Jump to content

Škoda T 27

• Please log in to reply
42 replies to this topic

Kayi4ek #1 Posted 08 August 2019 - 02:46 PM

WoT Community Manager

• WG Staff
  • 19445 battles
  • 3,220
Československý prémiový střední tank VIII. úrovně

Informace o vozidle na WoT Tankopedii 

borisnikitic #2 Posted 08 August 2019 - 05:43 PM

Private

• Player
  • 13790 battles
  • 5

Kúpil som si ho, dal som pár hier a radím ho nekupovať.

Dôvody:

a. je dosť nepresný z diaľky trafím tak 1 ranu z troch

b. damage na zasobník 720 je dosť málo, niektoré tanky vám dajú toľko na jednu ranu alebo len o niečo menšiu damage.

c. pocitovo sa veľmi rýchlo rozostruje zameriavač pri pohybe tanku a veže a pomaly sa dotiahne

e. nízka penetrácia 202 napr. oproti Protegu 212

f. nikto sa Vás nebojí a bez strachu na Vás vybehne a zožerie Vás, máte malý damage na clip 

V súboji 1 vs 1 Vás zožerie skoro každé medko alebo tažký tank.

Teoreticky by ste sa mali pustiť do súboja až ked má protivník hp nižšie ako máte damage klipu.

Ale skorej treba čakať až kým má HP pod 1 ranu...1 x netrafíte, 1 x neprebijete a ste v háji.

Ak chcete niečo zahrať tak ste odsúdení, motať sa v zadu a snažiť sa niečo trafiť.

Čo je ale na diaľku celkom problém ale na blízko ste darca HP.

Ste taký otravný príštipkár ako s TVP.

Mám aj Protego a to je oveľa lepšie.

Smutné na tom je že vlastne takto nejak by mali byť všetky premiové tanky vybalancované.

A nie byť lepšie stroje ako štandardné. Napr. Defender, Protego...

Kubaha2 #3 Posted 08 August 2019 - 05:58 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23639 battles
  • 67
  • [-RFX-] -RFX-

Rozhodně se hrajé lépe, než se tváří na papíře.

Naopak, u mne Progetto letělo dávno z garáže.

Will_Scarlett #4 Posted 08 August 2019 - 08:50 PM

Corporal

• Player
  • 25655 battles
  • 190

View Postborisnikitic, on 08 August 2019 - 05:43 PM, said:

Kúpil som si ho, dal som pár hier a radím ho nekupovať.

Dôvody:

a. je dosť nepresný z diaľky trafím tak 1 ranu z troch

b. damage na zasobník 720 je dosť málo, niektoré tanky vám dajú toľko na jednu ranu alebo len o niečo menšiu damage.

c. pocitovo sa veľmi rýchlo rozostruje zameriavač pri pohybe tanku a veže a pomaly sa dotiahne

e. nízka penetrácia 202 napr. oproti Protegu 212

f. nikto sa Vás nebojí a bez strachu na Vás vybehne a zožerie Vás, máte malý damage na clip 

V súboji 1 vs 1 Vás zožerie skoro každé medko alebo tažký tank.

Teoreticky by ste sa mali pustiť do súboja až ked má protivník hp nižšie ako máte damage klipu.

Ale skorej treba čakať až kým má HP pod 1 ranu...1 x netrafíte, 1 x neprebijete a ste v háji.

Ak chcete niečo zahrať tak ste odsúdení, motať sa v zadu a snažiť sa niečo trafiť.

Čo je ale na diaľku celkom problém ale na blízko ste darca HP.

Ste taký otravný príštipkár ako s TVP.

Mám aj Protego a to je oveľa lepšie.

Smutné na tom je že vlastne takto nejak by mali byť všetky premiové tanky vybalancované.

A nie byť lepšie stroje ako štandardné. Napr. Defender, Protego...

