Jump to content

Vatan Cephesi. Onlara Hiçbir Şey Vermeyin!

• Please log in to reply
159 replies to this topic

Community #1 Posted 24 July 2019 - 02:22 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 31,498
Vatanınızı savunmak için savaşın ve düşman yığınlarını püskürtün!

Haber ögesinin tam metni

ATHELON_ #2 Posted 24 July 2019 - 02:40 PM

Warrant Officer

• Player
  • 32558 battles
  • 779
  • [RYNOX] RYNOX

Daha önce WG'nin bu işi rezil edeceğine ilişkin kaygılarımı belirtmiştim. Sonuçta beklendiği gibi oldu.

İnsanlar eğlenebilsin diye basit bir PVE modu yapmak varken neden bu kadar karışık ve stresli bir senaryo yaptınız? Videoyu izlerken başım döndü. Daha kaç tane kural sayacaklar diye beklemeye başladım. 15x15 basit bir PVE modu yapsanız yeterliydi. Rasgele savaştaki eşleştirme dengesizliği sebebiyle zaten sinirlerimiz bozuluyor. Ekstra bir stres kaynağına ne gerek var?

Neden sadece ruslar, amerikalar ve ingilizlerle oynamak zorundayız? Ben alman tanklarıyla oynayıp rus, amerikan, ingiliz kesmek istiyorum. Neden alman tanklarıyla oynayamıyoruz?

Tarihsel olarak doğru olan az sayıda alman panzerinin çok sayıda diğer dandik milletlerin tanklarını çekirdek çiğner gibi harcamasıdır. Ben alman panzerleri ile rusları ezmek istiyorum.

Ayrıca kimin umrunda ezik müttefik tankları? Oyuncu kazanmak istiyorsanız şanlı tigerlarla kükreyebileceğimiz bir oyun yapın. Bu kafayla devam ederseniz daha çok oyuncu kaybedersiniz.

Edited by ATHELON_, 24 July 2019 - 02:47 PM.

SupremeMaster #3 Posted 24 July 2019 - 02:46 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 41172 battles
  • 1,374
  • [EDBFE] EDBFE
Sonunda tahvillerime ellemeden iyileştirilmiş donanım alma fırsatı.. Fakat bunun genele açık bir etkinlik olması da az ürkütmüyor değil..

innocenT_deviL #4 Posted 24 July 2019 - 02:49 PM

Major

• Player
  • 32823 battles
  • 2,983

Çoğu kişinin gözünden kaçacaktır:

Block Quote

Günlük Yakıt varili sayısı sınırlıdır, bu sebeple girebileceğiniz savaş sayısı da sınırlıdır. Savaş alanında başarılı olmak ve Tümeninizi güçlendirmek için Yakıtı akıllıca kullanın!

barzo_twitch #5 Posted 24 July 2019 - 02:53 PM

Corporal

• Player
  • 15681 battles
  • 157
  • [FARM-] FARM-

Büyük ihtimal yakıt gold ile satılacaktır,detaylı bakamadim ama karışık görünüyor.

Sanırım geçenki cadilar bayramı etkinliği gibi bonuslar yok.

Witch_King__Angmar #6 Posted 24 July 2019 - 02:55 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 4390 battles
  • 365

- Sorun şu 5 kişilik takım bulmak zordamıyız ,bulamazsak açıklamada lejyoner felan varmıydı benim gözümden kaçmış olabilir.Ancak akşamdan akşama iş ten sonra yaparız gibi geldi.

Düzeltme : Tekrar izleyince gördüm random olarak atama yapıcakmış.5 Kişi.

14:00 Added after 5 minutes

View PostATHELON_, on 24 July 2019 - 02:40 PM, said:

Daha önce WG'nin bu işi rezil edeceğine ilişkin kaygılarımı belirtmiştim. Sonuçta beklendiği gibi oldu.

İnsanlar eğlenebilsin diye basit bir PVE modu yapmak varken neden bu kadar karışık ve stresli bir senaryo yaptınız? Videoyu izlerken başım döndü. Daha kaç tane kural sayacaklar diye beklemeye başladım. 15x15 basit bir PVE modu yapsanız yeterliydi. Rasgele savaştaki eşleştirme dengesizliği sebebiyle zaten sinirlerimiz bozuluyor. Ekstra bir stres kaynağına ne gerek var?

