Jump to content

WOT tarihteki ilk ölümsüz oyun mu olacak.

• Please log in to reply
41 replies to this topic

kilic222 #1 Posted 24 November 2019 - 09:12 PM

Colonel

• Player
  • 43550 battles
  • 3,817

Herşey doğar yaşar ve ölür.Tüm oyunlarda böyle.

Ancak WOT, ölümsüz bir oyun gibi gelmeye başladı bana. 

Özellikle bu oyunun içinden bir Ön Cephe çıktığınıda gördükten sonra.

Dünyadaki tüm oyunlardan farklı olarak, bir gerçeklik kaygısı var. Mekanikler, dinamikler, zırhlar, açılar, mermiler, fizik kuralları. Gerçeklik kaygısıyla yaratılan bu çok karmaşık evren, muazzam bir tank dünyası sunuyor.

Bu temele sahip olan bir oyun, Ön Cephe modu gibi, çok farklı değişimleride uygulayarak, sonsuza kadar devam etme potansiyeli taşıyor.

l3oomerangg #2 Posted 24 November 2019 - 09:40 PM

Captain

• Player
  • 42450 battles
  • 2,077
  • [FATIH] FATIH

Neye göre ilk ? 

Counter-Strike, OGame bunlar öldü mü ? Halen aktif olarak oynanan oyunlar. Ha burada ölmek fiilini popülerliğini kaybetmek olarak yorumlayacaksakda, WoT'un çoktan helvası bile yapıldı...

Mellqart #3 Posted 24 November 2019 - 09:50 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1418 battles
  • 95

Ekran Alıntısı.PNG

94 den bu yana deli gibi kitlesi var. twitch de en çok izlenenlere oyunyor. wot u oynayan 3 5 kişiyiz

kilic222 #4 Posted 24 November 2019 - 10:08 PM

Colonel

• Player
  • 43550 battles
  • 3,817

View Postl3oomerangg, on 24 November 2019 - 11:40 PM, said:

Neye göre ilk ? 

Counter-Strike, OGame bunlar öldü mü ? Halen aktif olarak oynanan oyunlar. Ha burada ölmek fiilini popülerliğini kaybetmek olarak yorumlayacaksakda, WoT'un çoktan helvası bile yapıldı...

Counter-strike la kıyaslamak WOT un değerini gösteriyor. Çünkü dünyanın hala geniş oyuncu kitlesiyle yaşayabilen belkide en eski oyunu. Geçen sene gördüğüm istatistiklerde, WOT tan daha az geliri vardı, ancak yinede ilk 10 daydı. Eh WOT ta Counter la kıyaslanabilecek bişey zaten. Bence onuda geçicek gibi.

Ogame malesef eski oyuncu kitlesiyle kıyaslayamayız. Evrenler kapanırdı oyuncu fazlalığından, sunucu yetişmezdi.:)

View PostMellqart, on 24 November 2019 - 11:50 PM, said:

Ekran Alıntısı.PNG

94 den bu yana deli gibi kitlesi var. twitch de en çok izlenenlere oyunyor. wot u oynayan 3 5 kişiyiz

WoW la kıyaslamakta WOT un değerini gösterir. Bence kıyaslanabilir.

3-5 kişi dediğin, bu akşam baktım 120 bin küsurdu. Gece 12 de şu anda 100 bin kişi var. Sadece Avrupa sunucusu bu bide. Rus ve diğer sunucularla toplayınca, her akşam bi büyük şehir oyuncu var burda.

Aslında WOT, dünyanın tüm diğer oyunlarını 10 a katlardı belki, yalnız şu var. Her yaş grubu oyun oynar, ancak çocuklar veya ergenler, yeni gençler çok fazla oynuyor.

20 yaşında birini düşün. Canavarlı bilmemneli komik komik oyunları oynamak istiyor tabi. E düşün. 5 sene önce Mario, 10 sene önce saklambaç oynayan yaş grubu. Daha olmamışlar yani:) WOT seviyesine gelmeleri için, az daha gelişmeleri lazım :)

Bu yaş grubu en fazla oyun oynayan grup olduğundan, canavarlı filanlı oyunlar iş görüyor.

