Jump to content

Úpravy prémiové munice

gold

• Please log in to reply
248 replies to this topic

Poll: Úpravy prémiové munice (83 members have cast votes)

Jak by se měla změnit prémiová munice? (lze zatrhnout až 3 odpovědi)

1. Nic neměnit - současný stav vyhovuje (29 votes [25.44%] - View)

Percentage of vote: 25.44%

2. Zdražit cenu prémiové munice (5 votes [4.39%] - View)

Percentage of vote: 4.39%

3. Snížit penetraci nebo jinak nerfnout prémiovou munici (15 votes [13.16%] - View)

Percentage of vote: 13.16%

4. Zavést nové pravidlo s pomalým poškozováním děla (10 votes [8.77%] - View)

Percentage of vote: 8.77%

5. Úplně zrušit prémiovou munici (18 votes [15.79%] - View)

Percentage of vote: 15.79%

6. Pro každý tank nastavit maximální limit prém. nábojů, které uveze (33 votes [28.95%] - View)

Percentage of vote: 28.95%

7. jiný nápad... (viz diskuze) (4 votes [3.51%] - View)

Percentage of vote: 3.51%

Vote Guests cannot vote Hide poll

Leeroy_YOLO #181 Posted 16 September 2019 - 07:51 AM

Major

• Player
  • 6411 battles
  • 2,712

View PostPepelus, on 16 September 2019 - 06:49 AM, said:

Spoiler

Arty jsou podle tebe nefér, goldy jsou podle tebe nefér... Co je podle tebe fér ?

Hraj T1 kde se probije všechno vším a domluv bitvy, kde se proti sobě všichni postaví v řadě a budou do sebe pálit, zruš RNG a eliminuj vliv posádky, vybavení a spotřebáků tak, aby se všichni zabili vzájemně. To je jediné fér.

Souboj tanku na kopci s 10° depresí oproti tanku s 5° depresí taky není fér a není řešením takovému tanku ubírat depresi, penetraci nebo alfu.

Každá snaha o maximalizaci výhod tanku je nefér vůči soupeři. Přes "nefér " písničku se ničeho nedobereš. Snižuješ tak veškerou diskusi o kterou se snažíš na plačky typu on mi dal poškození a já jemu ne. A co ty opačné situace, kde dáš ty a nedostaneš ? To je zase nefér pro soupeře, ale to ti nevadí. Myslíš, že jen proto, že nejsi fullgold (aspoň se tak prezentuješ ) , hraješ fér ? Soupeři je jedno, jestli jsi střílel goldem do papíru před minutou, on vidí a zajímá se o goldy do něj samotného.

Chceš řešit goldy, prosím. Ale argumentuj čísly a fakty, ne pocity.

Sám bych goldy klidně zrušil, ale zadarmo ani kuře nehrabe a WG nebude dělat WoT jen proto, že je to baví. A možná už ani to ne. Přesto klidně přijmu nálepku goldbránič, když to někomu udělá radost a uleví si. Stejně jako to bylo kdysi u artyhaterů. Takže prosím, pokud chceš vést zbytečnou diskusi ohledně úprav hry (proč zbytečná - viz výše ) , drž se aspoň argumentace bez frází typu "je to nefér " , protože tohle se vážně pak nedá ani číst a už vůbec ne brát vážně. Život není fér a ty sám určitě nehraješ fér. Děkuji, pokud bude za co..

Taramtum #182 Posted 16 September 2019 - 08:45 AM

Warrant Officer

• Player
  • 17587 battles
  • 681
  • [AF_F] AF_F

View PostLeeroy_YOLO, on 16 September 2019 - 07:34 AM, said:

V zásadě je celá ta diskuse o ničem, jelikož...

- WG nepřijímá návrhy, nápady a nevyžádanou zpětnou vazbu

- nemáme jaksi nikoho, kdo by to předával dál

No upřímně. A ono je co předávat? Co jsi zde viděl, co by stálo za to předat dále? To, že jsme momentálně bez CM na tom nic nemění. Problém nebude jen na straně WG.

Pepelus #183 Posted 16 September 2019 - 09:14 AM

Warrant Officer

• Player
  • 20462 battles
  • 991
  • [BVP] BVP

View PostLeeroy_YOLO, on 16 September 2019 - 06:51 AM, said:

Arty jsou podle tebe nefér, goldy jsou podle tebe nefér... Co je podle tebe fér ?

