Jump to content

Czemu Nowi Gracze są coraz słabsi

słabi gracze

• Please log in to reply
98 replies to this topic

_Lokii_ #1 Posted 16 October 2019 - 09:47 AM

Private

• Player
  • 377 battles
  • 4

Tak jak w temacie, czemu nowi gracze są coraz słabsi?

-nie potrafią grać ?, nie potrafią myśleć ?-nie patrzą na mapę ? 

Czemu grając cały czas nie nabywają umiejętności ani wiedzy na temat gry.  

Kiedyś na randomach większość graczy była pomarańczowo - żółta (skala XVM)

Teraz większość stanowi czerwień....co się dzieje z ludźmi i z tą grą że ludzie nie potrafią się jej nauczy? 

DeepackTheProphecy #2 Posted 16 October 2019 - 09:54 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 41442 battles
  • 3,416
  • [ROTTN] ROTTN

Do czego dążysz tym pytaniem? Po mojemu to dopiero się obudziłeś resetując konto czy tam zakładając nowe. Masz 200 bitew, więc sporo oscylujesz po paź tierach. Tam jest masa nowych i niedoświadczonych graczy. Podsumowując - taki temat założony przez starego gracza jest co najmniej niesmaczny. Zapomniał byk jak cielęciem był?

Tak dla potwierdzenia moich słów.

_Lokii_ #3 Posted 16 October 2019 - 10:08 AM

Private

• Player
  • 377 battles
  • 4

View PostDeepackTheProphecy, on 16 October 2019 - 09:54 AM, said:

Do czego dążysz tym pytaniem? Po mojemu to dopiero się obudziłeś resetując konto czy tam zakładając nowe. Masz 200 bitew, więc sporo oscylujesz po paź tierach. Tam jest masa nowych i niedoświadczonych graczy. Podsumowując - taki temat założony przez starego gracza jest co najmniej niesmaczny. Zapomniał byk jak cielęciem był?

Tak dla potwierdzenia moich słów.

No właśnie do tego o co pytam ? co się dzieje z tą gra że ludzie grają coraz słabiej,

moim zdaniem winy MM od WG ? i brak balansu na czołgach a ludzie nie potrafią się odnaleźć i nie wiedzą co mają robić, tyle że kiedyś też tak było ale ludzie wyciągali wnioski z bitw i się uczyli a teraz coś to nie działa 

P.s.

Po mojemu: 

mając tyle bitw powinieneś wiedzieć co oznacza nowe konto.

1. nie można resetować kont

2. program rekrutacyjny

DeepackTheProphecy #4 Posted 16 October 2019 - 10:13 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 41442 battles
  • 3,416
  • [ROTTN] ROTTN
Ponawiam pytanie, zapomniał byk jak cielęciem był?

failsafe_db #5 Posted 16 October 2019 - 11:06 AM

Captain

• Player
  • 19154 battles
  • 2,269
  • [_CHS_] _CHS_

a dysponuje ktoś wiarygodnym porównaniem nowych graczy sprzed ośmiu lat do nowych graczy teraz? Myślę, że gdyby uwzględnić ilość rerolli i multikont, to średnia "nowych" graczy byłaby teraz nawet wyższa. Standardem jest, ze np. widzę gościa z <100 bitew i ma np. 2 gwiazdki na lufie. Albo gościa na ósmym tierze z 400 bitew, który kończy z 3k dmg i 7 fragami. Dyskusja o tym, kto jest nowym graczem, a kto ma nowe konto to coś, od czego należałoby zacząć. Ale nawet jeśli to pominiemy, wydaje mi się, że nowi gracze są zawsze porównywalnie słabi, bo każdy potrzebuje czasu by wbić się w mechanikę, zrozumieć taktykę ect. A jak czasami pokazuje mi xvm, nie brakuje ludzi, którzy w 40-50k bitew nie przekroczyli progu poniżej przeciętności, więc samo granie to też za mało. 