Naprostý souhlas. Vyhozené peníze. Dělo je největší slabina toho tanku. Trefit něco za jízdy, byť z bezprostřední blízkosti je nesplněný mokrý sen. Snapshot je další vlhký sen. Ubohá penetrace, papírově  202 mm, v reálu tak o 20 - 25 méně ( Vyvolává nostalgické vzpomínky na IS-6, která také, občas,  za jasné viditelnosti, tlaku 868 milibarů, vlhkosti vzduchu 34% a teploty 26 stupňů Celsia, něco méně pancéřovaného probila. ). A hlavně naprosto trapných 720 HP dmg na klip, který přebíjíte 22 sec. Navíc je i těch 720 pouhá teorie. Zatím je můj rekord na klip 640 HP dmg o 720 jen smutně sním. Teoreticky je minimum 540 a ten tank se kloní spíš k minimu, než k maximu. Kdo se vás nebojí, ten vás sežere, jak je napsáno výše.

Paradoxně nejsilnější stránkou toho tanku by měla být pohyblivost, při téměř absolutní absenci pancíře, ale ani tady to nejsou nijak oslnivé hodnoty. 50 vpřed a 20 zpět to jsou hodnoty spíš podprůměrné než průměrné. A aby to bylo úplně všechno tak to není ani žádný sniper. Opět podprůměrný rozptyl, střely se tlačí spíš k okraji kruhu než ke středu a doba zamíření, která neodpovídá reloadu v klipu ( mimochodem to vymyslet muselo dát zabrat ).

Suma sumárum, ve všech parametrech podprůměrný tank, který nedá nic víc, než "papírově" slibuje. Za určité konstelace okolností s ním půjde uhrát pěkná bitva, ale v žádném případě to nebude tank ve kterém by jste rozhodovali bitvy. Rozhodně vyžaduje velmi dobrou  osádku, tím tak trochu popírá jeden z účelů prémiového tanku.

Abych jenom nehejtil. I na tu bídu se s ním dá něco málo vydělat a také cením celkem solidních 1,8 na reload v klipu.

Edited by Will_Scarlett, 08 August 2019 - 08:53 PM.

kurcatovium #5 Posted 09 August 2019 - 07:58 AM

Colonel

• Player
  • 43680 battles
  • 3,685
  • [KHIL] KHIL

Vydávat neustále lepší a lepší (OP) prémiáky je cesta do pekel. Na druhou stranu vydat tank, který se musí srovnávat s nejhorším osmičkovým prémiákem (Hitlerpanther), aby nevypadal úplně příšerně, to taky není zrovna čupr přístup. Ale to už je holt klasika WG - ode zdi ke zdi, bez nějakého rozumného kompromisu. Vydají OP bestii, lidi remcají, tak vydají natruc úplnou sra*ku, aby jakože mohli říct "na základě zpětné vazby, bla bla bla". To je stejné jak s Britskými LT, které nejspíš doplatily na (značnou částí komunity) nelibé přijetí UFO kolověcí.

Fantucci #6 Posted 09 August 2019 - 08:24 AM

Warrant Officer

• Player
  • 28627 battles
  • 777
  • [-LCP-] -LCP-

Nenašel jsem důvod, proč jej koupit

a) patriotismus - jako Čech mám již šestkového prémiáka a k němu je T27 zbytečná koupě

b) výdělky - tank není lepší než ostatní podobně vydělávající tanky

c) kvalita - Progetto bude jako zásobník  jasně lepší, zábavnější, Lorrka též

d) první T8 prémiák v garáži - na to bych si koupil T 44-100 nebo Lorrku  nebo Defendera či Lowe s potenciálem cvičit posádky do více větví

Ani kombinace důvodů "a" a "d"  není dostatečná pro koupi.

Pro mě by T 27 byla i za 5 stovek drahá - když pominu fakt, že já osobně jí vůbec nepotřebuji.  

Měl na to být maraton.

