Jump to content

[Piaskownica] Rebalansowanie dział samobieżnych i ich pocisków

• Please log in to reply
62 replies to this topic

_Distephano_ #21 Posted 26 November 2019 - 05:17 PM

Private

• Player
  • 27180 battles
  • 26

O ho... Chyba WG zauważyło, że większość arciarzy w dupie ma pociski premium i strzela tylko zwykłymi, więc co robią? Oczywiście że dadzą pociski "akumulacyjne"- już ja widzę finalną wersję- 400 peny 2000 obrażeń, cena za pocisk z 10k kredytów- będzie tak jak przed zmianami z przed kilku lat- arta będzie mogła jednym strzałem wysłać czołg Ciężki do garażu-BRAWO!

Zamiast tego lepiej zredukować skutki ogłuszenia, np. jak pojazd jest ogłuszony 10 sek, to z każdą sekunda efekt jest słabszy o 10%- to nie jest takie trudne...

Można też zrobić, że po użyciu apteczki przez np. 10 sek pojazd nie może zostać ponownie ogłuszony.

Każdy kto gra wie, że arta przez większość bitwy strzela w jedno miejsce (w jeden pojazd, lub grupę pojazdów)- do porzygu, a jak się porzyga to jeszcze jedną pestkę na ślepo, bo pewnie wciąż tam ktoś jest.

Podoba mi się pomysł z dodaniem alternatywy- czyli albo HE z większa peną i obrażeniami i bez ogłuszenia, albo HE z o wiele mniejszą peną, mniejszymi obrażeniami, ale z ogłuszeniem- na papierze wszystko pięknie, tylko że artyleria nie jest medem, który ładuje 6 sek, tylko często po 30-40 sek, więc zanim załadujemy potrzebny pocisk może się okazać, że teraz przydałby się nam drugi rodzaj...

Chociaż znając WG, jeśli zmiany zostaną wprowadzone, to pewnie pociski ogłuszające będą tak crapowate, że i tak nikt nie będzie ich używał- co dla wielu graczy jest plusem, a  jak cena "zwykłych" pocisków bez ogłuszenia będzie taka jak obecna za zwykłe pociski to OK.

Co do zmiany pocisków HE na reszcie pojazdów- komu to potrzebne? NO KOMU???

henryk5pio #22 Posted 26 November 2019 - 05:23 PM

Sergeant

• Player
  • 5696 battles
  • 216
  • [-OBO-] -OBO-

View Post_Distephano_, on 26 November 2019 - 05:17 PM, said:

O ho... Chyba WG zauważyło, że większość arciarzy w dupie ma pociski premium i strzela tylko zwykłymi, więc co robią? Oczywiście że dadzą pociski "akumulacyjne"- już ja widzę finalną wersję- 400 peny 2000 obrażeń, cena za pocisk z 10k kredytów- będzie tak jak przed zmianami z przed kilku lat- arta będzie mogła jednym strzałem wysłać czołg Ciężki do garażu-BRAWO!

Zamiast tego lepiej zredukować skutki ogłuszenia, np. jak pojazd jest ogłuszony 10 sek, to z każdą sekunda efekt jest słabszy o 10%- to nie jest takie trudne...

Można też zrobić, że po użyciu apteczki przez np. 10 sek pojazd nie może zostać ponownie ogłuszony.

Każdy kto gra wie, że arta przez większość bitwy strzela w jedno miejsce (w jeden pojazd, lub grupę pojazdów)- do porzygu, a jak się porzyga to jeszcze jedną pestkę na ślepo, bo pewnie wciąż tam ktoś jest.

Podoba mi się pomysł z dodaniem alternatywy- czyli albo HE z większa peną i obrażeniami i bez ogłuszenia, albo HE z o wiele mniejszą peną, mniejszymi obrażeniami, ale z ogłuszeniem- na papierze wszystko pięknie, tylko że artyleria nie jest medem, który ładuje 6 sek, tylko często po 30-40 sek, więc zanim załadujemy potrzebny pocisk może się okazać, że teraz przydałby się nam drugi rodzaj...

