Jump to content

Powstanie Warszawskie

• Please log in to reply
95 replies to this topic

SlaworPL #21 Posted 01 August 2019 - 01:09 PM

Major

• Player
  • 34957 battles
  • 2,574

http://blog.surgepol...YgHB8xEHxTNWjco

\Warto przeczytać

Filowirus_made_in_china #22 Posted 01 August 2019 - 01:12 PM

Corporal

• Player
  • 17833 battles
  • 168

View PostFalathi, on 01 August 2019 - 11:21 AM, said:

W naprawdę dużym skrócie: wymagałoby to uprzedniego przetłumaczenia artykułu na wszystkie obsługiwane języki, z czego rzadko korzystamy w przypadku tekstów, które mają istotne znaczenie dla części społeczności ( a nie wszystkich społeczności, które mamy w grze ) a jednocześnie nie są bezpośrednio związane z grą. 

[edytowano]

Edited by peaceful_tankman, 01 August 2019 - 04:09 PM.
Nie zniżaj się do ataków osobistych, obelg i nagabywania.

Msciboj #23 Posted 01 August 2019 - 01:22 PM

Lieutenant

• Player
  • 21177 battles
  • 1,941

View PostFalathi, on 01 August 2019 - 11:40 AM, said:

Jest drobny event w grze: misja, w której można wygrać emblemat 4. pułku Czołgów ciężkich. 

Co znamienne pulk ktory wyzwalal zgliszcza Warszawy. Jakie to symboliczne dla waszego tekstu.

Tekstu w ktorym slowem nie wspominacie o decyzjach Stalina, ktore doprowadzily do upadku Powstania Warszawskiego i zniszczenia Warszawy.

Dalej propagujcie i rozpowszechniajcie radziecka wersje historii i do tego kierujecie ten wybiorczy artykul do polskiej spolecznosci.

Do tego nie wypisujcie takich bzdur:

Block Quote

Dokładnie 75 lat temu, o godzinie 17:00 gen. Tadeusz Komorowski „Bór” wydał rozkaz o rozpoczęciu akcji „Burza”, której celem było wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji. 

General Tadeusz Komorowski "Bor" wydal rozkaz o rozpoczeciu akcji zbrojnej w Warszawie, ktora byla czescia akcji "Burza" (akcja trwala od stycznia 1944 roku)

31 sierpnia 1944 roku okolo godziny 18.

Edited by Msciboj, 01 August 2019 - 01:23 PM.

RK_8_8_Kubica #24 Posted 01 August 2019 - 01:27 PM

Field Marshal

• Player
  • 41543 battles
  • 35,736
  • [AW-LE] AW-LE

View Postcpt_zgredQ, on 01 August 2019 - 01:18 PM, said:

Szkoda że nie ma żadnego eventu, bonusu z okazji tak ważnego wydarzenia.

Posted Image

View PostUpupork, on 01 August 2019 - 01:30 PM, said:

Dzięki że mi przypomniałeś, do turnieju na 17 dołączyłem :deer: No cóż, może przez 2 minuty mnie nie zniszczą...
Taką postawę trzeba nagrodzić. Co powiesz na 3 dni konta premium? Kod znajdziesz w prywatnej wiadomości :)

Nullmaruzero #25 Posted 01 August 2019 - 01:57 PM

Warrant Officer

• Player
  • 23988 battles
  • 897

Dziwne te Wasze decyzje. Macie Pudla, którego tak czy siak sprzedajecie więc mogliście go wrzucić pod jakąś zniżkę razem z fajnym artykułem o powstaniu.

Ja rozumiem, że to by było "zarabianie na tragediach", ale koniec końców Pudel i tak jest w grze więc na upartego i tak już "na tym zarabiacie" więc w tym przypadku można by chociaż w minimalnym stopniu użyć tego i uświadomić resztę Europy o tym wydarzeniu.

Arta całego o historii czołgów chińskich wysmarowaliście "bo wierzchołek drzewa", więc i powstanie można było "bo Pudel". Ba, nawet mini-evencik który jednorazowo by dawał jakiś emblemat za rozegranie bitwy od 17:00 do 18:03 (63 minuty).

Nie chcecie robić takich artów to nie róbcie. Wasza gra, ale nie wciskajcie kitu jako tłumaczenia. Jeśli mocy przerobowych brakuje to macie CC. Zapodać im kalendarz wydarzeń które byście chcieli opatrzyć artykułami i niech skrobią, a od Was niech jakiś proofreader tylko ogarnie i wio.

Edited by Nullmaruzero, 01 August 2019 - 02:03 PM.

