Jump to content

Tank Taslak Kesitleri Neden Gerçek Değerlerinde Değil ¿

• Please log in to reply
9 replies to this topic

l3oomerangg #1 Posted 25 August 2019 - 08:47 PM

Lieutenant

• Player
  • 40407 battles
  • 1,690
  • [FATIH] FATIH

Uzun süredir şu konuyu açıcam hep unutuyorum :) Daha fazla geç kalmadan karalayalım bakalım birşeyler...

Malumunuz üzere Liyakat Ödül Sistemi başladığı tarihten bu yana Tank Taslak Kesitleri'de oyunumuza eklendi. Bu kesitlerle herhangibir tank için %100 deneyim indirimi kazanabileceğimizde bildirildi. Her bir tank taslağı seviyesine göre aşağıdaki sayıda tank taslak kesitlerinden oluşuyor.

• V Seviye ► 6 Tank Taslak Kesiti
  • VI Seviye ► 6 Tank Taslak Kesiti
  • VII Seviye ► 8 Tank Taslak Kesiti
  • VIII Seviye ► 8 Tank Taslak Kesiti
  • IX Seviye ► 10 Tank Taslak Kesiti
  • X Seviye ► 12 Tank Taslak Kesiti

Not : IV seviye ve altı bende komple açık olduğu için kaç kesit istediğini göremiyorum.

Şimdi burada bahsettiğim mevzuyu en iyi anlatabileceğim IX seviye araçlar. Bu araçlarda 10 Tank Taslak Kesitleri var. Yani 10 parçaya bölünmüş durumdalar. Bu durumda her bir Tank Taslak Kesiti %10 deneyim indirimi vermesi gerekirken, WG bunu %9 olarak hesaplıyor. Örneklendirmemiz gerekirse; T54E1 tankı 170000 deneyim istiyor. Normalde her tank taslak kesiti 17000 (%10) deneyimlik indirim kazandırması gerekirken, 15300 (%9) deneyimlik bir indirim kazandırıyor. Yani 10 adet tank taslak kesiti topladığımızda 153000 deneyimlik bir indirime tekabül ediyor. Genele baktığımız zaman 17000 deneyimlik bir kaybımızın olmasının yanında tüm taslak kesitlerini toplayıp %100'lük bir indirim kazanma şansımız yok görünüyor. Diyebilirsiniz ki, belki ilk 9 taslakta 15300, son taslakta geri kalan deneyim indirimini veriyor olabilir. Fakat tek tek bütün tank taslak kesitlerini incelediğimizde hepsinin değerinin 15300 olduğunu görüyoruz. Daha önce hiçbir tankı tüm tank taslak kesitlerini kullanarak %100 deneyim indirimi kazanan oldu mu bilmiyorum açıkçası ama şu an farazi olarak olaya baktığımız zaman özellikle üst seviyelerde bu mümkün değil gibi. Tekrar olması gerekenleri ve olanları seviye seviye inceleyelim.

Seviye V ► 6 Parça ► Olması gereken indirim %16.66 ► Mevcut İndirim %15 ► Toplamda Kayıp Deneyim İndirimi %10

Seviye VI ► 6 Parça ► Olması gereken indirim %16.66 ► Mevcut İndirim %15 ► Toplamda Kayıp Deneyim İndirimi %10

Seviye VII ► 8 Parça ► Olması gereken indirim %12.50 ► Mevcut İndirim %12 ► Toplamda Kayıp Deneyim İndirimi %4

Seviye VIII ► 8 Parça ► Olması gereken indirim %12.50 ► Mevcut İndirim %12 ► Toplamda Kayıp Deneyim İndirimi %4

Seviye IX ► 10 Parça ► Olması gereken indirim %10 ► Mevcut İndirim %9 ► Toplamda Kayıp Deneyim İndirimi %10

Seviye X ► 12 Parça ► Olması gereken indirim %8.33 ► Mevcut İndirim %7 ► Toplamda Kayıp Deneyim İndirimi %16

Bu saçmalıktan dolayı açıkçası WarGaming yetkililerinden bir açıklama bekliyorum. Umarım bu açıklamada biz böyle uygun gördük tarzında bir açıklama olmaz...

Açıkçası bu saçmalığın kaç kişi farkındaydı şimdiye kadar veya kimler farketmedi çok merak ediyorum. Konuya yazarsanız sevinirim...

