Jump to content

Powstanie czołgów podstawowych (MBT)

• Please log in to reply
10 replies to this topic

Community #1 Posted 05 August 2019 - 01:00 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 32,607
Ponieważ STB-1 jest gwiazdą sierpnia, przyjrzyjmy się pierwszym czołgom podstawowym!

Pełna treść wiadomości

Shoikan_ZGBP #2 Posted 05 August 2019 - 01:54 PM

Corporal

• Player
  • 32930 battles
  • 102
  • [ZGBP] ZGBP

"że był on przodkiem pojazdów nazywanych czołgami podstawowymi, znanymi też pod skrótem MTB, od angielskiej nazwy Main Battle Tanks?"

A to nie czasem MBT?

Ktoś tu chyba z rowerami górskimi pomylił....

profes79 #3 Posted 05 August 2019 - 02:25 PM

Field Marshal

• Player
  • 23119 battles
  • 10,397
  • [FENOM] FENOM
Skrót MTB też się stosowało. Natomiast dla mnie jest to niepokojący artykuł - przymiarka do wprowadzenia większej ilości współczesnych czołgów i wyższych niż X tierow?

Favst_Nagano #4 Posted 05 August 2019 - 02:42 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19793 battles
  • 89
  • [_CHS_] _CHS_

View Postprofes79, on 05 August 2019 - 01:25 PM, said:

Skrót MTB też się stosowało. Natomiast dla mnie jest to niepokojący artykuł - przymiarka do wprowadzenia większej ilości współczesnych czołgów i wyższych niż X tierow?

Też tak pomyślałem, coś jak sondowanie rynku. 

Nullmaruzero #5 Posted 05 August 2019 - 02:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 23988 battles
  • 897

To się da zrobić ale z twardszym rozdziałem w grze (ery obok tierów). A nie że Maus będzie się nawalał z serwetkami Sci-Fi z lat 80.

No i sama gra musi dostać kopa w serwer. 445m spota i mapy 800x800 schowajcie sobie w buty jak chcecie iść dalej.

Nie żebym był tego zwolennikiem. Oni sobie nie radzą z ogarnianiem tego co mają, a co dopiero wrzucać tego więcej.

Edited by Nullmaruzero, 05 August 2019 - 02:49 PM.

Revanche25 #6 Posted 05 August 2019 - 02:49 PM

Lieutenant General

• Clan Diplomat
  • 40915 battles
  • 6,469
  • [FNPRO] FNPRO

View Postprofes79, on 05 August 2019 - 02:25 PM, said:

Większość współczesnych czołgów to już konstrukcję oparte na pancerzu kompozytowym i działach gładkolufowych WG wspominało że to się nie pojawi.

Artykuł raczej w celach promowania Leosia, AMX 30B i STB.

Ludzie już dawno dopytują się nad dodaniem Vickersa MBT czy Kampfpanzer 70/MBT 70 do gry i nic z tego.

Jeśli się można do czegoś przyczepić to do zwrotu: 

Block Quote

(...)

dowództwo wojskowe

(...)

przy opisie STB-1, prędzej dowództwo Lądowych Sił Samoobrony. Formalnie Japońskie Siły Samoobrony nie są jednostkami wojskowymi, a paramilitarnymi.

View PostNullmaruzero, on 05 August 2019 - 02:46 PM, said:

To się da zrobić ale z twardszym rozdziałem w grze (ery obok tierów). A nie że Maus będzie się nawalał z serwetkami Sci-Fi z lat 80.

No i sama gra musi dostać kopa w serwer. 445m spota i mapy 800x800 schowajcie sobie w buty jak chcecie iść dalej.

Nie żebym był tego zwolennikiem. Oni sobie nie radzą z ogarnianiem tego co mają, a co dopiero wrzucać tego więcej.

Grałeś ostatnio w nowy tryb (Ostatnia granica), z włączonymi okręgami? Można było strzelać poza 564 m w widoczne czołgi, na początku myślałem że to bug gry a WG testowało jej element.

Edited by Revanche25, 05 August 2019 - 02:55 PM.

Jatsumoto #7 Posted 06 August 2019 - 06:53 AM

Sergeant

• Player
  • 24711 battles
  • 278

View PostRevanche25, on 05 August 2019 - 01:49 PM, said:

Większość współczesnych czołgów to już konstrukcję oparte na pancerzu kompozytowym i działach gładkolufowych WG wspominało że to się nie pojawi.

Artykuł raczej w celach promowania Leosia, AMX 30B i STB.

Ludzie już dawno dopytują się nad dodaniem Vickersa MBT czy Kampfpanzer 70/MBT 70 do gry i nic z tego.

Jeśli się można do czegoś przyczepić to do zwrotu: 

przy opisie STB-1, prędzej dowództwo Lądowych Sił Samoobrony. Formalnie Japońskie Siły Samoobrony nie są jednostkami wojskowymi, a paramilitarnymi.

Grałeś ostatnio w nowy tryb (Ostatnia granica), z włączonymi okręgami? Można było strzelać poza 564 m w widoczne czołgi, na początku myślałem że to bug gry a WG testowało jej element.