Edited by kilic222, 24 November 2019 - 10:12 PM.

Mellqart #5 Posted 24 November 2019 - 10:15 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1418 battles
  • 95

View Postkilic222, on 25 November 2019 - 12:08 AM, said:

Counter-strike la kıyaslamak WOT un değerini gösteriyor. Çünkü dünyanın hala geniş oyuncu kitlesiyle yaşayabilen belkide en eski oyunu. Geçen sene gördüğüm istatistiklerde, WOT tan daha az geliri vardı, ancak yinede ilk 10 daydı. Eh WOT ta Counter la kıyaslanabilecek bişey zaten. Bence onuda geçicek gibi.

Ogame malesef eski oyuncu kitlesiyle kıyaslayamayız. Evrenler kapanırdı oyuncu fazlalığından, sunucu yetişmezdi.:)

3-5 kişi dediğin, bu akşam baktım 120 bin küsurdu. Gece 12 de şu anda 100 bin kişi var. Sadece Avrupa sunucusu bu bide. Rus ve diğer sunucularla toplayınca, her akşam bi büyük şehir oyuncu var burda.

Aslında WOT, dünyanın tüm diğer oyunlarını 10 a katlardı belki, yalnız şu var. Her yaş grubu oyun oynar, ancak çocuklar veya ergenler, yeni gençler çok fazla oynuyor.

20 yaşında birini düşün. Canavarlı bilmemneli komik komik oyunları oynamak istiyor tabi. E düşün. 5 sene önce Mario, 10 sene önce saklambaç oynayan yaş grubu. Daha olmamışlar yani:) WOT seviyesine gelmeleri için, az daha gelişmeleri lazım :)

Bu yaş grubu en fazla oyun oynayan grup olduğundan, canavarlı filanlı oyunlar iş görüyor.

ilk degil ama dimi :) :P

l3oomerangg #6 Posted 24 November 2019 - 10:18 PM

Captain

• Player
  • 42450 battles
  • 2,077
  • [FATIH] FATIH

View Postkilic222, on 25 November 2019 - 12:08 AM, said:

Ben bir kıyaslama yapmadım... Sadece bir iki oyun ismi verdim. Kıyaslamanın ne anlama geldiğini bilmen gerekir. WoT popülerlik konusunda onların seviyesine hiçbir zaman gelemedi, neyini kıyaslayalım ki. Yurtdışını bilmem ama TR'de World of Tanks'tan bihaber çok büyük bir oyuncu topluluğu var. CS, OGame, World of Warcraft, Call of Duty gibi oyunları bilmeyen oyuncu yoktur. Boş....

kilic222 #7 Posted 24 November 2019 - 11:20 PM

Colonel

• Player
  • 43550 battles
  • 3,817

View PostMellqart, on 25 November 2019 - 12:15 AM, said:

ilk degil ama dimi :) :P

CS en eski heralde, WOW da öyle. WOT un ölümsüzlüğünü şöyle tahmin ediyorum. Bu 2 si dahil, hepsi gider başkaları yerini alır ama WOT ölmez gibi geliyo bana.

Bu benim tahminim.

İlerde bi gün, o cümleyi kurabilirler. WOT tek ölümsüz oyun diye.

Çünkü oyunun kurgulandığı tüm bu mekanizmayı, ben benzersiz ve çok geliştirilebilir görüyorum.

Bomerang a birisi söylesin, WOT dünyada kendi alanında, (freetoplay) en çok kazanan ilk 5 oyundan biriydi geçen sene. Muhtemelen bu senede öyle. Yani WOT u bilmezler filan demek yerine, gerçeklerden haberdar olmalı.

Edited by kilic222, 24 November 2019 - 11:21 PM.

kilic222 #8 Posted 24 November 2019 - 11:33 PM

Colonel

• Player
  • 43550 battles
  • 3,817

1-2 sene önce sanırım botosh un verdiği listede, WOT free too play oyunlarda en çok kazanan 4. oyun, CS 10. oyun filandı, aşağı yukarı.

