Jump to content

Barıs Pınarı Harekati basladi. Turk Ordusunun kılıcı keskin olsun

• This topic is locked This topic is locked
15 replies to this topic

kilic222 #1 Posted 09 October 2019 - 03:13 PM

Colonel

• Player
  • 43521 battles
  • 3,767

Asya ulkeleri tarafindan kurulmakta olan yepyeni bir dunyaya gecisi yasadigimiz bu donemde,

Tüm bu muazzam küresel eksen kaymasina uygun bir sekilde, Türk Ordusu tarafindan Suriye Firat in doğusuna Baris Pınarlari Harekati baslatildi.

Eski dunyanin gucleri, dünya tarih sahnesinden cekilme surecindeyken, uygun tüm kosullar olusmus durumdadir.

Bu bölgeye silahlariyla gelenler ve tüm bölge ulkelerini tehdit edenler ve proxy gücleri, yine bölge ulkelerinin ordulari tarafindan etkisiz hale getirilecek.

14:15 Added after 1 minute
Türk Ordusunun yolu açık, kılıci keskin olsun.

BlurSide #2 Posted 09 October 2019 - 03:48 PM

Corporal

• Player
  • 14955 battles
  • 164
  • [EZ-] EZ-
AMİN

tarikataka #3 Posted 09 October 2019 - 05:55 PM

Major General

• Player
  • 40954 battles
  • 5,587
  • [SIGUN] SIGUN

iki ay önce forumda giremeyeceğiz tepemize binecekler diyenleri çok merak ediyorum şuan sahi dünyanın yarısı öyle değil mi şuan 

AZETiger #4 Posted 09 October 2019 - 06:25 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15144 battles
  • 412
Diğer operasyonlara karşı daha tecrübeli bir harekat isteriz. Allahtan tüm askerlerimizin eve sağ salim dönmesi dilerim .Evvel ahır zafer türkündür.

Sharp1903 #5 Posted 09 October 2019 - 06:59 PM

Captain

• Player
  • 40012 battles
  • 2,436

Allah yardımcımız olsun. 

Bu arada askerlik yapan arkadaşlar e-devletten sefer görev emri gelmiş mi diye kontrol etsin, bazılarına gitmiş çünkü ;) 

l3oomerangg #6 Posted 09 October 2019 - 07:13 PM

Lieutenant

• Player
  • 41264 battles
  • 1,821
  • [FATIH] FATIH

View PostSharp1903, on 09 October 2019 - 08:59 PM, said:

Allah yardımcımız olsun. 

Bu arada askerlik yapan arkadaşlar e-devletten sefer görev emri gelmiş mi diye kontrol etsin, bazılarına gitmiş çünkü ;) 

Yok daha neler...

Sharp1903 #7 Posted 09 October 2019 - 07:29 PM

Captain

• Player
  • 40012 battles
  • 2,436

View Postl3oomerangg, on 09 October 2019 - 09:13 PM, said:

Yok daha neler...

l3oomerangg #8 Posted 09 October 2019 - 07:39 PM

Lieutenant

• Player
  • 41264 battles
  • 1,821
  • [FATIH] FATIH
Şu bedelli askerlik yap(may)anlara da sefer görev emri gidiyormuymuş onu merak ettim bak şimdi :)

Edited by l3oomerangg, 09 October 2019 - 07:40 PM.

zed_x #9 Posted 09 October 2019 - 08:02 PM

Major

• Player
  • 44501 battles
  • 2,675
  • [ESKYA] ESKYA

Teskerede savaş zamanı askerdir gibi bir şeyler yazanlara geliyor. Hatta benim teyzeoğlu zamanında yedek subay yapmıştı askerliği, geçen hafta tekrar gitti, 35 yaşında 15 gün tekrar askerlik yaptı.

Umarım Emevi Camii'nde namaz kılma hayallerine benzemez bu operasyon. Bu harekatlar hakkında kafamda çok soru işareti var da ülke olarak konuşma, tartışma ve dinleme yeteneğimizi kaybettik artık.. Yazdıklarımdan sonra birileri gelip saçma sapan yaftalar yapıştırır. Endişeyle izliyorum ben. Ne diyelim, hayırlısı olsun. Şu "mülteci" arkadaşlar bir an önce evlerine dönsünler benim daha fazla bir beklentim yok.

Edited by zed_x, 09 October 2019 - 08:03 PM.

Sharp1903 #10 Posted 09 October 2019 - 08:12 PM

Captain

• Player
  • 40012 battles
  • 2,436

View Postl3oomerangg, on 09 October 2019 - 09:39 PM, said:

Şu bedelli askerlik yap(may)anlara da sefer görev emri gidiyormuymuş onu merak ettim bak şimdi :)

Valla gitse iyi olur da, pek sanmam :) 

kilic222 #11 Posted 09 October 2019 - 08:49 PM

Colonel

• Player
  • 43521 battles
  • 3,767

View Posttarikataka, on 09 October 2019 - 07:55 PM, said:

iki ay önce forumda giremeyeceğiz tepemize binecekler diyenleri çok merak ediyorum şuan sahi dünyanın yarısı öyle değil mi şuan 

Yalniz bikac ay once, ABD Turkiye ye CAATSA CUTSA yaptirim filanda uygulayamaz bence dedigimde, ikinizde cok sasirmistiniz hatta Damage, bu mesajini silme demisti.

