Jump to content

WOT tarihteki ilk ölümsüz oyun mu olacak.

• Please log in to reply
53 replies to this topic

Spartiat777 #21 Posted 01 December 2019 - 05:37 PM

Major

• Moderator
  • 45353 battles
  • 2,894
  • [TOHAT] TOHAT

View PostTurkshat, on 01 December 2019 - 07:17 PM, said:

...Ayrıca ben senin moderatörlüğüne laf atmadım oyuna para vermemek yollarından biriside moderatörlüktür hakkındırda buna da lafım yok belki beni yanıltırsın oyunu güzelleştirmek adına çok iyi şeyler yaparsın bende burda utanır özür dilerim .Ha bu arada muhtemelen beni kara kaplı defterine yazmışsındır  artık özellikle yazılarımda birşey arayacaksan ben kişilere hakaret etmem  yani forumda WOT u acımasızca eleştirmek hakkıımdır illegal olmamak hakaret etmemek kaydıyla sonuçta ben müşteriyim ve müşteri memnuniyeti diye birşey var yasal olarak birşey elde edemesemde etik olarak bu böyledir. ...

"Oyuna para vermemek yollarından biriside moderatörlüktür".

Bu şimdiye kadar duyduğum en kötü moderatörlük tanımı, oldukça da aşağılayıcı bir sınıflama. Hem moderatör açısından, hem firma açısından. Nereden baksam elimde kalıyor. Bilemiyorum bu işin oyuncu tarafından "şu oyuna para vermemek için moderatör olayım", şirket tarafından da "oh ne güzel, beleş moderatör, yaptım gitti" şeklinde işleyen bir süreç olduğunu mu sanıyorsunuz?

Öncelikle oyun paralı bir oyun değil, bu yüzden ödemem gereken bir aidattan falan kurtulmuş olmuyorum. İkincisi, moderatörlerin "gönüllü" olduğu burada ve burada belirtilmişti. Bu bilgiler ışığında şimdi siz ben ve/veya benim dışımdaki tek moderatöre açıkça iftira atıyorsunuz ya da en iyimser tabirle bilmediğiniz bir konuda uyduruyorsunuz. "Para vermemek için moderatör olmak", oyuna yönelik bir eleştiri değil, bana ya da her iki moderatöre çamur atmak. Bu yüzden bir oyuncu ve forum kullanıcısı olarak sizi kınıyorum. 

Kara kaplı defterim yok, oyunda bile kara listem boş, kin tutmam. Kin tutuyor olsam bile benim düşüncem başka, moderasyon başka. Lütfen herkesi kendiniz gibi zannetmeyin.

Edited by Spartiat777, 01 December 2019 - 05:39 PM.
hata düzeltme

Turkshat #22 Posted 01 December 2019 - 05:59 PM

Corporal

• Player
  • 10498 battles
  • 128
  • [PUS-U] PUS-U

View Postkilic222, on 01 December 2019 - 05:31 PM, said:

Herhangi bir firmayı,

yada siyasetçiyi,

yada oyunu,

seven insanlar olamazmı. Ben WOT u çok seviyorum, dünyada en sevdiğim oyun. Dünyada en sevdiğim oyun WOT olduğu için WOT oynadım, tersi olsa bu salaklık olurdu.

Ve en sevdiğim oyunu forumuna gelerek yıllardır sevdiğimi yazarım. Sonsuza kadarda böyle yazıcam, çünkü çok seviyorum.

Ha sen oyunu eleştirmekten bahsediyosun.

Yani giriyosunuz bi oyuna. Şu oyun şöyle değişsin böyle olsun, şunlar şunlar olsun bunlar olmasın diyosunuz. Sanki siz Oyun Tanrısı veya oyun başbakanısınız, dünya oyunları senin keyfine göre değiştirilecek.

