Jump to content

Dzień, Tydzień, Weekend bez Modów (Addonów)

Adoons Cheating Wyrównanie szans Bez wspomagaczy Potrafisz ? Mody

• Please log in to reply
34 replies to this topic

Zwierzak220 #1 Posted 02 September 2019 - 05:07 PM

Corporal

• Player
  • 41497 battles
  • 156

Witajcie !

Zapraszam do dyskusji czy WG powinno wprowadzić Dzień, Tydzień, Weekend bez Modów (Addonów).

Wielu pewnie zapyta dlaczego ? Po co ?

Odpowiem od siebie w kilku punktach:

- narastające fale oskarżeń, że ktoś korzysta z niedozwolonych modów (addonów);

- pewne mody (addony) mimo, że dopuszczone do korzystania dają jednak przewagę w rozgrywce;

- Mody (addony) jednak obciążają słabsze komputery i mogą przynosić dyskomfort o którym nie zaje sobie sprawy korzystający;

- legalne ale jednak szkodliwe, przykładem może być wyliczanie % na wygraną czy pokazywanie statystyk graczy poprzez co wielu staje się potencjalnym celem nr 1.

Dodatkowo każdy kto spotkał się z oskarżeniami, że jego skill to mody (addony) mógłby udowodnić, że i bez wspomagaczy ma klasę.

Proszę nie robić, zbędnej zadymy na temat niedozwolonych modów (addonów) i że WG nic z tym nie robi.

Edited by Zwierzak220, 02 September 2019 - 06:30 PM.

PREXER #2 Posted 02 September 2019 - 05:25 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 58190 battles
  • 1,339

View PostZwierzak220, on 02 September 2019 - 05:07 PM, said:

Proszę nie robić, zbędnej zadymy na temat niedozwolonych addonów i że WG nic z tym nie robi.

Rok szkolny się zaczął. Pora wracać na lekcje języka polskiego... Addonie.

Zwierzak220 #3 Posted 02 September 2019 - 05:55 PM

Corporal

• Player
  • 41497 battles
  • 156

View PostPREXER, on 02 September 2019 - 04:25 PM, said:

Rok szkolny się zaczął. Pora wracać na lekcje języka polskiego... Addonie.

Chyba, że doktorat...

https://pl.bab.la/sl...-polski/add-ons

Ponadto polecam zapoznać się ze znaczeniem "slang".

GzikuPl #4 Posted 02 September 2019 - 06:06 PM

Corporal

• Player
  • 11581 battles
  • 132
Ale te "addony" to mody czy co?

Edited by GzikuPl, 02 September 2019 - 06:09 PM.

Zwierzak220 #5 Posted 02 September 2019 - 06:27 PM

Corporal

• Player
  • 41497 battles
  • 156

View PostGzikuPl, on 02 September 2019 - 05:06 PM, said:

Ale te "addony" to mody czy co?

Taaa, widzę, że trzeba napisać po WoT-owskiemu. Idę poprawić.

PREXER #6 Posted 02 September 2019 - 07:28 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 58190 battles
  • 1,339

View PostZwierzak220, on 02 September 2019 - 06:27 PM, said:

Taaa, widzę, że trzeba napisać po WoT-owskiemu. Idę poprawić.

Widzę, że kaleczenie i zaśmiecanie ojczystego języka niektórych "nobilituje"... a wystarczy napisać "dodatek". Za trudne?

Edited by PREXER, 02 September 2019 - 07:30 PM.

wornock_ #7 Posted 02 September 2019 - 08:13 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 44111 battles
  • 495
Ja to bym chcial aby wprowadzili takie konto premium ktore  'nalicza sie' tylko w momencie do bycia zalogowanym w grze

_Patrol #8 Posted 02 September 2019 - 08:19 PM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 40769 battles
  • 35,618
  • [AW-LE] AW-LE

View PostPREXER, on 02 September 2019 - 08:28 PM, said:

Widzę, że kaleczenie i zaśmiecanie ojczystego języka niektórych "nobilituje"... a wystarczy napisać "dodatek". Za trudne?

