Jump to content

Největší nepřítel ve WOT je váš vlastní tým - návrh na zlepšení

Teamkill team damage

• Please log in to reply
7 replies to this topic

Hajrus #1 Posted 28 October 2019 - 12:09 PM

Private

• Player
  • 17247 battles
  • 6

Čau tankisti :sceptic:,

Tuto hru hraji už od bety.. Nejsem takový ten dědek, co by psal že wotko není to co bývalo a podobně, spíš se snažím přizpůsobit trendu, kterým hra plyne.

Některé věci které WG za tu dobu změnilo jsou dobré, některé horší. Nicméně nejméně inteligentní věc co WG za tu dobu udělalo, bylo odstranění teamkillu a hlavně zničení spojeneckých pásů.

Seriózně? Komu to prospělo? Můj názor je takový, že to prospělo právě těm problémovým hráčům. Když vás sejme nějaký hráč, pravděpodobně za to bude kompenzován, nebo případně suspendován. Takže sice vás zabije, ale určitý pocist spravedlnosti máte (když třeba zmodrá, nebo dokonce mu zablokují účet)..

Odstraněním teamkillu jen vede k tomu, že si problémový hráči najdou jiné způsoby, jak vám beztrestně znepříjemnit hru.. Jako například hráč @@@@@.. Jeho spojenecký úděl v bitvě spočíval právě v tom, že do mě narážel celou hru, díky čemuž jsem nemohl střílet. Aby toho nebylo málo, se svým novým premiákem Turtle 1 mě vytlačil zcela bezdůvodně do nepřítelské střelby, kde mě zničili.. Kdybych mu mohl aspoň zničit pásy, mohl jsem tomu třeba zamezit.. Samozřejmě po mém zničení se situace, kdy jsme vedli o 6 zničených nepřátelských tanků náhle obrátila a bitvu jsme samozřejmě prohráli. Co se týče hráče @@@@@.. Jeho výkon v bitvě byl jen že mě zabil, nedostal od toho žádný postih a stihl nepřátelům vyhrát bitvu..

Nejsem jen ten co si chce jen stěžovat, hráči co mi ničili nervy tu byli předtím, budou i potom. Proto zde přináším návrh na zlepšení aktuálního systému kompenzace poškození spojenci.

Můj návrh

Bylo by ideální, kdyby před obdržením poškození se detekovalo, jakým způsobem jsme se dostali na tu pozici, kde došlo k poškození. Kdyby se detekovalo že na tuto pozici jsme se nedostali své pomoci, ale byli jsme tam vytlačení spojeneckým vozidlem, vešketé poškození co bychom takto obdrželi, by se přičítalo danému (vytláčejícímu) spojeneckému vozidlu, jako team dmg, případně i zabití by se mu negativně přičetlo.. Případně by mohl zmodrat jako dříve..

Samotný algoritmus pro detekci tohoto není nijak složitý, pokud by s tím WG měl potíže, klidně bych s tím i pomohl.. Tak proč to tedy ještě není?

Co si o tomto nápadu myslite vy? Já si myslím že by to hře určítě prospělo..

Edited by Hajrus, 28 October 2019 - 04:27 PM.

Stary_Medved #2 Posted 28 October 2019 - 12:21 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 72654 battles
  • 387

Čau,

pošli replay na podporu. A ten nick smaž, jinak budu popotahovat Tebe za naming&shaming.

Mr_Missclick #3 Posted 28 October 2019 - 12:25 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 14499 battles
  • 3,027
  • [DISS] DISS

Pochybuji, že bys byl WG schopen s takovým algoritmem pomoci, když nedokážeš promyslet ani jeho základní kostru.

Abys mohl zjišťovat, jak se hráč na tu pozici dostal, nejprve bys musel nějak označit, co to ta pozice je. Dál by mě zajímalo, podle čeho bys určoval interval, do kterého by se po vytlačování to dmg přičítalo tlačícímu, a také vzdálenost, která by už byla tlačením. Zejména, když nějaký stroj odstrčíš ihned, jiný vůbec (akorát ho pořád rozměřuješ a blokuješ mu ústup) a u jiného se zapotíš. Zajímalo by mě, jak bys na úrovni systému rozlišoval mezi tlačením a nešťastným odíráním se, kdy se na pozici pro 2 rozhodly jet 3 tanky... a teď kdo je ten viník? Ten, kdo tam dorazí nejpozději, protože má třeba o 5 km nižší maximálku? Něco takového musí být program schopen posuzovat naprosto spolehlivě. Z čehož vyplývá, že by musel být velice robustní. A opravdu myslíš, že je po technické stránce moudré kvůli každému zásahu spouštět takové vyhodnocování? Asi bychom se divili, kam by vyskočil ping.

Vymýšlíš blbosti kvůli relativně vzácným situacím (které jsou sice po vypnutí FF o něco častější, ale pořád vzácné;), které by ovlivňovaly každou jednu bitvu po celou její dobu. Přitom stačí si nechávat ukládat replaye a pak dotyčného ohlásit na support. Napíšeš nick, napíšeš čas replaye s inkriminovanou situací... stručně ji popíšeš a pošleš. 

