Jump to content

Ön Cephe 10. Bölümde Nihai Savaşa Hazırlanın!

• Please log in to reply
11 replies to this topic

Community #1 Posted 08 November 2019 - 02:00 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 31,506
Ön Cephe 2019'un sonuna yaklaşırken son bir çaba göstermek için en iyi zaman!

Haber ögesinin tam metni

meta393 #2 Posted 08 November 2019 - 02:30 PM

Sergeant

• Player
  • 17134 battles
  • 235
güzel 8k altın 2700 tahvil :coin:

vuque #3 Posted 08 November 2019 - 02:31 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 18939 battles
  • 3,817
  • [6-45] 6-45
Tahvil önemli tabii! ;)

l3oomerangg #4 Posted 08 November 2019 - 02:33 PM

Lieutenant

• Player
  • 41755 battles
  • 1,939
  • [FATIH] FATIH

Umarım önümüzdeki sene öncephe kipini daha fazla mahvetmezsiniz. Bu sene genel anlamda iyi olsa da, yeni gelen haritanın öncephenin ruhuna aykırı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca öncephe aşamaları tamamlandıktan sonra, tekrarlanan ek bir aşama ile, oyuncuların prestij puanı toplamalarına devam etmelerini sağlayaraktan, en azından öncephe müdavimleri için ekstra bir getiri sağlanabilirdi. Zira daha sonradan oyuna dahil ettiğiniz öncephe yedekleri ile, kipe sadık olan ve hızlı kademe ilerleyen oynayan oyunculara büyük haksızlık yaptınız. Hatta onla da kalmadınız, tank festivalinde öncephe kipinde geride kalan oyunculara ekstra bilet vermiş oldunuz. Zira aşamaların arasına festival biletleri eklediniz, ama aşamalarda geride kalanlar daha fazla bilet kazanmış oldu, aşamaları bitirenler ise o biletleri alamadı. Kısacası ne tarafından bakarsanız bakın ortada bir dünya haksızlık oldu. İnşallah bunları önümüzdeki senede tekrarlamazsınız...

Düşündümde onlarla da bitmedi olay. Sezonun başında prestij puanlarını sadece eldeki puanlarla tank alınamayacak durumdaysa takas edilebilir olacak dediniz, sonra dere geçerken at değiştirdiniz. Biz "EMIL 1951" i aldıktan sonra kural değiştirdiniz. Sonuç itibariyle belki o tankı almayacak ve o tankın tahvil+altın karşılığını alacaktık ama onda da bizi mağdur ettiniz...

Edited by l3oomerangg, 08 November 2019 - 02:36 PM.

SupremeMaster #5 Posted 08 November 2019 - 02:35 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 41172 battles
  • 1,376
  • [EDBFE] EDBFE
Bir dahaki seneye tahvil bozdurma araç alma arasındaki eşitliği arttırmak için daha iyi tanklar vermeleri gerekecek çünkü şahsen aldığım araçlara acımaya başladım. Neyse bakıcaz artık.

innocenT_deviL #6 Posted 08 November 2019 - 03:29 PM

Major

• Player
  • 32834 battles
  • 2,986

View Postl3oomerangg, on 08 November 2019 - 04:33 PM, said:

Umarım önümüzdeki sene öncephe kipini daha fazla mahvetmezsiniz. Bu sene genel anlamda iyi olsa da, yeni gelen haritanın öncephenin ruhuna aykırı olduğunu düşünüyorum.

Buna katılmıyorum. Bence başlarda daha kötüydü gitgide iyileştirdiler. Ayrıca yeni gelen harita tank çeşitliliğini arttırdı. Eskisinde Progetto, Ebr gerisi yalandı, bunda her sınıf ve neredeyse her özellikteki tank rahat oynayabiliyor. Eski harita çok tekdüzeydi bana göre, sıktı artık hep aynı taktikler çünkü başka alternatifin yoktu. Bunda daha fazla seçenek var bana göre.

Ayrıca öncephe aşamaları tamamlandıktan sonra, tekrarlanan ek bir aşama ile, oyuncuların prestij puanı toplamalarına devam etmelerini sağlayaraktan, en azından öncephe müdavimleri için ekstra bir getiri sağlanabilirdi.

