Jump to content

Drugi sezon Bitew rankingowych dobiegł końca

• Please log in to reply
18 replies to this topic

Community #1 Posted 22 November 2019 - 02:00 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 32,311
Bieżący sezon ma się ku końcowi. Oto to, co musicie wiedzieć.

Pełna treść wiadomości

mcjrosa #2 Posted 22 November 2019 - 02:36 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 50179 battles
  • 1,199
  • [D-302] D-302
Tylko 5 tysięcy osób znalazło się w jakiejś lidze. Rankingówki chyba wymagają poprawek aby zyskać na popularności.

Shreed #3 Posted 22 November 2019 - 03:32 PM

Corporal

• Player
  • 28267 battles
  • 184
  • [D__W] D__W

Patrze na kalendarz i jestem ciekaw gdzie wy chcecie upchnac 3 sezon bitew rankingowych zaplanowany na ten rok?

Nie ma jeszce zadnych info wiec rozumiem ze 25.11 nie ruszy a to oznacza iz najwczesniej wystartuje 02.12 i skonczy sie 22.12?

Czyli co bedzie jednoczesnie event swiateczny (start 13.12) i rankingowki?

Czy powtorka z halloween?

Edited by Shreed, 22 November 2019 - 03:33 PM.

maremel #4 Posted 22 November 2019 - 03:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44966 battles
  • 610
W drugim sezonie nieco ponad 100 bitew rozegrałem by osiągnąć brązową ligę. A teraz? Nawet nie chce się w to zaczynać bawić. Co za dużo to i świnia nie chce.

czajmen #5 Posted 22 November 2019 - 04:23 PM

Corporal

• Player
  • 21032 battles
  • 158
  • [VVEST] VVEST

Jest kilka przyczyn (wg mnie) niskiej ilości graczy w ligach (chodź i tak ponad 2x więcej niż 1 sezon):

1) gra na X - nie da się zarabiać, zwłaszcza, że przy systemie zdobywania/tracenia szewronów trzeba maksymalizować swoje szanse = strata kredytów może być znaczna

2) balans na X jest zniszczony przez Obj 279(e), Obj 907, T95/FV4201 Chieftain, EBR 105 - chociaż ten ostatni to każdy może mieć plus to jednak lekki, więc na niektórych mapach ma ciężko

3) mimo wszystko arty mają za łatwo - specyfika gry i model zdobywania szewronów bardziej je promuje. nie wiem czy miałem z 5 bitew bez art - prawie zawsze są dwie, bo przez limit i łatwość gry nimi jest duża kolejka...

4) system zdobywania / tracenia szewronów - +4 w bitwie to jednak mało - momentami staje się w miejscu. Bitwy bonusowe trochę poprawiają, ale z mojej obserwacji to tylko początek i możliwość przeskoczenia do 1 czy 2 poziomu gwarantowanego - późnej to już idzie jak krew z nosa, zwłaszcza jak zaczyna się seria przegranych. Remisy powodują generalnie spadek szewronów. Podsumowując - trzeba trochę czasu zainwestować, przy braku tych lepszych X, które jednak się spotyka to nie będzie dla normlanego gracza +4 tylko coś bliżej 0

5) brak możliwości wypożyczenia czołgów tak jak można to zrobić na linii frontu - na linii frontu się da to czemu nie tu? ja bym z miłą chęcią wypożyczył sobie taką 907 czy Chieftaina

6) główna nagroda - czołg IX poziomu to jednak czołg IX poziomu - ani nie zarobi więcej, a pożytek z niego znikomy - pewnie jakby był większy/lepszy wybór czołgów (VIII / X) to by się bardziej opłacało inwestować czas w to.

7) linia frontu - zdecydowanie bardziej opłacalny tryb, dający o wiele więcej zabawy i przyjemności z gry niż ten tryb. Generalnie mam wrażenie, że dużo czasu zainwestowano w linie frontu i brakło go na rankingówki

Edited by czajmen, 22 November 2019 - 04:50 PM.

