Jump to content

oszustwa wota

oszustwa

• Please log in to reply
93 replies to this topic

DeepackTheProphecy #21 Posted 18 October 2019 - 09:33 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 41442 battles
  • 3,419
  • [ROTTN] ROTTN
[edytowano]

Edited by peaceful_tankman, 18 October 2019 - 10:09 AM.
Nie zniżaj się do ataków osobistych, obelg i nagabywania.

Falathi #22 Posted 18 October 2019 - 10:03 AM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19963 battles
  • 11,351
  • [WG] WG
Regularnie wrzucam obrazki, ale tego wiedzieć nie musisz, nie zakładam, że śledzisz wszystkie moje poczynania ;) A przy okazji - czy umiesz rozmawiać kulturalnie? 

DeepackTheProphecy #23 Posted 18 October 2019 - 10:07 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 41442 battles
  • 3,419
  • [ROTTN] ROTTN

View PostFalathi, on 18 October 2019 - 09:03 AM, said:

Regularnie wrzucam obrazki, ale tego wiedzieć nie musisz, nie zakładam, że śledzisz wszystkie moje poczynania ;) A przy okazji - czy umiesz rozmawiać kulturalnie? 

Kali rozumieć ;)

Ruen___ #24 Posted 18 October 2019 - 10:48 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 41580 battles
  • 459
  • [KNAGA] KNAGA

View Post_Pietruch, on 13 October 2019 - 11:55 AM, said:

Bo ty masz już całe 1200 WN8, tu mowa o graczach czerwonych i takich co im w praniu czerwień lekko wyblakła. Taki skupiać nie musi, choć dziwnym trafem większość z nich wali bez przerwy po weak spotach. Tylko to że jadą i ustawiają się bez sensu na mapie nie pozwala im osiągać lepszych wyników :)

Dziwne, ja słyszałem, że to dobrzy gracze mają podkręcone RNG. Ustalcie drodzy płaskoziemcy jakąś wspólną wersję.

View PostJaroslaw2522, on 13 October 2019 - 11:58 AM, said:

krótko odpowiadając na twoje pytanie problem jest w RNG taki że jak jesteś lepszym graczem i masz strzelać do czerwonego gracza to potrzebujesz oddać więcej strzałów do niego niż zwykle by zrobić mu krzywdę a wręcz czasami staja sie nieśmiertelniki a ano sobie w tym momencie jedzie środkiem mapy kreci radośnie lufka i cie trafia z penetracja w wystający czubek twojego czołgu raz cos takiego spotkać spoko mogło sie zdarzyc ale gram w tą gre od prawie od poczatku i widze jak zmieniła sie korelacja iloś graczy do RNG gry a ostatnio jest coraz gorzej

Ta widzisz jak się zmienia korelacja. Coś więcej masz poza "wydajemisiem'?

View Postmaeroxxx, on 13 October 2019 - 04:42 PM, said:

Jeżeli Jareczek jest według Ciebie słabym graczem a ma ocenę osobistą 9406 ,to jakim Ty jesteś graczem z oceną  osobistą 8220 ? 

Używanie do oceny gracza PR ma tyle samo sensu jak nazywanie Multiego najlepszym w Europie ze względu właśnie na ten wskaźnik xD

View PostPanzerHamsterX, on 18 October 2019 - 08:04 AM, said:

RNG zależne od poziomu gracza jest faktem - i cóż - trzeba z tym żyć. Celem WOTa jest zarabianie, to przedsięwzięcie biznesowe jak każde inne. WG stara się, aby nie dopuszczać do sytuacji, gdy starsi gracze z dobrymi załogami i doświadczeniem oklepują bez miłosierdzia tych, którzy zaczęli grać później, grają na stokowym sprzęcie, mają słabsze załogi i generalnie mniej doświadczenia. 

To ja może odeślę Cię to tematów w których nowi narzekają, że mają zbyt trudno aktualnie, bo ewidentnie nie dogadujecie się. 

