Jump to content

ADİL OYUN YALAN OLDU

• Please log in to reply
32 replies to this topic

Acaip_1_Heyone #1 Posted 07 October 2019 - 09:49 AM

Sergeant

• Player
  • 23886 battles
  • 270
  • [COHM] COHM

EN SON ŞUBAT 2019 GELMİŞTİ HER 2  AYDA  BİR PERİYODİK OLARAK GELİYORDU O TARİHE KADAR  AHA İŞTE BAK BİZ HİLE YAPANI BAN ATIYOR 2 Cİ KEZ YAPANI  PERMA ÇEKİYORUZ DİYORDUNUZ NE OLDU ACABA MİLLET HİLE YAPMAYI MI BIRAKTI?

A-HEPSİ İMANA GELDİ

B- ARTIK BİZİM  OYUNA KİMSE HİLE YAPAMAZ

C - ABİ BATIYORUZ ZATEN OYUNCU KALMADI  Bİ SUS HELE Mİ DİYORSUNUZ ?

OYUN HİLE YAPANDAN GEÇİLMİYOR  TEBRİK EDERİM OYUNCULARI HER  ZAMAN  Kİ GİBİ KAİLE ALMADIĞINIZ İÇİN  W.G 

Edited by Acaip_1_Heyone, 07 October 2019 - 09:52 AM.

_Kiziroglu_ #2 Posted 07 October 2019 - 10:34 AM

Sergeant

• Player
  • 36581 battles
  • 238
  • [JSTCE] JSTCE

Başından beri hikayeden ibaretti fair play olayı. Hile mücadele edeceksen böyle edeceksin ki inandırıcı olasın. Bknz;

Parabellum06 #3 Posted 07 October 2019 - 12:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 37047 battles
  • 819
bence bu işi çok abartıyorsunuz. ben türk oyunculara replay yollamaktan bıktım. (yabancılara yollamıyorum bilerek kudursunlar :D ) 5-10 maçta bir "aimbotun güzelmiş" mesajı alıp "al replay'e konuş" cevabı vermek yorucu olmaya başladı. çok basit şeylere hile diye ağlamaktansa işimize bakalım derim. hile kullananlar da er ya da geç yakalanıp banlanacaktır. 

Acaip_1_Heyone #4 Posted 07 October 2019 - 12:44 PM

Sergeant

• Player
  • 23886 battles
  • 270
  • [COHM] COHM

View PostParabellum06, on 07 October 2019 - 12:32 PM, said:

bence bu işi çok abartıyorsunuz. ben türk oyunculara replay yollamaktan bıktım. (yabancılara yollamıyorum bilerek kudursunlar :D ) 5-10 maçta bir "aimbotun güzelmiş" mesajı alıp "al replay'e konuş" cevabı vermek yorucu olmaya başladı. çok basit şeylere hile diye ağlamaktansa işimize bakalım derim. hile kullananlar da er ya da geç yakalanıp banlanacaktır. 

ARKADAŞIM OLAYI NEDEN KİŞİSEL ALIYORSUN BİZ OYUNDA 8 AYDIR UYGULANMAYAN ADİL OYUN POLİTİKASI HAKKINDA KONUŞUYORUZ NE YAPALIM SENİN REPLAYI ?

zed_x #5 Posted 07 October 2019 - 01:41 PM

Major

• Player
  • 44732 battles
  • 2,704
  • [ESKYA] ESKYA

Biraz bizde de paranoya oluştu bana göre aslında. Her şeyi aimbota, yıkılmaya filan bağlıyoruz. Geçen iyi bir klandan Türk oyuncu bana yazmış illegal modun güzelmiş diye. Halbuki arkadaş Live Oaks'ta her zamanki td yerine pusmuş, bir de ağaç yıkmıştı. Körleyince hemen hile. Nişangahtan kabak gibi belli etti orada olduğunu ama anlatamıyorsun adama. Ticket at o zaman diyorum, boş konuşuyor.

Bir de sanırım WG toplu ban dalgasından ziyade yakaladığını banlıyor artık. Banlattığım birkaç oyuncu oldu oradan biliyorum. :trollface:

CCCommander #6 Posted 07 October 2019 - 02:33 PM

Corporal

• Player
  • 57179 battles
  • 152

Oyunun mekanikleri ve haritayı okuyabilen kişi karşısındakinin hile kullanıp, kullanmadığını anlar. 