Amerika yaptirim uygulayamadi, hatta bu konuyu herkes unuttu.

Oysa o gunlerde S-400 alimi konusunda kongreden karar gecti yaptirim uugulanacak su bu seklinde Turk halki uzerinde yogun algi operasyonu uygulanmis ve halkin neredeyse tamami inandirilmisti.

Ordu,binlerce yillik tarihi şan şerefle dolu,Dünya tarihine yön veren Türk Ordusu. Guvenimiz ve destegimiz sonsuz, ayrica herkes Ordunun parcasi diye ifade edilir Türk töresinde. Verilen gorevi en iyi sekliyle yerine getirir.

Ancak gorev nedir, guvenli bolge ne anlama geliyor, Suriye ile ortak hareket etmemek hangi sonuclara yol acar vesaire vesaire. Bunlar yonetimdeki sivillerin elestiriye son derece acik konulari. Buralarda agir soru isaretleri var.

Edited by kilic222, 09 October 2019 - 08:50 PM.

Synthetic_KEBAB #12 Posted 10 October 2019 - 06:03 AM

Private

• Player
  • 51586 battles
  • 6
  • [CURE] CURE

View Postl3oomerangg, on 09 October 2019 - 06:39 PM, said:

Kimin neden bedelli askerlik yaptığını veya yapmak zorunda kaldığını bilemezsin. Parası çok olanın bu yolu tercih ettiği gibi kendinden başka evi geçindirecek insan olmadığı için, uzun dönem askerlikte işsiz kalacağı için bedelli yapanlar var. Yorumun benim gözümde çok cahilce kusura bakma. 

BlurSide #13 Posted 10 October 2019 - 09:44 AM

Corporal

• Player
  • 14955 battles
  • 164
  • [EZ-] EZ-

View PostSharp1903, on 09 October 2019 - 09:29 PM, said:

Sefer görev emri gelmesi öyle kolay değil öncelikle Mali Ve İdari Sefer uygulanmalı bu mesaj gelen arkadaşlar varsa sadece ellerindeki kağıtla en yakın askerlik şubesine gidip 1 imza atıp bana ihtiyaç duyulursa burdayım dicek o kadar. Sefer görev emri olan askerler bazen 4 5 senede 1 bazı birliklerde 15 - 30 gün arası eğitime çağrılır bunuda unutmayın hazırlıklı olun öyle sefer eğitim emri geldiğinde aha I GO TO SURİİİİ diye konu açmayın şimdiden söyliyim :izmena:

l3oomerangg #14 Posted 10 October 2019 - 10:18 AM

Lieutenant

• Player
  • 41264 battles
  • 1,821
  • [FATIH] FATIH

View PostSynthetic_KEBAB, on 10 October 2019 - 08:03 AM, said:

Kimin neden bedelli askerlik yaptığını veya yapmak zorunda kaldığını bilemezsin. Parası çok olanın bu yolu tercih ettiği gibi kendinden başka evi geçindirecek insan olmadığı için, uzun dönem askerlikte işsiz kalacağı için bedelli yapanlar var. Yorumun benim gözümde çok cahilce kusura bakma. 

Hikayeler, hikayeler. Kimin neden bedelli askerlik yapmak zorunda olduğu derken ? Bir de şöyle düşün bakalım, kimin neden normal askerlik yapma zorunda kaldığını biliyor musun ? 

Parası olmadığı için, normal askerlik yapmak zorunda olanların aynı sorunları yok mu sence ? Bahane ne olursa olsun, para ile bu sorundan kurtulmak. Kısacası para ile ayrımcılık.

Biz 18 ay askerlik yaptık, seve seve gittik yaptık ve geldik. Eğitim çavuşu olarak yaptım askerliğimi, 5 celp dönemi boyunca bir sürü asker eğittik, eğitmeye çalıştık. Bunların içerisinde nelerini gördük, nelerini yaşadık. Askere gittiğimde oturmuş bir düzenim ve çok iyi bir işim vardı. Bu oturmuş düzenim bozuldu, hatta çok sorunlar yaşadım ama hiçbir zaman keşke bedelli askerlik olsaydı da paralı yapsaydım diye düşünmedim.

Bir de işin başka bir boyutu daha var. Askerlik sadece bir zorunluluk değildir bizim için. Temel askeri eğitimin yanında, adam olma yeridir. Bir sürü zorlukla başetme, ayaklarının üstünde durabilme yeridir. Zaten şu an yapılan normal askerlik bile askerlik değil. Bir de gelmişsin burada bedelli askerlik için bahaneler üretiyorsun. Bugün para ile o askerlikten kaçanlar, yarın savaş çıktığında da ülkesini satıp kaçarlar merak etmeyin.