Poza tym, zależne od poziomu gracza? Czyli że co, Czerwony ma RNG ustawione na +25%, żółty na 0% a fiolet na -25%? xD

_Time2Die_ #25 Posted 18 October 2019 - 11:17 AM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 50205 battles
  • 905
  • [_CHS_] _CHS_

Oszukują dobrych, oszukują słabych, oszukują przeciętnych. Czyli oszukują wszystkich? To może jednak nie oszukują? Roboczo nazwę to odkrycie RNG. Co wy na to? 

Edit.

@Ruen___ zamiast na forum pisać to gajerek wdziewaj, bo masz dziś pracowity dzień na PGA :playing:

@Falathi gdzie jest moje sto milionów 3 dni premki?

Edited by _Time2Die_, 18 October 2019 - 11:20 AM.

Falathi #26 Posted 18 October 2019 - 11:40 AM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19963 battles
  • 11,351
  • [WG] WG

View Post_Time2Die_, on 18 October 2019 - 11:17 AM, said:

Oszukują dobrych, oszukują słabych, oszukują przeciętnych. Czyli oszukują wszystkich? To może jednak nie oszukują? Roboczo nazwę to odkrycie RNG. Co wy na to? 

Edit.

@Ruen___ zamiast na forum pisać to gajerek wdziewaj, bo masz dziś pracowity dzień na PGA :playing:

@Falathi gdzie jest moje sto milionów 3 dni premki?

Sprytny pomysł z tym RNG ;) 

Co do stu milionów 3 dni premki: sprawdź wiadomość w grze :) 

_Time2Die_ #27 Posted 18 October 2019 - 11:45 AM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 50205 battles
  • 905
  • [_CHS_] _CHS_
Dzięki. Poślizg musi być. Inaczej by się nie dało jeździć :teethhappy:

PanzerHamsterX #28 Posted 18 October 2019 - 11:57 AM

Private

• Player
  • 9343 battles
  • 41
  • [AMOL] AMOL

View PostRuen___, on 18 October 2019 - 10:48 AM, said:

To ja może odeślę Cię to tematów w których nowi narzekają, że mają zbyt trudno aktualnie, bo ewidentnie nie dogadujecie się. 

Poza tym, zależne od poziomu gracza? Czyli że co, Czerwony ma RNG ustawione na +25%, żółty na 0% a fiolet na -25%? xD

Nie wiem jak działa podkręcanie RNG. Stwierdzam je empirycznie. Napisałem "od poziomu gracza" i jest to mało precyzyjne. Bo nie wiem od czego zależy - może od wyników na danym czołgu, może od średniego doświadczenia, może od liczby bitew rozegranych danym pojazdem. Nie wiem. Widzę tylko efekty. Jeśli nowi narzekają, że im trudno, to raczej dlatego, że szczęśliwsze RNG nie zrekompensuje braku umiejętności oraz niedostatków załogi czy skokowego sprzętu.

Uściślając - na początku RNG jest po prostu korzystniejsze. A jak długo trwa promocja RNG i od czego zależy? Nie mam pojęcia. Po prostu ewidentnie widziałem, że każdy pojazd ma szczęśliwsze RNG po jego zakupie. Każdy. Czy to drzewkowy czy premka. Kiedyś kupiłem Skorpiona - pierwszych naście bitew byłem masakratorem - laserowa celność i przebijanie wszystkiego jak leci. Potem zrobiło się normalnie, czyli zaczęły pojawiać się dingi (z czego najbardziej irytujące dingi z tyłka, czyli od tekturowych czołgów) i kalafiory, a przede wszystkim nagminne loty pocisków w gąsienice za zero - na własny użytek nazywam Skorpiona "niszczycielem gąsienic" a nie "niszczycielem czołgów". W żadnym razie nie twierdzę, że RNG zostało mi zabrane. Twierdzę, że korzystne RNG początkowe, takie "na zachętę", kończy się po pewnym czasie. Skoro podkręcanie RNG jest ewidentne, to kwestią otwartą jest jego dokładne działanie. Można sobie teoretyzować, ale tego się nie dowiemy.

