Jump to content

Vznik Československa: Získejte tank Škoda T 27

• Please log in to reply
25 replies to this topic

Community #1 Posted 25 October 2019 - 06:00 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 33,148
Pořiďte si tohoto československého bojovníka.

Úplný text položky novinek

svejk2019 #2 Posted 25 October 2019 - 06:11 AM

Private

• Player
  • 392 battles
  • 41
Tank nemám, ale udělal jsem si obrázek, když skončily mise na maskováni Jana Žižky na tento tank, z publiku úplně vymizel a objevuje se sporadicky. Prostě Škoda T50 to není... 

Edited by svejk2019, 25 October 2019 - 06:13 AM.

Bynk_hero #3 Posted 25 October 2019 - 06:29 AM

Lieutenant

• Player
  • 25508 battles
  • 1,730
  • [VACZ] VACZ
A bijte je a bijte je a bijte! :D

elantra2001 #4 Posted 25 October 2019 - 06:51 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 56214 battles
  • 430
  • [WRT] WRT

View Postsvejk2019, on 25 October 2019 - 05:11 AM, said:

Tank nemám, ale udělal jsem si obrázek, když skončily mise na maskováni Jana Žižky na tento tank, z publiku úplně vymizel a objevuje se sporadicky. Prostě Škoda T50 to není... 

Taky bych řekl.:teethhappy: A špageta je za mě daleko lepší...pokud bych chtěl zásobníkovou střední osmu.

Standartní pene je dostatečná+-, ale na goldu je to výsměch...

Edited by elantra2001, 25 October 2019 - 06:55 AM.

stuck_ #5 Posted 25 October 2019 - 07:49 AM

Corporal

• Player
  • 10270 battles
  • 117
  • [KHIL] KHIL
To koncern degradoval tuto Škodu na Dacii. :trollface:

Koggli #6 Posted 25 October 2019 - 08:01 AM

Colonel

• Player
  • 12937 battles
  • 3,560
  • [NGBP] NGBP
Děkuji, ale nemám zájem. Mám špageťáka který se mi zdá lepší a nejezdím ho už prakticky vůbec jakož i některé další zakoupené premiáky. Jen si prostě postávají v garáži kde se na ně práší, prší a sněží.

filius_satanae #7 Posted 25 October 2019 - 08:39 AM

Lance-corporal

• Player
  • 23273 battles
  • 53
  • [11DD] 11DD

View Poststuck_, on 25 October 2019 - 07:49 AM, said:

To koncern degradoval tuto Škodu na Dacii. :trollface:

Ne,je to trabant. A to ještě máte štěstí, že jdu okolo.:D

Will_Scarlett #8 Posted 25 October 2019 - 09:43 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 32010 battles
  • 394

View Postmarysjar63, on 25 October 2019 - 08:39 AM, said:

Ne,je to trabant. A to ještě máte štěstí, že jdu okolo.:D

Není tak špatnej, je horší, ale jen o malinko :teethhappy:.

Ale vážně. S tímhle tankem se toho  nedá moc nadělat. Stejná strategie jako u Škody T50, jen dotažená na úplný extrém. Do půlky bitvy dělat že neexistuju a podle možnosti škodit kde se dá. Od půlky dorážet slabší kusy a počítat s tím, že jedna ze zásobníku vždycky selže. Když už tradovat tak od druhé půlky bitvy ( otázkou je kdy ta druhá půlka nastane a jak rychle nastane a to je o skilu ) jen s tím, že za jednu co koupím dám dvě a pošlu toho lumpíka do garáže.Snažit se neumřít co nejdéle. Reload klipu je trochu horší, než u Škody T50, vyžaduje to promyšlenější management přebíjení. Suma sumárum. Tank je pro zkušenější a trpělivější hráče ne pro akční lamky jako já. Otázkou zůstává k čemu takovému hráči ten tank je, když obvykle už má mnohem lepší Škodu T50. Jednou za čas for fun. Lamky si ho pořídí, zjistí, že to není Progetto a už ho nikdy nevytáhnou z garáže.

Edited by Will_Scarlett, 25 October 2019 - 09:44 AM.

