Jump to content

Kontrowersje wokół kołowców. Omówienie najpopularniejszych.

Kołowce kontrowersje niezbalansowanie op

• Please log in to reply
20 replies to this topic

Upupork #1 Posted 09 August 2019 - 03:01 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 5922 battles
  • 335
  • [63DCH] 63DCH

Cześć!

Wiele osób grających w tę grę o czołgach narzeka na pojazdy, które czołgami nie są: TeDeki (choć na nie akurat najmniej), artylerie oraz pojazdy kołowe. Co w nich nas denerwuje? Dlaczego chcemy ich usunięcia? Czy faktycznie jest to jedyne lekarstwo?

1. "Trafiłem, ale opona złapała za 0, te kołowce to ********!!!"

!WAŻNE!

Opony są modułami zewnętrznymi, więc same absolutnie nie powinny zbierać pocisków z DMG!

Przykład 1

Przykład 2

W powyższych przykładach strzał owszem, trafił kołowca, ale nie zahaczył o część dającą uszkodzenia więc nie ma o czym gadać - ewentualnie tylko WG mogłoby sprawić, by trafienie w te blachy przy kołach też dawało uszkodzenia, ale nic więcej. Teraz przejdziemy do trochę innych sytuacji.

Przykład 3
Przykład 4

Mam nadzieję, że rozpatrzyłem wszystkie możliwe sytuacje. Jak widzicie, ani razu opona nie złapała za zero "bo tak", tylko za każdym razem było to pokłosie mechanik, które były w grze już wcześniej, zazwyczaj uzasadnione tym, że pocisk po prostu nie dotknął kadłuba pojazdu. W rzeczywistości pojazdy kołowe IX i X tieru są mniejsze, niż na to wygląda. Nieznacznie, ale jednak, i źle przymierzone strzały nie będą wchodzić:

2. "Pocisk Jg.Pz. E100 o penetracji 420 powinien zmieść go z powierzchni ziemi!!!"

Możliwe, ale w World of Tanks nie ma zaimplementowanej takiej mechaniki. Po prostu. Ponadto, kołowiec wcale nie jest taki lekki, od niego cięższe są jedynie Rhm. Pzw. i WZ-132-1.

gd2A6vP.png

2K8DJVq.png

Dlaczego w takim razie czepiać się tylko kołowców? Dobra, rozumiem, że prędkość też ma na to wpływ, ale i tak jeśli kołowiec miałby pod wpływem samego uderzenia zmienić się w kupkę złomu to inne lighty też powinny chociaż skręcić o paręnaście stopni.

No i może się okazać, że taka mechanika wymaga gruntownych zmian w silniku gry, ale to tylko moje przepuszczenia.

Czy powinno być tak jak jest, czy może jednak zmiana jest potrzebna? Nie mi oceniać, ale ponownie - nie jest to winna kołowców samych w sobie, nawet w obecnej postaci.

3. "Kołowce mają niezbalansowane haeki!!!"

Z tym się zgodzę, ale połowicznie. Nie mają one rekordowej penetracji na nich, niemiecki light czy S. Conqueror mają więcej, ale przy tej mobilności potrafią zdecydowanie łatwiej znaleźć mniej opancerzony punkt u przeciwnika (czytaj: objechać) niż np. Badger, który też penetracji na pociskach burzących ma więcej.

4. "Kołowce są za szybkie!"

Jeśli chodzi o zajmowanie miejscówek: to jest trochę płacz o to, że ktoś po prostu jest szybszy. Jeśli ktoś mówi "nawet z bazy nie mogę wyjechać" to cóż - po takim spocie kołowiec najpewniej zginie, a jeśli nie to albo miał niesamowitego farta, albo kierował nim świetny gracz który potrafi perfekcyjnie wykorzystać atuty swojej maszyny. Mimo wszystko mam jednak nadzieję, że już nic szybszego nie zostanie dodane.

Podsumowanie:

1. Gracze się mylą, kołowce nie mają magicznego pancerza z gumy (chyba że to ja się, mylę, ale wtedy proszę o dostarczenie dowodu).

2. Jest to wina mechaniki (a właściwie jej braku) niezależnej od kołowców.

3. Tutaj prawda, kołowce powinny dostać nefra HE.

4. Ktoś musi być najszybszy - aczkolwiek to jest już zdecydowanie sufit prędkości.

Na pewno nie są to wszystkie kontrowersje, ale te najbardziej popularne - o innych możemy podyskutować poniżej (aczkolwiek raczej nie ze mną, robię sobie urlop od WoTa :) ale kto wie...)