Notabene ciekaw jestem czy 10 lat temu tak samo narzekano na noob teamy jak teraz.

AdanTeam #6 Posted 16 October 2019 - 11:11 AM

Warrant Officer

• Player
  • 37167 battles
  • 680
  • [_SOW_] _SOW_

Odpowiedź na pytanie postawione przez autora jest podana wprost tutaj:

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/724492-zmiana-klienta-docelowego-co-o-tym-sadzicie/page__pid__17285837#entry17285837

Chyzy_ #7 Posted 16 October 2019 - 12:41 PM

Major

• Player
  • 31240 battles
  • 2,832

ameby i inne przejawy bytności na randomach są jakby bardziej widoczne na normalnych tierach dzięki szybszemu dziś grindowi (premie x3 itp)

może o to chodzi?

maliniu #8 Posted 16 October 2019 - 01:03 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29073 battles
  • 824
  • [TKFUN] TKFUN

View Post_Lokii_, on 16 October 2019 - 09:47 AM, said:

Tak jak w temacie, czemu nowi gracze są coraz słabsi?

-nie potrafią grać ?, nie potrafią myśleć ?-nie patrzą na mapę ? 

Czemu grając cały czas nie nabywają umiejętności ani wiedzy na temat gry.  

Kiedyś na randomach większość graczy była pomarańczowo - żółta (skala XVM)

Teraz większość stanowi czerwień....co się dzieje z ludźmi i z tą grą że ludzie nie potrafią się jej nauczy? 

Nie masz pojęcia o WN8 i za bardzo uruchomiłeś wyobraźnie nie posiadając żadnych danych.

wornock_ #9 Posted 16 October 2019 - 01:36 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 44155 battles
  • 499

Kolor buraczany jest coraz czesciej spotykany - nawet na 10 tierach u osobnikow majacych po 10-20 tysiecy walk:) - zbyt szybki i latwy grind -bez ponoszenia konsekwencji.

maliniu #10 Posted 16 October 2019 - 01:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29073 battles
  • 824
  • [TKFUN] TKFUN

View Postwornock_, on 16 October 2019 - 01:36 PM, said:

Kolor buraczany jest coraz czesciej spotykany - nawet na 10 tierach u osobnikow majacych po 10-20 tysiecy walk:) - zbyt szybki i latwy grind -bez ponoszenia konsekwencji.

Częściej spotykany na 10 tierach, czy w ogóle częściej spotykany? Bo to trochę różnica jest.

_Lokii_ #11 Posted 16 October 2019 - 01:50 PM

Private

• Player
  • 377 battles
  • 4

View PostDeepackTheProphecy, on 16 October 2019 - 10:13 AM, said:

Ponawiam pytanie, zapomniał byk jak cielęciem był?

Każdy cielęciem był :) ….ale nie każdy nim został na stałe. a na randomach widzisz bardzo dużą ilość graczy.... "bardzo słabych" …. mających te WN8 w granicach 0-300 ale też sporo nowych graczy ma podobną WN8.

Na pewno jak zaczynałem była inna sytuacja nie było powszechnie dostępnej złotej amunicji przez co można było śmielej ciężkim czołgiem napierać na przeciwnika, a teraz nowy gracz boi się cokolwiek zrobić bo go zaraz złotem przeorają, i boją się gdziekolwiek ruszyć i potem bitwa wygląda tak a nie inaczej. 

Block Quote

ameby i inne przejawy bytności na randomach są jakby bardziej widoczne na normalnych tierach dzięki szybszemu dziś grindowi (premie x3 itp)

może o to chodzi?

Pewnie coś w tym jest.