Zeroberg #4 Posted 28 October 2019 - 12:33 PM

Lieutenant

• Player
  • 52468 battles
  • 1,706
  • [THRAX] THRAX

1. porušuješ pravidla fóra

2. pokud hraješ LT a sedíš vedle TD někde v křoví, nediv se... obzvlášť, když hraješ už od bety 

...což mě přivádí k bodu #3. nikde nevidím replay abych si potvrdil/nepotvrdil mou teorii a dal/nedal ti za pravdu

Hajrus #5 Posted 28 October 2019 - 04:24 PM

Private

• Player
  • 17247 battles
  • 6

View PostMr_Missclick, on 28 October 2019 - 11:25 AM, said:

Pochybuji, že bys byl WG schopen s takovým algoritmem pomoci, když nedokážeš promyslet ani jeho základní kostru.

Abys mohl zjišťovat, jak se hráč na tu pozici dostal, nejprve bys musel nějak označit, co to ta pozice je. Dál by mě zajímalo, podle čeho bys určoval interval, do kterého by se po vytlačování to dmg přičítalo tlačícímu, a také vzdálenost, která by už byla tlačením. Zejména, když nějaký stroj odstrčíš ihned, jiný vůbec (akorát ho pořád rozměřuješ a blokuješ mu ústup) a u jiného se zapotíš. Zajímalo by mě, jak bys na úrovni systému rozlišoval mezi tlačením a nešťastným odíráním se, kdy se na pozici pro 2 rozhodly jet 3 tanky... a teď kdo je ten viník? Ten, kdo tam dorazí nejpozději, protože má třeba o 5 km nižší maximálku? Něco takového musí být program schopen posuzovat naprosto spolehlivě. Z čehož vyplývá, že by musel být velice robustní. A opravdu myslíš, že je po technické stránce moudré kvůli každému zásahu spouštět takové vyhodnocování? Asi bychom se divili, kam by vyskočil ping.

Vymýšlíš blbosti kvůli relativně vzácným situacím (které jsou sice po vypnutí FF o něco častější, ale pořád vzácné;), které by ovlivňovaly každou jednu bitvu po celou její dobu. Přitom stačí si nechávat ukládat replaye a pak dotyčného ohlásit na support. Napíšeš nick, napíšeš čas replaye s inkriminovanou situací... stručně ji popíšeš a pošleš. 

Je mi líto, nebudu číst celý tvůj příspěvek protože už prvních páru je zcela mimo téma. Byl to návrh a podmět na vyjádření nápadů (ne jen mých, ale i vašich).. Chtěl jsem pouze navrhnout základní princip a nepouštět se na fóru do konkrétních řešení, protože je jich zkrátka mnoho. Příště bych poprosil o opodstatněný komentář k tématu. Ne vysvětlování co dělám špatně a proč jsem k****. A neposuzuj z informací, které si vytvoříš v tvé hlavě. Děkuji..

15:26 Added after 2 minute

View PostZeroberg, on 28 October 2019 - 11:33 AM, said:

1. porušuješ pravidla fóra

2. pokud hraješ LT a sedíš vedle TD někde v křoví, nediv se... obzvlášť, když hraješ už od bety 

...což mě přivádí k bodu #3. nikde nevidím replay abych si potvrdil/nepotvrdil mou teorii a dal/nedal ti za pravdu

1. Ano uveřejnil jsem hráčovo jméno -porušil, jdu ho smazat

2. Nehrál jsem za LT, hrál jsem za SP a byl jsem ve městě

3. Replay jsem poslal na podporu, předmětem tématu nebylo usvědčení hráče, ale nápad na změnu systému, díky za pochopení.

Pepelus #6 Posted 28 October 2019 - 04:55 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 22115 battles
  • 1,144
  • [BVP] BVP

Řekl bych ze zkušenosti, že WG se na řešení těchto věcí z vysoka ...

Je to technicky náročné a nebude z toho valný zisk. Takže tvůj návrh na podpoře ocení jako totální většinu návrhů ... děkujeme, je nám líto, napište zas. A hlavně si něco kupte v premiovym obchodě.

rejnok1 #7 Posted 28 October 2019 - 04:58 PM

Colonel

• Player
  • 25378 battles
  • 3,758
  • [PRASE] PRASE

Jen tak na okraj. Bylo proto nutné zakládat nové téma?

Vhodné téma už  tady je:

Drobné návrhy a připomínky

Odkaz:

http://forum.worldof...ominky/#topmost

Mr_Missclick #8 Posted 28 October 2019 - 05:07 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 14499 battles
  • 3,027
  • [DISS] DISS
@Hajrus: Je vidět, že jsi můj komentář opravdu nečetl. Což je samozřejmě tvoje volba, jen ho v takovém případě dál nerozebírej, co se v něm píše... když se v něm zrovna nic takového nepíše.

Also tagged with Teamkill, team damage

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users