Jump to content

Wojna Obronna Polski

• Please log in to reply
69 replies to this topic

Msciboj #61 Posted 19 September 2019 - 10:09 AM

Lieutenant

• Player
  • 21128 battles
  • 1,937

View PostCzasiunia, on 19 September 2019 - 08:28 AM, said:

Splunął na groby setek tysięcy ofiar i nawet nie mogę napisać co o b@@@@@ myślę bo mi bana moderatorzy dadzą.

Po prostu przesadził, tak jak i ty w tym momencie przesadzasz. 

Powinniśmy pamiętać, wspominać i przekazywać przyszłym pokoleniom naszą historię (dobre czy też złe dla nas fakty), ale tez nie wykorzystywać tej pamięci do swoich egoistycznych celów. A to często widać nad wyraz często

Natural__ #62 Posted 19 September 2019 - 10:14 AM

Captain

• Player
  • 40948 battles
  • 2,117

View PostMsciboj, on 19 September 2019 - 11:09 AM, said:

Powinniśmy pamiętać, wspominać i przekazywać przyszłym pokoleniom naszą historię (dobre czy też złe dla nas fakty)[...]

Nadal brniesz.

Falathi #63 Posted 19 September 2019 - 10:29 AM

Field Marshal

• Player
  • 20382 battles
  • 11,592

@Revanche

pytanie, ile to by dało. Prawdopodobnie zostałbyś albo zignorowany, albo zostałbyś zablokowany i na tym by się skończyło. Sądzę, że dużo skuteczniejsze byłyby inne działania. 

Wlodi89LCT #64 Posted 19 September 2019 - 10:40 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 18082 battles
  • 1,223
  • [JOB] JOB

View PostFalathi, on 19 September 2019 - 09:11 AM, said:

Wiesz @Revanche25, ale w dyplomacji czasami właśnie o to chodzi. Nasz kraj zrobił coś złego? Gdzie tam, nie wydarzyło się. A czarne jest białe. 
Nie każda dyplomacja tak działa, ale niestety ten model jest nierzadko spotykany. 

Pisząc "nasz kraj" masz na myśli ZSRR? :sceptic:

Msciboj #65 Posted 19 September 2019 - 10:49 AM

Lieutenant

• Player
  • 21128 battles
  • 1,937

View PostNatural__, on 19 September 2019 - 09:14 AM, said:

Nadal brniesz.

Rozjasnisz co masz na mysli?

duch73 #66 Posted 19 September 2019 - 07:46 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 25905 battles
  • 420
  • [JGA] JGA

Nie możemy w kółko zasypywać resztę Europy naszymi zawiłymi losami. Nie jesteśmy pępkiem świata (obruszamy się, że na Zachodzie nie znają dobrze naszej historii ale czy my na przykład znamy zawiłą historię Serbii?).

Niemniej taka firma jak WG opierająca swoje produkty na konkretnej historii powinna mieć obowiązek właściwego przedstawiania swojej całej społeczności kluczowych momentów historii. Jestem pewien, ze przeciętny gracz, korzystający ze stron WoT bardzo chętnie przeczytałby o wydarzeniach 17 września 1939 ale także o kradzieży przejęciu Mołdawii (Besarabii) przez ZSRR od Rumunii, o Wojnie Zimowej, a w kwietniu z chęcią widziałby artykuł na przykład o jednodniowej kampanii niemieckiej w Danii (w Polsce też mało kto o tym wie). Jest dziesiątki takich wydarzeń. I to powinno być we wszystkich językach jakie w na stronach WG obowiązują. Niejednokrotnie obalało by to mity i inne niejasności a także tym sposobem przemyciłoby się do świadomości reszty ludzi wiele informacji historycznych dotyczących Polski.

Natural__ #67 Posted 20 September 2019 - 05:54 AM

Captain

• Player
  • 40948 battles
  • 2,117

View Postduch73, on 19 September 2019 - 08:46 PM, said:

Nie możemy w kółko zasypywać resztę Europy naszymi zawiłymi losami. Nie jesteśmy pępkiem świata (obruszamy się, że na Zachodzie nie znają dobrze naszej historii ale czy my na przykład znamy zawiłą historię Serbii?).