Do wot nie ma dodatków, bo mamy modyfikacje ;)

A co do tematu, to wątpię, aby WG poszło na coś takiego. A pomysł dobry.

Zwierzak220 #9 Posted 02 September 2019 - 08:47 PM

Corporal

• Player
  • 41497 battles
  • 156

View Post_Patrol, on 02 September 2019 - 07:19 PM, said:

Do wot nie ma dodatków, bo mamy modyfikacje ;)

A co do tematu, to wątpię, aby WG poszło na coś takiego. A pomysł dobry.

Kto mi wyjaśni czym różni się modyfikacja od addona (dodatku) ? Bo dla mnie to masło maślane.

Co do pomysłu to sądzę, że nie będzie tu wielu fanów z wiadomego powodu.

A bardzo to widać gdy wychodzi jakaś większa aktualizacja i twórcy modyfikacji nie dorobili poprawek. Przez kilka godzin wielu graczy mota się bo brak im pomocnych w graniu modyfikacji.

_Patrol #10 Posted 02 September 2019 - 09:11 PM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 40769 battles
  • 35,618
  • [AW-LE] AW-LE

View PostZwierzak220, on 02 September 2019 - 09:47 PM, said:

Kto mi wyjaśni czym różni się modyfikacja od addona (dodatku) ? Bo dla mnie to masło maślane.

Add-on, jest to dodatek do gry. Wytłumaczę na przykładzie gry Prepar3D, w którą dość długo gram.

Developerzy symulatora postanowili, że nie będą wypuszczać dodatków do symulatora, bo zostawili to graczom i firmom trzecim.

Dodatki do symulatora Prepar3D, to między innymi samoloty, lotniska, scenerie całych kontynetów czy oprogramowanie, które dodaje do symulatora realną pogodę.

Takim dodatkiem jest przykładowo Active Sky.

Posted Image

Jak widzisz dodatek do gry pokazał mi, że właśnie śmigam nad huraganem dorian, aby poczuć wiatr we włosach.

Można też edytować plik konfiguracyjny symulatora tak, aby wycisnąć ostanie soki z naszych sprzętów do giercowania i to nazywamy modyfikacją.

Jak już wspomniałem modyfikacja, jest to między innymi zabawa plikami gry.

Ponieważ jesteśmy na forum wot dodam przykład z gry world of tanks, a dokładnie przykładowo edytując plik engine_config.xml mogę ustawić sobie maksymalną wartość FPS  na maks 60.

Pomocne jeśli mamy przykładowo monitory 144Hz.

edit

Kurde, mogłem wytłumaczyć na przykładzie Wiedźmina i dodatków do tej gry, ale już po ptakach, bo mi się nie chce xD

Edited by _Patrol, 02 September 2019 - 09:20 PM.

Zwierzak220 #11 Posted 02 September 2019 - 09:53 PM

Corporal

• Player
  • 41497 battles
  • 156

View Post_Patrol, on 02 September 2019 - 08:11 PM, said:

Kurde, mogłem wytłumaczyć na przykładzie Wiedźmina i dodatków do tej gry, ale już po ptakach, bo mi się nie chce xD

Prawdę mówiąc nazwa modyfikacja, dodatek, addon sama z siebie nie określa jaką dokładnie to funkcję spełnia w grach. To co potrafią bardziej zależy od tego na co pozwolili twórcy gry.

Grałem w WoW 8 lat, pve, pvp, raidy etc.

Mam naleciałości bo tam nazywało się to addons. A prawdę powiedziawszy funkcjonalność podobna.

W Prepar3D to bym nazwał rozszerzeniem gry bo twórcy pozwolili na więcej niż pozwala podstawowe api klienta innej gry. Podobnie jest w Stelaris czy Grim Dawn.

