Jump to content

[INNE] Bezpiecznie modowanie WoT-a przy pomocy JSGME - Poradnik

• Please log in to reply
176 replies to this topic

SeverianPL #1 Posted 29 December 2011 - 03:04 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 14096 battles
  • 405
  • [-BD-] -BD-

*
POPULAR

Kolejny raz podmieniłeś pliki i coś się skaszaniło? Musisz ściągać znów całego klienta, bawić się w ściąganie wszystkich modów, które wcześniej miałeś? Zapomnij. Czas wejść na poziom wyżej i zacząć używać JSGME. Z pomocą tego zmyślnego programu implementacja modów będzie wyglądać tak schludnie i szybko:

Posted Image

Na początek ściągnij instalator programu JSGME z podanego poniżej linka:
https://dl.dropbox.c...38884/JSGME.rar

Rozpoczynasz instalację standardowo, wskazujesz główny folder gry z poziomu instalatora:

Posted Image

W trakcie instalacji pojawia się informacja o możliwości ściągnięcia paczki językowej ze spolszczeniem:

Posted Image

Paczka ta jest dostępna już z poziomu linka, który podałem wcześniej. Należy nacisnąć na polską flagę i rozpocznie się jej ściąganie. W środku paczki jest dokładna instrukcja po polsku co należy zrobić, aby mieć polską wersję językową.

Przy pierwszym uruchomieniu program automatycznie wygeneruje folder z modami tak, jak na poniższym screenie. Możliwe jest samodzielne zmienienie jego nazwy.

Posted Image

OK, JSGME zainstalowane, ale co dalej? Musisz ściągnąć mody, które chcesz zainstalować, rozpakować je i umieścić w folderze MODS pod nazwą danego moda tak, jak na poniższym screenie:

Posted Image

W każdym folderze moda musisz dokładnie odwzorować ścieżkę folderów, w której umieszczone są podmieniane pliki. Jest absolutnie koniecznie i jeśli źle rozpiszesz strukturę folderów, to JSGME nie podmieni prawidłowo plików. Nie spowoduje to wprawdzie żadnych problemów z działaniem gry, ale mod nie zostanie zaimplementowany. Oznacza to, że jeśli dane pliki muszą być umieszczone w folderze flash, to aby mod prawidłowo działał musisz utworzyć foldery:
MODS/Mod do zainstalowania/res/gui/flash
I dopiero w folderze flash umieścić pliki. Jeśli pominiesz któryś z tych folderów, mod nie będzie działał. Jeśli nie wiesz gdzie powinieneś umieścić dany plik, poczytaj readme modów lub użyj wyszukiwarki systemowej do zlokalizowania niezmienionych plików. Prawidłowa struktura folderów do zamiany standardowego celownika wygląda przykładowo tak:

Posted Image

Ok, wykonałeś prawidłowo wszystkie powyższe kroki, chcesz włączyć moda. Musisz najpierw odpalić JSGME przez skrót na pulpicie lub jsgme.exe w głównym folderze gry. Pojawi się wtedy takie okno, w którym naciskasz przycisk z pojedynczą strzałką w prawo:

Posted Image

W prawym dolnym rogu okna widoczny będzie zielony pasek postępu instalacji moda. Przy niedużych modach podmienianie potrwa bardzo szybko, przy dużych z większymi ilościami plików nawet do kilku minut. Wynika to z faktu, iż JSGME przygotowuje jednocześnie kopie zapasowe podmienianych plików tak, aby w razie deinstalacji moda przywrócić stan oryginalny.

W JSGME możliwe jest jednoczesne odinstalowanie wszystkich modów poprzez naciśnięcie przycisku z podwójną strzałką w lewo:

Posted Image

Ważne rzeczy przy użytkowaniu:
1. Jeśli już używasz JSGME, to zawsze instaluj mody za jego pomocą. Jeśli zrobisz inaczej, to możesz podmienić pliki już podmienione przez któryś z modów.
2. JSGME zawsze poinformuje Cię przy instalacji jeśli któryś z modów podmienia pliki, które usiłujesz podmienić.
3. W razie przeforsowanie instalacji przy podmienianiu plików przez dwa mody mod nadpisany będzie oznaczony w prawej kolumnie na szaro.
4. W WoT większość modów możesz instalować przy włączonej grze.
5. Przed patchowaniem gry zawsze wyłącz wszystkie mody. Patch może napisać zamienione pliki.