AkellaES #6 Posted 22 November 2019 - 05:03 PM

Sergeant

• Player
  • 9905 battles
  • 266
  • [4FG] 4FG
Żeby zrozumieć jak działa tryb bitew rankingowych trzeba obejrzeć film ,,Piłkarski Poker" Jest to bardzo dobry odnośnik do tego co tam się dzieje. Wszystko idzie o kasę którą wydajecie na grę, im więcej kupujecie w sklepie premium tym wyżej będziecie. Gracze z wn8 900 , czyli bardzo słabi są tak wysoko że np: ja z wn8 2400 nie mam szans tam dotrzeć. RNG w tym trybie jest równe 100%. Ja rozumiem że wg chce jakoś wynagrodzić graczom to że wspierają finansowo grę wot, ale robią to w kontrowersyjny sposób. Przez ten tryb jeszcze więcej ludzi gra zrazi niż przyciągnie, w obecnym wydaniu bitwy rankingowe są antyreklamą dla samej gry.

Knjaz_Gromowladny #7 Posted 22 November 2019 - 05:09 PM

Warrant Officer

• Player
  • 33276 battles
  • 520
  • [AAP] AAP
Zgloskami? Pisze się literami...
Opis jak zwykle z jakimś błędem.

Shreed #8 Posted 22 November 2019 - 06:25 PM

Corporal

• Player
  • 28267 battles
  • 184
  • [D__W] D__W

View PostAkellaES, on 22 November 2019 - 04:03 PM, said:

Żeby zrozumieć jak działa tryb bitew rankingowych trzeba obejrzeć film ,,Piłkarski Poker" Jest to bardzo dobry odnośnik do tego co tam się dzieje. Wszystko idzie o kasę którą wydajecie na grę, im więcej kupujecie w sklepie premium tym wyżej będziecie. Gracze z wn8 900 , czyli bardzo słabi są tak wysoko że np: ja z wn8 2400 nie mam szans tam dotrzeć. RNG w tym trybie jest równe 100%. Ja rozumiem że wg chce jakoś wynagrodzić graczom to że wspierają finansowo grę wot, ale robią to w kontrowersyjny sposób. Przez ten tryb jeszcze więcej ludzi gra zrazi niż przyciągnie, w obecnym wydaniu bitwy rankingowe są antyreklamą dla samej gry.

Zdajesz sobie sprawe ze wn nabijany po resecie na lini do BC nie czyni z ciebie dobrego gracza?

Rng w tym trybie bylo identyczne jak na randomie 

Poprosty zdezyles sie z rzeczywistoscia i z graczami ktorzy sa od ciebie lepsi

Nezio109 #9 Posted 22 November 2019 - 07:09 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 25165 battles
  • 429
  • [-__] -__

Nie grałem w to od dawna ale dodanie sklepiku za obligacje mnie zachęciło. Wstępnie planowałem przejść jedną dywizje, skończyło się na 2 z dodatkiem kilku rang z 3 (do skończenia bonusowych bitew), mimo że został mi jeszcze ponad tydzień. Efekt ~6k obligacji.

Tak se myślę że jak czołgi za kampanię będą w sklepie to nie powinny być za więcej niż 15-20k (nawet te najlepsze) bo wysiłek i co więcej nerwy(serio...) jakich wymagają rankedy, to... no nie wiem jak to określić, ale najtrafniejszy byłby referat w którym co 2-3 słowo musiałoby być cenzurowane.

NeoPOLAND #10 Posted 22 November 2019 - 07:54 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 52745 battles
  • 1,072
  • [ICOH] ICOH
Trzeba było nie grać ja podziękowałem za ten crap
0 bitewek

Edited by NeoPOLAND, 22 November 2019 - 07:55 PM.

AkellaES #11 Posted 22 November 2019 - 08:05 PM

Sergeant

• Player
  • 9905 battles
  • 266
  • [4FG] 4FG

View PostShreed, on 22 November 2019 - 05:25 PM, said:

Zdajesz sobie sprawe ze wn nabijany po resecie na lini do BC nie czyni z ciebie dobrego gracza?

Rng w tym trybie bylo identyczne jak na randomie 

Poprosty zdezyles sie z rzeczywistoscia i z graczami ktorzy sa od ciebie lepsi

Prawda boli, staty masz za kasę, chodź na treningówkę to zobaczysz prawdę o swojej grze. 

oneshot_twokills #12 Posted 23 November 2019 - 07:51 AM

Private

• Player
  • 2867 battles
  • 38
Kwintesencja giereczki w kilku postach wyżej. Pryszczate nieudane resety kłócą się o "ułena".

rzymskipiotr #13 Posted 23 November 2019 - 02:29 PM

Corporal

• Player
  • 15632 battles
  • 156
  • [RO1ME] RO1ME

Ja tam ledwo co wbiłem ten drugi poziom i podziękowałem, bo gry były jakieś upośledzone, absolutnie w każdej była ostra kampa którejś ze stron i albo twoi kampili całą grę, albo przeciwnicy tak się zabunkrowali w krzakach, że nie dało się podjechać. Dodając do tego dwie arty w KAŻDEJ grze (nie pamiętam nawet jednej bitwy bez arty lub z tylko jedną) to był koszmar i żadna przyjemność z gry.

