Jump to content

Yeni başlayan birinden ufak sorular.

Hileler Soru Yeni başlayan TechTree

• Please log in to reply
12 replies to this topic

EmREKT #1 Posted 11 October 2019 - 08:17 AM

Private

• Player
  • 1355 battles
  • 2
  • [TC-TR] TC-TR

Öncelikle çevredeki yakın arkadaş grubunun "adil, yeteneğe ve deneyime dayalı, hileden uzak, para yatırma zorunluluğu olmayan" bir oyun tavsiyeleri ile başladım, kulağa hoş gelen şeyler çünkü.

Evet, baktığım zaman oyunda gerçekten para ile çok da bir şeyin yapılamayacağını fark etmek uzun sürmedi.

1. >Bana bu söylenenlerin hangisi doğru, hangisi yanlıştır?
  2. >Bazen oyun içinde ve özellikle forumlarda hile ile alakalı okuduğum/duyduğum şeyler oldu.. Bir fps oyununda bir insanın hile yapıp yapmadığını anlarım ama öyle bir şey olsa dahi bu oyunda durum nasıl işliyor; birinin hile yaptığını, kendi takımımdan olsa bile nasıl anlarım ve nereye bildirebilirim?
  3. >Şuan Rus T-100LT yolundayım.. Ne kadar akıllı bir seçimdir? 10 seviye maçlarında hafif tanklar nasıldır?(Şuan 6 seviyede beni sürekli 7-8 seviyelere attığı için vasat geçtiğini inkar edemem.) - Yine az önce bahsettiğim yakın arkadaş çevresinin hesaplarında Ağır, Artillery, Destroyer sınıflarını denemiştim, öncesinde hep hızlı oyunlar oynamıştım haliyle bunlar fazla hantal geldiği için orta-hafif düşündüm.

_Leopar1_ #2 Posted 11 October 2019 - 08:55 AM

Private

• Player
  • 1048 battles
  • 6
  • [PLKZ] PLKZ

oyun içi ödeme sistemi var fakat ödeyerek satın aldıgın şey maç kazanma degil sadece zaman. (ya zamanını vericeksin yada paranı)

yuzde 75 yetenek yuzde 25 şans a baglı bir oyun.

adil değil çıkarı neyse onu yapar, asla yapmam dediği bir şeyi yarın yapabilir hiç belli olmaz.

hile var ama random maçlarda büyük ihtimal anlamazsın bile çünkü hile dediğin bir olay yukarıdaki yüzde 25 lik kısım sayesinde gerçekleşmiş olabilir. (klan maçlarında anlaşılır ama)

tekerlekli araçlar varken başka bir hafif oynamak sıkıntı. tekerlekliler 90 la giderken nokta atışı 500 dmg vururken sen ful odak kaçıracaksın, tekerlekliler spotlandıgında hasar almadan kaçabilirken, büyük ihtimal sen spotlanınca ya garaja döneceksin yada yarı canından fazlasını bırakacaksın.

Hayalet_Tank #3 Posted 11 October 2019 - 08:46 PM

Lance-corporal

• Player
  • 33942 battles
  • 83
  • [GWTR] GWTR

Bu oyunda hile kullanan sayısı çok az onu bilerek oyna öncelikle. RNG denen bişey var kafam kadar nişanla öylesine bi atış yaparsın nokta kadar zayıf noktayı vurursun hile derler, adamın ön altına atarsın kulesine gider üstüne olmadık yerden deler taret kitler hile derler, çevir at yaparsın cephanelik alırsın hile derler vs. uzar gider. RNG yüzünden olur bunlar hile kullanan oyunculara rastladım tabi ama senede 10 bilemedin 20 kişi filan dek geliyor bana onlarda bariz belli oluyor zaten.

Para konusu ise para yatırmadan çok zor bir oyun oyun. Para yatırıp yatırmaman kazanıp kaybetmeni etkilemez ama oyunda kazandığın deneyim ve oyun içi kredi premium hesap almazsan az gelir ve ilerlemen çok yavaş olur normalde 1 ayda 10 seviye tank açıcaksan 3 ayda açarsın ve açtığın tankları almak için paran olmaz çoğunlukla birde para kasman gerekir. Tank kasmıyorsan bir şekilde para yatırmadan oynarsın onun dışında çok zorlar. 

