Jump to content

Oblężenie Warszawy

• Please log in to reply
24 replies to this topic

Community #1 Posted 21 September 2019 - 01:00 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 32,536
Prześledźmy drugą połowę Kampanii Wrześniowej.

Pełna treść wiadomości

FatalSkullOfTheDeath #2 Posted 21 September 2019 - 01:40 PM

Sergeant

• Player
  • 23170 battles
  • 200
  • [SHEOL] SHEOL
Ciekawe. WG puściło info o 17 września, a tym czasem Rosja która wcieli zaraz Białoruś całkiem neguje taką historię i takie fakty. Ciekawe jak te komunikaty będą brzmiały za rok, dwa, trzy w wydaniu WG...

Adam_P #3 Posted 21 September 2019 - 01:43 PM

Sergeant

• Player
  • 100873 battles
  • 286
Co za *edit pisze o kapitulacji Polski 4 października 1939r.?????

Edited by DarkAri, 21 September 2019 - 04:02 PM.
Słownictwo

Ciapas67 #4 Posted 21 September 2019 - 02:07 PM

Private

• Player
  • 21096 battles
  • 1
This is a lie or complete ignorance. Poland did not capitulate to Germany and the Polish government continued the war with the territory of France and then Great Britain. I insist on changing this ridiculous description of the situation in 1939.
13:08 Added after 1 minute

SERGEANT, oczekuję na Twoją reakcję w sprawie "kapitulacji" Polski.

Msciboj #5 Posted 21 September 2019 - 02:50 PM

Lieutenant

• Player
  • 20452 battles
  • 1,859

View PostCommunity, on 21 September 2019 - 12:00 PM, said:

Prześledźmy drugą połowę Kampanii Wrześniowej.
<a href="https://worldoftanks.eu/pl/news/history/obrona-warszawy/">Pełna treść wiadomości</a>

Tak jak Falahti obiecywał, pojawiła się w końcu dalsza część opisu kampanii wrześniowej.

Jest odrobinę lepiej (mniejsza sieczka niż cześć wcześniejsza), ale błędów, glupot i przeinaczej bez liku. Już mi się nie chce pisać co (szkoda klawiatury). Podam przykład:

Block Quote

15 września armia „Warszawa” zaczęła wycofywać się ze wschodniego brzegu miasta.

Jedyny komentarz jaki mi się nasuwa: "I "wycofywała się" z tego brzegu aż do kapitulacji nie opuszczając swoich pozycji". 

Chyzy_ #6 Posted 21 September 2019 - 05:18 PM

Major

• Player
  • 32337 battles
  • 2,967
2:23 filmu. Czy tak wyglądała wschodnia granica Polski w 1939?

AkellaES #7 Posted 21 September 2019 - 06:37 PM

Sergeant

• Player
  • 10138 battles
  • 269
  • [4FG] 4FG
5:50 ,,sowieci przyszli odebrać swoje" -kłamstwo kłamstwo kłamstwo. Zakłamywanie historii, rosja okradła Polskę z ziem wschodnich. Kaliningrad to Polskie miasto Królewiec, do dziś jest okupowane przez rosje. A co z Westerplatte? naprawdę ani słowa? Garstka polskich żołnierzy masakrowała elitarne oddziały piechoty morskiej niemców.

Leon1973 #8 Posted 21 September 2019 - 07:33 PM

Corporal

• Player
  • 30753 battles
  • 102
  • [S-A-J] S-A-J

https://www.youtube.com/watch?v=l4PRTQThsA8&t=32s

Powyżej bardzo ciekawy wykład dotyczący wojny obronnej 1939 roku.

pumbelix #9 Posted 21 September 2019 - 08:54 PM

Sergeant

• Member
  • 22519 battles
  • 220
  • [FR102] FR102
Sporo głupot jest opisane w tej wiadomości. Ale najgorsze jest to, że tylko nam dali taką wiadomość. Reszta z serwera EU nawet nie wie o istnieniu tej wiadomości.

