Jump to content

Adventní kalendář 2019: 9. den

• Please log in to reply
41 replies to this topic

Community #1 Posted 09 December 2019 - 07:00 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 32,583
Dnes na nás z adventního kalendáře míří neobvyklý francouzský tank.

Úplný text položky novinek

anonym_yLDDCwlElicd #2 Posted 09 December 2019 - 07:30 AM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 85
Předem říkám, že kdo nemá rád pomalá vozidla, na tohle vozidlo rovnou zapomeňte :trollface:.

Nicméně Somua nabízí slušnou palebnou sílu v podobě zásobníku s 5 granáty, s alfou o síle 300 bodů poškození. Na zásobník tak s trochou štěstí můžete vypnout tank na Vaší úrovni, což je příjemný fakt :).
Přesnost a rychlost zaměření není nejlepší, ale rozhodně lepší jak třeba u Sovětských či Čínských konkurentů, celkově si vede co se chování děla týče velmi dobře pokud vezmete v potaz to, že je to těžký tank.
Pancíř v první linii proti těžkým vozidlům moc nevydrží, spíš se vám výjimečně povede něco odrazit. Oproti medkům či lehkým tankům je ale šance o něco větší a určitě tady pocítíte rozdíl.
U tohohle tanku je třeba s velkou rozvahou volit, kam chcete jet. Protože jak už jsem zmínil, je to zkrátka plečka. A pokud se rozhodnete jet někam, kam nikdo nepojede, budete toho litovat, protože než se dostanete znovu na místo, kde zuří bitva, může být už polovina vozidel zničena.

Celkově říkám, že Somua je slušný tank a hrát s tímhle ničivým zásobníkem je sranda. Rozhodně to ale není tank pro nedočkavé. Chce to trpělivost a uvažovat u toho. "Chvíli" trvá, než se zásobník přebije, takže je třeba volit správně jak ho využít, když už ho máte připravený.

Zeroberg #3 Posted 09 December 2019 - 07:59 AM

Lieutenant

• Player
  • 47613 battles
  • 1,516
  • [THRAX] THRAX
Když vstoupily do hry Progetta, pamatuju si jak na mě několikrát někdo v něm nastoupil YOLO stylem, 3x plivnul a pak se nechal vypnout :D. Somua je fajn. Sice “překvapí” co všechno neprostřelí a to jak občas neskutečně fluše všude jinde než kam má. 

unhappy360 #4 Posted 09 December 2019 - 08:16 AM

Lieutenant

• Player
  • 44070 battles
  • 1,592
Ak si ochotný akceptovať, že zo zásobníku neprebiješ ani jednu, alebo trafíš iba tri a potom v jednej hre vysypeš 3 zásobníky a všetky granáty prebyjú a udelia poškodenie, tak si tento tank kúp. Toto Sumoa vie robiť. Absolútne vytrolené delo.

DM02 #5 Posted 09 December 2019 - 09:17 AM

Private

• Player
  • 78215 battles
  • 15
No, zrovna na tenhle tank jsem cekal...Jen nechci davat takovou castku, uplne by me stacil jen tank, bez goldu, PU a dalsich veci...Takze zase nenazrany WG nedostane ode me nic, nejsou schopni udelat vice nabidek (zakladni hola verze a rozsirena s PU/goldy atd...).

anonym_yLDDCwlElicd #6 Posted 09 December 2019 - 09:31 AM

Lance-corporal

• Player
  • 0 battles
  • 85

View PostDM02, on 09 December 2019 - 09:17 AM, said:

No, zrovna na tenhle tank jsem cekal...Jen nechci davat takovou castku, uplne by me stacil jen tank, bez goldu, PU a dalsich veci...Takze zase nenazrany WG nedostane ode me nic, nejsou schopni udelat vice nabidek (zakladni hola verze a rozsirena s PU/goldy atd...).

Máš tam možnost koupě za zlaťáky. Nemáš goldy zrovna u sebe :)?

