Jump to content

Win a prize and WoT doesn't give the code, help.

prize Twitch Eekeebo Echiddna

• Please log in to reply
2 replies to this topic

Blue_Wolves #1 Posted 02 October 2019 - 08:00 PM

Private

• Player
  • 15257 battles
  • 1
  • [GUTD] GUTD

Sent here by in-game support as they couldn't help and didn't even offer to forward my request/question.

Can anybody here help?

The problem:

Lucky enough to win a prize on Saturday's WoT Twitch stream and whispered to WoT and Echiddna as requested. Couldn't whisper Eekeebo who picked me as not in the chat.

Then nothing! Have whispered again in Twitch chat, sent ticket in to in-game support and now asking in the forum.

Any suggestions on how I go about contacting the correct people in WoT to receive the code would be appreciated.

Thanks

BravelyRanAway #2 Posted 02 October 2019 - 08:04 PM

Field Marshal

• Beta Tester
  • 24441 battles
  • 12,167
  • [H_I_T] H_I_T

View PostBlue_Wolves, on 02 October 2019 - 07:00 PM, said:

Sent here by in-game support as they couldn't help and didn't even offer to forward my request/question.

Can anybody here help?

The problem:

Lucky enough to win a prize on Saturday's WoT Twitch stream and whispered to WoT and Echiddna as requested. Couldn't whisper Eekeebo who picked me as not in the chat.

Then nothing! Have whispered again in Twitch chat, sent ticket in to in-game support and now asking in the forum.

Any suggestions on how I go about contacting the correct people in WoT to receive the code would be appreciated.

Thanks

Have you tried contacting eekeeboo through PM's on the forum?

Hilinux #3 Posted 05 October 2019 - 05:14 PM

Private

• Player
  • 57405 battles
  • 20
  • [L3GIO] L3GIO

Witam serdecznie. Tydzień temu wygrałem jak dwie inne osoby czołg w konkursie podczas audycji z  Twitchcon US 2019 (Brytyjski light VIII SENLAC) i co ??? I NIC wielkie 0 czołgu nie mam, wsparcie WG odsyła mnie do losującego czy; i   eekeeboo -  który nie odpowiada na e-mail-e jak również sam kanał Twitch również nie odpowiada na żaden e-mail. Czyli co jedna wielka ściema? Sam juz nie wiem co mam myśleć / Mimo wszystko strasznie się rozczarowałem, takie przepychanie mnie z miejsca na miejsce i udawaniem, że nic nie wygrałem i traktowałem mnie jak bym chciał coś co mi się nie należy. Po co robicie konkursy? żeby śmiać się z ludzi ?? Bezsens .... tydzień to za mało żeby wysłać jeden kod? 

https://www.twitch.tv/videos/487556946  2h 58 min  losowanie

Edited by Hilinux, 05 October 2019 - 05:15 PM.

Also tagged with prize, Twitch, Eekeebo, Echiddna

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users