Jump to content

Dlaczego dobrzy są dobrzy... ale nie tak dobrzy, jak im się wydaje? - Szczegółowa analiza

zielony niebieski fioletowy fiolet unicum tryhard XVM

• Please log in to reply
131 replies to this topic

PREXER #41 Posted 31 July 2019 - 01:30 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 57530 battles
  • 1,330

Trzeba Ci przyznać, że działasz systematycznie. Najpierw stawiasz tezę

View PostMeinHerzBrennt, on 30 July 2019 - 12:06 AM, said:

Nieumiejętność przyjmowania krytyki - niewielkie zaskoczenie dla kogokolwiek i jednoczesne potwierdzenie od dawna panującego stereotypu. Fioletowi gracze autentycznie ciężko znoszą wszelki rodzaj krytyki. Pewnie, kiedy ich wina jest udokumentowana i bezsprzeczna to posypią głowy popiołem ale baaardzo trudno przechodzi im to przez gardła i prawie zawsze okraszone jest jakimś dodatkowym komentarzem, który ma na celu umniejszenie ich porażki lub rozmycie winy. Toksyczna mieszanka tworzy się gdy fioletem zostaje ktoś, kto mentalnie nie jest przygotowany na ogień krytyki (nieodłączny podczas bycia na szczycie) i zaczyna być agresywny. Okazuje się, że większość nie jest przygotowana na sukces - nawet w takiej mikroskali, jak World of Tanks.

MeinHerzBrennt

A następnie potrafisz ją lapidarnie udowodnić!

View PostMeinHerzBrennt, on 31 July 2019 - 12:32 PM, said:

Już to wytłumaczyłem, nie będę się powtarzał.

;)

Edited by PREXER, 31 July 2019 - 01:31 PM.

MeinHerzBrennt #42 Posted 31 July 2019 - 02:23 PM

Major

• Player
  • 30868 battles
  • 2,745
  • [KNAGA] KNAGA

View PostPREXER, on 31 July 2019 - 02:30 PM, said:

Trzeba Ci przyznać, że działasz systematycznie. Najpierw stawiasz tezę

A następnie potrafisz ją lapidarnie udowodnić!

;)

Naprawdę chcesz powtórki z dyskusji o Magicznych Dziurach PREXER'a?

Block Quote

Pasożytnictwo - jest to następstwo nieumiejętności prowadzenia bitwy samodzielnie. Mnóstwo zielonych graczy zamiast wspomagać, najzwyczajniej w świecie żeruje na cudzych osiągnięciach. Niewiarygodnie irytujące zachowanie które trudno wychwycić. Najpospolitszym z nich jest dobijanie ogryzków - wypracowałeś pozycję, obijasz przeciwnika, skupiasz na sobie jego uwagę, została mu resztka punktów trafień i nagle znikąd pojawia się zielony rycerz odziany w dziewiczą biel (taaak...) i niczym damę z opałów ratuje Cię, wykańczając wroga. Później robi to jeszcze kilkukrotnie i podczas gdy Ty strawiłeś na takich wymianach ognia większość żywotności swojego pojazdu, Don Kaszalot zasuwa z prawie pełną pulą. Swoją drogą to prowadzi do kolejnej abstrakcyjnej wady, jaką jest...

Nie widzisz różnicy między udzielaniem wsparcia komuś, kto tego potrzebuje a celowym żerowaniu a cudzym wysiłku?

PS Chłopaki, nie załamujcie mnie. Ten tekst jest napisany prostym językiem, przeczytanie go ze zrozumieniem to nie jest wyzwanie.

Edited by MeinHerzBrennt, 31 July 2019 - 03:00 PM.

PREXER #43 Posted 31 July 2019 - 03:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 57530 battles
  • 1,330

View PostMeinHerzBrennt, on 31 July 2019 - 02:23 PM, said:

Nie widzisz różnicy między udzielaniem wsparcia komuś, kto tego potrzebuje a celowym żerowaniu a cudzym wysiłku?

PS Chłopaki, nie załamujcie mnie. Ten tekst jest napisany prostym językiem, przeczytanie go ze zrozumieniem to nie jest wyzwanie.

A to przykład takiego celowego żerowania?

View PostPREXER, on 31 July 2019 - 08:47 AM, said:

View PostMeinHerzBrennt, on 31 July 2019 - 03:08 AM, said:

Powtarzam po raz kolejny - jest zasadnicza różnica między udzielaniem wsparcia a żerowaniem na cudzych osiągnięciach. Jeżeli ktoś z powodzeniem radzi sobie z przeciwnikiem i zielony podjeżdża na sam koniec aby go dobić to nie ma na to żadnego usprawiedliwienia. Nie jest to też kończenie luf, gdyż tę niedokończoną lufę czekała tak czy inaczej rychła śmierć.