Msciboj #10 Posted 21 September 2019 - 11:00 PM

Lieutenant

• Player
  • 20452 battles
  • 1,859

View PostLeon1973, on 21 September 2019 - 06:33 PM, said:

https://www.youtube.com/watch?v=l4PRTQThsA8&t=32s

Powyżej bardzo ciekawy wykład dotyczący wojny obronnej 1939 roku.

Naprawdę wierzysz co Jaśkowski plecie? 

Nie równaj do poziomu WG.

PS. I błąd w opisie filmu...

Jakubczolg #11 Posted 22 September 2019 - 05:45 PM

Private

• Player
  • 12620 battles
  • 15
  • [T-X-C] T-X-C

Mnie ciekawi natomiast inna rzecz. Wydarzenie "Bohater na Łuku Kurskim" jako rocznika bitwy pod Kurskiem i jako nagroda T-34S.

Lądowanie w Normadii i kolejny maraton na nagrodę. A gdzie rocznica na temat Powstania Warszawskiego? Ok wypuścili Pudla w 2017, ale skoro na 75 rocznice D-Daya zrobili wydarzenie to i mogli zrobić maraton na Pudla. No i teraz to. 80 rocznica 2 wojny światowej. Wspominka tylko dla polskiej społeczności o Kampanii Wrześniowej. Gdzie jakiekolwiek wydarzenie na upamiętnienie tych strasznych czasów? Gdzie nawet dla nas jakiś prezent lub cokolwiek? WG mogłoby coś zrobić fajnego w związku tym. No ale skoro nawet nie mogą się postarać napisać tych wiadomości bez głupot to czego więcej można oczekiwać....

Edit. Mam nadzieję że nie zostanę za to zjedzony

Edited by Jakubczolg, 22 September 2019 - 05:47 PM.

_Patrol #12 Posted 22 September 2019 - 08:02 PM

Field Marshal

• Player
  • 41510 battles
  • 35,736
  • [AW-LE] AW-LE
Drogi Jakubczolg, nie ma się z czego cieszyć więc myślę, że maraton na czołg, który upamiętniłby krew przelaną przez powstańców byłby nie na miejscu i jeśli WG wpadłoby na taki pomysł to nie wiem, jak ty, ale ja skasowałbym konto gry.

Brawurowy #13 Posted 22 September 2019 - 08:14 PM

Sergeant

• Player
  • 25538 battles
  • 231
Sporo jest nieścisłości, ale i tak WG powinno udostępnić to Rosjanom.

Edited by Brawurowy, 22 September 2019 - 08:28 PM.

Jakubczolg #14 Posted 22 September 2019 - 10:18 PM

Private

• Player
  • 12620 battles
  • 15
  • [T-X-C] T-X-C

View Post_Patrol, on 22 September 2019 - 08:02 PM, said:

Drogi Jakubczolg, nie ma się z czego cieszyć więc myślę, że maraton na czołg, który upamiętniłby krew przelaną przez powstańców byłby nie na miejscu i jeśli WG wpadłoby na taki pomysł to nie wiem, jak ty, ale ja skasowałbym konto gry. 

To już powinieneś to zrobić, ponieważ już był maraton z Bitwy na Łuku Kurskim oraz D-Daya. I gdzie niby się cieszyłem???

Edited by Jakubczolg, 22 September 2019 - 10:20 PM.

dareformore #15 Posted 23 September 2019 - 08:21 AM

Lieutenant

• Clan Commander
  • 46901 battles
  • 1,654
  • [AA1DP] AA1DP

View Post_Patrol, on 22 September 2019 - 07:02 PM, said:

Które z kont?