Tank olarakta ilk kasmanı tavsiye ettiklerim ağır IS-7, orta tank 430u,hafif tank hatlarına girmeni tavsiye etmem oyun mekaniklerini öğrenmeden (spot mekanikleri çalı mekanikleri vs.) çok zorlanır ve takımına yük olursun, td olarak istediğine git, topçu oynaman şart bu sınıfı oynama amacın topçuların vurabilecekleri ve vuramayacakları noktaları öğrenmek ve görev yapmak olsun onun dışında oynanacak aletler değiller.

Edited by Hayalet_Tank, 11 October 2019 - 08:51 PM.

BarzoStrikesAgain #4 Posted 12 October 2019 - 11:51 AM

Sergeant

• Player
  • 17349 battles
  • 207
  • [TAF-G] TAF-G

edited

Edited by 11poseidon11, 12 October 2019 - 06:15 PM.
Bu post moderasyon ekibi tarafindan, yapici olmamasi sebebi ile degistirilmistir.

kilic222 #5 Posted 20 October 2019 - 10:10 AM

Brigadier

• Player
  • 44117 battles
  • 4,016

View PostEmREKT, on 11 October 2019 - 10:17 AM, said:

........
  1. >Şuan Rus T-100LT yolundayım.. Ne kadar akıllı bir seçimdir? 10 seviye maçlarında hafif tanklar nasıldır?.........

Bu oyunda tankların güçleri sürekli olarak dengelenir, değişir. Bu yüzden şimdi kasmaya başladığın bi tankı aldığında özellikleri ya değişmiş olur veya değişik muadiller çıkar, tankın farklı bişey kalır filan.

WOT un icadından beri bu böyle WOT böyle. Ha oyuncular bunu bilmez ama. Forum aa tankıma nerf geldi yok buf geldi başlıklarıyla dolu:)

Edited by kilic222, 20 October 2019 - 10:45 AM.

StronkGoldKebab #6 Posted 04 December 2019 - 06:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18431 battles
  • 829

Bu oyuna başlar da seversen ,ister istemez elin cebine gidiyor o yüzden bir kere bile olsa para yatımamaya özen göster.Sık sık oyunun sitesini takip edip etkinlikleri kaçırmamaya çalış oldukça kazançlı çıkarsın.

Ben mesela belli bir seviyeye kadar tankları açıyordum ondan sonra her zafere çarpı 2 etkinliğini bekliyordum böylece rahat bir şekilde tankaları kastım.

Asıl oyunun kendisi hile RNG yüzünden ,o yüzden bu oyun da hileyi klan savaşlarında anlarsın.Oyuncular arasında en sık kullanılan mod ''yıkılma modu ve tundra modu'' onu da bilirmiş gibi oynarsan random maçta sana bir eksisi olmaz

karamurat_battalgazi #7 Posted 04 December 2019 - 10:16 PM

Sergeant

• Player
  • 2562 battles
  • 206
  • [T_R_Q] T_R_Q
gece bir rüya görüyorum rüyamda adil oyun güncellemesi gelmiş oluyor sabah büyük bi sevinç ile foruma giriyorum bakıyorum hesabım banlandı diye bi başlık açılmamış tüm moralim alt üst oluyor

Biscuvit_ #8 Posted 05 December 2019 - 01:35 AM

Private

• Player
  • 11454 battles
  • 27

View Postkaramurat_battalgazi, on 04 December 2019 - 10:16 PM, said:

gece bir rüya görüyorum rüyamda adil oyun güncellemesi gelmiş oluyor sabah büyük bi sevinç ile foruma giriyorum bakıyorum hesabım banlandı diye bi başlık açılmamış tüm moralim alt üst oluyor

ne zaman sıkılacan bu adil oyun sözlerinden? Dur tahmin ediyim asla..! Acilen bi doktora görünmen ve psikolojinin kısa zamanda düzelmesi dileğiyle........

Edited by Istemi_Yabgu66, 05 December 2019 - 01:35 AM.

Cigulipaf #9 Posted 06 December 2019 - 11:49 PM

Second Lieutenant

• Community Contributor
  • 27219 battles
  • 1,086
  • [ALIE] ALIE

View PostEmREKT, on 11 October 2019 - 10:17 AM, said:

Şuan Rus T-100LT yolundayım.. Ne kadar akıllı bir seçimdir? 10 seviye maçlarında hafif tanklar nasıldır?