Afedersiniz, birilerini keyfi bozulmasın işi bozulmasın diye paralı askerlik yapacak, bazıları da zorunlu olarak askerlik yapıp işinden gücünden, belki de hayatından olacak. Sonra da bahaneler, bahaneler...

Vay bea parası olanın canı canda, parası olmayanın patlıcan mübarek :)

Ha bu arada cahılca konuşmalarım için kusura bakma, bay profesör KEBAB !

bardkor #15 Posted 10 October 2019 - 04:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 2575 battles
  • 358

View Postkilic222, on 09 October 2019 - 07:49 PM, said:

Yalniz bikac ay once, ABD Turkiye ye CAATSA CUTSA yaptirim filanda uygulayamaz bence dedigimde, ikinizde cok sasirmistiniz hatta Damage, bu mesajini silme demisti.

Amerika yaptirim uygulayamadi, hatta bu konuyu herkes unuttu.

Oysa o gunlerde S-400 alimi konusunda kongreden karar gecti yaptirim uugulanacak su bu seklinde Turk halki uzerinde yogun algi operasyonu uygulanmis ve halkin neredeyse tamami inandirilmisti.

Ordu,binlerce yillik tarihi şan şerefle dolu,Dünya tarihine yön veren Türk Ordusu. Guvenimiz ve destegimiz sonsuz, ayrica herkes Ordunun parcasi diye ifade edilir Türk töresinde. Verilen gorevi en iyi sekliyle yerine getirir.

Ancak gorev nedir, guvenli bolge ne anlama geliyor, Suriye ile ortak hareket etmemek hangi sonuclara yol acar vesaire vesaire. Bunlar yonetimdeki sivillerin elestiriye son derece acik konulari. Buralarda agir soru isaretleri var.

eger ABDyi takip ediyorsan CAATSAdan daha agir yaptirimlar simdi geliyor. demekki zamani simdiymis. CAATSA hafif kalacak. Sadece ABD degil AB de katılıyor

Böyle bir Operasyon Suriye ile anlasip yapilacakti. Tüm Dünya Türkiyeyei karsi ve toplantilar duzenleniyor BM toplaniyor AB toplaniyor şu bu toplanıyor yaptırım üzerine yaptırım toplantısı.

Ben farklı düşünüyorum. ABD asla Kürtleri satmaz ki Trump kurallara göre oynamazsanız Kürtleri silerseniz Ekonominizi silerim diyor.

Türkiye bir tuzağa çekiliyor benim gördügüm kadarıyla. Derdini bile anlatamıyor.
Suriye bile derdini Rusya sayesinde anlatabildi.
Sen dünyada yalnız kaldın ve hangi kalburüstü devlet seni destekliyor ? Kimse.

Türkler işgalci algısı oluştu. Türk Vakıfları Türk Lobileri nerede ? yoklar  çünkü ağırlıkları yok.

Ben bu İpek Yolunu tutan arkadaşlara da sorarım.
Siz degilmiydiniz Bölge ülkeleri Türkiye ile Çin ile bilmem ne ile ABD'ye karşı bu ipek yolunu kuruyorlar ? Neden tüm dünya Türkiyeye karşı o halde ?

Suriye ve İran dogrudan Türkiyeye neden karşılar ? ya bu bir Tuzak ise ?

Trump 120 Bin IŞİDli militanını Türkiyenin kucağına bıraktı ben ve AB yargılamıyoruz sen yap diyor. Ne olacak bunlar ? ben imha ederim peki imha edilecekler mi ? Ülkeye alıp yargılayacak mısın bunları veya bu kamp ve hapishanelerin önüne TSKyı koyup bekçilip mi yapacaksın.

Çok aceleci ve yanlışsınız bana göre.
Hani nerede Rusya ? Nerede Suriye nerede İran veya Çin. Hani Avrupa da vardı İpek yolunda ?
Nerede Destek.

Türkiye işgal edildiginde maalesef göreceksiniz acı tabloyu.

CAATSA da geliyor. Ekmek alamayacaksınız. ardından ALİED FORCES toplanıyor ve Trump Deniz piyadelerine hazır olun der. saldırırlar hiç de acımazlar. bu günler yaklaşıyor. Karaya da çıkacaklar.

15:25 Added after 5 minute

Bu da son günlerde bir gelişme. hala bu İpek yoluna inana varsa boşuna beklemeyin olmayacak. ÇİN ABD baskısı sonucu Irana ait böyle kocaman bir projeden çekiliyor. Bana Çini anlatmayın.
Çin siyasi bir kurusıkı tabancasıdır.
Aslolan ABD ve RUSYADIR hatta İngilteredir gerisi hikayedir.

https://www.wsj.com/articles/china-pulls-out-of-giant-iranian-gas-project-11570372087

sapphira_ #16 Posted 10 October 2019 - 05:37 PM

Moderator

• Moderator
  • 1345 battles
  • 48
  • [--P-] --P-

Bu konu hassas bir konu olması sebebiyle , oyuncularımızın tartışmasını önlemek adına kapatıyorum , 

Vatanımız için en iyisi neyse olsun , 

Saygılar 

sapphira_

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users