Jump to content

[Sandbox] Yüksek Patlayıcılı Mermilerin Revizyonu: Teste Katılın!

• Please log in to reply
67 replies to this topic

Tyhoun #61 Posted 23 October 2019 - 10:44 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 21991 battles
  • 361

En son güncelleme ile daha iyi oldu gibi geldi , Kv 2 ile oynadım . İstikrarlı bir şekilde 500 üstü hasarları atabildim , +1 ve +2 tanklara karşı örneğin KV 3 taretinden vurmama rağmen yüksek patlayıcı mermi ile üst üste 500 üstü hasar verdim , ardından Centurion Mk.1 aynı şekilde taretinden vurmama rağmen 631 hasar attığımı gördüm ve bunu her atışta yapıyordu . ( Buda bana ciddi anlamda çok güçlü bir his verdi birden , tamam Kv 2 oynuyoruz normalde böyle bir hasar kağıt zırhlılara atılır bunlar gibi zırhlı olan ve benden yüksek seviyelere her zaman değildi özellikle önü bana çevrili tareti bana dönük olmasına rağmen bu durumu göz önünde tutunca bu düşünce aklımın bir kenarında ayrı dursun). Parametreler daha iyi oldu gibi yalnız daha düşük kalibre topların yüksek patlayıcıları bazen hasar vermeyebiliyor bana mı öyle denk geldi bilmiyorum tam olarak mermi nereye gitti bilmiyorum belki namluyu vurmuş olabilirim hedef uzaktaydı . Yüksek patlayıcılar öldürmekten çok canını ciddi acıtacak kıvamda olmuş , herkes FV4005 dahil yüksek patlayıcıya alışık olduğu için vurmuyor diyor ama zırh delici kullandıklarında merminin daha hızlı gittiğini ve her türlü durumda hasar attığını anlayınca daha sevebilir durumu , yalnız hasarlar çok yükseldi çok kısa sürede seviye 6 ve üstü tüm tanklarda 2000 ve üstü hasara gelebiliyorsun , eğer bu durum oyuna gelirse tekrar zırhlanma yarışına girmeyiz umarım , ayrıca Type 5 gibi tankların kendisi oyunu bozan aşırı zırhlı tanklar topuda bir zahmet artık her ihtimalde çok yüksek hasarlarda atamasın , tabi bir çoğunuz sevmiyor bazı oyun türlerine illa size kabak gibi ulu orta çıkıp ciddi hasar almadan 600 hasar verebilen tanklar daha işinize geliyor gördüğüm kadarıyla , ne zaman biri type 5 öldü yazıyorsa ilk aklıma gelen cümle bu oluyor , haksız mıyım pek sanmıyorum .

AMX 30 b bu hasar atışından çok 390 vuruyor 6 sn de şimdi burada olmadığı için göremiyoruz ama hayal gücümü kullandığımda 450 hasara ve 268 delişe çıktığını düşününce :ohmy: :P geriside sizin hayal gücünüze kalmış . 

Obj 430U hiç yazmıyorum ... onların bu testte özellikle konmadığı gibi bir his var . Bir öncekinde var mıydı o teste girememiştim . Daha saymadığım Tvp  ve Progettolar gibi gibi ... Hayırlısı .

Not: Hasarlar çok yüksek hata affetmez durumuna geliyoruz , T57 , Kranvagan aman aman yakaladığını neyse :D kısaca garaja gönderir diyelim .

( IS3 A , Defender , T27 , Action x , Chimera vs hasarları ve delişleri artacak değil mi :teethhappy: Özellikle Defender 500 vurup 250 'e yaklaşınca delişi seviye 8 tankları belli oldu , seviye 8 üstünü kaldırın oyundan daha iyi . Benim tanklarım belli oldu seviye 8 Ağır tank Defender ve Action X , Orta tank Chimera , T27 .  

Düşündükçe dehşet veriyor tanklar saydıkça daha çok geliyor aklıma ....:hiding:

Edited by Tyhoun, 23 October 2019 - 11:23 AM.

vuque #62 Posted 23 October 2019 - 02:34 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 18940 battles
  • 3,824
  • [6-45] 6-45

Geçtiğimiz hafta sonunda yeni mekanikleri test ettik, istatistikler topladık ve analiz ettik. Testler, hasar verme mekaniğinin teknik sorunlar olmadan doğru çalıştığını göstermiştir. Şimdi YP mermilerinin verimliliğini kademeli olarak yeniden yapılandırabiliriz.

YP araçlarına ne olacak?