Parabellum06 #7 Posted 07 October 2019 - 03:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 37047 battles
  • 819

View PostAcaip_1_Heyone, on 07 October 2019 - 12:44 PM, said:

ARKADAŞIM OLAYI NEDEN KİŞİSEL ALIYORSUN BİZ OYUNDA 8 AYDIR UYGULANMAYAN ADİL OYUN POLİTİKASI HAKKINDA KONUŞUYORUZ NE YAPALIM SENİN REPLAYI ?

kişisel almadım örnek verdim. ağlayasın varsa bu kadar ağla madem ne diyeyim :arta:

Acaip_1_Heyone #8 Posted 07 October 2019 - 03:48 PM

Sergeant

• Player
  • 23886 battles
  • 270
  • [COHM] COHM
:)

Edited by Acaip_1_Heyone, 07 October 2019 - 04:33 PM.

ProFighte #9 Posted 07 October 2019 - 04:29 PM

Lieutenant

• Player
  • 26105 battles
  • 1,778
  • [AR-MA] AR-MA

Herşeyi moda bağlamamak lazım ama bazen oluyor bir adam her sıktığında sürekli kritik ve farklı şeylerden alıyorsa bu kritikleri şüpheleniyorum. gerekirse ticket açıyorum. İmkansız değil ama bu kadar da kolay olmaz diyorum yaptığı tanka bakıp.

Ekleme: Ban dalgası olduydu yanılmıyorsam geçen seferlerde. Dereceli savaşlarda da olur tahminlere göre.

Edited by ProFighte, 07 October 2019 - 04:30 PM.

tarikataka #10 Posted 07 October 2019 - 08:47 PM

Major General

• Player
  • 41271 battles
  • 5,599
  • [SIGUN] SIGUN

View PostProFighte, on 07 October 2019 - 11:59 AM, said:

Herşeyi moda bağlamamak lazım ama bazen oluyor bir adam her sıktığında sürekli kritik ve farklı şeylerden alıyorsa bu kritikleri şüpheleniyorum. gerekirse ticket açıyorum. İmkansız değil ama bu kadar da kolay olmaz diyorum yaptığı tanka bakıp.

Ekleme: Ban dalgası olduydu yanılmıyorsam geçen seferlerde. Dereceli savaşlarda da olur tahminlere göre.

dereceli savaşlardan diğer dereceli savaşa ban dalgası geliyor. ban yiyenlerin sayısı da oldukça komik.

Saturnit3 #11 Posted 08 October 2019 - 12:09 AM

Private

• Player
  • 6950 battles
  • 11
Ben oyunda hile kullananı görmedim ama milleti itekleyip düşman ateşi önüne sürükleyen platoonlar vardı ne zaman olsa reportlayıp replay'ini verirdim hiçbiri ban yemiyor, ban yiyen burda wg'nin işe yaramazlığına yakınan kullanıcılar. Warthunder oynarken böyle bir vakayla hiç karşılaşmadım, oyuncu kitlesi de oldukça olgun zeki insanlar. 3-5 günlüğüne geri döndüm oyuna öyle geziyorum threadları hala WG'ye yarananlar var mı diye, hala var. Belki bir gün 5 tanka 1400 lira verdikleri hesap durduk yere sıfırlanır da o zaman koşa koşa support'a koşarlar, orada da otomatik mesaj ticket kapatır o zaman anlarlar o parayı kime yedirttiklerini. kimse wg'nin avukatlığını yapmasın onlar size iki kuruş kaptırmaktansa dava açarlar yine kaptırmazlar.

