Jump to content

Wiele można by zmienić.. Luźne przemyślenia czego brakuje mi w 2020. :)

zmiany propozycje

• Please log in to reply
44 replies to this topic

3axapyc #1 Posted 13 January 2020 - 04:02 PM

Corporal

• Player
  • 5616 battles
  • 151
  • [NKNZ] NKNZ

Witam wszystkich forumowiczów w 2020 roku. :)
Naczytałem się masy tematów i komentarzy o treści nawołującej do usunięcia artylerii i kołowców z gry. Wiele osób upatruje problem gry golda (ponoć WG już nad tym pracuje, czyt rebalans amunicji), kryzysu czołgów ciężkich (których jest w bitwach mało przez co bije ich arta) i ogromu czołgów lekkich wysokich poziomów. To wszystko mocno przyprawione dużą ilością RNG składa się na bardzo szybkie jednostronne bitwy w których odnosimy wrażenie że nie mamy wgl wpływu na ich przebieg. Chciałbym przedstawić 10 różnych propozycji zmian w grze które zastosował bym na miejscu WG, są to pomysły i zarysy tego czego mi brakuje w tej grze (bez konkretnych liczb, bo o tym to można by książkę napisać). Zapraszam do lektury. ;)

1. Wycofanie RNG z obrażeń pocisków. Istniejące widełki od min do max są ok, ale ilość obrażeń nie powinna być losowa tylko zależna od pancerza który przebijasz. Jeśli ledwo przebiłeś twardy pancerz to musisz zadać mniej dmg a jeśli przebiłeś papierowy cel to powinieneś zadać sporo obrażeń.W związku z powyższym można by (ale nie trzeba) nieco podnieść ilość hp lżejszych czołgów, żeby nie padały na 2 strzały od czegokolwiek.

2. Wycofanie RNG z penetracji pocisków. Im większa odległość tym mniej penetracji (na APCR ten efekt powinien być bardziej wyraźny). Widełki są ok ale strzelanie do przeciwnika z bliskiej odległości nie powinno być równe pod względem penetracji z strzałami z 500m. Im bliżej przeciwnika stoisz tym więcej masz penetracji.

3. Strzały we właz z obrażeniami zmniejszonymi o połowę lub nawet ograniczone jedynie do krytów. Jak widzę czołg który jest zniszczony od kilku strzałów we właz to zastanawiam się czy nie stać nas chociaż na jakąś namiastkę realności.

4. Bonus procentowy do ilości zdrowia (w pojedynczej bitwie) jeśli wylosuje nas do starcia z przeciwnikami 1 lub 2 tiery wyżej od naszego. Mówię tu o % ze względu na to że czołgi ciężkie np V tieru walczące z VII tierami giną na 2-3 strzały.

5. W związku z nadchodzącym rebalansem amunicji (zapowiedzianym i testowanym przez WG) można by zbuffować najbardziej niedomagające maszyny w bardzo prosty sposób. Jak już wiemy z uwagi na to że czołgi mają różne ilości hp i po zmianach amunicji i zwiększeniu hp nowe wielkości wytrzymałości muszą być okrągłymi liczbami więc różne czołgi dostaną różny % dodatkowego zdrowia. Najlepiej było by gdyby WG dało czołgom pokroju np E-100 większy bonus do hp po zmianach a nie czarowało nas jakimiś kosmetycznymi zmianami stabilizacji działa i oporów gruntu.

6. Przy okazji rebalansu pocisków WG ma także bardzo dobrą możliwość choćby delikatnego znerfienia (podniesienia ich alfy i hp o mniejszą wartość niż drzewkowe czołgi tego samego tieru) tak żeby czołgi premium/nagrody służyły do zarabiania, szkolenia załogi i były ZAMIENNIKAMI czołgów drzewkowych a nie odwrotnie. Jednocześnie trzeba by delikatnie zwiększyć koszty naprawy czołgów drzewkowych wyższego poziomu żeby warto było grać czołgami premium.

7. Tryby klanowe i turniejowe tylko na czołgach drzewkowych. Zrobiłem z tego osobny punkt z uwagi na to że jest on alternatywą do pkt 6. Jeśli układ siły między czołgami premium a drzewkowymi pozostanie taki sam to gracz nie wydający nic z kieszeni na grę nie będzie miał możliwości zagrać np Twierdzy na VIII poziomie gdzie przeciętny team będzie już niedługo (jesteśmy tego coraz bliżej) składał się z 1xEBR 4xDefender i 5xProgetto.