Chociaż znając WG, jeśli zmiany zostaną wprowadzone, to pewnie pociski ogłuszające będą tak crapowate, że i tak nikt nie będzie ich używał- co dla wielu graczy jest plusem, a  jak cena "zwykłych" pocisków bez ogłuszenia będzie taka jak obecna za zwykłe pociski to OK.

Co do zmiany pocisków HE na reszcie pojazdów- komu to potrzebne? NO KOMU???

Też nie rozumiem tej zmiany w pociskach HE, naprawdę nasuwa się tekst z socjalizmem, który bohatersko zwalcza problemy, samemu przez niego stworzone...

duzybalagan #23 Posted 26 November 2019 - 05:54 PM

Corporal

• Player
  • 24453 battles
  • 169
  • [PRICE] PRICE
Tablica z wynikami bitwy teraz jest równie kolorowa jak przy wygranej, zmiana psychologiczna wprowadzona dla graczy 45%. Miło że WG rozwiązuje dzielnie problemy, które nie istnieją. Mniejsza z tym że ta tablica jest za duża, nieczytelna, przeładowana kolorami i nic ciekawego nie można z niej wyczytać.

AdanTeam #24 Posted 26 November 2019 - 06:18 PM

Warrant Officer

• Player
  • 38833 battles
  • 756
  • [_SOW_] _SOW_

Arty powinny dostawać wincyj expa:

Posted Image

waldeQ #25 Posted 26 November 2019 - 06:23 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16539 battles
  • 79
  • [SOFE] SOFE
Nowy rebalans art, nowy burdel. A 3 arty jak były w bitwach tak dalej będą.

NeoPOLAND #26 Posted 26 November 2019 - 06:28 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 53108 battles
  • 1,154
  • [ICOH] ICOH
Skuli mnie DAJCIE im bufa tylko błagam zmiencie do jednej arty na drużynę do X A do VI dwie zas 0 do V doga być po 3 na drużynę

Edited by NeoPOLAND, 26 November 2019 - 06:29 PM.

askew1 #27 Posted 26 November 2019 - 06:35 PM

Private

• Player
  • 29890 battles
  • 17
  • [P5F] P5F
"Pociski specjalne:  Pociski OB, które zadają zwiększone obrażenia na strzał w porównaniu do pocisków standardowych, ale bez efektu ogłuszenia. Odznaczają się wyższą penetracją i dużym promieniem rażenia. " Chyba nie coś jest nie tak bo piaskownicy zgadza się tylko promień rażenia, penetracja jest taka sama jak na zwykłych pociskach.

call710 #28 Posted 26 November 2019 - 06:38 PM

Private

• Player
  • 3321 battles
  • 25
Arty i arty jak kv2 wali za 1000 isy po 400 a tiger 1 nawet 300 nie wyciągnie to jest ok

Nullmaruzero #29 Posted 26 November 2019 - 06:43 PM

Warrant Officer

• Player
  • 23988 battles
  • 897

Ale tak na poważnie ludzie.

