Jump to content

Tank Ödülleriyle Daha Çok Yıl Sonu Hediyesi

• Please log in to reply
55 replies to this topic

onnoZZ #41 Posted 02 December 2019 - 11:50 AM

Warrant Officer

• Player
  • 27125 battles
  • 540
  • [FUD] FUD

View PostBagora, on 02 December 2019 - 07:00 AM, said:

Abi sanırım yanlış anladım (bende senn gibi anlamıştım) ama sistem şöyle çalışıyor 1. görevi( 2 lerle 10 maç at) 2 ve üstü tüm tanklarla kabul ediyor, yani sen gidip tier 10 ile 10 maç atarsan , tüm görevleri bitirmiş olacaksın , çünkü ben tier 6 ile maç atıyorum 5-6 tane görevde ilerleme oluyor :D bilmeyen , anlamayan varsa gidip tier 2 ile 10 maç , tier 3 ile 9 maç atmasın diye yazdım bunu :D

edit:şimdi inceledim aslında doğru anlamışım ama eksik anlamışım , tier 8-910 için görevler ayrı , 2-7 için ayrı yani yukarda tier 10 ile 10 maç atmak yanlış tier 7 ile 10 maç atınca tier 2-7 arası tüm görevler bitiyormuş tier 10 ile 4 maç atınca tier 8-10 görevlerinin hepsi bitiyor . ben ilk başta tier 10 ile maç atıncada tier 2 lerin görevinde ilerleme oluyo sanıyodum olmuşyomuş yukarda üstünü çizdiğim kısımdaki hata o yani lafın özü tier 2-3 le filan ugraşmayın tier o görevler "SADECE TİER 2 , SADECE TİER 3 İÇİN DEĞİL , TİER 2 VE ÜSTÜ , TİER 3 VE ÜSTÜ İÇİN"

Etkinlik sayfasındaki açıklamadan ben de her seviye ile ayrı ayrı oynamak gerektiği şeklinde anlamıştım.  Toplam günde kaç savaş yapmak gerek diye hesaplamak bile vakit alacağından etkinlikten vaz geçmiştim. Açıklama yanıltıcı bence de. Neyse öyle olmadığı iyi olmuş en azından. 

Bagora #42 Posted 02 December 2019 - 11:53 AM

Lieutenant General

• Player
  • 46088 battles
  • 6,250

View Postl3oomerangg, on 02 December 2019 - 10:37 AM, said:

Bagora benim yanlış anladığım birşey yok. Eğer senin dediğin gibi 2 kategoriye ayrılmışsa, zaten o şekilde ayrı ayrı yazılması saçmalık. Altta da her seviye için günde bir kez yazılmış. Kısacası ortada gene WG'in yeni bir etkinlik duyurusu rezilliği var. Ya başta böyle planladılar, sistem yanlış işliyor (Her zaman hatalar, oyuncuya olumsuz olacak değil), ya da bu sistemi zor bulup değiştirdiler ama duyuruyu düzeltmediler. Ben açıkçası ilk şık olduğunu düşünüyorum. Yani aslında bu etkinliği de, diğer etkinlikler gibi ellerine yüzlerine bulaştırdılar ama oyuncu lehine olduğu için ses etmeyecekler ve böyle bitecek. 

Sonrada millet bana gelip, bizi yanlış bilgilendirdin diye bana çemkirecek...WG son zamanlarda neredeyse hiçbir etkinliği tam olarak yapamadı, beceremedi. Her etkinlikte bir pürüz çıktı, her duyuruda eksik veya yanlış olan birşeyler vardı. Çernobil dizisinde, rusların herşeyi baştan savma yaptıkları imajı uyandırılıyordu ama ben kara propaganda diyordum. Şunu gördüm ki gerçekten öyle, ben hayatımda bu kadar hata yapan bir oyun firması daha görmedim.

Yani şuraya 2019'daki WG fiyaskoları diye bir konu açsak, bir dünya malzeme çıkar karşımıza...

10:43 Added after 6 minute

WG zaten herhangibir oyun içi ürünün altınla mı yoksa oyun içi bir mekanizma ile mi alındığını takip ediyor. Bunu bir çok konuda gördük, mesela öncephe yedeklerinde bile altınla alınan yedekleri veya ücretsiz yedekleri ayırt edip ona göre altın iadesi yaptılar. Fakat bence bir ürün ister altınla alınmış olsun, ister oyuniçi bir ürün ve etkinlikle, bunun altın karşılığının oyuncuya verilmesi gerekir. Sonuçta sen ortaya bir ürün koyuyorsun ve bir değer biçiyorsun. Bunu bedava bile dağıtsan, ortada bir değeri var. Sen bir etkinlik yapıyorsan, o etkinliğe katılan oyuncuda o ürünü, eğer elinde varsa da değeri üzerinden bir tazminatı her zaman hakeder. Zaten sen bu tazminatı o ürünün yarı fiyatı olarak hesaplıyorsun. 

