Jump to content

6. His komedisi

sixthsense

• Please log in to reply
29 replies to this topic

StronkGoldKebab #21 Posted 24 December 2019 - 07:46 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18431 battles
  • 829
By erddem var youtuber olan ,o tanklarının hiç birinde 6. his kullanmıyordu.Şaka değil ciddiyim.

ProFighte #22 Posted 24 December 2019 - 08:18 PM

Lieutenant

• Player
  • 27113 battles
  • 1,880
  • [AR-MA] AR-MA

View PostStronkGoldKebab, on 24 December 2019 - 09:46 PM, said:

By erddem var youtuber olan ,o tanklarının hiç birinde 6. his kullanmıyordu.Şaka değil ciddiyim.

Amaç neymiş ki :mellow:

StronkGoldKebab #23 Posted 24 December 2019 - 09:36 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18431 battles
  • 829

View PostProFighte, on 24 December 2019 - 10:18 PM, said:

Amaç neymiş ki :mellow:

Agresif ve açılıyormuş gibi oynuyorum derdi.Bu yüzden gerek duymuyordu.Hatta 8 seviye seferlerde V-ter ile oynarken biz sona kalmıştık.edo açıldığında söyle bileyim demişdim.O da ben de ampül yok ki demişti.Kimse inanmamıştı.

ProFighte #24 Posted 25 December 2019 - 08:43 AM

Lieutenant

• Player
  • 27113 battles
  • 1,880
  • [AR-MA] AR-MA

View PostStronkGoldKebab, on 24 December 2019 - 11:36 PM, said:

Agresif ve açılıyormuş gibi oynuyorum derdi.Bu yüzden gerek duymuyordu.Hatta 8 seviye seferlerde V-ter ile oynarken biz sona kalmıştık.edo açıldığında söyle bileyim demişdim.O da ben de ampül yok ki demişti.Kimse inanmamıştı.

O açılmışım gibi tepki verme bende de var ama yine de ampül koyuyorum ya ne olur ne olmaz :D

EfsaneviPilot12 #25 Posted 25 December 2019 - 10:51 AM

Warrant Officer

• Player
  • 21438 battles
  • 698
O taktikle oynamak ve buna alışmak evet çoğu zaman sana maç sonlarını gösterir ve hayatta kalma süreni arttırabilir lakin tek veya 2-3 arkadaş kaldığın durumlarda işler oldukça ciddiye biniyor peki o durumda ne yapılıyor ? :D 

TankFatal #26 Posted 07 January 2020 - 09:04 PM

Sergeant

• Player
  • 25320 battles
  • 220
  • [MICRO] MICRO

View PostSpartiat777, on 23 December 2019 - 03:47 PM, said:

Hiçbiri değişmiyor spot yiyince. Ali'nin kastettiği, "sen atış yaparken seni görebilecek mesafede düşman varsa, atış yaptığın an spot yediğini varsayıp spotlanmışsın gibi gereken önlemi al" olmalı. Böylece 3 saniye erken önlem alınmış olur.

"Böylece 3 saniye erken önlem alınmış olur." Lakin eğer açılmadı / mayacak ise de boştan yere nişangahını / odağını bozduğu gibi hareket ettiği için açılma olasılığını da büyük oranda artıracak. 

Tahmin ederek söylüyorum ki: "Ateş açtıktan sonra belirli (1-3-5sn) içinde hemen hareket edersen sabit durduğunda açılmayacağın bir pozisyondaysan bile açılabiliyorsun "Tamamen kendi düşüncem, yanlış olabilir".

Teknik olarak açacak olursam: -> "Değerlerini hatırlamıyorum ve tanktan tank'a değişiyor fakat, sabit bir aracın açılma olasılığı ile hareket halindeki tank'ın açılma olasılığı 1/3 olsun. Ateş açan bir tank'ın da buna x5 kattığını varsayalım. Sen sabit dururken 1x5 oranında açılma potansiyelin varken, ateş açtıktan hemen sonra hareket edersen sanki hareket halinde ateş açmışsın gibi 3x5 = 15 kat gizlenme değeri yitiriyorsun."

Öyle bile olmasa, geri çekilirken çalının gölgesinden (içinden) ayrıldığı için öyle pozisyonlar oluyor ki: minnacık bir yerini bile göstersen (geri çekilirken) şak açılıyorsun :D Fakat teknik olarak açılıp açılmadığını anında öğrenmenin mod (adı altında) oyunun bize sunduğu bu büyük bir güvenlik açığıyla tespit etmek bence çok kolay olsa gerek. Tabi legal olmayan yollarla :P

Edited by TankFatal, 07 January 2020 - 09:08 PM.