_Patrol #12 Posted 02 September 2019 - 10:14 PM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 40769 battles
  • 35,618
  • [AW-LE] AW-LE

Zróbmy tak, aby uprościć.

Add-on > dodatkowa zawartość gry.

Mody - modyfikacje gry, przykładowo wotowskich statystyk lub  wyglądu garażu, statystyki w bitwie itp.

edit

Jesteśmy na forum world of tanks więc wystarczy jeśli napiszemy mod lub modyfikacja gry i każdy będzie wiedział o co chodzi.

Edited by _Patrol, 02 September 2019 - 10:20 PM.

failsafe_db #13 Posted 03 September 2019 - 10:29 AM

Captain

• Player
  • 19154 battles
  • 2,269
  • [_CHS_] _CHS_

View PostZwierzak220, on 02 September 2019 - 05:07 PM, said:

Witajcie !

Zapraszam do dyskusji czy WG powinno wprowadzić Dzień, Tydzień, Weekend bez Modów (Addonów).

Wielu pewnie zapyta dlaczego ? Po co ?

Odpowiem od siebie w kilku punktach:

- narastające fale oskarżeń, że ktoś korzysta z niedozwolonych modów (addonów);

- pewne mody (addony) mimo, że dopuszczone do korzystania dają jednak przewagę w rozgrywce;

- Mody (addony) jednak obciążają słabsze komputery i mogą przynosić dyskomfort o którym nie zaje sobie sprawy korzystający;

- legalne ale jednak szkodliwe, przykładem może być wyliczanie % na wygraną czy pokazywanie statystyk graczy poprzez co wielu staje się potencjalnym celem nr 1.

Dodatkowo każdy kto spotkał się z oskarżeniami, że jego skill to mody (addony) mógłby udowodnić, że i bez wspomagaczy ma klasę.

Proszę nie robić, zbędnej zadymy na temat niedozwolonych modów (addonów) i że WG nic z tym nie robi.

łomatko... dzień bez modów? A tak poważnie, po co to komu? Mod obciąża twój komputer - o ile faktycznie, a nie sądzę - to jest to twój problem. Mod ułatwia ci grę - super, grasz dzięki temu lepiej, twoja drużyna to doceni, przeciwna niekoniecznie.

Wprowadzanie dni bez modów tylko dlatego, że ktoś kogoś oskarża o stosowanie czitów to bezsens. Powiem więcej: przez ostatni miesiąc ani razu nie byłem oskarżony o czity, a to oznacza, że znacząco pogorszyła się moja gra. I jest to niestety fakt. W sensie pogorszyła się. Bycie oskarżonym o czity to jedna z fajniejszych laurek jakie się dostaje za trollowanie przeciwników. Mody nadal używam te same co zwykle. O czity oskarżają zwykle słabi lub w najlepszym wypadku mocno przeciętni gracze, czasami także frustraci, którzy przez ostatnie pięć - dziesięć bitew byli trollowani przez rng. Zdarza się. I co z tego? Myślisz, że bez modów nie będzie oskrażeń o czity? Popatrz sobie na jakieś strimy na twiczu czy gdzieś, o ile dobrze pamiętam skill4ltu nie używa modów, gra na gołym kliencie. Pamiętam jakąś bitewkę, że jego gra nie pasowała komuś z drużyny, więc go odstrzelił. Świata nie zmienisz, korzystaj z tego co ci czyni grę przyjemniejszą i tyle. Ja osobiście korzystam z takich cziterskich modów: xvm, mod pokazujący perki własnej załogi i moduły na czołgu (jeśli nie mam moda to mam sporą tendencję do zapomnienia że dany czołg jest bez żarówki i odwalam wtedy dziwne rzeczy), procentowe szanse na wygraną (cały czas ciekaw jestem jak bardzo ten mod pomaga w przeżyciu i wygrywaniu, póki co to dla mnie urban legend) oraz takie cziterskie mody jak zegar w garażu i w czasie bitwy, czy wyświetlanie statystyk czołgów w garażu, bieżący ping serwera ect. Jestem niemalże przekonany że bez większości z tych modów nie wiedziałbym którą stroną lufy strzelać a którą nie.

