Jump to content


Úpravy prémiové munice

gold

 • Please log in to reply
249 replies to this topic

Poll: Úpravy prémiové munice (84 members have cast votes)

Jak by se měla změnit prémiová munice? (lze zatrhnout až 3 odpovědi)

 1. Nic neměnit - současný stav vyhovuje (30 votes [26.09%] - View)

  Percentage of vote: 26.09%

 2. Zdražit cenu prémiové munice (5 votes [4.35%] - View)

  Percentage of vote: 4.35%

 3. Snížit penetraci nebo jinak nerfnout prémiovou munici (15 votes [13.04%] - View)

  Percentage of vote: 13.04%

 4. Zavést nové pravidlo s pomalým poškozováním děla (10 votes [8.70%] - View)

  Percentage of vote: 8.70%

 5. Úplně zrušit prémiovou munici (18 votes [15.65%] - View)

  Percentage of vote: 15.65%

 6. Pro každý tank nastavit maximální limit prém. nábojů, které uveze (33 votes [28.70%] - View)

  Percentage of vote: 28.70%

 7. jiný nápad... (viz diskuze) (4 votes [3.48%] - View)

  Percentage of vote: 3.48%

Vote Guests cannot vote Hide poll

Miri37 #221 Posted 18 September 2019 - 03:41 PM

  Lieutenant General

 • Player
 • 47534 battles
 • 7,414
 • Member since:
  04-19-2011

View PostPepelus, on 18 September 2019 - 01:47 PM, said:

Slabší hráč bez PÚ jezdící 6-8t je ve hře na hranici finanční existence. Zvláště pokud se bude snažit expit další tanky.

Jen to samozřejmě neodpovídá průměru, je to jeden z typických případů stejně jako lepší hráč hrající s PÚ a utrácející stříbro jen za munici a spotřebáky.roadyck #222 Posted 18 September 2019 - 04:10 PM

  Colonel

 • Player
 • 1088 battles
 • 3,507
 • Member since:
  04-15-2011

View PostMiri37, on 18 September 2019 - 11:43 AM, said:

Tak schválně kontrolní otázka.

Kolik stříbra vydělá v průměru hráč WoT na bitvu (započítaný včetně bonusů a odměn a zisků ze spec. herních modů) a kolik dělá zisk na bitvu? Stačí stručná odpověď v podobě dvou čísel.  

 


Já vůbec netuším a ani mě to nezajímá. Tvrdím, že veškeré úpravy ve hře, dělá WG pro peníze. Toť vše.Mr_Missclick #223 Posted 18 September 2019 - 10:44 PM

  Captain

 • Player
 • 12408 battles
 • 2,037
 • [DISS] DISS
 • Member since:
  11-27-2017

Mám nějak potřebu sepsat, proč ty nejnavrhovanější změny nejsou až tak dobré (v některých případech vůbec dobré;):

Zdražení prémiové munice - Cena, za jakou si ten granát střelec nabije, přeci nemá žádný vliv na cíl. Jestli mě probije a zaplatí za to 220 nebo 2200 kreditů, je aspoň mně srdečně jedno. Pro mě je zásadní, že mě probil. Kolik za to zaplatil, je jeho problém, poněvadž se to netýká samotné bitvy. Můžete sice argumentovat, že vyšší cena = méně naložených/vystřelených goldů, ale nic není dál od pravdy. Tohle by se dalo říct, kdyby lidi jezdili ve větší míře full-gold, jenže takových je jen zlomek, a ještě tak jezdí jenom pár tanků. Tudíž změnilo by to plošně něco k lepšímu? Sotva. Udělalo by to větší rozdíly mezi hráči? Určitě. Široká dostupnost gold munice je nejen problémem, ale zároveň i řešením... dalších problémů. Není příliš těžké si domyslet, co by se stalo při zdražení - free-2-play hráči & slabší průměr hráčské základny by se rázem vzdálili od platících a lepších hráčů. Jak je to možné? Osobní a klanové zálohy, prémiový účet, prémiové tanky... to všechno téhle skupině hráčů poskytne dostatečný bonus, aby mohli i dál jet těch několik vybraných tanků full-gold a u zbytku střílet goldy dál se stejnou intenzitou. Jenže drtivá většina hráčů nejsou ani průměrní hráči, natož aktivně platící, nemají dobrý klan, neplatí si prémium, nemají možnost pořádně vydělávat s prémiáky... Do toho připočtěme fakt, že je daleko pravděpodobnější, že si lepší hráč najde takovou pozici, že ho bez goldů nepůjde probít, než že by se něco takového podařilo slabšímu průměru. Z toho, a určitě i dalších důvodů je nebetyčná blbost stavět rebalanc munice na jejích cenách. Určitě se mnou budete souhlasit, když řeknu, že v bitvě neřešíte, jestli na vás dotyčný vypálil 1 gold z 15 nebo 25. Tak či tak je totiž ve valné většině případů všechny nevystřílí. Tanky s velkou alfou by tohle navíc postihlo daleko méně než flusátka.

