Jump to content

Sunucu dolu gerekçesiyle savaşın ortasında bağlantımın kesilmesi

• Please log in to reply
64 replies to this topic

kilic222 #61 Posted 04 December 2019 - 03:45 PM

Colonel

• Player
  • 43550 battles
  • 3,817

View Postl3oomerangg, on 04 December 2019 - 05:17 AM, said:

Şunu yazan adamın ben OGame oynadığından şüphe duyarım. ........

Yok Ogame de öyle değil böyleydi diye 1 sayfa Ogame anlatan adamın, her şeyi gereksiz ağır ruh hallerinde yaşadığından şüphe duyarım. Bu gereksiz ağır yaşama ruh halinden kurtulmanı tavsiye ederim.

Ogamei yanlış hatırlıyosam bile, Metin2 öyleydi. Girebileceğiniz 4 yer vardı. 1. mekan genelde yoğunluktan kapatılırdı akşam saatleri bazen diğer 3 mekanda kapatılırdı. Yani oyuna giriş tümden kapatılırdı ve "Busy" yazardı. Oyun firmasıda hiçbi zaman gelip, ya oyuna giremediniz zararınız var demezdi.

metin2 oynayıp daha iyi hatırlayan varsa söyleyebilir. Diğer oyunları bilmediğim için yazamıyorum.

Ancak Wargaming, sonuçta bunu dert edinip, oyunculara karşılığında birşeyler vermeyi düşünen bir firma. Bu net.

14:46 Added after 0 minute
Veya son 10 yılda, bu anlayış çok değişmiş.

Edited by kilic222, 04 December 2019 - 03:46 PM.

vuque #62 Posted 04 December 2019 - 05:56 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 18943 battles
  • 3,883
  • [6-45] 6-45
Arkadaşlar konuyla ilgili yeni haber olduğunda sizinle paylaşacağız, konuyu unutmadığımızı bilmenizi istedim.

Pepperoni_KEBAB #63 Posted 04 December 2019 - 07:45 PM

Corporal

• Player
  • 13358 battles
  • 169
  • [ZERK] ZERK

View Postahmetkamilddr, on 04 December 2019 - 11:59 AM, said:

anlamıyorm gercekten daha gecenlerde cogunluk lantirn varken hersey daha iyiydi degerini bilemedik diyordu simdi yetkisini geri alınca neden 360 döndüler 
bu insanlara yaranılmaz bence ne istediklerini bilmiolar ayrıca senin ne zararını görduler ben senın kmseye ters bisi söledigini görmedm kıskanıyolar heralde tek acıklaması bu ama oyundna dustum die 1k deneym istiyosa bunuda beyenmemesi normal oldu olacak tier8 pire tank verilsin 
adama bedava tank maratonu verion zor dio zor olcak tabi badeva alıon pireyi sonucta bunlar istioki tank garaja eklesin wg 

[edited]

o 1k deneyim gelecek, karşı çıktığın halde sen de sevineceksin.

Edited by Spartiat777, Today, 10:33 AM.
uygunsuz söylem

rageman4u #64 Posted 04 December 2019 - 07:49 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18754 battles
  • 657
Bugun basiam gelen olaydir! oyunu kaybettik. [edited]

Edited by Spartiat777, Today, 10:29 AM.
uygunsuz söylem

Turkshat #65 Posted 04 December 2019 - 09:04 PM

Lance-corporal

• Player
  • 9761 battles
  • 87
  • [FRTNA] FRTNA

View Postl3oomerangg, on 04 December 2019 - 03:17 AM, said:

Şunu yazan adamın ben OGame oynadığından şüphe duyarım. OGame'de oyun yapısı olarak böyle bir kısıtlama mümkün değil zira. Ancak yeni açılan evrenlere yeni kayıt olurken kısıtlama getirilebilir, zira OGame 9 Galaxy x 500 Sistem x 15 Koordinat'tan oluşan sınırlı evrenlerden oluşurdu. İlk ve son 3 koordinat sömürgeleştirmeye ayrıldığından yeni oyuncuları barındırmazlardı. Yani her yeni evren otomatik olarak 9 x 500 x 9 = 40.500 oyuncu ile sınırlı kalırdı. Ama hiçbir zaman ben kayıt kısıtlaması ile karşılaşıldığını veya evrenin tamamen dolduğunu hatırlamam. Dediğin olsa bile bu sadece oyuna kayıt olmanı engellerdi. Yani daha oyuna başlamamışsın, neyin özrünü dileyecekler.

Zaten OGame'de oyuna başlamışsan, sunucuya giriş engelleme gibi bir durum olamaz, zira oyun yapısı senin her an hesabını kontrol etmen üzerine kurulu. İnsanlar PC başından kalkıp tuvalete gidemezlerdi filom vurulacak diye. Düşünsenize siz 1 sene boyunca filo toplamaya çalışıyorsunuz (tank açıp satın almak gibi düşünün), sonra bir dalgınlığınızda veya uykuya yenik düştüğünüzde tüm filonuz (tüm tankları sıfırdan açıp almanız gerektiğini düşünün) yani emeğiniz gidiyor. Hatta madenleriniz yağmalanıyor (Hesabınızdaki krediler, tahviller, altınlar hepsi gidiyor). Sunucularda zaman zaman çok nadirde olsa sıkıntılar olduğu olmuştur ama bu gibi durumlarda anında bir süre ateşkes ilan edilir ve havadaki saldırı filoları geldikleri gezegenlere geri dönerlerdi. Bu şekilde sunucudaki aksaklıktan dolayı kimsenin zarar görmemesi sağlanırdı ve bu süre genelde sıkıntı kısa sürede giderilse de, kimsenin mağdur olmaması için uzun tutulur, 10 dakikalık bir sıkıntı da bile 12 saatlik ateşkes ilan edilebilirdi. 

Bu tarz bir yapıya sahip bir oyunda sen yoğunluktan dolayı sunuculara giriş yasaklanıyordu demen, tamamen abesle iştigal. Zaten web tabanlı bir oyun olduğu içinde sunucularda öyle bir yoğunlukta olmazdı.

vay Ogameci daha çıktı ne uykusuz gecelerimiz geçti sabah işe full uykusuz giderdim sabaha karşı iss yapacaz diye birbirimizi uyutmazdık  Hanım boşayacaktı az kalmıştı işe gidersin filoları kaldırırsın dönüşünü hesapla kilit yememek için her türlü oyunu yap havada ansızın filoları geri çek ki aydan takip etmesinler. Vay vay hala takılıyorum ogame de ama sadece öylesine. :ohmy:

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users