Jump to content

Dziedzictwo Jana Žižki: Škoda T 27

• Please log in to reply
63 replies to this topic

Community #1 Posted 07 August 2019 - 02:22 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 32,638
Przedstawiamy najnowszy czołg z Czechosłowacji!

Pełna treść wiadomości

Msciboj #2 Posted 07 August 2019 - 02:45 PM

Lieutenant

• Player
  • 20561 battles
  • 1,887

View PostCommunity, on 07 August 2019 - 01:22 PM, said:

Przedstawiamy najnowszy czołg z Czechosłowacji!
<a href="https://worldoftanks.eu/pl/news/special-offers/t-27-offers/">Pełna treść wiadomości</a>

Dla nie obeznanych z historią Czech.

Jan Žižka z Trocnova (ur. ok. 1360 w Trocnovie, zm. 11 października 1424 w Přibyslaviu) – przywódca i strateg taborytów w czasie wojen husyckichCzeski bohater narodowy.

Tak Panowie i Panie mamy czołg dedykowany średniowiecznemu przywódcy wojsk czeskich i to nie żadnego generała a hetmana.

W XV wieku nie istniał stopień generała...

Generał - stopień wprowadzony do obiegu w XVI wieku we Francji, występuje w podobnym brzmieniu w większości armii świata. 

Edited by Msciboj, 07 August 2019 - 02:46 PM.

muriceps #3 Posted 07 August 2019 - 03:43 PM

Major General

• Player
  • 30648 battles
  • 5,458
  • [UVC] UVC
Mam sentyment do naszych południowych sąsiadów. Nie tylko z powodu piwa, urody Pragi oraz jej mieszkanek ale także z powodu Jana Husa i ruchu jaki zapoczątkował, Żiżki, Prokopów oraz ich stosunku do hmm, pewnych instytucji. Szczerze żałuję, że nadal nie jesteśmy zdolni do wniosków do jakich doszli Czesi w XV wieku. Kupiłbym ten czołguś... ale czy nie lepiej strzelić małe jasne pełne i czekać aż ta chęć przejdzie?

Posel__ #4 Posted 07 August 2019 - 03:47 PM

Lieutenant

• Player
  • 36805 battles
  • 1,670
  • [ONQR] ONQR
Cena trochę zaporowa jak na meda.

FuZzZzzz #5 Posted 07 August 2019 - 03:54 PM

Captain

• Player
  • 21674 battles
  • 2,020
203 penetracji na standardowych pociskach xD.

Maro_Kay #6 Posted 07 August 2019 - 04:13 PM

Corporal

• Player
  • 12115 battles
  • 198
  • [_CHS_] _CHS_

View Postmuriceps, on 07 August 2019 - 03:43 PM, said:

Mam sentyment do naszych południowych sąsiadów. Nie tylko z powodu piwa, urody Pragi oraz jej mieszkanek ale także z powodu Jana Husa i ruchu jaki zapoczątkował, Żiżki, Prokopów oraz ich stosunku do hmm, pewnych instytucji. Szczerze żałuję, że nadal nie jesteśmy zdolni do wniosków do jakich doszli Czesi w XV wieku. Kupiłbym ten czołguś... ale czy nie lepiej strzelić małe jasne pełne i czekać aż ta chęć przejdzie?

Po jasnym pełnym to akurat raczej chęci wzbierają...

PS. Bym zapomniał. Cosik drogo ten pepik... Po ile chodził ostatnio makaroni?

Edited by Maro_Kay, 07 August 2019 - 04:14 PM.

Falathi #7 Posted 07 August 2019 - 04:20 PM

Field Marshal

• Player
  • 20382 battles
  • 11,592

View PostMsciboj, on 07 August 2019 - 02:45 PM, said:

Dla nie obeznanych z historią Czech.

Jan Žižka z Trocnova (ur. ok. 1360 w Trocnovie, zm. 11 października 1424 w Přibyslaviu) – przywódca i strateg taborytów w czasie wojen husyckichCzeski bohater narodowy.

Tak Panowie i Panie mamy czołg dedykowany średniowiecznemu przywódcy wojsk czeskich i to nie żadnego generała a hetmana.

W XV wieku nie istniał stopień generała...

Generał - stopień wprowadzony do obiegu w XVI wieku we Francji, występuje w podobnym brzmieniu w większości armii świata. 