Upupork #26 Posted 01 August 2019 - 02:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7270 battles
  • 576
  • [63DCH] 63DCH

View PostNullmaruzero, on 01 August 2019 - 01:57 PM, said:

Dziwne te Wasze decyzje. Macie Pudla, którego tak czy siak sprzedajecie więc mogliście go wrzucić pod jakąś zniżkę razem z fajnym artykułem o powstaniu.

Ja rozumiem, że to by było "zarabianie na tragediach", ale koniec końców Pudel i tak jest w grze więc na upartego i tak już "na tym zarabiacie" więc w tym przypadku można by chociaż w minimalnym stopniu użyć tego i uświadomić resztę Europy o tym wydarzeniu.

Jest zniżka na 30% Pudla... Jak już coś piszesz to najpierw sprawdź.

Spoiler

Revanche25 #27 Posted 01 August 2019 - 02:13 PM

Lieutenant General

• Clan Diplomat
  • 41091 battles
  • 6,594
  • [FNPRO] FNPRO

No mi np. tu brakuje 

Powstanie Warszawskie

Wśród żołnierzy znajdowali się ludzie z najróżniejszych warstw społecznych (utalentowani sportowcy, aktorzy, artyści, nauczyciele, naukowcy, lekarze, działacze społeczni i polityczni) oraz przedstawiciele ponad 20 narodowości w liczbie 200–300 osób. Byli wśród nich m.in.: Węgrzy, Słowacy, Francuzi, Belgowie, Holendrzy, Grecy, Brytyjczycy, Włosi, Ormianie, Rosjanie (emigranci porewolucyjni i obywatele sowieccy), a także pojedynczy przedstawiciele innych narodów: Azer, Czech, Ukrainiec, Rumun, Australijczyk i Nigeryjczyk.

Można było by przetłumaczyć pokazać że nie tylko Polacy walczyli  "Za Naszą i Waszą Wolność" w Powstaniu Warszawskim, a przy okazji zainteresować ludzi do poszukiwania informacji na temat swoich rodaków biorących udział w PW 1944.

Falathi #28 Posted 01 August 2019 - 02:20 PM

Field Marshal

• Player
  • 20382 battles
  • 11,592

View PostRevanche25, on 01 August 2019 - 02:13 PM, said:

No mi np. tu brakuje 

Można było by przetłumaczyć pokazać że nie tylko Polacy walczyli  "Za Naszą i Waszą Wolność" w Powstaniu Warszawskim, a przy okazji zainteresować ludzi do poszukiwania informacji na temat swoich rodaków biorących udział w PW 1944.

Revanche, masz oczywiście rację, ale nie da się zmieścić wszystkich ważnych informacji w artykule o objętości przewidzianej na portalu. Artykuł i tak zawiera jedynie absolutne minimum informacji i siłą rzeczy b. dużo pomija. 

Gdybyśmy dysponowali dowolną objętością tekstu to jak dla mnie musiałby znaleźć się przynajmniej jeden dłuższy akapit o planach Komendy Głównej ( skąd w ogóle Powstanie, co zamierzano zdobyć i jak, jakimi siłami ), o uwarunkowaniach politycznych oraz za i przeciw ( a więc nie tylko tło polityczne, ale też choćby skrócone informacje o naradach KG w ostatnich dniach przed Powstaniem ). Do tego na pewno opis początku walk jak i opis przebiegu Powstania później, wraz z informacjami o tym, co działo się w mieście i jakie jednostki kierowano do tłumienia Powstania. Warto byłoby też wspomnieć o próbach niesienia pomocy Powstaniu i desantach LWP. 

A to i tak nie wszystko. 

shogun_PL #29 Posted 01 August 2019 - 02:33 PM

Corporal

• Player
  • 48617 battles
  • 167
  • [LP-NN] LP-NN

W tym linku informacja o Powstaniu Warszawskim w języku angielskim dla anglojęzycznej części społeczności w dziale Off-Topic: http://forum.worldof...-august-1-1944/

[edytowano]

A włączając się krótko do dyskusji, to przyczyna dla której każdy Rosjanin i inny spadkobierca ZSRR nie chce żeby świat pamiętał o Powstaniu Warszawskim jest jedna i oczywista: Rosjanie zostawili wtedy Warszawę na pastwę losu, celowo, na wyraźny rozkaz Stalina zatrzymując swoje wojska kilka kilometrów od Warszawy. Z ich punktu widzenia była to sytuacja idealna: Polacy wykrwawiali się, jednocześnie osłabiając wojska niemieckie. Mają pełną świadomość tej niewygodnej dla nich hańby historycznej, dlatego wolą żeby świat o Powstaniu nie pamiętał.

Edited by shogun_PL, 01 August 2019 - 07:33 PM.
Nie dyskutuj na temat moderacji i sankcji.

