Jump to content

Çelik Avcısı Kurallar

• Please log in to reply
81 replies to this topic

Community #1 Posted 23 August 2019 - 03:30 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 30,821
Bu olağanüstü kipin yeni mekanizmalarını ve diğer özelliklerini keşfedin.

Haber ögesinin tam metni

Edited by vuque, 23 August 2019 - 04:54 PM.

Spartiat777 #2 Posted 23 August 2019 - 03:40 PM

Captain

• Player
  • 43037 battles
  • 2,437

View PostCommunity, on 23 August 2019 - 05:30 PM, said:

Bu olağanüstü ikin yeni mekanizmalarını ve diğer özelliklerini keşfedin.
...

ik?

kip?

ALProsk_321 #3 Posted 23 August 2019 - 04:26 PM

Private

• Player
  • 2159 battles
  • 1
  • [DORUK] DORUK
WG size sesleniyorum umarım bu yorumu görüyorsunuzdur sitedeki ''Çelik Avcısı Kurallar'' haberinde ''Yetenekler'' bölümündeki resimlerde bir hata var. Kapanın resmi Sis perdesinin, Sis perdesinin resmi Toparlanma Alanının, Toparlanma Alanının resmi sis perdesinin olması gerekiyor yanlışım varsa söyleyin hatta siteden bakabilirsiniz umarım o sorunu düzeltirsiniz:honoring:

vuque #4 Posted 23 August 2019 - 04:55 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 18854 battles
  • 3,715
  • [JUN] JUN

View PostSpartiat777, on 23 August 2019 - 04:40 PM, said:

ik?

kip?

Düzelttim. :)

zed_x #5 Posted 23 August 2019 - 06:53 PM

Major

• Player
  • 44065 battles
  • 2,632
  • [ESKYA] ESKYA
Aslında Ön Cephe gibi kendi tanklarımızla oynayabildiğimiz bir kip olsaydı bence daha iyi olurdu. Sıfırdan yeni tank yaratmak bana gereksiz geliyor. Arada random savaşlardan filan sıkılınca oynanabilir.

dOnTCryPleASee #6 Posted 23 August 2019 - 07:47 PM

Lance-corporal

• Player
  • 8557 battles
  • 57

Ben de tam battle royale bir oyuna geçmeyi planlıyordum. Bakalım bir de wotu deneyelim. 

Yalnız burda deliş ve hasar değerlerinin rngsi hala %25 se sıkıntılı olabilir. Herkes tek ve bu yüzden sayfada yazan ortalama değerlere güvenmek zorundalar. Sırf %25 rngnin azizliğine uğrayıp birinciliği kaybetmek hiç de hoş olmaz. Madem belli şeyleri değiştirdiniz rng olayını da bu kipe özel bir şekilde ayarlamalısınız.

Witch_King__Angmar #7 Posted 24 August 2019 - 12:00 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 4390 battles
  • 365

- Eğlenceli olabilecek bir kip olmuş, vakti olanlar oynuyucağını düşünüyorum,benim bu aralar pek vaktim olmayacak,pek girebileceğimi zannetmiyorum.

- Ödüllere gelicek olursak bence 15-25 arası herbir seviye için gold da verileseydi 100-150 gold yanında çokta güzel olurdu.

- Ve bu kipi tamamlayana özel %50 indirim kuponuda olabilirdi veya E75 TS gibi pre tank verilebilirdi,sonuçta bayabi uğraşmak gerekicek 25 gelebilmek için el terletmeden ve vakit harcanmadan kolay kolay gelinebileceğini düşünmüyorum.

- Benim görüşüm bu yönde güzel düşünülmüş günümüz online RPG oyunlarına benzemiş fakat içi ödül olarak pek dolu gözükmüyor.

- Ben vaybe dediğim oynama isteğini alevlendiren bitek karaborsa olarak gördüm bu sene,geri kalan pehh diye baktım,Vatan Cephesi bitsede alsak artık ödülü diye oynadım bi süre sonra,benim kanatim bu yönde.

- Ödüller heycan yaratıcak cinsten olsaydı ozaman bayabi popüler olurdu deli gibi oynayan çıkardı hoş normal oyundan sıkılan için iyi bir aktivite genede.

Edited by Witch_King__Angmar, 24 August 2019 - 12:02 AM.