Oyun mekaniklerine ne kadar hakimsin, bunu bilemiyorum ama savaş sayının azlığından yola çıkarak konuşuyorum, hafif tanklarla oynama. Önce ağır tanklarla başlayıp sonrasında orta ve hafif tanklara yönelmek senin için daha doğru bir tercih olur. Sırasıyla IS-7, Obj 430U, Obj 140 tanklarını bir garajına koy da, sonra hafif tanklara geçersin. Bu hattaki tanklar hata kaldırabilen tanklardır, hata yaparsın ama tanklar seni kurtarır. Hafif tanklarda daha çok senin takımı kurtarman gerekir, o yüzden hata yapmaya gelmez.

ali1234512 #10 Posted 08 December 2019 - 02:21 PM

Major General

• Player
  • 41683 battles
  • 5,541
  • [CURE] CURE
yol yakınken sil benden tek tavsiye

one905 #11 Posted 19 December 2019 - 03:00 PM

Private

• Player
  • 589 battles
  • 1

selam hoş geldin

öncelikle para vermeden de oynayabileceğin bir oyun. 6 yıldır oynuyorum ve şu ana kadar harcadığım para 100 TL

para verip premium hesap premium tank almak oyunda tecrube edinmedikçe çok bir şey ifade etmiyor. tecrube edinmek içinde bence bir 10.000 maç filan yapman lazım.

güncelemeler ve yamalar vs vs derken oyundaki araçlar değişkenlik gösteriyor. ama genel mantıkta ( benim görüşüm ) oyuncu kaybetmemek adına op üstü op bir tank oyuna getiriliyor ve bir kaç ay bu şekilde kaldıktan sonra nerf / gizli nerf ile özellikleri değiştiriliyor. yerine bir kaç ay daha oyuncuları elde tutmak adına yeni bir tank getiriliyor veya mevcut bir tanka BUFF ile op üstü op bir alet haline getirilip oyuncuyu oyunda tutmayı deniyorlar. t110e5 en iyi örnek mesala 

gelelim ikinci hususa. düşük tier yani 2-3-4 ve hatta 5 seviye tanklar oynamasını bilen için zevkli ama yeniler için anlam veremedikleri ve genellikle üst tier tanklar için hedef tahtası pozisyonu gibi görünür. özellikle 6 ve 8 seviye tanklar oyunu anlamanıza ve öğrenmenize bahsettiğimiz gerekli tecrübeyi edinmenizi sağlar.

doğal olarak sadece tankları ve haritaları öğrenmek çok önemli. her tankın kendine has özelliği mevcut ancak bir tankta her özellik aynı anda bulunmuyor malesef.

tankın temel 3 özelliğini sayarsak;

zırh delme gücü ; topun rakip tankın zırhını delip delmeyeceği.

zırh kalınlığı ; kullandığınız aracın zırhının kalınlığı - rakip atışlara ne kadar dayanabilieceği

hareket kabileyeti ; aracın hızı, dönme gücü vs vs.

tabikide bunun dışında bir sürü özellik, harita kullanımı, pozisyon vs vs var ama temel olarak kabul edebileceğimiz bu 3 özellikten maksimum 2 tanesi araçta mevcut olur. zaten 3 özellik bir arada oldumu op oluyor.

şöyleki tankın eğer ağır zırhlı ise hareket kabiliyeti minumum da olur. yada çok iyi bir topun varken isabeti kötüdür. hareketli iyi bir topu olan tank iken hiç zırh yoktur. bu ve benzeri hususlar sürekli  benzer şekillerde devam eder.

gelelim içinci ve en önemli olan konuya yani senin nasıl oynamaktan zevk aldığına buda özellikle hangi hatta ilerlemen gerektiğini sana gösterecektir.  oyunda 5 temel tank tipi mevcut

hafif ; gözcülük yapan hızlı topları genelde pek iş yapmayan zırhsız aletler

orta ; hafif kadar hızlı olmasada iyi bir hızı olan ancak ağır tank gibide kalın zırhlı olmayan topları genelde iyi olan tanklar

ağır ; genel olarak zırhları sağlam iyi topları bulunan ama çok yavaş olan tanklar.

avcı ; çok iyi top değerlerine sahip ama görüldükleri zaman garaja geri giden aletler.

kmt ; obüsler yada topçular. şimdilik pek bulaşma.

tabiki de yukaradıki açıklamalar benim kişisel görüş ve anlatımım. mesala oyunda hafif tank kadar hızlı ağır tanklar, ağırla kadar yavaş orta tanklar, bir ağır kadar sağlam zırhlı avcılar mevcut. bu birazda değişkenlik gösteriyor.