Hraj T1 kde se probije všechno vším a domluv bitvy, kde se proti sobě všichni postaví v řadě a budou do sebe pálit, zruš RNG a eliminuj vliv posádky, vybavení a spotřebáků tak, aby se všichni zabili vzájemně. To je jediné fér.

Souboj tanku na kopci s 10° depresí oproti tanku s 5° depresí taky není fér a není řešením takovému tanku ubírat depresi, penetraci nebo alfu.

Každá snaha o maximalizaci výhod tanku je nefér vůči soupeři. Přes "nefér " písničku se ničeho nedobereš. Snižuješ tak veškerou diskusi o kterou se snažíš na plačky typu on mi dal poškození a já jemu ne. A co ty opačné situace, kde dáš ty a nedostaneš ? To je zase nefér pro soupeře, ale to ti nevadí. Myslíš, že jen proto, že nejsi fullgold (aspoň se tak prezentuješ ) , hraješ fér ? Soupeři je jedno, jestli jsi střílel goldem do papíru před minutou, on vidí a zajímá se o goldy do něj samotného.

Chceš řešit goldy, prosím. Ale argumentuj čísly a fakty, ne pocity.

Sám bych goldy klidně zrušil, ale zadarmo ani kuře nehrabe a WG nebude dělat WoT jen proto, že je to baví. A možná už ani to ne. Přesto klidně přijmu nálepku goldbránič, když to někomu udělá radost a uleví si. Stejně jako to bylo kdysi u artyhaterů. Takže prosím, pokud chceš vést zbytečnou diskusi ohledně úprav hry (proč zbytečná - viz výše ) , drž se aspoň argumentace bez frází typu "je to nefér " , protože tohle se vážně pak nedá ani číst a už vůbec ne brát vážně. Život není fér a ty sám určitě nehraješ fér. Děkuji, pokud bude za co..

Pardon, jen mám pocit že ohledně artyn a zejména jejich množství v bitvách se vedou obrovské rozepře už několik let. Nechtěl jsem to zatahovat sem. Nicméně jsem pouze zareagoval na pana bezejmeného1. Nicméně rád dám najevo co si o artynách myslím a stejně tak můj názor sdílí spousta jiných hráčů. Ovšem najde i spousta těch kdo arty budou vehementně bránit. Toto téma zde raději vynecháme. O artynách nechci tady už slyšet ani slovo. Povede to jen k hádání.

rallytravel #184 Posted 16 September 2019 - 09:15 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 21143 battles
  • 1,236
  • [PDH_] PDH_

View Postguthas, on 15 September 2019 - 12:08 PM, said:

Princip si strč za klobouk, princip si vytváří každý podle sebe a podle toho jak se co komu hodí. 

Bylo tady napsáno dost nářků, že si někdo dovolí tobě střílet 75 čelně goldem do věže a nedovolí ti udělat dingací misi. 

Následně, že tvůj kolega dostával heatama do leoše atd. 

Ale už nebylo napsáno, jestli šel v té 257 vyloženě po leopardoví, nebo měl proti sobě třeba E3 a leopard dělal chyby a vykukoval ve snaze o udělení dmg. 

Si myslíš, že já budu kvůli někomu v papíru přebíjet speciálně náboje, když jsem v kontaktním boji s obrněnou obludou?

Hezky jsi to napsal. Ta IS-7 co po mě palila 3x goldem do Scorpa si asi taky zrovna odskocila od plotny :-) 

sTeblo #185 Posted 16 September 2019 - 09:19 AM

Warrant Officer

• Player
  • 13788 battles
  • 543

View Postrallytravel, on 16 September 2019 - 09:15 AM, said:

Hezky jsi to napsal. Ta IS-7 co po mě palila 3x goldem do Scorpa si asi taky zrovna odskocila od plotny :-) 

Zrovna IS-7 je hodne spatny priklad. Jestli tu nekdo jede full gold, tak se tomu neni duvod divit. Ono i ty goldy nejsou zrovna vyhra

Edited by sTeblo, 16 September 2019 - 09:19 AM.

