Jump to content

"Arty is fair, balanced and prevents camping"

Arty

• Please log in to reply
3 replies to this topic

Maorys975 #1 Posted 12 November 2019 - 08:57 PM

Private

• Player
  • 15266 battles
  • 20
  • [_OF_] _OF_

Artyleria czyli najbardziej znienawidzona i (według mnie) niepotrzebna klasa w grze. Została wprowadzona by wykurzyć przeciwników z campienia. Efekt? Wręcz odwrotny. Gracze nie chcą wyjeżdżać, ponieważ wiedzą, że zostaną obrzuceni gównem przez 3 arty + dostaną "wspaniałe" ogłuszenie. Na otwartych mapach gra z 3 artyleriami mija się z celem. Prosty przykład. Mapa: Prochorovka, Czołg: obj.277 Artylerie: 2x M53/M55. Skutek? Strata 1463hp od samej artylerii!!

Bitwa przegrana, ponieważ byłem bezradny i cały czas na ogłuszeniu.

Nie wiem czy devsi już coś z tym robią czy olewają sprawę. Fajnie by było jeśli jakiś community contributor się odezwał tu pod wątkiem.

Jest wiele pomysłów na ogarnięcie artylerii ale żadnego chyba nawet nie przetestowali. 

Dodatkowo wspomnę słowa WG po "nerfie" artylerii, że one shoty nie będą możliwe. No i coś im nie wyszło bo nadal są takie przypadki. I to częściej niż mogłoby się wydawać.

Więc zadaje pytanie. Czy WG zdaje sobie sprawę z problemu i czy ma jakieś plany? Ewentualnie kiedy zmiany zostaną wprowadzone na piaskownicę.

Fajnie gdyby WG w końcu wysłuchało graczy, ponieważ problem arty jest od samego początku i jak na razie tylko pogarszają sprawę.

Nawet niektórzy YouTuberzy (nie polscy od razu zaznaczam) negują artylerie.

Attached Files

• Attached File   2.jpg   14.2K
  • Attached File   3.jpg   16.53K
  • Attached File   shot_001.jpg   15.76K

arek2602 #2 Posted 13 November 2019 - 08:28 AM

Warrant Officer

• Player
  • 20567 battles
  • 603
  • [XIII_] XIII_
Artyleria ma ten problem, że została wprowadzona dawno. Dawno smugi z czołgów były widoczne lepiej i dłużej - wówczas dobór celów był inny. Potem weszły mody (w tym cheaty) i WG "musiało" zmienić mechanikę smug, co wywróciło grę gołębi. Kolejne rebalanse artylerii pokazują, że nikt odpowiedzialny za WoT nie ma pomysłu na tę klasę. Usunąć pewnie nie chcą, bo przecież cała konkurencja sobie radzi z pojazdami artyleryjskimi, więc byłby wstyd.

HussarKaz #3 Posted 14 November 2019 - 03:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8588 battles
  • 307

View PostMaorys975, on 12 November 2019 - 08:57 PM, said:

Artyleria czyli najbardziej znienawidzona i (według mnie) niepotrzebna klasa w grze.

Kolega chyba o kołowcach nie słyszał.

A co do arty to wiadomo wkurza, ale dość łatwo się jej unika (wystarczy znać mapy i wiedzieć jak jeździć żeby nie miała bicia/miała duże ryzyko na pudło i żeby arciarz w Ciebie nie strzelał) - za wyjątkiem sytuacji gdy musisz zająć jakąś miejscówkę z łatwym biciem dla arciarzy to, cytując znanego polskiego weterana Września'39 "artylerii da się uniknąć, proszę mi wierzyć". Dodatkowo balansuje ona pewne sytuacje - np. Type 4 Heavy wylosowany przeciw 8 i 7 często jest nie do powstrzymania, dopóki nie zabierze się za niego właśnie artyleria. Tak samo wrogi E25 który samotnie potrafi trzymać flankę dysponując czapką-niewidką, często jest kasowany właśnie przez naszego sojusznika-artylerzystę.

Najprościej nauczyć się grać przeciw arcie... grając artą. Zobaczysz jakie zachowania i miejscówki sprawiają, że nie opłaca się w Ciebie strzelać, bo za duże ryzyko pudła i w rezultacie artylerzysta nie zechce marnować na Ciebie pocisków.

Arta i tak jest dużo lepsza niż kiedyś, ogłuszenie drażni ale jednak nie doprowadza do szewskiej pasji jak one-shoty od kupy z nieba.

Co do usunięcia to mrzonka. Po pierwsze arta ma wielu hejterów ale wielu graczy chce jej pozostania w grze. Po drugie wyszedł pojazd premium a to oznacza dla WG tyle, co zablokowanie możliwości zmiany (nie chcą przegrywać w sądach za złamanie zasad umowy sprzedaży).

Edited by HussarKaz, 14 November 2019 - 03:23 PM.

Nebuched #4 Posted 21 November 2019 - 07:11 PM

Corporal

• Player
  • 14381 battles
  • 166

View PostMaorys975, on 12 November 2019 - 08:57 PM, said:

Artyleria czyli najbardziej znienawidzona i (według mnie) niepotrzebna klasa w grze. Została wprowadzona by wykurzyć przeciwników z campienia. Efekt? Wręcz odwrotny. Gracze nie chcą wyjeżdżać, ponieważ wiedzą, że zostaną obrzuceni gównem przez 3 arty + dostaną "wspaniałe" ogłuszenie. Na otwartych mapach gra z 3 artyleriami mija się z celem. Prosty przykład. Mapa: Prochorovka, Czołg: obj.277 Artylerie: 2x M53/M55. Skutek? Strata 1463hp od samej artylerii!!

Bitwa przegrana, ponieważ byłem bezradny i cały czas na ogłuszeniu.

Nie wiem czy devsi już coś z tym robią czy olewają sprawę. Fajnie by było jeśli jakiś community contributor się odezwał tu pod wątkiem.

Jest wiele pomysłów na ogarnięcie artylerii ale żadnego chyba nawet nie przetestowali. 

Dodatkowo wspomnę słowa WG po "nerfie" artylerii, że one shoty nie będą możliwe. No i coś im nie wyszło bo nadal są takie przypadki. I to częściej niż mogłoby się wydawać.

Więc zadaje pytanie. Czy WG zdaje sobie sprawę z problemu i czy ma jakieś plany? Ewentualnie kiedy zmiany zostaną wprowadzone na piaskownicę.

Fajnie gdyby WG w końcu wysłuchało graczy, ponieważ problem arty jest od samego początku i jak na razie tylko pogarszają sprawę.

Nawet niektórzy YouTuberzy (nie polscy od razu zaznaczam) negują artylerie.

Big dispersion, very long reload, low chance to hit. Same as a heavy but worse. Can't oneshot you like a Japanese Heavy, KV-2, or end tier TD unless you are a open-topped, incredibly unlucky tank.

Also tagged with Arty

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users