Bagora #27 Posted 07 January 2020 - 09:35 PM

Lieutenant General

• Player
  • 48610 battles
  • 7,000
  • [TOHAT] TOHAT

View PostTankFatal, on 07 January 2020 - 08:04 PM, said:

"Böylece 3 saniye erken önlem alınmış olur." Lakin eğer açılmadı / mayacak ise de boştan yere nişangahını / odağını bozduğu gibi hareket ettiği için açılma olasılığını da büyük oranda artıracak. 

Tahmin ederek söylüyorum ki: "Ateş açtıktan sonra belirli (1-3-5sn) içinde hemen hareket edersen sabit durduğunda açılmayacağın bir pozisyondaysan bile açılabiliyorsun "Tamamen kendi düşüncem, yanlış olabilir".

Teknik olarak açacak olursam: -> "Değerlerini hatırlamıyorum ve tanktan tank'a değişiyor fakat, sabit bir aracın açılma olasılığı ile hareket halindeki tank'ın açılma olasılığı 1/3 olsun. Ateş açan bir tank'ın da buna x5 kattığını varsayalım. Sen sabit dururken 1x5 oranında açılma potansiyelin varken, ateş açtıktan hemen sonra hareket edersen sanki hareket halinde ateş açmışsın gibi 3x5 = 15 kat gizlenme değeri yitiriyorsun."

Öyle bile olmasa, geri çekilirken çalının gölgesinden (içinden) ayrıldığı için öyle pozisyonlar oluyor ki: minnacık bir yerini bile göstersen (geri çekilirken) şak açılıyorsun :D Fakat teknik olarak açılıp açılmadığını anında öğrenmenin mod (adı altında) oyunun bize sunduğu bu büyük bir güvenlik açığıyla tespit etmek bence çok kolay olsa gerek. Tabi legal olmayan yollarla :P

arkadşaların kastettiği şey şu mesela tepeden bakıyon ateş ettin öyle boş boş beklersen kafana mermi gelebilir en iyisi ateş ettikten sonra tepenin gerisine düş bu sayede açılırsan bile tepenin arkasında olacağın için mermi yeme ihtimalin azalır . birde atış yaparken zaten çemberlerden ve çalılardan açılıp açılmayacağın çoğu zaman belli oluyor 

Gelincik #28 Posted 07 January 2020 - 10:04 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30211 battles
  • 359

View PostTankFatal, on 07 January 2020 - 11:04 PM, said:

ateş edip de açılmayıp, geriye kaçtığın için açılman çok çok düşük ihtimal. yaklaşık olarak hareket ederkenki gizlenmen, ateş ettiğindeki gizlenmenin 3 katı. dolayısıyla ateş ettiğin hâlde seni spotlayamayan birisi, sen hareket ettiğinde hiç spotlayamaz. anca çok düşük bir ihtimal ile ateş ettin, kimse seni spotlamadı, fakat geriye çekilmeye başladığın anda bi hafif tank çıktı, hareket etmeseydin kamuflajın daha yüksek olacaktı ve spotlanmayacaktın fakat hareket ettiğin için spotlandın, gibi çok nadir bi durum.

14EFSANE06 #29 Posted 16 January 2020 - 11:50 AM

Private

• Player
  • 12324 battles
  • 10
  • [T_W_F] T_W_F
Hasar yedikten sonra spot ışığı yansa faydası nedir? Mantıken spot ışığının spotlanınca yanması lazım. Tabi bu seferde şöyle bir durum ortaya çıkması olağandır. Hasar atmak zorlaşacak.

ProFighte #30 Posted 16 January 2020 - 07:54 PM

Lieutenant

• Player
  • 27113 battles
  • 1,880
  • [AR-MA] AR-MA

View Post14EFSANE06, on 16 January 2020 - 01:50 PM, said:

Hasar yedikten sonra spot ışığı yansa faydası nedir? Mantıken spot ışığının spotlanınca yanması lazım. Tabi bu seferde şöyle bir durum ortaya çıkması olağandır. Hasar atmak zorlaşacak.

Evet kendi tezini çürüttüğüne göre dağılabiliriz. :D

Also tagged with sixthsense

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users