Jump to content

Sıralamalı savaslar ve OP Ebr tankı..

ebr sıralama haksızlık tank

• Please log in to reply
7 replies to this topic

TwitchAWCatchUP #1 Posted 11 November 2019 - 04:04 PM

Lance-corporal

• Player
  • 49223 battles
  • 71
  • [-BIZ-] -BIZ-

Bu sezon ki sıralamalı savaslarda EBR tankının ustunlugu su götürmüyor.

Allah aşkına hafif tank ile oynanmaz oldu.Her oyuna hafif tank ile girdigimde (ebr yok bende bu arada)bizim takımda kesin bir ebr oluyor yada iki tane. karsı takımda aynı sekılde. Tank acamıyorum spotayamıyorum. gittigimde ebr rahat rahat gelip gezerek alıyor yada spotluyor. Dibimizde bitmesi an meselesi. Kolay kolayda vuramıyor cogu oyuncu cunki donanım hızı yada tecrubesizlik var.

arty ile oyuna giriyorum ebr canımıza okuyor. kimse vuramıyor. haritada fink atıyor vurmaya bile ugrasmıyorar. tüm dengeleri spot noktalarını degistirdi. Bu konuda birsey yapılması lazım. ebr haricinde hafif tank oynayan yok.

Edited by TwitchAWCatchUP, 11 November 2019 - 04:29 PM.

Sharp1903 #2 Posted 11 November 2019 - 06:48 PM

Major

• Player
  • 40496 battles
  • 2,514
  • [KAZMA] KAZMA

Evet T100-LT ile oynarken, EBR karşıda olduğu zaman çok zorluk çekiyorum. Adam işi bilmese rastgele sürse bile iş yapıyor. Çünkü vurulmuyor, isabet alsa da hasar almıyor, palet yemiyor. Bu da hafif tank ile oynamayı işkenceye dönüştürüyor. 

Gerçi söylesek ne olacak, WG çoğunluk istemese de getirdi bu arabaları oyuna, topluluğu dinledikleri yok, kendileri çalıp kendileri söylüyorlar. 

Royal_Furkan #3 Posted 12 November 2019 - 01:03 PM

Lance-corporal

• Player
  • 3322 battles
  • 92

View PostSharp1903, on 11 November 2019 - 06:48 PM, said:

Evet T100-LT ile oynarken, EBR karşıda olduğu zaman çok zorluk çekiyorum. Adam işi bilmese rastgele sürse bile iş yapıyor. Çünkü vurulmuyor, isabet alsa da hasar almıyor, palet yemiyor. Bu da hafif tank ile oynamayı işkenceye dönüştürüyor. 

Gerçi söylesek ne olacak, WG çoğunluk istemese de getirdi bu arabaları oyuna, topluluğu dinledikleri yok, kendileri çalıp kendileri söylüyorlar. 

Şöyle bir çare de olabilir hızlarını paletli tank seviyesine getirip tekerlekten yerse hızının büyük ölçüde azalması yada palet yer gibi olduğu yere sinirlenmesi aksi taktirde kara günler bizi bekliyor 

l3oomerangg #4 Posted 12 November 2019 - 01:38 PM

Captain

• Player
  • 42600 battles
  • 2,077
  • [FATIH] FATIH

Arkadaş sorun sadece EBR tanklarda değil. Cheftain, 279(e), 907 gibi tanklar sıkıntılı. EBR lerin bazı özelliklerinde değişiklik yapılması gerekiyor, fakat asıl sorun bunların takımlara dengeli gitmemesi. Hoş bu bizim için sorun olarak gözüksede ben bunu WG nin bilerek yaptığını düşünüyorum. Kaç gündür öyle maçlar görüyorum ki akıl kârı değil. Rakipte 4 Cheftain'in olduğu, sizde ise hiç Cheftain'in olmadığı maçlar bile gördüm. Nasıl saçma bir eşleştirme sistemidir bu ? Zaten sıralamalı savaşta her seviyede oyuncunun karşılığında aynı seviyede oyuncu yok mu ? Çok mu zor bütün takımları yerleştirdikten sonra, eşleştirme sisteminin özellikle herkes tarafından kabul edilen OP tankları iki takım arasında yer değiştirmesi ? 4 Cheftain'in karşısına 0 Cheftain çıkartacağına, at 2 tanesini diğer tarafa. Rakip takımda 2 tane EBR 105 varken, sizin takıma T-100 LT ve AMX 13 105 vermesi ile o kadar çok karşılaştım ki. Arkadaş 2 EBR nin birini diğer tarafa ver, diğer hafiflerden birini diğer tarafa kaydır bu kadar zor mu ? Bunlar maçların kaderini baştan sona değiştiren tanklar... Ayrıca hafif tanklar ile tekerlekli araçlar aynı sınıfta değil. Onlar oyunun yeni 6. sınıf tankları. Bu tankları eşleştirmede dengesiz tutamazsınız !