Zaknafein_Do_Urden #8 Posted 24 August 2019 - 08:28 AM

Lance-corporal

• Player
  • 3944 battles
  • 67
  • [ALIE] ALIE
Ödül olarak çok eksik geldi !

aydyldz #9 Posted 24 August 2019 - 10:00 AM

Warrant Officer

• Player
  • 25235 battles
  • 565
  • [SA-AS] SA-AS
Eğlenceli olmasını çok istiyorum millet zaten sinirin ştresin dibine vurmuş. Accuk Eğlence , çok şey mi istiyoruz?

l3oomerangg #10 Posted 25 August 2019 - 05:37 PM

Lieutenant

• Player
  • 40541 battles
  • 1,690
  • [FATIH] FATIH

Çelik Avcısı, üzerinde bayağı bir emek harcanmış eğlenceli bir kip olacağa benziyor. Tabii oynamayı becerebilenler için eğlenceli olacaktır. 3 lü müfreze ile oynayanların bireysel oynayanlardan ayrı olarak maçlara girecek olması da en iyi düşünülmüş konulardan birisi bence. Yanlış hesaplamadıysam 21,5 gün sürecek bir etkinlik. Muhtemelen ÖnCephe gibi ateşkes dönemleri de olacaktır diye tahmin ediyorum. Daha önceden de bahsettiğim gibi bu kipin yapısı gereği standart oyun gelişimine etkisi olmayacak, zira kendi tank ve mürettebatlarıyla oynayacağız. Aynı zamanda deneyim, mürettebat deneyimi ve serbest deneyim kazanma şansımız olmayacak gibi görünüyor. Bence burada çok daha yaratıcı olunabilirdi. Zira ÖnCephe kipinin en güzel taraflarından birisi aşama ödüllerinin dışında, kazanılan krediler, mürettebat deneyimleri ve serbest deneyimlerdi. Bunlar olmamasına karşın verilecek ödüllerse tırt ötesi tırt gibi duruyor. Ödüller konusuna ayrıca değineceğim birazdan. Kipin artı taraflarından birisi ise, herkesin her savaşta eşit şartlarda başlayacak olması, yani tamamen oyunculukların konuşacağı bir kip olacak gibi gözüküyor. Tabii RNG gibi faktörlerle WG tarafından her zaman olduğu gibi manipule edilmezlerse. Bunun bir diğer güzel tarafı da, oyunu sıfırdan başlayan bir oyuncu da bu kipte savaşabilecek, onbinlerce savaşı olanlarda. Bu tarz bir kipin oyunda her zaman kalıcı olması gerektiğini düşünürüm. Hatta bu kip yeni başlayan oyuncuların oyuna daha çabuk adapte olmasını bile sağlayabilir.  Belki de yanlış düşünüyorumdur, savaşlar başlasın bir görelim... Şimdi aşağıdaki ödül tablomuza göre ödüllerin değerlendirmesine geçeyim...

Ödüller son anda değişiklikler yapılmaz ise yukarıda göreceğiniz tablodan oluşacak. 

• Toplamda 2.150.000 kredi
  • Toplamda 5.000 tahvil.
  • Toplamda 4 gün premium hesap süresi
  • Çeşitli Özelleştirme Öğeleri
  • Çeşitli Asker Künyesi Bileşenleri
  • Çeşitli Bröveler

Ödüllere şöyle bir bakınca gerçekten komedi Bu kadar basit ödüllerin yanına, en azından VIII seviye bir premium araç verilmeliydi.

Verilen kredi ödülü, ayrıca görevlerle de bir miktar verilecek olsa da özel olarak bu kipe yoğunlaşılacak bir kapasitede değil.

5000 tahvil kazanılacak olması belki bazılarına cazip gelebilir ama olaya bu kadar tahvilin 1 tane iyileştirilmiş donanım parası olduğu şeklinde bakılırsa çöp mü çöp. Vatan Cephesinde bile 2 tane iyileştirilmiş donanım kazanabildik (bir taraflarımızı yırtarak tabiii). Benim gözümde 5000 tahvil = 20 saniyede yükleme yapan bir top için yarım saniye avantaj sadece.