W razie pytań - piszcie.

Link do oryginału:
http://wayofwar.org/...ead.php?t=40399

POST SCRIPTUM:

Bardzo ważna uwaga do edytowania ścieżek folderów od patcha 0.7.1.1 - patch ten zmienił strukturę folderów i wymusił użytkowanie specjalnego foldera modów od WG: res_mods. Oznacza to, że np. celownik, który wcześniej znajdował się w lokalizacji:
World_of_Tanks\MODS\Celownik 0.7.4 Jimbo\res\gui\flash
Teraz musi znaleźć się w:
World_of_Tanks\MODS\Celownik 0.7.4 Jimbo\res_mods\0.7.5\gui\flash

Każdy mod wymaga umieszczenia go poziom niżej i w folderze z numerem aktualnej wersji gry. Umieszczanie modów wedle starej nomenklatury spowoduje, że nie będą one działać, bo nie będą podmieniać plików, które teraz są skompresowane w folderze res_packages.

Od tej zasady jest jeden wyjątek - mody dźwiękowe podmieniające tylko pliki z folderu audio. Wtedy ścieżka wygląda tak:
World_of_Tanks\MODS\World of Chaos VoiceMod by Capri\res\audio
Ten sposób instalacji modów dźwiękowych dodatkowo pozwala na uniknięcie kopiowania całego folderu audio do res_mods, gdyż nie powoduje to zaników dźwięków z innych plików.

Temat został ponownie otwarty i przeniesiony do działu Mody i dodatki. ~EilaAurora

Edited by SeverianPL, 06 November 2012 - 12:38 PM.

RAV3Npl #2 Posted 29 December 2011 - 03:12 PM

Warrant Officer

• Player
  • 60935 battles
  • 670
Plusik za ten poradnik  :Smile_great:

dwoogy #3 Posted 29 December 2011 - 03:16 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 17421 battles
  • 928
  • [BLUR] BLUR
Ja co prawda używam tylko "Duke Mod" więc z programu raczej nie skorzystam, ale plusik za dobrą robotę się należy  :Smile_honoring:

SeverianPL #4 Posted 29 December 2011 - 03:19 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 14096 battles
  • 405
  • [-BD-] -BD-

View Postdwoogy, on 29 December 2011 - 03:16 PM, said:

Ja co prawda używam tylko "Duke Mod" więc z programu raczej nie skorzystam, ale plusik za dobrą robotę się należy  :Smile_honoring:
Zajrzyj tutaj, zmienisz zdanie - link:)

Balrogos #5 Posted 30 December 2011 - 01:27 PM

Warrant Officer

• Player
  • 26430 battles
  • 705
  • [2PBP] 2PBP
A podzielisz sie celownikiem z czasem przeladowania?, i co to te usuwanie camo? usuwa camo te kupne w grze? i minimap animated? i OTM DeathRoller i Murhen co to to je?

Mandoleran #6 Posted 30 December 2011 - 01:35 PM

Lieutenant Сolonel

• Beta Tester
  • 32490 battles
  • 3,328
  • [-BD-] -BD-

A podzielisz sie celownikiem z czasem przeladowania?,
A obiecasz nie trolować przez tydzień?

i co to te usuwanie camo?
znika kupne kamuflaże - nie ważne ile koleś wyda na ten efekt obrazu pobitewnego turnieju paintbala, Ty go widzisz jakby nic nie kupił >:D

i minimap animated?
Taki fajny radar - tam gdzie skierujesz stożek widoczności tam widzisz zakampione wrogie czołgi :P

i OTM DeathRoller i Murhen co to to je?
Któryś chyba daje jekkieś pedalskie fotki zalodze czołgu (jak ostatnio sie chwalil zdjęciami z garażu to miał coś przy czym kucyki zioma były ultra krwaą i brutalną kreskówką :P ) pozostałe hgw :P

viperpol #7 Posted 30 December 2011 - 01:45 PM

Private

• Player
  • 758 battles
  • 1
Witam . Można bez obaw używać tego moda ( ban :) )? Jeśli tak to dzięki za dobrą robotę .Pozdrawiam .

