Jump to content

Powstanie Warszawskie

• Please log in to reply
95 replies to this topic

Vroobelek #41 Posted 01 August 2019 - 06:43 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20085 battles
  • 909
  • [WW3] WW3
Żenujące indeed. Jak trzeba zrobić tekst o heroicznych wyczynach Saszki Pawłowa, to tłumaczony jest nawet na suahili. No, ale nie można sugerować np. rosyjskim czytelnikom, kto tam stał za Wisłą podczas Powstania.

RK_8_8_Kubica #42 Posted 01 August 2019 - 07:02 PM

Field Marshal

• Player
  • 41543 battles
  • 35,736
  • [AW-LE] AW-LE

View PostAdrianC1987, on 01 August 2019 - 07:27 PM, said:

Czy tylko ja nie mam misji ani na polskie ani na szwajcarskie emblematy? 

Wymienione misje znajdziesz w kategorii inne misje.

Posted Image

Nie wiem dlaczego znikła mi ukończona już misja na Szwajcarskie emblematy, a dokładnie na flagę Szwajcarii.

W każdym razie emblematy pojawiają się po wybraniu pojazdu i kliknięciu >  wygląd > własne style > emblematy.

Edited by _Patrol, 01 August 2019 - 07:03 PM.

Vroobelek #43 Posted 01 August 2019 - 07:05 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20085 battles
  • 909
  • [WW3] WW3

View PostMarkizDeSejd, on 01 August 2019 - 04:40 PM, said:

Kupiłem sobie swego czasu książkę do poczytania Piotra Zychowicza "Obłęd 44", i bardzo mnie zniesmaczyła ta pozycja, ja rozumiem krytykę powstania, dowództwa etc. ale ten autor to jest zachwycony Niemcami, nie lubi Armii Czerwonej, natomiast Polaków to otwarcie hejtuje?? No może nie wszystkich, bo defetystów wysławia pod niebiosa. I to jest nagradzany w Polsce autor książek historycznych?? Dawno czegoś takiego stronniczego nie czytałem. Przecież to jest jakieś nieporozumienie?

Zychowicz jest na dłuższą metę nudny, całe AK to dla niego amatorzy, którzy nie rozumieli, że trzeba w pewnym momencie zacząć bić Rosjan i zacząć "taktyczną współpracę" z Niemcami - chociaż po stronie Niemców nie było do tego zbyt wielu chętnych (co sam Zychowicz przyznaje w nieco lepszej "Opcji niemieckiej"). Ale to się tak wygodnie patrzy z perspektywy, a do współpracy z Rosjanami zobowiązywały ich przede wszystkim ustalenia rządu.

AdrianC1987 #44 Posted 01 August 2019 - 07:24 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8789 battles
  • 52
  • [A_PRO] A_PRO

@_Patrol

Niestety nie mam takiej kategorii misji :(

RK_8_8_Kubica #45 Posted 01 August 2019 - 07:40 PM

Field Marshal

• Player
  • 41543 battles
  • 35,736
  • [AW-LE] AW-LE

View PostAdrianC1987, on 01 August 2019 - 08:24 PM, said:

@_Patrol

Niestety nie mam takiej kategorii misji :(

Upewnij się czy nie posypały się pliki gry.

Sprawdzisz to sprawdzając spójność plików gry w ustawieniach launchera zakładka wsparcie, a jeśli masz game center, to klikasz zakładkę wot następnie klikasz ustawienia gry i  wybierasz sprawdź i napraw. // gra ma być wyłączona.

Warto też sprawdzić czy czasem nie są winne mody, jeśli je oczywiście masz.

UWAGA, dawno temu gracze mieli podobne problemy więc jeśli nic nie pomoże, to zalecam skontaktować się z działem wsparcia gracza po zalogowaniu.

bolo99 #46 Posted 01 August 2019 - 07:52 PM

Colonel

• Beta Tester
  • 50750 battles
  • 3,809
  • [NIEUL] NIEUL

View Post_Patrol, on 01 August 2019 - 06:02 PM, said:

Wymienione misje znajdziesz w kategorii inne misje.

Posted Image

Nie wiem dlaczego znikła mi ukończona już misja na Szwajcarskie emblematy, a dokładnie na flagę Szwajcarii.

W każdym razie emblematy pojawiają się po wybraniu pojazdu i kliknięciu >  wygląd > własne style > emblematy.

W innych misjach mam tylko szwajcarską, polskiej brak.