Jeszcze na temat nowych linii kołowców, bo ja uważam za pewne, że się pojawią:

Należy pamiętać, że ta linia jest FRANCUSKA! A czym się wyróżnia większość pojazdów tej nacji? Brakiem pancerza, mobilnością... Ten pojazd te warunki spełnia. Więc ja nie zdziwiłbym się, gdyby następna linia kołowców była np. medami i już nie jeździła 95km/h a na przykład 50. Pożyjemy, zobaczymy co tam WG chodzi po głowie...

Niech RNG będzie z wami! :honoring:

Edited by Upupork, 09 August 2019 - 03:04 PM.

profes79 #2 Posted 09 August 2019 - 03:07 PM

Field Marshal

• Player
  • 22295 battles
  • 10,399
  • [ROTTN] ROTTN
Drogi kolego. Weź dowolnego drzewkowego lt a po drugiej stronie stanie premium EBR. Daj znać o wynikach walki.
Sugeruje wzięcie lt brytyjskiego, zapewne balans dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

_Patrol #3 Posted 09 August 2019 - 03:18 PM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 40631 battles
  • 35,376
  • [AW-LE] AW-LE
Nie widzę nic w temacie cziterskiego magnetycznego celownika.

Upupork #4 Posted 09 August 2019 - 03:23 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 5922 battles
  • 335
  • [63DCH] 63DCH

View Postprofes79, on 09 August 2019 - 03:07 PM, said:

Drogi kolego. Weź dowolnego drzewkowego lt a po drugiej stronie stanie premium EBR. Daj znać o wynikach walki.
Sugeruje wzięcie lt brytyjskiego, zapewne balans dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

Akurat EBR 75 FL 10 należy moim zdaniem do najbardziej niezbalansowanych premek, a to temat raczej ten: http://forum.worldof...ze-p2w-czy-nie/

View Post_Patrol, on 09 August 2019 - 03:18 PM, said:

Ojjj... Wiedziałem, że o czymś zapomnę...

Rantrex #5 Posted 09 August 2019 - 06:10 PM

Lance-corporal

• Player
  • 47480 battles
  • 72
  • [TDSTS] TDSTS

Przegięty kołowiec premka? Chyba ktoś tu nie widział w akcji M41 Bulldoga przed nerfami (VII tier).

Video

Ale skoro już jesteśmy przy kołowcach, to nie rozumiem, dlaczego nikt nie zauważa, że ich największym atutem jest camo sprawiające, że mogą podjechać bezczelnie na 2,5 kratki, spotnąć nas i uciec bez spota. Grając na IX mającym 10% camo po strzale do prawie każdego czołgu można strzelać bez ryzyka spota znajdując się  w jego zasięgu widzenia!  Dla przykładu 470m*0.9=423m, co daje nam aż 22m w kółku przeciwnika z przyzwoitym zasięgiem spota. 

I nie ma co porównywać francuskich kołowców do brytyjskich lightów. Ta gra potrzebuje zarówno przyjemnych linii jak i tych dla masochistów, żeby wszyscy byli zadowoleni ; P

Upupork #6 Posted 09 August 2019 - 07:12 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 5922 battles
  • 335
  • [63DCH] 63DCH

View PostRantrex, on 09 August 2019 - 06:10 PM, said:

Przegięty kołowiec premka? Chyba ktoś tu nie widział w akcji M41 Bulldoga przed nerfami (VII tier).

Video

Ale skoro już jesteśmy przy kołowcach, to nie rozumiem, dlaczego nikt nie zauważa, że ich największym atutem jest camo sprawiające, że mogą podjechać bezczelnie na 2,5 kratki, spotnąć nas i uciec bez spota. Grając na IX mającym 10% camo po strzale do prawie każdego czołgu można strzelać bez ryzyka spota znajdując się  w jego zasięgu widzenia!  Dla przykładu 470m*0.9=423m, co daje nam aż 22m w kółku przeciwnika z przyzwoitym zasięgiem spota. 

I nie ma co porównywać francuskich kołowców do brytyjskich lightów. Ta gra potrzebuje zarówno przyjemnych linii jak i tych dla masochistów, żeby wszyscy byli zadowoleni ; P

To prawda, nie widziałem  :P

A co do kamuflażu jak i tego...

View Post_Patrol, on 09 August 2019 - 03:18 PM, said:

... będzie to w rozszerzeniu - pojawi się w przeciągu miesiąca

Jako, że wątek umarł śmiercią naturalną (może to i dobrze...), rozszerzenie wymagałoby napisania tekstu praktycznie od nowa a ja aktualnie nie mam zbyt wiele czasu to rozszerzenie jest aktualnie zawieszone. Jeśli jednak komuś (o dziwo...) na tym zależy, to proszę o PW.