Lapeno #8 Posted 30 December 2011 - 01:56 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 5271 battles
  • 142

View Postviperpol, on 30 December 2011 - 01:45 PM, said:

Witam . Można bez obaw używać tego moda ( ban :) )? Jeśli tak to dzięki za dobrą robotę .Pozdrawiam .

Pewnie, że można. Czemu za to miałby grozić ban? To po prostu ułatwienie. Zamiast ściągać ręcznie wszystkie mody po różnych stronach, masz tutaj wszystko zgromadzone pod jednym "zarządzającym" programem.

Jak dla mnie bomba. Na pewno będę go używał. Wielki plusik za to, że się ludziom chce chcieć.  :Smile_honoring:

SeverianPL #9 Posted 30 December 2011 - 06:50 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 14096 battles
  • 405
  • [-BD-] -BD-

A podzielisz sie celownikiem z czasem przeladowania?
Link

i co to te usuwanie camo? usuwa camo te kupne w grze?
Powoduje, że wszystkie wzory kupnych kamuflaży są przezroczyste tak, że nie nakładają się na kamuflaże, które masz zapisane na swojej instalce WoT.

i minimap animated?
Dorzuca na minimapę zamiast standardowych oznaczeń zasięgi widoku czołgu rozszerzone na całą minimapę zgodnie z nowymi wymogami spotowania wozów. Nie wiem skąd to ściągnąłem.

i OTM DeathRoller i Murhen co to to je?
Stare konfiguracje Over Target Markera, które pod 0.7.0 już nie działają. Zamiast tego mam standardowego OTM 0.7.0, lecz niestety nie pasuje on do końca do tego, co wyświetlała mi bodajże konfiguracja autorstwa Murgena (nazwa czołgu, nick gracza, liczbowa ilość hp; przy wciśniętym Alt - nick gracza, kontur czołgu, procentowy pasek hp)

Któryś chyba daje jekkieś pedalskie fotki zalodze czołgu (jak ostatnio sie chwalil zdjęciami z garażu to miał coś przy czym kucyki zioma były ultra krwaą i brutalną kreskówką :P ) pozostałe hgw :P
Łeb Ci ukręcę za nazywanie Futuramy czymś kucykopodobnym :P

A inne mody:

Damage Panel with Indikators - panel czołgu z lewej staje się przezroczysty, przy pożarze pojawia się wielki napis cyrylicą i pulsujący żołty znak, a przy trafieniach pokazuje ich numer, liczbę zbitych procentów hp i liczbową wartość zbitego hp.

Skiny to chyba oczywiste jest.

Powiększony widok - większe dostępne oddalenie kamery.

Garaż premium - zmieniłem wygląd mojego garażu premium.

Zegar - w garażu w lewym górnym rogu mam wyświetlany wielki zegar cyfrowy z aktualną godziną. link

Załoga z Futuramy - podmienia obrazki załogantów na obrazki postaci z kreskówki Matta Groeninga "Futurama" link

Amerykańska załoga - mod nadpisujący częściowo mod z Futuramą dodający zamiast zdjęć amerykańskich czołgistów amerykańskie czołgistki ;)link

Soundpack Pingwiny - zamienia głosy załogi na kwestie z Pingwinów z Madagaskaru. Świetny mod do odstresowania się i czerpania przyjemności z gry :)

Mandoleran #10 Posted 30 December 2011 - 07:11 PM

Lieutenant Сolonel

• Beta Tester
  • 32490 battles
  • 3,328
  • [-BD-] -BD-

Łeb Ci ukręcę za nazywanie Futuramy czymś kucykopodobnym
Znaczy się nie Ty mialeś jako zaloge buźki jakichś mangowych rhusowych dziewcząt sądząc po mimice wyciętych z jakiegos pedofilskiego hentajca? :P
Jak tak to kajam sie i błagam o wybaczenie :P

SeverianPL #11 Posted 30 December 2011 - 07:15 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 14096 battles
  • 405
  • [-BD-] -BD-
Ja i chińskie bajki? A fuj, Mando. Oskarżasz mnie bezpodstawnie :P

jakub_czyli_ja #12 Posted 31 December 2011 - 05:36 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 36514 battles
  • 3,498
  • [XII-2] XII-2
Nową konfigurację OTM na podstawie starej zrobiłem z palca, ale ja jestem nerdowatym programistą który potrafi używać diffa.
W skrócie porównałem 2 pliki - pierwszy - starą konfigurację OTMa którą pracowicie wyklikałem, drugą - tą przywleczoną z repozytorium.
Na szybko - w nowej wersji konfiguracji doszedł jeden parametr:
w tagu <combatScrollText> należy dopisać linijkę