Hatta, proudnoob, WOT işi bilmiyo batıyo, CS yi ve bi oyun ismini vererek onları örnek alsınlar gibi bilmiş bilmiş mesaj atıyodu. Botos listeyi bi vermişti, proud un örnek vediği CS ler filan, WOT un yarısı kadar kazanamıyolar :)

Yapma ya durum öylemiymiş demişti, çok bilmiş proud. :)

Edited by kilic222, 24 November 2019 - 11:34 PM.

l3oomerangg #9 Posted 24 November 2019 - 11:49 PM

Captain

• Player
  • 42450 battles
  • 2,077
  • [FATIH] FATIH

View Postkilic222, on 25 November 2019 - 01:20 AM, said:

CS en eski heralde, WOW da öyle. WOT un ölümsüzlüğünü şöyle tahmin ediyorum. Bu 2 si dahil, hepsi gider başkaları yerini alır ama WOT ölmez gibi geliyo bana.

Bu benim tahminim.

İlerde bi gün, o cümleyi kurabilirler. WOT tek ölümsüz oyun diye.

Çünkü oyunun kurgulandığı tüm bu mekanizmayı, ben benzersiz ve çok geliştirilebilir görüyorum.

Bomerang a birisi söylesin, WOT dünyada kendi alanında, (freetoplay) en çok kazanan ilk 5 oyundan biriydi geçen sene. Muhtemelen bu senede öyle. Yani WOT u bilmezler filan demek yerine, gerçeklerden haberdar olmalı.

View Postkilic222, on 25 November 2019 - 01:33 AM, said:

1-2 sene önce sanırım botosh un verdiği listede, WOT free too play oyunlarda en çok kazanan 4. oyun, CS 10. oyun filandı, aşağı yukarı.

Hatta, proudnoob, WOT işi bilmiyo batıyo, CS yi ve bi oyun ismini vererek onları örnek alsınlar gibi bilmiş bilmiş mesaj atıyodu. Botos listeyi bi vermişti, proud un örnek vediği CS ler filan, WOT un yarısı kadar kazanamıyolar :)

Yapma ya durum öylemiymiş demişti, çok bilmiş proud. :)

Çok bilmişlik taslayan sensin şu an. Biz sana WoT para kazanmıyor falan demedik ki ? Ayrıca bir oyunun çok gelirinin olması o oyunu efsane yapmaz. Gir bir tane internet cafeye World of Tanks'ı bilen duyan var mı diye bir sor bakalım, kaç kişi çıkacak karşına. Elma ile armutu kıyaslayarak kendini haklı çıkarmaya çalışıyorsun sadece....Ha bu arada birşey daha ekleyeyim. World of Tanks bana göre F2P bir oyun değil artık, o eskidendi. Oyun bir çok konuda P2W'e geçiş yaptı. 

Diğer oyunlar OGame, CS dünyada kolay kolay bitmez ama tam tersine Wargaming World of Tanks'tan para kazanamadığı anda bu oyunu tarihin tozlu raflarına gömer. Neyse sen gene boş boş laf uzatıp elma armut kıyasıyla laf ebeliği yapacağın için bu konuya da son mesajımdır. Yağ gibi üste çıkmakta senin üstüne yoktur hiçbir zaman...

FatihVolkan #10 Posted 27 November 2019 - 07:57 PM

Lance-corporal

• Player
  • 28752 battles
  • 91
  • [XCATS] XCATS
wg en sonunda gizli müşteri de çalıştırmaya başlamış herhalde. yakışır

NoVs54 #11 Posted 27 November 2019 - 09:40 PM

Private

• Player
  • 10822 battles
  • 22
I3oomerangg haklı şimdiki zamanda oyun firmaları eski oldukları gibi play2win'den çıkmış pay2win e geçip dahada sürdürmeye devam ediyorlar. Oyuncularda haklı olarak oyunun uçuruma sürüklendiği kanadını koyuyor. Örn: Joym**

Edited by NoVs54, 27 November 2019 - 09:41 PM.

karamurat_battalgazi #12 Posted 01 December 2019 - 01:19 PM

Sergeant

• Player
  • 2562 battles
  • 209
  • [T_R_Q] T_R_Q

[edited]

Edited by Spartiat777, 01 December 2019 - 03:27 PM.
moderasyonun tarışılması, sataşma

Bagora #13 Posted 01 December 2019 - 01:36 PM

Lieutenant General

• Player
  • 46088 battles
  • 6,250
konsol/game boy oyunları sayılırsa pokemon akar agalar :D 1996 dan beri deli gibi oynanıyor bizde pek yaygın değil ama amerika ve japonyada baya büyük bi oyuncu kitelesi var.

