Jump to content

Przygotujcie się na ostateczna bitwę w 10. odcinku Linii frontu!

• Please log in to reply
30 replies to this topic

MortimerPL #21 Posted 10 November 2019 - 07:49 AM

Lieutenant

• Player
  • 38341 battles
  • 1,943
  • [_CHS_] _CHS_

View PostMsciboj, on 09 November 2019 - 10:50 PM, said:

Zapomniałeś o maratonie na WZ-111 grudzień 2014 i wrzesień 2015, krotka pamięć mają gracze...

Do tego dodajmy okazje np jak z choinkowymi stylami.

WG jak będzie chciało to da drugi maraton, albo do sklepu za pieniądze, albo wymyśli sobie Czarny Rynek za złoto lub kredyty.

Tylko niech poczuje w tym jakiś zysk...

Jedni mają krótką pamięć, a inni nie umieją czytać ze zrozumieniem. (ten komentarz jest całkowicie zbędny, zupełnie jak Twój, chcesz sobie tak przygryzać?)

Ale wracając do sprawy: 

po pierwsze z mojego tekstu wynikało wprost, że chodzi mi o te maratony nowego typu, które pojawiały się na pojazdy, które dopiero wchodzą do gry. Przykładowo - Pilot, T-44-100, Panhard EBR, su-130, TS-5, Caernarvon AX, 50TP prot, Progetto, T-34s, M-10. Żaden z tych maratonów nie został powtórzony, a czołgi pojawiały się później wyłącznie jako opcja sklepowa. 

po drugie - stary powtórzony maraton był na WZ-111, Dicker Maxa i chyba super persa. I wszystkie były dwie epoki WOT temu. Wyciąganie wniosku, że skoro kiedyś, przed epoką "nowych maratonów" powtórzono dwa albo trzy maratony, to teraz też jest szansa, żeby powtórzyli jest naciągane. Jakby chcieli powtarzać maratony, to by powtarzali. Ale jakoś tego nie robią. Wolą dodawać nowe premki i robić nowe maratony, a z mojego punktu widzenia jako gracza, jest to polityka o wiele ciekawsza. Co więcej robiłem sobie kilkunastomiesięczne przerwy od WOT i wracałem właśnie na maratony. Myślę, że nie tylko ja. I myślę również, że WG to widzi i dlatego dokłada do gry nowy content, a nie robi maratony na stare czołgi. IMO - ten argument o powtarzaniu maratonów jest nieprawdziwy. 

Po trzecie - AEP jest wyceniany na 17500 golda. Jeśli trafi do sklepu to będzie kosztował tę równowartość. Gdybym stał na stanowisku, że AEP mnie nie interesuje i nigdy nie będzie mnie interesował, to w życiu bym nie użył argumentu, że kiedyś trafi on do sklepu za PLN albo golda, bo jest to argument idiotyczny. Jeśli prawdziwe jest założenie że AEP mnie nie interesuje i nigdy mnie nie będzie interesował, to znaczy że nie kupiłbym go nawet za 1 golda, albo 1 PLN kiedy pojawi się w sklepie. Czyli dowodzenie, że będzie do kupienia, więc "nie traci się tej okazji" jest bezzasadne, bo jest to bezużyteczny śmieć. Natomiast jeśli dopuszczasz, że kiedyś jednak Cię ten pojazd zainteresuje, to argumentowanie, że "pewnie kiedyś" pojawi się w sklepie, więc nic nie tracisz również jest głupie. Bo jeśli zmienisz zdanie, a AEP pojawi się w sklepie, to za ok. 250 PLN. Czyli argument - "weź teraz 4000 golda o wartości 60 PLN, a jak zmienisz zdanie, to będziesz mógł kupić czołg za 250 PLN jeśli rzecz jasna będzie taka okazja" - jest również idiotyczny. 

BTW - całą tą linię frontu potraktowałem jak maraton trwający 10 miesięcy. AEP mam w garażu, nie zagrałem nim żadnej bitwy i bardziej traktuje go jak medal za ukończenie eventu niż jakąś zabawkę do gry. Mam więcej czołgów niż czasu. :)

Msciboj #22 Posted 10 November 2019 - 11:46 AM

Lieutenant

• Player
  • 19490 battles
  • 1,678

View PostMortimerPL, on 10 November 2019 - 06:49 AM, said:

Jedni mają krótką pamięć, a inni nie umieją czytać ze zrozumieniem. (ten komentarz jest całkowicie zbędny, zupełnie jak Twój, chcesz sobie tak przygryzać?)