1. Arta wymaga dużo więcej XP do grindu niż zwykłe czołgi.
  2. Arta ogarnia mniej XP niż inne czołgi.
  3. Arta ma dużo bardziej ograniczone możliwości map na których może "grać swoje", czasem ma do wyboru bicie w dwie uliczki.
  4. Arta musi bić tam gdzie jadą wszyscy/większość bo po nerfie nie kasuje nawet kontrą innej arty, zazwyczaj potrzeba dwóch więc flanki z jednym spoterem nie utrzyma.
  5. Przez to że musi bić tam gdzie jedzie każdy ("wspieranie drużyny" które wymusiliście zmianą mechaniki), będzie mieć góra dwa strzały z którego poleci dmg po asyście zanim flanka będzie porobiona.
  6. Arta musi patrzyć kto i gdzie jedzie, żeby maksymalizować czas stuna. Strzelę za wcześnie, stun się skończy zanim sojusznicy dojadą/strzelą. Za późno, i zgarnę 200 asysty bo go zjedzą do zera zanim strzelę.
  7. Arta musi patrzyć kto kiedy strzela. Jak wspieram takie potwory z 20-sekundowym reloadem a mam 10 sekund stuna to sobie sami policzcie.
  8. Arta musi patrzyć czy inna arta nie nawala w dany cel, a 80% arciarzy nie oznacza celów ani nie pokazuje czasu przeładowania. Inaczej ryzykuję stracony strzał który nikogo nie ogłuszy bo wpadnie sekundę po stunie od innej arty.
  9. Arta w krzaku się nie schowa i nie zaczai bo jest ślepa jak nietoperz, nawet takie stodoły jak GW Tigery, które raczej kuźwa po spota nie pojadą.
  10. Arta musi długo ładować i skupiać, przez co musi ciągle wybierać czy nadal czekać z celownikiem czy już zmienić cel i zaczynać od nowa. Chyba że ma w nosie drużynę to wtedy może czekać dwie minuty na jednego gagatka.
  11. Arta musi uciekać dużo wcześniej jak flanka pada, przez to traci czasami do kilku minut realnego czasu nawalania do wrogów.
  12. Arta musi się komunikować z drużyną i odpowiadać na prośby o wsparcie, drużyna musi wiedzieć gdzie mierzysz, za ile będzie buła albo, że nie możesz pomóc bo to lub tamto. Inaczej dostajesz reporty.
  13. Arta musi robić wszystko to co wyżej, a koniec końców wszystko to może się okazać kompletnie bez znaczenia, bo dzięki RNG Twoja piguła na Paryżu poleci do Paryża w kujawsko-pomorskim.

Dodajcie do tego jeszcze głupie misje i próbę grania artą pod nie i elo.

A jaka z tego korzyść? No taka, że może bić pośrednio z satelity. Wiecie, ja też mogę oglądać gameplay WoTa na youtube zamiast grać w WoTa. Tak jak mówię, arta to już żadna zabawa dla czołgistów, arciarzy i samego WG. Przyznajcie się do błędu i spożytkujcie ten czas na niekończące się rebalansy na ogarnięciu kasacji arty i wprowadzeniu alternatywy, bo widać że nie macie za grosz pomysłu.

Nie lubię grać artą, gram bo są misje. Nie chcę kasować arty, bo game design taki macie, że zakłada istnienie arty. Macie czołgi nie do ruszenia bez arty na konkretnych mapach (w które nie jadą tylko przez to że jest arta), są batem na kamperów, których wystarczy przymierzyć i poprosić o szybkiego spota, są w klanówkach w których podczas obrony prowincji remis jest wygraną obrońcy - powodzenia z odbijaniem Mountain Pass bez arty albo innych miejscówek (to też ogranicza ilość dostepnych taktyk).

No ale jak widzę jak katujecie nas tymi poronionymi pomysłami, to tak jak pisałem w trzecim poście w tym wątku. Skasujcie i zrekompensujcie, a do gry dodajcie jakieś proste zrzutki pod klawisze. Będzie po 15 art zamiast trzech, każdy będzie happy.

Edited by Nullmaruzero, 26 November 2019 - 06:52 PM.

Revanche25 #30 Posted 26 November 2019 - 07:50 PM

Lieutenant General

• Clan Diplomat
  • 40956 battles
  • 6,478
  • [FNPRO] FNPRO

View Post_MuMeK_, on 26 November 2019 - 03:48 PM, said:

siema a moze po prostu usuniecie arte z gry? artylerzysci przeniosa sie na tedeki i wszyscy szczesliwi

A może tak MT z penetracją 260 na AP i 330 na HEATach. Gracze grający HT typu Maus będą szczęśliwi.