View Post_Patrol, on 02 September 2019 - 09:11 PM, said:

Add-on, jest to dodatek do gry. Wytłumaczę na przykładzie gry Prepar3D, w którą dość długo gram.

Developerzy symulatora postanowili, że nie będą wypuszczać dodatków do symulatora, bo zostawili to graczom i firmom trzecim.

Dodatki do symulatora Prepar3D, to między innymi samoloty, lotniska, scenerie całych kontynetów czy oprogramowanie, które dodaje do symulatora realną pogodę.

Takim dodatkiem jest przykładowo Active Sky.

Posted Image

Jak widzisz dodatek do gry pokazał mi, że właśnie śmigam nad huraganem dorian, aby poczuć wiatr we włosach.

Można też edytować plik konfiguracyjny symulatora tak, aby wycisnąć ostanie soki z naszych sprzętów do giercowania i to nazywamy modyfikacją.

Jak już wspomniałem modyfikacja, jest to między innymi zabawa plikami gry.

Ponieważ jesteśmy na forum wot dodam przykład z gry world of tanks, a dokładnie przykładowo edytując plik engine_config.xml mogę ustawić sobie maksymalną wartość FPS  na maks 60.

Pomocne jeśli mamy przykładowo monitory 144Hz.

edit

kurde, a co to za gra i jak się ją je? Wygląda na jakąś totalną masakrę. Myślę że by mi się spodobała ;-)

Zwierzak220 #14 Posted 03 September 2019 - 11:02 AM

Corporal

• Player
  • 41497 battles
  • 156

View Postfailsafe_db, on 03 September 2019 - 09:29 AM, said:

łomatko... dzień bez modów? A tak poważnie, po co to komu? Mod obciąża twój komputer - o ile faktycznie, a nie sądzę - to jest to twój problem. Mod ułatwia ci grę - super, grasz dzięki temu lepiej, twoja drużyna to doceni, przeciwna niekoniecznie.

Wprowadzanie dni bez modów tylko dlatego, że ktoś kogoś oskarża o stosowanie czitów to bezsens.

Opisane powody nie odnoszą się bezpośrednio do mnie. Raczej wynika to z obserwacji tematów na forum i faktycznej styczności z graczami.

Co do ułatwień.

Wiele razy spotkałem się ze zjawiskiem, że ktoś widząc jaki jest procent na wygraną poddaje się czy wręcz psioczy i jedzie na jolo aby przyśpieszyć wyjście do garażu. To samo dotyczy pokazywania statów graczy. Leci potem wiązanka o noobach etc i ludek robi coś co wcale nie pomaga teamowi.

To ma być coś dobrego czy pomocnego ?

Oczywiście są mody które pomagają, tego nie neguję.

Bardziej chodzi o dodanie  rozrywki na zasadzie "potrafisz bez modów ?".

failsafe_db #15 Posted 03 September 2019 - 11:17 AM

Captain

• Player
  • 19154 battles
  • 2,269
  • [_CHS_] _CHS_

View PostZwierzak220, on 03 September 2019 - 11:02 AM, said:

Opisane powody nie odnoszą się bezpośrednio do mnie. Raczej wynika to z obserwacji tematów na forum i faktycznej styczności z graczami.

Co do ułatwień.

Wiele razy spotkałem się ze zjawiskiem, że ktoś widząc jaki jest procent na wygraną poddaje się czy wręcz psioczy i jedzie na jolo aby przyśpieszyć wyjście do garażu. To samo dotyczy pokazywania statów graczy. Leci potem wiązanka o noobach etc i ludek robi coś co wcale nie pomaga teamowi.

To ma być coś dobrego czy pomocnego ?

Oczywiście są mody które pomagają, tego nie neguję.