Turkshat #14 Posted 01 December 2019 - 01:47 PM

Lance-corporal

• Player
  • 9761 battles
  • 87
  • [FRTNA] FRTNA
WOT u kaç kişi biliyor Türkiyede benim etrafımda bulunan çoğu kişi bir çok oyunu oynuyor adlarını saymayacağım ama ağzından WOT çıkan yok duyanda yok , birileri istediği kadar WOTun   savunma avukatlığını yapsada kusura bakmayın ama ben etrafımda kimseye WOT u tavsiye etmem etmedim de ama ben tavsiye ile bir çok oyun oynadım ve baya 10 seneye yakın devam ettirdim hala daha onlara takıluıyorum çünkü onlar insanı rahatlatıyor ve içindeki çocukluğu gıdıklıyor peki WOT ne yapıyor  şahsen ben WOT oynarken kızım odasına kaçıyor hanım kulaklığı kulağına tıkıyor çünkü ettiğim küfürleri duymak istemiyorlar şimdi bu oyun herkese aynı psikolojiyi yapıyorsa nereye kadar oynanır bu oyun foruma bakın sırf isyan eden başlıklarla dolu ve varmı yapılan birşey tam tersine insanın inadına iş yapar gibi saçma saçma yenilikler sözde. İlk defender tankını sürdüğünde piyasaya ne isyanlar dönmüştü yetmedi sonra zırh politikasını getirdiler yetmedi 5 arty yi kaldırdık dediler  şoklu 3 er artyli takım getirdiler ve bir arty 3 tankı felç edebilecek hale geldi yani 5 artyi kaldırdın 9 arty getirdin zaten ondan sonra ipin uçu kaçtı en sonunda tekerlekli ucubeleri çıkardılar zıvazladılar şimdi tüm bu saçmalıklar öncesinde zaten sorunlu olan RNG denen ve hiç kimsenin ne olduğunu bilmediği ve oyun tarafından oyunculara yaptığı hileli bir sistem var şimdi Tüm bunları ortaya döktüğünde bu oyun evet yok olmaz ama bu kötü reklam herkes tarafından dile getirilince oynanmayacak hale gelecektir tercih edilmeyecektir Türkiye için zaten tercih edilen bir oyun değil olmazda Türkiyede toplasan 10000 bin daimi oyuncu vardır o bile fazla da ben iyimser baktım. Yani evet WOT belki bir süre daha favori olur kazanır ama kazanç böyle devam etmez zaten oyunun avukatlığını yapan arkadaşlar direk seçilip moderatörlükle ödüllendiriliyorlar güzel kapmışlar siyaseti , haklılarda para vermemek için güzel bir politika hiç bir lafım yok 

l3oomerangg #15 Posted 01 December 2019 - 01:58 PM

Captain

• Player
  • 42450 battles
  • 2,077
  • [FATIH] FATIH

View PostTurkshat, on 01 December 2019 - 03:47 PM, said:

WOT u kaç kişi biliyor Türkiyede benim etrafımda bulunan çoğu kişi bir çok oyunu oynuyor adlarını saymayacağım ama ağzından WOT çıkan yok duyanda yok , birileri istediği kadar WOTun   savunma avukatlığını yapsada kusura bakmayın ama ben etrafımda kimseye WOT u tavsiye etmem etmedim de ama ben tavsiye ile bir çok oyun oynadım ve baya 10 seneye yakın devam ettirdim hala daha onlara takıluıyorum çünkü onlar insanı rahatlatıyor ve içindeki çocukluğu gıdıklıyor peki WOT ne yapıyor  şahsen ben WOT oynarken kızım odasına kaçıyor hanım kulaklığı kulağına tıkıyor çünkü ettiğim küfürleri duymak istemiyorlar şimdi bu oyun herkese aynı psikolojiyi yapıyorsa nereye kadar oynanır bu oyun foruma bakın sırf isyan eden başlıklarla dolu ve varmı yapılan birşey tam tersine insanın inadına iş yapar gibi saçma saçma yenilikler sözde. İlk defender tankını sürdüğünde piyasaya ne isyanlar dönmüştü yetmedi sonra zırh politikasını getirdiler yetmedi 5 arty yi kaldırdık dediler  şoklu 3 er artyli takım getirdiler ve bir arty 3 tankı felç edebilecek hale geldi yani 5 artyi kaldırdın 9 arty getirdin zaten ondan sonra ipin uçu kaçtı en sonunda tekerlekli ucubeleri çıkardılar zıvazladılar şimdi tüm bu saçmalıklar öncesinde zaten sorunlu olan RNG denen ve hiç kimsenin ne olduğunu bilmediği ve oyun tarafından oyunculara yaptığı hileli bir sistem var şimdi Tüm bunları ortaya döktüğünde bu oyun evet yok olmaz ama bu kötü reklam herkes tarafından dile getirilince oynanmayacak hale gelecektir tercih edilmeyecektir Türkiye için zaten tercih edilen bir oyun değil olmazda Türkiyede toplasan 10000 bin daimi oyuncu vardır o bile fazla da ben iyimser baktım. Yani evet WOT belki bir süre daha favori olur kazanır ama kazanç böyle devam etmez zaten oyunun avukatlığını yapan arkadaşlar direk seçilip moderatörlükle ödüllendiriliyorlar güzel kapmışlar siyaseti , haklılarda para vermemek için güzel bir politika hiç bir lafım yok 

En son cümle hariç yazdıklarının hepsine katılıyorum.

Turkshat #16 Posted 01 December 2019 - 02:06 PM

Lance-corporal

• Player
  • 9761 battles
  • 87
  • [FRTNA] FRTNA

View Postl3oomerangg, on 01 December 2019 - 01:58 PM, said:

En son cümle hariç yazdıklarının hepsine katılıyorum.

Ya ne yapayım moderatörlere yalakalık yapıyorum 1 sene banlı kaldıktan sonra anla halimden üstad :B

Spartiat777 #17 Posted 01 December 2019 - 03:07 PM

Major

• Moderator
  • 44422 battles
  • 2,603

....zaten oyunun avukatlığını yapan arkadaşlar direk seçilip moderatörlükle ödüllendiriliyorlar güzel kapmışlar siyaseti , haklılarda para vermemek için güzel bir politika hiç bir lafım yok 

Şu kısmı karşımda yüzüme bakarak anlatır gibi biraz anlatır mısın?

kilic222 #18 Posted 01 December 2019 - 04:08 PM

Colonel

• Player
  • 43550 battles
  • 3,817

View PostFatihVolkan, on 27 November 2019 - 09:57 PM, said:

wg en sonunda gizli müşteri de çalıştırmaya başlamış herhalde. yakışır

.....

.......... oyunun avukatlığını yapan arkadaşlar direk seçilip moderatörlükle ödüllendiriliyorlar güzel kapmışlar siyaseti .........

Fatih Volkan, WG de çalışmaya başladığımı söylüyor, Turkshat sa, çalışmaya başlamayı umut ettiğimi söylüyor.

Biriniz işe başladığımı biriniz tersine başlamadığımı söylüyor.

İkinizin kafasını tokuştursak, gerçek ortaya çıkarmı acaba, yoksa bu 2 kafayı naparsan yap hiçbişey anlaşılmazmı :)

Latifeyi bırakıp, zıt şeyler söyleyen bu 2 kafadara gerçeği söyleyelim.

Ben farmakoloğum, WG de çalışabilecek ne zaman ne ilgiye,bilgiye sahibim, bilgisayar dünyasında çalışabilecek bir yeterliliğim yok.

WOT,benim için,

sene başında bırakmış olsamda, 5 sene boyunca oynadım, doygunluk sonucu bıraktım. Ön Cephe yi keşfedinde, Ön Cephe ye başladım, yeni bi oyun gibi çok sevdim.

WOT oynadım, çünkü benim için dünyanın rakipsiz en iyi oyunu. Zaten daha iyisi olsa, onu oynardım.