SWAT0013 #7 Posted 09 August 2019 - 08:29 AM

Colonel

• Player
  • 29530 battles
  • 3,857
  • [ANV-V] ANV-V

View Postkurcatovium, on 09 August 2019 - 08:58 AM, said:

Vydávat neustále lepší a lepší (OP) prémiáky je cesta do pekel. Na druhou stranu vydat tank, který se musí srovnávat s nejhorším osmičkovým prémiákem (Hitlerpanther), aby nevypadal úplně příšerně, to taky není zrovna čupr přístup. Ale to už je holt klasika WG - ode zdi ke zdi, bez nějakého rozumného kompromisu. Vydají OP bestii, lidi remcají, tak vydají natruc úplnou sra*ku, aby jakože mohli říct "na základě zpětné vazby, bla bla bla". To je stejné jak s Britskými LT, které nejspíš doplatily na (značnou částí komunity) nelibé přijetí UFO kolověcí.

Zase tak špatně na tom ta Škodovka ani řečí čísel není, aby obstála jen proti Hitler Pantherovi ;)

Ano - ten tank by snesl pár buffů v určitých oblastech (penetrace, DPM, soft staty děla, odpory terénů + pohyblivost), kdy i zlepšení třeba 2 parametrů by z toho udělalo více než slušný tank.

Ten tank působí takhle špatně z jediného důvodu, kterým je Progetto 46... Kdyby Progetto nebylo ještě ve hře, jediným srovnávacím tankem by prakticky byla Lorrka 40t - a i když nesouhlasím s tím, že FRA tank by měl mít lepší soft staty jak CZE tank, pořád se tam aspoň jisté klady a zápory najít dají...

Naprosto souhlasím s tím názorem, co uvedl Marty během streamu, kdy prohlásil něco v tom smyslu, že Škodovka je solidní tank, který ovšem postrádá smysl, pokud máte Progetto...

UK LT se objevily nejspíš jen kvůli tomu, aby GER LT nevypadaly tak špatně :D Jiný důvod si vážně pro ten jejich současný stav najít neumím...

borisnikitic #8 Posted 09 August 2019 - 02:56 PM

Private

• Player
  • 13790 battles
  • 5

View PostSWAT0013, on 09 August 2019 - 07:29 AM, said:

Zase tak špatně na tom ta Škodovka ani řečí čísel není, aby obstála jen proti Hitler Pantherovi ;)

Ano - ten tank by snesl pár buffů v určitých oblastech (penetrace, DPM, soft staty děla, odpory terénů + pohyblivost), kdy i zlepšení třeba 2 parametrů by z toho udělalo více než slušný tank.

Ten tank působí takhle špatně z jediného důvodu, kterým je Progetto 46... Kdyby Progetto nebylo ještě ve hře, jediným srovnávacím tankem by prakticky byla Lorrka 40t - a i když nesouhlasím s tím, že FRA tank by měl mít lepší soft staty jak CZE tank, pořád se tam aspoň jisté klady a zápory najít dají...

Naprosto souhlasím s tím názorem, co uvedl Marty během streamu, kdy prohlásil něco v tom smyslu, že Škodovka je solidní tank, který ovšem postrádá smysl, pokud máte Progetto...

UK LT se objevily nejspíš jen kvůli tomu, aby GER LT nevypadaly tak špatně :D Jiný důvod si vážně pro ten jejich současný stav najít neumím...

Aj keby nebolo Protego tak Skodovka nie je dobrá.

A to z dôvodu zlej kombinácie parametrov. 

Ako mám hrať support keď netrafím už na strednú vzdialenosť ani vráta od od garáže a nieto ešte aj nejaký weakstop.

Ak hrám nablizko tak mám malý damage clipu a penetráciu aby som na niekoho vybehol.

V jednej hre na mna vybehlo 7-ckové td zožralo ma ako malinu. Jedna rana letela do nebies ďalšia neprebila a kým som ma ďalší klip tak už som ja nebol.

Tiež nie som za pridávanie premiových OP strojov, ale preboha mohli by vedieť aspon namiešať parametre tak aby to dávalo zmysel.

Škodovka by potrebovala o trocha zlepšiť presnosť alebo pridať jeden náboj do klipu.