Mannanan #186 Posted 16 September 2019 - 10:01 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 29390 battles
  • 3,051
  • [KHIL] KHIL

View PostPepelus, on 15 September 2019 - 11:52 AM, said:

Když mam dyngací misi tak asi nemůžu hrát na "nenechat se trefit". Tam se právě musím nechávat trefovat hodně a cinkajícně ... jenže to proti goldíčkářum nelze.

Jen tak bokem ...

Když máš dingací misi tak si vybereš tank, který dingá i proti goldům a není jich málo. Nebudeš ji dělat s papírovým HT nebo s HT s kolmým předkem. Navíc se obvykle musí počkat až dostaneš top tier bitvu. Mise kampaní bych raději nezmiňoval, protože jsou jen další motivací pro hráče jak hrát bitvu nesmyslně.

View Postguthas, on 15 September 2019 - 12:08 PM, said:

Princip si strč za klobouk, princip si vytváří každý podle sebe a podle toho jak se co komu hodí.

Princip vytváří návrhář hry. Princip, který Pepelus zmiňuje patří k základním principům pro vytvoření zajímavé hry. Nicméně Pepelus k celé diskuzi přistupuje zbytečně pejorativně, navíc směrem k těm, kteří goldy po střechu nevozí a tak se ani nedivím, že se mu zde dá sežrat všechno. Ale v základech bysme se shodnout mohli byť můžeme mít jiný názor na řešení.

Celé to má i psychologickou stránku. Střílet jen goldy je v bitvě výhoda s jen okrajovými negativy. Na druhou stranu jsem přesvědčen, že od určitého počtu goldů je zlepšení statistik fullgoldem malé a pro většinu hráčů zanedbatelné. Přesto, v podstatě z čistě herního pricipu mi vadí, že je umožněno takhle hrát - bez nutnosti balancovat použití munice v bitvě. A to jen proto, že se hráč rozhodl nezkoumat anebo si tu možnost koupí. Nepovažují to za dobrý herní návrh. Z principu.

Efektivní množství goldů je myslím dostupné při F2P hraní, ale problémem je, že je nutné utlumit výzkum. To, že je spojena ekonomika výzkumu a bitev považuju za zásadní problém, protože to hráče nutí kompromitovat hraní v bitvě. A protože jsem v bitvě závislý na ostatních hráčích tak by nemělo být umožněno aby se jeden tým skládal s hráčů, kteří zrovna expí a nechtějí střílet goldy anebo z hráčů, kteří je nestřílí ze zásady a druhý tým měl hráče, kteří goldů střílí tolik kolik potřebují. Použití munice by měla být čistě taktická volba a nikoliv strategická ohledně výzkumu. To vytváří toxické prostředí. 

Osobně bych se nejdřív snažil narovnat tohle a pak bych pokračoval celkovým balancem. WG nemůže vyjmout goldy z ekonomiky jen tak, musí jejich útratu něčím nahradit. Nějaké změny v tomhle směru už udělal - knihy, snížení slevy na spotřebáky (zrušil bych ji úplně). Bude potřeba víc, já bych klidně omezil možnosti přesouvání posádek aby se zvýšila motivace utrácet za knihy.

09:09 Added after 7 minute

View PostTaramtum, on 15 September 2019 - 02:09 PM, said:

V tom případě by HEAT mohl mít jako výhodu vyšší pravděpodobnost zničení modulu.

To není realistické, ne že by na tom záleželo:) Spíš mi vadí, že tohle už je funkce HE stejně tak jako poškození posádky.

Edited by Mannanan, 16 September 2019 - 11:07 AM.

Mannanan #187 Posted 16 September 2019 - 10:21 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 29390 battles
  • 3,051
  • [KHIL] KHIL

View PostPepelus, on 15 September 2019 - 02:13 PM, said:

A stále pořád nikdo neodpověděl na jednoduchou otázku.

Naložit tank po strop zlatem s nižší alfou a nebo si raději naložit mix munice a volit situačně?

Jednoduchá otázka na kterou nikdo nechce odpovědět. Vždy se jen tato otázka obejde, že je nižší alfa samotné zlo které každému jen uškodí a nikomu nepomůže.