Leeroy_YOLO #7 Posted 09 December 2019 - 10:08 AM

Colonel

• Player
  • 6963 battles
  • 3,848
Zatím zklamání, člověk co si tanky nakoupil v minulosti se pořádně ani na ten advent nemá proč těšit :D
Škoda, že tu není zase nějakej spolehlivej leak, ať vím, jestli má cenu chodit koukat na kalendář či nikoliv. Zatím koukám a ještě mě to nepotěšilo, tak uvidíme, jestli vydržím do konce..a něco mi pak neuteče :D

Jen malá poznámka ještě..kdybyste dali neomezený odklad, býval bych si třeba ty tanky naklikal a kdyby nebylo nic zajímavého, pustil bych třeba xkrát 300g aspoň za ty pětinásobky, takhle nedáte do kalendáře nic, co bych ještě bral a nebude pak ani goldík za odložení...

Tak díky za ušetřené goldy, když je nechcete i kdybych vám je skoro nutil.. :)

Sstyx #8 Posted 09 December 2019 - 10:16 AM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 17663 battles
  • 4,042
  • [DAFFY] DAFFY

View PostDM02, on 09 December 2019 - 09:17 AM, said:

To co je navíc, tedy goldy, vybavení, mise etc.... tak jsou věci, které jsou u těchto nabídek speciální. Navíc máš možnost si to pořídit ve dvou variantách - za peníze nebo za goldy.

Zpětnou vazbu na uvítání více druhu nabídek předávám!

View PostLeeroy_YOLO, on 09 December 2019 - 10:08 AM, said:

Zatím zklamání, člověk co si tanky nakoupil v minulosti se pořádně ani na ten advent nemá proč těšit :D
Škoda, že tu není zase nějakej spolehlivej leak, ať vím, jestli má cenu chodit koukat na kalendář či nikoliv. Zatím koukám a ještě mě to nepotěšilo, tak uvidíme, jestli vydržím do konce..a něco mi pak neuteče :D

Jen malá poznámka ještě..kdybyste dali neomezený odklad, býval bych si třeba ty tanky naklikal a kdyby nebylo nic zajímavého, pustil bych třeba xkrát 300g aspoň za ty pětinásobky, takhle nedáte do kalendáře nic, co bych ještě bral a nebude pak ani goldík za odložení...

Tak díky za ušetřené goldy, když je nechcete i kdybych vám je skoro nutil.. :)

Zajímavý nápad, je pravda, že by "odkládaní na později" možna uvítalo více lidí.:hiding:

unhappy360 #9 Posted 09 December 2019 - 10:25 AM

Lieutenant

• Player
  • 44070 battles
  • 1,592

View PostSstyx, on 09 December 2019 - 09:16 AM, said:

Zajímavý nápad, je pravda, že by "odkládaní na později" možna uvítalo více lidí.:hiding:

Sstyx veď mechaniku odkladania ste si vyskúšali v letnom festvale, či ako sa to volalo. Som bol v tom, že sa to stane štandardom. 

Sstyx #10 Posted 09 December 2019 - 10:28 AM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 17663 battles
  • 4,042
  • [DAFFY] DAFFY

View Postunhappy360, on 09 December 2019 - 10:25 AM, said:

Sstyx veď mechaniku odkladania ste si vyskúšali v letnom festvale, či ako sa to volalo. Som bol v tom, že sa to stane štandardom. 

Ano, já vím, ale zavést jí i na sváteční kalendář by mohl být dobrý nápad. Nepamatuju si, že to na svátky bylo někdy v minulosti aplikováno.

Hugo_bear #11 Posted 09 December 2019 - 10:42 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 23386 battles
  • 3,040
  • [_AF_] _AF_

na kalendář to nikdy nebylo

ale byly by nějaká šance, že by si někdo alespoň něco koupil, kdyby se nedočkal něčeho lepšího :-D

Bari82_CZ #12 Posted 09 December 2019 - 10:43 AM

Lance-corporal

• Player
  • 7328 battles
  • 75
  • [CORM] CORM

View PostMidroid, on 09 December 2019 - 09:31 AM, said:

Máš tam možnost koupě za zlaťáky. Nemáš goldy zrovna u sebe :)?