Miałem, teraz już nawet nie mam kategorii "inne misje"

Edited by bolo99, 01 August 2019 - 07:54 PM.

RK_8_8_Kubica #47 Posted 01 August 2019 - 07:54 PM

Field Marshal

• Player
  • 41543 battles
  • 35,736
  • [AW-LE] AW-LE

View Postbolo99, on 01 August 2019 - 08:52 PM, said:

W innych misjach mam tylko szwajcarską, polskiej brak.

Miałem, teraz już nawet nie mam kategorii "inne misje"

View Post_Patrol, on 01 August 2019 - 08:40 PM, said:

UWAGA, dawno temu gracze mieli podobne problemy więc jeśli nic nie pomoże, to zalecam skontaktować się z działem wsparcia gracza po zalogowaniu.

Jak zwykle o czymś zapomniałem.

Kolosalne znaczenie może mieć miejsce, a dokładnie kraj, w którym przebywałeś zakładając konto gry, jak i kraj, w którym obecnie przebywasz.

Edited by _Patrol, 01 August 2019 - 07:56 PM.

AdrianC1987 #48 Posted 01 August 2019 - 08:10 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8789 battles
  • 52
  • [A_PRO] A_PRO

View Post_Patrol, on 01 August 2019 - 07:54 PM, said:

Kolosalne znaczenie może mieć miejsce, a dokładnie kraj, w którym przebywałeś zakładając konto gry, jak i kraj, w którym obecnie przebywasz.

Niestety, ani naprawienie gry przez GC, ani usunięcie Modów nie pomogło.

Konto zakładałem w Polsce i obecnie jestem w Polsce :/

Pozostaje napisać do supportu, więc raczej nie mam szans na te misje i emblematy :(

Sinber #49 Posted 01 August 2019 - 08:15 PM

Lance-corporal

• Player
  • 20088 battles
  • 89
  • [-OBO-] -OBO-
W mojej ocenie  nikomu nie ujmując ale  Polska ma bardzo słabych ludzi w wg   dlaczego..?  Spójrzcie na Czechów  jak nie mini maratonik na specjalne kamo to teraz są uwzględnieni w tym " festiwalu czołgów" ,  Na 100-lecie  Polacy dostali po 5flag  bodajże..? teraz dostaliśmy po kilka emblematów.. Czy to naprawdę są wszystkie możliwości naszego supportu? 

Upupork #50 Posted 01 August 2019 - 08:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7250 battles
  • 562
  • [63DCH] 63DCH

View PostSinber, on 01 August 2019 - 08:15 PM, said:

W mojej ocenie  nikomu nie ujmując ale  Polska ma bardzo słabych ludzi w wg   dlaczego..?  Spójrzcie na Czechów  jak nie mini maratonik na specjalne kamo to teraz są uwzględnieni w tym " festiwalu czołgów" ,  Na 100-lecie  Polacy dostali po 5flag  bodajże..? teraz dostaliśmy po kilka emblematów.. Czy to naprawdę są wszystkie możliwości naszego supportu? 

Bo widzisz, oni tam mają połączone siły supportu czeskiego i słowackiego :trollface:

dominik70 #51 Posted 01 August 2019 - 08:35 PM

Private

• Player
  • 31486 battles
  • 33
  • [S4A] S4A

Jak myślisz kolego dlaczego Ci myślący w duchu sowietskowo sojuza nie lubią Polski i Polaków? Bo zawsze nawet będąc w układzie stawaliśmy im okoniem i byliśmy niepokorni, nie można nam było zaufać. Polska i Polacy to takie dziwne cuś, że jak to zgnoisz i stłamsisz to nie będzie Ci jadło z ręki tylko na nią jeszcze napluje. Możemy być podzieleni ale niech nam kto tutaj obcy zacznie się panoszyć to go we własnym ogródku zakopiemy, a znienawidzony somsiad Janusz jeszcze łopaty pożyczy i pomoże zakopać, a Grażyna z Krystynom zimne piwo przyniosom. :-)

Edited by dominik70, 01 August 2019 - 08:37 PM.

bolo99 #52 Posted 01 August 2019 - 08:48 PM

Colonel

• Beta Tester
  • 50750 battles
  • 3,809
  • [NIEUL] NIEUL

View Post_Patrol, on 01 August 2019 - 06:54 PM, said:

TKSa dostałem bez problemu, do gry loguję się z polskiego adresu, do forum różnie dziś rano faktycznie mogłem mieć zagraniczne ip.

