Jump to content

MM jest najbardziej zepsutym elementem gry.

• This topic is locked This topic is locked
30 replies to this topic

BOLD_Sherlock #1 Posted 08 November 2019 - 09:14 PM

Private

• Player
  • 20686 battles
  • 7
  • [63DCH] 63DCH
Wargaming.
NISZCZYCIE tą grę. Całkowicie doprowadzacie do ubeznaczenia starań graczy. 
Tu już nie chodzi o to jak dobrze ktoś zagra. Tylko czy wygraną wylosuje mu system losujący.
Zgadnijcie jaki był wynik. Co ci biedni początkujący mogli zrobić przeciwko takiemu upośledzonemu losowaniu?
I to nie jest pojedyncza sytuacja.
Takie mecze trafiają się cały dzień. 
Jedni dostaną 4 zielonych wyjadaczy i fioleta a drużyna przeciwna samych poniżej 50% wygranych i grajcie.
PRZECIEŻ TO NAWET NIE JEST GRA.
Tylko jednostronna sieczka. Jest to niewysławialnie frustrujące.
Odstraszacie kompletnie nowych graczy i zniesmaczacie tych, którzy tą grę zrozumieli.
Jest to tak niezmiernie trudne podzielić graczy względem winratio na danym tierze?
Jedni dostają 8 tier z 50% i drudzy również.
A nie że jedni dostają na topie 3 pomarańcze co nawet map nie znają a o funkcji ich klasy nie wspomnę a drudzy dostają na topie 3 zielonych z większą ilością gier niż przeciwnicy razem wzięci.
Wspomniałem o winratio na danym poziomie bo "cwaniak" farmiący niskie tiery dla pustych statystyk nie zagra tak wybitnie na wysokich tierach bo to całkiem inna gra.
Jest to tak trudne dla takiego giganta?!
WSTYD.

Attached Files

• Attached File   kpina.jpg   156.71K
  • Attached File   kpina2.jpg   149.35K

Edited by BOLD_Sherlock, 08 November 2019 - 09:46 PM.

muriceps #2 Posted 08 November 2019 - 09:22 PM

Major General

• Player
  • 30648 battles
  • 5,458
  • [UVC] UVC

I co przegraliście? :) Na podstawie jednej bitwy oceniasz cały system? Czy wiesz że MM nie dobiera po umiejętnościach? Czy grałeś kiedyś bitwy rankingowe a może CW?

Poza tym jakoś nie mogę zrozumieć dlaczego Szerloku nie napisałeś tu: http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/723964-mm-jak-dziala-system-losujacy/ Chyba jako Szerlok powinieneś wydedukować, że już ktoś pisał podobne rewelacje do Twoich.

Edited by muriceps, 08 November 2019 - 09:25 PM.

Xonar1974 #3 Posted 08 November 2019 - 09:34 PM

Corporal

• Player
  • 1998 battles
  • 156
  • [BSP] BSP
Kolejne rozdygotany emocjonalnie wpadł na forum, żeby założyć n-ty temat o swoich rewelacjach i nieprzemyślanych pomysłach. Brawo.

Xwoknaj #4 Posted 08 November 2019 - 10:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 11180 battles
  • 1,089

I pomyśleć, że kiedyś było gorzej

A teraz jak jest w sumie chyba najlepszy mm (8 rzuca częściej na same 8 etc) to ludzie dalej narzekaja z tymi swoimi XVMami głupimi. Wywalcie to, to i mniej przejmować się będziecie MM, a wiecej swoją grą

BOLD_Sherlock #5 Posted 09 November 2019 - 01:30 AM

Private

• Player
  • 20686 battles
  • 7
  • [63DCH] 63DCH

View Postmuriceps, on 08 November 2019 - 09:22 PM, said:

I co przegraliście? :) Na podstawie jednej bitwy oceniasz cały system? Czy wiesz że MM nie dobiera po umiejętnościach? Czy grałeś kiedyś bitwy rankingowe a może CW?

Poza tym jakoś nie mogę zrozumieć dlaczego Szerloku nie napisałeś tu: http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/723964-mm-jak-dziala-system-losujacy/ Chyba jako Szerlok powinieneś wydedukować, że już ktoś pisał podobne rewelacje do Twoich.