Ale wracając do sprawy: 

po pierwsze z mojego tekstu wynikało wprost, że chodzi mi o te maratony nowego typu, które pojawiały się na pojazdy, które dopiero wchodzą do gry. Przykładowo - Pilot, T-44-100, Panhard EBR, su-130, TS-5, Caernarvon AX, 50TP prot, Progetto, T-34s, M-10. Żaden z tych maratonów nie został powtórzony, a czołgi pojawiały się później wyłącznie jako opcja sklepowa. 

po drugie - stary powtórzony maraton był na WZ-111, Dicker Maxa i chyba super persa. I wszystkie były dwie epoki WOT temu. Wyciąganie wniosku, że skoro kiedyś, przed epoką "nowych maratonów" powtórzono dwa albo trzy maratony, to teraz też jest szansa, żeby powtórzyli jest naciągane. Jakby chcieli powtarzać maratony, to by powtarzali. Ale jakoś tego nie robią. Wolą dodawać nowe premki i robić nowe maratony, a z mojego punktu widzenia jako gracza, jest to polityka o wiele ciekawsza. Co więcej robiłem sobie kilkunastomiesięczne przerwy od WOT i wracałem właśnie na maratony. Myślę, że nie tylko ja. I myślę również, że WG to widzi i dlatego dokłada do gry nowy content, a nie robi maratony na stare czołgi. IMO - ten argument o powtarzaniu maratonów jest nieprawdziwy. 

Po trzecie - AEP jest wyceniany na 17500 golda. Jeśli trafi do sklepu to będzie kosztował tę równowartość. Gdybym stał na stanowisku, że AEP mnie nie interesuje i nigdy nie będzie mnie interesował, to w życiu bym nie użył argumentu, że kiedyś trafi on do sklepu za PLN albo golda, bo jest to argument idiotyczny. Jeśli prawdziwe jest założenie że AEP mnie nie interesuje i nigdy mnie nie będzie interesował, to znaczy że nie kupiłbym go nawet za 1 golda, albo 1 PLN kiedy pojawi się w sklepie. Czyli dowodzenie, że będzie do kupienia, więc "nie traci się tej okazji" jest bezzasadne, bo jest to bezużyteczny śmieć. Natomiast jeśli dopuszczasz, że kiedyś jednak Cię ten pojazd zainteresuje, to argumentowanie, że "pewnie kiedyś" pojawi się w sklepie, więc nic nie tracisz również jest głupie. Bo jeśli zmienisz zdanie, a AEP pojawi się w sklepie, to za ok. 250 PLN. Czyli argument - "weź teraz 4000 golda o wartości 60 PLN, a jak zmienisz zdanie, to będziesz mógł kupić czołg za 250 PLN jeśli rzecz jasna będzie taka okazja" - jest również idiotyczny. 

BTW - całą tą linię frontu potraktowałem jak maraton trwający 10 miesięcy. AEP mam w garażu, nie zagrałem nim żadnej bitwy i bardziej traktuje go jak medal za ukończenie eventu niż jakąś zabawkę do gry. Mam więcej czołgów niż czasu. :)

To że ustawili sobie taki model biznesowy nie oznacza że z niego nie zrezygnują/zmienią.

Ja tu piszę o możliwościach nie szansach na wprowadzenie.

Wraz ze spadkiem dochodów WG stanie się coraz bardziej nieprzewidywalne, coraz bardziej będzie chciało wyciskać pieniądze od graczy, walczyć o zainteresowanie.

W każdej chwili mogą wstawić "łysego" Pana i napisać że "nie ma zasad" i sprzedawać... co im pasuje.

Block Quote

Dlatego daje kolejny raz te same nagrody w mini maratonie na logowanie o nazwie Tank Rewards. A mogli dodać nowy content...

Block Quote

BTW - całą tą linię frontu potraktowałem jak maraton trwający 10 miesięcy. AEP mam w garażu, nie zagrałem nim żadnej bitwy i bardziej traktuje go jak medal za ukończenie eventu niż jakąś zabawkę do gry. Mam więcej czołgów niż czasu. 

I widzisz masz maraton III kategorii (zgodnie z twoją klasyfikacją). Maraton na czołg specjalny 9 poziomu rozłożony na wiele odcinków.

Podobny maraton masz w rankingowkach... z nagrodą też nadającą się tylko do gry na randomach... nagroda która ma ujemny dochód kredytów (jak rozdawany za staż T50-2).

Mimo to porównujesz to z maratonem na czołgi premium VIII i niższego tieru.

