Jump to content

Bawcie się dobrze z festiwalowymi mini grami!

• Please log in to reply
41 replies to this topic

Community #1 Posted 17 September 2019 - 03:45 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 32,295
Dużo radości z mini grami, które znacie od dzieciństwa.

Pełna treść wiadomości

Revanche25 #2 Posted 17 September 2019 - 03:53 PM

Lieutenant General

• Clan Diplomat
  • 40833 battles
  • 6,395
  • [FNPRO] FNPRO

*edit

Edited by DarkAri, 17 September 2019 - 04:39 PM.
Offtopic

TalkToTheHoof #3 Posted 17 September 2019 - 06:43 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8890 battles
  • 1,053
  • [R3B3L] R3B3L

Uwaga to nie jest żaden offtop, tylko moja ocena tego "przedsięwzięcia"  

Już nie wiem śmiać się czy płakać.

Xwoknaj #4 Posted 17 September 2019 - 06:52 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 10553 battles
  • 1,065

Farmujcie kupony? :facepalm:

Jeszcze wolniej niech otwiera się garaż taaaaak!

MortimerPL #5 Posted 18 September 2019 - 08:58 AM

Captain

• Player
  • 40323 battles
  • 2,035
  • [_CHS_] _CHS_

Chyba żeście tam pozapominali czym jest WOT i czym zdobył popularność. Dodawanie takich megasucharów jak te "minigry" nie podniesie atrakcyjności WOT. 

WOT zdobył popularność tym, że była to gra o jakichśtam ambicjach historycznych (pograj wiernie odwzorowanymi czołgami). Przyciągnęliście w ten sposób do gry mnóstwo ludzi. Ale od kilku lat robicie coraz głupsze eventy i dziwicie się, że popularność gry spada. Nawtykaliście w dobrą grę jakichś dziwactw (strzelanie do piłki futbolowej, battle rojale, malowanie czołgów na wszystkie kolory tęczy, jakieś czołgi-łorhamery, jakieś bitwy z botami) i dziwicie się, że ludzie odpadają? Trzymajcie się tego co Wam dobrze wychodzi - zróbcie maraton na czołg, albo nawet na kamuflaż, czy załogantkę/-tki. Ale przedstawianie takich sucharów jako nową atrakcyjną treść jest w mojej ocenie kompletnym niezrozumieniem kto jest Waszym klientem. Te minigry to [edytowano].

NIKT BY W TEN [edytowano] NIE ZAGRAŁ DLA WŁASNEJ PRZYJEMNOŚCI GDYBYŚCIE NIE ZAOFEROWALI NAGRÓD.

Czy naprawdę tego nie rozumiecie? 

Edited by peaceful_tankman, 18 September 2019 - 07:20 PM.
Nie przeklinaj.

Msciboj #6 Posted 18 September 2019 - 09:20 AM

Lieutenant

• Player
  • 20269 battles
  • 1,819

View PostCommunity, on 17 September 2019 - 02:45 PM, said:

<a href="https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/festival-mini-games/">Pełna treść wiadomości</a>

Zerżnięte gry ( np. tak zwane " jajeczka" ) maja widać wyższy priorytet niż inne problemy gry...

PS. Dzieci do których adresujecie obecnie WOT-a nie miały okazji pograć w takie gry i na nostalgię ich nie przyciągniecie.

Edited by Msciboj, 18 September 2019 - 09:20 AM.

Community #7 Posted 18 September 2019 - 12:38 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 32,295

Pełna treść wiadomości

DIABLOMEN33 #8 Posted 18 September 2019 - 12:45 PM

Corporal

• Player
  • 38032 battles
  • 124
  • [BRKS] BRKS
fajna zabawa

henryk5pio #9 Posted 18 September 2019 - 01:44 PM

Sergeant

• Player
  • 5413 battles
  • 200
  • [-OBO-] -OBO-

View PostDIABLOMEN33, on 18 September 2019 - 12:45 PM, said:

fajna zabawa

Zabawa fajna, ale chyba ma błąd: raz po 5 grach pisało mi 4/12. Wylogowałem się z gry i po obiedzie zalogowałem ponownie. Pisało 4/12 - zagrałem raz i po tej gierce pisało mi 2/12, a w kolejnej (drugie podejście w drugiej serii) w nagrodach u góry paska zamiast 30/60/90/ itd. miałem tylko 30/60. A po ukończeniu drugiego podejścia mam teraz to:
Tak, 15 godzin i 50 minut...