View Postmuriceps, on 26 November 2019 - 04:44 PM, said:

View PostRenamed_User_11000, on 26 November 2019 - 04:39 PM, said:

"Chcemy aby gracze mieli wybór. W zależności od sytuacji na polu bitwy, gracze powinni wybierać pomiędzy możliwością ogłuszania przeciwników, zadania większych obrażeń lub spenetrowaniem pancerza."

- jaaaasne. Ładuję nabój 30-40 sekund a w tym czasie sytuacja zmienia się kilka razy. W dodatku możliwość trafienia to loteria oszukanego RNG, zupełnie nieprzewidywalna. W dzisiejszym WOT, przypominającym dzięki kołowcom gonitwę psów dookoła suki z pewnością jest czas, żeby artylerzysta "wybierał" cokolwiek. Totalna fikcja.

A gdyby tak pójść dalej i dać graczom wybór:

1. gra z artą, 

2. gra bez arty.

Wybieram nr 1.

Ale byłoby cudnie. 

Aaaa, poniosły mnie emocje i... gafa. Gupi ja. Już sobie połamałem wszystkie paluchy, którymi klepałem bezmyślnie pod klawiaturze. Edycję wystukałem nosem. Nie było łatwo. Niniejszym składam samokrytykę i upraszam się wybaczenia. 

Co się zobaczyło to się nie od zobaczy. giggsior jest z ciebie dumny że się w końcu ujawniłeś.

View PostAdanTeam, on 26 November 2019 - 06:18 PM, said:

Arty powinny dostawać wincyj expa:

A można poprosić o cały wynik bitwy, tak by było widać kto z jakiego dystansu strzelał ile wyświecił czołgów i ile drużyna mu po asyście nabiła, bo tak wydaje mi się że temu A-44 należy się 1000 expa więcej za całe dwa strzały jakie oddał z penetracją.

Wyniki bitwy

Wyniki bitew wyświetlane są w trybie pełnoekranowym.

Tylko po co? Teraz mogę otworzyć kilka i porównać finanse.

Wyniki bitwy

Sekcja skuteczności bojowej została przeniesiona z zakładki wyniku indywidualnego do zakładki wyniku drużyny. Teraz otwarcie zakładki wyników drużyny wyświetli ekran złożony z dwóch sekcji (nasza drużyna i skuteczność bojowa).

A cha czyli zamiast walczyć z oszustami, po wprowadzeniu anonimizera ułatwicie oszustom z obu drużyn działalność, bo wglądu do drużyny przeciwnej graczom nie dajecie, by sprawdzili nick i profil gracza.

Edited by Revanche25, 26 November 2019 - 07:51 PM.

_IAm_GrooT_ #31 Posted 26 November 2019 - 07:57 PM

Private

• Player
  • 17057 battles
  • 6
  • [RDDT] RDDT
Siemka, pomoże ktoś?? Ogólnie sprawa prosta nie mam free expa, dodadzą mi za jakiś czas czy gdzie tu leży problem?

View Post_IAm_GrooT_, on 26 November 2019 - 06:57 PM, said:

Siemka, pomoże ktoś?? Ogólnie sprawa prosta nie mam free expa, dodadzą mi za jakiś czas czy gdzie tu leży problem?

Już nie ważne...

Romanos27PL #32 Posted 26 November 2019 - 08:13 PM

Corporal

• Player
  • 20199 battles
  • 158
  • [L-E-X] L-E-X
Co moment to kombinujecie z tymi artami. Juz ktos napisał wyżej dac jedna arte na bitwe i bedzie spokojnej. A jak się gra to pare bitew nie ma żadnych, a potem mega zabawa po 3 arty. Mi tam te arty aż tak nie działają na nerwie, jak te magiczne samochodziki od WG, z tym byście coś zrobili, strzały za zero w to ustrojswo to jest nagminne. A znając wasze zdolności to bedzie jeszcze gorzej niz jest teraz.

RK_8_8_Kubica #33 Posted 26 November 2019 - 09:18 PM

Field Marshal

• Player
  • 41535 battles
  • 35,736
  • [AW-LE] AW-LE
Nowy ekran z wynikami bitwy to jakieś nieporozumienie.