Wygraliśmy. Byłem pierwszy w expie. 3kille.
Oceniam system na podstawie ostatnich miesięcy, mając 2k bitew z 30 dni.
Właśnie w tym jest problem, że MM nie dzieli graczy o jednakowych umiejętnościach do jednej i do drugiej drużyny, tylko tworzy kosmiczne dysonanse sił.
Problem polega dokładnie na tym, że nie jest to sprawiedliwe ponieważ CZĘSTO dostajesz bitwy, w których nie jesteś w stanie nic zrobić, ponieważ jedna strona posiada większą ilość lepszych i bardziej doświadczonych graczy, którzy dosłownie farmią słabszy team, a ci jako że wszyscy są słabsi - mogą jedynie zbierać baty.
Jeśli MM dobierałby dla obu stron równy skład - gry byłyby bardziej sprawiedliwe. Przerasta was ta logika, bo czegoś nie rozumiem?
Nie chodzi o to, aby wszyscy gracze na team mieli identyczny % zwycięstw. Tylko aby po obu stronach, jeśli to możliwe na danym tierze występowali gracze o MAKSYMALNIE zbliżonym % zwycięstw.
Obecnie to wygląda mniej więcej tak.
1/3 to normalne gry w których trzeba się starać. W których czujesz, że grasz a twoje decyzje i umiejętności mają znaczenie.
1/3 to farmfest na bezbronnych truskawach.
1/3 to walka z kątu mapy bo cały team padł ci w 3minucie bo wyjechali solo w crossfire i tyle ich widzieli.
Pierwsze 1/3 jest wyśmienite. Należy się starać, podejmować dobre decyzje. Faktycznie można powiedzieć, że GRASZ. 
W 2/3 nic co zrobisz nie ma znaczenia i właśnie to 2/3 jest stratą okazji na zagranie dobrej, taktycznej gry.

Poza tym. Jest to forum i wyrażam swoje zniesmaczenie brakiem impulsu u WG, aby uczynić ich grę lepszą i bardziej sprawiedliwą.
I będę to robił w tym wątku ponieważ mam do tego najświętsze prawo.
I jeśli moderatorowi to nie przeszkadza, to serdecznie gwizdam na to, czy się to komuś podoba czy nie, czy chce ktoś to jakoś opisać nazwać i przekierować na rozmowy o *edited* niczym.
To co jest teraz - jest złe, bo jest chujowe. Jest niesprawiedliwe i trzeba to poprawić, aby było dobre. Proste.

Rankedów unikam bo sytuacja z MM jest identyczna i do tego dochodzi losowanie, w którym przeciwny team ma 3 cheftainy (wiadomo z jakimi statami) a twój 260, e100 i pomarańczowego Panzera. Także więc...
Jako, że nie lubię wydawać kredytów w błoto, bo puszuję wiele linni - wolę tryby które nie pochłaniają milionów, aby dać mi szansę pokręcić ruletką i dowiedzieć się czy dostanę gorszy czy lepszy team. 
Granie 10 ma też to do siebie, że o wiele trudniej wygrać jeśli team trwoni hp nierozważnie. 
Aby zasmakować CW należy mieć dobry, zgrany klan. Inaczej upragnione lody mogą nie mieć smaku wanilii tylko kupy.

Edited by kwiatek228, 11 November 2019 - 10:26 AM.
edytowano ze względu na wulgarny język

maliniu #6 Posted 09 November 2019 - 07:58 AM

Warrant Officer

• Player
  • 29622 battles
  • 843
  • [PLFUN] PLFUN

View PostBOLD_Sherlock, on 09 November 2019 - 01:30 AM, said:

Wygraliśmy. Byłem pierwszy w expie. 3kille.
Oceniam system na podstawie ostatnich miesięcy, mając 2k bitew z 30 dni.
Właśnie w tym jest problem, że MM nie dzieli graczy o jednakowych umiejętnościach do jednej i do drugiej drużyny, tylko tworzy kosmiczne dysonanse sił.
Problem polega dokładnie na tym, że nie jest to sprawiedliwe ponieważ CZĘSTO dostajesz bitwy, w których nie jesteś w stanie nic zrobić, ponieważ jedna strona posiada większą ilość lepszych i bardziej doświadczonych graczy, którzy dosłownie farmią słabszy team, a ci jako że wszyscy są słabsi - mogą jedynie zbierać baty.
Jeśli MM dobierałby dla obu stron równy skład - gry byłyby bardziej sprawiedliwe. Przerasta was ta logika, bo czegoś nie rozumiem?
Nie chodzi o to, aby wszyscy gracze na team mieli identyczny % zwycięstw. Tylko aby po obu stronach, jeśli to możliwe na danym tierze występowali gracze o MAKSYMALNIE zbliżonym % zwycięstw.
Obecnie to wygląda mniej więcej tak.
1/3 to normalne gry w których trzeba się starać. W których czujesz, że grasz a twoje decyzje i umiejętności mają znaczenie.
1/3 to farmfest na bezbronnych truskawach.
1/3 to walka z kątu mapy bo cały team padł ci w 3minucie bo wyjechali solo w crossfire i tyle ich widzieli.
Pierwsze 1/3 jest wyśmienite. Należy się starać, podejmować dobre decyzje. Faktycznie można powiedzieć, że GRASZ. 
W 2/3 nic co zrobisz nie ma znaczenia i właśnie to 2/3 jest stratą okazji na zagranie dobrej, taktycznej gry.

Poza tym. Jest to forum i wyrażam swoje zniesmaczenie brakiem impulsu u WG, aby uczynić ich grę lepszą i bardziej sprawiedliwą.
I będę to robił w tym wątku ponieważ mam do tego najświętsze prawo.
I jeśli moderatorowi to nie przeszkadza, to serdecznie gwizdam na to, czy się to komuś podoba czy nie, czy chce ktoś to jakoś opisać nazwać i przekierować na rozmowy o *edited* niczym.
To co jest teraz - jest złe, bo jest chujowe. Jest niesprawiedliwe i trzeba to poprawić, aby było dobre. Proste.

Rankedów unikam bo sytuacja z MM jest identyczna i do tego dochodzi losowanie, w którym przeciwny team ma 3 cheftainy (wiadomo z jakimi statami) a twój 260, e100 i pomarańczowego Panzera. Także więc...
Jako, że nie lubię wydawać kredytów w błoto, bo puszuję wiele linni - wolę tryby które nie pochłaniają milionów, aby dać mi szansę pokręcić ruletką i dowiedzieć się czy dostanę gorszy czy lepszy team. 
Granie 10 ma też to do siebie, że o wiele trudniej wygrać jeśli team trwoni hp nierozważnie. 
Aby zasmakować CW należy mieć dobry, zgrany klan. Inaczej upragnione lody mogą nie mieć smaku wanilii tylko kupy.

Czyli wg ciebie zrównanie WR każdego gracza do ~50% jest sprawiedliwe?

Zabierzmy filetom i dajmy pomidorom, bo biedaczki nie mogą nauczyć się grać.

Losowy system dobierający jest najbardziej sprawiedliwy.

x4ec #7 Posted 09 November 2019 - 07:59 AM

Brigadier

• Player
  • 41269 battles
  • 4,020
  • [ROTTN] ROTTN

Nie przejmuj się klakierami, masz 100% racji

Spoiler

Edited by x4ec, 09 November 2019 - 09:23 AM.

miluft_waffel #8 Posted 09 November 2019 - 10:06 AM

Warrant Officer

• Player
  • 12903 battles
  • 510
  • [KLOP] KLOP

Oj... nie jest to reguła, że jak się trafi do słabej, po skillu, drużyny to porażka gwarantowana. 

W dniu wczorajszym na VIII + IX dolosowało mnie w jednej z bitew do drużyny w której byłem ja i jeszcze jeden gracz z żółtym WN8, trzech pomarańczowych, a reszta czerwona. Kilku wręcz czarnych, poniżej 100 WN8. Przeciwnicy sporo na żółto, kilku zielonych i dwóch niebieskich. 

Co zadziwiające po 2 min. bitwy (Jeszcze SuperPersem na pozycję nie dojechałem) nasza drużyna strąciła 5 graczy. Co ciekawe jako pierwsi zeszli zieloni i jeden niebieski. Wynik końcowy 15:6. Szok.

Myślę, że taką sytuację spowodował bezpardonowy atak na jedną z flanek. Wydawało mi się, że ten lemings train... będzie w minutę wystrzelany, a ja z dwoma graczami broniący flanki medów poczekamy jeszcze tylko chwilkę na gangbang i do garażu. Stało się inaczej. Rozumiem żółtków, jak ja... grających dość schematycznie, raczej nie bezmyślnie, ale reagujących nie dość szybko na sytuację podczas bitwy, że nietuzinkowa sytuacja może zaskoczyć. Tajemnicą jest jednak dla mnie dlaczego dobrzy gracze dali sobie wjechać na tyłek, nie zareagowali prawidłowo. 