Edited by henryk5pio, 18 September 2019 - 01:44 PM.

Xwoknaj #10 Posted 18 September 2019 - 02:54 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 10553 battles
  • 1,065
Zdobyłeś 12 biletów, a tyle jest na dzień do zdobycia

bolo99 #11 Posted 18 September 2019 - 03:00 PM

Colonel

• Beta Tester
  • 50564 battles
  • 3,691
  • [NIEUL] NIEUL

Szkoda że przerywa rozgrywkę w trakcie jak zdobędziemy dzienny przydział. Dobrze mi szło, miałem jeszcze 3 skuchy w zapasie, a tu pyk i koniec. Zapraszamy jutro. Nawet nie dali skończyć.

Kwatermistrz spoko, choć za pierwszym razem łapałem czarne puszki bo nie zauważyłem że zabierają punkty, tej strzelnicy nie ogarniam, nie trafiłem ani jednego czołgu.

Edited by bolo99, 18 September 2019 - 03:03 PM.

GMB_81 #12 Posted 18 September 2019 - 03:06 PM

Corporal

• Player
  • 17786 battles
  • 124
  • [-BMB-] -BMB-
Teraz wyłączyli minigry...dobrze że chociaż uprzedzili...a nie, czekaj... :D

TalkToTheHoof #13 Posted 18 September 2019 - 03:08 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8890 battles
  • 1,053
  • [R3B3L] R3B3L
O minigrach dwa tematy o 17 września nawet jednego posta.

GMB_81 #14 Posted 18 September 2019 - 03:19 PM

Corporal

• Player
  • 17786 battles
  • 124
  • [-BMB-] -BMB-

View PostMortimerPL, on 18 September 2019 - 08:58 AM, said:

Chyba żeście tam pozapominali czym jest WOT i czym zdobył popularność. Dodawanie takich megasucharów jak te "minigry" nie podniesie atrakcyjności WOT. 

WOT zdobył popularność tym, że była to gra o jakichśtam ambicjach historycznych (pograj wiernie odwzorowanymi czołgami). Przyciągnęliście w ten sposób do gry mnóstwo ludzi. Ale od kilku lat robicie coraz głupsze eventy i dziwicie się, że popularność gry spada. Nawtykaliście w dobrą grę jakichś dziwactw (strzelanie do piłki futbolowej, battle rojale, malowanie czołgów na wszystkie kolory tęczy, jakieś czołgi-łorhamery, jakieś bitwy z botami) i dziwicie się, że ludzie odpadają? Trzymajcie się tego co Wam dobrze wychodzi - zróbcie maraton na czołg, albo nawet na kamuflaż, czy załogantkę/-tki. Ale przedstawianie takich sucharów jako nową atrakcyjną treść jest w mojej ocenie kompletnym niezrozumieniem kto jest Waszym klientem. Te minigry to [edytowano].

NIKT BY W TEN [edytowano] NIE ZAGRAŁ DLA WŁASNEJ PRZYJEMNOŚCI GDYBYŚCIE NIE ZAOFEROWALI NAGRÓD.

W dziale PR ktoś zgarnie premie za "ciekawą" akcję która ma ocieplić wizerunek studia - ukazując ich jako równolatków graczy którzy zostawiają najwięcej $$$ w WoT. Społeczność staje się coraz bardziej zgorzkniała, mając świadomość zaniedbań w polityce fair play oraz nieudolność w eliminacji oszustów, a przez to tylko czeka na drobne potknięcia by móc je z satysfakcją wytykać. Z oszustami z trybu stalowe łowy nic już nie da się zrobić, ale może odrobina goryczy nauczy ich sprawnie reagować w przyszłości. I pamietajcie towariszczi pograjcie w stare, dobre mini gry i farmujcie kupony!