Neden sadece ruslar, amerikalar ve ingilizlerle oynamak zorundayız? Ben alman tanklarıyla oynayıp rus, amerikan, ingiliz kesmek istiyorum. Neden alman tanklarıyla oynayamıyoruz?

Tarihsel olarak doğru olan az sayıda alman panzerinin çok sayıda diğer dandik milletlerin tanklarını çekirdek çiğner gibi harcamasıdır. Ben alman panzerleri ile rusları ezmek istiyorum.

Ayrıca kimin umrunda ezik müttefik tankları? Oyuncu kazanmak istiyorsanız şanlı tigerlarla kükreyebileceğimiz bir oyun yapın. Bu kafayla devam ederseniz daha çok oyuncu kaybedersiniz.

- Bende tiger felan alıp rus kesmek isterdim veya t 34 felan,yani saldıran kip olayı yapsalarmış veya kursk Muhaberisi gibi yapsalarmış daha iii olurmuş gibi geldi bana.Hadi bakalım Tiger 1,nası kesicez 4 seviye tankla onu düşünün dedi herhalde wg

Edited by Witch_King__Angmar, 24 July 2019 - 03:03 PM.

Treppenwitz #7 Posted 24 July 2019 - 03:33 PM

Private

• Player
  • 53077 battles
  • 30
  • [SWRM] SWRM
Ödüllere bak! Ben size 5 tier premium tanklarımdan birini vereyim de düzgün bi PvE yapın. 3 tane donanım için bunca şamataya değer mi? 

Edited by _Cuneyt__, 24 July 2019 - 03:37 PM.

magnum1979 #8 Posted 24 July 2019 - 03:33 PM

Private

• Player
  • 19401 battles
  • 3
  • [TARS] TARS
Bence Eğlenceli olacak
14:34 Added after 1 minute

View Post_Cuneyt__, on 24 July 2019 - 03:33 PM, said:

Ödüllere bak! Ben size 5 tier premium tanklarımdan birini vereyim de düzgün bi PvE yapın. 

Kendi 5 seviye tanklarımızla girebilsek çok daha güzel olurdu elbet

kingmertkingmert #9 Posted 24 July 2019 - 03:36 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8218 battles
  • 80

Block Quote

Çünkü bu oyunda Almanlar çok güçlü.Hele Maus,E100,Tiger 2 falan ortalığı yıkıyor. :trollface:

Treppenwitz #10 Posted 24 July 2019 - 03:39 PM

Private

• Player
  • 53077 battles
  • 30
  • [SWRM] SWRM

View Postmagnum1979, on 24 July 2019 - 02:33 PM, said:

Bence Eğlenceli olacak
14:34 Added after 1 minute

Kendi 5 seviye tanklarımızla girebilsek çok daha güzel olurdu elbet

Forum portalında kendi resmini koyan ilk canlısın Muhasebeci! 

onnoZZ #11 Posted 24 July 2019 - 03:41 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26850 battles
  • 490
  • [FUD] FUD
Videoyu izleyemedim sonuna kadar. Ne oluyor ? 40 mı yapıyor en sonunda?.

Sharp1903 #12 Posted 24 July 2019 - 03:42 PM

Captain

• Player
  • 40012 battles
  • 2,465
  • [KAZMA] KAZMA

Block Quote

Özel paketler satın alarak gelişiminizi hızlandırma ve değerli tahvil donanımını daha hızlı edinme fırsatınız var. Premium Hesap günleri, DP ve Kredi takviyeleri, vb. gibi ek bonuslar içerirler. Bu ekstralar sayesinde Cephenizi daha hızlı takviye edebilir ve hak ettiğiniz ödüllere olan yolu kısaltabilirsiniz.

:hiding:

Treppenwitz #13 Posted 24 July 2019 - 03:54 PM

Private

• Player
  • 53077 battles
  • 30
  • [SWRM] SWRM

View PostSharp1903, on 24 July 2019 - 02:42 PM, said:

:hiding:

Hmmm yine bir şeyler satın alıyoruz. ok wg ok. 

vuque #14 Posted 24 July 2019 - 04:24 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 18939 battles
  • 3,817
  • [6-45] 6-45

View PostATHELON_, on 24 July 2019 - 03:40 PM, said:

Neden sadece ruslar, amerikalar ve ingilizlerle oynamak zorundayız? Ben alman tanklarıyla oynayıp rus, amerikan, ingiliz kesmek istiyorum. Neden alman tanklarıyla oynayamıyoruz?.