Řekl bych, že všichni, které tu nazýváš hoňostatama to tak dělají už teď aspoň co jsem si mohl udělat obrázek za dobu co jsem na fóru. Já bych na základě toho asi nezměnil ani jedno rozdělení munice u tanku. Možná bych popřemýšlel u T-54, ale i tam bych řekl, že mám dost základní munice. A i kdybych s T-54 střílel full HEAT tak s ním lepší staty mít nebudu než tu bídu co mám.

Ono je i otázkou kolik je fullgold střelců. Na to abych střílel pancíř goldem tehdy kdy mi to dává výhodu nepotřebuju fullgold a přesto budu do pancíře střílet jenom gold. Zase tak velká věda přecvaknout to není a fullgold nepotřebuju ani když hraju pesimisticky (když nevím co potkám dám gold). Někdy se zapomenu a nepřepnu, tak za to bych byl potrestán, to je dobře, ale na průběhu bitvy by to moc nezměnilo.

Dosáhne se toho, že fullgold by měl vymizet a hráči budou trochu přecvakávat. Průběh bitev se ale zásadně nezmění. Hráči budou dál brečet nad goldspamem. Ten postih na dmg by asi musel být vyšší a to už pak zase vede přímo na HE.

Edited by Mannanan, 16 September 2019 - 11:09 AM.

Mannanan #188 Posted 16 September 2019 - 11:04 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 29390 battles
  • 3,051
  • [KHIL] KHIL

View PostTaramtum, on 15 September 2019 - 10:43 PM, said:

Zrušit HEAT mašiny, kdy je penetrace HEATu nesmyslně vysoká. Tedy munici, ne stroje.

Nejde jenom o HEAT. HEAT je problematický v rámci tanků, u kterých je základní munice tak špatná a goldová munice tak dobrá, že není co řešit. Zástupcem tohoto typu je T-54. Ale to platí obecně, když je základ hodně špatný tak se spamují goldy.

Když ale porovnáš APCR a HEAT tak HEAT vychází hůř. Třeba na T9 je třeba HEAT 330-340 a APCR 311-325. Zde už to kvůli normalizaci nevychází s velkým rozdílem. Proti silnému panciří má HEAT výhodu (tak kolem 10% na probití ), na tenčím se to srovná. Pokud se přidá znevýhodnění při overmatchi, představný pancíř, nižší rychlost (až na vyjímky) a neprostřelení překážky tak mít na tanku HEAT místo APCR s o něco nižší penetrací považuju za nevýhodu.

Edited by Mannanan, 16 September 2019 - 11:10 AM.

MakeMeSweat #189 Posted 16 September 2019 - 11:47 AM

Captain

• Player
  • 20140 battles
  • 2,253
  • [KHIL] KHIL

View Post_PITRALON_, on 13 September 2019 - 08:18 PM, said:

Nemas pravdu. Pred goldama sem nahral 14 kolobanovek a po goldech 0. Proc? Min 1 vs 5 je problem vyhrat protoze i blb ma sanci te prostrelit goldem.

Jasné. Za rok si urobil 14 kolobanoviek a potom za 7 rokov žiadnu. 

Rovano #190 Posted 16 September 2019 - 05:32 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 46342 battles
  • 395
  • [1CZE] 1CZE

View PostTaramtum, on 15 September 2019 - 11:00 PM, said:

A to, že jsem mezi tím upozorňoval, že se nejedná pouhé snížení poškození, jdi asi přehlédl. No což, to se ti ani nedivím, taky všechno nečtu, stane se. Protože to, že vyznělo, že Pepelus vehementně brání nesmysl, tam byl nepřímo dotlačen Guthasem, který se zaměřil na jednu věc. Pepelus to neustál a ty ses k toho chytl. A pak se už jen kydal hnůj. Jak to tak čtu, tak Rovano to taky neustál, ztratil jsem kontext na jeho poslední příspěvek.

Trošku věcněji, prosím. Jinak to nemá ani  cenu číst. Děkuji pěkně.

Ono je to těžké, když odpovídáš otrocky na stále stejné nebo podobné dotazy, které užse zodpověděli, podle toho, jak postupně na tebe nastupují ty lidi z druhé strany . Pak tě to divadlo přestane bavit.

16:40 Added after 7 minute

View PostJmeno1, on 16 September 2019 - 05:18 AM, said:

Pepelus:

1) Nepřipadám si jako gold bránič, zvlášť, když je používám jen když skutečně musím.