Roophert #16 Posted 23 September 2019 - 09:47 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 32543 battles
  • 1,139
  • [-OBO-] -OBO-
Do poprawy na pewno zdanie, że "Polska skapitulowała", otóż Polska jako państwo nie skapitulowało. Druga rzecz to oczywiście kwestia "sowieckiego wkroczenia". Ładnie ubrane w słówka, brak jednoznacznego stwierdzenia, że sowieci wspólnie z nazistami zaatakowali Polskę (wbrew temu co twierdzą dzisiaj Ruscy). Tak samo jak naziści mordowali, gwałcili, grabili i niszczyli. Z perspektywy Polski nie powinno być różnicy pomiędzy tymi dwoma zbrodniczymi krajami.

_Patrol #17 Posted 23 September 2019 - 01:34 PM

Field Marshal

• Player
  • 41510 battles
  • 35,736
  • [AW-LE] AW-LE

View PostJakubczolg, on 22 September 2019 - 11:18 PM, said:

To już powinieneś to zrobić, ponieważ już był maraton z Bitwy na Łuku Kurskim oraz D-Daya. I gdzie niby się cieszyłem???

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Gracze cieszyliby się ponieważ wygraliby czołg.

Tego właśnie chcesz, bo napisałeś cytuję

View PostJakubczolg, on 22 September 2019 - 06:45 PM, said:

Lądowanie w Normadii i kolejny maraton na nagrodę. A gdzie rocznica na temat Powstania Warszawskiego? Ok wypuścili Pudla w 2017, ale skoro na 75 rocznice D-Daya zrobili wydarzenie to i mogli zrobić maraton na Pudla.

Mam nadzieję, że WG nie wpadnie na pomysł maratonu w dniu rocznicy Powstania Warszawskiego, jak to sugerujesz, bo nie ma się z czego cieszyć.

Zrozumiałbym przypomnienie o powstaniu na stronie głównej, w garażu gry i przypomnienie o minucie ciszy. Maratonu bym nie zrozumiał i nie strawił.

Jakubczolg #18 Posted 23 September 2019 - 02:08 PM

Private

• Player
  • 12620 battles
  • 15
  • [T-X-C] T-X-C

View Post_Patrol, on 23 September 2019 - 01:34 PM, said:

Chyba mnie nie zrozumiałeś. Gracze cieszyliby się ponieważ wygraliby czołg.

Tego właśnie chcesz, bo napisałeś cytuję

Mam nadzieję, że WG nie wpadnie na pomysł maratonu w dniu rocznicy Powstania Warszawskiego, jak to sugerujesz, bo nie ma się z czego cieszyć.

Zrozumiałbym przypomnienie o powstaniu na stronie głównej, w garażu gry i przypomnienie o minucie ciszy. Maratonu bym nie zrozumiał i nie strawił.

A co było podczas tych rocznic? Czołg nagroda. Więc też nie powinieneś tego trawić oraz inni z podobnym poglądem. Dodatkowo jaki problem zaimplementować to co napisałeś do gry. Podczas maratonów codziennie były różne informacje z danej rocznicy itp. . A jak wspomniałeś...na stronie głównej po 1 nic wtedy nie było a 2 zapewne w byłoby w formie jak teraz..  

Roophert #19 Posted 23 September 2019 - 02:35 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 32543 battles
  • 1,139
  • [-OBO-] -OBO-

View PostJakubczolg, on 23 September 2019 - 02:08 PM, said:

A co było podczas tych rocznic? Czołg nagroda. Więc też nie powinieneś tego trawić oraz inni z podobnym poglądem. Dodatkowo jaki problem zaimplementować to co napisałeś do gry. Podczas maratonów codziennie były różne informacje z danej rocznicy itp. . A jak wspomniałeś...na stronie głównej po 1 nic wtedy nie było a 2 zapewne w byłoby w formie jak teraz..  