<hitKind>Absolute</hitKind>
i mi bangla jak poprzednio, żeby mieć na przykład coś takiego:

<combatScrollText>
        <enabled value="true"/>
        <speed value="1"/>
        <color value="0xC3FF68"/>
        <maxRange value="40"/>
        <textSize value="14"/>
        <message>DONE</message>
        <prefix>-</prefix>
        <postfix/>
        <filter type="DropShadowFilter" size="1" angle="45" distance="1" color="0x000000" alpha="100" strength="200"/>
        <hitKind>Absolute</hitKind>
      </combatScrollText>
Wytłuszczone jest nowe, wartości atrybutów w "" mogą być inne w zależności od pożądanej konfiguracji.

Flyagaric #13 Posted 02 January 2012 - 08:57 PM

Brigadier

• Player
  • 53124 battles
  • 4,683
  • [ZORRO] ZORRO
Dobra, szukam i szukam tej animowanej minimapy i znalazłem tego wiele, ale faktycznie to żaden nie ma w opisie tego animated i w ogóle to z opisami jest kiepsko. Może ktoś podrzucić linka?

SeverianPL #14 Posted 02 January 2012 - 09:13 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 14096 battles
  • 405
  • [-BD-] -BD-
http://speedy.sh/6pu...-for-v0.7.0.rar

Proszę, spakowane, odtworzona struktura folderów.

Flyagaric #15 Posted 02 January 2012 - 09:18 PM

Brigadier

• Player
  • 53124 battles
  • 4,683
  • [ZORRO] ZORRO

View PostSeverianPL, on 02 January 2012 - 09:13 PM, said:

http://speedy.sh/6pu...-for-v0.7.0.rar

Proszę, spakowane, odtworzona struktura folderów.

Dzięka!  :Smile_great:

Foka #16 Posted 03 January 2012 - 01:00 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 31096 battles
  • 644
  • [1SBP] 1SBP

View PostSeverianPL, on 30 December 2011 - 06:50 PM, said:

Damage Panel with Indikators - panel czołgu z lewej staje się przezroczysty, przy pożarze pojawia się wielki napis cyrylicą i pulsujący żołty znak, a przy trafieniach pokazuje ich numer, liczbę zbitych procentów hp i liczbową wartość zbitego hp.
Cyrylicą? Przecież to się zmienia w konfiguracji moda, w pliku TL.txt :P

View PostSeverianPL, on 30 December 2011 - 06:50 PM, said:

Powiększony widok - większe dostępne oddalenie kamery.
Tym bym się nie chwalił, gzieś, kiedyś na forum jakiś Dev napisał, że uznają to za cheat.

SeverianPL #17 Posted 03 January 2012 - 09:36 AM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 14096 battles
  • 405
  • [-BD-] -BD-

Cyrylicą? Przecież to się zmienia w konfiguracji moda, w pliku TL.txt :P
Owszem, można, jednak jakoś nie jest dla mnie problemem przeczytanie paru słów po rosyjsku ;)

Tym bym się nie chwalił, gzieś, kiedyś na forum jakiś Dev napisał, że uznają to za cheat.
Masz może namiary jakieś na tą wypowiedź?

Foka #18 Posted 03 January 2012 - 05:00 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 31096 battles
  • 644
  • [1SBP] 1SBP
Tak jak napisałem - "gdzieś kiedyś". Nie pamiętam gdzie to było dokładnie, w wątku chyba ktoś pytał skąd ściągnąć tego moda i padła odpowiedź, że uznawany jest za cheata, bo to nie mod "wizualny" a ingerencja w strukturę gry (plik xml), co jest zabronione przez EULA.

Lector #19 Posted 03 January 2012 - 06:30 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 3942 battles
  • 1,023
  • [22KT] 22KT
Bardzo fajny programik :)

piotr455sz #20 Posted 06 January 2012 - 02:33 PM

Private

• Player
  • 25051 battles
  • 4
  • [SUMO] SUMO
czy możesz dokładniej wytłumaczyć jak trzeba znaleźć folder w którym trzeba zapisać moda lub podaj w którym trzeba zapisać damage panel.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users