Na każdym kroku, w każdym miejscu na świecie każdy Polak jest zobowiązany przedstawiać naszą historię a szczególnie okres II WŚ. Lata zaniedbań i mierność rządów, po 89 r. sprawiły, że przysłowiowe już "polskie obozy koncentracyjne", stały się w pewnym momencie, chlebem powszednim nagłówków gazet w USA czy Niemczech. Mamy każdemu przypominać, kto był agresorem a kto ofiarą, bo jeśli Polacy tego nie zrobią, to nikt tego za nas nie zrobi. A kto myśli inaczej, to po prostu nie zna swojej historii a co dopiero, Serbii.

duch73 #68 Posted 20 September 2019 - 06:41 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 25905 battles
  • 420
  • [JGA] JGA

View PostNatural__, on 20 September 2019 - 05:54 AM, said:

Na każdym kroku, w każdym miejscu na świecie każdy Polak jest zobowiązany przedstawiać naszą historię a szczególnie okres II WŚ. Lata zaniedbań i mierność rządów, po 89 r. sprawiły, że przysłowiowe już "polskie obozy koncentracyjne", stały się w pewnym momencie, chlebem powszednim nagłówków gazet w USA czy Niemczech. Mamy każdemu przypominać, kto był agresorem a kto ofiarą, bo jeśli Polacy tego nie zrobią, to nikt tego za nas nie zrobi. A kto myśli inaczej, to po prostu nie zna swojej historii a co dopiero, Serbii.

Nie zrozumiałeś mnie. Nie miałem na myśli bezwolnej zgody na nieprawdę historyczną. Oczywiście, że powinniśmy prostować rażące błędy a szczególnie te, które uderzają w nasz kraj. Jakieś dwadzieścia pięć lat temu spotkałem się z przykładem starszej Francuzki, która twierdziła, że nienawidzi Polski bo tam były obozy. I ta kobieta wówczas miała jakieś 70 lat!!! Także to nie jest nowość.

Chcę tylko powiedzieć, ze nie możemy się bulwersować, że ludzie na Zachodzie nie znają naszej historii. Że nie wiedzą o sowieckim "nożu w plecy", o Powstaniu Warszawskim itp. Tak naprawdę interesuje to tylko pasjonatów historii. Dokładnie tak jak u nas w Polsce gdy chodzi o znajomość historii innych krajów. Wielu z nas ciekawi historia ale inni Polacy powiedzą - daj już spokój, co mnie obchodzi np. gen.Eisenhower, a przecież na jego temat Amerykanin (który skończył szkołę) mógłby Ci całą biografię opowiedzieć.

Większość ludzi na świecie po prostu to nie ciekawi.

I tak jak wspominałem chciałbym także aby WG przedstawiało wszystkim ważne i często mało znane momenty z IIWŚ (nie tylko polskie). Nawet tak "lokalne" wydarzenia jak 1 września 1939.

Edited by duch73, 20 September 2019 - 06:43 AM.

Revanche25 #69 Posted 21 September 2019 - 09:57 AM

Lieutenant General

• Clan Diplomat
  • 41073 battles
  • 6,579
  • [FNPRO] FNPRO

View Postduch73, on 20 September 2019 - 06:41 AM, said:

Nie zrozumiałeś mnie. Nie miałem na myśli bezwolnej zgody na nieprawdę historyczną. Oczywiście, że powinniśmy prostować rażące błędy a szczególnie te, które uderzają w nasz kraj. Jakieś dwadzieścia pięć lat temu spotkałem się z przykładem starszej Francuzki, która twierdziła, że nienawidzi Polski bo tam były obozy. I ta kobieta wówczas miała jakieś 70 lat!!! Także to nie jest nowość.