Po bitwie jeden z czerwonych graczy napisał mi, żebym nie pisał głupot o taktyce bo przewidywałem dramat, a było pełne, pewne zwycięstwo. 

To nie trafia się często, ale się zdarza. 

Najlepszym rozwiązaniem jest, jeśli już zerkamy na kolory XVM, żeby była możliwość ustawić rescent WR, albo WR np. z ostatniego 1000 bitew. Na moim przykładzie WR dość niska jest wypadkową początkowych kilku tysięcy bitew, w których sam się uczyłem grać, lepiej lub gorzej ale sam badałem mechanikę WoT. Kiedy już człowiek ogarnął to i owo WR zaczęło iść w górę, ale niestety u mnie dojście do 50% i wyżej trochę jeszcze potrwa.

MM w tej kwestii jest losowy i w sumie dobrze. Trzeba to zwyczajnie zaakceptować.  

Edited by miluft_waffel, 09 November 2019 - 10:11 AM.

BOLD_Sherlock #9 Posted 09 November 2019 - 12:30 PM

Private

• Player
  • 20686 battles
  • 7
  • [63DCH] 63DCH

View Postmaliniu, on 09 November 2019 - 07:58 AM, said:

Czyli wg ciebie zrównanie WR każdego gracza do ~50% jest sprawiedliwe?

Zabierzmy filetom i dajmy pomidorom, bo biedaczki nie mogą nauczyć się grać.

Losowy system dobierający jest najbardziej sprawiedliwy.

*edited*
Losowy system - jedyne co możesz o nim powiedzieć, to to, że jest losowy. Nawet w nazwie masz.
Sprawiedliwy system to taki mój drogi, który posiada zasady i wytyczne, które sprawiają, że rzeczy stają się zbalansowane - czytaj sprawiedliwe.
Sprawiedliwy system to taki, w którym żadna drużyna nie ma przewagi bo MM dobrał jednym debeściaków, a drugim ziemniaków. Procenty wygranych w każdej pozycji odpowiadają lustrzanie przeciwnikowi.
Wtenczas możesz się mierzyć z przeciwnikiem, bo jest on maksymalnie zbliżony do ciebie.
I oczywiście pisałem, kompletnie odwrotnie niż napisałeś, że jak najbardziej mogą być różne procenty w drużynach.
Niech będzie różnorodnie.
Ale jak gramy +2 i u nas na topie są pomarańczowi to niech u przeciwnika też będą pomarańczowi, a nie zieloni.
Wtedy jest sprawiedliwie. Czaisz bazę?

Edited by kwiatek228, 11 November 2019 - 10:45 AM.
edytowano z powodu obrażania innych graczy

maliniu #10 Posted 09 November 2019 - 02:08 PM

Warrant Officer

• Player
  • 29622 battles
  • 843
  • [PLFUN] PLFUN

View PostBOLD_Sherlock, on 09 November 2019 - 12:30 PM, said:

*edited*

Losowy system - jedyne co możesz o nim powiedzieć, to to, że jest losowy. Nawet w nazwie masz.
Sprawiedliwy system to taki mój drogi, który posiada zasady i wytyczne, które sprawiają, że rzeczy stają się zbalansowane - czytaj sprawiedliwe.
Sprawiedliwy system to taki, w którym żadna drużyna nie ma przewagi bo MM dobrał jednym debeściaków, a drugim ziemniaków. Procenty wygranych w każdej pozycji odpowiadają lustrzanie przeciwnikowi.
Wtenczas możesz się mierzyć z przeciwnikiem, bo jest on maksymalnie zbliżony do ciebie.
I oczywiście pisałem, kompletnie odwrotnie niż napisałeś, że jak najbardziej mogą być różne procenty w drużynach.
Niech będzie różnorodnie.
Ale jak gramy +2 i u nas na topie są pomarańczowi to niech u przeciwnika też będą pomarańczowi, a nie zieloni.
Wtedy jest sprawiedliwie. Czaisz bazę?

Niestety nie masz pojęcia o czym mówisz, a ja jestem za stary, żeby udzielać korepetycji na forum.