Oprócz ewidentnego podkręcania RNG jest też podkręcanie matchmakingu - pierwsza bitwa zawsze jest na topce (znów czyżby przypadek?), a pierwszych kilkanaście bitew bycie bottom tierem jest rzadkością, potem promocja się kończy i jest normalnie, czyli przeważnie skakanka po różnych konfiguracjach z przewagą grania z wyższymi tierami (nie jest to złośliwość WG, tylko wynika to z rozkładu graczy i tego, że zbiór tierów jest ograniczony od dołu i od góry).

_Time2Die_ #29 Posted 18 October 2019 - 12:12 PM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 50205 battles
  • 905
  • [_CHS_] _CHS_

Widzę, że piątkowe śmieszki dalej się rozwijają w najlepsze? 

No to ja proponuję kolejne tezy do kociołka:

1) dobrzy gracze markują czołgi w okolicy 100 bitew lub lepiej, bo wiedzą o niekorzystnym RNG po przekroczeniu tej magicznej granicy; 

2) WG wprowadza limit na dobre RNG po zakupie czołgu, żeby po zakończeniu "szczęścia" kupić kolejną premkę;

Powyższe stwierdzam empirycznie od poziomu gracza. 

PanzerHamsterX #30 Posted 18 October 2019 - 12:13 PM

Private

• Player
  • 9343 battles
  • 41
  • [AMOL] AMOL

View PostDeepackTheProphecy, on 18 October 2019 - 09:23 AM, said:

Już tym pierwszym zdaniem wyrobiłeś sobie markę na tym forum. Teraz wszyscy Cię będą pamiętać. Baaa, trafisz nawet w sygnatury i avatary. TYM TEKSTEM vel ZDANIEM. Brawo.

8 lat tłumaczenia i produkowania się w piach ;]

Ty już widzę masz markę, szkoda że osoby o niskim poziomie kultury. Jak komuś brakuje argumentów, to ucieka się do głupawych tekstów na poziomie gimnazjum bądź niżej. Postaraj się powoli i ze zrozumieniem przeczytać moje uzupełnienie. Myślę, że napisałem dość prostym językiem, który ogarnie nawet niewyszukany intelekt.

muriceps #31 Posted 18 October 2019 - 12:30 PM

Major General

• Player
  • 29952 battles
  • 5,288
  • [UVC] UVC

@PanzerHamsterX cóż można powiedzieć, po przeczytaniu Twoich odkrywczych "mądrości"? W sumie szkoda strzępić klawiaturę. Tyle już na ten temat napisano...

@Deepack uprzedzał Cię abyś nie narażał się na śmieszność a Ty nie posłuchałeś... I jeszcze piszesz coś o niewyszukanym intelekcie... 

Xwoknaj #32 Posted 18 October 2019 - 12:45 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 9929 battles
  • 1,030

View Post_Time2Die_, on 18 October 2019 - 12:12 PM, said:

Widzę, że piątkowe śmieszki dalej się rozwijają w najlepsze? 

No to ja proponuję kolejne tezy do kociołka:

1) dobrzy gracze markują czołgi w okolicy 100 bitew lub lepiej, bo wiedzą o niekorzystnym RNG po przekroczeniu tej magicznej granicy; 

Kurde, a ja się tak męczę, robiąc po 200 czy więcej bitew :(

Xonar1974 #33 Posted 18 October 2019 - 12:58 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1576 battles
  • 99
  • [BSP] BSP

View Post_Time2Die_, on 18 October 2019 -

Edit.

A Ruen jest tylko dzisiaj, czy jutro też? ;)

PanzerHamsterX #34 Posted 18 October 2019 - 01:03 PM

Private

• Player
  • 9343 battles
  • 41
  • [AMOL] AMOL

View Postmuriceps, on 18 October 2019 - 12:30 PM, said:

@PanzerHamsterX cóż można powiedzieć, po przeczytaniu Twoich odkrywczych "mądrości"? W sumie szkoda strzępić klawiaturę. Tyle już na ten temat napisano...

@Deepack uprzedzał Cię abyś nie narażał się na śmieszność a Ty nie posłuchałeś... I jeszcze piszesz coś o niewyszukanym intelekcie... 