Tak...

Znajdź mi gracza który nie uważa, że "z powodzeniem sobie radzi z przeciwnikiem". Powie Ci to nawet wtedy, gdy ganianka za przeciwnikiem wkoło kamienia i wymiana dingów trwa już piątą minutę gry. Lub ma za rogiem gościa na jeden strzał i godzinami czai się z wyjazdem na niego mimo, że jedną bułę może przyjąć. Też zapewne uważa, że sobie świetnie radził, a tu jakiś cham jedzie,w pełnym biegu strzela i zgarnia mu fraga. Nawet nie dziękując jedzie dalej... :teethhappy:

Nie załamuj mnie... Nie zadzieraj nosa (w typowy dla fioleta sposób), tylko najpierw przeczytaj co kto ma na ten temat do powiedzenia, a dopiero później odpowiadaj.

Edited by PREXER, 31 July 2019 - 03:14 PM.

MeinHerzBrennt #44 Posted 31 July 2019 - 03:18 PM

Major

• Player
  • 30868 battles
  • 2,745
  • [KNAGA] KNAGA

Ile razy mam się Ciebie pytać, czy rozumiesz różnicę między udzielaniem komuś wsparcia a żerowaniem na cudzym wysiłku? Subiektywna opinia nie ma tutaj w ogóle żadnego znaczenia - to, że ktoś UWAŻA, że sobie radzi nie jest równoznaczne z tym, że faktycznie tak jest. To jest właśnie umiejętność właściwej oceny sytuacji, która odróżnia dobrego gracza od słabego. Powtarzam to na tym forum od lat - opinie, odczucia i wrażenia są nieważne, niemiarodajne i nijak nie można ich przeciwstawiać faktycznej sytuacji.

Edited by MeinHerzBrennt, 31 July 2019 - 03:24 PM.

szuwax666 #45 Posted 31 July 2019 - 03:28 PM

Captain

• Player
  • 42335 battles
  • 2,207
  • [_CHS_] _CHS_
Classic. Uderz w stół a nożyce się odezwą. LOL!

PREXER #46 Posted 31 July 2019 - 03:28 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 57530 battles
  • 1,330

View PostMeinHerzBrennt, on 31 July 2019 - 03:18 PM, said:

Ile razy mam się Ciebie pytać, czy rozumiesz różnicę między udzielaniem komuś wsparcia a żerowaniem na cudzym wysiłku? Subiektywna opinia nie ma tutaj w ogóle żadnego znaczenia - to, że ktoś UWAŻA, że sobie radzi nie jest równoznaczne z tym, że faktycznie tak jest. To jest właśnie umiejętność właściwej oceny sytuacji, która odróżnia dobrego gracza od słabego.

Wiesz...

Narzucasz dziwny sposób dyskusji. Ba! To nawet nie dyskusja, to kazanie! I to na zasadzie: "Macie tu kołki prawdę objawioną. Słuchać i morda w kubeł"'.  Co idealnie wpisuje się w stworzony przez Ciebie punkt opracowania pt." Nieumiejętność przyjmowania krytyki". 

*edytowano raz spróbuję Ci coś wyjaśnić licząc na merytoryczną odpowiedź. 

View PostPREXER, on 31 July 2019 - 08:47 AM, said:

Poza tym trudno wymagać od pomidora, by ogarniał całość sytuacji na mapie czy taktyki na poziomie zielonego. Zielony na poziomie niebieskiego... itp. itd

Oceny konkretnej sytuacji graczy o różnych poziomach nigdy nie będą zbieżne. Z braku wiedzy czy doświadczenia. O innych lukach nie wspominając... Tu nie ma miejsca na coś takiego jak "prawda obiektywna".

Dlatego odnośnie punktów "Pasożytnictwo" i  "Oszczędzanie punktów trafień" zostaję przy swoim: punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. I co byś nie zrobił w ocenie słabszego gracza często będzie źle.

By Ci było łatwiej zapytam - komu i jakimi metodami będziesz po bitwie udowadniał, że "obiektywnie" miałeś rację. Zarówno wtedy jak odstrzeliłeś komuś przeciwnika sprzed nosa jak i innym razem, gdy tego nie zrobiłeś, a ... niestety sojusznik za moment poległ.

Bo z tego co widzę sobie przecież nie musisz nic udowadniać... Prawda?