şimdi burada ana hususa dönecek olursak sen hangi tankla oynamaktan zevk alıyorsun öncelikle bunu tespit etmen lazım. amacımız oyun ve oyunu da eğlence olsun diye oynuyorsak zevk alacağın tankları oynaman önemli. bunun içinde tankların özelliklerini bilmelisin. internette bu oyun ile ilgili birçok eğitim videoları ve oynanış videoları mevcut. tabii orda oynayan oyuncuların çok tecrübeli veya en iyi oyunlarını internete eklediklerini hüsranla biten bir çok savaşlarınında olduğunu göz ardı etmemen gerek. yani görüpte bu tank süper deyip aylarca uğraşıp aldığın bir tank sende hayal kırıklığı yaratabilir.

oyunda tecrübe edinmek için en önemlisi bence tek değilde takım halkinde oynamak. bu durumda yanındaki tecrübeli insanlar sana ne yapman gerektiğini, oynayışını doğru ve yanlışlarını gösterip seni yönlendirebilir. bizde ilk başlarda yalnız takıldığımız için 10bin den fazla savaşımız çöpe gitti. oyunu ancak bundan sonra kavrayıp öğrenebildik.

unutmadan bu oyunda en önemli şey oyuncuyu kaybetmemek bunun adına da RNG diyorlar. arkadaşların verdiği örnekteki gibi atarsın delmez, hiç delemeyeceğin tankı tek mermide havaya uçurursun 500cp vuran top 400 cp adama 399cp vurur vs vs. yani RNG ne derse o olur. bir hafta sevindirir bir hafta üzer tam küfür edip bırakıyorum dediğin yerde şekerci dükkanına girmiş  çocuk gibi tekrar sevindirir sende oyunu bırakmazsın.

ama benden tavsiye gelir durumun yüksek değilse gereksiz şekilde para harcama.

şimdidden iyi eğlenceler ve iyi oyunlar

Edited by one905, 19 December 2019 - 03:25 PM.

EmREKT #12 Posted 19 December 2019 - 03:22 PM

Private

• Player
  • 1355 battles
  • 2
  • [TC-TR] TC-TR

Bütün yorum ve yönlendirmeler için çok teşekkür ederim.

Güncel durumda evet, özellikle oyunu bana öneren arkadaşlarıma yetişmek için XP dönüştürme zamanlarında bir miktar para yatırdım, Şuan T-100 LT keyif tankım oldu, STRV-103B (şuan Ikv90b) ve T92HMC (şuan m40/m43) yolundayım.

Onun dışında da Para kasmak ve operasyon orta tank görevleri için T34-85M kullanıyorum ki bu amaçta oldukça etkili olduğunu da deneyimledim.

Velhasıl konuyu açarken sorduğum sorular kendi kendilerini oynadıkça cevaplamış oldu.

Eh, geriye zırhı etkili kullanma (zırh açısı, zayıf nokta gizleme ya da prolar her ne söylüyorsa) tankları-ekipmanları tanımak, mürettebat becerilerinin savaştaki etkilerini öğrenmek kaldı ki o da yukarıda yazdığınız gibi yine zaman içinde tecrübeyle edinilecek bilgiler.

14:23 Added after 0 minute

View Postali1234512, on 08 December 2019 - 02:21 PM, said:

yol yakınken sil benden tek tavsiye

Şu sıralar MM yüzünden aklımı kurcalayan kral hareket.

Tyhoun #13 Posted 20 December 2019 - 07:50 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 24330 battles
  • 487

View PostEmREKT, on 11 October 2019 - 08:17 AM, said:

Öncelikle çevredeki yakın arkadaş grubunun "adil, yeteneğe ve deneyime dayalı, hileden uzak, para yatırma zorunluluğu olmayan" bir oyun tavsiyeleri ile başladım, kulağa hoş gelen şeyler çünkü.

Evet, baktığım zaman oyunda gerçekten para ile çok da bir şeyin yapılamayacağını fark etmek uzun sürmedi.

1. >Bana bu söylenenlerin hangisi doğru, hangisi yanlıştır?
  2. >Bazen oyun içinde ve özellikle forumlarda hile ile alakalı okuduğum/duyduğum şeyler oldu.. Bir fps oyununda bir insanın hile yapıp yapmadığını anlarım ama öyle bir şey olsa dahi bu oyunda durum nasıl işliyor; birinin hile yaptığını, kendi takımımdan olsa bile nasıl anlarım ve nereye bildirebilirim?
  3. >Şuan Rus T-100LT yolundayım.. Ne kadar akıllı bir seçimdir? 10 seviye maçlarında hafif tanklar nasıldır?(Şuan 6 seviyede beni sürekli 7-8 seviyelere attığı için vasat geçtiğini inkar edemem.) - Yine az önce bahsettiğim yakın arkadaş çevresinin hesaplarında Ağır, Artillery, Destroyer sınıflarını denemiştim, öncesinde hep hızlı oyunlar oynamıştım haliyle bunlar fazla hantal geldiği için orta-hafif düşündüm.