Chcę tylko powiedzieć, ze nie możemy się bulwersować, że ludzie na Zachodzie nie znają naszej historii. Że nie wiedzą o sowieckim "nożu w plecy", o Powstaniu Warszawskim itp. Tak naprawdę interesuje to tylko pasjonatów historii. Dokładnie tak jak u nas w Polsce gdy chodzi o znajomość historii innych krajów. Wielu z nas ciekawi historia ale inni Polacy powiedzą - daj już spokój, co mnie obchodzi np. gen.Eisenhower, a przecież na jego temat Amerykanin (który skończył szkołę) mógłby Ci całą biografię opowiedzieć.

Większość ludzi na świecie po prostu to nie ciekawi.

I tak jak wspominałem chciałbym także aby WG przedstawiało wszystkim ważne i często mało znane momenty z IIWŚ (nie tylko polskie). Nawet tak "lokalne" wydarzenia jak 1 września 1939.

Akurat 1 września nie nazwał bym wydarzeniem lokalnym. Jego konsekwencjami były wydarzenia z 3 września gdzie prawie połowa globu ziemskiego: Francja ze swoimi posiadłościami zamorskimi, koloniami, protektoratami, Wielka Brytania ze swoimi posiadłościami zamorskimi, dominiami, protektoratami i koloniami, przyłączyła się do wojny niemiecko-polskiej po stronie Polski, Związek Południowo Afrykański by podkreśli swoją niezależność od władz Londynu przyłączył się do konfliktu dopiero 6 września, a Kanada 10 września. Królestwo Włoskie rządzone przez Mussoliniego pomimo że było członkiem Osi apelowało o rozwiązanie dyplomatyczne, Japonia najpierw członek paktu antykominternowski a później członek Osi, pomimo że była w przeciwnym nam sojuszy polityczno-wojskowym pozostała mam bardzo życzliwa, szczególnie jej pracownicy dyplomatyczni którzy pracowali na terenie Polski przed wojną ale nie tylko, nawet po 7 grudnia 1941 r.

Historia XX wieku jest naczyniem połączonym, każde wydarzenie w Europie w jakimś większym bądź mniejszym stopniu jest odczuwalne we wszystkich państwach, choćby taka wojna domowa w Hiszpanii ze względu na udział Brygad Międzynarodowych. Wybuch II wojny światowej dał grekom wspaniałego bohatera narodowego jakim był Jerzy Iwanow-Szajnowicz, syn Rosjanina i Polski, który zamieszkał w Grecji. Tak się składa że podczas prawie wszystkich dwudziestu wiecznych konfliktów w rożnych krajach, na kontynencie Europejskim, uczestniczyli Polacy bezpośrednio lub pośrednio a zatem nasza historia przeplata się historią i innych państw oraz narodów, niektórzy o tym pamiętają bo chcą, inni nie pamiętają, bo nie wiedzą lub nie chcą.

My Polacy chętnie pamiętamy o historii, bo jako jeden z nielicznych narodów odczuliśmy na swojej skórze, że lubi się ona częściej powtarzać niż się to wydaje.

duch73 #70 Posted 21 September 2019 - 07:23 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 25905 battles
  • 420
  • [JGA] JGA

View PostRevanche25, on 21 September 2019 - 09:57 AM, said:

Akurat 1 września nie nazwał bym wydarzeniem lokalnym. [...]

Mam nadzieję, że wiesz dlaczego celowo napisałem słowo w cudzysłowie.

I masz oczywiście absolutną rację.

Ogólnie historia (nie tylko XX wieku) to zapis naszego ruchu, który jest następstwem poprzedniego. Doskonale to widać na każdym przykładzie. [Pierwszy z brzegu: Gdyby nie Mongołowie i nieszczęsna śmierć Henryka II Pobożnego pod Legnicą, Polska miałaby dzisiejsze granice od 800 lat (a właściwie od 1000) a nie od 70]. Ale to już inna para kaloszy.

Edited by duch73, 21 September 2019 - 07:26 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users