BrdiCZ #9 Posted 25 October 2019 - 10:53 AM

Corporal

• Player
  • 28726 battles
  • 180
  • [RA-CZ] RA-CZ
ale zasmál jsem se božímu dopuštění jako od Žižky :teethhappy:

Jmeno1 #10 Posted 25 October 2019 - 12:19 PM

Field Marshal

• Player
  • 50889 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_
Nevím proč, ale Progetto je pro mne na posledním místě z těch zásobníků na tieru VIII. Z nějakého důvodu se mi nejlépe hraje s Lorrkou a pak právě se Škodovkou. Škodovka je pro mne velmi dobrý, výdělečný tank, goldy skoro nepoužívám, mobilita je dostatečná. Progetto de facto není čistý zásobník a možná právě proto s ním hraju blbě. Za sebe Škodovku klidně doporučím, zlášť pokud někdo chce CS větev expit. Určitě je násobně lepší než Škoda T 40.

rebus2014 #11 Posted 25 October 2019 - 01:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19031 battles
  • 89
Mám a jezdím s ním. Protože jsem si ho pořídil poté, co prošel všeobecným odsouzením, nebyl jsem zklamán. Dá se s ním zahrát slušně, pokud na něm budete vozit žrádlo. Bez žrádla je to opravdu podprůměr. Takže nemohu doporučit těm, co chtějí hodně vydělávat (žrádlo je drahé;), ale zábava s tím tankem celkem je. V ničem bohužel nevyniká, takže záleží spíše na subjektivním pocitu hráče.

mjor #12 Posted 25 October 2019 - 02:44 PM

Private

• Player
  • 19097 battles
  • 12
Zdravim, je smutne ze me nejvice laka z teto vetve IX .... a to mam docela dost prem .... :arta:

anonym_yLDDCwlElicd #13 Posted 25 October 2019 - 04:43 PM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 85

Asi jsem byl naivní, když jsem myslel, že Škodovku bylo možné získat jen v průběhu eventu.

Co se samotného vozidla týče a hráčů, co s ním nemají zkušenosti a váhají, zda-li si ho pořídit,

mohu říci, že vozidlo je v dostatečném až uspokojivém stavu.
Pár bitev už mám za něj nahráno a nemohu si stěžovat. Co jsem četl zpětnou vazbu od herní komunity, hráči s ním mají velký problém a nemají ve většině případech ani tušení, jak tohle vozidlo hrát. Asi nejvtipnější poznámky mi přijdou ty, kde si hráči stěžují na to, že se za tuhle Škodovku nedá snipovat... Well, hoši, překvápko... Je to střední vozidlo upravené pro boj na střední a krátkou vzdálenost... A tady se právě ukazuje ta vyváženost a konečně i vlastnosti, které tomu i odpovídají. Není to přeplácanost jako tomu je u Progetta například...

Pokud bych měl vozidlo malinko detailněji popsat co od něj můžete očekávat, pokusím se vozidlo popsat do několika jednoduchých bodů.

Mobilita
- Co se týče mobility celkově, je na tom dostatečně, je to zlatý střed. Jsou vozidla, která mají vyšší maximálku a o něco rychleji jí dosáhnou, ale jsou naopak vozidla, která jsou pomalejší a jejich motor zkrátka není tak výkonný jako u Škodovky (bavíme se o středních vozidlech).
- Osobně nemám s mobilitou nejmenší problém. Vede si skvěle na nejrůznějším terénu i na bojišti. A že nemá maximálku 60 km/hod. ? No a co? S tímhle vozidlem takovou rychlost ani nepotřebujete. Když víte kam jezdit, než dorazíte na Vaši oblíbenou pozici, máte dávno přebito. Než se dopravíte na pozici č.2, máte přebito... Všechno to krásně zapadá do sebe.
- Stejně tak rychlost otáčení jak věže, tak korby je uspokojivá.