Edited by Upupork, 09 September 2019 - 01:04 PM.

Qwiker93 #7 Posted 12 August 2019 - 11:35 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 9376 battles
  • 364

W punkcie o he się nie mogę zgodzić z argumentem, że jest połowiczny, bo "inni mają lepsze". Jakby biły po 1300dmg to też nie byłyby op, ponieważ lodówka i godzilla biją po 1750? 

Poziomem frustracji nie jest szybkość czy he czy też koła łapiące za zero tylko to, że kołowiec jest wielką kumulacją wyżej wymienionych punktów.

Edited by Qwiker93, 12 August 2019 - 11:37 AM.

SirBushman #8 Posted 12 August 2019 - 01:42 PM

Lieutenant General

• Player
  • 54282 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN
Ktoś pomoże mi zrozumieć po co nam drugi temat o kołowcach w dziale Rozgrywka???
Bardzo proszę.

Edited by SirBushman, 12 August 2019 - 01:43 PM.

Mr_Blady #9 Posted 12 August 2019 - 01:51 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 3485 battles
  • 320

Nic nie dostarcza mi takiej rozrywki, jak kolejny strzał za 0 w kołowca, drogi Bushman'ie. Dlatego dział jest odpowiedni. Zapewne autor idei wprowadzenia tego typu pojazdów do świata WoT jak i  cały decyzyjny zespół odpowiedzialny za WoT, też musiał wciągnąć dużo rozrywki, skoro zdecydowali się na wprowadzenie tych pojazdów do naszej ukochanej gry. Także uzasadnienie zawsze się znajdzie.

A czemu drugi ? Bo rozrywki nigdy za wiele ;)

SirBushman #10 Posted 12 August 2019 - 01:59 PM

Lieutenant General

• Player
  • 54282 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN
No tak...

AdanTeam #11 Posted 12 August 2019 - 06:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36901 battles
  • 637
  • [_SOW_] _SOW_

Zobaczcie jak Twitch otagował Wota. Klamka już zapadła, tylko tego nie jesteśmy świadomi...

Posted Image

Mr_Blady #12 Posted 12 August 2019 - 07:02 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 3485 battles
  • 320
Gra Samochodowo/Wyścigowa ? Dziwisz się ? Ile jedzie najszybszy "czołg" ? 95kmph ? :)

domikw #13 Posted 12 August 2019 - 10:38 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16324 battles
  • 739
  • [ROTTN] ROTTN

View PostMr_Blady, on 12 August 2019 - 08:02 PM, said:

Gra Samochodowo/Wyścigowa ? Dziwisz się ? Ile jedzie najszybszy "czołg" ? 95kmph ? :)

Gra czwórkami ma to co siebie, że łapią się one w MM na AMD 17B. A że kółkami często jeżdżą nieogary, zaś Pz. 38 n(A) jest szybszy niż kółka to idzie pięknie im zrobić koło pióra. Walka z AMD w roli łowcy jest nad wyraz zabawna.

Roophert #14 Posted 12 August 2019 - 10:53 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 31525 battles
  • 1,135
  • [-OBO-] -OBO-
Drugi temat dlatego, bo autor chce trochę fejmu dla siebie.

Edited by Roophert, 12 August 2019 - 11:42 PM.

SirBushman #15 Posted 12 August 2019 - 11:37 PM

Lieutenant General

• Player
  • 54282 battles
  • 7,328
  • [ROTTN] ROTTN
To możliwe.
Tym bardziej, że nasadził w tekście bzdur a już żądanie dowodu na swoje twierdzenie to mistrzostwo świata.

Mr_Blady #16 Posted 13 August 2019 - 06:53 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 3485 battles
  • 320

View Postdomikw, on 12 August 2019 - 10:38 PM, said:

Gra czwórkami ma to co siebie, że łapią się one w MM na AMD 17B. A że kółkami często jeżdżą nieogary, zaś Pz. 38 n(A) jest szybszy niż kółka to idzie pięknie im zrobić koło pióra. Walka z AMD w roli łowcy jest nad wyraz zabawna.

No właśnie czytałem, że sobie na nim wyciągasz błędy młodości. Muszę się przyjrzeć tej zabawce, skoro twierdzisz, że jest aż tak skuteczny.

Upupork #17 Posted 13 August 2019 - 09:05 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 5922 battles
  • 335
  • [63DCH] 63DCH

View PostQwiker93, on 12 August 2019 - 11:35 AM, said:

W punkcie o he się nie mogę zgodzić z argumentem, że jest połowiczny, bo "inni mają lepsze". Jakby biły po 1300dmg to też nie byłyby op, ponieważ lodówka i godzilla biją po 1750? 

