Jump to content

Dowiedz się, dlaczego nie przebiłeś

• Please log in to reply
208 replies to this topic

straszny_cienias #41 Posted 10 March 2019 - 01:22 PM

General

• Player
  • 80467 battles
  • 8,615
  • [_CHS_] _CHS_

View Postprofes79, on 10 March 2019 - 02:07 PM, said:

@up - z tego co wiem to HE nie interesuje "efektywny pancerz".

Z tego co ja wiem, to jak najbardziej interesuje, tylko podczas trafienia. Przestaje go interesować po eksplozji na zewnątrz. Wtedy siła wybuchu zmierza najkrótszą drogą do najsłabszego pancerza.

Block Quote

The angle at which an Armour Piercing (AP), Armour Piercing Composite Rigid (APCR), High Explosive Anti Tank (HEAT) or High Explosive (HE) shell hits the target's armour is crucial for penetrating it. The ideal impact angle is along the normal, i.e. perpendicular to the armour plate.

Źródło (Nie jestem pewien, czy można mu ufać): http://wiki.wargamin...cs#Impact_Angle

W każdym razie gdyby pancerz efektywny nie był istotny, pierwszy strzał powinien przecież przebić.

domikw #42 Posted 10 March 2019 - 02:12 PM

Lieutenant

• Player
  • 22255 battles
  • 1,526

View Poststraszny_cienias, on 10 March 2019 - 01:22 PM, said:

Z tego co ja wiem, to jak najbardziej interesuje, tylko podczas trafienia. Przestaje go interesować po eksplozji na zewnątrz. Wtedy siła wybuchu zmierza najkrótszą drogą do najsłabszego pancerza.

Źródło (Nie jestem pewien, czy można mu ufać): http://wiki.wargamin...cs#Impact_Angle

W każdym razie gdyby pancerz efektywny nie był istotny, pierwszy strzał powinien przecież przebić.

Jeśli kąt padania HE na pancerz ma znaczenie dla przebicia to jest to dziwne. Pocisk OB uderza w przeszkodę i rozrywa się na niej wytwarzając falę uderzeniową 360 stopni czyli kąt uderzenia nie powinien mieć znaczenia. Warunkiem przebicia powinna być bezwzględna grubość pancerza w miejscu "przylegania" pocisku do pancerza. Co innego AP/APCR/HEAT, które muszą przebić by zrobić spustoszenie wewnątrz (AP/APCR), lub "wstrzyknąć" prezent (HEAT). Jest inaczej (wiki to słabe źródło)?

Wracając do piździków to zbyt często widzę podczas bitew dingi od tych papierów, czy też strzały w kółka. To walnięciu OB to coś powinno się rozpaść a tymczasem... No cóż - nowa "klasa" najwyraźniej ma swoje prawa. Swoją drogą chciałbym na  żywo ujrzeć autko terenowe zapieprzające po wertepach 80-90 km/h i strzelające niczym snajper w pełnym biegu...

Edited by domikw, 10 March 2019 - 02:13 PM.

straszny_cienias #43 Posted 10 March 2019 - 04:59 PM

General

• Player
  • 80467 battles
  • 8,615
  • [_CHS_] _CHS_

View Postdomikw, on 10 March 2019 - 03:12 PM, said:

Jeśli kąt padania HE na pancerz ma znaczenie dla przebicia to jest to dziwne. Pocisk OB uderza w przeszkodę i rozrywa się na niej wytwarzając falę uderzeniową 360 stopni czyli kąt uderzenia nie powinien mieć znaczenia. Warunkiem przebicia powinna być bezwzględna grubość pancerza w miejscu "przylegania" pocisku do pancerza. Co innego AP/APCR/HEAT, które muszą przebić by zrobić spustoszenie wewnątrz (AP/APCR), lub "wstrzyknąć" prezent (HEAT). Jest inaczej (wiki to słabe źródło)?