Çünkü Vatan Cephesi savunma üzerine kurgulanan bir senaryo ve tarihte müttefikler savunan, Almanlar ise saldıran durumunda oldukları için bu oyun modunda müttefikler olarak oynayabilmektesiniz.

View PostSupremeMaster, on 24 July 2019 - 03:46 PM, said:

Sonunda tahvillerime ellemeden iyileştirilmiş donanım alma fırsatı.. Fakat bunun genele açık bir etkinlik olması da az ürkütmüyor değil..

İyileştirilmiş donanım alma fırsatı bana da çok cazip geldi! :coin:

Witch_King__Angmar #15 Posted 24 July 2019 - 04:29 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 4390 battles
  • 365

View Post_Cuneyt__, on 24 July 2019 - 03:54 PM, said:

Hmmm yine bir şeyler satın alıyoruz. ok wg ok. 

- Vatan Cephesi. Onlara Hiçbir Şey Vermeyin!  =>  WG başlıkta bi cacık alamıycanız yok öyle beleşe köfte demiş ya,ne kadar para okadar köfte.Artık ekmek arası ekmek yemeyelimde.

- Benim gördüğüm herseviye için 2000 puan ,inş her seviye için değildir.Yoksa benzin yetişmez ona.

15:32 Added after 2 minutes

View Postvuque, on 24 July 2019 - 04:24 PM, said:

Çünkü Vatan Cephesi savunma üzerine kurgulanan bir senaryo ve tarihte müttefikler savunan, Almanlar ise saldıran durumunda oldukları için bu oyun modunda müttefikler olarak oynayabilmektesiniz.

- Bizde dedikki ruslar ve  müttefikler savunsun biz saldıralım Alman olarak :great:.

Edited by Witch_King__Angmar, 24 July 2019 - 04:30 PM.

vuque #16 Posted 24 July 2019 - 04:38 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 18939 battles
  • 3,817
  • [6-45] 6-45

View PostWitch_King__Angmar, on 24 July 2019 - 05:29 PM, said:

- Bizde dedikki ruslar ve  müttefikler savunsun biz saldıralım Alman olarak :great:.

Savunma üzerine kurgulanan bir oyun modunda saldıran olmak istediğinizi, bunun moda tamamen ters olduğunu söylemek istedim bende! ;)

francisco77_hero #17 Posted 24 July 2019 - 04:55 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 40808 battles
  • 3,341

View Postvuque, on 24 July 2019 - 05:38 PM, said:

Savunma üzerine kurgulanan bir oyun modunda saldıran olmak istediğinizi, bunun moda tamamen ters olduğunu söylemek istedim bende! ;)

vugue yılbaşı kutularından bu sene: mürettebat kitapları - tank kesitleri - tahvil - tahvilli donanımlar- çıkar mı sence ..tamamen tahmin sorusu..yılların bir çalışanı olarak..yeni çıkan bu ürünleri kutulara koyup daha da cazip ve süprizli yapmak istemez mi sence yılbaşı şenliklerini

Noobmatic #18 Posted 24 July 2019 - 05:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18605 battles
  • 50
Keşke 10 günlük bir etkinlik değil de kalıcı bir PVE modu olsa.

Öte yandan benim gibi orta seviye oyuncular "gelişmiş donanım" alamayacaklardır. Üst seviye oyuncular bu donanımları alıp makası iyice açacaklardır.

Sayın Wargaming yöneticilerine naçizane önerim; orta ve düşük seviyeli oyunculara sahip çıkıp destekleyin.

ATHELON_ #19 Posted 24 July 2019 - 08:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 32558 battles
  • 779
  • [RYNOX] RYNOX

View Postvuque, on 24 July 2019 - 04:38 PM, said:

Tamam savunan taraf olalım ve vatanı savunalım ama alman fatherland'ını savunalım. Akın akın gelen ruslara karşı Berlin'i savunalım. Normandiya'da, Ardenlerde amerikanlara, ingilizlere karşı savunma yapalım. 2000 metre mesafeden Jagdtigerla T-34 vuralım, Fury filmindeki gibi Tigerla shermanları ip gibi sıraya dizelim. Tarihte Almanlar yenildi ama belki biz kurtarabiliriz Almanyayı. Sonuçta teknolojik olarak üstün olan kazanmalıdır.