_Kiziroglu_ #12 Posted 08 October 2019 - 03:04 PM

Sergeant

• Player
  • 36581 battles
  • 238
  • [JSTCE] JSTCE

View PostParabellum06, on 07 October 2019 - 02:32 PM, said:

Forumu inci sözlüğe çevirdiniz:sceptic:

UslanmazTankc1 #13 Posted 08 October 2019 - 07:55 PM

Lance-corporal

• Player
  • 11110 battles
  • 52
Oyunun yapımcısı RNG adı altında %25 gibi koca bir rakamla herşeye müdahale ederek hilenin kralını yapıyor. Oyuncunun yaptıgı hile yapımcının yaptıgı hilenin yanında devede kulak kalır. Ban dalgası gelmiş gelmemiş çok şeetmeyin yani

rageman4u #14 Posted 10 October 2019 - 03:36 AM

Warrant Officer

• Player
  • 18403 battles
  • 640
Ben Hilenin epey yapildigini dusunuyorum. Bazi hileler hile degilken gayet ise yariyordu. Çali gizleme hilesi mesela. Dusmani isabetli vurmada harika bir avantaj sağliyor. Yikilan ağaclarin kucik haritada gosterilmesi baska iyi bir  hile. Aimbot kullanan adam da siz duvarin arkasina gizlenmisken , sizi daha duvarin arkasinda kitliyor ve ates ediyor. Azicik caniniz varsa o anda iskalamadan oldurmus oluyor sizi. Matematik harikasi bu oyunda hilecilerle basa cikamamak bana inandirici gelmiyor. Yapimcilar sadece oyuncu kaybetmek istemiyor. Cunku hileyi daha cok hirsli ve para harcayabilecek kesim kullaniyor. Botlar hile kullanmazlar. Onlar kotu oyuncudurlar daima

Kaan_Sefa #15 Posted 13 October 2019 - 04:32 PM

Private

• Player
  • 13483 battles
  • 1
Oyunu yıllardır oynarım WoT sevdiğimiz bir oyun bu aşikar zaten bu yüzden tepkimizi dile getiriyoruz günümüz teknoloji dünyasında alternatifi olmayan hiç bir şey yok azalan oyuncu sayısı da bunun bir kanıtı olsa gerek. Konudan sapmadan konuşmak gerekirse ne kendimizi nede bir başkasını kandırmayalım oyunda her sınıftan tank için hile mevcut mesela en yaygın olanları saymak gerekirse herkesin dilinde olan Aimbot sonra yıkım modu, kmt bulucu, görüş dışında olan düşmanları gösteren modlar, hangi düşmana görüşün olduğunu gösteren modlar, sana kimin baktığını gösteren modlar, yükleme sayacı hatta premium mod paketleri mesela bir örmek olması için Aimbot Shaytan ama durun bi saniye, siz zaten bunların hepsini biliyorsunuz. Yanlış anlamayın siz kullanıyorsunuz demiyorum ama kimsenin bunu inkar edecek kadar aptal olduğunu da düşünmüyorum açıkçası. Yani gelip burada "ben vuruyorum bana da aimbot diyorlar" demeyin şov yapmanın alemi yok kimin aimbot kimin oyuncu olduğunu zaten bakınca görmek zor değil. Mesela adamın 1k savaşta %40 isabet oranı var ama maçta gelip seni en olmadık yerlerinden her seferinde vuruyor bak sen.. Adam burada hepimizi ilgilendiren bir konuda düşüncelerini paylaşmış neden yeriyorsunuz. adam buraya gelip bu gün IS-7 çok OP nerf istiyoruz dese  "Ya Serhat abi ne diyorsun adamlar tankın paletini de mi söksün?" deriz. %25 RNG benim şahsi görüşüm çok fazla jg pz e100 gibi uzun yükleme süresine sahip bir tankla 20 saniye bekle odakla ateş et toprağa gitsin aynı süre de obj. 140 sana yaptığı dört atıştan üçünü nişan aldığı yerden isabet ettirsin burada tankları kıyaslamıyorum sadece ufak bir oran orantı ile durumu göstermek istedim. RGN düşük yükleme hıza sahip tanklar için belki çok sorun değil ama diğerleri için pek öyle değil mesela bir diğer konu 20 dereden düşük eğimlerde mermi seker bunu hepiniz biliyorsunuz ama bir de 3x kuralı gereği T34 taretin üstünden herhangi bir yerden rahatlıkla deliniyor şimdi soruyorum size ben zaten t34 ün gövde zırhının kötü olduğunu bilerek oynuyorum ve sadece kuleyi  gösterecek şekilde pozisyon alıyorum ve adam beni neredeyse sıfır eğimli yerden rahatça deliyor e şimdi ben duvarın içinden mi ateş edeyim ben o tanka para vermiştim gidip 8 ram var diye bilgisayar aldınız ama altı ay sonra aldığınız yer gelip size sormadan sekizi söküp 5 taktı gitti ne yaparsınız ? oyunda artık ıs-7 göremez olduk farkında mısınız oyunda bir sürü abartı ucube var oyuna giriyoruz bir tarafta grille 15 amx 50 120 vs var diğer tafta jg pz E100 kranvagn var dediğim gibi oyunu seviyoruz ancak çok fazla adaletsiz durum var bunların bir başlık altında daha düzgün şekilde toplanıp konuşulası gerek iyi formlar