2) Když jsem tady před cca 2 lety tvrdil artyhaterům, že rebalanc artyn je špatný, taky mne okamžitě nazvali zastáncem artynářů (artyny už jsem přes 3 roky nehrál). No, a teď se brečí na artyny a stun ještě víc než předtím.

3) Já jsem prostě proti zásadním změnám hry k ulehčení a zjednodušování. Odliv hráčů je neustálý a tyhle změny k tomu přispívají.

Rovano:

1) Zruš si tu červenou nebo dostaneš BAN.

2) Ten datum ukázuje kdy jsem ten tank přestal hrát. Ano, byl to můj nejoblíbenější tank a miloval jsem původní mapu Kampánii. Když tank nerfli, Kampánii zrušili, přidali Středob.bozem a veteránům změnili MM, tak jsem topřestal hrát. To bylo před více než 4 lety...

3) Ano, tanky nízkých úrovní se dají přeexpit i za jednu dvě bitvy. Asi překvapení pro hráče tvého formátu.

4) Co jsou to společenské akce? Ty roty nevím co myslíš. Obecně jsem spíš vlk samotář a nechápu co na tom může někomu vadit.

5) Statistiky čist umím, každé číslo co dokládám podkládám statistiky na rozdíl od tebe. Jsi slabý hráč a výsledky ti konstatně klesají, tak alespoň kolem sebe kopeš s tím, že když něco nemůžeš mít, tak ať to nemají ani ostatní. Enjoy.

1) Nevyhrožuj banem ani jinak. Jsi na něho zralý daleko více. Urážel jsi mě a věci kolem mě, tak si budu psát červeně, jak budu chtít a případný ban unesu. Když vidím, co tady píšeš po celém fóru, tak by tě taky nebyla škoda.

2) Už jsem ti psal, že to nic nedokazuje.

3) Pro hráče tvého formátu je určitě překvapení, že přeexpíš 9-10 tier za 2-3 bitvy, viď?

4) Zase kdákáš nesmysle, když Tě nic nenapadlo.

5) Když je tak umíš číst, víš, proč mi padají? Umíš kulový. Nic nikde nepodkládáš. Zase opětovně lžeš. Ani v diskuzi neumíš argumentovat a pak zbaběle jen kopeš kolem, urážáš nebo píšeš dokola nesmysle(bod 4., bod 5.). Vychutnej si to.

Mr_Missclick #191 Posted 16 September 2019 - 05:59 PM

Captain

• Player
  • 12400 battles
  • 2,033
  • [DISS] DISS
Dokud nebudeš schopen konstantně dosahovat průměrných výsledků, tím pádem nebudeš aspoň teoreticky znát mechaniky hry, jen sotva můžeš vést plnohodnotnou diskuzi o jejích prvcích. To je realita. Žádný rework munice nezmění nic na tom hlavním důvodu, proč po téhle úpravě většina hráčů dlouhodobě volá.

Rovano #192 Posted 17 September 2019 - 09:28 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 46342 battles
  • 395
  • [1CZE] 1CZE

View PostMr_Missclick, on 16 September 2019 - 05:59 PM, said:

Dokud nebudeš schopen konstantně dosahovat průměrných výsledků, tím pádem nebudeš aspoň teoreticky znát mechaniky hry, jen sotva můžeš vést plnohodnotnou diskuzi o jejích prvcích. To je realita. Žádný rework munice nezmění nic na tom hlavním důvodu, proč po téhle úpravě většina hráčů dlouhodobě volá.

Hezkej pokus, kterej jen potvrzuje, že jakmile nemáte argumenty, uchylujete se k urážkám. Jediný co zvládáte, tak si navzájem utírat řitě. A podle čeho soudíš? Podle stránek, zobrazujících něco ze statistik a WG hodnocení? To ti ale neřekne vše. No zatím se tu budu bavit, nad tím, jak se prohlížíte v zrcadle. A zrovna ty by ses moc ozývat neměl. Když se mrknu zrovna na Tebe a co jezdíš, tak jsi podprůměrný hoňostat. Takže můžu argumentovat úplně stejným důvodem, proč by ses k tomu neměl příliš vyjadřovat. Na rozdíl od Tebe totiž, ty statistiky vůči mechanice hry, umím docela číst. A proto se vám říká hoňostati. Protože slepě čučíte na čísla, ale neumíte číst statistiky jako celek.