Testin başlamasından bu yana en çok tartışılan noktalardan biri, oyunlarını YP mermileri kullanmaya dayandıran araçların geleceği idi. Örneğin, KV-2, FV4005 Stage II, Japon ağır tankları, bazı Premium araçlar vb.

Geri bildiriminizi dinliyoruz ve bu tür araçlar için oynanışın tam olarak yeniden yapılandırılmasına çok dikkat edeceğiz. Bununla birlikte, mevcut test YP mermi mekaniğindeki sistem ölçeğindeki değişiklikleri belirli araçları yeniden yapılandırmadan kontrol edecektir. Testin bu aşamasını bitirdikten ve ortak bir sonuca vardıktan sonra belirli araçları ayrı ayrı ayarlamaya başlayacağız.

Ek olarak, Sandbox'ın aşağıdaki yinelemelerinde HESH mermilerinde değişiklikler yapacağız.

Güncellemenin yayınlanmasıyla ne değişecek?

Perşembe gününden bugüne test edilen özellikler, YP mermilerinin minimum verimini temsil ediyor. Daha sonra, savaşta optimum verimlilik ve kullanım sıklığı arayışında adım adım yeniden yapılandırmalarına devam edeceğiz. Bu güncellemede:

- Tüm YP mermilerinde atış başına verilen hasarı% 75 arttırılacak. Bu, hem düşük hem de büyük kalibreli tüm YP mermilerin kullanım verimliliğini ve sıklığını etkileyecektir.

- Patlama yarıçapındaki hasar düşüşü düzeltilecek. Sıçrama mesafesi 0.1 ila 0.5 arasında değişecektir. Hasarın merkezden kenara azalmasını da daha doğrusal hale getireceğiz. Bu değişiklik, harici bir modüle isabet ettirmeniz durumunda hasar vermenizi sağlayacaktır.

- Bir aracın modüllerinde kritik vuruş olasılığı arttırılacak.

- Dahili bir modüle 45 ila 60 derece açı ile çarptığında zırh şarapnel yayılma açısını arttırılacak.

- Şok dalgası mekaniği daha fazla hasar verecek şekilde yeniden yapılandırılacak. Bu, hafif zırhlı araçlarda en belirgin olacaktır.

- Güncelleme 1.5'te (Sandbox'ın teknik kesimi) bu değere sahip bazı YP mermilerin atış başına hasardaki sapma düzeltilecek.

Bu değişiklikler YP mermilerin yeni rollerinde alaka düzeyini arttırmalı ve testin ilk tekrarına göre kritik hasarlı modüllerin sayısını arttırmalıdır.

Bu değişikliklerin hiçbiri nihai test sonuçları değildir ve YP mermilerini yeniden yapılandırmaya devam edeceğiz. Şimdilik bu değişiklikler ile savaşta bu mermilerin kullanım sıklığının ve istatistiklerinin nasıl etkileyeceğini görmek ve verileri testin ilk aşamasının sonuçlarıyla karşılaştırmak istiyoruz.

Daha sonra, adım adım, YP mermi verimliliği ile savaşta kullanım sıklığı arasında en uygun dengeyi sağlamaya çalışacağız.

Ardından, toplulukta aktif olarak tartışılanlar da dahil olmak üzere araçları bireysel olarak yeniden yapılandırmaya başlayacağız.

floydian686 #63 Posted 23 October 2019 - 03:19 PM

Private

• Player
  • 12231 battles
  • 38
  • [AYRSZ] AYRSZ
Yahu hanginiz wg'nin patronunun çocuğuna he mermiyle tek attı çıksın ortaya. Hiç yapılır mı oğlum ona özel 430u'suna:child:  böyle şeyler. cık cık cık :facepalm:

Edited by floydian686, 23 October 2019 - 03:20 PM.

RoodleTank #64 Posted 23 October 2019 - 07:02 PM

Private

• Player
  • 28671 battles
  • 33

View Postvuque, on 23 October 2019 - 02:34 PM, said:

Geçtiğimiz hafta sonunda yeni mekanikleri test ettik, istatistikler topladık ve analiz ettik. Testler, hasar verme mekaniğinin teknik sorunlar olmadan doğru çalıştığını göstermiştir. Şimdi YP mermilerinin verimliliğini kademeli olarak yeniden yapılandırabiliriz.

YP araçlarına ne olacak?

Testin başlamasından bu yana en çok tartışılan noktalardan biri, oyunlarını YP mermileri kullanmaya dayandıran araçların geleceği idi. Örneğin, KV-2, FV4005 Stage II, Japon ağır tankları, bazı Premium araçlar vb.