Zawsze można zabarykadować się w jakiejś opinii i nie dopuszczać innych możliwości. Wszelkie informacje burzące przyjęty światopogląd są wypierane, po prostu tak jest, bo tak być musi. Słabe to trochę, aby jedyną reakcją na merytoryczne obserwacje była próba wykpienia. Po co? Jakiś lęk, że można się mylić i to na dodatek przez długi czas?

Jeśli ktoś chce polemizować, powinien odnosić się merytorycznie, choćby w prosty sposób "ja niczego takiego nie zauważyłem". A jak nie ma nic do powiedzenia to nie powinien zaśmiecać forum. Taka rada.

Nikt poza programistami nie ma wglądu w mechanizm RNG. Wasza wiara jest taka, że jest on niezmienny, niemodyfikowalny, niezależny od jakichkolwiek czynników zewnętrznych. Wiara, bo nie macie ani dowodu za, jak i przeciw. W opozycji stoją obserwacje realiów gry. Ja widzę pewne prawidłowości. Jeśli ktoś ich nie widzi, to możliwości są dwie: albo je wypiera (znane zjawisko w psychologii - odrzucanie wszystkiego co nie pasuje do posiadanego już zdania) albo ich faktycznie nie ma, a ja nie mam racji.

muriceps #35 Posted 18 October 2019 - 01:18 PM

Major General

• Player
  • 29952 battles
  • 5,288
  • [UVC] UVC

Merytorycznie? Własne spostrzeżenia, obserwacje i odczucia traktujesz jako merytoryczne? A to jest forum wróżbiarstwa i astrologii? My tu o gusłach, znakach zodiaku i horoskopach piszemy? Czy może jednak forum dotyczące gry, z której dane statystyczne są dostępne i publikowane i można na ich podstawie wyciągać wnioski?

Powtarzam i powtarzał będę - chętnie uwierzę w manipulacje, ustawki i różne teorie ale potrzebuję dowodów, powtarzam dowodów, w postaci danych liczbowych/statystyk a nie wyobrażeń. W przeciwnym razie to tylko spiski/teorie/gusła/śmieszności, które trudno traktować poważnie, wróć, merytorycznie. 

No więc, merytorycznie stwierdzam, że nie masz racji. Bo ja tak nie mam. 

Na tym forum, a jestem tutaj od wielu lat, było różnych wiele teorii, hipotez - lecz tylko nieliczni je głoszący np Przemas78 (o ile dobrze pamiętam nick, jeżeli pokiełbasiłem to przepraszam) czy nawet Arielo (tutaj dyskusyjnie :) ) mieli odwagę i chęci wykazania prowadzonymi badaniami (zbierali dane) a nie odwoływaniem się do pustych zapchajtekstów o światopoglądzie, czy pseudopsychologcznych analiz.

niże: tylko to wymagałoby trudu: poszukania, zbierania, analizowania a przecież łatwiej jest napisać merytorycznie: mi się wydaje.

Edited by muriceps, 18 October 2019 - 01:23 PM.

Falathi #36 Posted 18 October 2019 - 01:21 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19963 battles
  • 11,351
  • [WG] WG

View PostPanzerHamsterX, on 18 October 2019 - 01:03 PM, said:

Nikt poza programistami nie ma wglądu w mechanizm RNG. Wasza wiara jest taka, że jest on niezmienny, niemodyfikowalny, niezależny od jakichkolwiek czynników zewnętrznych. Wiara, bo nie macie ani dowodu za, jak i przeciw. W opozycji stoją obserwacje realiów gry. Ja widzę pewne prawidłowości. Jeśli ktoś ich nie widzi, to możliwości są dwie: albo je wypiera (znane zjawisko w psychologii - odrzucanie wszystkiego co nie pasuje do posiadanego już zdania) albo ich faktycznie nie ma, a ja nie mam racji.

Wglądu nie - ale miliony osób mają wgląd w efekty działania RNG i mogą, stosując metodyczne podejście, zweryfikować najrozmaitsze teorie. Wyniki bitew są znane, więc efekt jakichkolwiek manipulacji będzie w nich widoczny, bo po prostu nie da się np. podbijać komuś sztucznie WR w taki sposób, żeby nie było tego widać. To po prostu niemożliwe. 