Premium hesap günlerinden 1 günlük olan, zaten kipin ortalarında verilecek ve o premium hesap süresi bu kipte ne işe yarayacak çok merak ediyorum. Yani ödülü alıp bu kipe bir gün ara verip, rastgele savaşlara odaklanıp, ertesi gün tekrar bu kipe odaklanın gibi saçma bir durum var :) Neyse ki diğer premium hesap süresi 3 günlük ve kipi tamamladıktan sonra kullanabileceğiniz düzeyde... işin kötü tarafı ise kipi erken tamamlayanların, kipe devam etmek için eğlencesinden başka birşey elde edemeyecek olmaları. Fakat bu verilen 3 günlük premium süresini de eğlencesine de olsa bu kipte harcamak istemezler herhalde...

Diğer ödüller ise muhtemelen benim gibi bir çok kişi için çok fazla birşey ifade etmeyen özelleştirme öğeleri, bröveler ve ıvır zıvırlardan oluşuyor. Kendi adıma hazır stilleri seviyorum sadece...

Bu yazıyı bir öndeğerlendirme olarak görürseniz sevinirim. Sonuçta kip yarın başlayacak ve beklediğimizden, bahsedilenden farklı şeylere de gebe olabilir. Ama şu an için görünen sadece eğlencesine takılınacak bir kip hüviyetinde. 

Sürç-i lisan ettiysek affola...

innocenT_deviL #11 Posted 25 August 2019 - 06:43 PM

Major

• Player
  • 32097 battles
  • 2,797
Dün yayında oynuyorlardı açıkçası pek cazip gelmedi bana. Oynayınca fikrim değişir mi bilemiyorum ama ilk izlenimim bu şekilde. Ayrıca 1 haftalık bir şey olsa hadi belki ama 20 küsür gün ön cephe bile sıkar. Ödüller de daha önceki 1 haftalık veya 10 günlük maraton ödülleri düşünüldüğünde gene 20 küsür günlük bir etkinlik için üstteki mesajda yazdığı gibi zayıf kalıyor bence.

ali1234512 #12 Posted 25 August 2019 - 10:53 PM

Major General

• Player
  • 39972 battles
  • 5,381
  • [CURE] CURE

View Postl3oomerangg, on 25 August 2019 - 06:37 PM, said:

Çelik Avcısı, üzerinde bayağı bir emek harcanmış eğlenceli bir kip olacağa benziyor. Tabii oynamayı becerebilenler için eğlenceli olacaktır. 3 lü müfreze ile oynayanların bireysel oynayanlardan ayrı olarak maçlara girecek olması da en iyi düşünülmüş konulardan birisi bence. Yanlış hesaplamadıysam 21,5 gün sürecek bir etkinlik. Muhtemelen ÖnCephe gibi ateşkes dönemleri de olacaktır diye tahmin ediyorum. Daha önceden de bahsettiğim gibi bu kipin yapısı gereği standart oyun gelişimine etkisi olmayacak, zira kendi tank ve mürettebatlarıyla oynayacağız. Aynı zamanda deneyim, mürettebat deneyimi ve serbest deneyim kazanma şansımız olmayacak gibi görünüyor. Bence burada çok daha yaratıcı olunabilirdi. Zira ÖnCephe kipinin en güzel taraflarından birisi aşama ödüllerinin dışında, kazanılan krediler, mürettebat deneyimleri ve serbest deneyimlerdi. Bunlar olmamasına karşın verilecek ödüllerse tırt ötesi tırt gibi duruyor. Ödüller konusuna ayrıca değineceğim birazdan. Kipin artı taraflarından birisi ise, herkesin her savaşta eşit şartlarda başlayacak olması, yani tamamen oyunculukların konuşacağı bir kip olacak gibi gözüküyor. Tabii RNG gibi faktörlerle WG tarafından her zaman olduğu gibi manipule edilmezlerse. Bunun bir diğer güzel tarafı da, oyunu sıfırdan başlayan bir oyuncu da bu kipte savaşabilecek, onbinlerce savaşı olanlarda. Bu tarz bir kipin oyunda her zaman kalıcı olması gerektiğini düşünürüm. Hatta bu kip yeni başlayan oyuncuların oyuna daha çabuk adapte olmasını bile sağlayabilir.  Belki de yanlış düşünüyorumdur, savaşlar başlasın bir görelim... Şimdi aşağıdaki ödül tablomuza göre ödüllerin değerlendirmesine geçeyim...