Revanche25 #30 Posted 01 August 2019 - 02:43 PM

Lieutenant General

• Clan Diplomat
  • 41091 battles
  • 6,594
  • [FNPRO] FNPRO

View PostFalathi, on 01 August 2019 - 02:20 PM, said:

Revanche, masz oczywiście rację, ale nie da się zmieścić wszystkich ważnych informacji w artykule o objętości przewidzianej na portalu. Artykuł i tak zawiera jedynie absolutne minimum informacji i siłą rzeczy b. dużo pomija. 

Gdybyśmy dysponowali dowolną objętością tekstu to jak dla mnie musiałby znaleźć się przynajmniej jeden dłuższy akapit o planach Komendy Głównej ( skąd w ogóle Powstanie, co zamierzano zdobyć i jak, jakimi siłami ), o uwarunkowaniach politycznych oraz za i przeciw ( a więc nie tylko tło polityczne, ale też choćby skrócone informacje o naradach KG w ostatnich dniach przed Powstaniem ). Do tego na pewno opis początku walk jak i opis przebiegu Powstania później, wraz z informacjami o tym, co działo się w mieście i jakie jednostki kierowano do tłumienia Powstania. Warto byłoby też wspomnieć o próbach niesienia pomocy Powstaniu i desantach LWP. 

A to i tak nie wszystko. 

Tu nie potrzeba elaboratu na 500 stron, a wystarczy może wziąć przykład przy tworzeniu cud dłuższych artykułów historycznych od kolegów zajmujących się WoWsem np. takie Zatapianie okrętów w Scapa Flow czy Na straconej pozycji: PolskaBitwa pod Oliwą: dzień, w którym słońce zaszło w południe. Nie wymagamy od was aż takiej pracy jak Legendy marynarki wojennej: Błyskawica

PS. Dla zainteresowanych artykuły są tłumaczone na inne języki np. CZ wystarczy zjechać na duł i zmienić. 

PS2. Falathi by uczcić 100 lecie powstania czołgów powstało 7 artykułów (!), a jak by nie patrzeć to taki 100 lat czołgów: Kołowi bracia jest znacznie dłuższy.

Edited by Revanche25, 01 August 2019 - 03:06 PM.

muriceps #31 Posted 01 August 2019 - 02:49 PM

Major General

• Player
  • 30905 battles
  • 5,506
  • [UVC] UVC

View Postshogun_PL, on 01 August 2019 - 03:33 PM, said:

http://forum.worldof...-august-1-1944/

[edytowano]

A włączając się krótko do dyskusji, to przyczyna dla której każdy Rosjanin i inny spadkobierca ZSRR nie chce żeby świat pamiętał o Powstaniu Warszawskim jest jedna i oczywista: Rosjanie zostawili wtedy Warszawę na pastwę losu, celowo, na wyraźny rozkaz Stalina zatrzymując swoje wojska kilka kilometrów od Warszawy. Z ich punktu widzenia była to sytuacja idealna: Polacy wykrwawiali się, jednocześnie osłabiając wojska niemieckie. Mają pełną świadomość tej niewygodnej dla nich hańby historycznej, dlatego wolą żeby świat o Powstaniu nie pamiętał.

A dałoby się to wrzucić na inne sekcje językowe?

RK_8_8_Kubica #32 Posted 01 August 2019 - 02:50 PM

Field Marshal

• Player
  • 41543 battles
  • 35,736
  • [AW-LE] AW-LE

View Postshogun_PL, on 01 August 2019 - 03:33 PM, said:

Polecam film Kurier Pasikowskiego jeśli jeszcze nie oglądałeś.

bolo99 #33 Posted 01 August 2019 - 03:08 PM

Colonel

• Beta Tester
  • 50754 battles
  • 3,812
  • [NIEUL] NIEUL

View Post_Patrol, on 01 August 2019 - 12:27 PM, said:

Posted Image

Misję szwajcarską zrobiłem, tej nie mam, czemu?

Edited by bolo99, 01 August 2019 - 03:08 PM.

Revanche25 #34 Posted 01 August 2019 - 03:15 PM

Lieutenant General

• Clan Diplomat
  • 41091 battles
  • 6,594
  • [FNPRO] FNPRO

View Postbolo99, on 01 August 2019 - 03:08 PM, said:

Misję szwajcarską zrobiłem, tej nie mam, czemu?