Palebná síla a chování děla
- Co se palebné síly týče, v jistých ohledech je opět zlatým středem.
Jsou vozidla, co mají vyšší průbojnost a jsou vozidla, co mají nižší průbojnost. Se Škodovkou musíte mířit, ale je možné to uhrát z 90% se základní munici, pokud se bavíme ve hrách čistě na úrovni VIII.
Poškození na výstřel je optimální a zhruba stejné jako u většiny střeďáků. 
DPM není jeho nejsilnější stránkou, ale není ani nejhorší.
- V čem se ukazují jeho přednosti je i právě chování děla, které já považuji za naprosto uspokojivé, až excelentní.
Jako klasický Čechoslovák má i Škodovka skvělý čas přebíjení nejen celého zásobníku, ale i čas mezi jednotlivými granáty. Škodovka tak patří co se rychlosti přebíjení týče (mezi automaty u střeďáků) mezi absolutní elitu a to je dobře. Protože to je právě to, čím se Čechoslováci ve WoTKu vyznačují.
Stejně tak je tomu rychlost zaměření, která Vám možná i vykouzlí úsměv na tváři. Zde musím ovšem upozornit na jeden můj poznatek a zároveň radu pro Vás. Pokud střílíte na střední vzdálenost nebo vyšší, po výstřelu si počkejte chvilinku, nemusíte úplně doměřovat (téměř nikdy nemusím úplně doměřovat, protože ta přesnost je prostě dostačující u Škodovky), ale přeci jen doporučuji tam dělat časové mezery mezi jednotlivými granáty a nevypálit celý zásobník hned najednou (pokud se bavíme o střední vzdálenosti). Věřte mi, když Vám řeknu, že toho nebudete litovat. Získáte tím nejen větší šanci na zásah, ale tedy i poroste vaše průměrná přesnost, poškození a staty celkově. Nicméně tohle je pouze má rada a můj poznatek, sami si můžete vyzkoušet co je lepší, zda-li zásobník na střední vzdálenost vystřílet okamžitě, nebo si momentík počkat.

Odolnost
- Tohle navazuje na její mobilitu víc, než si možná připouštíte. Opět mluvím pouze ze své zkušenosti. Škodovka má totiž decentní pancíř na věži a není úplně papírová, jak se zdá možná být. Dokáže mnohdy (a věřte mi, když Vám řeknu, že se to stává velmi pravidelně) odrazit úplné nesmysly. Věřím, že tohle je záměr designérů a proto Škodovka nemá například maximálku jako Progetto. Na té věži je několik bodů, které zkrátka ty granáty odrazí ve většině případech a hráči to velmi často zasáhnou. Nemusí to být nutně proto, že by byly nezkušení nebo neohrabaní, ale jednoduše proto, že se tyto body snadno zasáhnou.
- Co se modulů nebo posádky týče, nezaznamenal jsem nic, co by bylo poškozeno či zabito víc, než je "zdrávo". Samozřejmě když k nepříteli otočíte zadek nebo bok je skoro jasné, že Vám prostě tu nádrž prostřelí a v horším případě začnete i hořet... Kor když to uděláte proti nějakému TDčku... Chce to trochu uvažovat a neplést si Vaší nezkušenost s vlastnostmi vozidla...

Dohled
- Opět jeden z bodů, kde se Škodovka vyznačuje a má navrch oproti spoustě střeďáků.

Celkový stav a můj pohled
- Vozidla se zásobníky nejsou pro nováčky či mírně pokročilé hráče vhodná. U Škodovky to platí 2x tolik, protože Škodovka je zkrátka jedno z mála perfektně vyvážených vozidel. Vaše chyby neodpouští a za Vaše chyby budete silně doplácet, to Vám garantuji. Je nutné si také uvědomit úlohu středních vozidel ve hře, brát to v potaz a dbát na to. Škodovka je podpůrné vozidlo. Vaším úkolem je držet se stranou a počkat na spojence. Hrát okolo vašich spoluhráčů, podporovat je a držet se u nich. Nejezděte nikam sami, protože tímto stylem dosáhnete akorát sebezničení. Až si uvědomíte tento základní, přesto nanejvýš podstatný fakt (který valná většina hráčů přehlíží!) uvidíte sami, že Škodovka je skutečně parádní, zábavné a dokonce i spolehlivé vozidlo.