Realita je,že vám cosi v pozadí nedochází :popcorn:

Pro mě je největší důvod pro předělání munice, celkový balanc a zamyšlení se WG nad přílišným pay to win. Ale to jsme zase na začátku. OP premiáci, balanc, který udělají těžko s municí tak, jak to je teď, ekonomika, boosty, nefungující třídy vozidel, ...

Edited by Rovano, 17 September 2019 - 09:57 AM.

Miri37 #193 Posted 17 September 2019 - 09:59 AM

Lieutenant General

• Player
  • 47524 battles
  • 7,400

View PostRovano, on 17 September 2019 - 08:28 AM, said:

Hezkej pokus, kterej jen potvrzuje, že jakmile nemáte argumenty, uchylujete se k urážkám. Jediný co zvládáte, tak si navzájem utírat řitě. A podle čeho soudíš? Podle stránek, zobrazujících něco ze statistik a WG hodnocení? To ti ale neřekne vše. No zatím se tu budu bavit, nad tím, jak se prohlížíte v zrcadle.

Jsi totiž vedle jak ta jedle. Realita je,že vám cosi v pozadí nedochází :popcorn:

Pro mě je největší důvod pro předělání munice, celkový balanc a zamyšlení se WG nad přílišným pay to win. Ale to jsme zase na začátku. OP premiáci, balanc, který udělají těžko s municí tak, jak to je teď, ekonomika, boosty, nefungující třídy vozidel, ...

Hezkej guláš.

Jak můžou fungovat nějaké třídy, když hráči tlačí na to, aby každý mohl prostřelit každého a bylo maximum jednoúrovňových bitev.  Pay to Win prvky ve hře jsou, ale z 75% záleží na hráči zda je využije, nebo bude hrou zneužíván.  

Rovano #194 Posted 17 September 2019 - 10:03 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 46342 battles
  • 395
  • [1CZE] 1CZE

View PostMiri37, on 17 September 2019 - 09:59 AM, said:

Hezkej guláš.

Jak můžou fungovat nějaké třídy, když hráči tlačí na to, aby každý mohl prostřelit každého a bylo maximum jednoúrovňových bitev.  Pay to Win prvky ve hře jsou, ale z 75% záleží na hráči zda je využije, nebo bude hrou zneužíván.  

No tak do takových hráčů tedy nespadám. Ukázka: M41 Bulldog vs Defender zepředu. Proč by měla mít M41 mít právo ho prostřelit?

Jednoúrovňové bitvy... potom zmizne mechanika hry, kdy jste nízký tier a nikdo si vás nevšímá :-)

Pay to win jsou nejvíc Op premiové tanky a goldy na určitých tancích. Můj skromný názor. Kolikrát nemá šanci ani o tier vyšší tank proti nim. A jsme u té šroubovice, co WG rozjelo...

Edited by Rovano, 17 September 2019 - 10:14 AM.

Mannanan #195 Posted 17 September 2019 - 10:28 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 29390 battles
  • 3,051
  • [KHIL] KHIL

View PostRovano, on 17 September 2019 - 09:28 AM, said:

...ty statistiky vůči mechanice hry, umím docela číst.

Můžeš konkretizovat? Nejsem si jist, že vím co si mám pod tím představit.

View PostRovano, on 17 September 2019 - 09:28 AM, said:

...zamyšlení se WG nad přílišným pay to win.

To si třeba nemyslím. Mechanika goldů mi vadí hlavně z herního hlediska kdy hráč může buď střílet jen goldy nebo jich používat dost na to aby nemusel příliš znát tanky a předvídat co přijde tak aby měl nabito to co bude potřebovat. Jinak si myslím, že není těžké se hru naučit tak aby si i F2P hráč vydělal na dostatek goldů, nejsem si jist T9/T10 tam to může být horší. Případně stačí investice relativně odpovídající ceně boxované hře tak aby si mohl na goldy vydělat rychleji a nemusel tolik utlumovat výzkum (jeden T8 prémiový tank, obzvlášť v době knížek). Bitvy lze hrát za rovných podmínek s tím, že se třeba zpomalí výzkum - a dostat se na T10 za win nepovažuju. V tom je i marné očekávání mnoha hráčů, že když zmizí fullgold hráči tak najednou budou mít o třídu lepší výsledky. Nebudou většinou zchytají to co by prošlo i se základní municí.