Edited by AngryCombatWombat, 31 July 2019 - 07:46 PM.
Respektuj innych

MeinHerzBrennt #47 Posted 31 July 2019 - 03:52 PM

Major

• Player
  • 30868 battles
  • 2,745
  • [KNAGA] KNAGA

PREXER, udowodniłeś na tym forum już wielokrotnie, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, a Twoje poglądy są tak bardzo oderwane od rzeczywistości (ilości medali wyznacznikiem umiejętności - dzieło Twojego forumowego życia), że nawet Twoje rażące braki w elementarnej wiedzy na temat gry (wizjery i inne szczeliny w czołgach mają 0 pancerza - vel Magiczne Dziury PREXER'a) wydają się przy nich błahostkami. Wyjaśnię Ci to po raz ostatni - opinie, odczucia i subiektywne oceny nie są wyznacznikiem czegokolwiek. Nie mają wpływu na stan faktyczny. Ty uważałeś, że ilość zdobytych Medali Pool'a jest wyznacznikiem umiejętności gracza - i cały ten urojony pogląd wynikał wyłącznie z tego, że sam posiadasz kilka takich medali. Stworzyłeś teorię na podstawie subiektywnej oceny, którą notabene błyskawicznie obalono. Analogicznie sytuacja wygląda tutaj - to, że ktoś ma jakiś pogląd na dany temat nie oznacza jeszcze, że jest on zgodny z prawdą.

View Postszuwax666, on 31 July 2019 - 04:28 PM, said:

Classic. Uderz w stół a nożyce się odezwą. LOL!

To akurat było do przewidzenia, że zieloni gracze będą mieli najwięcej do powiedzenia. Przygotowałem się na taką ewentualność.

Edited by MeinHerzBrennt, 31 July 2019 - 03:53 PM.

PREXER #48 Posted 31 July 2019 - 04:06 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 57530 battles
  • 1,330

View PostMeinHerzBrennt, on 31 July 2019 - 03:52 PM, said:

Analogicznie sytuacja wygląda tutaj - to, że ktoś ma jakiś pogląd na dany temat nie oznacza jeszcze, że jest on zgodny z prawdą.

Wiesz... bo jest "prawda", "tyż prawda" i "*edytowano prawda". Jak w tym przypadku.

Edited by AngryCombatWombat, 31 July 2019 - 08:02 PM.
Niestosowny język

MeinHerzBrennt #49 Posted 31 July 2019 - 04:09 PM

Major

• Player
  • 30868 battles
  • 2,745
  • [KNAGA] KNAGA

View PostPREXER, on 31 July 2019 - 05:06 PM, said:

Wiesz... bo jest "prawda", "tyż prawda" i "*edytowano prawda". Jak w tym przypadku.

Czyli mówimy dokładnie o tym samym. Po co więc się ze mną sprzeczasz?

Edited by AngryCombatWombat, 31 July 2019 - 08:02 PM.

PREXER #50 Posted 31 July 2019 - 04:11 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 57530 battles
  • 1,330
*edytowano

Edited by AngryCombatWombat, 31 July 2019 - 08:00 PM.
Spam

MeinHerzBrennt #51 Posted 31 July 2019 - 04:16 PM

Major

• Player
  • 30868 battles
  • 2,745
  • [KNAGA] KNAGA

*edytowano 

Edited by AngryCombatWombat, 31 July 2019 - 07:58 PM.
Ataki osobiste

PREXER #52 Posted 31 July 2019 - 04:21 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 57530 battles
  • 1,330
*edytowano

Edited by PREXER, 01 August 2019 - 08:31 AM.
Ataki osobiste

MeinHerzBrennt #53 Posted 31 July 2019 - 04:25 PM

Major

• Player
  • 30868 battles
  • 2,745
  • [KNAGA] KNAGA

View PostPREXER, on 31 July 2019 - 05:21 PM, said:

*edytowano

Podjąłbym się dyskusji, gdybyś faktycznie dokonał jakiejś krytyki. Tymczasem po raz kolejny forsujesz pogląd, iż opinie są równoważne z faktami. Ten sam błąd poznawczy popełniłeś przy wmawianiu wszystkim wokół, że ilość bezwartościowych medali jest wyznacznikiem umiejętności.

Edited by AngryCombatWombat, 31 July 2019 - 07:55 PM.

