Jump to content

World of Warships: Legends Tam Sürüm Olarak Erişime Açıldı

• Please log in to reply
15 replies to this topic

Community #1 Posted 15 August 2019 - 09:01 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 31,082
Koltuğunuza yaslanıp unutulmaz deniz savaşlarına katılın.

Haber ögesinin tam metni

FatihTR_MF #2 Posted 15 August 2019 - 11:25 AM

Corporal

• Player
  • 721 battles
  • 168

Bu konuyu neden World of Tanks Forum'da açtınız ki? "World of Warships Forum" diye bir şey yok mu?Ayrıca normal World of Warships oyununda Türkçe dil seçeneği kalmış diye duydum, siz önce normal oyunu Türkçe yapın (!).

Claeste #3 Posted 15 August 2019 - 12:13 PM

Corporal

• Player
  • 12789 battles
  • 127
  • [TC-P] TC-P

Yanlış yerlerde geziyorsun adamım.

SupremeMaster #4 Posted 15 August 2019 - 12:14 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 40337 battles
  • 1,316
  • [EDBFE] EDBFE
Komunitiyi alakasız post açmaktan reportladım.

FatihTR_MF #5 Posted 15 August 2019 - 12:50 PM

Corporal

• Player
  • 721 battles
  • 168

View PostClaeste, on 15 August 2019 - 12:13 PM, said:

Yanlış yerlerde geziyorsun adamım.

Bana mı dediniz yoksa community e mi? :unsure:

View PostSupremeMaster, on 15 August 2019 - 12:14 PM, said:

Komunitiyi alakasız post açmaktan reportladım.

Adam gibi adamın, adam gibi adamı SupremeMaster :D

2s1berk #6 Posted 15 August 2019 - 12:58 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 93615 battles
  • 361
  • [ALIE] ALIE
Olur verin pre hesap oynayalim. Malum oyunlariniz parasiz oynanmiyor.

Witch_King__Angmar #7 Posted 15 August 2019 - 03:28 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 4390 battles
  • 365

Ne keşfetmek isterdiiiiiimmm  =>tekerlekli yürüyen gemi.:D;)

Edited by Witch_King__Angmar, 15 August 2019 - 03:35 PM.

Witch_King__Angmar #8 Posted 15 August 2019 - 03:40 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 4390 battles
  • 365

Hoş Unuttum Fatih Sultan Mehmet yapmıştı İstanbul fethinde,gödrünmü yalan oldu icat :)

Böyle bişey yaparsanız tankların arasında iyi gider.

Edited by Witch_King__Angmar, 15 August 2019 - 03:41 PM.

captannemo #9 Posted 17 August 2019 - 10:49 AM

Private

• Player
  • 14724 battles
  • 2
  • [V-FOR] V-FOR
ilk önce yapacakları haritalardaki görselleri değiştirmek hep aynı haritalarda oynamaktan bıktım gemilerde insan figürleri yok beni hiç heyecanlandırmıyor oyun

AnatolianTank #10 Posted 17 August 2019 - 04:14 PM

Private

• Player
  • 12819 battles
  • 4
bu oyundan diğer oyuna oyuncu aktaram, paranın dibine vuram

ali1234512 #11 Posted 17 August 2019 - 04:57 PM

Major General

• Player
  • 40093 battles
  • 5,391

alakasız içerikten reportladım konuyu

insan konu dışına açar bu ne sorumsuzluk  forumcak @Community e 1 warning point ile 14 gün ban talep ediyoruz

Edited by ali1234512, 17 August 2019 - 04:58 PM.