Poza tym miałem wrażenie, że RNG było wyjątkowo niezbalansowane, bo w jednych bitwach trafiałem wszystko z dupy nawet gdy strzelałem na odwal w ruchu, a w innych nie mogłem nic trafić i przebić z 100-200 metrów po pełnym wycelowaniu, przez co zazwyczaj albo dostawałem wyniki top 1 z dmg dwa razy większym niż 2 miejsce miało, albo nawet się nie łapałem w top 3/ top 10 bo większość strzałów szła w piz*u.

Ps. A najgorszym co Wg zrobiło to był wybór map, typowe mapy pod artylerię i kampę, bo tylko tak rozumiem brak wszystkich map miastowych (chyba, że ja miałem takiego pecha, że ani razu nie dostałem Himelsdorfa, Enska czy Ruinberga), a nie usunięcie map pokroju piaszczysta rzeka czy malinówka, które aż prowokują ludzi do kampienia.

AmIdAmArUxCS #14 Posted 23 November 2019 - 04:17 PM

Private

• Player
  • 15571 battles
  • 8
  • [STDP] STDP
pluje na ten tryb 4 dni przed koncem bylem w 3 dywizji przez 3 dni zagralem grubo ponad 100 bitem i mialem skutecznosc 13% bo wszystko przegrywalem ostatniego dnia gralem od 14 i o 22 mialem 13 poziom pozniej wiekszosc gier niby wygrywalem i co z tego jak gry po 22 wygladaly tka ze jest wynik 2-2 a 2 min pozniej 15-2 wiec byly to gry nieprzewidywalne i albo dobrze trafiles albo nie zalapales sie na nic godzine przed koncem mialem 14 poziom i nagle zaczalem wszystko przegrywac mega zajebiste to jest ze szary gracz nic nie moze wygrac w tej grze a takie kutasy fioletowe robia 70 gier i maja jeszcze 150 szewronow jak niby skoro mozna miec 2 szewrony na gre tez jest to mega balans jak w 1 teamie jest 279 early a w 2 i7 gdzie taki early sam wygrywa gre czolgi z mapy globalnej powinny byc zakazane i jaki to jest balans skoro przez 3 dni przegralem prawie kazdy mecz i mialem skutecznosc 13% na szewronach pozdro i [edited]wam do dupy panowie co zrobiliscie mm 

reksio91 #15 Posted 23 November 2019 - 04:34 PM

Major

• Player
  • 55417 battles
  • 2,833
  • [_CHS_] _CHS_

View PostAmIdAmArUxCS, on 23 November 2019 - 04:17 PM, said:

pluje na ten tryb 4 dni przed koncem bylem w 3 dywizji przez 3 dni zagralem grubo ponad 100 bitem i mialem skutecznosc 13% 

Pozdro i poćwicz....:trollface:

Victhor_ #16 Posted 23 November 2019 - 07:46 PM

Sergeant

• Player
  • 23552 battles
  • 222
  • [FNPRO] FNPRO

View PostAmIdAmArUxCS, on 23 November 2019 - 05:17 PM, said:

pluje na ten tryb 4 dni przed koncem bylem w 3 dywizji przez 3 dni zagralem grubo ponad 100 bitem i mialem skutecznosc 13% bo wszystko przegrywalem ostatniego dnia gralem od 14 i o 22 mialem 13 poziom pozniej wiekszosc gier niby wygrywalem i co z tego jak gry po 22 wygladaly tka ze jest wynik 2-2 a 2 min pozniej 15-2 wiec byly to gry nieprzewidywalne i albo dobrze trafiles albo nie zalapales sie na nic godzine przed koncem mialem 14 poziom i nagle zaczalem wszystko przegrywac mega zajebiste to jest ze szary gracz nic nie moze wygrac w tej grze a takie kutasy fioletowe robia 70 gier i maja jeszcze 150 szewronow jak niby skoro mozna miec 2 szewrony na gre tez jest to mega balans jak w 1 teamie jest 279 early a w 2 i7 gdzie taki early sam wygrywa gre czolgi z mapy globalnej powinny byc zakazane i jaki to jest balans skoro przez 3 dni przegralem prawie kazdy mecz i mialem skutecznosc 13% na szewronach pozdro i [edited]wam do dupy panowie co zrobiliscie mm 