Edited by Kaan_Sefa, 13 October 2019 - 04:34 PM.

ATHELON_ #16 Posted 14 October 2019 - 07:16 AM

Warrant Officer

• Player
  • 32590 battles
  • 780
  • [RYNOX] RYNOX

6 senedir bu oyunu oynuyorum. Öncephe, klan savaşları ve özel etkinlikler hariç 32k maç yapmışım. Hiç hileye rastlamadım. Hile kullananlar olsa bile hile ile oyun kazanıldığını görmedim. Ama takımın salaklığı sebebiyle oyun kaybedildiğini çok gördüm.

Hadi beni geç, yerli ve yabancı yayıncıların yayınlarında kaç kere hileden şikayet ettiğini gördünüz? Bu kadar çok hile kullanan olsa 8 saat yayın açan bir yayıncının çıldırması gerekmez miydi?

Bence kritik hasar verebilme kabiliyeti, RNG ve noob koruması gibi sistemler hile kullanmakla karıştırılıyor. Oyunda bizim oyunculuğumuzun ötesinde çok fazla faktör var. Oyun istemediğinde ne mermi sokabilirsiniz, ne de mermi yersiniz. Zırhı olmayan bir tankın kulesinden arka arkaya 3 kere strv mermisi sektirdiğim bir maç sonunda rakip oyuncu çok şanslı olduğumu ve piyango bileti almamı söyledi. Mermi sektirirken hile mi kullanıyordum? Mermi sektirmek için hile var mı? Yoksa sadece WG tarafından o maçı kazanmama karar mı verilmişti?

floydian686 #17 Posted 14 October 2019 - 09:47 AM

Private

• Player
  • 12150 battles
  • 38
  • [AYRSZ] AYRSZ
Arkadaş, youtube'daki replaylerde adamın arkasının, yanının dönük olduğu (nşangah konumu olarak) tanklara otomatik nişan alabildiğini görüyorum, benim kol mu bozuk da bi türlü denk getiremiyorum behçetle, t49la şu otomatik nişanı, deyiverin hele. Eğer illegal ise nasıl bu kadar rahat yüklenebiliyor bu kanallara. hadi o konuda ebr'leri anladım, oyunda diğer hafif tankları çöpe göndertti de sevmiyorum ben bu tankı, hafif tank görevleri için illa bu ucubeleri garaja eklemek zorunda mıyım (?) çıldırmamak için.

Tyhoun #18 Posted 18 October 2019 - 12:51 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 21971 battles
  • 360
Öldüğünde ölüm anının geriye dönük 10 - 15 sn izleyebilme durumunu oyuna eklenmesi bunun üzerinden rapor yapılması , oyuncuların içini rahatlaması konusunda bir şey olabilir bence bu oyunda yapılabilir . Özellikle otomatik hedef alma konusu kesin çözüm olur , bunu bilen oyuncu ona pek yeltenmez . Hesabını kaybetmeye gözü yemiyorsa . 

VOYAGER #19 Posted 19 October 2019 - 11:04 AM

Lance-corporal

• Player
  • 10693 battles
  • 51
  • [YIKIM] YIKIM

View PostParabellum06, on 07 October 2019 - 12:32 PM, said:

niye hile konusu bir başlık açıldığın tersine zıplıyorsunuz merak ediyorum

Parabellum06 #20 Posted 20 October 2019 - 06:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 37047 battles
  • 819

View PostVOYAGER, on 19 October 2019 - 11:04 AM, said:

niye hile konusu bir başlık açıldığın tersine zıplıyorsunuz merak ediyorum

botların ağlamasına yüreğim dayanmıyor da ondan. güzel türkçe bu arada.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users