Toksyczny45 #34 Posted 27 November 2019 - 01:43 AM

Lieutenant

• Clan Commander
  • 5913 battles
  • 1,634
  • [AR_ES] AR_ES
Nie rozumiem :D były pociski pp pociski heat ;D usuneliscie, daliscie jakies glupie he z ogluszeniem , teraz ludzie artami nie graja bo za malo bija ;D nie to co kiedys na strzala wiekszosc czolgow :D 
Wywalcie arty z gry i balansujcie mapy aby przyjemniej sie czolgami gralo, arty nie sa potrzebne , arta niszczy gre i mapy, nie widze jej sensu , moze kiedys jak zlote pociski byly za golda to i owszem bo obijaly czolgi twarde trudne do przebicia ale teraz ? pomijajac to ze *edytowano ogluszeniem a zadaja 30dmg :D to nic nie wnosza do bitew .

Edited by Alaa789, 27 November 2019 - 10:56 AM.
nie przeklinaj

Knjaz_Gromowladny #35 Posted 27 November 2019 - 09:05 AM

Warrant Officer

• Player
  • 33762 battles
  • 585
  • [AAP] AAP

View PostToksyczny45, on 27 November 2019 - 01:43 AM, said:

Nie rozumiem :D były pociski pp pociski heat ;D usuneliscie, daliscie jakies glupie he z ogluszeniem , teraz ludzie artami nie graja bo za malo bija ;D nie to co kiedys na strzala wiekszosc czolgow :D 
Wywalcie arty z gry i balansujcie mapy aby przyjemniej sie czolgami gralo, arty nie sa potrzebne , arta niszczy gre i mapy, nie widze jej sensu , moze kiedys jak zlote pociski byly za golda to i owszem bo obijaly czolgi twarde trudne do przebicia ale teraz ? pomijajac to ze *edytowano ogluszeniem a zadaja 30dmg :D to nic nie wnosza do bitew .

Chyba 300dmg. Nie jednokrotnie moje całe hp zostało zjedzone przez artylerie. 

Edited by Alaa789, 27 November 2019 - 10:57 AM.

RaJCeL #36 Posted 27 November 2019 - 09:09 AM

Captain

• Player
  • 26783 battles
  • 2,366

View PostRevanche25, on 26 November 2019 - 07:50 PM, said:

A cha czyli zamiast walczyć z oszustami, po wprowadzeniu anonimizera ułatwicie oszustom z obu drużyn działalność, bo wglądu do drużyny przeciwnej graczom nie dajecie, by sprawdzili nick i profil gracza.

Wut, czyli nie ma możliwości przejrzeć wyników drużyny przeciwnej? Porażka...

battleofbacon #37 Posted 27 November 2019 - 09:24 AM

Lieutenant Сolonel

• Clan Diplomat
  • 39976 battles
  • 3,072
  • [VANDA] VANDA
Logika WG w całej okazałości ... mam niekrytą nadzieje, że po tych zmianach stracicie kolejne 5-10% graczy.

Toksyczny45 #38 Posted 27 November 2019 - 12:45 PM

Lieutenant

• Clan Commander
  • 5913 battles
  • 1,634
  • [AR_ES] AR_ES

View PostToksyczny45, on 27 November 2019 - 12:43 AM, said:

Wywalcie arty z gry i balansujcie mapy aby przyjemniej sie czolgami gralo, arty nie sa potrzebne , arta niszczy gre i mapy, nie widze jej sensu , moze kiedys jak zlote pociski byly za golda to i owszem bo obijaly czolgi twarde trudne do przebicia ale teraz ? pomijajac to ze *edytowano ogluszeniem a zadaja 30dmg :D to nic nie wnosza do bitew .

Nie wiedziałem panie moderatorze czy tam pani moderator ze słowo : wkurzają to przekleństwo :) zapraszam do słownika  irytyją mnie te wasze ostrzeżenia za nic :) aby tylko dać osobom które piszą nie tak jak byście chcieli ;D

Msciboj #39 Posted 27 November 2019 - 01:12 PM

Lieutenant

• Player
  • 20561 battles
  • 1,887

Widze podsumowanie bitwy "poprawione".