 

Snížit penetraci - U některých tanků je ta hodnota penetrace na HEAT munici i podle mě silně přemrštěná, ale opět to není plošné řešení. APCR je za mě OK, jelikož chování této munice často naopak zabrání penetraci. Velice rádo se to při větším úhlu odráží a popř. to lítá do pásů.

 

Poškozování děla při střílení goldů - U toho popravdě vůbec nechápu, co by to mělo řešit. Hráč bude střílet goldy, zkřiví mu to dělo, aby nemohl pořádně mířit, takže ho to bude tuplem motivovat k metání goldů. Když teda prostě nepoužije opravárnu. Navíc zasažené oběti to opět nijak nepomůže a zase je to změna, která ovlivní každý tank jinak, protože máme ve hře tanky založené na přesném děle a jiné na dalších vlastnostech. Tudíž pokud se bude křivit dělo tanku, u kterého je právě ta přesnost stěžejní výhoda, bude muset mít na revanš velmi vysokou penetraci na standardní munici (pokud chcete hráče za nějaké rozhodnutí penalizovat, musíte mu dát i možnost rozhodnout se jinak). Jenže pak se dostáváme k otázce, nač  tank s vysokou standardní penetrací potřebuje přesné dělo. Neopomenutelný problém tohoto "řešení" také je, že se nikomu nedaří ve všech bitvách stejně. Určitě by tak často docházelo k situacím, kdy by limit do poškození děla ani nemusel hráč řešit, protože tolik střel ani nestihne (nebo nemá potřebu - RNG přeje) vypálit.

 

Zrušení prémiové munice - Na tohle hra není připravená. Je balancovaná zejména pro random, kde jak víme, hraje každý hlavně sám za sebe, tudíž by nebylo zrovna vhodné zrušením gold munice navýšit počet situací, které bez spolupráce nelze vyřešit. Notabene by určitě bylo zapotřebí předělat mapy a buffnout SPG + je dostat do všech bitev. Anebo zrušit všechny tanky s tvrdou věží.

 

Limit gold nábojů - Tohle tak nějak spojuje všechny problémy, které jsem výše popsal. Ale pro zopakování - mně jako cíli je jedno, jestli na mě vypálil 1 gold z 15 nebo 25. Mimoto jak ten limit určit, aby doopravdy vedl k nějakému rozhodování, jaký typ munice volit? Pokud vozím např. 40 nábojů a z toho 25 % (což není moc)  gold, tak myslíte si, že mě to přivede k úvaze "po tomhle týpkovi bych ho neměl vystřelit, měl bych si ho pošetřit"? Jestliže ano, jste naivní, a to pořádně. I těch 10 nábojů stačí na nastřílení dmg a vyřešení jinak bezvýchodných situací. Co se tím pro nějakého JgPzE100, kterému to budu sypat do superstruktury, změní? Vůbec nic. Navíc by touhle změnou, jak bylo xkrát řečeno, trpěly stock tanky. A stock tanky jezdí kdo? Hádejte, komu by tahle změna opět nejvíc ublížila... a jestli je to to, co chceme.

 

Je špatně si myslet, že 2-2 eliminuje kompletně pancíř. Nebylo by od věci projet si modely nejhranějších pancéřovaných tanků. Pak byste zjistili, že spíš než vypínání pancíře zvětšuje toleranci při nepřesném trefení weakspotu & v některých případech dává možnost (s 50% úspěšností;) střílet na o jeden weakspot navíc. Když si vezmeme třeba Mause, pořád musíte mířit třeba na pláty vedle mantletu, nemůžete mu to jen tak hodit na vrchní plát, ne s nějakou vysokou úspěšností. Jenže když stojíte čelně proti opancéřované obludě, tak chcete proměňovat každou ránu, ne plýtvat reload na pokus, který vyjde tak na 30 %.

 

Shrnutí:

Řešení, které postihne hráče až v garáži, aka rework skrz ceny, je nesmyslné.

Řešení, které postihne pálící tank jen ve výjimečných situacích (v závislosti na mapě, MM, jeho RNG, RNG týmu, jeho schopnostech, skillu spoluhráčů, výbavě, percích...), aka poškozování děla a limitovaný setup, je rovněž nesmyslné.

A stejně tak je nesmyslné řešení, které ubere hráčům na samostatnosti, aka zrušení gold munice.Mannanan #224 Posted 19 September 2019 - 09:57 AM

  Lieutenant Сolonel

 • Player
 • 29443 battles
 • 3,055
 • [KHIL] KHIL
 • Member since:
  07-28-2017

View PostMr_Missclick, on 18 September 2019 - 10:44 PM, said:

APCR je za mě OK, jelikož chování této munice často naopak zabrání penetraci. Velice rádo se to při větším úhlu odráží a popř. to lítá do pásů.