Böyle bişey filan değilsiniz. Varsa değişmesini istediğin şeyler söylersin. oyunu sana göre değiştirirler veya değiştirmezler. Da niye değiştirecekler. Siz kimsiniz ya.

Komik şeyler bunlar.

yani diyorsun ki ben bir market işletiyorum ama  bazı ürünlerin tarihi geçmiş bozulmuş müşteri geliyor marketi sevmesine rağmen bak bu ürünler bozuk bunları değiştir diyor ve senin mantığına göre marketçinin siz kimsiniz ya gidin ben değiştirmiyorum diyorsun benim mantığımdan ben bunu çıkardım ama unuttuğun birşey var eğer o müşteri ürünün bozuk olduğu söyleyipte ürün  yenilenmezse ve düzeltilmezse müşteriyi kaybeder ve market yok olur. Ticarethane işletiyorsan müşterine kulak kabartacaksın. H asen bozuk ürün seviyorsan oda bir tercih.

kilic222 #23 Posted 01 December 2019 - 06:19 PM

Colonel

• Player
  • 44117 battles
  • 3,997

View PostTurkshat, on 01 December 2019 - 07:59 PM, said:

........r eğer o müşteri ürünün bozuk olduğu söyleyipte ürün  yenilenmezse ve düzeltilmezse müşteriyi kaybeder ..........

Bu farklı. Bozuk gıda ürünü satamaz. Satarsa bu cezai bi sonuç doğurur. Keyfekeder bi durum değil. Veya araba alıyosun, bazı parçalar bozuk, değiştirmek zorunda. Bunlar farklı bi durum.

Ama diyelim markete gidiyosun, adam peynir satıyo fakat diyelim 1 kilodan aşşa satmıyo. Bu bi suç değil mesela, ama gıcık bi durum. O gıcık markete müşteri gitmez zaten.

Veya diyelim, ambalajını değiştirmesini istiyosun veya bunun gibi şeyler. KMT leri azalt diyosun, RNG sistemini değiştir, oyunda yeni tank çıkarma, paralı tanklar parasız tanklardan daha güçlü olmasın, çok güçlü yeni tank çıkarma, eşleşme sistemini değiştir vesaire vesaire vesaire vesaireeeeeeeeeeeeeeeeeeeee bilmem ne.

Bunlar keyfekeder şeyler. Hiçbiri suç değil. Bunlar oyun yaratımındaki sonsuz tercihlerden bazılarıdır. Ve kendi isteğinize göre değiştirmeniz mümkün değildir. RNG, sen RNG değişsin dedin diye asla değiştirilmeyecek. Eğer oyun yaratıcısı, böyle birşeyi uygun görürse değiştirecek.

Ha sen tabiki söylersin. Binbir türlü öneri getirirsin söylersin. Böyle şeyleri söyleyin hatta.

Ancak burda sorun sadece şu. Kendinizi Oyunların Tanrısı veya Oyun Başbakanı zannedip, ben ne dersem o olacak gibi duruma girmeyin. Çünkü bu oyunun tek oyuncusu siz değilsiniz.

Mesela Türkiye de bilen pek yok dedin ama, Şu an itibarıyla Avrupa sunucusunda tam 158 bin kişi var. Rus sunucuları, Amerika Asya Kıtaları hariç.

Edited by kilic222, 01 December 2019 - 06:24 PM.

Turkshat #24 Posted 01 December 2019 - 06:25 PM

Corporal

• Player
  • 10498 battles
  • 128
  • [PUS-U] PUS-U

View PostSpartiat777, on 01 December 2019 - 05:37 PM, said:

"Oyuna para vermemek yollarından biriside moderatörlüktür".

Bu şimdiye kadar duyduğum en kötü moderatörlük tanımı, oldukça da aşağılayıcı bir sınıflama. Hem moderatör açısından, hem firma açısından. Nereden baksam elimde kalıyor. Bilemiyorum bu işin oyuncu tarafından "şu oyuna para vermemek için moderatör olayım", şirket tarafından da "oh ne güzel, beleş moderatör, yaptım gitti" şeklinde işleyen bir süreç olduğunu mu sanıyorsunuz?

