bende tiger 2 olsun ohhh be tıkır tıkır vurcağımız tank geldi karşımıza diyip yarışıyorlar,ben vurucam ben vurucam diye,sorun bu,yeni tank çıkarmaktan ziyade eldekileri bi elden geçirse diyoruz.

-Twitch pre adı altında king tiger C(tiger2) lerin nası iş yaptığını gördük seviye 7 de ,seviyeleri düşürülsün madem buff yapmıyacaksanız.

Edited by Witch_King__Angmar, 24 July 2019 - 01:52 PM.

vuque #10 Posted 24 July 2019 - 03:57 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 18768 battles
  • 3,656
  • [JSTCE] JSTCE

View PostThoreng, on 24 July 2019 - 01:47 PM, said:

View Postlisten_little_man, on 24 July 2019 - 01:52 PM, said:

Liseliler hatırlamaz 1939-1945 arası tankların dengesizliği en güzel "tarihsel savaşlar" modunda ortaya çıkmıştı. zaten sonra o modda apar topar kaldırıldı çünkü dengesizlik çok barizdi ve infial çıkaracak bir konuydu.

oyunun sorunu hala +/- 2 mm'dir. tiger'ın zırhı tek başına kendi seviyesine ve kısmen de +1'e yeter ama + mm gördüğünde geç duvar dibine bekle öyle oyun falan da çevrilmez, açı maçı hak getire. keza tiger 2'de aynı durumda.

View PostWitch_King__Angmar, on 24 July 2019 - 02:10 PM, said:

- Bende Matilda vardı tiger Heavy Tank No. VI geldi,matilda 1,8 sn yede tıkır tıkır deldim adam deli oldu kesin.Soru gerçekte m4-t34 bile delemeyen bi tankı,ben matilda ile normal mermi kullanarak nası deldim,bi sıkıntı yok mu? burda.

- Ayrıca pre tankı 6 seviye normal niye 7 seviye diye soru oluşmuyor mu akıllarda?,karşıma tiger 2 gelsin veya tiger 1,bende 8 tier olsun affetmiyorum her yerden yiyor maşallah,bende tiger 2 olsun ohhh be tıkır tıkır vurcağımız tank geldi karşımıza diyip yarışıyorlar,ben vurucam ben vurucam diye,sorun bu,yeni tank çıkarmaktan ziyade eldekileri bi elden geçirse diyoruz.

-Twitch pre adı altında king tiger C(tiger2) lerin nası iş yaptığını gördük seviye 7 de ,seviyeleri düşürülsün madem buff yapmıyacaksanız.

Yukarıda yaptığım iki alıntıda açıklandığı gibi Tiger tankları aslında seviyeleri için yeterli ve tarihsel olarak baktığında karşısına çıkan tanklara göre oyunda da üstün durumda (o sebeple zaten tarihte karşısına çıktıkları tanklardan seviye olarak yukarıdalar).

Bu durumda bu tankları aynı özelliklerde tutup, seviyelerini düşürmek pek mantıklı bir iş olmayacaktır. Premium versiyonlarının seviye 6 ve 7 olmasının sebebi kullandıkları silahlar ve motor/radyo gibi donanımlarınn o seviyeye uygun olmasıdır. Yoksa 10,5 cm Kw.K. L/68 + Maybach HL 230 TRM P45 + FuG 12 takılı Tiger 2 ile siz 7. seviye savaşlarına girerseniz diğer tanklara karşı oldukça güçlü bir tanka sahip olacağınızdan o seviyeler için dengeden söz etmek mümkün olmayacaktır.

Witch_King__Angmar #11 Posted 24 July 2019 - 07:55 PM

Sergeant

• Player
  • 4215 battles
  • 232

View Postvuque, on 24 July 2019 - 03:57 PM, said:

Yukarıda yaptığım iki alıntıda açıklandığı gibi Tiger tankları aslında seviyeleri için yeterli ve tarihsel olarak baktığında karşısına çıkan tanklara göre oyunda da üstün durumda (o sebeple zaten tarihte karşısına çıktıkları tanklardan seviye olarak yukarıdalar).

- Kendimizi kandırmayalım,bence seviylerine göre yeterli değil :facepalm:,hormonlular çıtır çıtır yiyorlar,X tierle karşılaşmayı saymıyorum bile,gören listede bu tankları ohh ohh keklik geldi bitane cepte diye bakıyor bu tanklara oyunda.:)

Özetlemek gerekirse bu tanklarla ağızınızla kuş tutsanızda olmaz diyorum,çok üstün tanklar var.Bu iki tankın ismi var gerisi tırt rastgele savaşlarda.

Edited by Witch_King__Angmar, 24 July 2019 - 07:57 PM.

aydyldz #12 Posted 26 July 2019 - 11:07 AM

Warrant Officer

• Player
  • 23883 battles
  • 541
  • [SA-AS] SA-AS
İşin özü Alman sevdasıyla Tanks oyununa dalmayın. Ben o şekilde başladım çok zorlandım... Warships'de bir sorun olmuyor ; ama Tanks'da büyük problem.

Tyhoun #13 Posted 27 July 2019 - 05:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 20842 battles
  • 329
Belkide tüm tankları tek seviye yapıp sadece adını değiştirerek oynayalım bari , seviye dengeleme olayı kesin çözüm olabilir . Tüm tankların 8 seviye sabitlenip oynandığı bir mod ile denenebilir . Olaya farklı bir bakış açısı ...

Tyhoun #14 Posted 27 July 2019 - 05:50 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 20842 battles
  • 329

seviye 6 japon tiger tankı ve tiger 131 premium 6 seviye aynı model ve zırha sadece ateş gücü 6 seviye uygun onu oynayabilirsiniz . Tiger 1 bir seviye düşürülürse ne olurdu belli . Önemli olan seviye 8 ne tankı gelecek , hani süpertest olan lowe ve E 75 karışımı tank gelecekse sıkıntı yok . Yoksa bir anlamı olmaz . 

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users