Bardziej chodzi o dodanie  rozrywki na zasadzie "potrafisz bez modów ?".

kiedyś w jakiejś bitewce wyświetliło mi że mamy 70% szans na zwycięstwo... rzuciłem w czata komunikat z uśmieszkiem, że z takim winchance na pewno przegramy. No i zaczeła się *edytowano. Trzech graczy oskarżyło mnie o bycie botem, że się topię przy słabym winchance, że to, ze tamto ect. Mając xvm i grając tedekiem (czyli mając sporo czasu na pisanie) pociągnąłem temat. Zapytałem się jak to jest, że jako bot mam najwyższy WR w całej drużynie a oni, obrońcy prawości mają po 48%. No to wymyślili, że pewnie przejąłem czyjeś konto, albo dałem wcześniej swoje konto komuś by nabił wyniki. Bitwę skończyłem na topce, tamci geniusze na bottomie, ale do ostatnich chwil bitwy sikali swoimi teoriami i za cholerę im nie przeszkadzało, że fakty się oderwały od postrzeganej przez nich rzeczywistości. Od tamtego czasu nigdy ale to nigdy nie ogłaszam na czacie co pokazuje winchance. Chociażby po to by oszczędzić sobie takich zabawnych w sumie rozmówek.

Jest grupa graczy którzy się topią, skaczą z urwisk ect, albo na wstępie ogłaszają, że bitwa jest przegrana. Jest też grupa graczy, którzy zwykle w pierwszych sekundach bitwy ogłaszają, że mają dość ciągłych losowań z noobami... a xvm usłużnie podpowiada, że mają zazwyczaj - ci narzekający - pomarańczowy wgr i rzadko, naprawdę rzadko kiedy wyższy WR niż 48-49%, czyli są to gracze, którzy raczej osłabiają szansę drużyny na wygraną, ale wydaje im się, że jak ponarzekają to usprawiedliwią swoją nieumiejętność gry.

XVM ma przeciętnie 4-5 graczy, czasami mniej, czasami ciut więcej. Tekstami o noobach potrafią rzucać ludzie którzy nie mają ikonki xvm, więc chyba nie mają xvma albo mają jakoś go ukrytego. Powiem więcej, przy wskazaniach rzędu 45-55% faktyczna możliwość przewidzenia wyniku jest praktycznie zerowa. Ludzie, którym pokazuje np. 49% winchance i rzucający noobami ect jedyne co pokazują to własny ujemny poziom intelektualny. Zdarza się, że wygrywa się bitwy z winchance 35% i przegrywa te z wc 65%, dlatego że liczby nie grają. Kupa jest różnych rerolli, kont spółdzielczych i czego tam jeszcze. XVM podaje w sumie dwie użyteczne informacje: WR dla danego czołgu danego gracza oraz dmg ratio. Jeśli widzisz gościa, który ma na danym czołgu np. 150 bitew, ale WR 48% i dmg ratio 0,7 (przy założeniu, ze jest to np. tedek lub HT) to prawdopodobnie nie ma się co go obawiać, nawet jeśli ma zielone statsy ogólne. W sumie główny powód dla którego używam xvm jest czysto ciekawostkowy: lubię łowić ludzi, którzy na danym czołgu mają rozegrane np. 10 000 bitew, jedną gwiazdkę na lufie (lub żadną) i WR <50%. Ja gram mocno przeciętnie, powiedziałbym granicznie, gdybym miał grać jeszcze gorzej niż teraz to poszukałbym sobie innej gry, więc fascynują mnie ludzie, którzy potrafią poświęcić parę setek godzin na bycie masakrowanymi i poniżanymi.

Co do ostatniego pytania: co tak naprawdę zmieniają mody? Czy potrafisz zagrać na swoim poziomie jeśli nie załadujesz moda pokazującego godzinę? Albo wprowadzającego kolorki graczy? No przestań, gdyby wbijanie wyników było takie łatwe, to każdy posiadacz modów byłby już pewnie unicumem. A prawda jest taka, że mod nie gra za ciebie czy za kogoś tam innego. Samemu trzeba klikać i myśleć, a to jest najtrudniejsze.