Mr_Blady #54 Posted 31 July 2019 - 04:27 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 3112 battles
  • 313
*edytowano

Edited by AngryCombatWombat, 31 July 2019 - 07:53 PM.
Spam

Natural__ #55 Posted 31 July 2019 - 05:01 PM

Captain

• Player
  • 36908 battles
  • 2,089
  • [S_W_F] S_W_F

Jest dokładnie jak napisał MHB: zielonki mają najwięcej do powiedzenia a fiolety obruszają się na każdą formę wypowiedzi niezgodną z prawdą obiektywną czyli subiektywną prawdą fioleta.

Czyli pełna zgoda.

kobuz29 #56 Posted 31 July 2019 - 06:03 PM

Corporal

• Player
  • 18314 battles
  • 183
  • [W4VE] W4VE
Fajny temat;) Ciekawie się czyta.

Edited by kobuz29, 31 July 2019 - 06:04 PM.

40kaczmar #57 Posted 31 July 2019 - 06:23 PM

Corporal

• Player
  • 17145 battles
  • 171
  • [11BR] 11BR
*edytowano

Edited by AngryCombatWombat, 31 July 2019 - 07:51 PM.
Spam

Kot_04 #58 Posted 31 July 2019 - 06:36 PM

Brigadier

• Player
  • 20334 battles
  • 4,325

Jakiś tydzień temu według Wot-Life mój ogólny WN8 przeszedł z żółtego na zielony.:medal:  JEJ1!!

Napiszę, że taki to ze mnie egzemplarz: Mimo że jestem roślinką, która dopiero odzyskuje naturalny kolor, to mam 3 cechy gracza   niebieskiego  - niestety są to wady. Lecz jednak niebieskie. :B

Są to:

Za to mogę stwierdzić, że nie posiadam żadnych wymienionych tutaj wad gracza   zielonego . Przy czym mam większość zalet zielonka, poza Błyskawiczną nauką. Dalej mam jednak Powolne myślenie - jeszcze są ślady  żółtego .

Edited by Kot_04, 01 August 2019 - 12:11 PM.

Marek6 #59 Posted 31 July 2019 - 06:45 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24785 battles
  • 304
Najwspanialszy komunikat w grze to ,,tym go nie pokonasz" Tak jak byś ty decydował gdzie trafi pocisk Dla niedowiarków nie punkt celownika określa miejsce trafienia tylko okrąg i ustawienia programu w zależności od wartości rynkowej danego gracza Gra ma zarabiać 

MarkizDeSejd #60 Posted 31 July 2019 - 07:18 PM

Lance-corporal

• Player
  • 45778 battles
  • 55
  • [IRONR] IRONR

Przecież autor tego wątku pisze to z przymróżeniem oka (mam nadzieję) i nie jest on wolny od uogólnień; trudno byłoby się zagłębić w gameplay każdego gracza z osobna, skoro wszystkich xvm równo szufladkuje w kolory, o zgrozo tego z 1602 wn i tego z 2100 wn w tę samą barwę, ale mimo wszystko jest to jakaś podstawa i skala mówiąca o graczu.

Znam graczy co są fioletowi i czymkolwiek by nie grali, grają na fioletowo bo stosują hack w postaci mózgu, znam takich co są fioletowi, ale tłuką głównie tylko na 10, bo na niższych tierach nie ogarniają i lubią zawsze być na topie :), są i tacy, co mają overall fioletowy, ale na wyższych tierach z kolei grają przeciętnie a są mistrzami niższych tierów, są też mistrzowie kilku pojazdów, statpadderzy itd. itp. Znam też takich graczy, co nie potrafią wogóle grać, ale twierdzą, że grają dobrze.

Autor wątku też nie wyssał tego opisu z palca, skoro napisał to po obserwacji strumyków, więc poświęcił na to czas i  pewnie coś jest na rzeczy i widocznie istnieją takie o to typowe schematy i zachowania graczy, zależne od koloru, mnie to tam nie przeszkadza ani mnie nie obraża w żaden sposób. Ciekaw jestem, czy bez xvm-a byłby w stanie określić kolor gracza. Nie - po jednej grze to pewnie byłoby niemożliwe.

Nie raz mi się zdawało, że zagrałem dobrze, ooo że zagrałem zapierdzieliście omfkurdeg super, i tak się zdarzyło,iż wrzuciłem powtórkę i potem ją obejrzałem :) No kurde, przecież tak to nie wyglądało, a jednak wyglądało :/ Przecież to nie byłem ja! To jednak byłem ja :D

Stad może takie uogólnienie to takie właśnie spojrzenie chłodnym okiem i wtedy to by się nawet spinało w logiczną całość :)

Also tagged with zielony, niebieski, fioletowy, fiolet, unicum, tryhard, XVM

6 user(s) are reading this topic

0 members, 6 guests, 0 anonymous users