A jak se Škodovkou hrát? Je těžké říct jak konkrétně hrát tohohle Vlčáka. Mohu Vám ovšem říct, jak ho hraji já. Každou hru se snažím myslet na fakt, který jsem Vám zmínil výše. Na začátku bitvy dojedu na určitý bod na mapě, kam pravidelně jezdím a pokud je to bod, kde vím, že se vyskytne soupeř a riskuji, že by mě zasáhl, počkám na spojence, který se už řítí zamnou. V průběhu boje na krátkou vzdálenost neustále sledujte kdy vystřelí soupeř (či více soupeřů), kteří stojí před Vámi. Snažte se si vypočítat kolik zhruba máte času na to vykouknout a bezpečně vystřelit zásobník, aniž byste zbytečně riskovali zásah. Nikdy nevykukujte dřív, než Vaši soupeři vystřelí. To si můžete dovolit pouze v momentě, kdy Vám to hra dovolí (což po většinou bývá ve hře či momentě, kdy výsledek bitvy je jasný a nebo když víte, že soupeře dorazíte a že toto doražení může být klíčové k proražení první linii. Na střední vzdálenost je důležité neustále sledovat situaci okolo sebe přizpůsobovat se průběhu hry. Mimo jiné jak jsem zmínil už na začátku, toto je přesně ten moment, kdy já osobně mezi jednotlivými granáty nechávám krátké mezery, abych zvýšil šanci na průstřel soupeřova pancíře a zajistil si tak nejen daleko lepší staty celkově, ale také zvýšil šanci na celkové vítězství bitvy (a tím samozřejmě znovu i navýšení wr). Nezapomínejte na to, že jste podpůrným vozidlem, nikoliv prorážečem, ani sniperem. Hrajte týmově, se svými spoluhráči a tím se zajistíte daleko víc úspěchů.

Snad Vám moje poznatky dopomohli k Vašemu rozhodnutí zda si vozidlo koupit či ne a mé rady k tomu, abyste se s vozidlem stali lepšími.

Na závěr bych ještě jednou rád upozornil, že toto jsou čistě mé rady a mé poznatky. Nikomu nic nevnucuji a především ani neříkám, že mám pravdu. Jsem stejně jako Vy pouze člověk a i já se mohu mýlit.

Pěkný den přeji a hodně štěstí na bojišti :izmena:

guthas #14 Posted 26 October 2019 - 11:26 AM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 38977 battles
  • 3,145
  • [BIA] BIA
Získal jsem -15% na vše. Pokud má někdo zájem můžeme se domluvit. :)

Gaucman #15 Posted 26 October 2019 - 05:43 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12308 battles
  • 55
  • [1_RUM] 1_RUM

View Postguthas, on 26 October 2019 - 11:26 AM, said:

Získal jsem -15% na vše. Pokud má někdo zájem můžeme se domluvit. :)

Já taky. Ale neplatí na speciální nabídky a zlaťáky. Takže ani na Škodovku, ani na zlaťáky a ani na měsíční PÚ, kterej bych si i koupil, ale dávají k němu zase nějakej zbytečnej přitroublej trojkovej tank, takže je to speciální nabídka a na to se kupon opět nevztahuje. 

Juan_Emanuel_Perveres #16 Posted 26 October 2019 - 05:58 PM

Private

• Player
  • 13745 battles
  • 23
A zkoušeli jste to? U kuponů co se vyjezdily ve sjednocení Německa taky psali že neplatí na nákup goldů a stříbrňáků, a přitom na nákup goldů mi použít šel.
A ohledně T27, mě se s ní hraje dobře, a vydělává mi solidně.

guthas #17 Posted 26 October 2019 - 06:15 PM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 38977 battles
  • 3,145
  • [BIA] BIA

Je to na vše, takže i na speciální balíčky. 

Pokud někdo má zájem, klidně mi napište do PM, domluvíme se. 

Spoiler

Jmeno1 #18 Posted 26 October 2019 - 06:29 PM

Field Marshal

• Player
  • 50889 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_
Nedostali jsme tu slevu všichni? Taky ji mám.

guthas #19 Posted 26 October 2019 - 06:31 PM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 38977 battles
  • 3,145
  • [BIA] BIA
Netuším, já ji dostal za " heroický výkon v bitvě " :amazed:

Spratekk_the_Great #20 Posted 26 October 2019 - 11:51 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38988 battles
  • 568