Poprawione, ale uwaga: hetman też nie byłby poprawnie. Właściwa nazwa przywódców husyckich to Hejtman. Źródłosłów co prawda ten sam, ale polska i czeska wersja językowa różnią się między sobą :) 

czerski #8 Posted 07 August 2019 - 04:36 PM

Corporal

• Player
  • 64484 battles
  • 136
  • [BMSH] BMSH
Lista czeskich bohaterów jest i tak krótsza, niż lista czeskich czołgów, które mogłyby nosić ich imiona

Silentraz #9 Posted 07 August 2019 - 04:45 PM

Major

• Moderator
  • 35848 battles
  • 2,938
  • [_CHS_] _CHS_

View Postkikinio93, on 07 August 2019 - 03:47 PM, said:

Cena trochę zaporowa jak na meda.

Jak na meda drogo, ale nie zapomnijmy o dorzuconych elementach P2W, które czynią zakup nieco bardziej opłacalnym.

CrazyDawid #10 Posted 07 August 2019 - 04:48 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 20300 battles
  • 1,072
  • [TFUK] TFUK

View PostSilentraz, on 07 August 2019 - 04:45 PM, said:

Jak na meda drogo, ale nie zapomnijmy o dorzuconych elementach P2W, które czynią zakup nieco bardziej opłacalnym.

?

Edited by CrazyDawid, 07 August 2019 - 04:48 PM.

konieczko_ #11 Posted 07 August 2019 - 04:54 PM

Private

• Player
  • 945 battles
  • 37

View PostCrazyDawid, on 07 August 2019 - 04:48 PM, said:

?

Koledze chyba chodzi o maraton

Fragor13 #12 Posted 07 August 2019 - 05:05 PM

Corporal

• Player
  • 43149 battles
  • 143

Czołg ewidentnie słabszy i od Progetto i od drzewkowej Panthery 44 i od Lorki. WG jest tego świadome, bo cena niższa o ok. 20 zł od tamtych premek. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego dali penę tylko 202 - ok magazynek - ale co mi po magazynku z którego wejdzie max 1 pocisk. Mobilność w miarę, ale nie aż taka dobra, żeby zastąpiła całkowity brak pancerza i słabą penę. Progetto nie mam, ale nawet na Panterze 44 ta pena (212) przeszkadza. To nie jest SP - blisko przeciwnika nie powinieneś podjeżdżać, nie ma też czasu na przymierzenie w weakspoty - brak pancerza zmusza do szybkiego strzelania i chowania się. Jeżeli jest teraz do kupienia, to maratonu na nią teraz raczej nie będzie. Nadaje się do szkolenia załóg na IX i X tier.

Do kupienia dla (odpowiednio):

a) pasjonatów linii czeskiej;

b) kolekcjonerów;

c) masochistów. 

Pancerny_Samuraj #13 Posted 07 August 2019 - 06:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7051 battles
  • 873

"Papierowy" czołg dedykowany czeskiemu średniowiecznemu hejtmanowi. Ach, ci poeci z Wargamingu i ich "stalowe" wiersze. Mnie, jak już wspominałem, wprowadzanie do gry szkiców koncepcyjnych nie bawi, tym bardziej jeżeli od dnia dzisiejszego ma temu być nadawany inny ton. Dotychczas wprowadzano te "ultra tajne projekty" bez żadnych zbędnych szczegółów, od teraz jednak białoruska firma postanowiła dawać tego typu wydarzeniom rozgłos, szczególnie ukierunkowany do poszczególnych narodów w zależności od tego jakiej nacji "fantazję" postanowimy przelać na kartkę. W grze istnieją przecież czołgi takie jak Sherman Dymitryja Federovicha Lozy, po co zatem wprowadzać niepotrzebnie najprawdopodobniej zmyślone konstrukcje i wiązać je jeszcze z ludźmi, którzy nie potrafiliby sobie nawet wyobrazić czegoś takiego jak czołg? Czekam na maszynę poświęconą Adamie i Ewie z Edenu. Co mają z nimi wspólnego maszyny pancerne? Tylko jedno: Można na tym zarobić nawet jeżeli wszyscy powiedzą, że zarząd firmy zwariował. Najwidoczniej Wargaming już otwarcie zaczyna promować tego typu politykę ekonomiczną swoich produktów. Szkoda.

Edited by Pancerny_Samuraj, 07 August 2019 - 06:23 PM.