Geri bildiriminizi dinliyoruz ve bu tür araçlar için oynanışın tam olarak yeniden yapılandırılmasına çok dikkat edeceğiz. Bununla birlikte, mevcut test YP mermi mekaniğindeki sistem ölçeğindeki değişiklikleri belirli araçları yeniden yapılandırmadan kontrol edecektir. Testin bu aşamasını bitirdikten ve ortak bir sonuca vardıktan sonra belirli araçları ayrı ayrı ayarlamaya başlayacağız.

Ek olarak, Sandbox'ın aşağıdaki yinelemelerinde HESH mermilerinde değişiklikler yapacağız.

Güncellemenin yayınlanmasıyla ne değişecek?

Perşembe gününden bugüne test edilen özellikler, YP mermilerinin minimum verimini temsil ediyor. Daha sonra, savaşta optimum verimlilik ve kullanım sıklığı arayışında adım adım yeniden yapılandırmalarına devam edeceğiz. Bu güncellemede:

- Tüm YP mermilerinde atış başına verilen hasarı% 75 arttırılacak. Bu, hem düşük hem de büyük kalibreli tüm YP mermilerin kullanım verimliliğini ve sıklığını etkileyecektir.

- Patlama yarıçapındaki hasar düşüşü düzeltilecek. Sıçrama mesafesi 0.1 ila 0.5 arasında değişecektir. Hasarın merkezden kenara azalmasını da daha doğrusal hale getireceğiz. Bu değişiklik, harici bir modüle isabet ettirmeniz durumunda hasar vermenizi sağlayacaktır.

- Bir aracın modüllerinde kritik vuruş olasılığı arttırılacak.

- Dahili bir modüle 45 ila 60 derece açı ile çarptığında zırh şarapnel yayılma açısını arttırılacak.

- Şok dalgası mekaniği daha fazla hasar verecek şekilde yeniden yapılandırılacak. Bu, hafif zırhlı araçlarda en belirgin olacaktır.

- Güncelleme 1.5'te (Sandbox'ın teknik kesimi) bu değere sahip bazı YP mermilerin atış başına hasardaki sapma düzeltilecek.

Bu değişiklikler YP mermilerin yeni rollerinde alaka düzeyini arttırmalı ve testin ilk tekrarına göre kritik hasarlı modüllerin sayısını arttırmalıdır.

Bu değişikliklerin hiçbiri nihai test sonuçları değildir ve YP mermilerini yeniden yapılandırmaya devam edeceğiz. Şimdilik bu değişiklikler ile savaşta bu mermilerin kullanım sıklığının ve istatistiklerinin nasıl etkileyeceğini görmek ve verileri testin ilk aşamasının sonuçlarıyla karşılaştırmak istiyoruz.

Daha sonra, adım adım, YP mermi verimliliği ile savaşta kullanım sıklığı arasında en uygun dengeyi sağlamaya çalışacağız.

Ardından, toplulukta aktif olarak tartışılanlar da dahil olmak üzere araçları bireysel olarak yeniden yapılandırmaya başlayacağız.

YP topa sahip en önemlilerden biri T49 ve Sheridan. Bunların topu 300 vuracaksa eğer o araçların hiç bir anlamı kalmadı. Hadi t49 hem trol hem spotcudur, Peki ya X seviye Sheridan ? bitirdiniz aracı. Bu araçların zevki zaten bu toplarında. Madem düşecekse 300 küsür vuracaksa o halde 1 ila 1.5 arası aim ve 6 saniye dolum süresi olması gerekiyor. 18 saniye reload bekle 4 saniye de nişan bekle ki (denk getirebilirsen) 300 hasar veresin. edited

Edited by 11poseidon11, 24 October 2019 - 06:15 PM.
Bu post moderasyon ekibi tarafindan, uygunsuz ifadeler içermesi sebebi ile degistirilmistir.

innocenT_deviL #65 Posted 23 October 2019 - 08:54 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 32896 battles
  • 3,004

View PostRoodleTank, on 23 October 2019 - 09:02 PM, said:

YP topa sahip en önemlilerden biri T49 ve Sheridan. Bunların topu 300 vuracaksa eğer o araçların hiç bir anlamı kalmadı. Hadi t49 hem trol hem spotcudur, Peki ya X seviye Sheridan ? bitirdiniz aracı. Bu araçların zevki zaten bu toplarında. Madem düşecekse 300 küsür vuracaksa o halde 1 ila 1.5 arası aim ve 6 saniye dolum süresi olması gerekiyor. 18 saniye reload bekle 4 saniye de nişan bekle ki (denk getirebilirsen) 300 hasar veresin. edited

Onlar zaten tekerlekliler çıktıktan sonra bitmedi mi? Artık o toplarla 300 vursalar ne olur 900 vursalar ne olur... Ezkaza tekerlekliyi vursan bile %90 tekerleklerine denk gelecek gene full hasar çakamayacaksın. O yüzden bu zamanda hala T49 falan oynayanları daha doğrusu oynayabilenleri hayranlıkla izliyorum.