Edited by Msciboj, 10 November 2019 - 11:46 AM.

bolo99 #23 Posted 10 November 2019 - 01:44 PM

Colonel

• Beta Tester
  • 49660 battles
  • 3,559
  • [PJAJA] PJAJA

View PostMsciboj, on 09 November 2019 - 04:10 PM, said:

Coś niezbyt szczęśliwe jest to użycie słowa "chylić".

Może chcieli nam w ten sposób coś między wierszami przekazać, wszak chylić się można chyba tylko ku upadkowi...

wymiatacz01 #24 Posted 11 November 2019 - 10:25 PM

Corporal

• Player
  • 13971 battles
  • 166
  • [DSTAR] DSTAR
Misje na rezerwy do FL dali. Super :)

MortimerPL #25 Posted 12 November 2019 - 05:14 AM

Lieutenant

• Player
  • 38341 battles
  • 1,943
  • [_CHS_] _CHS_

View PostMsciboj, on 10 November 2019 - 11:46 AM, said:

To że ustawili sobie taki model biznesowy nie oznacza że z niego nie zrezygnują/zmienią.

Ja tu piszę o możliwościach nie szansach na wprowadzenie.

Wraz ze spadkiem dochodów WG stanie się coraz bardziej nieprzewidywalne, coraz bardziej będzie chciało wyciskać pieniądze od graczy, walczyć o zainteresowanie.

W każdej chwili mogą wstawić "łysego" Pana i napisać że "nie ma zasad" i sprzedawać... co im pasuje.

Nie piszesz o możliwościach, ale o konfabulacjach, a to różnica. Wykazałem, że Twój argument (że trafi do sklepu, więc lepiej jest wziąć 4k golda) jest bezsensowny. Natomiast jeśli uważasz, że 4000 golda to super deal, to wybieraj. Mnie nic do tego. Dla mnie nie jest to super deal, ale nie zamierzam budować zmyślonej narracji, że "czołg nigdy do sklepu nie trafi, bo WG prędzej wypuści nową premkę VIII czy IX niż wstawi ten czołg do sklepu". Ja nie wiem co zrobi WG i uważam (choć Ty możesz sądzić inaczej), że Ty też nie masz zielonego pojęcia o tym co WG naprawdę zrobi. Jedyne co wiemy na tę chwilę, to że czołg jest wyceniony na 17500 golda i zamiast czołgu można wziąć 4000 golda. I tyle. 

View Postbolo99, on 10 November 2019 - 01:44 PM, said:

Może chcieli nam w ten sposób coś między wierszami przekazać, wszak chylić się można chyba tylko ku upadkowi...

Zmierzchało... Dzień się chylił ku końcowi, kiedy Bolo pisał takie farmazony. 

Łap linka chłopie https://sjp.pwn.pl/slowniki/chyli%C4%87%20si%C4%99.html

Edited by MortimerPL, 12 November 2019 - 05:21 AM.

_Dupont #26 Posted 12 November 2019 - 11:16 AM

Lance-corporal

• Player
  • 12862 battles
  • 57
Szkoda, że rezerwy znikną bo mam ich 36 szt, gdyż od jakiegoś czasu odpuściłem FL. Nic, trzeba w tym tyg. kilka wykorzystać.

Msciboj #27 Posted 12 November 2019 - 07:35 PM

Lieutenant

• Player
  • 19490 battles
  • 1,678

View PostMortimerPL, on 12 November 2019 - 04:14 AM, said:

Nie piszesz o możliwościach, ale o konfabulacjach, a to różnica. Wykazałem, że Twój argument (że trafi do sklepu, więc lepiej jest wziąć 4k golda) jest bezsensowny. Natomiast jeśli uważasz, że 4000 golda to super deal, to wybieraj. Mnie nic do tego. Dla mnie nie jest to super deal, ale nie zamierzam budować zmyślonej narracji, że "czołg nigdy do sklepu nie trafi, bo WG prędzej wypuści nową premkę VIII czy IX niż wstawi ten czołg do sklepu". Ja nie wiem co zrobi WG i uważam (choć Ty możesz sądzić inaczej), że Ty też nie masz zielonego pojęcia o tym co WG naprawdę zrobi. Jedyne co wiemy na tę chwilę, to że czołg jest wyceniony na 17500 golda i zamiast czołgu można wziąć 4000 golda. I tyle. 

Zmierzchało... Dzień się chylił ku końcowi, kiedy Bolo pisał takie farmazony. 