Inni mają lepsze HE, ale jeśli uwzględnić fakt mobilności, haeki kołowców są zdecydowanie zbyt potężne. Aczkolwiek faktycznie trochę nietrafiłem z "inni mają lepsze".

View PostQwiker93, on 12 August 2019 - 11:35 AM, said:

Poziomem frustracji nie jest szybkość czy he czy też koła łapiące za zero tylko to, że kołowiec jest wielką kumulacją wyżej wymienionych punktów.

To w sumie też prawda, muszę to uwzględnić.

View PostSirBushman, on 12 August 2019 - 01:42 PM, said:

Ktoś pomoże mi zrozumieć po co nam drugi temat o kołowcach w dziale Rozgrywka???
Bardzo proszę.

A to nie 3 już? :trollface:

Ten wątek miał się skupić na trochę innych rzeczach niż pozostałe (fakt, w innych były dyskusje na te tematy, ale wywiązywały się one raczej samoistnie), ale jeśli to jakieś moje fanaberie to przepraszam.

View PostRoophert, on 12 August 2019 - 10:53 PM, said:

Drugi temat dlatego, bo autor chce trochę fejmu dla siebie.

Tak naprawdę to kiedyś tam się zastanawiałem nas tymi oponami i doszedłem do mądrych lub niemądrych wniosków którymi chciałem się podzielić, ale uznałem, że to same byłoby takie puste i wyszło coś takiego.

P.S. jeśli chcesz się wykłucać to mam nawet już gotowy tekst, ale mam nadzieję że nie będzie potrzeby używania go, bo i o co to by była za dyskusja?

View PostSirBushman, on 12 August 2019 - 11:37 PM, said:

To możliwe.
Tym bardziej, że nasadził w tekście bzdur a już żądanie dowodu na swoje twierdzenie to mistrzostwo świata.

Jeśli są bzdury to proszę, wymień je.

Jeśli chodzi ci o to: "1. Gracze się mylą, kołowce nie mają magicznego pancerza z gumy (chyba że to ja się, mylę, ale wtedy proszę o dostarczenie dowodu)." to nie jest to żądanie dowodu na swoje twierdzenie, a wręcz przeciwnie - na obalenie twierdzenia.

witerno #18 Posted 20 August 2019 - 07:39 PM

Private

• Player
  • 7236 battles
  • 1
  • [A_WP] A_WP
Co się stało z celownikiem magnetycznym, że nie ma go na  6 tierze?

Paythos #19 Posted 20 August 2019 - 08:01 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 61997 battles
  • 3,043

View PostMr_Blady, on 12 August 2019 - 08:02 PM, said:

M39 AUV (T41) rozwijał prędkość ok 96 km/h... podobno jeden zmodernizowany T41, z nowszym silnikiem, zbliżył się do 102 km/h. Jako taka jednak manewrowość i skręcanie dla gąsienicowych maszyn kończy się w okolicach 80 km/h... później już są efektowne wywrotki:trollface:

Spoiler

Fizyka robi swoje:P

Edited by Paythos, 20 August 2019 - 08:11 PM.

pomidor_zombi #20 Posted 20 August 2019 - 08:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 1112 battles
  • 581

View PostPaythos, on 20 August 2019 - 08:01 PM, said:

M39 AUV (T41) rozwijał prędkość ok 96 km/h... podobno jeden zmodernizowany T41, z nowszym silnikiem, zbliżył się do 102 km/h. Jako taka jednak manewrowość i skręcanie dla gąsienicowych maszyn kończy się w okolicach 80 km/h... później już są efektowne wywrotki:trollface:

Spoiler

Fizyka robi swoje:P

Dlatego wszystkie pojazdy wojskowe mają parametry liczone na utwardzonej drodze i w terenie. Kołowce w terenie radzą sobie gorzej niż pojazdy gąsienicowe, co najwyżej, po prostej większą prędkość mogą rozwinąć. To co jest w grze to kolejne wynaturzanie oderwane od rzeczywistości.
Do tego fizyka dla czołgu, który ma nisko środek ciężkości i szeroki rozstaw gąsienic, jest bardziej łaskawa niż dla wąskiego wysokiego kołowca. W rzeczywistości nie dałaby rady zakręcać przy 70 na godzinę, i nie przewrócić się w terenie.

Edited by pomidor_zombi, 20 August 2019 - 08:35 PM.

Also tagged with Kołowce, kontrowersje, niezbalansowanie, op

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users