Czyli reasumując: jestem raczej przeciwny dodatkowym utrudnieniom w grze. Skoro mody są dozwolone - a śmiem twierdzić, że dla części graczy popularność WOT opiera się na łatwości modowania - to niechaj tak pozostanie. Natomiast dyskusje w kwestii nieuczciwych modów były juz wiele razy i chyba ogólnie się wszyscy zgadzamy, że warto wykluczać korzystanie z nielegalnych modów, takich jak słynna tundra.

Edited by AngryCombatWombat, 03 September 2019 - 04:34 PM.
Niestosowny język

adamo1526 #16 Posted 03 September 2019 - 11:58 AM

Corporal

• Player
  • 38256 battles
  • 142
  • [BLSQ] BLSQ

"W sumie główny powód dla którego używam xvm jest czysto ciekawostkowy: lubię łowić ludzi, którzy na danym czołgu mają rozegrane np. 10 000 bitew, jedną gwiazdkę na lufie (lub żadną) i WR <50%.

Dodaj jeszcze że na III lub IV tierze.......

failsafe_db #17 Posted 03 September 2019 - 12:14 PM

Captain

• Player
  • 19154 battles
  • 2,269
  • [_CHS_] _CHS_

View Postadamo1526, on 03 September 2019 - 11:58 AM, said:

"W sumie główny powód dla którego używam xvm jest czysto ciekawostkowy: lubię łowić ludzi, którzy na danym czołgu mają rozegrane np. 10 000 bitew, jedną gwiazdkę na lufie (lub żadną) i WR <50%.

Dodaj jeszcze że na III lub IV tierze.......

Nie gram na III lub IV tierze. Raczej chodzi mi o tiery VI-X. Sporo takich przypadków widziałem dla takich czołgów jak np. KV2 czy O-I, Jumbo, ale też zdarzają się np. skorpiony G ze średnim dmg <1 jednego trafienia i ilości bitew rzędu 5000. Sporo arciarzy z ekstremalnymi ilościami bitew. Sporo premek z nabitymi bitwami, w których ktoś oddawał zapewne mniej niż jeden celny strzał z penetracją na bitwę. Itd. Itp. Nie pamiętam konkretów, listy nie prowadzę, rejestrować danych nie zamierzam. Jako rzekłem, ciekawostka. Ale faktem jest, że na niskich tierach też była taka patologia - bo na niskich to już patologia, tyle że bardziej pedobearing. Jednak inna jakość, że tak powiem ;-)

adamo1526 #18 Posted 03 September 2019 - 12:19 PM

Corporal

• Player
  • 38256 battles
  • 142
  • [BLSQ] BLSQ

Faktycznie nie grasz średni tier z bitew 4,62 pewnie pomyłka w statystykach....

https://pl.wot-life....er/failsafe_db/

failsafe_db #19 Posted 03 September 2019 - 12:23 PM

Captain

• Player
  • 19154 battles
  • 2,269
  • [_CHS_] _CHS_
średni tier z 18k bitew, ale jeśli nie zrozumiałeś przekazu to i tak nie zrozumiesz. Jesteś w tych, którzy się topią czy tych, którzy narzekają na noob team? Bo wykazujesz cechy plasujące cię w grupie ryzyka.

adamo1526 #20 Posted 03 September 2019 - 12:28 PM

Corporal

• Player
  • 38256 battles
  • 142
  • [BLSQ] BLSQ

Wykazuje cechy? Jakie? Zwróciłem ci tylko kolego uwagę że te twoje ' łowienie ludzi" odbywa się na niskich tierach czyli tam gdzie grają początkujący, więc jeśli się chwalisz to mniej czym.....

Edited by adamo1526, 03 September 2019 - 12:29 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users