Öncelikle oyun paralı bir oyun değil, bu yüzden ödemem gereken bir aidattan falan kurtulmuş olmuyorum. İkincisi, moderatörlerin "gönüllü" olduğu burada ve burada belirtilmişti. Bu bilgiler ışığında şimdi siz ben ve/veya benim dışımdaki tek moderatöre açıkça iftira atıyorsunuz ya da en iyimser tabirle bilmediğiniz bir konuda uyduruyorsunuz. "Para vermemek için moderatör olmak", oyuna yönelik bir eleştiri değil, bana ya da her iki moderatöre çamur atmak. Bu yüzden bir oyuncu ve forum kullanıcısı olarak sizi kınıyorum. 

Kara kaplı defterim yok, oyunda bile kara listem boş, kin tutmam. Kin tutuyor olsam bile benim düşüncem başka, moderasyon başka. Lütfen herkesi kendiniz gibi zannetmeyin.

Ben asla hakaret veya aşağılayıcı bir söylemde bulunmadım ayrıca moderatörlüğün bedava ve oyunun getirilerinden faydalanılması kötü birşey değil asla kötümser anlamda söylemedim aksine  iyide ediliyor benim düşüncem ben yapabileceğimi bilsem bende başvururdum ama öyle bir vaktim ve sabrım yok öyle bir intiba bıraktıysam özür dilerim. Ha orda bir cümle düşüklüğü veya eksikliği olmuş bende gördüm böyle bir tercih olduğu gibi aynı zamanda oyunu güzelleştirmek ve daha iyi birşeyler yapmak adına moderatör olunmasıda bir tercih ikiside mantıklı bence kötü anlaşılacakda birşey yok sonuçta moderatörlük mesai gerektiren bir durum. 

kilic222 #25 Posted 01 December 2019 - 06:55 PM

Colonel

• Player
  • 44117 battles
  • 3,997

View Postkilic222, on 01 December 2019 - 08:19 PM, said:

........

Mesela Türkiye de bilen pek yok dedin ama, Şu an itibarıyla Avrupa sunucusunda tam 158 bin kişi var. Rus sunucuları, Amerika Asya Kıtaları hariç.

158 i resim atayım derken oyuncu sayısı 160 bini geçti. 9 civarında pik yapıyodu oyun bildiğim kadarıyla. Sadece Avrupa kıtasında 160 bin kişi oyunda şu an. T44-100 üm eşliğinde :)

Bunuda internette buldum. Geçen ay, dünyada en çok kazanan bilgisayar oyunları kategorisinde ilk 10 da oyun. 10 yıldır böyle.Şimdide böyle olmaya devam ediyor. Bu çok uzun bir süre. Listedeki oyunarın çoğu 10 sene önce WOT varken yoktu. WOT hala var.

F2p oyunlar kategorisinde ise ilk 4 te, o listeyi atmıyorum.

Bi azalma sözkonusu tabi eskiye göre. Ancak 10 yıldır bu listede var olmak çok büyük bir süre. Yanlışım varsa bilenler düzeltsin:)

Edited by kilic222, 01 December 2019 - 06:56 PM.

Ingenjor #26 Posted 03 December 2019 - 09:12 AM

Lance-corporal

• Player
  • 24542 battles
  • 63
  • [FOR-C] FOR-C
Bu başlığa gülerim ahahahhshhshshshssaaa

This game gonna die.
Dis geym gona day.

Paranıza yazık. Net.