Noobmatic #2 Posted 26 August 2019 - 12:48 AM

Lance-corporal

• Player
  • 18382 battles
  • 50
Ben amerikan topçu 6 seviye m44 ü tüm kesitleri tamamlayarak açtım ve 0 deneyim puanı yazıyordu. 5 seviyeden m44 e geçerken hiç deneyim puanı istemedi.

l3oomerangg #3 Posted 26 August 2019 - 01:07 AM

Lieutenant

• Player
  • 40407 battles
  • 1,690
  • [FATIH] FATIH

View PostNoobmatic, on 26 August 2019 - 02:48 AM, said:

Ben amerikan topçu 6 seviye m44 ü tüm kesitleri tamamlayarak açtım ve 0 deneyim puanı yazıyordu. 5 seviyeden m44 e geçerken hiç deneyim puanı istemedi.

Bu durumda tüm tank taslak kesitlerini elde ettiğinde otomatik olarak %100 olarak belirliyor deneyim indirimini. Fakat bu da gene WG nin kendince ufak hesapların peşine düştüğünü gösteriyor. Yani yukarıda verdiğim örneğe göz atarsak T54E1 tankının her bir kesitinde 1700 deneyim daha az indirim yapıyor. Burada aslında çok büyük bir çakallık var... Biraz düşünürseniz buradaki çakallığı da farkedeceksiniz...

innocenT_deviL #4 Posted 26 August 2019 - 06:04 AM

Major

• Player
  • 32035 battles
  • 2,763

Ben de Skoda T50'yi etkinlikten gelen 30 kesiti basarak direk açtım. Demek istediğini anladım da %100 deneyim indirimi kazanan oldu mu diye yazdığın için not düştüm.

CCCommander #5 Posted 26 August 2019 - 06:41 AM

Lance-corporal

• Player
  • 55589 battles
  • 92

Evet bunu bende fark ettim ama son taslakta hepsini tamamlar diye düşündüm.

Ama sonuç olarak, tamamını kesitlerle açamayacağımız için, kesit başına 1.700 deneyim eksik alıyoruz.

Bu konunun WG tarafında kendince geçerli bir açıklaması olduğuna eminim. Zira böyle bir konuyu atlamış olamazlar.

Tespitin için teşekkürler.

I___TS___I #6 Posted 26 August 2019 - 08:20 AM

Corporal

• Player
  • 29027 battles
  • 130
Arkadaşlar son kesit ile %100 e tamamlanıyor. Bunu belirtmek isterim. Bu ay 2100 maç yaptım. %100 açtığım tank sayısı ( genel kesitler ile birlikte) 6

l3oomerangg #7 Posted 26 August 2019 - 11:54 AM

Lieutenant

• Player
  • 40407 battles
  • 1,690
  • [FATIH] FATIH

Arkadaşların yazdıklarından gördüğümüz üzere, bir tank için gerekli olan tüm tank taslak kesitleri tamamlandığında %100 indirime ulaşıyoruz. Yani bu durumda diğer kesitlerde eksik verilen deneyim miktarı, kağıt üzerinde gözükmese de otomatik olarak son kesite aktarılıyor gibi bir durum oluşuyor. Normal gözüküyor değil mi ? 

Aslına bakarsanız bir tankı komple tank taslak kesitleri ile açarsanız bir kaybınız yok. Peki bir de olayı şu açıdan değerlendirelim. X seviye K-91 tankını ele alalım. X seviye olduğu için 12 adet tank taslak kesiti istiyor. Bu tank için elde ettiğimiz 2 adet tank taslak kesitimiz var. Elimizdeki genel ve ulusal kesitleri kullanarakta 9 adet daha tank taslak kesiti elde etmemiz mümkün ve toplamda 11 tank taslak kesitine ulaşmamız mümkün. Geriye sadece 1 tank taslak kesiti için deneyim kasmamız gerek. K-91 tankının 1 tank taslak kesiti için bize sunduğu indirim oranı 17.689 XP. Yani normal şartlarda bu XP yi bir önceki tankta kastıktan sonra geri kalan kısmı da 11 tank taslak kesiti ile tamamlayıp açmamız gerekirken, 58.121 XP kasmamız gerekiyor. Yani 1 tank taslak kesiti yerine 3,28 tank taslak kesiti kasıyoruz. 

