Jump to content

Úpravy prémiové munice

gold

• Please log in to reply
249 replies to this topic

Poll: Úpravy prémiové munice (84 members have cast votes)

Jak by se měla změnit prémiová munice? (lze zatrhnout až 3 odpovědi)

1. Nic neměnit - současný stav vyhovuje (30 votes [26.09%] - View)

Percentage of vote: 26.09%

2. Zdražit cenu prémiové munice (5 votes [4.35%] - View)

Percentage of vote: 4.35%

3. Snížit penetraci nebo jinak nerfnout prémiovou munici (15 votes [13.04%] - View)

Percentage of vote: 13.04%

4. Zavést nové pravidlo s pomalým poškozováním děla (10 votes [8.70%] - View)

Percentage of vote: 8.70%

5. Úplně zrušit prémiovou munici (18 votes [15.65%] - View)

Percentage of vote: 15.65%

6. Pro každý tank nastavit maximální limit prém. nábojů, které uveze (33 votes [28.70%] - View)

Percentage of vote: 28.70%

7. jiný nápad... (viz diskuze) (4 votes [3.48%] - View)

Percentage of vote: 3.48%

Vote Guests cannot vote Hide poll

DonKryspin #1 Posted 07 September 2019 - 02:25 PM

Sergeant

• Player
  • 27688 battles
  • 226
  • [-BIA-] -BIA-

Jak tak pročítám diskuze, často vidím, jak hráči volají po úpravách prémiové munice a omezení "gold spamu" - návrhy třeba zdražení prémiové munice, "rebalanc" nebo dokonce její nerf.

(Na začátek rovnou vysvětlím, že já osobně s goldy nemám sebemenší problém a kdyby bylo po mém, klidně by mohlo vše zůstat tak, jak je teď.)

Ale když už by snad mělo dojít k nějakým úpravám, tak než měnit všem tankům parametry a totálně zase rozprasit jakýs-takýs balanc, proč nepoužít jednoduché nové pravidlo inspirované realitou?:

- proč se v reálu nestřílelo trvale APCR, přestože měla některé výborné parametry? - Protože její použití mírně poškozovalo dělo.

Takže ve hře by se dalo zavést: každý výstřel prémiovou municí sebere určité maličkaté množství HP modulu dělo.

Po několika výstřelech bude dělo poškozené (dalo by se to nastavit pro různé tanky třeba na 4 až 10 výstřelů), po dvojnásobném množství výstřelů bude dělo zcela zničené.

Samozřejmě by dělo šlo klasicky opravit opravárenskou sadou a frčet dál.

Takže tohle pravidlo by mohlo maličko korigovat zbytečný gold spam, ale zase by nijak extra neomezovalo možnost hrát tu hru naplno.

Co si o tom myslíte?

Bery_CR #2 Posted 07 September 2019 - 04:49 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 61782 battles
  • 3,194
  • [KOBD] KOBD
Tipuju, ze tahle zmena by se WG hodila. Lidi by vic utraceli, protoze by zacali vozit velkou opravarenskou sadu a pri oprave pasu, nebo motoru by se jim automaticky opravovalo i delo. ;)
Jinak nic proti dalsimu navrhu, ale sam bych to spis nechal vicemene jak to je a upravil jen stroje, ktere se bez goldu prakticky neobejdou. Smysl dava i to snizeni dmg, ale tam bych to na vic, nez -25% nehnal, pokud k tomu ovsem snizi i cenu te munice, aby pak davalo smysl vozit oboji a vybirat si dle uvazeni.

Mr_Missclick #3 Posted 07 September 2019 - 07:13 PM

Captain

• Player
  • 12446 battles
  • 2,043
  • [DISS] DISS
Zajímalo by mě, co by tahle změna měla podle tebe změnit.

SWAT0013 #4 Posted 07 September 2019 - 11:57 PM

Brigadier

• Player
  • 29945 battles
  • 4,110
  • [KHIL] KHIL

View PostDonKryspin, on 07 September 2019 - 03:25 PM, said:

Ale když už by snad mělo dojít k nějakým úpravám, tak než měnit všem tankům parametry a totálně zase rozprasit jakýs-takýs balanc, proč nepoužít jednoduché nové pravidlo inspirované realitou?:

- proč se v reálu nestřílelo trvale APCR, přestože měla některé výborné parametry? - Protože její použití mírně poškozovalo dělo.