Spartiat777 #27 Posted 03 December 2019 - 10:31 AM

Major

• Moderator
  • 45353 battles
  • 2,894
  • [TOHAT] TOHAT
Konu "Oynanış" ile ilgili olmadığı için taşınmıştır.

kilic222 #28 Posted 03 December 2019 - 09:26 PM

Colonel

• Player
  • 44117 battles
  • 3,997

View PostSpartiat777, on 03 December 2019 - 12:31 PM, said:

Konu "Oynanış" ile ilgili olmadığı için taşınmıştır.

Ya oynanışla ilgiliydi. Oyunun oynanışı güzel o yüzden :)

Spartiat777 #29 Posted 03 December 2019 - 10:01 PM

Major

• Moderator
  • 45353 battles
  • 2,894
  • [TOHAT] TOHAT

View Postkilic222, on 03 December 2019 - 11:26 PM, said:

Ya oynanışla ilgiliydi. Oyunun oynanışı güzel o yüzden :)

Şöyle bir kategorilere bak ama sadece isimlerine değil, içinde olması gereken konuları düşünerek; sonra bu konu için "şurası daha iyi" diye bir öneriyle gel; güzel bir yer olursa ben de ön cepheci olayım, dil dökeyim sürekli ön cephe için.

"Oynanış" forumun giriş kapısı oldu, herkes konusunu oraya bırakıp gidiyor, kategori gözetenler azınlıkta. Gerçek "Oynanış" bu değil. 

ali1234512 #30 Posted 03 December 2019 - 11:17 PM

Major General

• Player
  • 41130 battles
  • 5,463
  • [CURE] CURE
metin 2 gibi oyunlar hala var . 
22:19 Added after 1 minute

View Postkilic222, on 01 December 2019 - 07:55 PM, said:

158 i resim atayım derken oyuncu sayısı 160 bini geçti. 9 civarında pik yapıyodu oyun bildiğim kadarıyla. Sadece Avrupa kıtasında 160 bin kişi oyunda şu an. T44-100 üm eşliğinde :)

Bunuda internette buldum. Geçen ay, dünyada en çok kazanan bilgisayar oyunları kategorisinde ilk 10 da oyun. 10 yıldır böyle.Şimdide böyle olmaya devam ediyor. Bu çok uzun bir süre. Listedeki oyunarın çoğu 10 sene önce WOT varken yoktu. WOT hala var.

F2p oyunlar kategorisinde ise ilk 4 te, o listeyi atmıyorum.

Bi azalma sözkonusu tabi eskiye göre. Ancak 10 yıldır bu listede var olmak çok büyük bir süre. Yanlışım varsa bilenler düzeltsin:)

bu listede cs go falan yok o oyunların sadece  bıçak siteleri  wotu dover çok yüzeysel bi liste o liste büyük olasılıkla sadece kar açıklayanlar yada direk gelirleri yazmışlar.

Edited by ali1234512, 03 December 2019 - 11:20 PM.

TheLast_Dawn #31 Posted 04 December 2019 - 03:29 AM

Lance-corporal

• Player
  • 4548 battles
  • 74
  • [CURE] CURE

WOT övücülüğünde zirve yapmış bi konu daha.. 

Oyunun ölümsüzlüğünün çok para kazanmasıyla ilişkilendiren şuursuz bi yaklaşımı şahsen kabul etmiyorum.. Oyun bitti öldü diyelim kaç kişi oyundan haberdar o önemli.. Zaten para kazanma konusunda da wot 1.değil orası ayrı ama başka verilerde var.. Misal Wottan daha eski cs:go lol gibi oyunlarda var.. Eş zamanlı oyuncu istatisiklerinde aynı anda bi oyunu oynayan max oyuncu sayısına bakıldığında lol cs:go dota pubg gibi oyunları aynı anda 7-8 milyon oyuncunun oynadığını görebiliyoruz. Ki wotu aynı anda herhangi bi dönem tüm serverlarda oynayan 1-2 milyon kişi var mı sanmıyorum ??

Diğerlerine göre çok daha az sayıda oyuncudan, çok daha fazla para kazanmak WOT un net P2W olduğunu gösterir sadece.. 