Falathi #15 Posted 18 September 2019 - 03:24 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 20359 battles
  • 11,593

Prawdę mówiąc, przed WoTem na rynku pojawiło się parę gier które były mocno oparte na historii i oferowały dużo bardziej realistyczne podejście do rozgrywki, niż WoT i również można było w nich jeździć czołgami. Z jakiegoś powodu jednak to WoT zdobył wystarczającą popularność, żeby wyjść z niszy. Być może więc podejście, jakie stosuje WoT nie jest niesłuszne. 

voodoo4611 #16 Posted 18 September 2019 - 03:33 PM

Sergeant

• Player
  • 15605 battles
  • 276
  • [ROTTN] ROTTN

Block Quote

Być może więc podejście, jakie stosuje WoT nie jest niesłuszne. 

Gracze: Naprawcie cos by bylo brdziej historycznie...
WG:      Inne gry jakos nie osiagnely sukcesu ...
Gracze: No tak, ale w grze Naszej jest teraz mniej historycznie niz YYY...
WG:      Inne gry nas nie obchodza!
<dowcip mode off>

gacol78 #17 Posted 18 September 2019 - 03:58 PM

Sergeant

• Player
  • 77541 battles
  • 208
  • [A-B] A-B

View PostFalathi, on 18 September 2019 - 02:24 PM, said:

. Być może więc podejście, jakie stosuje WoT nie jest niesłuszne. 

Być może więc podejście, jakie stosował WoT nie jest niesłuszne. 

To se ne vrati, panie Falathi.

Koscig #18 Posted 18 September 2019 - 04:10 PM

Private

• Player
  • 22760 battles
  • 20
informacje tymczasowo niedostępne. 
I tyle mam z tego trybu

Xwoknaj #19 Posted 18 September 2019 - 04:16 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 10553 battles
  • 1,065

True, nie zagrałbym w te minigry, gdyby nie to, że bilety mogę zdobyć, a kamo chcę dostać

MortimerPL #20 Posted 18 September 2019 - 05:59 PM

Captain

• Player
  • 40323 battles
  • 2,035
  • [_CHS_] _CHS_

View PostFalathi, on 18 September 2019 - 03:24 PM, said:

Prawdę mówiąc, przed WoTem na rynku pojawiło się parę gier które były mocno oparte na historii i oferowały dużo bardziej realistyczne podejście do rozgrywki, niż WoT i również można było w nich jeździć czołgami. Z jakiegoś powodu jednak to WoT zdobył wystarczającą popularność, żeby wyjść z niszy. Być może więc podejście, jakie stosuje WoT nie jest niesłuszne. 

Sorki Falathi, ale nie wierzę, że Ty tak na serio :trollface:

Po prostu nie bardzo Ci wypada krytykować kierownictwo i rozumiem to. Niemniej są dobre sposoby, żeby sprawdzić, czy te nowe pomysły są dobre, czy nie. 

Jak to zrobić? Wystarczy dać graczom wybór i patrzeć na to co wybierają, a następnie wyciągnąć wnioski. Przykładowo:

1. Dać do wyboru w sklepie premium KW-2 ® i premkę KW-2 bez tej skórki i bez ceny za nią. Zobaczcie ile osób wybierze tańszą (bo bez tej clown-skin). Jestem pewien, że lepiej będzie się sprzedawała premka za 60 PLN, a nie ta za 100PLN (ze skórką do łorhammera). Ale przecież nie dajecie tej skórki za darmo, tylko musicie odpalić działkę Games Łorkszopowi, czyli dla Was na jedno wychodzi. Efekt jest taki, że dostarczyliście gorszy produkt (bo droższy) swoim fanom, zarobiliście mniej (bo za premkę KW-2 bez skina wzięlibyście więcej pieniędzy, bo dużo więcej osób by go kupiło), zrobiliście śmietnik ze swojej gry dodając taki "fajny tank z kosmosu", obniżyliście zaufanie klientów do waszego brandu (że to będzie jednak jakaś gra historyczna o czołgach), wygenerowaliście poważne koszty (koszty licencji, koszty obsługi prawnej, koszty obsługi finansowej umowy). A wszystko po to, żeby zareklamować umierającą grę umierającej firmy. Brawo Wy!