vuque #12 Posted 19 August 2019 - 10:56 AM

Community Manager

• WG Staff
  • 18910 battles
  • 3,750
  • [JUN] JUN
Arkadaşlar konuyu raporlamanıza gerek yok, başka bir oyun olsa bile yine bizim şirketin oyunu olduğundan bu tarz çapraz paylaşımlar yapılarak daha fazla oyuncuya uluşılması sıradışı bir şey değil. İlginizi çekiyorsa buyrun oyunu deneyin, eğer ilginizi çekmiyorsa bu haberi görmezden gelebilirsiniz! :)

l3oomerangg #13 Posted 19 August 2019 - 09:34 PM

Lieutenant

• Player
  • 41053 battles
  • 1,769
  • [FATIH] FATIH

View Postvuque, on 19 August 2019 - 10:56 AM, said:

Arkadaşlar konuyu raporlamanıza gerek yok, başka bir oyun olsa bile yine bizim şirketin oyunu olduğundan bu tarz çapraz paylaşımlar yapılarak daha fazla oyuncuya uluşılması sıradışı bir şey değil. İlginizi çekiyorsa buyrun oyunu deneyin, eğer ilginizi çekmiyorsa bu haberi görmezden gelebilirsiniz! :)

Aslında kimsenin tepkisi, bu forumda World of Warships ile alakalı bir haber paylaşılmasına değil. Herkesin tepkisinin ortak noktası, geçen sene yapılan aşağıdaki açıklama ve uygulama...

Thaleesi

Kaptanlar,

15 Mart 2018, Perşembe gününden itibaren World of Warships portalımız, resmi forumumuz ve Facebook sayfamızın Türkçe sürümlerindeki tüm faaliyetlerimizi durduracağımızı üzülerek bildirmek isteriz. 

Son 18 ay içerisinde elde edilen sonuçların gösterdiği üzere, ne yazık ki Türkiye topluluğunun gelişimi beklediğimiz performansı sergileyemedi. Türkçenin desteklenmesinin daha iyi performans sergileyen dillere benzer bir gelişim göstereceğini umuyorduk, ancak maalesef sonuç umduğumuz gibi olmadığından bu dile verilen desteği durdurma kararı aldık.

World of Warships için Türkçe oyun-içi dil desteğinin yanı sıra müşteri hizmetleri desteği hâlâ mevcut olacak, dolayısıyla dünya çapındaki milyonlarca oyuncu ile destansı deniz çatışmalarınıza normal olarak devam edebileceksiniz.

World of Warships Facebook sayfasının bir hayranıysanız, 15 Mart'tan itibaren otomatik olarak İngilizce sayfaya yönlendirileceksiniz. Türkçe forumumuz da 15 Mart tarihinden itibaren kapatılacaktır. 

World of Warships ekibi ve Türkiye Topluluk ekibi olarak vermiş olduğunuz destek için teşekkür ederiz, denizlerde görüşmek üzere!

Şimdi sevgili Özerk, açıkçası ben sadece bir kez ilk çıktığı zamanlarda WoW'u deneyen ve sevmediğim için bir iki maç sonra oyunu silen biriydim. WoW forumunun durumunu yakından takip etmiyordum, fakat bu açıklamadaki bazı durumlar açıkçası benim çok canımı sıktı. Ben en eski ve en büyük forumlarından birinde yöneticilik yapmış biri olarak ve hatta kendi çapında zamanında forum sitesi açmış biri olarak, bir topluluk için açtığınız forum alt bölümünün size maddi olarak hiçbir külfeti yoktur. Sadece moderasyon için bir iki kişi yeterli olur ki normalde bu kişilerde gönüllülük esasına göre çalışan kişilerdir. Şu an ki sisteminizi net olarak bilmiyorum ama bir çok oyun forum sitelerinin moderasyon ekibi ücretli çalışanlardan oluşmaz. Dolayısı ile size külfeti olmayan bir forum alt kategorisini kapatmak genel olarak tepkilerin kaynağıdır. 