Kısacası zevkler ve renkler tartışılmaz kimisine görede AOE, FM, CS:GO, LOL, Pokemon ölümsüz efsane oyunlardır.. Ama hiçbir oyun için heleki wot gibi düşüşteki bi oyun için tarihte ilk diye birşey söylemek çok bencilce ve saçma.. WOT çok başarılı özgün bi oyun ama benim nazarımda o kadar kötü yönetiliyorki oyuncu sayısı, bilinirlik anlamında potansiyelinin yarısına bile ulaşabilmiş değil. Hatta Türkiye'de ne kadar biliniyorsa dünyada da (rusya-polonya dışında) o kadar biliniyor desek yanlış olmaz.  

amistad77 #32 Posted 04 December 2019 - 06:13 AM

Colonel

• Player
  • 74930 battles
  • 3,538
''Tarih'' sümerlerden doğup ölmüş olduğu için ''hükmen'' wot ölüdür o zamanlar tabi süperman yokdu hükmenler vardı:trollface: tufandan önceki tarihde doğsaydı world of tanks oyunu o zaman belki ölümsüz olabilirdi...:trollface:;)

Edited by amistad77, 04 December 2019 - 06:14 AM.

akuna #33 Posted 04 December 2019 - 06:57 PM

Colonel

• Player
  • 24050 battles
  • 3,626

Tetris Classic'in hala dünya şampiyonaları var WoT ölse ne olur ölmese ne olur?

İsterse 10 milyon kişi oynasın ben bu oyun ile ilgili göreceğimi gördüm

Benim Oyun Kriterlerime uyan bir oyun olmaz olamaz World of tanks-World of battleships-World of Warplanes-World of Blitz misyonu müsait değil bir kere.

Üstüne para verirler ise düşünebilirim onun dışında asla olmaz.

[edited]

Ne ararsan var.

Edited by Spartiat777, 06 December 2019 - 02:37 PM.
temelsiz itham

Bagora #34 Posted 04 December 2019 - 07:07 PM

Lieutenant General

• Player
  • 47550 battles
  • 6,617
  • [TOHAT] TOHAT

View Postali1234512, on 03 December 2019 - 10:17 PM, said:

metin 2 gibi oyunlar hala var . 
22:19 Added after 1 minute

bu listede cs go falan yok o oyunların sadece  bıçak siteleri  wotu dover çok yüzeysel bi liste o liste büyük olasılıkla sadece kar açıklayanlar yada direk gelirleri yazmışlar.

View Postamistad77, on 04 December 2019 - 05:13 AM, said:

''Tarih'' sümerlerden doğup ölmüş olduğu için ''hükmen'' wot ölüdür o zamanlar tabi süperman yokdu hükmenler vardı:trollface: tufandan önceki tarihde doğsaydı world of tanks oyunu o zaman belki ölümsüz olabilirdi...:trollface:;)

View Postakuna, on 04 December 2019 - 05:57 PM, said:

Benim Oyun Kriterlerime uyan bir oyun olmaz olamaz World of tanks-World of battleships-World of Warplanes-World of Blitz misyonu müsait değil bir kere.

[edited]

Ne ararsan var.

bi an tarihe bakma ihtiyacı duydum siz yaşıyomuydunuz :D

Spartiat777 #35 Posted 04 December 2019 - 07:16 PM

Major

• Moderator
  • 45353 battles
  • 2,894
  • [TOHAT] TOHAT

View Postakuna, on 04 December 2019 - 08:57 PM, said:

...

...

"Kriterlerime uymaz, uyamaz ama parayı görürsem kriter falan dinlemem" oldukça ilginç bir yaklaşım.

akuna #36 Posted 05 December 2019 - 03:33 AM

Colonel

• Player
  • 24050 battles
  • 3,626

View PostSpartiat777, on 04 December 2019 - 08:16 PM, said:

"Kriterlerime uymaz, uyamaz ama parayı görürsem kriter falan dinlemem" oldukça ilginç bir yaklaşım.