Edited by 11poseidon11, 24 October 2019 - 06:16 PM.

l3oomerangg #66 Posted 23 October 2019 - 09:07 PM

Lieutenant

• Player
  • 41941 battles
  • 1,966
  • [FATIH] FATIH

View Postvuque, on 23 October 2019 - 04:34 PM, said:

Spoiler

Peki bu kadar köklü değişiklikleri yaptıktan sonra, özellikle size göre çöp olmayacak ama kullanıcıya göre zevki kalmayıp çöp olacak tanklar için ve hatta tüm tanklar için, tankı normal fiyatı üzerinden satma ve o tanka harcanan bütün deneyimlerin serbest deneyim olarak geri verilmesi gibi bir düzenlemeniz olacak mı ? Yoksa bütün bu oyun dinamiklerini değiştirip, ondan sonra daha önce yaptığınız gibi biz yaptık oldu deyip, ne haliniz varsa görün havası mı çalacaksınız ?

vuque #67 Posted 25 October 2019 - 10:03 AM

Community Manager

• WG Staff
  • 18940 battles
  • 3,824
  • [6-45] 6-45

25 Ekim'de, Sandbox sunucusunda küçük bir güncelleme daha yayınlanacak.
Geçtiğimiz dönemde, farklı kabiliyetlere sahip YP mermileri için mümkün olan en yüksek değerden en düşük değere kadar istatistiksel verileri topladık. Bugün, önceki Sandbox versiyonları değerlerine kıyasla, ortalama YP mermi ayarları değerlerinin güncellenmiş mekaniğini test edeceğimiz micropatch yayınlanacak.

Bugün ne yayınlanacak?
Bugün, güncellenmiş hasar mekanizma ayarları ile YP mermilerin atış değeri başına daha az hasar ile test etmeye devam edeceğiz. İşte ne değişecek:

1. İlk versiyonun ardından, hasarı % 75 arttırdık. Bu tür ayarlara sahip YP mermileri aşırı verimlilik göstermiştir. Bu nedenle, yeni değerleri ilk versiyonla karşılaştırırken, mevcut versiyonda atış başına hasar değeri% 40 oranında artmıştır.
2. Zırhtaki sıçrama hasarı, ikinci test versiyonuna kıyasla yaklaşık% 20 oranında azaltılacaktır.
3. Zırhın parçalanmasından kaynaklanan hasar azaltılacaktır. Mevcut versiyonda, bu hasar yaklaşık% 30–35 oranında azaltılacaktır.
4. Patlama yarıçapı içindeki hasar azaltılacaktır. Mevcut versiyonda, sıçramanın kenarındaki hasar değeri 0,2 (ilk versiyonda 0,1 ve ikinci versiyonda 0,5 idi) olacaktır. Ek olarak, hasar düşmesinin mesafeden patlamaya olan bağımlılığı değişecektir - hasar düşüşü, yeni aşırı değere göre daha eşit olacaktır.
5. Saf istatistiksel verilerin toplanmasını sağlamak için ABD hafif tankları ve Japon ağır tankları için geliştirilmiş YP mermilerini kaldıracağız. BU BİR DENGE AYARLAMASI DEĞİLDİR ve bu tür mermileri sonsuza dek kaldırmaya çalışmıyoruz: testlerde standart YP mermilerinin etkinliğini ilk etapta ayarlıyoruz. Ancak o zaman, ayarlarına göre, geliştirilmiş YP mermilerini değiştirmeyi planlıyoruz. Test sırasında, bu araçların geliştirilmiş YP mermileri aşırı sık kullanıldı; Bu mermiler hakkındaki verileri topladık ve saf veri toplamaya ulaşmak için yalnızca standart YP mermileri bıraktık.