Flyagaric #14 Posted 07 August 2019 - 06:58 PM

Major General

• Player
  • 63066 battles
  • 5,361
  • [ZORRO] ZORRO

View PostFragor13, on 07 August 2019 - 04:05 PM, said:

Czołg ewidentnie słabszy i od Progetto i od drzewkowej Panthery 44 i od Lorki. WG jest tego świadome, bo cena niższa o ok. 20 zł od tamtych premek. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego dali penę tylko 202 - ok magazynek - ale co mi po magazynku z którego wejdzie max 1 pocisk. Mobilność w miarę, ale nie aż taka dobra, żeby zastąpiła całkowity brak pancerza i słabą penę. Progetto nie mam, ale nawet na Panterze 44 ta pena (212) przeszkadza. To nie jest SP - blisko przeciwnika nie powinieneś podjeżdżać, nie ma też czasu na przymierzenie w weakspoty .... 

Nie wykminiłeś jednego - przy tak beznadziejnych statach działa, to działo będzie pudłowało nawet starannie przymierzone i o trafianiu w weakspoty nie ma mowy. Będzie jak Emil 1951. Podobnie jak on, nie będzie się nadawał do tego, do czego magazynki nadają się najlepiej, do szybkich wyjazdów po dobicie ogryzka.

To będzie niesamowicie frustrujący pojazd. Pewnie 6-cio/7-mio perkowa załoga i racje trochę pomogą, ale to będzie wyzwanie dla najcierpliwszych.

ambush78 #15 Posted 07 August 2019 - 06:59 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 71088 battles
  • 1,135
  • [1WP] 1WP

@Pancerny_Samuraj

SilentStalker (dzięki któremu WG stworzyło czeską linię) już w kwietniu pisał na swoim blogu, iż T 27 to kompletna bzdura stworzona w głowach WG tylko po to, żeby móc wreszcie dać Czechom premkę 8 poziomu.

http://ftr.wot-news.com/2019/04/17/its-a-fake-t-27/

muriceps #16 Posted 07 August 2019 - 07:06 PM

Major General

• Player
  • 30648 battles
  • 5,458
  • [UVC] UVC

View PostMaro_Kay, on 07 August 2019 - 05:13 PM, said:

Po jasnym pełnym to akurat raczej chęci wzbierają...

PS. Bym zapomniał. Cosik drogo ten pepik... Po ile chodził ostatnio makaroni?

Dlatego wybrałem wedlowską truskawkową i zeżarłem w 15 minut. Nie ma pokus i kaca.

Zobaczymy w praniu jak ten Knedliczek się sprawdzi. Jest ich trochę na randomie...

Pancerny_Samuraj #17 Posted 07 August 2019 - 08:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7051 battles
  • 873

View Postambush78, on 07 August 2019 - 06:59 PM, said:

@Pancerny_Samuraj

SilentStalker (dzięki któremu WG stworzyło czeską linię) już w kwietniu pisał na swoim blogu, iż T 27 to kompletna bzdura stworzona w głowach WG tylko po to, żeby móc wreszcie dać Czechom premkę 8 poziomu.

http://ftr.wot-news.com/2019/04/17/its-a-fake-t-27/

Aha. Dziękuję za informację, pieprzę zatem po całości takie święto, do widzenia państwu. Życzę miłego dnia. Jan Žižka nie żyje już od 595 lat nie może zatem pokazać Wargamingowi dwóch środkowych palców. Pozwolę sobie go zatem w tym wyręczyć:

Spoiler

Żałuję w tym momencie tego, że pochwaliłem niedawno firmę w sprawie wprowadzenia zdobycznej francuskiej Pantery do gry. Zacytuję aż Zbigniewa Stonogę ponieważ po otrzymaniu tego linku jak i swego rodzaju ciosu w plecy wydaje mi się to zasadne: "Nie warto było *****, nie warto było zrobić nic co by się... ach szkoda gadać, szkoda strzępić ryja naprawdę". Ja również podpisuje się pod tymi słowami i aby nie przedłużać nadto napiszę jedynie tyle na zakończenie: Czekam na ponowne wprowadzenie Wäffentragera auf E-100 do gry dedykowanego Adolfowi Hitlerowi lub jakiegoś sowieckiego zmyślonego OP wynalazku na cześć "Obrońcy Pokoju oraz Demokracji, Wielkiego Myśliciela jak i Wodza" Józefa Stalina. Wargaming ostatecznie zrobi wówczas z siebie pośmiewisko a ja będę mógł rzucić cynicznym "A nie mówiłem?" na odchodne kiedy nawet moi wcześniejsi najwięksi krytycy ujrzą jak okręt, którym niegdyś wszyscy płynęliśmy i go podziwialiśmy tonie na naszych oczach... właściwie dotychczas nie wiem dlaczego. Rzec, że z powodu głupoty chciwego Antona Pavkova oraz Slavy Makarova, obecnych deweloperów "Śwaita Czołgów", byłoby za prosto. Nie wiem, szczerze pisząc. Wiem jednak tyle, że zarząd korporacji niczego się nie nauczył co w końcu doprowadzi do tragedii, którą wróżę od dłuższego czasu.