Z ciekawostek: lata temu taką, bardzo metodyczną próbę zrobił na forum straszny_cienias. I uwaga, uwaga: wyszło mu, że RNG działa dokładnie tak, jak działać powinien a opowieści o tym, że kogoś gnębi albo wyciąga to bajki które nie znajdują potwierdzenia w wynikach. 

szuwax666 #37 Posted 18 October 2019 - 02:24 PM

Captain

• Player
  • 45943 battles
  • 2,278
  • [_CHS_] _CHS_

View PostFalathi, on 18 October 2019 - 01:21 PM, said:

...

Z ciekawostek: lata temu taką, bardzo metodyczną próbę zrobił na forum straszny_cienias. I uwaga, uwaga: wyszło mu, że RNG działa dokładnie tak, jak działać powinien a opowieści o tym, że kogoś gnębi albo wyciąga to bajki które nie znajdują potwierdzenia w wynikach. 

a teraz siedzi sobie na słonecznej wyspie banu za wypowiedzi, które nie były już takie zgodne z uznaną za jedynie słuszną linię dyskursu. :confused:

Falathi #38 Posted 18 October 2019 - 02:28 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 19963 battles
  • 11,351
  • [WG] WG

View Postszuwax666, on 18 October 2019 - 02:24 PM, said:

a teraz siedzi sobie na słonecznej wyspie banu za wypowiedzi, które nie były już takie zgodne z uznaną za jedynie słuszną linię dyskursu. :confused:

Masz rację - poza tym, że nie siedzi na słonecznej wyspie banu za wypowiedzi. Głównie dlatego, że nie został zbanowany, po prostu zrobił sobie odpoczynek od forum. 

PanzerHamsterX #39 Posted 18 October 2019 - 02:39 PM

Private

• Player
  • 9343 battles
  • 41
  • [AMOL] AMOL

View PostFalathi, on 18 October 2019 - 01:21 PM, said:

Wglądu nie - ale miliony osób mają wgląd w efekty działania RNG i mogą, stosując metodyczne podejście, zweryfikować najrozmaitsze teorie. Wyniki bitew są znane, więc efekt jakichkolwiek manipulacji będzie w nich widoczny, bo po prostu nie da się np. podbijać komuś sztucznie WR w taki sposób, żeby nie było tego widać. To po prostu niemożliwe. 

Niestety na podstawie dostępnych danych nie dałoby się zbadać akurat tej kwestii. Aby sprawdzić, czy słuszne jest twierdzenie, że na przykład "krótko po nabyciu czołgu bardziej sprzyja RNG" albo że "RNG trochę sprzyja bardzo słabym graczom", trzeba by mieć następujące dane:

do analizy celności:

- dokładne wartości losowego odchylenia od środka celownika każdego strzału konkretnym czołgiem

- informacja o procencie skupienia celownika dla każdego strzału powyżej

do analizy penetracji:

- dokładne wartości wylosowanej penetracji strzałów celnych konkretnym czołgiem (fakt przebicia jest nieistotny, liczy się wyłącznie wylosowana wartość penetracji)

Żadne z powyższych informacji nie są gromadzone. Tak więc kicha.

Gdyby mieć takie dane, to być może by wyszło, że na przykład marni gracze mają bardziej dzwonowaty bądź przesunięty przebieg krzywej Gaussa w RNG. A być może by nie wyszło. Rzecz w tym, że takich danych nie ma.

Edited by PanzerHamsterX, 18 October 2019 - 02:40 PM.

szuwax666 #40 Posted 18 October 2019 - 02:58 PM

Captain

• Player
  • 45943 battles
  • 2,278
  • [_CHS_] _CHS_
Kiedyś analizę średnich obrażeń na strzał zrobił też przemas87pl, który bardzo skrupulatnie zapisywał wszystkie strzały i wyszło na podstawie całkiem sporej próby, że średni dmg jest zgodny z parametrami podanymi dla danego działa i pocisku.

Also tagged with oszustwa

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users