czemu nie nie dziwi skuteczność 13% skoro sądząc po twoich tu wypocinach jesteś tak leniwy że nawet nie chce się tobie poprawnego zdania sklecić.Ten słowotok którym nas uraczyłeś (0 przecinków czy też kropek, nie wspominając o polskich znakach)mówi wszystko.Spodziewałeś się zapewne że szewrony same wpadną bo TY się w bitwie pojawiłeś?Nie ma tak lekko,trzeba (uwaga trudne słowo) POMYŚLEĆ i (drugie trudne słowo) UMIEĆ grać aby na rankedach coś osiągnąć.Drugą opcją w twoim wypadku jest też używanie  tylko amunicji premium bo inaczej nic nie przebijesz. I tu moja smutna refleksja nad polityką WG.....Zlikwidujcie amunicję premium za kredyty,to skończy się wreszcie mordęga na X tierach.Co mi po Maus-ie skoro wszechlatający gold  sprawia że jego pancerz nie istnieje?Wróćcie do tego co kiedyś czyli amunicja premium tylko za golda,lub zmniejszcie obrażenia dla tej amunicji np o 30% by użycie jej nie było tak nagminne.Rzadko pojawiam się na X tierach,ale za każdym razem jak już gram praktycznie każdy ma tylko golda.Doszło do tego że po bitwie dziękuję graczowi który mnie pokonał za to że nie używał golda w walce ze mną

muriceps #17 Posted 23 November 2019 - 09:27 PM

Major General

• Player
  • 30378 battles
  • 5,390
  • [UVC] UVC
13%? Mój kot miał więcej. A nie chciało mu się...

Msciboj #18 Posted 24 November 2019 - 12:02 PM

Lieutenant

• Player
  • 20279 battles
  • 1,819

View PostVicthor_, on 23 November 2019 - 06:46 PM, said:

czemu nie nie dziwi skuteczność 13% skoro sądząc po twoich tu wypocinach jesteś tak leniwy że nawet nie chce się tobie poprawnego zdania sklecić.Ten słowotok którym nas uraczyłeś (0 przecinków czy też kropek, nie wspominając o polskich znakach)mówi wszystko.Spodziewałeś się zapewne że szewrony same wpadną bo TY się w bitwie pojawiłeś?Nie ma tak lekko,trzeba (uwaga trudne słowo) POMYŚLEĆ i (drugie trudne słowo) UMIEĆ grać aby na rankedach coś osiągnąć.Drugą opcją w twoim wypadku jest też używanie  tylko amunicji premium bo inaczej nic nie przebijesz. I tu moja smutna refleksja nad polityką WG.....Zlikwidujcie amunicję premium za kredyty,to skończy się wreszcie mordęga na X tierach.Co mi po Maus-ie skoro wszechlatający gold  sprawia że jego pancerz nie istnieje?Wróćcie do tego co kiedyś czyli amunicja premium tylko za golda,lub zmniejszcie obrażenia dla tej amunicji np o 30% by użycie jej nie było tak nagminne.Rzadko pojawiam się na X tierach,ale za każdym razem jak już gram praktycznie każdy ma tylko golda.Doszło do tego że po bitwie dziękuję graczowi który mnie pokonał za to że nie używał golda w walce ze mną

Rankedy skupiają jak w soczewce patologię WOT-a pociski premium, balans pojazdów.

Popatrz się na proponowane przez WG zmiany w "goldzie"... czas ich testowania... brak określenia terminów ich wprowadzenia... to nie nastraja pozytywnie.

Musi jeszcze sporo ubyć graczy na serwerach/kasy w kieszeni WG żeby zaczęli naprawiać rozgrywkę.

wymiatacz01 #19 Posted 25 November 2019 - 12:13 AM

Sergeant

• Player
  • 16166 battles
  • 250
  • [DSTAR] DSTAR

View Postmaremel, on 22 November 2019 - 02:33 PM, said:

W drugim sezonie nieco ponad 100 bitew rozegrałem by osiągnąć brązową ligę. A teraz? Nawet nie chce się w to zaczynać bawić. Co za dużo to i świnia nie chce.

100 bitew za 8000 obligacji? Moim zdaniem świetny deal, nie wiem jak można narzekać. Za tyle papierków można Patriota kupić. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users