Özetle tankı komple tank taslak kesitleri ile açmak istediğimizde 12 tank taslak kesiti yeterliyken, en ufak bir şekilde biraz deneyim, geri kalanı tank taslak kesitleri şeklinde açmak istediğimizde 14,28 tank taslak kesiti gerekiyor gibi bir durum ortaya çıkıyor.

Not : K-91 için istenen normal deneyim miktarı 252.700 XP

Umarım burada WG'nin yaptığı şark kurnazlığını bir nebze de olsa izah edebilmişimdir...

I___TS___I #8 Posted 26 August 2019 - 12:39 PM

Corporal

• Player
  • 29027 battles
  • 130

Ben empati yapıyorum ve her şekilde wg ye teşekkür ediyorum. Çünkü bunların hiçbirini vermek zorunda değil. Ben hiç tank kasmadan sadece normal oyunu oynayarak başka bir tankın yüksek oranda xp elde ediyorsam bu süper bir şey. Ne kadar eksik ne kadar fazla olduğuna bakmam.

Misal dün tier vııı tank avcısı ile oynuyorum. Yalan olmasın yirmi bin civarı bir xp kalmıştı üst seviyeye. Bir ödül çat. O ağacın tier ıx indirim. %9 Hoop bir anda dokuzuncu seviye açıldı. Yani neresinden bakarsanız çok karlı. WG Şark kurnazlığı yapsa da güzel, yapmasa da. Sonuçta son bir ay yaptığım 2100 savaştan extra binlerce xp elde ettim. Bunu altın ile yapmaya kalksam çok yüksek bir meblağ öderdim. Bunun yanında binden fazla yönerge, bir hafta pre, toplam 600.000 mürettebat deneyimi, vs.... Daha ne olsun. 

Edited by I___TS___I, 26 August 2019 - 12:41 PM.

ali1234512 #9 Posted 26 August 2019 - 12:43 PM

Major General

• Player
  • 39898 battles
  • 5,370
  • [CURE] CURE

View PostI___TS___I, on 26 August 2019 - 01:39 PM, said:

Ben empati yapıyorum ve her şekilde wg ye teşekkür ediyorum. Çünkü bunların hiçbirini vermek zorunda değil. Ben hiç tank kasmadan sadece normal oyunu oynayarak başka bir tankın yüksek oranda xp elde ediyorsam bu süper bir şey. Ne kadar eksik ne kadar fazla olduğuna bakmam.

Misal dün tier vııı tank avcısı ile oynuyorum. Yalan olmasın yirmi bin civarı bir xp kalmıştı üst seviyeye. Bir ödül çat. O ağacın tier ıx indirim. %9 Hoop bir anda dokuzuncu seviye açıldı. Yani neresinden bakarsanız çok karlı. WG Şark kurnazlığı yapsa da güzel, yapmasa da. Sonuçta son bir ay yaptığım 2100 savaştan extra binlerce xp elde ettim. Bunu altın ile yapmaya kalksam çok yüksek bir meblağ öderdim. Bunun yanında binden fazla yönerge, bir hafta pre, toplam 600.000 mürettebat deneyimi, vs.... Daha ne olsun. 

yannlış mecbur olduğundan veriyor oyunda tank kasan yok mecburen milleti tank kasmaya teşvik etmek için veriyor ağacın tepesi bu yüzden değişti

Witch_King__Angmar #10 Posted 26 August 2019 - 12:56 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 4390 battles
  • 365

View Postali1234512, on 26 August 2019 - 12:43 PM, said:

yannlış mecbur olduğundan veriyor oyunda tank kasan yok mecburen milleti tank kasmaya teşvik etmek için veriyor ağacın tepesi bu yüzden değişti

- Ağacın tepesi coin için o dalı, en azından %75 den başlayıp veya 7-8 seviyeyle kalan yerinden başlayıp kasan için için güzel diyebilirim,Experiance indirimde gelmeliydi bence.Sıfırdan başlayıp ağacın tepesine tamamlamak için sabah akşam hergün oynamak lazımki,hergün oynamak bırak  arada 2 saat bile olsa bayıyor bi süre sonra oyun benim açımdan.

- Tank kasmak için güzel bişey bide kesit vermesi teşvik anlamında iyi ama çok tank oldu oyunda dengesizlik hat safada tankı kasıyorsun hoop dengeleme anlamında nerf gelir kesin.Olmasa bile olucağı tutar.Şu bide gerçek rus ağacına yatırım yapan üzülmez kolay kolay o tankları nerflemiyorlar.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users