Charakter wydarzenia. D-Day, czy Kursk to były bardzo istotne zwycięstwa Aliantów (do którego z obrzydzeniem podpinam sowietów...). Oczywiście, że pochłonęły wiele ludzkich istnień, ale w ogólnym rozrachunku były to wygrane, a więc jest co świętować. O Powstaniu Warszawskim należy pamiętać i uczcić pamięć, ale nie jest okazja do świętowania, bo w ogólnym rozrachunku była to przegrana. Podobnie jak rocznica wybuchu IIWŚ. Świętujesz czyjeś urodziny, zaręczyny, rocznicę ślubu, wyjścia z jakiejś choroby itp., ale kto normalny świętuje rocznicę pogrzebu, rozwodu (tak, tak wiem), początku choroby itd.? Uczcić pamięć nie jest równoznaczne ze świętowaniem. 

Maraton to forma zabawy, otrzymywaniu prezentów towarzyszy radość - łącząc to wszystko nie byłbym zadowolony z maratonu z okazji rocznicy wybuchu IIWŚ, czy Powstania.

slawi111 #20 Posted 23 September 2019 - 03:10 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 29876 battles
  • 1,014

Ja tu przyszedłem wyjaśnić jedną rzecz. Tak zwaną "ogólną" historię zna każdy i nie trzeba nic tu dodawać. Natomiast sądzę, że tak jak mnie, tak wielu z tutaj obecnych kwestia prawdy historycznej (szczególnie w tak newralgicznych tematach jak 17 września) dotyka osobiście. Moja rodzina (od strony ojca) nacierpiała się dość od poprzedniego systemu, który właśnie tę prawdę zakłamywał i próbował wymazać z naszej pamięci. Może nikt nie zginął, ale długo by wymieniać... jedni jeszcze w trakcie wojny zostali ograbieni z całego majątku przez "wyzwolicieli" z Armii Czerwonej (jak np. wujek mojej babci który wcześniej walczył w armii generała Maczka) bądź nowe "polskie" władze (pradziadkowi z dnia na dzień zamknęli zakład ślusarski i skonfiskowali cały majątek), inni przez lata mieli rzucane kłody pod nogi (babcia która z w/w powodu przez wiele lat była osobą wyklętą jako "córka kapitalisty" i nie mogła nigdzie znaleźć pracy), potem przyszedł stan wojenny który każdemu w przekreślił jakieś plany na przyszłość, dzięki czemu losy klasy z liceum mojego stryjka potoczyły się mniej więcej tak jak to opisał w swojej piosence Jacek Kaczmarski.

Dlatego też nie mogę więc tolerować tego, co robi WG, czyli... oddajmy głos komuś kto napisał to wprost:

View PostRoophert, on 23 September 2019 - 10:47 AM, said:

Do poprawy na pewno zdanie, że "Polska skapitulowała", otóż Polska jako państwo nie skapitulowało. Druga rzecz to oczywiście kwestia "sowieckiego wkroczenia". Ładnie ubrane w słówka, brak jednoznacznego stwierdzenia, że sowieci wspólnie z nazistami zaatakowali Polskę (wbrew temu co twierdzą dzisiaj Ruscy). Tak samo jak naziści mordowali, gwałcili, grabili i niszczyli. Z perspektywy Polski nie powinno być różnicy pomiędzy tymi dwoma zbrodniczymi krajami.

Uważam, że w kwestiach historycznych należy mówić albo całą prawdę albo milczeć. Wybielanie zła przy pomocy okrągłych słówek to najgorsze, co można zrobić.

Z drugiej strony czym więcej napiszę, tym bardziej dochodzę do wniosku że nie warto tłuc głową o ścianę, bo dialog jest całkowicie jednostronny i nawet gdy napiszemy tu 1000 postów, to do WG nie dotrze z tego ani jedno zdanie bądź dotrze w takiej formie, że będzie jak z tymi samochodami, które rozdają na Placu Czerwonym w Moskwie. Dlatego nie zamierzam więcej marnować energii i czasu na walkę o prawdę historyczną na forum, którego głównym tematem jest przecież dyskusja o grze, zwłaszcza że gdy tylko napiszę wprost co myślę, to po paru godzinach i tak nikt już tego nie przeczyta. Dziękuję za uwagę i do zobaczenia przy jakiejś milszej okazji.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users