Edited by Pancerny_Samuraj, 07 August 2019 - 08:51 PM.

janus160121typek1 #18 Posted 07 August 2019 - 09:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 10382 battles
  • 440

View PostPancerny_Samuraj, on 07 August 2019 - 08:49 PM, said:

Aha. Dziękuję za informację, pieprzę zatem po całości takie święto, do widzenia państwu. Życzę miłego dnia. Jan Žižka nie żyje już od 595 lat nie może zatem pokazać Wargamingowi dwóch środkowych palców. Pozwolę sobie go zatem w tym wyręczyć:

Spoiler

Żałuję w tym momencie tego, że pochwaliłem niedawno firmę w sprawie wprowadzenia zdobycznej francuskiej Pantery do gry. Zacytuję aż Zbigniewa Stonogę ponieważ po otrzymaniu tego linku jak i swego rodzaju ciosu w plecy wydaje mi się to zasadne: "Nie warto było *****, nie warto było zrobić nic co by się... ach szkoda gadać, szkoda strzępić ryja naprawdę". Ja również podpisuje się pod tymi słowami i aby nie przedłużać nadto napiszę jedynie tyle na zakończenie: Czekam na ponowne wprowadzenie Wäffentragera auf E-100 do gry dedykowanego Adolfowi Hitlerowi lub jakiegoś sowieckiego zmyślonego OP wynalazku na cześć "Obrońcy Pokoju oraz Demokracji, Wielkiego Myśliciela jak i Wodza" Józefa Stalina. Wargaming ostatecznie zrobi wówczas z siebie pośmiewisko a ja będę mógł rzucić cynicznym "A nie mówiłem?" na odchodne kiedy nawet moi wcześniejsi najwięksi krytycy ujrzą jak okręt, którym niegdyś wszyscy płynęliśmy i go podziwialiśmy tonie na naszych oczach... właściwie dotychczas nie wiem dlaczego. Rzec, że z powodu głupoty chciwego Antona Pavkova oraz Slavy Makarova, obecnych deweloperów "Śwaita Czołgów", byłoby za prosto. Nie wiem, szczerze pisząc. Wiem jednak tyle, że zarząd korporacji niczego się nie nauczył co w końcu doprowadzi do tragedii, którą wróżę od dłuższego czasu.

Ta... Już widzę jak z przyjemnością wprowadzają wafla i patrzą na ból dupy rusków...

Jak tak patrzę na tą skodę to mam takie "meh, meh. Mogło być lepiej" osobiście patrząc na cenę zastanawiam się co z tym czołgiem wykombinują. Może planują jakiś maraton i po to dali czołg, który jest słabszy od innych magazynków.

Ewentualnie obsadzą w skrzynce pomiędzy innymi czołgami, bo nie chce się wierzyć, że po takim sukcesie ze skrzyneczkami nie zrobią tego jeszcze raz.

Chyzy_ #19 Posted 07 August 2019 - 10:18 PM

Major

• Player
  • 32567 battles
  • 2,968

Żiżko pasuje, bo on akurat jest twórcą taktyki użycia wozów pancernych (jak zwał tak zwał) uzbrojonych w artylerię. Wielki reformator wojskowości, słusznie upamiętniony. Jeden z niewielu pepików, o których można to powiedzieć  :)

Maro_Kay #20 Posted 07 August 2019 - 10:31 PM

Corporal

• Player
  • 12115 battles
  • 198
  • [_CHS_] _CHS_

View PostFlyagaric, on 07 August 2019 - 06:58 PM, said:

Nie wykminiłeś jednego - przy tak beznadziejnych statach działa, to działo będzie pudłowało nawet starannie przymierzone i o trafianiu w weakspoty nie ma mowy. Będzie jak Emil 1951. Podobnie jak on, nie będzie się nadawał do tego, do czego magazynki nadają się najlepiej, do szybkich wyjazdów po dobicie ogryzka.

To będzie niesamowicie frustrujący pojazd. Pewnie 6-cio/7-mio perkowa załoga i racje trochę pomogą, ale to będzie wyzwanie dla najcierpliwszych.

Pudło. Przyjemny tenk. Pewnie, że słabszy od spagetto ale to makaron jest OP. Dla mnie czasem celowania i ładowaniem wygrywa z Lorrką. Na FL będzie tego pełno.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users