Bolo by ok, ale ešte stále by nebola OP.

Mannanan #9 Posted 09 August 2019 - 04:04 PM

Major

• Player
  • 28351 battles
  • 2,765

View Postborisnikitic, on 09 August 2019 - 02:56 PM, said:

Aj keby nebolo Protego tak Skodovka nie je dobrá.

Zazněla zde pro ni velmi příléhavá charakteristika - je to solidní tank.

Ako mám hrať support keď netrafím už na strednú vzdialenosť ani vráta od od garáže a nieto ešte aj nejaký weakstop.

Disperze děla se vcelku přeceňuje. T 27 má v plné palbě 0.33, Progetto 0.29. To znamená, že pokud Progetto střílí na 500m tak se T 27 pro dosažení stejné přesnosti musí posunout na 440m. Půl čtverce není žádná trága. T 27 má výhodu v nižším rozměření po výstřelu, neporovnával jsem to, ale pokud bude T 27 v klidu tak by mohl druhou a třetí ránu doměřit rychleji než Progetto. Je to i jedna z mých teorií proč s ním mám zatím dobrou úspěšnost udání klipu. A teď jsem se díval, že disperze v pohybu má 0.13 a Progetto 0.14, a disperzi věže 0.08 proti 0.09 (žrádlo, vybavení a posádka). Zde to asi vyjde šul nul, protože Progetto má o něco lepší aim time. Progetto má lepší disperze v pohybu 0.13 vs 0.11, disperze věže 0.08 vs 0.07.

Pokud tedy netrefíš vrata od garáže, spíš bych hledal chybu někde jinde.

Ak hrám nablizko tak mám malý damage clipu a penetráciu aby som na niekoho vybehol.

Tenhle tank hraješ na blízko jen když máš hromadu HP a protivníci je nemají anebo máš možnost přepadu bez velkého rizika. Případně zastupuješ spot, ale pak si volíš místa s krytím a nepouštíš se do souboje bez jasné výhody. Nablízko ale nehraju žádný papírák s vyjímkou situací s jasnou výhodou.

V jednej hre na mna vybehlo 7-ckové td zožralo ma ako malinu. Jedna rana letela do nebies ďalšia neprebila a kým som ma ďalší klip tak už som ja nebol.

Tak to jsi to zvoral. Takové chyby tenhle tank neodpouští, nechat se takhle přepadnout (pokud to nebylo závěrečné umlácení čepicema ). Nicméně pokud bych nedal zblízka 2 rány do o tier nižšího TD tak bych spíš hledat chybu u sebe než v tanku. Na tuhle situaci je penetrace dost.

Jeden náboj do klipu a je OP. Dak bych ji třeba vyšší pen pak by byla dobrá na vydělávání (a není to náhodou jedna s charakteristik CS stromu?) a třeba snížil odpory terénu. Nebo možná o 2 sec kratší dobíjení klipu? Ale nesnažil bych se dorovnávat Progetto. Šrot to není. Hraje se s ním dobře, ale chce to hraní odzadu a trpělivost, není to tank na žádný řádění v přední linii.

Někdo to tu už napsal, sedí mezi Progettem a Lorkou. K Lorce má blíž tím, že je to tank pro zkušeného hráče, který se dokáže vyrovnat s jeho slabinami a využít zásobník.

EDIT: Někde jsem se uklikl na tanks.gg

Edited by Mannanan, 15 August 2019 - 05:53 AM.

Will_Scarlett #10 Posted 09 August 2019 - 10:31 PM

Corporal

• Player
  • 25655 battles
  • 190

View PostMannanan, on 09 August 2019 - 04:04 PM, said:

Zazněla zde pro ni velmi příléhavá charakteristika - je to solidní tank.