Pokud se bavíme o porovnání munice na stejném tanku (jiné nedává smysl) tak se mýlíš. Kombinací tanků a úhlů kdy je na tom APCR s běžným nárustem penetrace hůř oproti AP moc nenajdeš. Úhel auto-odrazu je stejný (normalizace na to nemá vliv) a na negaci horší normalizace u APCR stačí pro většinu případů nárust penetrace tak 10%+, u dvojitého i trojitého overmatche má APCR běžně penetrace dost (tenký pancíř) aby negoval výrazně zhoršenou normalizaci. Nejsem si vědom, že by měly rozdílnou mechaniku ohledně pásů.


Edited by Mannanan, 19 September 2019 - 10:03 AM.


guthas #225 Posted 19 September 2019 - 10:06 AM

  Major

 • Player
 • 37834 battles
 • 2,744
 • [BIA] BIA
 • Member since:
  08-28-2011
A proto vidím jediné účinné řešení.
Zvýšení doby nabíjení zlatek.
Pokud se sníží alfa na zlatě, tak to nijak nesníží počet goldspamerů, jen se upraví množství zlaté, kterou vezou. Snížení ceny zlatek dopomůže tomu, že se používání zlatek rozšíří, protože budou dostupnější a goldspamerů dle mého soudu bude víc, protože prodělky budou nižší.
Nezvýší to ani účinnost armoru. Heavynám to tedy nepomůže. Další negativa jsem již zmínil.

Co se týče úpravy doby nabíjení, tak bych se nebál zvýšit dobu nabíjení zlatek klidně o 40%. Alfa a penetrace by zůstala zachována. Low tierům by zůstala možnost se bránit na úkor dpm a top tierům spamující zlato do low tierům by kleslo dpm by se to neoplatilo. Proti stejnému tieru by měl hráč volbu jestli střílet zlato se mu oplatí, nebo zkusí hrát na skill a rozbít protihráče na dpm.SWAT0013 #226 Posted 19 September 2019 - 11:07 AM

  Brigadier

 • Player
 • 29937 battles
 • 4,104
 • [KHIL] KHIL
 • Member since:
  08-31-2013

View Postguthas, on 19 September 2019 - 11:06 AM, said:

A proto vidím jediné účinné řešení.
Zvýšení doby nabíjení zlatek.
Pokud se sníží alfa na zlatě, tak to nijak nesníží počet goldspamerů, jen se upraví množství zlaté, kterou vezou. Snížení ceny zlatek dopomůže tomu, že se používání zlatek rozšíří, protože budou dostupnější a goldspamerů dle mého soudu bude víc, protože prodělky budou nižší.
Nezvýší to ani účinnost armoru. Heavynám to tedy nepomůže. Další negativa jsem již zmínil.

Co se týče úpravy doby nabíjení, tak bych se nebál zvýšit dobu nabíjení zlatek klidně o 40%. Alfa a penetrace by zůstala zachována. Low tierům by zůstala možnost se bránit na úkor dpm a top tierům spamující zlato do low tierům by kleslo dpm by se to neoplatilo. Proti stejnému tieru by měl hráč volbu jestli střílet zlato se mu oplatí, nebo zkusí hrát na skill a rozbít protihráče na dpm.

 

Tohle by ale chtělo mít možnost volit si munici až na začátku bitvy, protože tímto by se staly věci jako mapa, sestavy týmů apod. ještě podstatnější ;)

 

Nicméně je diskutabilní, jak by to pomohlo / zhoršilo situaci. Ano - pomůže to low tierům v tom, že na ně top tiery nebudou spamovat goldy, jenže z 99% je ten top tier v pohodě probije i normální municí, takže tam se nezmění nic - maximálně můžeš mít dobrý pocit, že top tier na tobě ušetřil . Naopak zase třeba dokud existují tak opancéřované tanky, že -2T tanky neprobijí ten tank z boku do věže (viz třeba Maus oproti T8 LT, MT, HT a velká část TD je tak kolem 50/50), takže vlastně v tento moment tyto tanky (a dost velké části ani to nijak extrémně nepomůže nebo nezaručí penetraci) mají na výběr, zda střílet gold, nebo se prostě na ten tank koukat, i když ten tank udělal chybu a měl by za to zaplatit HPčky, tak pro ně cokoliv s goldy zhorší možnost obrany jen více...

 

Navíc dokud bude problém postavený tak, že bez goldu neprobiji, zatímco s goldem probiji třeba na 70% míst zepředu, prakticky nic se nezmění - tanky budou pro goldy pořád papír, akorát je budou dotyční párat déle... WG udělalo také tu zásadní chybu, že máme ve hře strašně moc tanků, které jsou třeba hulldown prakticky neprůstřelné (proč se musely odstraňovat weakspoty jako ten svár na 140?), případně mají tak stupidně silné weakspoty (Type 5 pozdravuje), že to prostě jinak víceméně nejde (pokud si tedy nechceš zahrát bingo, zda ti opička vytočí roll nebo ne...)