Block Quote

Dzięki  AdanTeam  właśnie czytam ten wątek.

wornock_ #12 Posted 16 October 2019 - 02:42 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 44155 battles
  • 499

View Postmaliniu, on 16 October 2019 - 12:47 PM, said:

Częściej spotykany na 10 tierach, czy w ogóle częściej spotykany? Bo to trochę różnica jest.

wrzuc na wot life gracza mic25be - 90k walk 100 wn8 to skrajny przypadek ale mam srednio jednego lub 2 graczy koloru buraczanego na bitwe gdzie bitew maja po 15-20 k i nieprzekraczaja 300 wn8

Edited by wornock_, 16 October 2019 - 02:44 PM.

maliniu #13 Posted 16 October 2019 - 02:55 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29073 battles
  • 824
  • [TKFUN] TKFUN

View Postwornock_, on 16 October 2019 - 02:42 PM, said:

wrzuc na wot life gracza mic25be - 90k walk 100 wn8 to skrajny przypadek ale mam srednio jednego lub 2 graczy koloru buraczanego na bitwe gdzie bitew maja po 15-20 k i nieprzekraczaja 300 wn8

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

w ostatnie 30 dni spotkałeś 50.692 graczy. Rozumiem, że spokojnie zapamiętujesz rozkład z takiej próbki?

wornock_ #14 Posted 16 October 2019 - 03:00 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 44155 battles
  • 499

View Postmaliniu, on 16 October 2019 - 01:55 PM, said:

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

w ostatnie 30 dni spotkałeś 50.692 graczy. Rozumiem, że spokojnie zapamiętujesz rozkład z takiej próbki?

co to za wyliczenia ? bo sie troszke pogubilem w Twoim toku myslenia .- pisze chyba wyraznie ze srednio na bitwe mam 1-2 graczy koloru buraczanego i zeby nie bylo- gram glownie tiery 8-10.

_Lokii_ #15 Posted 16 October 2019 - 03:07 PM

Private

• Player
  • 377 battles
  • 4

Tu macie skrajny przypadek...,

[edytowano]

i niech mi ktoś powie że to jest żywa istota ??

A może bot ?

Temat można zamknąć bo podobny został otwarty 4 dni temu co zresztą wskazał AdanTeam

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/724492-zmiana-klienta-docelowego-co-o-tym-sadzicie/page__pid__17285837#entry17285837

Edited by peaceful_tankman, 17 October 2019 - 09:12 AM.
Zakaz piętnowania.

maliniu #16 Posted 16 October 2019 - 03:35 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29073 battles
  • 824
  • [TKFUN] TKFUN

View Postwornock_, on 16 October 2019 - 03:00 PM, said:

co to za wyliczenia ? bo sie troszke pogubilem w Twoim toku myslenia .- pisze chyba wyraznie ze srednio na bitwe mam 1-2 graczy koloru buraczanego i zeby nie bylo- gram glownie tiery 8-10.

To że nie jesteś w stanie określić, ile masz średnio czerwonych graczy na bitwę oraz czy drzewiej bywało lepiej, a wyliczania są jak najbardziej prawidłowe.

failsafe_db #17 Posted 16 October 2019 - 05:56 PM

Captain

• Player
  • 19154 battles
  • 2,269
  • [_CHS_] _CHS_

czy wy czasem nie przesadzacie? Bo czytam już o graczach mających 90k bitew którzy są uznawani za nowych graczy... eee...? A moim zdaniem to całkiem niezły przykład na to, że z każdego pokolenia graczy wyłowić możemy zarówno unicumów jak i totalnych leszczy. Sam hobbistycznie chętnie wyłapuję graczy mających np. 15k bitew na jednym czołgu, dmg rzędu 0,8 i np. wbity jeden pasek na lufie na piątym czy szóstym tierze. Ciężko mi to zrozumieć, ale raczej stawiam, że są to starsi gracze. Pytanie oczywiście jaką grupę graczy uznajmy za nowych? Z tego roku? Z zeszłego? Sprzed pięciu lat?