Obstawiam te same problemy co niektórzy z Polski mieli na TKSa.

slawi111 #35 Posted 01 August 2019 - 03:31 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 30034 battles
  • 1,023

View PostFalathi, on 01 August 2019 - 03:20 PM, said:

Tu nie chodzi o "wszystkie" ważne informacje, tylko o informacje które zachęciłyby ludzi (z innych krajów) do poszukania głębiej, poczytania artykułów, obejrzenia filmów o Powstaniu, odwiedzenia Muzeum PW (o ile wybiorą się do Warszawy), itd itp. Każdy Polak o Powstaniu pamięta. A ten, który jakimś cudem zapomniał, przypomni sobie gdy o 17 w całym kraju zawyją syreny. Nas nie trzeba edukować takimi artykułami. A resztę społeczności EU owszem. Dlaczego? Ano dlatego, że na Zachodzie wiedza o takich wydarzeniach jak Powstanie Warszawskie jest przekazywana w sposób szczątkowy lub całkowicie pomijana. I mówię tu o wiedzy szkolnej, którą i tak wielu traktuje jak 3xZ (zakuć zaliczyć zapomnieć). I to jest właśnie pole do popisu dla was. Jednym krótkim, lecz dobrze napisanym artykułem możecie sprawić, że kilka tysięcy ludzi zainteresuje się Powstaniem (i być może przekaże zdobytą wiedzę dalej) lub możecie nie zrobić kompletnie nic. Właśnie wybraliście to drugie. Dlaczego podjęto taką decyzję? Nie wiemy, ale możemy się tego domyślać...

profes79 #36 Posted 01 August 2019 - 03:35 PM

Field Marshal

• Player
  • 23915 battles
  • 10,397
  • [FENOM] FENOM
Na Zachodzie powstanie warszawskie notorycznie mylone jest i utożsamiane z powstaniem w getcie...

shogun_PL #37 Posted 01 August 2019 - 03:59 PM

Corporal

• Player
  • 48617 battles
  • 167
  • [LP-NN] LP-NN

View Postmuriceps, on 01 August 2019 - 01:49 PM, said:

A dałoby się to wrzucić na inne sekcje językowe?

Wszystko się da jeśli komuś zależy i się zechce ;-) Znacie języki to tłumaczcie i wrzucajcie. Ta pamięć należy się Bohaterom. Przypominam wątek: http://forum.worldof...-august-1-1944/

View Postprofes79, on 01 August 2019 - 02:35 PM, said:

Na Zachodzie powstanie warszawskie notorycznie mylone jest i utożsamiane z powstaniem w getcie...

Tym bardziej należy pisać i przypominać. Jeśli sami nie będziemy tego robić, nikt nas nie wyręczy.

Edited by shogun_PL, 01 August 2019 - 04:00 PM.

MarkizDeSejd #38 Posted 01 August 2019 - 04:40 PM

Corporal

• Player
  • 54722 battles
  • 112
  • [IRONR] IRONR
Kupiłem sobie swego czasu książkę do poczytania Piotra Zychowicza "Obłęd 44", i bardzo mnie zniesmaczyła ta pozycja, ja rozumiem krytykę powstania, dowództwa etc. ale ten autor to jest zachwycony Niemcami, nie lubi Armii Czerwonej, natomiast Polaków to otwarcie hejtuje?? No może nie wszystkich, bo defetystów wysławia pod niebiosa. I to jest nagradzany w Polsce autor książek historycznych?? Dawno czegoś takiego stronniczego nie czytałem. Przecież to jest jakieś nieporozumienie?

Falathi #39 Posted 01 August 2019 - 04:46 PM

Field Marshal

• Player
  • 20382 battles
  • 11,592

View PostMarkizDeSejd, on 01 August 2019 - 04:40 PM, said:

Kupiłem sobie swego czasu książkę do poczytania Piotra Zychowicza "Obłęd 44", i bardzo mnie zniesmaczyła ta pozycja, ja rozumiem krytykę powstania, dowództwa etc. ale ten autor to jest zachwycony Niemcami, nie lubi Armii Czerwonej, natomiast Polaków to otwarcie hejtuje?? No może nie wszystkich, bo defetystów wysławia pod niebiosa. I to jest nagradzany w Polsce autor książek historycznych?? Dawno czegoś takiego stronniczego nie czytałem. Przecież to jest jakieś nieporozumienie?

Zychowicz AFAIK jest bardziej dziennikarzem. 
Z ciekawych, a wyważonych pozycji dużo bardziej podeszła mi książka Andrzeja Leona Sowy "Kto wydał wyrok na miasto" - ma tę zaletę, że skupia się nie tylko na otoczce politycznej Powstania, ale opisuje w ogóle plany rządu, wojskowych i wreszcie KG AK począwszy od prawie początku wojny, pokazuje że pomysł Powstania nie wziął się z powietrza. Mało książek dotyczących Powstania które kojarzę poświęca aż tak wiele miejsca tym kwestiom. 

AdrianC1987 #40 Posted 01 August 2019 - 06:27 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8891 battles
  • 52
  • [A_PRO] A_PRO
Czy tylko ja nie mam misji ani na polskie ani na szwajcarskie emblematy? 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users