 

Pořád si myslím, že by "nejjednodušší" cesta byla +-1MM (šlo by i zachovat +-2, ale to by bylo těžší na balanc...), totálně kompletně nový balanc všech tanků včetně penetrací a weakspotů (včetně prémiáků a odměnových tanků, jinak to prostě nebude fungovat, byť by to způsobilo pěkné pozdvižení...), ideálně včetně úprav map a zrušení nebo minimálně nějaké úpravení stockových konfigurací.

Poté by se dalo diskutovat podle tohoto vyvážení, zda vůbec nechávat ve hře goldy - samozřejmostí by byly úpravy mechanik munic, aby nedocházelo k věcem jako nyní, že goldové APCR nemá oproti normálnímu AP prakticky jedinou nevýhodu, případně aby žádné tanky neměly 2 stejné typy munice, kdy jedna je prostě lepší varianta za více kreditů (viz třeba Type 5, Leopard, SWE TD vyšších tierů apod.) a úpravy jejich parametrů (tzn. procentuální nárůst penetrace, rozumné hodnoty penetrací a balanc ideálně mechanikou munice, s čímž by mohlo souviset více druhů munice pro každý tank), případně zda by se daly goldy úplně zrušit, protože bychom měli perfektně balancovanou hru a jen by rozhazovaly balanc...

 

V rámci tohoto nového balancu bych viděl třeba takový tank jako E100 jako perfektně balancovaný tank a jakýsi vzor pro balanc ostatních vozidel (aspoň z hlediska pancéřování u Super HT) - máš weakspot, který je průstřelný i pro low tiery (v rámci +-1MM by se dokonce možná i mohl lehce posílit, ale tohle je zrovna tank, že i kdyby zůstalo +-2MM, byl by balancovaný ;) ). Pokud by goldy zůstaly a dostaly se třeba na 280 - 300mm penetrace maximálně na T10, rázem by se sice ten tank dal prostřelit i čelně do věže - ale o hodně hůře oproti současnému stavu, zejména pokud E100 hraje dobře a úhluje věž ;)

 

Nakolik je ale reálné, že by to WG dokázalo aniž by došlo k rozházení balancu či jiným problémům, to je jiná otázka... Navíc by tady WG prakticky určitě muselo spolupracovat s CC, hráči apod. - což jak všichni víme, tak WG dělá velmi nerado, což je mimo jiné právě jeden z důvodů, proč leckdy ten balanc dopadá tím způsobem, jak dopadá... ;)


Edited by SWAT0013, 19 September 2019 - 11:08 AM.


Leeroy_YOLO #227 Posted 19 September 2019 - 11:36 AM

  Major

 • Player
 • 6411 battles
 • 2,729
 • Member since:
  07-04-2011

View Postguthas, on 19 September 2019 - 11:06 AM, said:

Spoiler

Návrh bych podpořil, avšak WG se moc nehodí, takže asi smůla. Při snížené alfě toho musíš nastřílet více, tím odčerpáš více kreditů. Při zvýšeném reloadu toho stihneš vystřílet méně, což by pro WG bez zvýšení ceny goldu nebylo až tak zajímavé.

U "zákopových " soubojů by to prakticky nenělo vliv, protože by si na reload zajel do bezpečí a nemuselo by se volit mezi dpm. Ale u zásobníků apod by to mohl být problém - když tank nabíjí třeba 40 vteřin, nabíjel by pak skoro minutu ? Nebo by nabíjel 40 a mezi granáty místo dvou vteřin tři ? Nebo by to u zásobníků zůstalo beze změn kvůli dlouhému reloadu ? A co pak ti s krátkým ? Nebo by to bylo tank od tanku ?

A pak co u hybridů jako progetto a is3a?

 

No asi by bylo zajímavé s prodlouženým reloadem, když by se vzala kombinace HT s dlouhým reloadem, nabitou zlatkou za delší dobu, mrtvým nabíječem, stunem od artynky a lékárničkou na cooldownu. Takovej tank by asi z bitvy mohl rovnou odstoupit a moc by se jim to nelíbilo. Ono je něco jiného navýšit 40 % cooldown u rychlopalek a u tanků out of current meta jako např. E100 apod. Tam by musela být mechanika speciální jako maj maj třeba lighti s camem, ht by pak mělo absenci tohoto. Jenže zase Chieftain apod.

 

IMHO bez reworku pancíře, případně i vlastností jednotlivých druhů munice, není žádná úprava goldů dostatečná a všeřešící, tím spíše obecně pro všechny tanky. A upravovat nějaká procenta sem či tam u jednotlivých tanků stejně nebude mít takový vliv.