Aslında ben kendimi ifade edemedim sadece sistemin duyuruda anlatıldıgı gibi olmadıgını söylemek istemiştim yanlış anlama olayı oydu , yanlış bilgilendirme ile ilgili ise senn yaşadıgın mevzuda pek giremiyodum o zaman yazamamıştım madem mevzu açıldı konu hakkında yorum yaoam burda kimsenin kimseye bizi yanlış bilgilendiriyosun diye çemkirmeye hakkı yok ben,sen ya da başka birisi wg nin maaşlı elemanı değiliz buraya yazdıgımız hiç bi bilgi wg nin onaylı/mutlak doğru bilgisi olmak zorunda değil , (bile bile yalan, spekülatif yorumlar yazmaktan bahsetmiyorum) ben bi konuyu yanlış anlamış ve insanlara yanlış anladıgım biçimde bilgi vermiş olabilirim , yapılan yanlış ve saçma çeviri yüzünden yanlış bilgi vermiş olabilirim bu yüzden kimsenin kimseye sen nasıl yalan bilgi verirsin diye çemkirmesine gerek yok

l3oomerangg #43 Posted 02 December 2019 - 12:19 PM

Captain

• Player
  • 42450 battles
  • 2,077
  • [FATIH] FATIH

Buradaki duyuruyla, şu an sitede duyurulan sistem tamamen farklı. Buradaki duyuruya göre benim yazdıklarımda herhangibir yanlış yok zaten. Fakat siteye göre seviye X bir tankla 10 savaş yaptığın zaman 3. görevin bütün kademeleri tamamlanıyor. İki kategori falanda yok ortada. Sonuç itibariyle 3. görevin en alt kademesi için yani "II seviye ve üzeri araçlarla 10 savaş yapın" olayını X seviye ile yaptığın zaman tüm kademeleri süpürmüş oluyorsun. Ha isteyen X seviyede 2 savaş yapar. XI seviyede 3 savaş ve VIII seviyede 4 savaş yaptığı zaman 9 savaşı tamamlıyor, bir tane de I seviye hariç herhangibir araçla savaş yapıldığında 3. görevin tüm kademeleri tamamlanmış oluyor.

Olaya böyle baktığımız zamanda 3. görevin bize günde 120 puan verme potansiyeli var, 1. görevde buna paralel ilerlediğine göre ekstra birşey yapmadan oradan da bir 10 puan gelecek. VIII veya IX seviyedeki maçları belirtilen ödül tanklarıyla yapınca da bir 10 puan geliyor. Günde sistemli 10 savaş yaparak 140 puan elde edilebiliyor. Bu durumda da 13 günde tüm aşamalar tamamlanabiliyor.

Bagora #44 Posted 02 December 2019 - 12:27 PM

Lieutenant General

• Player
  • 46088 battles
  • 6,250

View Postl3oomerangg, on 02 December 2019 - 11:19 AM, said:

Buradaki duyuruyla, şu an sitede duyurulan sistem tamamen farklı. Buradaki duyuruya göre benim yazdıklarımda herhangibir yanlış yok zaten. Fakat siteye göre seviye X bir tankla 10 savaş yaptığın zaman 3. görevin bütün kademeleri tamamlanıyor. İki kategori falanda yok ortada. Sonuç itibariyle 3. görevin en alt kademesi için yani "II seviye ve üzeri araçlarla 10 savaş yapın" olayını X seviye ile yaptığın zaman tüm kademeleri süpürmüş oluyorsun. Ha isteyen X seviyede 2 savaş yapar. XI seviyede 3 savaş ve VIII seviyede 4 savaş yaptığı zaman 9 savaşı tamamlıyor, bir tane de I seviye hariç herhangibir araçla savaş yapıldığında 3. görevin tüm kademeleri tamamlanmış oluyor.