Türkçe Topluluğun kullanımı için açılmış olan forum alt kategorisi kapatıldığında 2500 konu ve 21500 mesaj varmış. Aynı şekilde kısa bir süre sonra sanırım İspanyol topluluğuna ait forum alt kategorisi de kapatılmış ki, onlarında 3933 konu ve 72907 mesajları varmış. İtalyan toplululuğunun ise, 1519 konu ve 14591 mesajları var. Hoş şöyle bir baktım ama İtalyanların topluluk bölümleri bizimkilerden 2 sene kadar sonra açılmış. Her halükarda onlardan da bir cacık olmayacağı ortada.

Asıl sorularım ise şunlar.... Neden bir topluluğa verilmiş olan kendi dilinde konuları tartışma özgürlüğü ellerinden alınır ? Bunun WarGaming firmasına ne zararı olabilir ? Biz Türk Topluluğu olarak World of Tanks forumunda da WarGaming firmasını çokça eleştiren bir topluluğuz, özellikle fiyat politikalarını. Yarın bir gün WoT Türkiye forumunuda mı kapatacaksınız ? WarGaming bu yanlış politikalarında ısrar ederek ne yapmak istiyor ben çok merak ediyorum....

vuque #14 Posted 21 August 2019 - 01:00 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 18910 battles
  • 3,750
  • [JUN] JUN

View Postl3oomerangg, on 19 August 2019 - 10:34 PM, said:

Parça parça cevap vereceğim için cevap vereceğim kısımı alıntılayacağım;

Block Quote

bir topluluk için açtığınız forum alt bölümünün size maddi olarak hiçbir külfeti yoktur. Sadece moderasyon için bir iki kişi yeterli olur ki normalde bu kişilerde gönüllülük esasına göre çalışan kişilerdir. Şu an ki sisteminizi net olarak bilmiyorum ama bir çok oyun forum sitelerinin moderasyon ekibi ücretli çalışanlardan oluşmaz. Dolayısı ile size külfeti olmayan bir forum alt kategorisini kapatmak genel olarak tepkilerin kaynağıdır. 

Forumlar açalım, sonra kendi haline bırakalım sistemi ile yürümemektedir. Açılan forumların bize masrafı bulunmaktadır zira moderatörler gönüllüler değil, ücretli çalışanlardan oluşmaktadır.

Block Quote

Neden bir topluluğa verilmiş olan kendi dilinde konuları tartışma özgürlüğü ellerinden alınır ? Bunun WarGaming firmasına ne zararı olabilir ? Biz Türk Topluluğu olarak World of Tanks forumunda da WarGaming firmasını çokça eleştiren bir topluluğuz, özellikle fiyat politikalarını. Yarın bir gün WoT Türkiye forumunuda mı kapatacaksınız ? WarGaming bu yanlış politikalarında ısrar ederek ne yapmak istiyor ben çok merak ediyorum....

Yapılan yatırım ve alınan getiri ile oranlanarak bakılmaktadır, takdir edersiniz ki Wargaming kar amacı güden bir firmadır ve zararına iş yapması beklenemez. İleride World of Tanks için ne olacağı ile ilgili şu anda konuşmak gelecek sene bugün yağmur yağar mı, yağmaz mı diye tartışmaya benziyor. Şu an için bir sıkıntı görünmüyor ama bu sonsuza kadar X diline destek verilecek, forumları açık kalacak demek değildir.

aydyldz #15 Posted 21 August 2019 - 09:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 26122 battles
  • 565
  • [SA-AS] SA-AS

View PostFatihTR_MF, on 15 August 2019 - 11:25 AM, said:

Bu konuyu neden World of Tanks Forum'da açtınız ki? "World of Warships Forum" diye bir şey yok mu?Ayrıca normal World of Warships oyununda Türkçe dil seçeneği kalmış diye duydum, siz önce normal oyunu Türkçe yapın (!).

World of Warships Türkçe forumu uzun zaman önce desteği kapattı. 18 Martta yaptılar bir de uyuzlar.

aydyldz #16 Posted 22 August 2019 - 12:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 26122 battles
  • 565
  • [SA-AS] SA-AS
18 marta doğru desteği kesmeniz de ayrı sinir etmişti beni.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users