Disperze děla se vcelku přeceňuje. T 27 má v plné palbě 0.33, Progetto 0.29. To znamená, že pokud Progetto střílí na 500m tak se T 27 pro dosažení stejné přesnosti musí posunout na 440m. Půl čtverce není žádná trága. T 27 má výhodu v nižším rozměření po výstřelu, neporovnával jsem to, ale pokud bude T 27 v klidu tak by mohl druhou a třetí ránu doměřit rychleji než Progetto. Je to i jedna z mých teorií proč s ním mám zatím dobrou úspěšnost udání klipu. A teď jsem se díval, že disperze v pohybu má 0.13 a Progetto 0.14, a disperzi věže 0.08 proti 0.09 (žrádlo, vybavení a posádka). Zde to asi vyjde šul nul, protože Progetto má o něco lepší aim time.

Pokud tedy netrefíš vrata od garáže, spíš bych hledal chybu někde jinde.

Tenhle tank hraješ na blízko jen když máš hromadu HP a protivníci je nemají anebo máš možnost přepadu bez velkého rizika. Případně zastupuješ spot, ale pak si volíš místa s krytím a nepouštíš se do souboje bez jasné výhody. Nablízko ale nehraju žádný papírák s vyjímkou situací s jasnou výhodou.

Tak to jsi to zvoral. Takové chyby tenhle tank neodpouští, nechat se takhle přepadnout (pokud to nebylo závěrečné umlácení čepicema ). Nicméně pokud bych nedal zblízka 2 rány do o tier nižšího TD tak bych spíš hledat chybu u sebe než v tanku. Na tuhle situaci je penetrace dost.

Jeden náboj do klipu a je OP. Dak bych ji třeba vyšší pen pak by byla dobrá na vydělávání (a není to náhodou jedna s charakteristik CS stromu?) a třeba snížil odpory terénu. Nebo možná o 2 sec kratší dobíjení klipu? Ale nesnažil bych se dorovnávat Progetto. Šrot to není. Hraje se s ním dobře, ale chce to hraní odzadu a trpělivost, není to tank na žádný řádění v přední linii.

Někdo to tu už napsal, sedí mezi Progettem a Lorkou. K Lorce má blíž tím, že je to tank pro zkušeného hráče, který se dokáže vyrovnat s jeho slabinami a využít zásobník.

Máš jedinou pravdu. Šrot to není. To bych urážel šrot. Tank který na 30 metrů 2x neprobije  Tier 7 medko do análu, je hůř než šrot. Ukazatel penetrace ukazuje 100% probití,  mířím na místo kde má 20 mm pancíře, kolmo, a ta hrůza stejně dokáže dingnout. Vyjedu si na Somua se 600 HP, dám mu tři rány a koukám jak vrána, že mu ještě 12 HP zbylo. Hůř než šrot. To není tank na který komunita čekala, to je urážka :angry:.

Edited by Will_Scarlett, 09 August 2019 - 10:33 PM.

Mannanan #11 Posted 10 August 2019 - 06:16 AM

Major

• Player
  • 28351 battles
  • 2,765
A jak to souvisí s tankem? První je problém herní mechaniky, druhé je špatně zahrané. Replay by nebyl?

Edited by Mannanan, 10 August 2019 - 06:49 AM.

Pozdravslunci #12 Posted 10 August 2019 - 07:26 AM

Lance-corporal

• Player
  • 53984 battles
  • 68
Asi jsem natvrdlej,ale může mi někdo vysvětlit, jak může mít škodovka nižší DPM než špageto, když zásobník nabije o pět vteřin dřív a o půl vteřiny rychleji ho vystřílí? 

Baneus #13 Posted 10 August 2019 - 07:39 AM

Warrant Officer

• Player
  • 38557 battles
  • 602

Základní nastavení 100% posádka:

Spoiler

Pozdravslunci #14 Posted 10 August 2019 - 08:34 AM

Lance-corporal

• Player
  • 53984 battles
  • 68

View PostBaneus, on 10 August 2019 - 06:39 AM, said:

Základní nastavení 100% posádka:

Spoiler

No právě a to mě zaráží. V tý tabulce je jasně vidět, že škodovka nabije zásobník dřív a tak mi logicky vychází, že toho za minutu i víc nastřílí...