Niçin atış başına verilen hasarı değiştiriyoruz? YP mermilerinin yol açtığı en uygun hasar oranını, savaşlarda durumsal kullanımdaki etkinliğini ve savaşlarda kullanımının boyutunu aramaya devam ediyoruz. İlk testlerde YP mermileri düşük verimde kullandık ve ikinci testte YP mermileri oldukça yüksek verimde kullandık. Bu onların savaşlarda kayda değer bir şekilde kullanılmalarına neden oldu. Ve ikinci test versiyonu sırasında YP mermilerinin aşırı verimlilik gösterdiğini düşünüyoruz: Bunun eşik değer olduğunu düşünüyoruz ve daha yüksek değerleri test etmeyeceğiz.
Şu anda, önceki versiyonlara dayanan orta nokta çözümü üzerinde çalışıyoruz.

Hasar verme mekaniğindeki değişikliklerden ne haber? Atış başına hasarın azaltılması ile aynı şekilde çalışan, mekanik bir nokta atışı değişimi temsil eder: Farklı zırhlı araçlar için YP mermilerin hasara neden olmasını düzenledik. Sıçrama hasarındaki değişiklikler tüm araçları etkileyecektir, ancak zayıf zırhı olan araçlarda daha belirgin olarak fark edilecektir. Zırh kaplamasına hasar verilmesine neden olan mekanik de tüm araçlara uygulanacak, ancak orta ve ağır zırhlı araçlarda en güçlü etkiye sahip olacaktır. Mermi patlama yarıçapı içindeki hasar dağılımındaki değişiklikler - yeni ayarın tanıtılmasıyla, dış modüller mermi patlama noktasına daha yakın bölgelerde hasar görecektir. Bu, kuleye ateş ederken paletlerin zarar görmesine neden olan durum sayısını azaltacaktır.

Test sırasında ne öğrendik? Geri bildiriminiz ve istatistiksel veriler sayesinde, mekaniğin teknik sorunlar olmadan çalıştığından emin olduk: birkaç hata tespit edildi ve düzeltildi.
Şimdi, bir YO mermisi ile ateş etmenin sonucu daha öngörülebilir hale geldi ve araçların hassas noktalarına ateş edilmesi öngörülebilir bir sonuçlar vermektedir. Yani Oyuncular belirli bir noktaya ateş ederken yaklaşık olarak olassı hasar miktarını tahmin edebilmektedirler ve bu hasar miktarı bir aracın savunmasız bir noktasına ateş edilirken tahmin edilebileceği gibi daha yüksek olacaktır. Bu, YP mermi ayarları için doğru değerleri bulmamız gerektiği anlamına gelir.

Ek olarak, geri bildiriminiz, belirli bir oyun stili nedeniyle YP mermileri kullanmaya dayanan bir kısım araçların oyuncular için önemli olduğunu gösterdi. Ve bu geri bildirimi, bu tür araçlarda ayrı ve bireysel değişikliklerin geliştirilmesi sürecinde dikkate alıyoruz.

Sıradaki ne? Tüm oyunculara Sandbox testine katılmaya devam etmelerini veya daha katılmadılarsa, katılmalarını öneriyoruz. Yakın gelecekte, istatistiksel verileri toplamaya devam edeceğiz ve YP mermi ayarlarında ve hasara neden olan mekanik aksamda ilave değişiklikler yapacağız. Her değişiklik YP mermi ayarlarını son değerlerine yaklaştıracaktır. Sonuç olarak, YP mermilerinin oynanışı yavaş yavaş canlı sunucularda beklediklerimize daha yakın hale gelecektir. Bunlar, oyuncuların geri bildirimleri içerisinde özellikle ilgimizi çeken kısımlardır.
Verileri ve değişiklikler hakkındaki görüşlerinizi toplayarak, hedefimize doğru bir sonraki adımı atayacağız - YP mermi mekaniğinin yeniden çalışılmasının tamamlanması. Ve geri bildiriminiz gelecekteki değişiklikler konusunda karar vermenin kilit yönlerini içerisinde barındırmaktadır.

Spartiat777 #68 Posted 25 October 2019 - 11:15 AM

Major

• Player
  • 44204 battles
  • 2,515

DERP toplarıyla çok sevdiğim Hetzer, M4A1 Sherman, Sherman III, KV-1, KV-1S, O-I, KV-2, Pz IVH, M2 Medium, T3 HMC, Sav M/43, Cruiser II, SU-85 gibilerinin garajımda durmaya devam etmesi bu testin sonuçlarına bağlı. FV'leri de katarsak 15, KMT'leri de katarsak 23 tankımın geleceğini ilgilendiriyor. 

O yüzden elinizin ayarı olsun. Ne bu tankların işe yaramaz hale gelmesini isterim ne de aşırı verimli diye herkesin DERP oynamasını. İlk iki deneme bu uçlardaydı, bu seferkini görelim bakalım.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users