WG dużo rzeczy mówi, także bym nie wierzył, że nie wprowadzą nowoczesnych czołgów, tym bardziej, że War Thunder wprowadził z powodzeniem. Nie zdziwił bym się jak by się pojawił specjalny tryb z nowoczesnym polem walki w celu testowania nowych pojazdów, tak jak było z kołowcami. WG masę kasy władowało w Wota i w końcu coś będzie musiało zrobić. Albo uśmiercą projekt albo przedłużą mu życie na kilka kolejnych lat, bo marka to marka, a World of Tanks przecież może dotyczyć też nowoczesnych konstrukcji. Wydaje mi się wtedy, że by był podział na ery jak u konkurencji. 

parim1331 #8 Posted 06 August 2019 - 03:10 PM

Polish Community Manager

• WG Staff
  • 7833 battles
  • 1,888

W tym wypadku zwykły artykuł informacyjny. Osobiście uważam, że fajnie byłoby pojeździć nowoczesnymi czołgami, używać ATGM'ów i takich tam. :bush:

View PostShoikan_ZGBP, on 05 August 2019 - 01:54 PM, said:

"że był on przodkiem pojazdów nazywanych czołgami podstawowymi, znanymi też pod skrótem MTB, od angielskiej nazwy Main Battle Tanks?"

A to nie czasem MBT?

Ktoś tu chyba z rowerami górskimi pomylił....

Lekka literówka zdarza się nawet najlepszym.

Falathi #9 Posted 06 August 2019 - 03:19 PM

Field Marshal

• Player
  • 20382 battles
  • 11,592

View PostFavst_Nagano, on 05 August 2019 - 02:42 PM, said:

Też tak pomyślałem, coś jak sondowanie rynku. 

View PostNullmaruzero, on 05 August 2019 - 02:46 PM, said:

Nowsze czołgi mogłyby być fajną opcją, ale nie w obrębie tej samej gry, choćby z uwagi na potrzebę kompletnego przebudowania ekonomii, zmiany w systemie otrzymywania doświadczenia lub kosztów nowych pojazdów. 

No i o ile nowoczesne pojazdy są ciekawe, to wymagałyby dodatkowo sporych zmian w mechanice - wprowadzenia różnych rodzajów pancerza i różnych wartości penetracji w zależności od pancerza, elementów reaktywnych, trzeba by zrobić coś z celnością i tak dalej. 

Poza tym sądzę że dla wielu graczy nowoczesne czołgi mogłyby być ciekawe, podobnie jak i drugowojenne - ale nie w momencie, gdyby miały się spotkać w bitwie. 

Roophert #10 Posted 06 August 2019 - 05:16 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32587 battles
  • 1,139
  • [-OBO-] -OBO-

View PostFalathi, on 06 August 2019 - 03:19 PM, said:

Nowsze czołgi mogłyby być fajną opcją, ale nie w obrębie tej samej gry, choćby z uwagi na potrzebę kompletnego przebudowania ekonomii, zmiany w systemie otrzymywania doświadczenia lub kosztów nowych pojazdów. 

No i o ile nowoczesne pojazdy są ciekawe, to wymagałyby dodatkowo sporych zmian w mechanice - wprowadzenia różnych rodzajów pancerza i różnych wartości penetracji w zależności od pancerza, elementów reaktywnych, trzeba by zrobić coś z celnością i tak dalej. 

Poza tym sądzę że dla wielu graczy nowoczesne czołgi mogłyby być ciekawe, podobnie jak i drugowojenne - ale nie w momencie, gdyby miały się spotkać w bitwie. 

Moim zdaniem stworzenie nowej gry mijałoby się z celem. Osobiście widziałbym to tak:

- dodanie nowych mechanik? to raczej najmniejszy problem

- tiery 10+ zajęte przez nowsze konstrukcje

- dwa moduły gry - standardowy - to co teraz oraz ten nowy, ale oba związane ze sobą przez maszyny, np. czołgi takie jak Ob.140, 430U, Leopard 1, Patton itp. mogą rozwijać się dalej (odblokowywać pojazdy 11 tieru) i mogą uczestniczyć w bitwach z 11+ tierami, gdzie w zależności od składu drużyny dostają bonusy związane z ekonomią (np. kredyty), tj Leopard 1 na topce z X jest taki jak teraz, ale z 11 i 12 tierem ma zmienioną ekonomię

- oczywiście czołgi typu Maus nie mają sensu z 10+

- najlepszy bajer - nowsze wersje map - w bitwach 10+ byłaby przerobione na wersje typu 30 lat później

Szczerze wątpię w sukces WoT 2 z nowoczesnymi maszynami. Ludzie za dużo czasu poświęcili WoTowi by go porzucić na rzecz czegoś podobnego. War Thunder sobie radzi z połączeniem maszyn okresu IIWŚ i znacznie późniejszymi.

SirBushman #11 Posted 15 August 2019 - 12:56 PM

Lieutenant General

• Player
  • 55644 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN

View PostRoophert, on 06 August 2019 - 06:16 PM, said:

Moim zdaniem stworzenie nowej gry mijałoby się z celem. Osobiście widziałbym to tak:

- dodanie nowych mechanik? to raczej najmniejszy problem

Nie zgodzę się - zobacz co narobili z wprowadzeniem kołowców...

Artykuł jak artykuł.
WG straciło sporo kasy na WoT 2.0 a siedział tam SerB, który znikł z horyzontu i zajmuje się czymś tajnym.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users