Notabene ciekawe jak trzeba strzelać aby nabić 5 punktów średniego dmg artą, która w sumie nawet przy kiepskim trafieniu zadaje kilkadziesiąt na strzał. Czyżby kolejny, który arty używa do taranowania?

16:59 Added after 3 minute

View Postmaliniu, on 16 October 2019 - 02:55 PM, said:

to też dobry argument. W logice istnieje pojęcie "błędu przeżywalności" - nie chce mi się wyjaśniać, google pomoże jak ktoś chce skumać, ale sprowadza się to do tego, że do analiz są przyjmowane niepełne dane bo np. nie ma dostępu do części danych, które mogłyby być kluczowe dla takiej analizy. Oryginalnie chodziło o bombowce - analizowano gdzie są trafiane najczęściej na podstawie maszyn, które wracały, stąd prosta droga do katastrofalnych wniosków. Myślę, że w WOT odpowiednikiem błędu przeżywalności jest branie pod uwagę bitew wkurzających a totalne niezauważanie tych spoko. Myślę, że w bitwie w której czerwony czy pomarańczowy zrobi umiarkowanie dobry wynik, taki na swoją miarę, czyli nawet spłaci hp lub będzie w okolicy, po prostu nikt na to nie zwróci uwagi. Ale już w bitwie, w której 2/3 teamu robi np. sumarycznie 1000 dmg na ósmym tierze - jak najbardziej.

Xonar1974 #18 Posted 16 October 2019 - 06:14 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1576 battles
  • 96
  • [BSP] BSP

View Post_Lokii_, on 16 October 2019 - 03:07 PM, said:

Tu macie skrajny przypadek...,

[edytowano]

i niech mi ktoś powie że to jest żywa istota ??

A może bot ?

Temat można zamknąć bo podobny został otwarty 4 dni temu co zresztą wskazał AdanTeam

Tak, niestety jest to żywa istota. Już dawno temu wstawiałem tego gościa w innym temacie. Grałem z nim w jednym zespole. Na wszystkich narzekał i nic nie trafiał swoim Hummelem. Po bitwie jeszcze się dziwił, że mam do niego żale.

A co do samego tematu. Coraz więcej jest graczy przypadkowych. Trochę pograją bez zagłębiania się w szczegóły i odchodzą, albo robią dłuższą przerwę. Temat-rzeka.

Millennium_Falcon_

klosiu_1 #19 Posted 16 October 2019 - 07:07 PM

Major General

• Player
  • 52073 battles
  • 5,674
  • [_CHS_] _CHS_

failsafe, jak ktoś botuje przez 88k bitew na 90k, to można go uznać za nowego gracza :trollface:.

Nowi i nieogarniający gracze są tacy sami jak dawniej. Problemem jest ich wędrówka w górę tierów. Jak zaczynałem, to piątki były pełnoprawnym tierem do grania. Później słabi gracze opanowali szóstki i siódemki, ale na 8-9-10 grało się jeszcze w miarę normalnie. W tej chwili WG błyskawicznie przerzuciło noobków na najwyższe tiery przez rezerwy i bonusy premium. Nie jest rzadkością napotkanie na dychach kogoś kto ma mniej niż 2k bitew i totalnie nie wie co się dookoła niego dzieje. Nie jest też rzadkością team na dychach, w którym mało kto robi więcej niż 1000 dmg. Dlatego jakość gry się diametralnie pogorszyła, po prostu nie ma już tieru gdzie by się dało zagrać na jakimś poziomie.

Oczywiście jest to na rękę wg, bo na wysokich tierach trzeba mieć więcej kasy, więc konto premium jest nieodzowne. Ale niekoniecznie jest to dobre dla gry. Nawet krowa, jak się ją za intensywnie doi, to się wykańcza :).

failsafe_db #20 Posted 16 October 2019 - 07:48 PM

Captain

• Player
  • 19154 battles
  • 2,269
  • [_CHS_] _CHS_

View Postklosiu_1, on 16 October 2019 - 07:07 PM, said:

failsafe, jak ktoś botuje przez 88k bitew na 90k, to można go uznać za nowego gracza :trollface:.