*edited*

Edited by kwiatek228, 11 November 2019 - 10:57 AM.

klosiu_1 #11 Posted 09 November 2019 - 05:21 PM

Major General

• Player
  • 52453 battles
  • 5,789
  • [_CHS_] _CHS_
Polityka rozdawnictwa wychowuje taki specyficzny gatunek ludzi.

TalkToTheHoof #12 Posted 09 November 2019 - 07:15 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 9257 battles
  • 1,104
  • [R3B3L] R3B3L

View Postmaliniu, on 09 November 2019 - 02:08 PM, said:

Niestety nie masz pojęcia o czym mówisz, a ja jestem za stary, żeby udzielać korepetycji na forum.

Pierdolę już tych płaskoziemców, dawać bana i wychodzę.

Hehe dobre. Jak ty żeś mi zaimponował.

x4ec #13 Posted 09 November 2019 - 08:38 PM

Brigadier

• Player
  • 41269 battles
  • 4,020
  • [ROTTN] ROTTN
Ogólnie to WG *edited* sobie samo grę, dali mega szybki grind X przez małpy ale MM tego nie pojmuje, wrzuci ci taki team, że matkę swoją rodzoną nie poznasz.

Edited by kwiatek228, 11 November 2019 - 11:01 AM.

tokszok111 #14 Posted 09 November 2019 - 08:39 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8932 battles
  • 341
  • [NKNZ] NKNZ

Widzę że Panowie nie zrozumieli nawet o co chodzi w zapsutym MM.

Chodzi o to, że pula graczy to 30 osób i system może podzielić ich zawsze lepiej niż aby porażka była w 90% przesądzona po 3 min gry, gry 0-5: 15 są dla mnie całkowicie nie do pomyślenia  Chyba że po prostu taki ma być rozwój według WG i nastawienie na to aby gry były coraz szybsze, i coraz mniej od ciebie zależało.

W innych grach takie przytłaczające porażki są nie do pomyślenia, całkowicie nie rozumiem nastawienia na full random. A skoro mamy już full random to dlaczego niektórzy patrzą na win ratio? Ja przegrałem dzisiaj 9 gier pod rząd 5 TD chińskim, czy zagrałem słabo? Tak, jedną bitwę. Pozostałe +1000 dmg 

x4ec #15 Posted 09 November 2019 - 08:42 PM

Brigadier

• Player
  • 41269 battles
  • 4,020
  • [ROTTN] ROTTN
Wybitny specjalista Parim wytłumaczy Ci wszystko, jest bardzo dobrze a będzie jeszcze lepiej :trollface:

klosiu_1 #16 Posted 09 November 2019 - 11:51 PM

Major General

• Player
  • 52453 battles
  • 5,789
  • [_CHS_] _CHS_

View Posttokszok111, on 09 November 2019 - 08:39 PM, said:

Chodzi o to, że pula graczy to 30 osób i system może podzielić ich zawsze lepiej niż aby porażka była w 90% przesądzona po 3 min gry, gry 0-5: 15 są dla mnie całkowicie nie do pomyślenia  Chyba że po prostu taki ma być rozwój według WG i nastawienie na to aby gry były coraz szybsze, i coraz mniej od ciebie zależało.

W innych grach takie przytłaczające porażki są nie do pomyślenia, całkowicie nie rozumiem nastawienia na full random. A skoro mamy już full random to dlaczego niektórzy patrzą na win ratio? Ja przegrałem dzisiaj 9 gier pod rząd 5 TD chińskim, czy zagrałem słabo? Tak, jedną bitwę. Pozostałe +1000 dmg 

Zrozumieli, zrozumieli, nie bój się. Może nie zauważyłeś, ale takie szybkie bitwy zdarzają się też przy wyrównanych składach, a nawet o zgrozo gorszy team potrafi rozwalić lepszy w trzy minuty przy znikomych stratach własnych. Wystarczy że dwóch graczy z topki poczuje się za pewnie, wyjedzie głupio i zginie, później efekt kuli śniegowej i pozamiatane. Wyrównywanie mm nie ma tu nic do rzeczy. 

Koleżka z pierwszego posta ma problem wyłącznie z tym, że ma xvma, a kompletnie nie potrafi go zinterpretować. Zamiast grać swoje patrzy na kolorki i beczy. Jak jeszcze były xvmowe wróżki, to tacy jak on topili się bo widzieli 40% szans na wygraną.

Edited by klosiu_1, 09 November 2019 - 11:56 PM.