Pominu teď fakt, jak moc vtipně působí ohánět se realitou ve hře, kde mají tanky HP, kolečka se otáčí a drží trakci lépe než kdejaký závodní speciál - to není to, co bychom tu měli v tomto vlákně řešit ;)

Prosím tě, o jakém balancu se tu bavíme? WG nejen díky pancéřování veškerý balanc hodilo do koše - tanky ztratily weakspoty a staly se pro normální munici neprůstřelné, zatímco goldy z nich udělají de facto ementál. Máme mapy, které napomáhají flankování asi jako zácpa na D1 plynulosti jízdy. MM+2, kdy leckdy low tier vozidla ani nemají šanci probíjet do weakspotů (pokud náhodou tankům nějaký zbyl) bez goldů. Minimální rozdíly mezi typy munice (proč si nespamovat třeba APCR z 50B, když to oproti AP vlastně de facto nemá jedinou nevýhodu? ;) )

A to se ani nebavíme o tom, že by dle WG Chieftain a E5 měly být na stejné úrovni, stejně jako třeba Object 430U a 121 :popcorn:Navíc už je technika hodně rozdílná věkem - upřímně si nedovedu představit, jak chceš vybalancovat třeba některé desítky, když je vývojově dělí třeba 20, možná i 30 let ;)

WG se dostalo do neskutečné spirály - a jestli si kdokoliv myslí, že z ní vyjde jednoduchým způsobem, tak si maže med kolem pusy. Tato jednoduchá cesta by byla dostupná možná kdysi, kdy bylo daleko méně tanků, nyní je to čistá utopie - respektive ano, WG může udělat jednoduché řešení, ale bez dalších kroků to buď nic moc nezmění, případně to sice někomu zlepší zážitek ze hry, ale za takovou cenu, že dalšímu minimálně stejnému množství lidí (ne-li většímu) to zážitek o hodně zhorší, protože se najednou bude daleko těžší bránit šikaně top tierů, protože třeba flankovat top tiery s některými tanky (zejména méně pohyblivými, případně na některých mapách, zejména pokud dojde k určitým rozestavením vozidel) je reálné asi jako nastřílet hattrick ve finále MS ve fotbale ve Wembley pro většinu normálních smrtelníků a takhle by se dalo pokračovat...

Sám bych byl strašně rád, kdyby to mělo jednoduché řešení - protože nevěřím tomu, že takto komplexní problém bude WG schopno vyřešit, aby nám tu zase nevzniklo asi tak milion jiných problémů. Nehádám se, že goldy nějaké změny potřebují, stejně jako je potřebují jiné oblasti. A nepopírám, že pokud by se to WG povedlo provést dobře, může to neskutečně zlepšit požitek ze hry. Bohužel je ale tento problém tak propleten, že jeho špatné vyřešení může zážitek ze hry i o hodně zhoršit a být jen oním pověstným posledním hřebíčkem do rakve, pokud by se implementace skutečně nevyvedla...

Hakanan #5 Posted 08 September 2019 - 06:51 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 49159 battles
  • 478
Taky se současným stavem nějak extra problém nemám, ale omezit množství, které můžeš ve hře vystřílet by za mě nebylo špatné. Bylo by zajímavé muset během hry kalkulovat s tím, na koho a v který pravý okamžik prémiovou munici použít a kdy ji naopak pošetřit do rozhodující fáze hry. Společně s tím bych klidně i tu munici zdražil. Bohužel ale v současné době je toto zavedení podle mě nereálné, jelikož jak známo WG nepodporuje přemýšlení u hry a potřebuje aby se ve hře credity utrácely.