Kesinlikle, bitirip oynamaya devam eden oyuncular için aynı Çelik Avcısı kipindeki gibi ekstra getiriler olmalıydı. Şu an sadece sevdiğim için ve kredi yedeği açıp kredi kasmak için oynuyorum son 2 bölümü.

Zira daha sonradan oyuna dahil ettiğiniz öncephe yedekleri ile, kipe sadık olan ve hızlı kademe ilerleyen oynayan oyunculara büyük haksızlık yaptınız. Hatta onla da kalmadınız, tank festivalinde öncephe kipinde geride kalan oyunculara ekstra bilet vermiş oldunuz. Zira aşamaların arasına festival biletleri eklediniz, ama aşamalarda geride kalanlar daha fazla bilet kazanmış oldu, aşamaları bitirenler ise o biletleri alamadı. Kısacası ne tarafından bakarsanız bakın ortada bir dünya haksızlık oldu. İnşallah bunları önümüzdeki senede tekrarlamazsınız...

Ben bu haksızlık konusunda ikilemdeyim. Mesela tahvil dükkanında M60 ve 121B satılmasına da benzer tepkiler var. Ona bakarsak o zaman maratonla verdikleri tankları da satmasınlar maratonda 10-14 gün boyunca deli gibi kasanlara haksızlık o da. M60 falan wg'nin de değindiği gibi artık modası geçmiş, pek tercih edilmeyen tanklar. Ayrıca bildiğim kadarıyla artık ödül olarakta verilmiyor. Oyuna sonradan başlayanların bu tankları elde etme şansı başka nasıl olacak? Ön cephe için de belki adam hastaydı, belki işleri çok yoğundu ilk aylar oyuna giremedi. Asıl o insanlara bir fırsat tanınmaması haksızlık olurdu bence. Ama diğer yandan bende mesela maraton olsun ön cephe olsun o kadar vakit ve emek harcayıp kazandığım tanklar satışa çıkınca veya elde edilmesi kolaylaştırılınca bir burukluk yaşıyorum açıkçası. Dediğim gibi bu konuda bir ikilem içerisindeyim, iki tarafada hak veriyorum. İnsan bir emek harcayıp bir ödüle ulaşınca başkalarının hiç emek harcamadan o ödüle ulaşması zoruna gider tabi ki. Fakat aynı zamanda şartlar eşit mi onu da düşünmek lazım. Yani benim ayıracak yeterli zamanım var peki diğerlerinin var mı...

Düşündümde onlarla da bitmedi olay. Sezonun başında prestij puanlarını sadece eldeki puanlarla tank alınamayacak durumdaysa takas edilebilir olacak dediniz, sonra dere geçerken at değiştirdiniz. Biz "EMIL 1951" i aldıktan sonra kural değiştirdiniz. Sonuç itibariyle belki o tankı almayacak ve o tankın tahvil+altın karşılığını alacaktık ama onda da bizi mağdur ettiniz...

Bu da kesinlikle doğru. O konuda net bir bilgi olmalıydı, değişmemeliydi. Değişsede isteyen oyunculara tankı geri verip altın+tahvil alma şansı geri verilmeliydi.

qoqqorec #7 Posted 08 November 2019 - 04:11 PM

Private

• Player
  • 38553 battles
  • 26
severek oynadığım bir sezon oldu. umarım 2020 sezonundaki ödüller daha fazla olur.

bir de öncephe yedeklerini 10 adet sınırını arttırmanız. benim zamanım yok. yedek kullanarak oynuyorum. en azından 25 adet kadarını da altınla alabilsek güzel olurdu.

l3oomerangg #8 Posted 08 November 2019 - 04:23 PM

Lieutenant

• Player
  • 41755 battles
  • 1,939
  • [FATIH] FATIH

View Postqoqqorec, on 08 November 2019 - 06:11 PM, said:

severek oynadığım bir sezon oldu. umarım 2020 sezonundaki ödüller daha fazla olur.

bir de öncephe yedeklerini 10 adet sınırını arttırmanız. benim zamanım yok. yedek kullanarak oynuyorum. en azından 25 adet kadarını da altınla alabilsek güzel olurdu.

