Jump to content

VK 75.01 (K).

premium niemcy

• Please log in to reply
24 replies to this topic

HussarKaz #21 Posted 11 September 2019 - 11:03 AM

Sergeant

• Player
  • 7883 battles
  • 256

View Postmuriceps, on 11 September 2019 - 09:10 AM, said:

up. a który tank VIII tieru może się równać w starciu z 252u poza innym defenderem? Łatwo jest zestawiać z OP tankiem. Z pewnością VK to nie defender, czyli czołg nie dla każdego. Ja miałem VK na wypożyczenie. I gdy trzymałem się żelaznej zasady - ostrożnego wyjazdu przodem to spisywał się nieźle. Zlamiłem ostatnią bitwę, która zachwiała ostatecznym wynikiem ale czołg w mojej ocenie daje radę przy obecnym MM. 

Ogólnie zgadzam się z Favst_Nagano.

Chrysler K

pr0kurator #22 Posted 11 September 2019 - 10:43 PM

Corporal

• Player
  • 21816 battles
  • 160
  • [_L-T_] _L-T_
defender/252u jest niski żaden problem ładować w garnki na sklejce, i druga sprawa to jego dolna płyta - tam może nie wchodzi wszystko jak v-ce ale umówmy się że defendera da się pojechać superpersem np, jadzią 8,8 itp także tego ... 

arek2602 #23 Posted 16 September 2019 - 06:56 AM

Warrant Officer

• Player
  • 20283 battles
  • 587
  • [XIII_] XIII_
Porównywanie pancerza między Defektorem, a Fail Lowe III nie ma najmniejszego sensu. Ruskowi można walić w garnki na sklejce, ale za to Niemiec może dostać w pokrywę silnika - przy walce w zwarciu oślepienie nie robi takiej różnicy jak uszkodzenie silnika z podpałką. Z punktu widzenia cięższych niszczycieli i T34 obiekt wygrywa zawsze - trzeba wymusić błąd i odkrycie dzioba, a VK ma swoje policzki.

Ojciec_Skunksa #24 Posted 11 October 2019 - 05:40 PM

Corporal

• Player
  • 13503 battles
  • 127

ten czołg to nie jest czołg to jest wielkie krowie gówno

NewbieP #25 Posted 12 October 2019 - 11:13 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 40072 battles
  • 320
  • [SF_A] SF_A

Dokładnie tego się spodziewałem - mianowicie: Czołg do sidescrapu z walnięciem. To też dostałem.

1. Wieża nie jest takim karton-gipsem, jak myślałem, swoje tiery bez golda odbije, jest OK.

2. Kadłub:

a) Całkiem niezła górna płyta, tylko nikt tam nie strzela, chyba że RNG kule zniesie.

b) Dolna płyta jest do bani, wpuszcza wszystko i prawie każdy pocisk tam wpadający rozwala silnik + kierowcę, często z podpałką.

c) Boki pozwalają na sidescrap nawet przeciwko IX i X tierom... tylko, że one robią "cyk dwójeczka" i leją gdzie popadnie (w wieżę, wystającą górną płytę itp), dlatego nie wolno stać jak kołek, tylko trzeba się wiercić, by pociski, szczególnie cHEAT, schodziły na solidne przeciwko nim jarzmo.

3. Mobilność: Jak na takiego klocka jest OK, choć na dzisiejsze realia WoT jest dość ślimakowaty. 

4. Depresja działa: Nie stwierdzono, ponieważ wieża znajduje się w tylnej części kadłuba, sprzyja to sidescrapowi, ale w dobie -10 stopni depresji na czymkolwiek, mocno utrudnia grę w terenie.

5. Taktyka: W skrócie Sidescrap gdzie się da. Sidescrap, sidescrap i jeszcze raz sidescrap. Sidescrap, Buła, Cofka, Sidescrap, Buła, Cofka - inaczej się nie da, bo silnik łapie od frontu i lubi się zapalić ze wstydu :)

6. Działo: Robi to, do czego je przeznaczono, czyli Buła na sidescrapie, w bliskim/średnim dystansie za 490 i cofka na przeładowanie. Jest OK, choć potrafi zasiać kartofla, wzbudza pewien postrach na randomku.

7. Wady:

a) Od przodu, przy nieumiejętnym sidescrapie / przemieszczaniu się / kiepskim kącie potrafi złapać zestaw silnik + gąsienica + kierowca + pożarek

b) Posiada wrażliwy ammorack.

c) "Cyk dwójeczka" i wieża kiepsko odbija APCRy (z cHEATami sobie radzi).

d) Jest niesamowicie podatny na HE.

e) Arta na jego widok dostaje clicko-toku i ślepnie na inne pojazdy w bitwie, skupiając się na VK75, więc na otwartych mapach ogłuszenie permamentne i rozsypane moduły gwarantowane.

f) Działo na większym dystansie sadzi kalafiory i ma problem z trafieniem w obrys przeciwnika.

Ogólnie to "Cyk dwójeczka", oraz coraz szybsze pojazdy są obecną bolączką WoT: Zajeruskość > Gold > Mobilność > Pancerz - Tak to obecnie wygląda w "grze o czołgach". dopóki to się nie zmieni, doputy czołgi tego typu będą cierpiały z powodu "cyk dwójeczki Tsss...", a jedynymi grywalnymi pojazdami będą ruskie naleśniki (patrz Ob430U lub Ob907), oraz Ebola, wyładowane po dach CHEATami (Tsss...), mobilne magazynki - również ze złotem pod sam dach, oraz SConQ i Szeftank, jakże by inaczej, Full gold...

Edited by NewbieP, 12 October 2019 - 11:22 PM.

Also tagged with premium, niemcy

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users