Nowi i nieogarniający gracze są tacy sami jak dawniej. Problemem jest ich wędrówka w górę tierów. Jak zaczynałem, to piątki były pełnoprawnym tierem do grania. Później słabi gracze opanowali szóstki i siódemki, ale na 8-9-10 grało się jeszcze w miarę normalnie. W tej chwili WG błyskawicznie przerzuciło noobków na najwyższe tiery przez rezerwy i bonusy premium. Nie jest rzadkością napotkanie na dychach kogoś kto ma mniej niż 2k bitew i totalnie nie wie co się dookoła niego dzieje. Nie jest też rzadkością team na dychach, w którym mało kto robi więcej niż 1000 dmg. Dlatego jakość gry się diametralnie pogorszyła, po prostu nie ma już tieru gdzie by się dało zagrać na jakimś poziomie.

Oczywiście jest to na rękę wg, bo na wysokich tierach trzeba mieć więcej kasy, więc konto premium jest nieodzowne. Ale niekoniecznie jest to dobre dla gry. Nawet krowa, jak się ją za intensywnie doi, to się wykańcza :).

myślę że ogromnym problemem jest przepaść pomiędzy wygami z dziesięcioletnim doświadczeniem a graczami nowymi i względnie nowymi, bo to po prostu inne światy. Pograsz z giggsiorem to będzie klął na czym świat stoi, że kiepska bitwa, że ludzie nie myślą, że źle jadą, nie korzystają z sytuacji ect a i tak gość natrzepie 5k damaszku - na lichej bitwie, co dla mnie wymaga już bardzo, bardzo dobrej dyspozycyjności... zresztą... po prawdzie 5k to jeszcze chyba nie zaliczyłem nigdy ;-P. Nowy gracz odbije się bo zrobienie na ósmym czy dziewiątym tierze takiego wyniku będzie dla niego jak przepłynięcie wpław oceanu. Samo czytanie mapy... ech, długo by gadać. Ale oczywiście błędem jest takie uproszczenie ścieżki, że po kilku tysiącach bitew można mieć garaż dych. Ja ze swoimi prawie 19k nie czuję się na siłach na dychy, ale mnie raczej nie bawi bycie ruchomym celem. I do tego się wiele rzeczy faktycznie sprawdza. jak ktoś napisał: niektórym nie przeszkadza że przez kilkadziesiąt tysięcy bitew robią za tło i dawców hp. Niezrozumiałe. Nie rozumiem jak wytrzymuje to ich psycha - sam jestem prawie czterdziestolatkiem i mam "twarde" życie, nie nolajfie, nie rzucam się na główkę w gry - to dla mnie rozrywka. Ale wystarczą dwa dni, w których nie mogę ugrać swojego i zaczynam się ciskać jak głupi - to za mną chodzi i mnie wkurza. Aby przejść nad tym do porzadku dziennego na 50k bitew... nie rozumiem, nie wiem jak, nie ogarniam. Może nawet szanuję, ale to w kategoriach zen... a WOT nie jest na robienie zen ;-P

Chciałem jednak przypomnieć, że kiedyś WG wprowadziło rozdzielenie nowych graczy od starych, w sensie że nie można było trafić na greenhornów na randomie, bo ci grali przez ileś bitew w swoim sosie. Zastanawiam się czy to nadal funkcjonuje, bo xvm pokazuje czasami skrajnie niskie ilości bitew... Możliwe, że rozwiązaniem jest jakieś płynne rozdzielenie grup, ale nie wiem czy to bezwzględnie dobry pomysł. 

Also tagged with słabi gracze

2 user(s) are reading this topic

2 members, 0 guests, 0 anonymous users

wornock_, Portos12345