Olaya böyle baktığımız zamanda 3. görevin bize günde 120 puan verme potansiyeli var, 1. görevde buna paralel ilerlediğine göre ekstra birşey yapmadan oradan da bir 10 puan gelecek. VIII veya IX seviyedeki maçları belirtilen ödül tanklarıyla yapınca da bir 10 puan geliyor. Günde sistemli 10 savaş yaparak 140 puan elde edilebiliyor. Bu durumda da 13 günde tüm aşamalar tamamlanabiliyor.

orda yazan da yanlış ama abi , oyun içinde 20 puanlık görevler ayrı, 10 puanlıklar ayrı tier 10 ile attıgın maçları 10 puanlık görevlere saymıyor , yani sitede  2-7 araçlar ile savaş atın yazmak yerine 2 üstü araçlar ile maç atın yazmış ama dediğim gibi 8-10 arası araçlar ile attıgın maçları saymıyor o görevler :D

l3oomerangg #45 Posted 02 December 2019 - 12:32 PM

Captain

• Player
  • 42450 battles
  • 2,077
  • [FATIH] FATIH

View PostBagora, on 02 December 2019 - 02:27 PM, said:

orda yazan da yanlış ama abi , oyun içinde 20 puanlık görevler ayrı, 10 puanlıklar ayrı tier 10 ile attıgın maçları 10 puanlık görevlere saymıyor , yani sitede  2-7 araçlar ile savaş atın yazmak yerine 2 üstü araçlar ile maç atın yazmış ama dediğim gibi 8-10 arası araçlar ile attıgın maçları saymıyor o görevler :D

Aga ben daha oyunu açmadım, sitede gördüklerim üzerinden yazıyorum. Birşey sorucam. Bu adamların neresi doğru ?

Bagora #46 Posted 02 December 2019 - 12:52 PM

Lieutenant General

• Player
  • 46088 battles
  • 6,250

View Postl3oomerangg, on 02 December 2019 - 11:32 AM, said:

Aga ben daha oyunu açmadım, sitede gördüklerim üzerinden yazıyorum. Birşey sorucam. Bu adamların neresi doğru ?

onu kimse bilmiyor abi kimse bilmiyor :D

l3oomerangg #47 Posted 02 December 2019 - 12:58 PM

Captain

• Player
  • 42450 battles
  • 2,077
  • [FATIH] FATIH

View PostBagora, on 02 December 2019 - 02:52 PM, said:

onu kimse bilmiyor abi kimse bilmiyor :D

Bu arada sitedeki sistem doğru gözüküyor, yani 2 ayrı kategori yok. 

X seviyede Foch 155 ile öylesine bir maç attım.

Ödül tankları ile oynanması gereken 2. görev hariç, tüm görevlere ve görev kademelerine işledi.

shot_002.jpg

Bagora #48 Posted 02 December 2019 - 01:07 PM

Lieutenant General

• Player
  • 46088 battles
  • 6,250

View Postl3oomerangg, on 02 December 2019 - 11:58 AM, said:

Bu arada sitedeki sistem doğru gözüküyor, yani 2 ayrı kategori yok. 

X seviyede Foch 155 ile öylesine bir maç attım.

Ödül tankları ile oynanması gereken 2. görev hariç, tüm görevlere ve görev kademelerine işledi.

shot_002.jpg

Allah allah çok ilginç ben böyle oldugunu düşünmüştüm ilk mesajda üstünü çizdigim yerde yazdım zaten sonra girip kontrol ettiğim zaman tier 10 ile attıgım maçlar diğer görevlere sayılmamıştı , sırf o yüzden ilk mesajı editledim , nedense sabah 10 ların maçlarını alt seviyelere saymadıgına o kadar eminim ki , çok ilginç

l3oomerangg #49 Posted 02 December 2019 - 01:11 PM

Captain

• Player
  • 42450 battles
  • 2,077
  • [FATIH] FATIH

View PostBagora, on 02 December 2019 - 03:07 PM, said:

Allah allah çok ilginç ben böyle oldugunu düşünmüştüm ilk mesajda üstünü çizdigim yerde yazdım zaten sonra girip kontrol ettiğim zaman tier 10 ile attıgım maçlar diğer görevlere sayılmamıştı , sırf o yüzden ilk mesajı editledim , nedense sabah 10 ların maçlarını alt seviyelere saymadıgına o kadar eminim ki , çok ilginç

WarGaming bu herşey beklenir. Sende farklı, bende farklı işliyor deseler şaşırmam yani :)

Bu arada bu haliyle, bu ödüller için ekstradan en fazla X seviyede 2 maç atarım yeterli. AE Phase I'i arada zaten oynuyorum. Ekstra çok birşey yapmaya gerek yok benim açımdan... 5 garaj yuvasını bekliyorum :) Bugün gene pre tank satıcam, garaj yuvası yeri açmak için...