Mannanan #6 Posted 08 September 2019 - 04:48 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 29476 battles
  • 3,069
  • [KHIL] KHIL
Omezení množství má problém s tím, že to dopadne tak, že buď to bude nastavené tak, že jí nebude úplně málo a hráči ji budou používat na pancéřované cíle a výsledek bude stejný - hráči přepnou na 2 a probijí tank, který závisí na pancíři a hráči budou frflat úplně stejně. Nadbytek goldů, který se střílí se střílet nemusí a jen se plýtvají kredity. Určitý přínos by to ale mělo, protože hráči by museli o něco lépe předvídat a nemohly se tomuto předvídání a plánovaní jednoduše vyhnout přebytkem goldů. Ale záleželo by na nastavení limitu. Pokud by byl hodně nízko tak by na tom opět byly biti nižší tiery v bitvě, které by ji měly nedostatek aby mohl dobrý hráč kompenzovat top tiery. Je zde tedy opět problém vybalancování pro rozsah 2T v bitvě. Mohla by pomoct možnost mít jiná množství podle úrovně hrané v bitvě.

Ideální řešení je takové kdy by gold nabízel vyšší penetraci, ale ta byla podmíněna kombinací s herním skillem nebo situačně. Pokud by hráč tyhle podmínky nesplnil tak by měla munice tendenci selhat a neprobít a pak byla horší než AP. Vymyslet takovou mechaniku a navíc tak aby působila aspoň trochu uvěřitelně v rámci arkády není snadné. Příkladem by třeba mohlo být kdy vysoká penetrace by byla podmíněna skoro kolmým úhlem dopadu a i s malým naúhlováním by prudce klesala tak aby pod úhlem byla AP výhodnější - taková mechanika ale nemá nic společného s realitou. Anebo třeba další typ weakspotů proti kterým by goldy měly vysokou penetraci, ale jinak by se chovaly stejně jako AP, taky ne zcela reálné a náročné na implementaci.

Edited by Mannanan, 08 September 2019 - 05:38 PM.

Pepelus #7 Posted 08 September 2019 - 05:01 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20462 battles
  • 992
  • [BVP] BVP

Nevymýšlejte ptákoviny. Jednoduchý řešení je snížení poškození pro goldy zároveň se snížením ceny a dobalancováním konkrétních tanků. Jenže tohle řešení je bohužel až moc přiměřený a elegantní na to aby ho WG zavedlo a hoňostati se z toho nepobláznili. Navíc tato možnost není k mání v anketě. Hlasoval jsem tedy pro zrušení goldmunice. Já zlatky střílet nepotřebuju, hraju agresivně a najdu si slabá místa v 99,9% případů. Bohužel toto není schopna akceptovat a pochopit spousta hráčů. Pak se najdou ti kteří střílej výhradně zlatky kvůli nějakému číslu a barvě. Odpověď bude od hoňostatů vždy stejná. Střílím zlato protože můžu a zlé WG dává do hry tanky které jinak prostřelit nejde.

Místo toho WG vymýšlí absurdní řešení, zlatky nechat a rozhrabat všechno ostatní.

https://worldoftanks.eu/cs/news/general-news/sandbox-ammo-revision-2/

Vůbec mi to nejde na rozum. Logika selhala a mozek vybuchl.

Edited by Pepelus, 08 September 2019 - 05:12 PM.

Mannanan #8 Posted 08 September 2019 - 05:07 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 29476 battles
  • 3,069
  • [KHIL] KHIL
Každý nechce hrát agresivně a některé tanky ani nemohou. Pokud by bitvy -2T na všech tierech byly jen okrajové asi bych se sníženou dmg neměl problém. Nicméně problém to neřeší, protože pancéřované tanky pořád pŕijdou o pancíř zmáčknutím 2. Dostanou sice HP navíc, ale to není hráči očekávané chování pancéřovaného tanku v bitvě. Ten má dingat a ne aby ho hráči probíjeli a on žil déle. Výsledek bude stejný, v polovině bitvy bude mít hráč s HT polovinu HP, přijede MT, nabije heaty, rozbije ho a bude se plakat k čemu je pancíř.

Jmeno1 #9 Posted 08 September 2019 - 05:11 PM

Field Marshal

• Player
  • 48591 battles
  • 10,545
  • [_V4L_] _V4L_

Je to obecně blbost  z jednoduchého důvodu stejně jako celé úvahy o úpravách. Mám tier VIII ve stocku, jsem v tier X a ještě mi omezí počet goldů, případně alfu v můj neprospěch? Jsem T-54 a jsem v bitvě T-IX a T-X a omezí mi množství goldů a alfu? s pene 201? Jsem ST-I se stock dělem s pene 175? A ještě mi omezí počet a účinnost prémiové munice? .... takhle můžu pokračovat do nekonečna včetně nízkých tierů, kdy B2 tier IV s dělem tier II je bez prémiové munice de facto nehratelný.