1. Nie mieszajmy rzeczywistości z grą.

2. Pocisk HE może:

a) przebić (do czego istotny jest kąt, z jakim pocisk uderzył w pancerz) i eksplodować wewnątrz pojazdu zadając pełne uszkodzenia, lub

b) nie przebić, eksplodować na zewnątrz i zadać uszkodzenia od eksplozji (nie jest istotny kąt, z jakim pocisk uderzył w pancerz)  w wysokości max połowy swoich maksymalnych uszkodzeń.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Tak, wiki to słabe źródło, bo często informacje tam są niekatulane. 

View Postdomikw, on 10 March 2019 - 03:12 PM, said:

Wracając do piździków to zbyt często widzę podczas bitew dingi od tych papierów, czy też strzały w kółka. To walnięciu OB to coś powinno się rozpaść a tymczasem... No cóż - nowa "klasa" najwyraźniej ma swoje prawa. Swoją drogą chciałbym na  żywo ujrzeć autko terenowe zapieprzające po wertepach 80-90 km/h i strzelające niczym snajper w pełnym biegu...

To już inna sprawa.

MacusFlash #44 Posted 10 March 2019 - 08:54 PM

Lieutenant General

• Player
  • 38623 battles
  • 6,716
  • [_CHS_] _CHS_
Nie mylisz się w kwestii HE. O ile dobrze się orientuję to wiki jest aktualna.

sly1978 #45 Posted 10 March 2019 - 09:24 PM

Corporal

• Player
  • 15349 battles
  • 169
  • [OLIMP] OLIMP

W co trafiłem w 9.20 bitwy w FV304, że się odbiłem ?

http://wotreplays.eu...1978-charioteer

ZARAZA999 #46 Posted 10 March 2019 - 09:39 PM

Corporal

• Player
  • 30620 battles
  • 131
Był przypadek gdy w amerykański niszczyciel trafiła japońska torpeda słynna długa-lanca. Wybuch nie tylko nie zniszczył okrętu a nawet nie uszkodził blachy kadłuba bo cały impet ześlizgnął się gdy okręt był w ostrym skręcie. Niewiarygodne ale pewnie tak może wg wytłumaczyć strzały w papier za zero. Po prostu  fart. 

straszny_cienias #47 Posted 11 March 2019 - 04:48 PM

General

• Player
  • 80467 battles
  • 8,615
  • [_CHS_] _CHS_

View Postsly1978, on 10 March 2019 - 10:24 PM, said:

W co trafiłem w 9.20 bitwy w FV304, że się odbiłem ?

http://wotreplays.eu...1978-charioteer

Przykro mi, nie potrafię ci odpowiedzieć na to pytanie na podstawie powtórki. FV zostaje trafiony ułamek sekundy wcześniej przez artę i wybuch zaciemnia obraz, a ty strzelałeś z bardzo bliska i nie widać tracera. Nawet jak wyłączę wszystkie efekty i ustawię najniższą grafikę - nie widzę. Może ktoś pomoże modem BattleHits?

Edit:

Ja zainstalowałem :) Świetna sprawa. Uruchamiasz mod i wszystko jasne.

Spoiler

Edited by straszny_cienias, 11 March 2019 - 05:30 PM.

ZbyroEB #48 Posted 12 March 2019 - 12:39 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 50030 battles
  • 385

View Poststraszny_cienias, on 10 March 2019 - 04:59 PM, said:

1. Nie mieszajmy rzeczywistości z grą.

2. Pocisk HE może:

a) przebić (do czego istotny jest kąt, z jakim pocisk uderzył w pancerz) i eksplodować wewnątrz pojazdu zadając pełne uszkodzenia, lub

b) nie przebić, eksplodować na zewnątrz i zadać uszkodzenia od eksplozji (nie jest istotny kąt, z jakim pocisk uderzył w pancerz)  w wysokości max połowy swoich maksymalnych uszkodzeń.

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

Tak, wiki to słabe źródło, bo często informacje tam są niekatulane. 

To już inna sprawa.

To znaczy że w tej grze mechanika jest wyssana z palca. Jak WG da tak będzie. 

Cienias nie wiem czy kiedy kolwiek w realu miałeś do czynienia z pociskiem OB myślę że nie. 