BOLD_Sherlock #17 Posted 10 November 2019 - 12:44 AM

Private

• Player
  • 20686 battles
  • 7
  • [63DCH] 63DCH

View Posttokszok111, on 09 November 2019 - 08:39 PM, said:

Dokładnie.

bondyros #18 Posted 10 November 2019 - 03:26 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 23592 battles
  • 3,308
  • [G2G] G2G

View PostBOLD_Sherlock, on 10 November 2019 - 12:44 AM, said:

Dokładnie.

Jakie dokładnie?

Proszę Cię - najpierw zastanów się DOKŁADNIE jakbyś widział MM. W jaki sposób by dzielił, z jakiej puli .... i przede wszystkim - w jaki sposób miałby działać algorytm podziału drużyn.

Następnie zastanów się nad tym jakie byłyby konsekwencje (negatywne skutki) wprowadzenia takiego pomysłu do gry dla graczy słabych, średnich, dobry, bardzo dobry oraz dla WG.

Dopiero później przyjdź tutaj na forum i przedstaw DOKŁADNIE swój pomysł będąc przygotowany na dyskusję. Wtedy z chęcią z Tobą na ten temat mogę podyskutować.

Na chwilę obecną jesteś całkowicie nieprzygotowany do dyskusji, nawet nie wiesz jak chcesz aby ten podział wyglądał.

Pisząc "dokładnie" stwierdzasz, że chodzi o podział już wybranych 30 graczy (przetasowanie graczy między drużynami w celu zmniejszenia dysproporcji pomiędzy drużynami), a o 12:30 pisałeś o: "u nas na topie są pomarańczowi to niech u przeciwnika też będą pomarańczowi, a nie zieloni" a co gorsza: "Procenty wygranych w każdej pozycji odpowiadają lustrzanie przeciwnikowi." Co oznacza, że chcesz dobierania graczy 'po skillu' w momencie formowania drużyn (czyli z puli wszystkich graczy w kolejce, a nie tylko z grupy 30 już wybranych graczy).

Tak więc --- najpierw ustal sam ze sobą, jaki jest Twój pomysł i bądź w 100% przekonany, że po jego wprowadzeniu ani przez moment nie będziesz twierdził, że 'MM ustawia bitwy' (popularne stwierdzenie). Nie zapomnij o zastanowieniu się na negatywnymi skutkami wprowadzenia Twego pomysłu (a jeżeli będziesz sądził, że ich nie ma - to wybacz, ale nie przyłożyłeś się do tego tematu i nie patrzysz dalej niż na koniec swojego nosa).

PS. Sądząc po dacie rejestracji konta, nie miałeś okazji gry w czasach poprzedniego MM (brak 'sztywnych' szablonów i równych tierowo składów), ale spodziewam się, że gdybyś grał, to byś był jednym z tych 'klaszczących uszami' po pierwszych informacjach WG odnośnie zmian MM (i wprowadzenia właśnie tychże szablonów).

szuwax666 #19 Posted 10 November 2019 - 10:01 AM

Captain

• Player
  • 46788 battles
  • 2,313
  • [_CHS_] _CHS_

View PostBOLD_Sherlock, on 09 November 2019 - 12:30 PM, said:

...

---

Onegdaj mój wykładowca ekonomii opowiedział na zajęciach taki dowcip.

Lenin wybrał się na wycieczkę do Egiptu. Podczas zwiedzania piramidy napotkał siwiutkiego, zasuszonego staruszka z brodą niemal do ziemi - takiego Matuzalema. Podczas rozmowy staruszek przyznał, że ma już niemal 800 lat i nie wychodzi w ogóle z piramidy. Na to Lenin, że to niemożliwe, tu niema nic do jedzenia ani picia - nie da się tak żyć. Staruszek się obruszył i stwierdził, że jak to nie ma? W sąsiedniej komnacie tam na końcu ciemnego wschodniego korytarza żyje sobie święty byk i że on się odżywia odchodami tego byka. Lenin chwilę się zastanowił i po chwili namysłu stwierdził, że to nadal niemożliwe, bo ten byk też się musi czymś odżywiać. Staruszek, tylko się uśmiechnął i stwierdził, on się odżywia moimi odchodami. Leniowi tak się ta idea spodobała, że socjalizm wdrożył ...

Uwierz mi, urawniłowka do niczego dobrego nie doprowadzi. :P.