 

A WG by se dokopalo k nějakému aktivnějšímu reworku pancíře jedině zrušením goldů a zavedením chaosných pořádků typu ze předu pro většinu tanků neprůstřelných Mausů, Typů apod. No zas by se aspoň trošku dostali do mety. Ale jinak se k tomu WG nepřinutí. Když na ně nic netlačí,jak to vypadá s revizí německých HT ? A tak by to bylo i zde, kdyby měli klid bez tlaku hráčů. Ona revize pancíře není něco, co se udělá přes noc, ale když ani není stimul nutící na tom makat...

 

Jenže zrušení goldů WG asi nikdy neudělá, protože kredity. Leda že by byl někdo ochotný pálit standard za 1000+ i na low tierech.guthas #228 Posted 19 September 2019 - 11:46 AM

  Major

 • Player
 • 37834 battles
 • 2,744
 • [BIA] BIA
 • Member since:
  08-28-2011
Tak ono je samozdřejmé, že by musel proběhnout rebalanc vozidel a map.
Co se týče klasických zasobníků, tak důvod na změnu nevidím, ty jsou za mě ok, co se týče heavyn s dlouhým nabíjením, tak tam by prodlouženi nabíjení o 40% nepřipadal v úvahu. Např. U kila by se to zvedlo na úroveň reward VeKy 7201 = 16,5 sekundy. Čím delší nabíjení momentálně, tím menší postih.
U SSSR medek z jejich 5,5 sekund bych se pravě nebál to zvednout o těch 40%, čím by se právě docílilo onoho " buď dpm, nebo penetrace "rallytravel #229 Posted 19 September 2019 - 11:49 AM

  Second Lieutenant

 • Player
 • 21143 battles
 • 1,236
 • [PDH_] PDH_
 • Member since:
  06-22-2011
No a co třeba penalizace na udělené dmg?
Stejný tier - 20%dmg
-1tier - 40%dmg
-2tier - 60%dmg

Asi by se poté nemuselo balancovat tolik tanků ne?

SWAT0013 #230 Posted 19 September 2019 - 12:06 PM

  Brigadier

 • Player
 • 29937 battles
 • 4,104
 • [KHIL] KHIL
 • Member since:
  08-31-2013

View Postrallytravel, on 19 September 2019 - 12:49 PM, said:

No a co třeba penalizace na udělené dmg?
Stejný tier - 20%dmg
-1tier - 40%dmg
-2tier - 60%dmg

Asi by se poté nemuselo balancovat tolik tanků ne?

 

Tady je to o tom, co se bere jako problém - pokud bereme jako problém to, že podle WG by E5 měla být stejně silná jako třeba Chieftain, potom by se muselo pořád měnit dost vozidel, protože těch případů powercreepu je ve hře už strašně moc...

 

Pokud bychom brali jako problém čistě spam goldů, potom by jich určitě bylo méně, protože bys musel především upravovat pancéřovaná vozidla (především řešení weakspotů...) a umožnit naložení munice při odpočtu nebo krátce po něm ;) Ale pořád by se musely upravit minimálně penetrace (goldové určitě, základní nejspíš taky, byť to by pravděpodobně nebylo u tolika vozidel) velké části vozidel - protože pokud by mohly třeba devítky střílet goldy do desítek beztrestně, byla by to chyba, protože spousta devítek má desítková děla ;)Mannanan #231 Posted 19 September 2019 - 08:35 PM

  Lieutenant Сolonel

 • Player
 • 29443 battles
 • 3,055
 • [KHIL] KHIL
 • Member since:
  07-28-2017

View Postguthas, on 19 September 2019 - 11:46 AM, said:

Co se týče klasických zasobníků, tak důvod na změnu nevidím, ty jsou za mě ok, co se týče heavyn s dlouhým nabíjením, tak tam by prodlouženi nabíjení o 40% nepřipadal v úvahu. Např. U kila by se to zvedlo na úroveň reward VeKy 7201 = 16,5 sekundy. Čím delší nabíjení momentálně, tím menší postih.
U SSSR medek z jejich 5,5 sekund bych se pravě nebál to zvednout o těch 40%, čím by se právě docílilo onoho " buď dpm, nebo penetrace "

Pokud bys to neaplikoval na zásobníky tak bys je bufnul, to asi není nejlepší nápad. A proč pak nezačít jezdit zásobník fullgold když by tím získal větší komparativní výhodu než teď? Pokud by platilo, že čím delší reload tím menší znevýhodnění tak by hodně HT zas tak velké znevýhodnění nedostalo. Pak je ještě otázkou jak velké by obecně prodloužení muselo být aby hráče nutilo volit základní munici, protože jak bylo zmíněno, prodloužení reloadu často v souboji nevadí - řekl bych, že se obvykle vyplatí počkat na větší penetraci než častěji střílet, podobně jako má obvykle navrh alfa oproti dpm.Mannanan #232 Posted 19 September 2019 - 10:19 PM

  Lieutenant Сolonel

 • Player
 • 29443 battles
 • 3,055
 • [KHIL] KHIL
 • Member since:
  07-28-2017
Navíc není trestáno nabití goldu na začátku bitvy, při přejezdech, kdykoliv kdy hráč ví, že nebude mít chvíli na co střílet... To vše snižuje efekt téhle změny. Není to zase tak často kdy se střílí rána za ranou.