No, a k samotnému nápadu poškozovat dělo; pokud mi to opravy vyřeší co 90 vteřin, asi není problém, ale pak se nic nemění. 

A obecně, co je to vlastně gold spam? Buď potkám tank, co normální municí neprobiju nikde a pak nasadím gold a nebo jedu full gold obecně proti všemu i když to nepotřebuju. Vyznívá z toho jedno; dobrý hráč ví, kdy má použít jakou munici, rajče si nepomůže ani prémiovou. Tak kde je vlastně problém? Jsem scout a střílejí mne HEATem, no proč ne, jsem Type 5 a střílejí mne HEATem? A co jiného mají kua použít? Jsem v IS-7 v hulldownu a stříleji mne APCR nebo HEATem? No, tak jsou to mentálně slabší jedinci a ať si užijou. :)

Mannanan #10 Posted 08 September 2019 - 05:14 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 29476 battles
  • 3,069
  • [KHIL] KHIL
Navíc rozohodování udělit víc nebo míň dmg už u munice je ohledně kdy použít HE. Chtělo by to něco jiného. A protože HE v mnoha situacích dělá mnohem nižší poškození tak je její použití situační. U goldů s výrazně míň sníženou dmg už použití tolik situační nebude. Jen se použití víc vykrystalizuje, ale rozhodnutí je v podstatě jen probijiu s AP nebo ne? Konečný výsledek bude podobný, pancíř bude krájen goldama a navíc to až tolik nepostihne top tiery, protože proti nižším tierům mají dost dmg.

Pepelus #11 Posted 08 September 2019 - 05:18 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20462 battles
  • 992
  • [BVP] BVP

Však jsem psal, cituji "dobalancováním konkrétních tanků"

To by mělo asi zahrnovat i úpravu některých strojů v základu. Zejména na 9t je plno strojů které jsou přímo očistec v základu a na top to chce klidně 100k a více XP. Ale to je ve hře už od začátku a má to hráče "nutit" poslat do hry volňásky na vyexpení top stavu nehratelného stock tanku. Upřímě pochybuji že zrovna stock bude ochotné WG upravovat ... je to slušný podíl v byznysu.

SWAT0013 #12 Posted 08 September 2019 - 05:19 PM

Brigadier

• Player
  • 29945 battles
  • 4,110
  • [KHIL] KHIL

View PostHakanan, on 08 September 2019 - 07:51 AM, said:

Taky se současným stavem nějak extra problém nemám, ale omezit množství, které můžeš ve hře vystřílet by za mě nebylo špatné. Bylo by zajímavé muset během hry kalkulovat s tím, na koho a v který pravý okamžik prémiovou munici použít a kdy ji naopak pošetřit do rozhodující fáze hry. Společně s tím bych klidně i tu munici zdražil. Bohužel ale v současné době je toto zavedení podle mě nereálné, jelikož jak známo WG nepodporuje přemýšlení u hry a potřebuje aby se ve hře credity utrácely.

1) Nejsem si jistý, že by tohle mělo nějaký extra velký vliv. Ano - byl by třeba rozdíl v tom, že by hráči museli aspoň trochu přemýšlet, protože by neměli třeba 40 goldů, ale "jen" 20. Ale jinak to nezmění nic - pancéřované tanky budou pořád leckdy neprobitelné pro normální munici a goldy z nich uděláš ementál...

2) Nabízí se značná otázka podle čeho udělat počty ;)

a) % - myšlenka pěkná, bohužel bude selhávat na tom, že každý tank má tak odlišný potenciál možné damage a počtu munice, že % podle mě řešení nebudou (vezmi si, že třeba 20% munice znamená pro Manticore 4 ks, zatímco pro CDC 16 ks a pro E100 10 ks. Ano - jsou to různé typy tanků s různými úkoly na bojišti - ale zatímco třeba Manticore má na goldu naprosto normální penetraci pro T10 MT v základu, CDC se goldy dostává na penetraci T9 MT v základu, E100 je schopná probíjet goldem prakticky cokoliv)

b) určité množství munice bez ohledu na % - tzn. třeba 10 ks goldů pro všechny tanky (u zásobníků by se to dávalo na nejbližší vyšší číslo). Opět to víceméně dojíždí na faktu, že 10 ks goldů na T-54 (což z toho tanku udělají prakticky T10 MT ohledně goldové penetrace) a 12 ks na T54E1 (což z toho tanku udělá tank s normální penetrací pro T9 pro novější vozidla), se prostě porovnávat nedá...