EBR lere gelince fizik kurallarına aykırı hareketleri zaten düzeltilirse, o tanklar bu kadar OP hale gelmez. Adam maçın 10. saniyesinde sizin base in içerisinde dolanıyor ve atış yemiyor. Görüş mesafesi ver, hareketlerini kıs aga,  bu kadar cesaretli oynayamasınlar en azından.

karamurat_battalgazi #5 Posted 12 November 2019 - 01:51 PM

Sergeant

• Player
  • 2562 battles
  • 209
  • [T_R_Q] T_R_Q

tank ve oyuncu bazında eşleştirme şart 

oyuncular rütbelerine göre sınıflara ayrılsa 10 000 reytınglı adam 5,000 reytıng lı adam ıle eşleşemese

bir takımdakı 15 tankın aynısı karşı takımda da aynı olsa sorun çözülecek

kımse demesin ki o şartlarda sırada çok beklenılır dıye

bir buçuk dakıka savaşa atmasını beklıyoruz zaten 30 sanıye de gerı sayım beklıyoruz boşu boşuna 

Sharp1903 #6 Posted 12 November 2019 - 04:17 PM

Major

• Player
  • 40496 battles
  • 2,514
  • [KAZMA] KAZMA

View Postl3oomerangg, on 12 November 2019 - 03:38 PM, said:

Arkadaş sorun sadece EBR tanklarda değil. Cheftain, 279(e), 907 gibi tanklar sıkıntılı. EBR lerin bazı özelliklerinde değişiklik yapılması gerekiyor, fakat asıl sorun bunların takımlara dengeli gitmemesi. Hoş bu bizim için sorun olarak gözüksede ben bunu WG nin bilerek yaptığını düşünüyorum. Kaç gündür öyle maçlar görüyorum ki akıl kârı değil. Rakipte 4 Cheftain'in olduğu, sizde ise hiç Cheftain'in olmadığı maçlar bile gördüm. Nasıl saçma bir eşleştirme sistemidir bu ? Zaten sıralamalı savaşta her seviyede oyuncunun karşılığında aynı seviyede oyuncu yok mu ? Çok mu zor bütün takımları yerleştirdikten sonra, eşleştirme sisteminin özellikle herkes tarafından kabul edilen OP tankları iki takım arasında yer değiştirmesi ? 4 Cheftain'in karşısına 0 Cheftain çıkartacağına, at 2 tanesini diğer tarafa. Rakip takımda 2 tane EBR 105 varken, sizin takıma T-100 LT ve AMX 13 105 vermesi ile o kadar çok karşılaştım ki. Arkadaş 2 EBR nin birini diğer tarafa ver, diğer hafiflerden birini diğer tarafa kaydır bu kadar zor mu ? Bunlar maçların kaderini baştan sona değiştiren tanklar... Ayrıca hafif tanklar ile tekerlekli araçlar aynı sınıfta değil. Onlar oyunun yeni 6. sınıf tankları. Bu tankları eşleştirmede dengesiz tutamazsınız !

EBR lere gelince fizik kurallarına aykırı hareketleri zaten düzeltilirse, o tanklar bu kadar OP hale gelmez. Adam maçın 10. saniyesinde sizin base in içerisinde dolanıyor ve atış yemiyor. Görüş mesafesi ver, hareketlerini kıs aga,  bu kadar cesaretli oynayamasınlar en azından.

Senin dediğini Pazar günü yaşadım. 3 Chieftain ile kaybettik :D 

Allah'tan karşıda EBR yoktu ki paçayı kurtardım :) 

COUZEY #7 Posted 13 November 2019 - 05:51 PM

Corporal

• Player
  • 176388 battles
  • 193

Çok ciddi bir özüm önerisiyle bu EBR meslesini renklendiriyim biraz .

Muhtemeldirki WOT BİLE  böyle bir ihtimali düşünmemiştir.

SIKI DURUN !!

Bu elektrikli motor gibi vızır vızır dönüp duran ucube aletlerin  ezici üstünlüğüne son verecek mucize  çözüm !!!

ÇÖZÜM :

Oyun başlamak için geri sayım esnasında her takım  , Harita üzerinde istedikleri her kare olabilir ;   kare bölmelere  sadece EBR lerin etkilendiği özel yapım bir ANTİTANK MAYINI DÖŞEME HAKKINA SAHİP OLSUN. ! O kadar. 

Vereceği hasar,etki mekanizması vs geri kalan kısmıda siz tartışın .

Ben unu irmiği pekmezi verdim helvayı sizler yapın.

Buyursunlar. 

Not :Fikir telif hakları WOT hesabım adına şahsıma aittir.!!

Benzeri yada aynı fikrin uygulanması halinde tarafımın alacak hakkı doğması demektir. 

Saygılarımla WORLD OF TANKS

oguz1761 #8 Posted 14 November 2019 - 02:16 PM

Warrant Officer

• Clan Diplomat
  • 48595 battles
  • 808
doğru söylüyorsun. Op tanklara hızlı müdahale edilmesi lazım. Müdahale etmekte geç kalıyorlar yada oyuncuların o tankları elde etmek için uğraşmaları işlerine geldiği için bekliyorlar. Obj 279(e) OP olduğunu anlamak zor değil tankı çoğu kişi alsın nerfi yer.

Also tagged with ebr, sıralama, haksızlık, tank

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users