1. Hile her oyunda olduğu gibi burada da var burada ki hile düşman tankın zayıf noktalarına otomatik nişan alanlar , kullanan var mı var sayısı çok mu değil cezası var mı var nedir hesabını kaybedersin istersen trilyon yatır oyuna nasıl olur ( oynarsın aylarca tank ağaçlarını açarsın , pre tankları alırsın bir gün açmaya çalışırsın girmediğini görünce o kadar saat , zaman , para boşa gider , tank ağaçlarını açmak çok zaman isteyen bir şey oyunda sürekli pre hesap , extra hızlandırıcılar bile sürekli kullansan bir günde tüm ağacı bitiremezsin sonuçta değer mi kesinlikle değmez hile yapmaya ama yapan var , bunlar daha çok bu oyunu oynayamayan kişilerin yaptığı bir şey olduğunu düşünüyorum çünkü oyunun mantığını kavrayınca o kadar zor değil rakip tankı yok etmek . 

Para konusu ; bu oyunda benim gördüğüm bildiğim asla para veripte tankın normalden çok fazla vurmaz yada daha hızlı gidemezsin , oyunun en güçlü tankı bile olsa oyunda (OP= aşırı güçlü ) sonuçta oynayan sensin ve ruslarında çok güzel sözü vardır tank konusunda delinemeyecek zırh yoktur önemli olan ilk kim vuracağı , bu gerçek hayat için söz oyunda bir atışla ölmek her zaman olacak bir şey değil çok kombinasyonların bir araya gelmesi lazım ama anladınız diye düşünüyorum :teethhappy: . Ayrıca para yatırma zorunluluğu olmasa da pre hesap yoksa seviye 8 den sonra çok zorluyor oyun çünkü tank masrafları artıyor ve her maç mükemmel oynaman lazım oyunu hatta domine etmen lazım daha doğrusu bu da pek söz konusu değil pre hesap almazsan seviye 6 tank ile para biriktirip dönüp devam etmen lazım tank kasması çok uzuyor bu bir gerçek . Pay to win ( para ver kazan yok ama Pay to play ( Öde oyna )kısmen var . Burada ki asıl düşünce sen bu oyuna ne kadar zaman ayıracaksın olmalı ilk 8 seviyeni açmadan ve bu oyuna kesin ben oynayacağım oyun için olan zamanım bu oyun olacak demiyorsan pre hesap alma boşuna . 

Oyun kesinlikle yetenek ve deneyime bağlı , tankların zırhını hızını ne yapıp ne yapamayacağını nerede nasıl oynaman gerektiğini zamanla öğreneceksin min 10 bin savaşı var ( çok gibi gelebilir başta ama kaptırınca kendini ne zaman oynadım o kadar diyorsun :) .  

2 . Oyun içinde anlayamazsın kimse diyemez bu kesin hile çünkü rng ( +25 ile -25 arasında her atışında deliciliğini , hasarını etkisini değiştiren sistem var.)  +25 olduğunda oyunun en kötü topu bile haraket halinde olsa dahi 300m üstünde nokta atışı yaptırır . Son zamanlar da kötü oyun dönemi geçiren arkadaşlar daha çok hile var kesin şikayetleri artar bu gerçek ( Kızmayın , yazılarınızda bunu yazıyorsunuz oradan bu düşünceye sahibim . ) 

3. Rus hattı yeni oyuncular için her zaman iyidir , Tüm hattı açma hevesin yoksa Ruslardan IS 7 , 705 A , 430U garajına koyup sonra çin hattından wz model 5A ağır tankına oradan da , polonya 60tp ye , italya progetto 65 , sonrası sana kalmış canın hangisini istiyorsa hangisini deneyim almak istiyorsan seçmen , bu yazdığım tankların oynama mantığı daha kolay ve tecrübe kazanana kadar ideal olduğunu düşünüyorum . Her tankın , her ulusun kendi özelliği var bazıları tecrübe ister bu yazdıklarım , tecrübe eksikliğinin verdiği dez avantajı azaltacak özelliklere sahip ,  

Son olarak , herkes kendi oynama stili var sana hangisi uygun oynayarak göreceksin hangisi daha eğlenceli geliyorsa onları oyna kısaca bir tank ağacı hatta ne kadar hızlı ilerliyorsan o hattı sevmişsindir tabi bunu diğer hatları açarken fark edeceksin . İyi oyunlar savaş meydanında bekliyoruz :)

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users