Rakii #233 Posted 19 September 2019 - 11:13 PM

  Corporal

 • Player
 • 10454 battles
 • 151
 • Member since:
  06-05-2011

Mně se nejvíc líbí řešení

1) Snížit alfu gold munici o cca 20%

2) Upravit penetraci AP x Gold -- snížit rozdíl v nepetraci na cca 20% (zvýšit AP + snížit Gold)

3) Přiblížit cenu -- snížit rozdíly např. -- HE - 80% -- AP 100% -- Gold 150% ceny

     Tzn. aby se žádný hráč nemusel rozhodovat dle ceny, ale dle situace

4) Upravit některé OP tanky (snížit pancíř nebo přidat weakspoty)

 

Bohužel současné mapy příliš nenahrávají nějakému taktickému hraní -- flankování apod.

Ostatně v tomto tématu se to řešilo. Dle mého názoru by se to dalo řešit i bez razantního přepracování map a to razantní úpravou dohledu a lepším ohodnocením spotingu tak. aby z toho profitovaly právě tanky s nízkou penetrací.

 


Edited by Rakii, 19 September 2019 - 11:18 PM.


Mannanan #234 Posted 23 September 2019 - 10:51 AM

  Lieutenant Сolonel

 • Player
 • 29443 battles
 • 3,055
 • [KHIL] KHIL
 • Member since:
  07-28-2017

View PostLeeroy_YOLO, on 17 September 2019 - 07:35 PM, said:

Pokud bude tank proti HT čelně, ať už pozičně se skillem (aby se nespotl ) nebo ne, pořád jde o to, zda probije nebo ne, ne o to, jestli se u toho spotne nebo ne. Pokud hraje pozičně tak, že se nespotne, je to k jeho dobru, proti tomu ani slovo. Takto by však neměl probít a neměl se spotnout. Toť vše, ne že by probíjel proto, že je třeba za křovím.


Na můj vkus to vídíš příliš černobíle - může probít špatně, nemůže probít dobře. Z pohledu hratelnosti je to pro mě ale komplexnější otázka. Trefit a probít weakspot na 300m+ je pod 50%, spíš ke 30%. Třeba s LT běžně proměním jednu na zásobník. Udržení vzdálenosti a maskování je jedna z mála výhod, které LT má a není vůbec snadné vytvořit si tolik příležitostí k probití HT zpředu. Do poloviny bitvy se prakticky nepotkají, pokud se potkají později a LT střílí HT zpředu tak se prohrává a LT nemá kontrolu mapy, jinak by ji nejspíš využilo. Je to jeden z mála způsobů jak otočit bitvu, odstraň ji a bitvy bude příliš často rozhodovat to, která HT vyhrají svůj flank a pak si dojedou na cap. Netvrdím, že je to perfektně vybalancované a dalo by se diskutovat, že třeba 250 na HEATu na T8 je i moc. HT by zpředu do superstruktury neměly probíjet ani MT. Ale, že by probíjení předních weakspotů při dané přesnosti byl nějaký problém si nemyslím. Nevím jak moc hraješ LT, ale z mé zkušenosti bych řekl, že se mi HT musí nabídnout, nechce se mu hrát, čekat na ostatní a jede si jak pán aby si udělal dmg.
 

View PostRovano, on 17 September 2019 - 11:28 PM, said:

LT vs HT

V jedné linii jsem takhle úspěšně expil ve fullu další tank ;-) Prostě blbá mapa, tak jsem jel do města s těžákama prostřelovat těžáky. Fungovalo to. Tak jsem pochopil, proč každej místo dohledu na LT, ladí DPM. Vždy, krom případů kdy mě artyna smázla na ránu, se to vyplatilo. A dobře to podrývalo morálku. Ale to mi expy neocenily. I přesto jsem na ten tank nastavení pro DPM nikdy nedal a jezdil na dohled.