3) Nabízí se otázky ohledně stock tanků (zejména ve špatném MM), pořád by se muselo vyřešit pancéřování / weakspoty některých tanků, penetrace některých (zejména starších) vozidel atd.

Jak už jsem psal výše - WG prostě podle mě čekalo se změnami tak dlouho a upravilo tolik věcí s ohledem na fakt, že goldy může střílet každý, že možnosti jednoduchého řešení prostě nejsou možné a vše bude vyžadovat více navazujících kroků. Bohužel problém vidím v tom, že ty kroky musí přijít společně - vezmi si, že třeba zhoršíš goldy a nevyřešíš problémy s pancéřováním. Začne meta totální dominance pancéřovaných tanků. Vezmi si, že přidáš nejprve weakspoty a nezměníš goldy. Pancéřované tanky tak budou akorát průstřelné i pro normální munici a goldy z nich tak udělají ještě větší ementál...

Navíc je velmi důležité, aby se v tomto případě WG nebálo sáhnout i na prémiáky a odměnová vozidla. A na toto si WG vytvořilo nebezpečný precedent - nabízí se velmi silná otázka, proč by tato vozidla neměla zůstat nezměněná, když se předtím neměnila prémiová SPG, když se také jednalo o změnu mechaniky SPG, dohledu SPG atd.

View PostMannanan, on 08 September 2019 - 06:14 PM, said:

Navíc rozohodování udělit víc nebo míň dmg už u munice je ohledně kdy použít HE. Chtělo by to něco jiného. A protože HE v mnoha situacích dělá mnohem nižší poškození tak je její použití situační. U goldů s výrazně míň sníženou dmg už použití tolik situační nebude. Jen se použití víc vykrystalizuje, ale rozhodnutí je v podstatě jen probijiu s AP nebo ne? Konečný výsledek bude podobný, pancíř bude krájen goldama a navíc to až tolik nepostihne top tiery, protože proti nižším tierům mají dost dmg.

Dokud bude pancéřování některých vozidel pro některá jiná vozidla, která je mohou potkávat, vypadat buď neprobiji s normální municí, nebo dám raději (i sníženou) damage goldy, vždy bude lepší nabít goldy. Efekt to bude mít jediný - top tiery budou ještě větší osinou v zadku pro low tiery, které leckdy prostě nemají jiné prostředky než goldy

View PostPepelus, on 08 September 2019 - 06:18 PM, said:

Však jsem psal, cituji "dobalancováním konkrétních tanků"

To by mělo asi zahrnovat i úpravu některých strojů v základu. Zejména na 9t je plno strojů které jsou přímo očistec v základu a na top to chce klidně 100k a více XP. Ale to je ve hře už od začátku a má to hráče "nutit" poslat do hry volňásky na vyexpení top stavu nehratelného stock tanku. Upřímě pochybuji že zrovna stock bude ochotné WG upravovat ... je to slušný podíl v byznysu.

Když pominu změny jako pancéřování, penetrace na top dělech apod., tak by to mělo zahrnovat i zrušení stock zbraní, možná i jiných stock modulů a podle mě změnu MM na +-1 - protože balancovat cokoliv, když ty tanky mohou potkávat tanky o 2 tiery nižší / vyšší je prostě podle mě technicky nemožné... ;)

Ale jak znám WG, tak bych možná očekával nějaké přidané "weakspoty ala Type 5" - tzn. jen posílení pancéřové mety... A jestli zrovna WoT potřebuje ještě větší míru tolerance chyb pro tento typ vozidel, o tom bych silně diskutoval...

Edited by SWAT0013, 08 September 2019 - 05:23 PM.