Mannanan #15 Posted 10 August 2019 - 12:01 PM

Major

• Player
  • 28351 battles
  • 2,765
Progetto má vyšší dpm, protože může střílet po jedné a nabití první je nejrychlejší.

dzeffo #16 Posted 10 August 2019 - 02:35 PM

Lance-corporal

• Player
  • 30125 battles
  • 56
  • [ZONA7] ZONA7

veru tak  zasa som sa dal  na hlupost nekupovat

FURY_vole #17 Posted 10 August 2019 - 03:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 10572 battles
  • 80
  • [-TVL-] -TVL-

já sem moc nepíšu, protože akorát dostanu kartáč :-), že jsem rajče co si nenechá poradit, ale už musím. Jsme pidinárod a WG jsou skoro rusáci … z čehož vyplývá, že můžeme být vůbec rádi, že nám udělali náš technologický strom a teď i prémiáka. A že není OP ? no tak co ? .. Progetto a Lorka jsou dlouhodobě super stroje a tak to i naše škůdka musí taky být ?

Koupil jsem si jí a hraje se mi s ní slušně, je pohyblivá, trefuju a jsem rád, že si pojezdím "českým" tankem.

Ano, taky mě WG vytáčí občas nelogickými i podpásovými kroky, ale pořád ta hra nemá konkurenci … a místní plačky nechápu. Tak to nehrajte, ne ? Je to skoro typická česká vlastnost, brblat a frflat do bezvědomí, ale … doplň si sám .. zaměstnání, hru, manželku ,... nezměnit.

nevím jak vy, ale krom ostatních věcí jsem rád, že proženu po mapě po nějaké době nový tank. Zvlášť když je docela hezký. (jak se trápím s E100, když je to rakev na kolečkách :-) A T27 prostě považuju za slušný zajímavý tank, který rád vozím a už kvůli té vlajce na věži se snažím nedělat ostudu. A viděl jsem už pár replayů kde s tím dokázali velmi slušné výsledky … takže je to o rukách, jako vždy.

tož tak na světě :)

_Mr_Lova_Lova_ #18 Posted 10 August 2019 - 04:33 PM

Private

• Player
  • 387 battles
  • 37
Průměrný tank , dá se sním zahrát ,ale celkově nenadchne, neurazí. Cenovka skoro 900 Kč je vzhledem k celkové průměrnosti značně nadsazená. Opakovat , že Progetto je ve všem lepší už nemá cenu ,ale nedá mi to zmínit motor a hodnoty odporu terénu. T27ma dostala 900 koňový motor , Ital tuším 650 a tak by jeden čekal , že třeba alespoň tento detail bude na straně Škody a Italovi ujedete, ale kdepak i tak rychlost v terénu je horší , protože se ve WG rozhodli , že k fajn motoru dostane odpory terénu , jako když jezdí půl metrem bahna. 

Trolltanker_SVK #19 Posted 10 August 2019 - 08:24 PM

Private

• Player
  • 3693 battles
  • 13
Tento tank je ťažký podpriemer, proti desiatkam a deviatkam neprebijete pancier, vy pancier nemáte, rýchlosť tiež nieje bohviečo a enemáci ak vás spotnú na zlom mieste vás rozstrieľajú na kašu skôr než sa stihnete skryť. Presnosť dela dobrá iba na blízko na strednú a veľkú vzdialenosť netrafíte tank nie to ešte weakspot na tanku. Vežička dingne max 8 mičku, väčšie kalibre len zo šťastím. Sú to vyhodené prachy a ak chcete byť silou mocou patriot čo ide cz/sk lajnu tak si radšej vyexpite normálnu vetvu a tento tank nechajte tak.

MyBullet #20 Posted 11 August 2019 - 11:12 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 22581 battles
  • 335
  • [_AF_] _AF_
Mno, co se koukám v garáži, tak skin Jan Žižka má teda zásadní bug. Černá páska je přes špatné oko. 

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

t1tomas