Asi máme dost odlišné představy o tom co funguje a je efektivní. DPM není to co potřebuješ na prostřelování těžáků ve městě, tam potřebuješ alfu. Pokud to nebylo na Ensku tak to spíš podrývalo morálku tvému týmu. Nebo třeba pro lolec s T49 s derpem bych to ještě pochopil. Aspoň já když vidím LT druhého týmu na HT flanku tak mě to potěší, protože jsou obvykle dole mezi prvními.Roman_Mikulic #235 Posted 08 October 2019 - 01:07 PM

  Private

 • Player
 • 12448 battles
 • 22
 • Member since:
  12-18-2016

Já bych goldovou munici jako takovou zrušil. Snížil bych penetraci na úroveň standartní munice a upravil mechaniky jejich používání a zásahů. U tanků, u kterých je ACPR jako goldová munice bych penetraci snížil ještě pod úroveň penetrace AP ale nastavil mechanismus menšího rozptylu a lepší průbojnosti úhlovaného pancíře. HE funguje docela normálně, až na šíleně vysokou penetraci u některých tanků ale tam je to kompenzováno dlouhou dobou nabíjení. HEAT by byl nejůčinnější u představných pancířů, s tím že by měl nižší penetraci než AP, ale vyšší alfu při probití představného pancíře. Řakněme, že AP má průbojnost 260mm a alfu 490, tak HEAT by měl cca 230 pene a 550 alfu obojí při rozptylu 0,31m na 100m a ACPR by mělo 210 pene 490 alfu a rozptyl 0,28m na 100m. ACPR by tak bylo lepší při odstřelování weak-spotů a u TD. U některých TD bych GOLD zrušil kompletně, jelikož mají dostatečnou penetraci i při vzdálenosti od cíle 500m+ a LT s malorážkou na čele by ani neměli mít pene vyšší než mají všechny medka na stejném tieru v základu. Stávající systém GOLD munice tak prakticky ruší význam HT apod. tanků s čelní superstrukturou. Jen ať se WG samo vyjádří, k čemu jsou supertěžké, superpomalé tanky když je každý páře jako papír do vany i do věže.Mannanan #236 Posted 08 October 2019 - 01:28 PM

  Lieutenant Сolonel

 • Player
 • 29443 battles
 • 3,055
 • [KHIL] KHIL
 • Member since:
  07-28-2017
Problém tvého návrhu vidím v tom, že charakteristiky HEAT/APCR mi přijdou zcela mimo i na tankovou arkádu. Charakteristiky by aspoň vzdáleně měly připomínat reálné vlastnosti. Přeci jen HEAT, který je neúčinější proti představnému pancíŕi, který byl vyvinut jako ochrana proti HEATu a HEAT/APCR s malou průbojností jako munice vyvinutá speciálně pro probíjení silných pancířů už mi přijde za čárou. APCR má na dálku horší balistiku než větší a těžší AP (obecně, nemusí platit pro některé modely ), ale to by se dalo odpustit. Ano, hra je mimo v mnoha směrech, ale nezdá se mi přínosné zajít ještě dál.

Roman_Mikulic #237 Posted 10 October 2019 - 10:28 AM

  Private

 • Player
 • 12448 battles
 • 22
 • Member since:
  12-18-2016

V tom to právě je ve hře je totiž system gold munice nastavený úplně blbě. Se švagrem jsme testovali efektivitu představného pancíře na S.Conquerorovi 14 z 20 HEATu od Obj.705a prošlo přes turet a 15 z 20 goldovych ACPR od X-IKEA cinklo a obojí při vzdálenosti 150m. Počítali jsme jen střely, které šly na věž a to čelně. Asi každý kdo to hraje, ví že by se WG mělo pohrabat v mechanikách munice a upravit parametry toho co by měla a neměla párat. Na publicu jezdím se Super Pershingem a ten trpí na heaty (alespoň podle mého názoru, nevím jakou zkušenost mají ostatní majitelé;) víc než na jakoukoliv jinou munici.

705a jsme si vybrali proto, že jsem chtěl otestovat jeho dělo, jelikož si ho budu brzo kupovat.

IKEU mám ale goldy mi na ní přijdou naprosto zbytečný při průbojnosti 300 u standardní munice a zatím se mi nestalo, že bych neprobil a to dokonce ani super-HT.guthas #238 Posted 10 October 2019 - 10:48 AM

  Major

 • Player
 • 37834 battles
 • 2,744
 • [BIA] BIA
 • Member since:
  08-28-2011

View PostRoman_Mikulic, on 10 October 2019 - 09:28 AM, said:

V tom to právě je ve hře je totiž system gold munice nastavený úplně blbě. Se švagrem jsme testovali efektivitu představného pancíře na S.Conquerorovi 14 z 20 HEATu od Obj.705a prošlo přes turet a 15 z 20 goldovych ACPR od X-IKEA cinklo a obojí při vzdálenosti 150m. Počítali jsme jen střely, které šly na věž a to čelně. Asi každý kdo to hraje, ví že by se WG mělo pohrabat v mechanikách munice a upravit parametry toho co by měla a neměla párat. Na publicu jezdím se Super Pershingem a ten trpí na heaty (alespoň podle mého názoru, nevím jakou zkušenost mají ostatní majitelé;) víc než na jakoukoliv jinou munici.