Pro mě je to otázka kvality hry a balancu mezi tanky.

Edited by Mannanan, 17 September 2019 - 10:30 AM.

Mannanan #196 Posted 17 September 2019 - 10:56 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 29390 battles
  • 3,051
  • [KHIL] KHIL

View PostRovano, on 17 September 2019 - 10:03 AM, said:

Ukázka: M41 Bulldog vs Defender zepředu. Proč by měla mít M41 mít právo ho prostřelit?

A proč by neměla pokud je nabídnut weakspot? Má Defendrovi stačit se jen točit na místě nebo se jen bezhlavě valit dopředu? Uvědomuješ si, že Defenderovi stačí jet proti M41 s HEATem pod úhlem a šance na průstřel do spodního plátu je 40%, tedy při střelbě na vzdálenost (M41 se s ním přetahovat nebude, to už bude objíždět) tak šance kvůli "přesnosti" klesne tak na 20% a spíš míň? To mi přijde jako slušná šance na přejezd.

EDIT: Díval jsem se na M41 90 a ne na US. Ten ho s 210 HEATem v podstatě neprostřelí.

Edited by Mannanan, 17 September 2019 - 01:18 PM.

Rovano #197 Posted 17 September 2019 - 11:10 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 46342 battles
  • 395
  • [1CZE] 1CZE

View PostMannanan, on 17 September 2019 - 10:28 AM, said:

Můžeš konkretizovat? Nejsem si jist, že vím co si mám pod tím představit.

To si třeba nemyslím. Mechanika goldů mi vadí hlavně z herního hlediska kdy hráč může buď střílet jen goldy nebo jich používat dost na to aby nemusel příliš znát tanky a předvídat co přijde tak aby měl nabito to co bude potřebovat. Jinak si myslím, že není těžké se hru naučit tak aby si i F2P hráč vydělal na dostatek goldů, nejsem si jist T9/T10 tam to může být horší. Případně stačí investice relativně odpovídající ceně boxované hře tak aby si mohl na goldy vydělat rychleji a nemusel tolik utlumovat výzkum (jeden T8 prémiový tank, obzvlášť v době knížek). Bitvy lze hrát za rovných podmínek s tím, že se třeba zpomalí výzkum - a dostat se na T10 za win nepovažuju. V tom je i marné očekávání mnoha hráčů, že když zmizí fullgold hráči tak najednou budou mít o třídu lepší výsledky. Nebudou většinou zchytají to co by prošlo i se základní municí.

Pro mě je to otázka kvality hry a balancu mezi tanky.

Konkrétně u něj je to zejména hraní OP premiových tanků. Jde o to, že mě tu tři hráči s odlišným názorem začali dokola na několika stránkách urážet skrze statistiku a dokonce se naváželi do mé ikonky. Prostě došli argumenty. O nic víc nešlo.

Souhlas. Ale jak píšu o příspěvek výše. Jde mi o balanc hry. Nevěřím, že z toho WG dokáže vybruslit bez úpravy goldové munice. Rozhodně si myslím, že pokud máš proti sobě dva tanky, jeden má a druhý nemá goldovou munici, že ten s goldovou má výhodu. Jak velkou nebo zda vůbec, už závisí na konkrétním kusu techniky. A tudíž budou mít lepší výsledky, protože se srovná šance v boji. O jak moc, nemá cenu polemizovat. Ovšem tyhle věci se tu už řešili. A nemá to konce.

No to potom už záleží na hráči, jak to využije.

10:20 Added after 9 minute

View PostMannanan, on 17 September 2019 - 10:56 AM, said:

A proč by neměla pokud je nabídnut weakspot? Má Defendrovi stačit se jen točit na místě nebo se jen bezhlavě valit dopředu? Uvědomuješ si, že Defenderovi stačí jet proti M41 s HEATem pod úhlem a šance na průstřel do spodního plátu je 40%, tedy při střelbě na vzdálenost (M41 se s ním přetahovat nebude, to už bude objíždět) tak šance kvůli "přesnosti" klesne tak na 20% a spíš míň? To mi přijde jako slušná šance na přejezd.