A gra jest oparta tylko i wyłącznie na portfelu oraz +/- RNG (przy każdym zakupie RNG wzrasta na korzyść użytkownika)

MacusFlash #49 Posted 12 March 2019 - 12:43 PM

Lieutenant General

• Player
  • 38623 battles
  • 6,716
  • [_CHS_] _CHS_

View PostZARAZA999, on 10 March 2019 - 09:39 PM, said:

Był przypadek gdy w amerykański niszczyciel trafiła japońska torpeda słynna długa-lanca. Wybuch nie tylko nie zniszczył okrętu a nawet nie uszkodził blachy kadłuba bo cały impet ześlizgnął się gdy okręt był w ostrym skręcie. Niewiarygodne ale pewnie tak może wg wytłumaczyć strzały w papier za zero. Po prostu  fart. 

Torpedy też mogły trafić pod zbyt dużym kątem. Wtedy zapalnik uderzeniowy nie odpalał. Stąd najlepsza pozycja oznaczała kąt prosty w stosunku do celu. 

View PostZbyroEB, on 12 March 2019 - 12:39 PM, said:

Cienias nie wiem czy kiedy kolwiek w realu miałeś do czynienia z pociskiem OB myślę że nie. 

A gra jest oparta tylko i wyłącznie na portfelu oraz +/- RNG (przy każdym zakupie RNG wzrasta na korzyść użytkownika)

A ktoś gdzieś mówił, że mechanika wota symuluje rzeczywistość? Czyżby przywracanie do życia załoganta albo naprawa gąsienicy w kilka sekund nie było dość wyraźną wskazówką? 

Etharr #50 Posted 12 March 2019 - 12:50 PM

Sergeant

• Player
  • 15729 battles
  • 234
  • [-CNE-] -CNE-

View PostZbyroEB, on 12 March 2019 - 12:39 PM, said:

Tu akurat popłynąłeś. Wydałem nieco pieniędzy na tę grę i niczego

takiego nie zauważyłem. Gdyby było tak, jak mówisz, to nie odbiłbym się

4 razy pod rząd od Indien-Panzera pociskiem o penetracji 200 mmm.

Nota bene, do tej pory mnie zastanawia od czego tak naprawdę mogłem

się odbić, gdy kąt uderzenia wynosił praktycznie 90 stopni. Musiałbym za

każdym razem trafiać w gąski lub działo, celując w przód kadłuba.

Wierz mi, że RNG potrafi strollować mnie tak samo jak i Ciebie, bez

względu na to, ile na tę grę wydamy żywej gotówki.

Edited by Etharr, 12 March 2019 - 12:54 PM.

ZbyroEB #51 Posted 12 March 2019 - 12:55 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 50030 battles
  • 385

View PostMacusFlash, on 12 March 2019 - 12:43 PM, said:

Torpedy też mogły trafić pod zbyt dużym kątem. Wtedy zapalnik uderzeniowy nie odpalał. Stąd najlepsza pozycja oznaczała kąt prosty w stosunku do celu. 

A ktoś gdzieś mówił, że mechanika wota symuluje rzeczywistość? Czyżby przywracanie do życia załoganta albo naprawa gąsienicy w kilka sekund nie było dość wyraźną wskazówką? 

Co ma wspólnego "ożywianie załogantów" z mechanika gry. Jak się nie orientujesz w mechanice i realiach to lepiej nic nie pisz. Gra od samego początku jest promowana jako gra ale tez WG kładzie nacisk na realia w grze. 

MacusFlash #52 Posted 12 March 2019 - 12:58 PM

Lieutenant General

• Player
  • 38623 battles
  • 6,716
  • [_CHS_] _CHS_

View PostZbyroEB, on 12 March 2019 - 12:55 PM, said:

Co ma wspólnego "ożywianie załogantów" z mechanika gry. Jak się nie orientujesz w mechanice i realiach to lepiej nic nie pisz. Gra od samego początku jest promowana jako gra ale tez WG kładzie nacisk na realia w grze. 

Nie pisz o tym, że nie znam mechaniki. Naprawdę. 

I nie, gra nie jest realistyczna. Nie wiem czy ktokolwiek kiedykolwiek w to wierzył. 