Přesně...  pořádně se lidi podívejte na ty nabídky než tady začnete nadávat :-)

Taramtum #13 Posted 09 December 2019 - 11:12 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 20273 battles
  • 1,045
  • [_AF_] _AF_

View PostBari82_CZ, on 09 December 2019 - 10:43 AM, said:

Přesně...  pořádně se lidi podívejte na ty nabídky než tady začnete nadávat :-)

Já se dívám :-) A jen konstatuji, že kdyby byli nabídky na holý tank tak za 3 500 až 4 500 goldů za holý tank tak jsem si pořídil už dva. No a takto mám pořád nezměněn obsah své garáže. Tím chci naznačit svoji poptávku s bláhovou nadějí, že se ji někdo kompetentní všimne a někdo zodpovědný ji bude akceptovat. Jinak se moje poptávka nesetká s WG nabídkou a oba nebudeme mít nic. Já jsem ve vyjádření DM02 nenašel žádné nadávání, jen to, že se WG nabídka také nesetkala s jeho poptávkou. Buď ten text interpretuji chybně, nebo vy vidíte více než druhý píše.

Edited by Taramtum, 09 December 2019 - 11:13 AM.

MakeMeSweat #14 Posted 09 December 2019 - 11:12 AM

Major

• Player
  • 23228 battles
  • 2,910
  • [KHIL] KHIL

View PostDM02, on 09 December 2019 - 08:17 AM, said:

Ako tí písali. Cena v goldoch nie je o nič navyšená. Zaplatíš 11K goldoch ako za holý tank. Kúp goldy za 39.08 eura a za ne v hre tank. 

2 taramtum. Nevidím nadávanie. Z jeho strany vidím dopyt po niečom čo v podstate má. Síce trochu komplikovanejšie, ale má. Tak mu radíme ako na to. 

Edited by MakeMeSweat, 09 December 2019 - 11:15 AM.

Taramtum #15 Posted 09 December 2019 - 11:19 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 20273 battles
  • 1,045
  • [_AF_] _AF_

View PostMakeMeSweat, on 09 December 2019 - 11:12 AM, said:

Ako tí písali. Cena v goldoch nie je o nič navyšená. Zaplatíš 11K goldoch ako za holý tank. Kúp goldy za 39.08 eura a za ne v hre tank. 

Na jednu stranu máš pravdu, ale platím si k tomu posádku, garáž a 25x pětinásobky. Volných stání mám více než tanků. Posádku mám také. A záloh mám, že je nestačím spotřebovávat ... mimo záloh na kredity a ty tam nejsou. To zvyšuje cenu, kterou již nejsem ochotný akceptovat :-)

Tudíž jsme se s WG nedomluvily. Já jen, aby to věděl :-D

Drsny_Spasitel #16 Posted 09 December 2019 - 11:35 AM

Private

• Player
  • 20171 battles
  • 2
  • [NR-CZ] NR-CZ
Vím, že je to mimo téma Somua . Dotaz , či návrh pro Sstyx - prémiový účet. Získám výhrou či dostanu den premka - ten platí hned. Pokud by to šlo "odložit" do nějaké banky a pak si ho v klidu vyzvednout a užít. Někdy se to opravdu nehodí, to není jenom můj názor, vím to od více lidí, že někdy je to za trest honem to odehrát, viz synci co mají povinnosti a né mastit WOT. 

MakeMeSweat #17 Posted 09 December 2019 - 11:47 AM

Major

• Player
  • 23228 battles
  • 2,910
  • [KHIL] KHIL

View PostTaramtum, on 09 December 2019 - 10:19 AM, said:

Na jednu stranu máš pravdu, ale platím si k tomu posádku, garáž a 25x pětinásobky. Volných stání mám více než tanků. Posádku mám také. A záloh mám, že je nestačím spotřebovávat ... mimo záloh na kredity a ty tam nejsou. To zvyšuje cenu, kterou již nejsem ochotný akceptovat :-)

Znova. Cena holého tanku Somua je 11K goldov. V hre dnes kúpiš tento tank za 11K goldov. Takže keď kúpiš za reálne peniaze goldy a v hre za goldy tank zaplatíš cenu holého tanku a posádku kludne prepusti. Včera som prepustil 90 kusov. 

zuu_2016 #18 Posted 09 December 2019 - 12:03 PM

Sergeant

• Player
  • 11624 battles
  • 282

View PostMakeMeSweat, on 09 December 2019 - 11:47 AM, said:

Znova. Cena holého tanku Somua je 11K goldov. V hre dnes kúpiš tento tank za 11K goldov. Takže keď kúpiš za reálne peniaze goldy a v hre za goldy tank zaplatíš cenu holého tanku a posádku kludne prepusti. Včera som prepustil 90 kusov. 