Ödüller son anda değişiklikler yapılmaz ise yukarıda göreceğiniz tablodan oluşacak. 

• Toplamda 2.150.000 kredi
  • Toplamda 5.000 tahvil.
  • Toplamda 4 gün premium hesap süresi
  • Çeşitli Özelleştirme Öğeleri
  • Çeşitli Asker Künyesi Bileşenleri
  • Çeşitli Bröveler

Ödüllere şöyle bir bakınca gerçekten komedi Bu kadar basit ödüllerin yanına, en azından VIII seviye bir premium araç verilmeliydi.

Verilen kredi ödülü, ayrıca görevlerle de bir miktar verilecek olsa da özel olarak bu kipe yoğunlaşılacak bir kapasitede değil.

5000 tahvil kazanılacak olması belki bazılarına cazip gelebilir ama olaya bu kadar tahvilin 1 tane iyileştirilmiş donanım parası olduğu şeklinde bakılırsa çöp mü çöp. Vatan Cephesinde bile 2 tane iyileştirilmiş donanım kazanabildik (bir taraflarımızı yırtarak tabiii). Benim gözümde 5000 tahvil = 20 saniyede yükleme yapan bir top için yarım saniye avantaj sadece.

Premium hesap günlerinden 1 günlük olan, zaten kipin ortalarında verilecek ve o premium hesap süresi bu kipte ne işe yarayacak çok merak ediyorum. Yani ödülü alıp bu kipe bir gün ara verip, rastgele savaşlara odaklanıp, ertesi gün tekrar bu kipe odaklanın gibi saçma bir durum var :) Neyse ki diğer premium hesap süresi 3 günlük ve kipi tamamladıktan sonra kullanabileceğiniz düzeyde... işin kötü tarafı ise kipi erken tamamlayanların, kipe devam etmek için eğlencesinden başka birşey elde edemeyecek olmaları. Fakat bu verilen 3 günlük premium süresini de eğlencesine de olsa bu kipte harcamak istemezler herhalde...

Diğer ödüller ise muhtemelen benim gibi bir çok kişi için çok fazla birşey ifade etmeyen özelleştirme öğeleri, bröveler ve ıvır zıvırlardan oluşuyor. Kendi adıma hazır stilleri seviyorum sadece...

Bu yazıyı bir öndeğerlendirme olarak görürseniz sevinirim. Sonuçta kip yarın başlayacak ve beklediğimizden, bahsedilenden farklı şeylere de gebe olabilir. Ama şu an için görünen sadece eğlencesine takılınacak bir kip hüviyetinde. 

Sürç-i lisan ettiysek affola...

buna 2-3 kere sıfırlama hakkı vermezlerse çöp wgnin 3-4 gün pre verme mantığını anlamıyorum ben  ver 1 hafta 1 ay pre gunu olan adam mantiken daha çok oynar oyunu parayı pre günden kazanma başka şeyler ekleyip kazan oyuna  wg bu küçük esnaf kafasından kurtulduğu vakit  büyük bir oyun olmayı başaracak

Kadir_1979 #13 Posted 26 August 2019 - 07:13 AM

Private

• Player
  • 16771 battles
  • 2
  • [_IYI_] _IYI_
oyun neden çalışmıyor bu kipe nasıl girecez
06:22 Added after 9 minute

View Postvuque, on 23 August 2019 - 04:55 PM, said:

Düzelttim. :)

bı kip ne zaman aktif olucak

Bagora #14 Posted 26 August 2019 - 08:11 AM

Lieutenant General

• Player
  • 44827 battles
  • 6,098

View Postali1234512, on 25 August 2019 - 09:53 PM, said:

buna 2-3 kere sıfırlama hakkı vermezlerse çöp wgnin 3-4 gün pre verme mantığını anlamıyorum ben  ver 1 hafta 1 ay pre gunu olan adam mantiken daha çok oynar oyunu parayı pre günden kazanma başka şeyler ekleyip kazan oyuna  wg bu küçük esnaf kafasından kurtulduğu vakit  büyük bir oyun olmayı başaracak

baya önceden yazmıştım millet saçma bulmuştu ama wg tanklara 3b özelleştirme eklerse ( rus tankları için sağa sola kütük koymak , almanlar için palet koymak gibi ) bu sayede hem oyunun doğası bozulmamış olur hemde wg bu işten para kazanır . tankı pembeye boyamak gibi saçmalıklar yerine tankları çıplak şekilde tutup üstüne kazma , kürek , odun , bidon gibi şeyleri oyunculara ekletseler ve bunların bi kısmını oyun kredisi ile alma imkanı sunup kalanı gold ile satarak oldukça iyi para kazanırlar .