Dziwie sie WG ze wogole cos wyswietlaja, ja sie czuje okropnie zle jak widze jak swoje bledne/kiepske decyzje w wyniku bitwy. To powoduje u mnie niechec do placenia w sklepie premium.

Zropcie cos s tym!

Ps. Z cyklu "Jak uproscic WOTa" odcinek 378.

Chyzy_ #40 Posted 27 November 2019 - 01:24 PM

Major

• Player
  • 32567 battles
  • 2,968

View PostRenamed_User_11000, on 26 November 2019 - 03:39 PM, said:

"Chcemy aby gracze mieli wybór. W zależności od sytuacji na polu bitwy, gracze powinni wybierać pomiędzy możliwością ogłuszania przeciwników, zadania większych obrażeń lub spenetrowaniem pancerza."

- jaaaasne. Ładuję nabój 30-40 sekund a w tym czasie sytuacja zmienia się kilka razy. W dodatku możliwość trafienia to loteria oszukanego RNG, zupełnie nieprzewidywalna. W dzisiejszym WOT, przypominającym dzięki kołowcom gonitwę psów dookoła suki z pewnością jest czas, żeby artylerzysta "wybierał" cokolwiek. Totalna fikcja.

Po to masz minimapę i swoje własne cele do zrealizowania. Ja grałem artą jeszcze przed wprowadzeniem ogłuszania. Nikt wtedy nie płakał że musiał wybierać między pociskiem odłamkowym a penetrującym. To wymagało myślenia i analizowania sytuacji, a teraz gra artą sprowadza się do rozważenia: robię misje (droższa amunicja) albo nie robię (tańsza) i klikania w tempo. 

Mnie mdli gdy gram artą i powoduję ogłuszenia, mierzi mnie że na FL arta dostaje gros expa za asysty z ogłuszeń, nie za zadany dmg. Bardzo dobrze że to się zmieni i aby osiągnąć dobry wynik, trzeba będzie wybierać między AP a HE w zależności od sytuacji na flance. Przeszkadza mi tylko to, że gracze brzydzący się stunem a chcący liczyć na splash będą musieli płacić za specjalne burzaki jak za zboże. No ale czego się nie robi z szacunku dla siebie samego... 

Za to szympansy będą po staremu ogłuszały ludzi i dziubały za grosze. Tyle dobrego, że stun też ma być zredukowany.

12:25 Added after 1 minute

View PostMalvidius, on 26 November 2019 - 03:51 PM, said:

Czyli, wpierw, zabieracie arty podstawową mechanikę (bardzo duże uszkodzenia), dajecie im nową (ogłuszenie) po czym chcecie im zabrać znowu ich podstawową mechanikę! Po to żeby wprowadzić całkowicie fantastyczny system amunicji. Rozumiem, że ten drugi pocisk zadający więcej obrażeń, już jest,, gópi" i nie wie jak ogłuszać?
Śmiech...

To chyba dobrze, że w końcu dostrzegli patologię stuna i się chcą z niej  choćby częściowo wycofać? Wolałbyś żeby szli w zaparte?

12:28 Added after 4 minute

View Posthenryk5pio, on 26 November 2019 - 05:10 PM, said:

Byleby te specjalne OB nie były traktowane jako gold, bo wtedy to będzie słabo...

W obecnej terminologii pociski specjalne  = droższe. 

12:30 Added after 6 minute

View PostBart_Tut, on 26 November 2019 - 05:10 PM, said:

MM powinien ograniczyć arte do max 2 na team, 

Bo wykraczesz... Jakiś czas temu zapowiedziano testy czegoś takiego, tzn mniej bitew z 3 artami i bez art, za to więcej z 2 sztukami. Piękne dzięki, 2 czy 3 arty to mi żadna różnica. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users