Edited by l3oomerangg, 02 December 2019 - 01:19 PM.

CCCommander #50 Posted 02 December 2019 - 01:51 PM

Corporal

• Player
  • 57645 battles
  • 175

View Postl3oomerangg, on 02 December 2019 - 12:11 PM, said:

WarGaming bu herşey beklenir. Sende farklı, bende farklı işliyor deseler şaşırmam yani :)

Bu arada bu haliyle, bu ödüller için ekstradan en fazla X seviyede 2 maç atarım yeterli. AE Phase I'i arada zaten oynuyorum. Ekstra çok birşey yapmaya gerek yok benim açımdan... 5 garaj yuvasını bekliyorum :) Bugün gene pre tank satıcam, garaj yuvası yeri açmak için...

Başkan senin bu garaj yuvası özlemin beni korkutuyor. :) Ne ara bu kadar çok tank kasıyon.... Alt tierleri satmıyon herhalde, 2-3-4 leri 

l3oomerangg #51 Posted 02 December 2019 - 01:58 PM

Captain

• Player
  • 42450 battles
  • 2,077
  • [FATIH] FATIH

View PostCCCommander, on 02 December 2019 - 03:51 PM, said:

Başkan senin bu garaj yuvası özlemin beni korkutuyor. :) Ne ara bu kadar çok tank kasıyon.... Alt tierleri satmıyon herhalde, 2-3-4 leri 

Ne yapayım onları ya, onlar her zaman uygun fiyata alınır. V seviyede 4 tane kasılacak tank haricinde, VI seviye ve altı tankım yok. Onlarda kasılacak son V seviyelerim. Bu aralar görevlerden fırsat bulamadım onları kasmaya. V seviye ve altı tanklar genelde %50 veya daha fazla indirimle satıldıklarından her zaman almaya fırsatım var onları o yüzden elde tutmuyorum, garaj yuvası işgal etmesinler diye satıyorum... 9 tane pre tank sattım garaj yuvası için hala sıkıntı yaşıyorum. Şu kara cumada çöp hatlara indirim yaptılar, 3 tane VIII seviyesi açıktı, bugün 3 tane IX seviyelerini de alacağım. Gene garaj yuvası yok :)

Edited by l3oomerangg, 02 December 2019 - 01:59 PM.

vuque #52 Posted 02 December 2019 - 04:32 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 18943 battles
  • 3,883
  • [6-45] 6-45

Arkadaşlar,

Tank ödülleriyle ilgili olarak belirtilen tarihte görevi tamamlayan ve ödül almaya hak kazanan kişilerin ödülü alabilmesi için bir çözüm üzerinde çalışıyor ilgili arkadaşlar.

Sabrınız ve anlayışınız için teşekkürler,

eXedom #53 Posted 02 December 2019 - 05:58 PM

Corporal

• Player
  • 47519 battles
  • 171
m56 olanlara 3 5k  altın versenler makbule gecerdı :)

vuque #54 Posted 03 December 2019 - 05:49 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 18943 battles
  • 3,883
  • [6-45] 6-45

View PosteXedom, on 02 December 2019 - 05:58 PM, said:

m56 olanlara 3 5k  altın versenler makbule gecerdı :)

Peki ama neden? :hiding:

Sharp1903 #55 Posted 03 December 2019 - 05:52 PM

Major

• Player
  • 40415 battles
  • 2,502
  • [KAZMA] KAZMA

View Postvuque, on 03 December 2019 - 07:49 PM, said:

Peki ama neden? :hiding:

Çünkü para verip aldık :) 

Dandik_invader #56 Posted 04 December 2019 - 03:26 PM

Private

• Player
  • 3940 battles
  • 1
  • [KURT_] KURT_

Oyundaki tankları dengeleyin güçsüz olanlari bufflayin güçlü olanlari nerfleyin o da size kalmış ama böyle bedava tank 4x deneyimlerle felan oyunu ne eglenceli kılarsınız ne de dogru düzgün oyuncu sayısına ulaşırsınız biraz akıllan wargaming 

14:28 Added after 1 minute

Böyle bedava tank 4x deneyimler verecegine birkaç günlüğüne serverlerdaki oyuncu sayisini arttıracagina tanklari dengelerse istedigine ulaşacak wargaming ama nerdeeeeeeeeeeeeeeeee

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users