meta393 #15 Posted 26 August 2019 - 08:34 AM

Sergeant

• Player
  • 16753 battles
  • 215
  • [GSBJK] GSBJK
ödüller çok zayıf bence de. sonunda 8 seviye olmasa da 6 veya 7 seviye bir araç verilebilirdi. oradaki tahvilleri de altın olarak değiştiriverin. :teethhappy:

uydumen #16 Posted 26 August 2019 - 09:09 AM

Private

• Player
  • 40720 battles
  • 18
  • [TARS] TARS
Çelik avcısı savaşına nasıl gireceğiz
08:14 Added after 5 minute

Makaleyi okudun Savaş kısmının yanında girebiliyorsun yazıyor fakat bende 

1:Rastgele Savaş

2:Ön Cephe

3:Sıralamalı Savaş

4:Kale Savaşları

5:Özel Svaş

6:Ekip Eğitimi 

var ama çelik avcısı yok

vuque #17 Posted 26 August 2019 - 09:34 AM

Community Manager

• WG Staff
  • 18854 battles
  • 3,715
  • [JUN] JUN

View Postuydumen, on 26 August 2019 - 10:09 AM, said:

Çelik avcısı savaşına nasıl gireceğiz
08:14 Added after 5 minute

Makaleyi okudun Savaş kısmının yanında girebiliyorsun yazıyor fakat bende 

1:Rastgele Savaş

2:Ön Cephe

3:Sıralamalı Savaş

4:Kale Savaşları

5:Özel Svaş

6:Ekip Eğitimi 

var ama çelik avcısı yok

Henüz başlamadığı için giremiyorsunuz;

çelikavcısı.JPG

Sharp1903 #18 Posted 26 August 2019 - 02:04 PM

Captain

• Player
  • 40012 battles
  • 2,418
Valla bir kaç el oynadım da, pek sarmadı açıkçası. Her şey random, arkanda önünde birden tank çıkıyor, ödüller cezbedici değil. Harita zaten iç karartıcı, ben pek beğenmedim. Ara sıra belki oynarım. 

l3oomerangg #19 Posted 26 August 2019 - 02:12 PM

Lieutenant

• Player
  • 40541 battles
  • 1,690
  • [FATIH] FATIH

View PostSharp1903, on 26 August 2019 - 04:04 PM, said:

Valla bir kaç el oynadım da, pek sarmadı açıkçası. Her şey random, arkanda önünde birden tank çıkıyor, ödüller cezbedici değil. Harita zaten iç karartıcı, ben pek beğenmedim. Ara sıra belki oynarım. 

Valla bende izlerken hoşuma gitmişti ama oynarken hiç tat vermedi. Birkaç gün test etmek lazım. Yalnız kesinlikle ortam çok buğulu ve sisli. Çok iç karartıcı. Cadılar Bayramı etkinliğindeki kipler bile bu kadar iç karartmıyordu. Bir de şehir haritalarını hiç sevmem onunda etkisi var tabii... Yalnız dikkatimi çeken, kipte sanki bir deliş göstergesi sorunu var. Rakip tankı delebilecek gibi gösteriyor ama attığım hiçbir atış delmiyor. Deli oldum biraz önce...

Ha bir de kipte yaklaşık 20000 kredi ödül veriyor güya maç başına (görevlerden gelen hariç;) ama bir bakıyorsunuz onu da tamir masrafına harcıyor :) Komedi diyorum inanmıyorsunuz...

Edited by l3oomerangg, 26 August 2019 - 02:14 PM.

42_pars #20 Posted 26 August 2019 - 02:43 PM

Private

• Player
  • 19323 battles
  • 5
  • [T_O_F] T_O_F
PUBG gibi olmuş bu mod

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users