Pepelus #13 Posted 08 September 2019 - 05:26 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20462 battles
  • 992
  • [BVP] BVP

View PostSWAT0013, on 08 September 2019 - 04:19 PM, said:

1) Nejsem si jistý, že by tohle mělo nějaký extra velký vliv. Ano - byl by třeba rozdíl v tom, že by hráči museli aspoň trochu přemýšlet, protože by neměli třeba 40 goldů, ale "jen" 20. Ale jinak to nezmění nic - pancéřované tanky budou pořád leckdy neprobitelné pro normální munici a goldy z nich uděláš ementál...

Já těch goldů nevozim ani 10. Kolikrát jich nemam ani 5 a někde dokonce nemam ani 1 gold. Stejně ve finále ten gold nepoužiju, ale pro "jistotu" vezu pár kousků. A hrát to jde i bez zaplacený munice ...

Pepelus #14 Posted 08 September 2019 - 05:42 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20462 battles
  • 992
  • [BVP] BVP
Stejně bych řekl že toto vykrucování a okecávání všech nápadů pro řešení gold munice je jen touha si ponechat pohodlné hraní. Těžký tank má být obtížně prostřelitelný aby dostál svému jménu. Ale gang goldostřelců chce všechno prostřelovat na hulváta jakkoli kamkoli. Taktizování jak si poradit s těžákem bez hulvátské munice je jen pro fajnšmekry stejně tak jako jezdit s těžákem proti goldostřelcum. Celá ta myšlenka pancéřovaného tanku a taktice je v této hře popřena přehlcením goldmunice a špatným ballancem konkrétních strojů.

Mannanan #15 Posted 08 September 2019 - 05:48 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 29476 battles
  • 3,069
  • [KHIL] KHIL
Má to platit i proti -1T a -2T HT? Protože proti stejnému tieru a vyššímu i s goldem obvykle musím střílet na weakspoty. Mnohé jsou oranžové a i střílet na zelenou 80% a 100% je pořád rozdíl.

Edited by Mannanan, 08 September 2019 - 05:49 PM.

Pepelus #16 Posted 08 September 2019 - 05:54 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20462 battles
  • 992
  • [BVP] BVP

Proboha, vždyť MM je už mnohem rozumnější než předtím. Dneska budeš mít velkou část bitev na svém tieru nebo +/-1. A když ti padne bitva +2t tak jich tam je 2-4 tanky ... to je takovej průšvih?

Pamatuješ dobu kdy jsi mol být třeba jediný 6t mezi 8t ... já jo ... to bylo teprve zoufalství. Nevykecávejte se a naložte si goldy po střechu a stříleje s tím do všeho ať to má pancíř nebo ne. Hlavně když to projde ...

SWAT0013 #17 Posted 08 September 2019 - 06:04 PM

Brigadier

• Player
  • 29945 battles
  • 4,110
  • [KHIL] KHIL

View PostPepelus, on 08 September 2019 - 06:54 PM, said:

Proboha, vždyť MM je už mnohem rozumnější než předtím. Dneska budeš mít velkou část bitev na svém tieru nebo +/-1. A když ti padne bitva +2t tak jich tam je 2-4 tanky ... to je takovej průšvih?

Pamatuješ dobu kdy jsi mol být třeba jediný 6t mezi 8t ... já jo ... to bylo teprve zoufalství. Nevykecávejte se a naložte si goldy po střechu a stříleje s tím do všeho ať to má pancíř nebo ne. Hlavně když to projde ...

Ten problém s goldy a "weakspoty" je především na T10, který potkává hlavně sám sebe. Takže je moc hezké, že MM je nyní daleko příznivější, než kdy předtím s ohledem na počty tierů. Ale upřímně právě naopak je to podle mě daleko horší tím, že jednak je větší počet pancéřovaných monster, jednak si tě dříve velmi často jako jediné šestky třeba mezi T8 právě nikdo moc nevšímal...

Munici měním dle potřeby (nebo se snažím měnit dle potřeby). Pokud ale třeba Mause neprobiji z boku do věže bez goldů ani s leckterým T8 tankem, je to špatný design hry bez ohledu na to, že by HT měly něco vydržet...