Yoo gayet net bir yaklaşım keza işin içine "para" girince zaten oyun olmuyor ki; orada anlatılmak istenen o dur.

Oynadığım dönemde ki oyun ile şu an ki oyun arasında farkları saydırtmayın bana yukarı da yazdım zaten bir kaçını.

Biz iyi niyetli bir şekilde oyuna para ödeyerek ve oynayarak o dönemde verebileceğimiz her türlü desteği vermiştik karşılığında aldığımız sonuç ne oldu peki?Hatta rekabet olsun diye rakiplerini de oynadık oyunlar gelişsin diye fakat hüsran yine hüsran yapacak bişi yok dediğim gibi 

Misyon

Vizyon

Meseleleri bunlar yapabilene anlayabilene...

HurricaneRubinCarter #37 Posted 05 December 2019 - 07:46 AM

Corporal

• Player
  • 641 battles
  • 148
  • [TOHAT] TOHAT

View Postakuna, on 04 December 2019 - 06:57 PM, said:

[edited]

Ne ararsan var.

hadi bu kıyağımı unutma tam sana göre bi klan buldum krdşim

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/727394-rahatsiz-klani-oyuncu-alimi/

akuna #38 Posted 05 December 2019 - 11:21 AM

Colonel

• Player
  • 24050 battles
  • 3,626

View PostHurricaneRubinCarter, on 05 December 2019 - 08:46 AM, said:

hadi bu kıyağımı unutma tam sana göre bi klan buldum krdşim

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/727394-rahatsiz-klani-oyuncu-alimi/

Klan aradığımı nereden çıkardın? Kaynağın neresi?:trollface:

kilic222 #39 Posted 05 December 2019 - 10:07 PM

Colonel

• Player
  • 44117 battles
  • 3,997

View PostTheLast_Dawn, on 04 December 2019 - 05:29 AM, said:

WOT övücülüğünde zirve yapmış bi konu daha.. 

...........

WOT övücülüğünde zirvelerin hepsini yapabilirim.

WOT u çok seviyorum.

Oyunun her halini, oynanışını oynanmayışımı, iyi tanklarını, kötü tanklarını, RNG sini RNG sizi, MM ini, Maus unu, O sunu busunu heeepsini çok seviyorum.

WOT u gerçekten çok ama çok seviyorum .

İyki varsın WOT, lütfen hep ol, beni sevindir.

Teşekkür ediyorum iyki dünyada böyle bir oyun yapılabildide, gözlerimiz  işe yarar bir oyun gördü.

WOT u çokkkk seviyorummmm.

Tek eksiği var Ön Cephe.

:)

21:12 Added after 4 minute

View Postamistad77, on 04 December 2019 - 08:13 AM, said:

Sümer tabletlerinde, Himmelsdorf ve T34 tank kabartması keşfedildi. T34 üzerindeki seken mermi izleri ve alt köşede WN8 harfleri varmış. Kesin bilgi.

Edited by kilic222, 05 December 2019 - 10:38 PM.

HurricaneRubinCarter #40 Posted 05 December 2019 - 11:06 PM

Corporal

• Player
  • 641 battles
  • 148
  • [TOHAT] TOHAT

View Postakuna, on 05 December 2019 - 11:21 AM, said:

Klan aradığımı nereden çıkardın? Kaynağın neresi?:trollface:

Yok klan aramak değil klanın ismiyle senin aranda bir bağlantı kurdum [edited] ya ondan.[edited] derken yanlış anlama olmasın hani hep bi rahatsızlığın var wot ile ilgili oynamıyon ama arada gelip ağlıyon p2w defender  falan anla işte o yüzden.

Edited by listen_little_man, 06 December 2019 - 06:55 AM.
Yapıcı olmayan ifade

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users