Ne gerek var ona ya. Direk ödülleri altınla versinler olsun bitsin. 

qoqqorec #9 Posted 08 November 2019 - 04:34 PM

Private

• Player
  • 38553 battles
  • 26

View Postl3oomerangg, on 08 November 2019 - 03:23 PM, said:

Ne gerek var ona ya. Direk ödülleri altınla versinler olsun bitsin. 

ama zamanı olanla olmayanların dengesini kurmak lazım. 

l3oomerangg #10 Posted 08 November 2019 - 04:47 PM

Lieutenant

• Player
  • 41755 battles
  • 1,939
  • [FATIH] FATIH

View Postqoqqorec, on 08 November 2019 - 06:34 PM, said:

ama zamanı olanla olmayanların dengesini kurmak lazım. 

Zamanı olmayan oynamaz aga, kimse kusura bakmasın o konuda. Bak ben birkaç tane görev kaçırdım bu hafta. Neden zamanım yok, sıralamalı savaş oynuyorum vs... Bu işler böyledir, herkes herşeyi alacak diye birşey yok. Ha ama senin bakış açından sen haklısın tabi. Bende diyorum ki ne gerek var, görev yapacam, kip oynayacam, vs... uğraşmaya. Direk altınla versinler ödülleri ki herkesin geriye bolca vakti olsun. Ha bu arada zamanım yok dediğiniz kipte, günde 2,5 saat oynayarak tamamlanabiliyor, daha önce bunun hesabını kitabını yaptım. Dolayısı ile hikayeler hikayeler...

Cigulipaf #11 Posted 10 November 2019 - 07:41 AM

Second Lieutenant

• Community Contributor
  • 26486 battles
  • 1,008
  • [ALIE] ALIE

View Postl3oomerangg, on 08 November 2019 - 06:47 PM, said:

Zamanı olmayan oynamaz aga, kimse kusura bakmasın o konuda. Bak ben birkaç tane görev kaçırdım bu hafta. Neden zamanım yok, sıralamalı savaş oynuyorum vs... Bu işler böyledir, herkes herşeyi alacak diye birşey yok. Ha ama senin bakış açından sen haklısın tabi. Bende diyorum ki ne gerek var, görev yapacam, kip oynayacam, vs... uğraşmaya. Direk altınla versinler ödülleri ki herkesin geriye bolca vakti olsun. Ha bu arada zamanım yok dediğiniz kipte, günde 2,5 saat oynayarak tamamlanabiliyor, daha önce bunun hesabını kitabını yaptım. Dolayısı ile hikayeler hikayeler...

Geçen birisi Facebook'ta "altınla tahvil alabiliyor muyum?" diye sordu. Bir başkası benim blogtaki bir haberin altında "15.00 tahvili denkleştirmesi kazanması zor, şahsen ben 20.000 tahvil olsa yine veririm" yazdı. Yani, biz burada istediğimiz kadar M60 ve 121B gibi ödül tanklarının satılmasının yanlış olduğundan bahsedelim, oyuncu kendi kafasında haklı olduğu için bu tanklar her türlü satılacak yani, bundan kaçış yok. Ben bekliyorum, yakında Object 907 de gelir, Chieftain de gelir, hatta neden olmasın, Obj 279 (e) bile gelir. Obj 279 (e) almak için 30.000 tahvil verecek oyuncu bulunur her türlü.

kilic222 #12 Posted 11 November 2019 - 12:55 AM

Colonel

• Player
  • 43521 battles
  • 3,775

View Postvuque, on 08 November 2019 - 04:31 PM, said:

Tahvil önemli tabii! ;)

Bi oyunda ne tahvil önemlidir ne altın ne o hediye ne bu ödül. Öncelikle oyunun düzgün oyun olması, oyuncuları kendine çekecek bir sanal evren yaratabilmesi gerekir.

Bu WOT ta var, gerisi hikaye, ödülmü veriyo altınmı veriyo odunmu veriyo işin hikayesi bunlar.

Sorun şu ki. Ön Cephe gibi, oyun içinde sanki 2. bi oyun yaratmayı başarmışlar, hatta benim gibi eski WOT u bırakmış ama yeni verisyon WOT Ön Cephe oynamak isteyenler var ancak,

oyun kapalı abi ya. Ayda 1 hafta oynamakla oyun olmaz.

İlginç bi durumum var. Dünya üzerinde sevdiğim bi oyun var(Ön Cephe) Ama oyun ayda bikaç gün açılıyo. :) Daha önce başıma gelmemişti.

9 user(s) are reading this topic

0 members, 9 guests, 0 anonymous users