Support mi właśnie odpisał że nie ma takiej misji choć wysłałem im Twojego screena.

Edited by bolo99, 01 August 2019 - 08:52 PM.

shogun_PL #53 Posted 01 August 2019 - 08:54 PM

Corporal

• Player
  • 48515 battles
  • 167

View PostTygrysiogon, on 01 August 2019 - 06:44 PM, said:

*edited*

Gdyby zjawisko o którym piszesz dotyczyło tylko tego forum, czy tej gry to byłby pikuś. Niestety duch Stalina jest o wiele bardziej nieśmiertelny i wszędobylski niż nam się wydaje. To że mamy dziś tak nędzne relacje z Rosją i wszystkim co postsowieckie (a za taką należy uznać tę grę) w największej mierze wynika z tego, że różni spadkobiercy Związku Radzieckiego nie chcą rozliczyć się z przeszłością i pozwolić na nowe otwarcie. Wydarzenia takie jak atak na Polskę 17 września, mordy katyńskie, czy Powstanie Warszawskie skoro nie mogą już być zaprzeczone jako fakty historyczne, to przynajmniej są z całym zaangażowaniem pomniejszane, pomijane i traktowane milczeniem. Nawet tu, w środowisku tak banalnym jak forum gry komputerowej. Jednocześnie mamy całkiem dobre relacje z drugim historycznym oprawcą, czyli Niemcami. Dlaczego? Bo oni przy każdej okazji oficjalnie biją się w piersi, uznają swoją winę, mówią o wstydzie i potępiają swoich przodków (jednocześnie pragmatyczni jak to Niemcy pokazują nam środkowy palec w kwestii odszkodowań za zbrodnie drugiej wojny). Ale to już niektórym wystarcza. To już bez wątpienia tworzy zupełnie inną atmosferę.

My oczywiście możemy pisać, możemy upominać się o prawdę i o niej przypominać, ale koniec końców machina i tak zadziała zgodnie z zamierzeniem - jeśli informacja nie poszła w 'forumowy mainstream' we wszystkich językach, to tak naprawdę praktycznie do nikogo nie dotarła. To się wzorowo wpisuje w politykę historyczną współczesnej Rosji. To też daje dużo do myślenia, na ile różne niezależne rosyjskojęzyczne przedsięwzięcia są faktycznie od tej polityki niezależne...

bolo99 #54 Posted 01 August 2019 - 09:25 PM

Colonel

• Beta Tester
  • 50750 battles
  • 3,809
  • [NIEUL] NIEUL

Ma ktoś angielskiego klienta i jeszcze wyświetlającą się misję "Powstanie warszawskie"? Potrzebuję screena żeby pokazać *edited* niedowiarkom z supportu.

Dzięki profes

profes79 #55 Posted 01 August 2019 - 09:33 PM

Field Marshal

• Player
  • 23877 battles
  • 10,397
  • [FENOM] FENOM

View Postbolo99, on 01 August 2019 - 10:25 PM, said:

Ma ktoś angielskiego klienta i jeszcze wyświetlającą się misję "Powstanie warszawskie"? Potrzebuję screena żeby pokazać *edited* niedowiarkom z supportu.

Daj mi moment.

20:35 Added after 2 minute
Posted Image

RK_8_8_Kubica #56 Posted 01 August 2019 - 10:35 PM

Field Marshal

• Player
  • 41543 battles
  • 35,736
  • [AW-LE] AW-LE

@bolo99

Łap do kompletu.

Posted Image

Posted Image

nazgul43 #57 Posted 01 August 2019 - 11:00 PM

Private

• Player
  • 23952 battles
  • 8
  • [O-R-S] O-R-S
Całkowicie zgadzam się z przedmówcami. Tekst powinien być opublikowany przynajmniej jeszcze w trzech językach: niemieckim, rosyjskim i angielskim.

slawi111 #58 Posted 01 August 2019 - 11:23 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 30027 battles
  • 1,021

View Postshogun_PL, on 01 August 2019 - 09:54 PM, said:

Gdyby zjawisko o którym piszesz dotyczyło tylko tego forum, czy tej gry to byłby pikuś. Niestety duch Stalina jest o wiele bardziej nieśmiertelny i wszędobylski niż nam się wydaje. To że mamy dziś tak nędzne relacje z Rosją i wszystkim co postsowieckie (a za taką należy uznać tę grę) w największej mierze wynika z tego, że różni spadkobiercy Związku Radzieckiego nie chcą rozliczyć się z przeszłością i pozwolić na nowe otwarcie. Wydarzenia takie jak atak na Polskę 17 września, mordy katyńskie, czy Powstanie Warszawskie skoro nie mogą już być zaprzeczone jako fakty historyczne, to przynajmniej są z całym zaangażowaniem pomniejszane, pomijane i traktowane milczeniem. Nawet tu, w środowisku tak banalnym jak forum gry komputerowej. Jednocześnie mamy całkiem dobre relacje z drugim historycznym oprawcą, czyli Niemcami. Dlaczego? Bo oni przy każdej okazji oficjalnie biją się w piersi, uznają swoją winę, mówią o wstydzie i potępiają swoich przodków (jednocześnie pragmatyczni jak to Niemcy pokazują nam środkowy palec w kwestii odszkodowań za zbrodnie drugiej wojny). Ale to już niektórym wystarcza. To już bez wątpienia tworzy zupełnie inną atmosferę.

My oczywiście możemy pisać, możemy upominać się o prawdę i o niej przypominać, ale koniec końców machina i tak zadziała zgodnie z zamierzeniem - jeśli informacja nie poszła w 'forumowy mainstream' we wszystkich językach, to tak naprawdę praktycznie do nikogo nie dotarła. To się wzorowo wpisuje w politykę historyczną współczesnej Rosji. To też daje dużo do myślenia, na ile różne niezależne rosyjskojęzyczne przedsięwzięcia są faktycznie od tej polityki niezależne...

Napisałeś wprost to, co myśli wielu z nas. Miej świadomość, że konsekwencje mogą być różne (ten post na 100% nie przetrwa). Ja chyba nie mam aż takich jaj, bo trochę bawi mnie to forum i nie chcę wyrwać wielomiesięcznego bana za samotną krucjatę która i tak nie zmieni niczego, a zwłaszcza postępowania WG, które być może faktycznie jest jakoś sterowane z góry? Kto wie, wszak żyjemy w czasach gdy polityka po chamsku wciska się dosłownie w każdą dziedzinę życia i i po odpowiednim "dofinansowaniu" nawet producenci śrubokrętów, myszy komputerowych czy rękawic ogrodowych wspierają różne ideologie.

Ja i tak już balansuję chyba na cienkiej linie, w ostatnim czasie skasowano mi już kilka postów w których jedyne co złego zrobiłem to napisałem o schemacie myślenia homo sovieticus i dorzuciłem jakieś niewinne żarciki o ilości spożywanej wody ognistej w stolicy Białorusi. Starczy tego. Swoją godność mam i nie będę godzinami rozkminiał jak wyrazić swoje myśli, żeby cenzor to łaskawie przepuścił. Do tego byli zmuszani nasi rodacy w czasach słusznie minionych, a przecież póki co żyjemy w wolnym kraju i nie będzie nikt mi się tu zasłaniał "regulaminem". Dlatego już w ogóle nie będę komentował działań WG. Niech do woli niszczą własny produkt, mogą nawet rzucić do sprzedaży czołg premium za 1000 zł z 800 mm pancerza, totalnie mi to zwisa. Pamięć o Powstaniu to jednak coś zupełnie innego...

Może zakończę bardziej refleksyjnie. Wiersza niestety mogę wkleić, gdyż zostanie zaraz skasowany z byle powodu (a pierwszym będzie że zawiera jakieś nieodpowiednie słowo). Ale znalazłem taką jego interpretację. To chyba najlepsze podsumowanie sytuacji, w jakiej 75 lat temu walczyli i ginęli warszawscy powstańcy...

Edited by slawi111, 01 August 2019 - 11:55 PM.

Natural__ #59 Posted 02 August 2019 - 06:32 AM

Captain

• Player
  • 40948 battles
  • 2,117
A ja, nie miałem ani misji na polskie emblematy ani szwajcarskie. Zdesperowany, zrobiłem 31 słoików ogórków kiszonych. Żona była wniebowzięta...

AdanTeam #60 Posted 02 August 2019 - 08:56 AM

Warrant Officer

• Player
  • 39985 battles
  • 807
  • [_SOW_] _SOW_

Opis alternatywny:

https://www.defence24.pl/75-rocznica-wybuchu-powstania-warszawskiego

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users