WOT un ölümsüz olma ihtimalini yeni yeni düşünmeye başladım, çünkü Ön Cephe, WOT içinden başka bir müthiş oyun çıkartmış gibi.

Çünkü WOT un,  Dünya üzerinde duyduğum bildiğim hiçbir oyunda olmayan şekilde, bir gerçeklik kaygısı var ve bu temelde benzersiz bir tank dünyası yaratıyor. Ön Cepheyi gördükten sonra, gerçeklik kaygısıyla yaratılmış bu tank dünyasının, sürekli evrimleşmeye açık olduğunu, oyunun bu nedenle sonsuza kadar devam edebilecek ilk bilgisayar oyunu olduğunu düşünmye başladım.

Turkshat #19 Posted 01 December 2019 - 05:17 PM

Lance-corporal

• Player
  • 9761 battles
  • 87
  • [FRTNA] FRTNA

View PostSpartiat777, on 01 December 2019 - 03:07 PM, said:

Şu kısmı karşımda yüzüme bakarak anlatır gibi biraz anlatır mısın?

Şimdi  sana şöyle söyleyeyim herhangi bir firma yada şirket yada siyasette veya herhangi bir toplulukta doğru söyleyeni hataları şak diye söyleyeni gidilen yanlış yolları politikaları söyleyen ve o kuruluşu , o firmayı , o devlet başkanını yada siyasi partisini eleştiren bir kişi hiç sevilir mi sadece bunun cevabını ver. Ayrıca ben senin moderatörlüğüne laf atmadım oyuna para vermemek yollarından biriside moderatörlüktür hakkındırda buna da lafım yok belki beni yanıltırsın oyunu güzelleştirmek adına çok iyi şeyler yaparsın bende burda utanır özür dilerim .Ha bu arada muhtemelen beni kara kaplı defterine yazmışsındır  artık özellikle yazılarımda birşey arayacaksan ben kişilere hakaret etmem  yani forumda WOT u acımasızca eleştirmek hakkıımdır illegal olmamak hakaret etmemek kaydıyla sonuçta ben müşteriyim ve müşteri memnuniyeti diye birşey var yasal olarak birşey elde edemesemde etik olarak bu böyledir. Tabi WOTun doğru bulduğum iyi yaptığı şeyleride taktir ederim ki ediyorumda yani diyeceğim şu ki gözlerine bakarakda bunları söylerim ve sen öyle düşün.

kilic222 #20 Posted 01 December 2019 - 05:31 PM

Colonel

• Player
  • 43550 battles
  • 3,817

View PostTurkshat, on 01 December 2019 - 07:17 PM, said:

Şimdi  sana şöyle söyleyeyim herhangi bir firma yada şirket yada siyasette veya herhangi bir toplulukta doğru söyleyeni hataları şak diye söyleyeni gidilen yanlış yolları politikaları söyleyen ve o kuruluşu , o firmayı , o devlet başkanını yada siyasi partisini eleştiren bir kişi hiç sevilir mi sadece bunun cevabını ver.........

Herhangi bir firmayı,

yada siyasetçiyi,

yada oyunu,

seven insanlar olamazmı. Ben WOT u çok seviyorum, dünyada en sevdiğim oyun. Dünyada en sevdiğim oyun WOT olduğu için WOT oynadım, tersi olsa bu salaklık olurdu.

Ve en sevdiğim oyunu forumuna gelerek yıllardır sevdiğimi yazarım. Sonsuza kadarda böyle yazıcam, çünkü çok seviyorum.

Ha sen oyunu eleştirmekten bahsediyosun.

Yani giriyosunuz bi oyuna. Şu oyun şöyle değişsin böyle olsun, şunlar şunlar olsun bunlar olmasın diyosunuz. Sanki siz Oyun Tanrısı veya oyun başbakanısınız, dünya oyunları senin keyfine göre değiştirilecek.

Böyle bişey filan değilsiniz. Varsa değişmesini istediğin şeyler söylersin. oyunu sana göre değiştirirler veya değiştirmezler. Da niye değiştirecekler. Siz kimsiniz ya.

Komik şeyler bunlar.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users