705a jsme si vybrali proto, že jsem chtěl otestovat jeho dělo, jelikož si ho budu brzo kupovat.

IKEU mám ale goldy mi na ní přijdou naprosto zbytečný při průbojnosti 300 u standardní munice a zatím se mi nestalo, že bych neprobil a to dokonce ani super-HT.

Ahoj, tvůj problém s testováním HEAT munice na SC do představenýho armoru. K tomu se vyjádřím. U HEAT munice se počítá vzdálenost začátku představeného armoru, až po konec armoru tanku v místě střely. Tzn. I s mezerou a pancířem korby to je dohromady plácnu 360mm. Při dostatečném pene rollu dosáhneš hodnody penetrace a naopak u nízkého pene rollu neprobiješ. 

 

Dobrý příklad je, když si to vyzkoušíš se svagrem . SC vs Jpz E100, které má cca 420 mm pene na HEATu, s touto hodnotou jsi s prasetem schopen penetrovat  SC čelně do líček věže, když ale vezmeš třeba VK 72.02 ( K ) s penetrací na HEATu cca 350,  tak již nedosáhneš hodnoty na penetraci SC čelně do věže skrz představený.

Chtěl bych se spíše zeptat, kam přesně jsi s obj 705a střílel, jestli pod dělo, nebo na poklop, případně skrze představený.

 

Další věc, APCR munice je super, ale dost trpí na úhly, aby se odrazily od pancíře.


Edited by guthas, 10 October 2019 - 10:49 AM.


Roman_Mikulic #239 Posted 10 October 2019 - 03:27 PM

  Private

 • Player
 • 12448 battles
 • 22
 • Member since:
  12-18-2016
Záměr byl pancíř po stranách věže a je mi podivné, že gold pene na Ikea TD je 350mm a na 705a (JEN) 317mm ale heat prošel častěji oproti ACPR 

Mannanan #240 Posted 10 October 2019 - 04:46 PM

  Lieutenant Сolonel

 • Player
 • 29443 battles
 • 3,055
 • [KHIL] KHIL
 • Member since:
  07-28-2017

View Postguthas, on 10 October 2019 - 10:48 AM, said:

Ahoj, tvůj problém s testováním HEAT munice na SC do představenýho armoru. K tomu se vyjádřím. U HEAT munice se počítá vzdálenost začátku představeného armoru, až po konec armoru tanku v místě střely. Tzn. I s mezerou a pancířem korby to je dohromady plácnu 360mm. Při dostatečném pene rollu dosáhneš hodnody penetrace a naopak u nízkého pene rollu neprobiješ.

Ten výpočet je složitější. Nejdřív se zjistí zda se auto-odrazí nebo ne (i s ohledem na 3xOvermatch kdy se neodráží ). Pokud se neodrazila tak se spočítá efektivní tloušťka představného pancíře podle úhlu dopadu na něj a spočítá se zda jej střela penetrovala. Pokud ano tak se od penetrace střely odečte efektivní tloušťka představeného pancíře. Následně se penetrace zníží o 5% za každých 10cm vzdálenosti představného pancíře od hlavního pancíře. Při dopadu na hlavní pancíř se zjistí úhel dopadu (představný a hlavní pancíř nemusí být rovnoběžný ), spočítá se efektivní pancíř a spočítá se jestli střela probila se sníženou penetrací.

AP a APCR se počítá obdobně, ale aplikuje se normalizace a normalizace v případě 2x a 3x overmatche, ztrácí penetraci po probití přestavného pancíře stejně jako HEAT, ale neztrácí pentraci než narazí do hlavního pancíře.

Je otázkou zda třeba tanks.gg to má pro HEAT spočítáno správně, protože tam nejdou vidět úhly dopadu na představný pancíř a vzdálenost představného pancíře od hlavního.

 

View Postguthas, on 10 October 2019 - 10:48 AM, said:

Další věc, APCR munice je super, ale dost trpí na úhly, aby se odrazily od pancíře.

Ne tak docela. Auto-odraz je stejný a normalizace na něj nemá vliv. Následně je to jen otázka zda má APCR dostatečný rozdíl v penetraci oproti základní AP aby probila s vyšší šancí. A obvykle má, protože rozdíl bývá 15%+ a to na přebití výhody normalizace stačí. Okrajové případy se dají najít akorát tam kde je rozdíl penetrace malý a případně při overmatchi (často je to ale jedno protože pancíř je slabý ). Určitě bych to tedy v praxi nedefinoval jako "dost trpí", to jedině pokud by se porovnávalo AP a APCR se stejnou penetrací.

EDIT: závorky... furt ty závorky.

EDIT2: ani nemožnost odrazit se (ricochet) při 3x overmatchi se na HEAT neaplikuje a ricochet se vyhodnocuje vždy (85 stupňů)


Edited by Mannanan, 10 October 2019 - 05:56 PM.


Also tagged with gold

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users