Jump to content

Yeni başlayan birinden ufak sorular.

Hileler Soru Yeni başlayan TechTree

• Please log in to reply
4 replies to this topic

EmREKT #1 Posted 11 October 2019 - 08:17 AM

Private

• Player
  • 466 battles
  • 1
  • [TC-TR] TC-TR

Öncelikle çevredeki yakın arkadaş grubunun "adil, yeteneğe ve deneyime dayalı, hileden uzak, para yatırma zorunluluğu olmayan" bir oyun tavsiyeleri ile başladım, kulağa hoş gelen şeyler çünkü.

Evet, baktığım zaman oyunda gerçekten para ile çok da bir şeyin yapılamayacağını fark etmek uzun sürmedi.

1. >Bana bu söylenenlerin hangisi doğru, hangisi yanlıştır?
  2. >Bazen oyun içinde ve özellikle forumlarda hile ile alakalı okuduğum/duyduğum şeyler oldu.. Bir fps oyununda bir insanın hile yapıp yapmadığını anlarım ama öyle bir şey olsa dahi bu oyunda durum nasıl işliyor; birinin hile yaptığını, kendi takımımdan olsa bile nasıl anlarım ve nereye bildirebilirim?
  3. >Şuan Rus T-100LT yolundayım.. Ne kadar akıllı bir seçimdir? 10 seviye maçlarında hafif tanklar nasıldır?(Şuan 6 seviyede beni sürekli 7-8 seviyelere attığı için vasat geçtiğini inkar edemem.) - Yine az önce bahsettiğim yakın arkadaş çevresinin hesaplarında Ağır, Artillery, Destroyer sınıflarını denemiştim, öncesinde hep hızlı oyunlar oynamıştım haliyle bunlar fazla hantal geldiği için orta-hafif düşündüm.

_Leopar1_ #2 Posted 11 October 2019 - 08:55 AM

Private

• Player
  • 967 battles
  • 10
  • [TC23] TC23

oyun içi ödeme sistemi var fakat ödeyerek satın aldıgın şey maç kazanma degil sadece zaman. (ya zamanını vericeksin yada paranı)

yuzde 75 yetenek yuzde 25 şans a baglı bir oyun.

adil değil çıkarı neyse onu yapar, asla yapmam dediği bir şeyi yarın yapabilir hiç belli olmaz.

hile var ama random maçlarda büyük ihtimal anlamazsın bile çünkü hile dediğin bir olay yukarıdaki yüzde 25 lik kısım sayesinde gerçekleşmiş olabilir. (klan maçlarında anlaşılır ama)

tekerlekli araçlar varken başka bir hafif oynamak sıkıntı. tekerlekliler 90 la giderken nokta atışı 500 dmg vururken sen ful odak kaçıracaksın, tekerlekliler spotlandıgında hasar almadan kaçabilirken, büyük ihtimal sen spotlanınca ya garaja döneceksin yada yarı canından fazlasını bırakacaksın.

Hayalet_Tank #3 Posted 11 October 2019 - 08:46 PM

Lance-corporal

• Player
  • 32195 battles
  • 75
  • [GWTR] GWTR

Bu oyunda hile kullanan sayısı çok az onu bilerek oyna öncelikle. RNG denen bişey var kafam kadar nişanla öylesine bi atış yaparsın nokta kadar zayıf noktayı vurursun hile derler, adamın ön altına atarsın kulesine gider üstüne olmadık yerden deler taret kitler hile derler, çevir at yaparsın cephanelik alırsın hile derler vs. uzar gider. RNG yüzünden olur bunlar hile kullanan oyunculara rastladım tabi ama senede 10 bilemedin 20 kişi filan dek geliyor bana onlarda bariz belli oluyor zaten.

Para konusu ise para yatırmadan çok zor bir oyun oyun. Para yatırıp yatırmaman kazanıp kaybetmeni etkilemez ama oyunda kazandığın deneyim ve oyun içi kredi premium hesap almazsan az gelir ve ilerlemen çok yavaş olur normalde 1 ayda 10 seviye tank açıcaksan 3 ayda açarsın ve açtığın tankları almak için paran olmaz çoğunlukla birde para kasman gerekir. Tank kasmıyorsan bir şekilde para yatırmadan oynarsın onun dışında çok zorlar. 

Tank olarakta ilk kasmanı tavsiye ettiklerim ağır IS-7, orta tank 430u,hafif tank hatlarına girmeni tavsiye etmem oyun mekaniklerini öğrenmeden (spot mekanikleri çalı mekanikleri vs.) çok zorlanır ve takımına yük olursun, td olarak istediğine git, topçu oynaman şart bu sınıfı oynama amacın topçuların vurabilecekleri ve vuramayacakları noktaları öğrenmek ve görev yapmak olsun onun dışında oynanacak aletler değiller.

Edited by Hayalet_Tank, 11 October 2019 - 08:51 PM.

barzo_twitch #4 Posted 12 October 2019 - 11:51 AM

Corporal

• Player
  • 15742 battles
  • 159
  • [FARM-] FARM-

edited

Edited by 11poseidon11, 12 October 2019 - 06:15 PM.
Bu post moderasyon ekibi tarafindan, yapici olmamasi sebebi ile degistirilmistir.

kilic222 #5 Posted 20 October 2019 - 10:10 AM

Colonel

• Player
  • 43521 battles
  • 3,775

View PostEmREKT, on 11 October 2019 - 10:17 AM, said:

........
  1. >Şuan Rus T-100LT yolundayım.. Ne kadar akıllı bir seçimdir? 10 seviye maçlarında hafif tanklar nasıldır?.........

Bu oyunda tankların güçleri sürekli olarak dengelenir, değişir. Bu yüzden şimdi kasmaya başladığın bi tankı aldığında özellikleri ya değişmiş olur veya değişik muadiller çıkar, tankın farklı bişey kalır filan.

WOT un icadından beri bu böyle WOT böyle. Ha oyuncular bunu bilmez ama. Forum aa tankıma nerf geldi yok buf geldi başlıklarıyla dolu:)

Edited by kilic222, 20 October 2019 - 10:45 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users