ZbyroEB #53 Posted 12 March 2019 - 01:01 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 50030 battles
  • 385

View PostEtharr, on 12 March 2019 - 12:50 PM, said:

Tu akurat popłynąłeś. Wydałem nieco pieniędzy na tę grę i niczego

takiego nie zauważyłem. Gdyby było tak, jak mówisz, to nie odbiłbym się

4 razy pod rząd od Indien-Panzera pociskiem o penetracji 200 mmm.

Nota bene, do tej pory mnie zastanawia od czego tak naprawdę mogłem

się odbić, gdy kąt uderzenia wynosił praktycznie 90 stopni. Musiałbym za

każdym razem trafiać w gąski lub działo, celując w przód kadłuba.

Wierz mi, że RNG potrafi strollować mnie tak samo jak i Ciebie, bez

względu na to, ile na tę grę wydamy żywej gotówki.

Ja nie mam pretensji do WG o mikro/makro płatności. Pograj parę lat może coś zauważysz :P.

PS. 

Polecam zrobić dwa konta i grać na nich równocześnie (jedno mieć opłacone i z np czołgami premium a drugie gołe) Ciekawe gdzie WG bardziej Cie będzie kochać :)

12:03 Added after 2 minutes

View PostMacusFlash, on 12 March 2019 - 12:58 PM, said:

Nie pisz o tym, że nie znam mechaniki. Naprawdę. 

I nie, gra nie jest realistyczna. Nie wiem czy ktokolwiek kiedykolwiek w to wierzył. 

Boli Cie wątroba że się tak przypier.....

Wyraziłem swoją opinie i tyle nie musisz jej uważać (uderz w stół......... itd.)

MacusFlash #54 Posted 12 March 2019 - 01:10 PM

Lieutenant General

• Player
  • 38623 battles
  • 6,716
  • [_CHS_] _CHS_
To ty piszesz bzdury o mechanice, a teraz już zupełnie brakuje ci pomysłu na to odpisać.
Mechanika gry nie jest realistyczna. Pewne elementy są odwzorowane w pewnym stopniu i tyle. Tyle w temacie.

Hohol zrobił test o którym piszesz. Na darmowym koncie też świetne wyniki.

ZbyroEB #55 Posted 12 March 2019 - 01:15 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 50030 battles
  • 385

View PostMacusFlash, on 12 March 2019 - 01:10 PM, said:

To ty piszesz bzdury o mechanice, a teraz już zupełnie brakuje ci pomysłu na to odpisać.
Mechanika gry nie jest realistyczna. Pewne elementy są odwzorowane w pewnym stopniu i tyle. Tyle w temacie.

Hohol zrobił test o którym piszesz. Na darmowym koncie też świetne wyniki.

W pewnym stopniu (jakim pewnym,albo coś jest albo czegoś nie ma) Dlatego na czym się opiera mechanika tej gry,uświadom mnie po 9 latach gry. 

PS na darmowym koncie świetne wyniki ale na płatnym co gorsze?

RaJCeL #56 Posted 12 March 2019 - 02:51 PM

Major

• Player
  • 28407 battles
  • 2,881
  • [ULEW] ULEW

View PostZbyroEB, on 12 March 2019 - 01:15 PM, said:

W pewnym stopniu (jakim pewnym,albo coś jest albo czegoś nie ma) Dlatego na czym się opiera mechanika tej gry,uświadom mnie po 9 latach gry. 

Stwierdzenie "w pewnym stopniu" można zamienić bardziej fachowym stwierdzeniem, a mianowicie modelowanie obiektu świata rzeczywistego, bądź wycinka świata rzeczywistego. Ze względu na ograniczone możliwości obliczeniowe przeciętnych maszyn dostępnych w przeciętnym domu przeciętnego Kowalskiego nie ma możliwości odwzorować świata rzeczywistego 1:1 w każdym aspekcie. Dlatego "albo coś jest albo czegoś nie ma" to bardzo niefortunne stwierdzenie. Na tym polega modelowanie że wybiera się perspektywę i wedle tych założeń modeluje się dany obiekt/wycinek. Mechanika gry wzoruje się na obserwacjach zjawisk rzeczywistych lecz jedynie je przybliża w pewnym stopniu - jakim? - takim jakie założyli twórcy gry - zapewne głównie projektanci i analitycy tematyczni. Jaki jest rezultat tego przybliżonego modelowania? - widzisz to na monitorze za każdym razem kiedy grasz.