2. Stalowy łowca. Moje odczucie jest takie, że w ten tryb ludzie grali po to, żeby dostać obligacje i potem zapomnieć. Jeśli chcielibyście sprawdzić, czy ludziom podobał się ten tryb, to trzeba było go zostawić na miesiąc/dwa miesiące bez nagród takich jak obligacje. Zobaczylibyście ile osób naprawdę lubi ten tryb i gra w niego po to, żeby mieć przyjemność. Z resztą wystarczy na chwilę obecną zrobić taki raport z obecnych zachowań graczy - ile bitew rozegrali po osiągnięciu 25 rangi. Zauważ, że gracze pykają randomy, twierdze, CW bez jakichś specjalnych zachęt. Dlaczego by nie zostawić tego trybu i nie zobaczyć, że ludzie grają w niego nie dla super nagród, ale dlatego że po prostu jest fajny i dobrze się w nim bawią, co? :trollface:

3. Tryb PVE z botami (już nawet nie pamiętam nazwy). Zrobiliście tryb PVE, który był nędzny. Jedynym powodem gry były znowu bardzo fajne nagrody. (fioletowe moduły). I znowu - gdybyście go zostawili, to okazałoby się, że ludzie po zdobyciu nagród nie graja w ten szit, bo nie ma po co. Fun factor = zero. 

4. sucharowe minigry - Serio, myślisz, że ktoś by w to zagrał, gdyby nie było kuponów? :trollface:

Mógłbym tak wymieniać kolejne rzeczy.  Wyobraźmy sobie, że dodano do gry event gdzie do wygrania byłoby 5000 obligacji albo fioletowy moduł. Tryb by polegał na dmuchaniu balonów pompką do roweru na czas (szybkie klikanie myszką), a potem rzucaniu ich fokom. I jeśli foka by odbiła balon, to dostawałoby się punkty. A za 100 punktów wpadałaby nagroda. Event jest absolutnie debilny, ale przecież ludzie by w to grali, żeby dostać nagrodę. Nie dlatego, że jest to fajne, że odpowiada gustom graczy, że pasuje do całości produktu jakim jest WOT. Nie. chodziłoby wyłącznie o nagrodę.

Chodzi mi o to, że nie sztuką jest wymyślić debilny event i dać fajne nagrody, a potem patrzeć, że ludzie w to grają. Grają mimo, że wiedzą, że event jest debilny, ale robią to bo chcą nagrody. Po zdobyciu nagród wszystko wraca do normy, czyli ludzie wracają do gry, którą lubią (np. do randomów). A chyba Waszym celem powinno być zrobienie trybów gry, w które ludzie graliby bez specjalnych nagród. Po prostu dlatego, że te nowe (jeszcze nie wymyślone tryby) są dobre same w sobie. Jak czytałem Q&A z festu w Mińsku i dotarłem do fragmentu:

za Rykoszetem: http://rykoszet.info/2019/09/17/festiwal-wg-2019-qa/

WG chce zachęcić graczy do powrotu do ich tytułu. Tryb Stalowy Łowca powróci na pewno w przyszłym roku.

to opadły mi ręce i nogi. Jeśli jakiś mądrala wymyślił, że przyczyną odpływu graczy jest brak trybu Battle Royale w WOT, to jest gorzej niż sądziłem. Moim zdaniem przyczyną odpływu graczy jest rozmydlanie tego czym był WOT i co zbudowało jego sukces. I tego miodu w miodzie jest niestety coraz mniej. I właśnie Stalowy Łowca jest kolejnym etapem rozmieniania gry na drobne.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users