Witch_King__Angmar #20 Posted 24 July 2019 - 10:24 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 4390 battles
  • 365

View PostATHELON_, on 24 July 2019 - 08:48 PM, said:

Tamam savunan taraf olalım ve vatanı savunalım ama alman fatherland'ını savunalım. Akın akın gelen ruslara karşı Berlin'i savunalım. Normandiya'da, Ardenlerde amerikanlara, ingilizlere karşı savunma yapalım. 2000 metre mesafeden Jagdtigerla T-34 vuralım, Fury filmindeki gibi Tigerla shermanları ip gibi sıraya dizelim. Tarihte Almanlar yenildi ama belki biz kurtarabiliriz Almanyayı. Sonuçta teknolojik olarak üstün olan kazanmalıdır.

- Normandiya Çarpışmaları sırasında Tiger II Müttefik birliklerine karşı terör estirdi. Öyle ki sadece havacılık ya da savaş donanması bunu yapabilirdi. Tüm düelloların galibiydi ve önden vuruşlarla asla yok edilemedi. Sadece yakından ve yanlardan yapılan atışlar onu susturmayı başarabildi.

- Kursk Savaşı’nda da bu tanklar Sovyetler’i oldukça zorladı. Tek bir Königstiger’ın tam 22 tane T 34 tankını imha etmesi de Königstiger’ın ne kadar ciddi ve ölümcül bir tank olduğunun en açık kanıtlarından biridir. 500 tank Doğu ve Batıdaki on binlerce Müttefik tankının karşısında nasıl olur da güçler dengesini değiştirebilir. Hitler Tiger II’ lerin kalitelerinin her türlü dezavantajın üstesinden gelebileceğine şiddetle inanıyordu. Tiger II’ leri hiçbir şey zapt edemezdi. 88 mm’lik topuyla herhangi bir müttefik tankını onların mesafelerinin yetemeyeceği uzaklıktan kolayca yok etme kapasitesine sahipti. Königstiger’lar tam destekle birlikte bir saldırıya öncülük etmek için mükemmellerdi. Königstiger’lar Ocak 1945’den Nisan 1945’e kadar yaklaşık 500 düşman tankını yok etmiştir. Sadece uygun savaş kayıpları göz önüne alındığında bu yok etme oranı Alman ordusundaki ve şimdiye kadar ki herhangi bir tanktan daha üstündür.

- Amerikan Başçavuş Clyde d. Bronson’un Tiger II Tankıyla İlk Karşılaşması

Amerika’da tank eğitimi alırken bize söyledikleri Sherman tanklarının üstün tanklar olduğu, Alman tanklarının bununla başa çıkacak bir teknolojisi olmadığı söyleniyordu. Nihayet müfrezemize saldırı görevi verildi. 18 Sherman tankı tek sıra halinde giderken iki adet Alman tankı ile karşılaştık. Haftalardır heyecanla beklediğimiz an geldiği için sabırsızca saldırıya geçtik. Almanların bir tanesi yoluna devam etti, diğer tank ise yavaş yavaş bize doğru döndü ve hızla üstümüze doğru gelmeye başladı. Öyle ki 500 metre mesafeye kadar birliğimize yakındı. Öne geçmiş 12 Sherman tankımız ateş etti. 5 ya da 6 vuruşun ön tarafına isabet ettiğini gördüm ancak atışların hepsi ön zırhı sadece sıyırdı ve uzaklaştı. Alman tankının etrafını duman bulutları sardı. Duman bulutları dağıldığında Alman tankının hiçbir şey olmamış gibi sakince bize doğru nişan aldığını gördük ve ateş etmeye devam ettik. Alman Tankı’ndan gelen ilk mermi yanımdaki Sherman tankını parçalayıp geçti. Attığımız mermiler kendisini rahatsız bile etmiyordu. Günün sonunda 14 Sherman tankımız orada, 2 Sherman tankımız ise kaçarken 2-2,5 km öteden yine aynı Alman tankı tarafından avlandı. O günden sonra hemen her Amerikalı ‘da bir Alman tankı korkusu başladı. Her tankı King Tiger sanıyor ve istemeden korkuya kapılıyorduk. Şimdi bize eğitimdeyken söylenen yalanların hayatımıza nasıl mal olduğu aklıma geldikçe devletime sinirleniyorum eğer o gün King Tiger gibi bir tankımız olsaydı şu an hepimiz evimizde olurduk” – Başçavuş Clyde d. Bronson-1944.

Edited by Witch_King__Angmar, 24 July 2019 - 10:24 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users