Łap linka chłopie https://sjp.pwn.pl/slowniki/chyli%C4%87%20si%C4%99.html

Łap chłopie https://sjp.pwn.pl/szukaj/konfabulacja.html bo chyba nie rozumiesz znaczenia słowa konfabulacja.

MortimerPL #28 Posted 12 November 2019 - 10:37 PM

Lieutenant

• Player
  • 38341 battles
  • 1,943
  • [_CHS_] _CHS_

View PostMsciboj, on 12 November 2019 - 07:35 PM, said:

Łap chłopie https://sjp.pwn.pl/szukaj/konfabulacja.html bo chyba nie rozumiesz znaczenia słowa konfabulacja.

Ale samozaoranie :trollface:

Fajnie że znalazłeś linka. Może jak przeczytasz i zrozumiesz co tam jest napisane to będziesz wiedział dlaczego nazwałem Twoją wypowiedź konfabulacją. 

Msciboj #29 Posted 13 November 2019 - 10:05 AM

Lieutenant

• Player
  • 19490 battles
  • 1,678

View PostMortimerPL, on 12 November 2019 - 09:37 PM, said:

Ale samozaoranie :trollface:

Fajnie że znalazłeś linka. Może jak przeczytasz i zrozumiesz co tam jest napisane to będziesz wiedział dlaczego nazwałem Twoją wypowiedź konfabulacją. 

Przy braku argumentów kolega zaczyna bawić się przypisywanie "łatek"... pora kończyć dyskusje skoro wchodzimy na ten poziom.

A w przyszłym roku dowiemy się jakie będą nagrody za kolejny sezon FL, czy pojawi się nagroda z obecnego FL-a w sklepie premium. 

Ocenimy przypuszczenia kolegi, w stosunku do moich przypuszczeń (czytaj "konfabulacje kolegi w stosunku konfabulacji moich" ).

Edited by Msciboj, 13 November 2019 - 10:05 AM.

parim1331 #30 Posted 13 November 2019 - 11:35 AM

Polish Community Manager

• WG Staff
  • 7573 battles
  • 1,206

View Postslawi111, on 09 November 2019 - 08:02 PM, said:

Cóż, jeszcze 5 dni temu z wypowiedzi Parima wynikało, że nie ma na to najmniejszych szans:

Tak jak jest to napisane w tym artykule: https://worldoftanks.eu/pl/content/frontline-episode-1-regulations/

"Po zakończeniu sezonu, punkty prestiżu pozostałe po wymianie na czołgi będzie można wymienić na niewielkie ilości obligacji i złota. Wymiana będzie dostępna jedynie, jeśli nie będzie możliwa wymiana na żaden z czołgów-nagród."

MortimerPL #31 Posted 13 November 2019 - 12:49 PM

Lieutenant

• Player
  • 38341 battles
  • 1,943
  • [_CHS_] _CHS_

View PostMsciboj, on 13 November 2019 - 10:05 AM, said:

Przy braku argumentów kolega zaczyna bawić się przypisywanie "łatek"... pora kończyć dyskusje skoro wchodzimy na ten poziom.

A w przyszłym roku dowiemy się jakie będą nagrody za kolejny sezon FL, czy pojawi się nagroda z obecnego FL-a w sklepie premium. 

Ocenimy przypuszczenia kolegi, w stosunku do moich przypuszczeń (czytaj "konfabulacje kolegi w stosunku konfabulacji moich" ).

Po pierwsze - z zasady nie piszę o ludziach, ale o ich czynach / wypowiedziach. Twoje oskarżenie, że "przypisuję łatkę" jest nieprawdziwe. Nie przypisuję Ci żadnej łatki. Co najwyżej krytykuję Twoje wypowiedzi, ale nie Ciebie osobiście. Jeśli uważasz, że jest inaczej to cytacik proszę. 

Po drugie - nazwałem Twoją wypowiedź konfabulacją, ponieważ napisałeś:

View PostMsciboj, on 10 November 2019 - 11:46 AM, said:

Przecież to są wymysły. Nie wiesz co WG zrobi. Przypuszczam, że oni sami nie wiedzą, natomiast nie sądzę, żeby byli bardziej nieprzewidywalni. 

Jedyne co wiemy w sprawie AEP to że jest wyceniony na 17500 golda i że można zamiast niego dostać 4000 golda. Jak dla mnie to średni deal. Jeśli sądzisz zaś, że gdzieś ja konfabulowałem - czyli przedstawiałem zmyślone rzeczy jako fakty, to śmiało, punktuj bez litości :)

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users