Zažil jsem situaci, kdy proti sobě stála M41 Bullgod ze stromu proti Defenderovi. Proč to nastalo, není důležité. Je to příklad. M41 B s heatem neměla šanci probít spodní plát. A podle mě to nemusí být nutně špatně. M41 je LT. Musí prostě přemýšlet jinak, než že vlítne na těžáka zepředu.

MakeMeSweat #198 Posted 17 September 2019 - 11:36 AM

Captain

• Player
  • 20140 battles
  • 2,253
  • [KHIL] KHIL
Rovano jedna tvoja myšlienka je vyslovene hlúposť. Citujem " Ide mi o balanc hry. Neverím že WG z toho dokáže vybrusliť bez zrušenia goldovej munície. " Ono je to presne naopak. Zrušenie goldovej munície neskutočne rozhodí balanc hry. WG malo všetky dáta o pancieri a penetrácii. Balancovalo roky a je to v stave v akom to je. V žiadnom prípade nie sú schopní balancovať 400 tankov po zrušení goldovej naraz.

A podľa mňa tí o balanc ani nejde. Tipujem podľa ďalšej hlášky "Prečo by mal Bulldog čelne penetrovať Defendera? " Odpoveď je pretože balanc. Bulldog musí poznať weakspot, mieriť na weakspot, aj tak nabiť gold, zaplatiť ho, opička mu musí vytočiť hit a pene a Bulldog dá za 170. Defender naopak dá tank do autoaim, nemusí nič a dá 440. Vždy bude mať čelne neskutočne navrch. Tak to má byť. To je balanc. Ak zoberieš Bulldogovi aj poslednú možnosť čelne udeliť aspoň nejaký DMG na koridorových mapách, bez možnosti flankovania, spottingu bude zbytočný a nikto ho nebude hrať. Všetci nasadnú radšej do toho OPfendera. A to je presný opak balancu.

Edited by MakeMeSweat, 17 September 2019 - 11:52 AM.

Mannanan #199 Posted 17 September 2019 - 12:30 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 29390 battles
  • 3,051
  • [KHIL] KHIL

View PostRovano, on 17 September 2019 - 11:10 AM, said:

Zažil jsem situaci, kdy proti sobě stála M41 Bullgod ze stromu proti Defenderovi. Proč to nastalo, není důležité. Je to příklad. M41 B s heatem neměla šanci probít spodní plát. A podle mě to nemusí být nutně špatně. M41 je LT. Musí prostě přemýšlet jinak, než že vlítne na těžáka zepředu.

Ale je to důležité proč to nastalo, protože to není standardní situace. Pokud se M41 takhle přetahuje s Defendrem tak je to trubka*, s vyjímkou kdy mu nic jinýho nezbývá. Defender ten spodní plát může mít proti HEATu klidně zelenej na 100% a pokud to s M41 prohraje tak je trubka. A to nepočítám to, že M41 v téhle situaci v 90% rozseká artyna. Takže ten příklad je v kontextu hry právě ukázkou balancu, protože LT takhle hrát cíleně nebude, protože Defender má hodně navrh a pro M41 to není efektivní a gold munice na tom nic nemění.

EDIT: anebo slušný skiller, který uhraje roli HT s papírákem bez HP a alfy, gold na tom opět nic nemění, protože mu akorát rožne weakspot a nejspíš jen pokud není pod úhlem.

Edited by Mannanan, 17 September 2019 - 09:06 PM.

Mannanan #200 Posted 17 September 2019 - 01:30 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 29390 battles
  • 3,051
  • [KHIL] KHIL
Já úplně nemám rád balancování striktním kámen-nůžky-papír tak, že když má druhá strana kámen a my jen nůžky tak jsme automaticky prohráli. Přijde mi lepší spojitější balancování s tím, že se třídy hodí pro dané role s různou efektivitou. M41 může vyhrát čelní přetahovanou s HT, ale bude muset hodně kompenzovat skillem a samozřejmě bude nejdřív volit cokoli pro něj efektivnějšího. HT může spotit, ale bude si muset dát sakra záležet a raději to přenechá LT nebo MT.

Also tagged with gold

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users