BOLD_Sherlock #20 Posted 10 November 2019 - 10:10 AM

Private

• Player
  • 20686 battles
  • 7
  • [63DCH] 63DCH
Wiecie, że to jak opisujecie i jak czytacie słowa człowieka, którego nie znacie pokazuje bardziej to jacy wy jesteście? : )
Może faktycznie pomysł jest zbyt prosty i każdy sobie znajduje łyżkę co mu nie smakuje. Ok.

Najpierw opowiem krótko bo wielkiej filozofii nie ma do czego służy mi XVM, bo widzę że pojawiły się o tym opinie mimo, że to nie ma nic do rzeczy ani do meritum tematu.
XVM to orientacyjne narzędzie aby wiedzieć, MNIEJ WIĘCEJ na kim można polegać i czego się spodziewać. Ułatwia podjęcie jak najlepszej na dany moment decyzji na jaką pozycję mogę pojechać, jak odważnie na niej grać i kiedy się wycofać.
Na stole do szachów pokazuje mi jakie mamy szachy. Mniej więcej. I to tyle.

Jak wygląda obecny MM:
MM losuje graczy o różnych umiejętnościach.
Daje ich do drużyn losowo, co tworzy dysproporcje często uniemożliwiające od momentu startu gry - jej wygranie.
Tak ja też miałem wiele gier, że truskawki się zjednoczyły i robiły rzeczy. Ale to nie jest standard, że doświadczony gracz popełni wystarczająco błędów, które nowy gracz będzie w stanie wykorzystać. Prawda?
To się nazywa ewenement. Czyli WYJĄTEK od reguły.
Trochę ciężko liczyć na koniunkcję planet kiedy w 2 minucie jest 5:0.
Ciężko też liczyć na taki rozwój wypadków kiedy doskonale się wie ile wiedzy i umiejętności potrzeba, aby to zrobić.
A ja WIEM ile jest to wiedzy i staram się ciągle to rozwijać.

Jak zrobić aby MM był sprawiedliwy.
Gra losowo generuje 30 graczy jak do tej pory. 
Wylosowała 2 z 55%, 2 z 54%, 2 z 53%, 2 z 52%, 2 z 51% i resztę z 50%.
Obecnie może wziąć wszystkich kozaków do jednej drużyny i sprawić, że żadna strona nie będzie lubić gry.
Proponuję aby gra wzięła tych graczy i sprawiedliwie podzieliła wszystkich na pół.
Obie drużyny dostaną więc jednego 55, 54, 53, 52, 51 i resztę 50tek.
W zasadzie to tyle.
Gracze są podzieleni sprawiedliwie.

W przypadku grania +2. 
Najważniejszym zadaniem MM powinno być ujednolicenie graczy na topie. 
Jeśli 3 graczy gra lepszym czołgiem niż reszta to jeśli drużyna dostanie na nich graczy to jest właściwie gg.
I tak, są wyjątki, ale regułą jest że drużyna ze słabszym topem dostaje bęcki.
Losowanie powinno być więc zmodyfikowane w ten sposób, aby było możliwe wylosowanie porównywalnych sił.

Czy można zarzucić grze zarzucić cokolwiek, skoro dobiera składy meczu sprawiedliwie?
Otóż nie można, bo wtedy z automatu nie ma się racji. 

Ale aby było jeszcze lepiej to winratio powinno dotyczyć każdego tieru osobno.
Jak wspominałem wcześniej. Gracze farmiący niskie tiery dla pustych statystyk, zgodzicie się, nie mają tych 60% ok? : )
Ale na niskich tierach mają. Bo ich umiejętności i zrozumienie gry wystarczają aby siać sieczkę na nowych graczach.
MM który losuje obecnie nie przeciwstawia takiemu jegomościowi godnego przeciwnika, który ma szansę go zatrzymać.
A powinien. Powinien wylosować do drużyny kontroponenta z maksymalnie zbliżonym win% na tym tierze.
Wtedy XVM dokładnie pokazywałby kto jest takim wielkim gościem. Słabsi gracze mogliby pomagać lepszemu poprowadzić ich do zwycięstwa.
Sam też tak robię. Jak gram bottom i jest możliwość wspierać jakiegoś gracza z dużym winratio to jestem jego dodatkową lufą, gąskuję. To dobry nawyk.

Czego tu nie rozumieć i o czym dyskutować? : )))

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users