Przykład gdzie przybliżony model fizyki nie jest idealnym odwzorowaniem świata rzeczywistego - stań pojazdem koło skały lub budynku - obróć wierze - odpowiedz na pytanie czy Twoja lufa weszła w budynek/skałę czy nie?

Edited by RaJCeL, 12 March 2019 - 02:54 PM.

MacusFlash #57 Posted 12 March 2019 - 04:28 PM

Lieutenant General

• Player
  • 38623 battles
  • 6,716
  • [_CHS_] _CHS_

View Poststraszny_cienias, on 11 March 2019 - 04:48 PM, said:

Przykro mi, nie potrafię ci odpowiedzieć na to pytanie na podstawie powtórki. FV zostaje trafiony ułamek sekundy wcześniej przez artę i wybuch zaciemnia obraz, a ty strzelałeś z bardzo bliska i nie widać tracera. Nawet jak wyłączę wszystkie efekty i ustawię najniższą grafikę - nie widzę. Może ktoś pomoże modem BattleHits?

Edit:

Spoiler

Jestem zaskoczony, że nawet na minimalnych detalach nie da się tego zobaczyć. Dobrze, że jednak jest ten mod, chociaż zabrał mi trochę mojego ulubionego zajęcia ;)

muriceps #58 Posted 12 March 2019 - 04:58 PM

Lieutenant General

• Player
  • 32888 battles
  • 6,135
  • [UVC] UVC

View PostZbyroEB, on 12 March 2019 - 02:15 PM, said:

I na płatnym i na darmowym wyniki znakomite. Nieosiągalne dla większości graczy. A Ty masz dobre wyniki bo dobrze grasz, czy portfel gra za Ciebie?

Sorki za offtop. 

PL_Robson #59 Posted 12 March 2019 - 06:21 PM

Brigadier

• Player
  • 21503 battles
  • 4,548
  • [KKM] KKM

View Poststraszny_cienias, on 11 March 2019 - 04:48 PM, said:

Może ktoś pomoże modem BattleHits?

Edit:

Aż jestem zdziwiony że dopiero teraz go zainstalowałeś :B

straszny_cienias #60 Posted 12 March 2019 - 08:23 PM

General

• Player
  • 80467 battles
  • 8,615
  • [_CHS_] _CHS_

View PostZbyroEB, on 12 March 2019 - 01:39 PM, said:

To znaczy, że to jest gra, a nie symulator, co niektórzy często mylą.

Jakie znaczenie ma moja wiedza na temat prawdziwych pocisków OB, skoro mówimy o mechanice gry?

View PostZbyroEB, on 12 March 2019 - 01:39 PM, said:

Podasz źródło tych rewelacji, czy tylko prezentujesz coś, co osobiście z palca wyssałeś?

View PostZbyroEB, on 12 March 2019 - 01:55 PM, said:

Co ma wspólnego "ożywianie załogantów" z mechanika gry. Jak się nie orientujesz w mechanice i realiach to lepiej nic nie pisz.

To, że ożywianie załogantów apteczki to część mechaniki gry? Jak tego nie rozumiesz i nie odróżniasz gry od rzeczywistości to sam lepiej nie pisz. Unikniesz kompromitacji.

Odpisałbym i na resztę twoich postów, ale nie chce mi się komentować każdej bzdury, jaka się tu pojawi i budować offtop. Uprzejmie proszę: wróć do tematu wątku. Zgłoś powtórkę do wyjaśnienia albo sam wyjaśniaj powtórki innych. Teorie spiskowe i odniesienia do reala sobie daruj, bo to nie miejsce na nie.

View PostPL_Robson, on 12 March 2019 - 07:21 PM, said:

Aż jestem zdziwiony że dopiero teraz go zainstalowałeś :B

Kiedyś już miałem, ale prawie nie używałem i w ramach minimalizacji ilości zainstalowanych modów wyleciał.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users