Ale pokud to chápu dobře, není 11K goldů žádná sleva, je to běžná nevánoční cena. Takže není důvod tank kupovat.

Edit: počítám s faktem, že běžný hráč si goldy musí koupit za reálné peníze, ne s jinými variantami, pokud existují (klany např.).

Edited by zuu_2016, 09 December 2019 - 12:05 PM.

Leeroy_YOLO #19 Posted 09 December 2019 - 12:08 PM

Colonel

• Player
  • 6963 battles
  • 3,848

View PostSstyx, on 09 December 2019 - 11:16 AM, said:

Pak je taky otázka, jestli to WG jenom "zapomenulo " implementovat a nebo jim vyšlo, že systém "kup hned nebo nikdy " je jim výnosnější než "odlož si a rozmysli si to "

Za mě osobně kdyby dali odklad na neomezené množství, naklikl bych si tam celou nabídku a pak z toho vybíral - např. není zajímavý žádný tank ? Ok, vezmu u všeho pětinásobky - tedy pokud by mě omezili jako minule třemi nabídkami, měli by max 3x 300 goldů, kdyby mě neomezili, měli by třeba 15x 300 goldů. Ale jsem jen jeden typ zákazníka a na jiné to může působit zase jinak.

Na druhou stranu tímto způsobem by se trošku ten kalendář změnil na něco úplně jiného. No já si na překvapení nikdy nepotrpěl :)

Ovšem zase nevím, proč s tím tak otálejí, když jde využít i jiný způsob - nakoupit, nehrát a do lhůty pro navrácení případně odstoupit od smlouvy a nechat si vrátit peníze. To je v podstatě taky odklad, akorát administrativně náročnější pro obě strany.

Uvidíme co bude v příštím kalendáři :great: teď vyhlížím spíše krabičky a jejich obsah :D 

View PostTaramtum, on 09 December 2019 - 12:19 PM, said:

Posádka je zdarma, stání a pětinásobky jsou za necelých 300g. Pokud je toto navýšení tak rozdílové, že to kvůli tomu nejsi ochoten akceptovat, potom se nedá nic dělat a opravdu se poptávka nesetká s nabídkou.

Sstyx #20 Posted 09 December 2019 - 12:11 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 17663 battles
  • 4,042
  • [DAFFY] DAFFY

View PostDrsny_Spasitel, on 09 December 2019 - 11:35 AM, said:

Vím, že je to mimo téma Somua . Dotaz , či návrh pro Sstyx - prémiový účet. Získám výhrou či dostanu den premka - ten platí hned. Pokud by to šlo "odložit" do nějaké banky a pak si ho v klidu vyzvednout a užít. Někdy se to opravdu nehodí, to není jenom můj názor, vím to od více lidí, že někdy je to za trest honem to odehrát, viz synci co mají povinnosti a né mastit WOT. 

Předám to dále!

Vím, že o této možnosti se mluví mezi námi hráči již dlouho a mnoho z vás by to uvítalo. Chápu, že ne vždy můžete hrát.

View Postzuu_2016, on 09 December 2019 - 12:03 PM, said:

Ale pokud to chápu dobře, není 11K goldů žádná sleva, je to běžná nevánoční cena. Takže není důvod tank kupovat.

Samotný tank tolik stojí, ovšem v kalendáři k tomu máš i jiné věci, které by normálně tu cenu ve zlaťácích zvedly, ale v reálu ta cena i nadále zůstává stejná. Což je z mého pohledu hezký bonus k nákupu, pokud ten tank chci....

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users