Jump to content

Veřejný test aktualizace 1.7 - Anonymizer

1.7

• Please log in to reply
1 reply to this topic

thePhilX #1 Posted 28 October 2019 - 03:38 PM

Second Lieutenant

• WG Staff
  • 31641 battles
  • 1,116
  • [MEME] MEME

Tankisté,

v tomto vlákně nám můžete zanechat svou zpětnou vazbu ohledně aktualizace 1.7 a anonymizeru.

Leeroy_YOLO #2 Posted 24 November 2019 - 03:09 PM

Colonel

• Player
  • 6965 battles
  • 3,871

Co se týče přezdívek, občas je to hodně poznat, jindy dojde k překvapení, že tohle buď bylo jméno z anonymizéru, nebo naopak nebylo. Takže asi dobrý. :great: Jména mi přišla trochu více laděná do RU regionu, což by na EU asi nebylo úplně nejtajnější, ale to jsou drobnosti, které jdou ještě upravit i průběžně.

Jaké bylo překvapení, když jsem si zkusil zadat některé z těch anonymizovaných nicků a v jednom případě jsem našel anonymizovaný nick mezi "skutečnými " hráči. Ano, sice to byl hráč z jiného serveru (anonymizováno do RU regionu, originál na EU regionu ) , ano, sice ten hráč neodehrál bitvu , ale ten nick byl úplně shodný - tzn. i včetně velkých písmen. 056

Hrajete si na anonymizaci, ale když bude někde záznam či stream apod., bude tam hráčův nick, ale není tam uveden server ani region, takže vaše nicky mohou škodit skutečným hráčům. Tohle se mi nelíbí. Doufám, že jste jako databázi pro ty anonymizované nicky nepoužili databázi hráčů a jen jejich části mezi sebou nemícháte.

Na CT nejdou mody, takže nelze vyzkoušet vazbu s XVM, zda to bude mít smysl, jak to bude ukazovat atd.

Black list tak trošku ztrácí smysl, protože takto vypadá anonymizovaný hráč z black listu : (je to anonymizovaný nick, takže se nemůže jednat o N&S a může to tu být... )

Zatímco, pokud se nemýlím, i v aktuálním patchi to ukazuje ikonku black listu.

Jestli to pouze nezobrazuje, nebo to black list ignoruje úplně (tzn. mohl by mi psát apod. ) nevím, nezkoušel jsem - nebylo s kým. Proklikával jsem všechny členy obou týmu ingame a u všech, tedy i těch, co již byli v mém black listu, byla možnost přidat na black list.

Ověření tohoto mi zabralo asi 2 hodiny. Je fakt super, že na CT pustíte kde koho, aby si mohl hrát svoje vysněné FV4005 a podobné tanky full gold, opravdu to pak usnadňuje zkoušení featurek, které se opravdu mají zkoušet :great:

To, zda byl hráč anonymizován či nikoliv je možné zjistit jenom tak, že v po-bitevních výsledcích se prokliká každý hráč, jestli v detailu má ikonu oka či nikoliv, není to poznat přímo z po-bitevních výsledků z hromadného seznamu. Ok.

Replaye uchovávají pouze anonymizovaný nick, v případě hráče (mě - z mého pohledu ) uchovávají pouze jeho skutečný nick (v bitvě jde najet na můj nick a ukáže mi to, jaký anonymizovaný nick mi to přidělilo ) .

Replay analyzer exportuje pravý hráčův nick a anonymizované nicky ostatních hráčů.

Hromadné zpracování statistik založených na potřebě znalosti skutečného jména tak asi padá a bude nutné provádět složitější manuální metodou s nutností provádět ihned, nikoliv s časovým odstupem kvůli případným změnám.

Otázka by byla, zda když se v po-bitevní statistice ukáže i informace o anonymizaci jména, zda je tato možnost sdílena s mody a tedy, zda půjde udělat mod, který by v pobitevní statistice např. rovnou zobrazil pravý nick, případně k tomu nacpat i xvm statistiky apod.

Další otázka by byla, zda by nebylo možné skutečný nick vecpat již na konec replaye, aby bylo možné tyto údaje zpracovávat hromadně analyzerem.

Myslím, že to by vadit nemuselo - pokud to má sloužit k anonymizaci kvůli bitvě, jak píšete, ve výše uvedených případech by to již bitvu neovlivnilo.

U HE granátů jsme viděli, že jste psali, proč chcete úpravy, ale skutečný důvod, na který jste úpravami cílili, byl jiný. Tak doufám, že tímto taky necílíte na věci typu aby se nenadávalo na MM apod., jehož ověřování bude tímto stíženo.

Ještě mě napadá - jak jsou řešeny statistiky např. počtu unikátních hráčů za týden apod ? Vím, že to je neoficiální, ale pokud to tahají nějak z api podle nicků a strčí se jim do toho anonymizované nicky, pak asi budete mít rekord v počtech nových hráčů, protože každou bitvu by hrálo několik unikátních hráčů. Tak snad se tyhle údaje získávají i jinak. V opačném případě budete generovat moc hezká čísílka na venek a to bychom pak asi mohli očekávat zkrouhnutí odměn za zakládání nových účtů, ne? :P

A ještě otázka, jak to funguje u lidí z friend listu - taky nezkoušeno - nebylo s kým.

E:

Ještě jedna věc... obecná hláška při najetí na ikonu anonymizovaného nicku je "The player's nickname was anonymized : jméno " , kde jméno je v případě mě to jméno, které jsem dostal, ale v případě ostatních hráčů jejich skutečné jméno - hláška pak nabádá k tomu, že skutečné jméno je zobrazeno a anonymizované dostal to, co je za dvojtečkou, čili přesně naopak - asi by to chtělo mít dvě hlášky, když už - jednu (tuto ) pro mě a druhou pro ostatní, např. "The player's real nickname : jméno "

Edited by Leeroy_YOLO, 24 November 2019 - 03:18 PM.

Also tagged with 1.7

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users