Pepelus #18 Posted 08 September 2019 - 06:06 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20462 battles
  • 992
  • [BVP] BVP

View PostJmeno1, on 08 September 2019 - 04:11 PM, said:

A obecně, co je to vlastně gold spam? Buď potkám tank, co normální municí neprobiju nikde a pak nasadím gold a nebo jedu full gold obecně proti všemu i když to nepotřebuju. Vyznívá z toho jedno; dobrý hráč ví, kdy má použít jakou munici, rajče si nepomůže ani prémiovou. Tak kde je vlastně problém? Jsem scout a střílejí mne HEATem, no proč ne, jsem Type 5 a střílejí mne HEATem? A co jiného mají kua použít? Jsem v IS-7 v hulldownu a stříleji mne APCR nebo HEATem? No, tak jsou to mentálně slabší jedinci a ať si užijou. :)

Tak to jsem asi jediný zelenomodrý rajče na světě.

17:12 Added after 5 minute

View PostSWAT0013, on 08 September 2019 - 05:04 PM, said:

Ten problém s goldy a "weakspoty" je především na T10, který potkává hlavně sám sebe. Takže je moc hezké, že MM je nyní daleko příznivější, než kdy předtím s ohledem na počty tierů. Ale upřímně právě naopak je to podle mě daleko horší tím, že jednak je větší počet pancéřovaných monster, jednak si tě dříve velmi často jako jediné šestky třeba mezi T8 právě nikdo moc nevšímal...

Munici měním dle potřeby (nebo se snažím měnit dle potřeby). Pokud ale třeba Mause neprobiji z boku do věže bez goldů ani s leckterým T8 tankem, je to špatný design hry bez ohledu na to, že by HT měly něco vydržet...

Nikdo si té jediné 6t v 8t moc nevšímal? Někdo odmítl snadný úlovek? Hráli jsme stejnou hru v té době?

Tak co s tím Mausem udělat? Sebrat mu pancíř? Zakázat mu možnost potkat 8t? Ne, nechat si hromadu goldíčků ať můžu párat cokoliv ... bezva nápad!

Těžce pancéřovaný tank nejde dobře prostřelit ... ale to je chyba designu hry ...

Myslím že zrovna maus je ve hře takovej fackovací panák kterej je čistě pro labužníky ... ale to jistě nemá nic společného s goldama ;)

Edited by Pepelus, 08 September 2019 - 06:43 PM.

Mannanan #19 Posted 08 September 2019 - 06:18 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 29476 battles
  • 3,069
  • [KHIL] KHIL

View PostPepelus, on 08 September 2019 - 05:54 PM, said:

S tanky, které hraji tak nejčastější způsob jak otočit bitvu je nastřílet je v přejezdu kdy se HT stejného nebo i jen +1T valí otevřeným prostorem. Zde potřebuju gold a mířit na weakspot obvykle spodek předku. S normální municí je to na oranžovou, případně stačí aby se tank trochu naúhloval. Jen chci u tanku, který je nižší tier a má míň HP, horší nebo žádný pancíř, menší dmg, případně i menší dohled mít aspoň možnost tank někam stabilně probít když jej přehraju a on se bezhlavě valí otevřenou planinou. Pokud tam tahle možnost nebude buď tím, že jej nemůžu probít anebo jej nestihnu ustřílet, protože pancíř dostane pasivní HP navíc tak to skončí tak jak zmínil SWAT, budou se hrát pancéřované tanky.

EDIT: Bitev s nižším tierem mám na některých tierech i polovinu.

Edited by Mannanan, 08 September 2019 - 06:37 PM.

Mannanan #20 Posted 08 September 2019 - 06:49 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 29476 battles
  • 3,069
  • [KHIL] KHIL
A nemusí se jít až k HT, platí to třeba i pro T8 MT vs T9 MT, obzvlášť sovětský. Samozřejmě s ním nechci bojovat, ale pokud selže můj top tier tak mi nakonec nic jiného nezbude. T-44 vs 430 bych s AP střílel na spodní plát kolmo se šancí 30%, s goldem se dostanu na 60%, to není nic moc a k tomu by ještě dostal HP navíc. A když jsem v defenzívě tak už není možnost flankovat, protože nemám kontrolu mapy.

Also tagged with gold

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users