8. Większa ilość nowych map z jednoczesnym zwiększeniem ilości map możliwych do wykluczenia. Chętnie pograł bym w 3-5 nowych map jeśli mógłbym zbanować 2-3 mapy. Nie ma raczej takiej możliwości żeby naraz dodali same tragiczne mapy..

9. Zbalansowanie cen wyposażenia. Z uwagi na to że kiedyś czołgi ciężkie były na wysokich tierach a linie np. lekkich tanków kończyły się wcześniej ceny wyposażenia są diametralnie różne. Już pomijając kwestię pocisków które z uwagi na mniejszy kaliber działa lighty mają dużo niższy to różnica w wyposażeniu jest porażką ekonomiczną graczy którzy chcą grać ciężką maszyną. Wentylacja dla HT to koszt 600k a dla czołgu lekkiego to 50k i to niezależnie od tieru. Jeśli chcemy żeby w grach było mniej lekkich czołgów i gry były wolniejsze to wspomóżmy jakoś grę ciężkimi czołgami.

10. Dyrektywy dla załogi które przy zmianie kosztów z obligacji na kredyty stały się czymś innym niż to na co liczyliśmy. Skoro wcześniej dyrektywa na maskowanie kosztowała 12 obligacji a gaszenie 2 obligacje to czemu teraz obie kosztują po 20k kredek? Czemu nie kosztują 12k i 2k, albo 24k i 4k? W takiej sytuacji zamiast grać na racjach i gaszeniu to montujesz dużą gaśnicę żeby nie było rozboju z biały dzień..

To tylko niektóre rzeczy które rzucają się w oczy, przynajmniej mi. Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji. :)

Edited by 3axapyc, 13 January 2020 - 05:52 PM.

Old_Skipper #2 Posted 13 January 2020 - 05:10 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 36536 battles
  • 477

Łauuu...

W 2020 brakuje mi "pokoju na świecie".

Wiadomo było, że prędzej czy później taki temat powstanie.

A teraz, drogi autorze, zobacz jak Twoje postulaty mają się do modelu biznesowego.

Mówiąc prościej czy gra zyska czy straci finansowo.

I popatrz na to przez pryzmat WSZYSTKICH graczy, ze szczególnym uwzględnieniem najliczniejszej grupy - graczy przeciętnych.

Czyli wyobraź sobie, że jesteś właścicielem firmy WG i przychodzi gracz o nicku np. 3axapyc  i przybija do drzwi katedry, w miejscowości, w której mieszkasz, 10 postulatów.

Które uwzględnisz, żeby mieć większy zysk?

Ja ze swojej strony miałbym cztery prośby do WG: dwie zwykłe, luksusową i czwartą, której nawet, ze względu na nierealność nie potrafię nazwać.

Po kolei:

1. Założenie 2 (słownie dwóch) działów na forum: misje na Ob. 260 i Misje na "ebole". Roboty na 10 minut, żadnych strat finansowych w perspektywie, poproście sprzątaczkę (jak programiści zajęci) - da radę.

2. Zatrudnienie raz kwartał, na 2 godziny, tłumacza, żeby skorygował kretynizmy automatycznego tłumaczenia. Wydatek nie powinien pogrążyć gry.

3. Zmiana opisu misji - na coś co nie będzie u graczy wywoływało naprzemiennej biegunki z zatwardzeniem. Było dobrze, jest tragicznie. Tutaj strat finansowych w perspektywie również nie widzę.

4. Tutaj będzie super zachcianka: marzy mi się mały moduł notatnika w grze. Nieduży, na np. 2000 znaków.

I to na tyle...

Edited by Old_Skipper, 13 January 2020 - 05:15 PM.

Revanche25 #3 Posted 13 January 2020 - 05:25 PM

Lieutenant General

• Clan Diplomat
  • 40833 battles
  • 6,380
  • [FNPRO] FNPRO

A mi 2020 r. w WoT brakuje jedynego, niepowtarzalnego SerBa.

3axapyc #4 Posted 13 January 2020 - 05:37 PM

Corporal

• Player
  • 5616 battles
  • 151
  • [NKNZ] NKNZ

View PostOld_Skipper, on 13 January 2020 - 05:10 PM, said:

...

Wiadomo było, że prędzej czy później taki temat powstanie.

A teraz, drogi autorze, zobacz jak Twoje postulaty mają się do modelu biznesowego.

Mówiąc prościej czy gra zyska czy straci finansowo.

I popatrz na to przez pryzmat WSZYSTKICH graczy, ze szczególnym uwzględnieniem najliczniejszej grupy - graczy przeciętnych.

Czyli wyobraź sobie, że jesteś właścicielem firmy WG i przychodzi gracz o nicku np. 3axapyc  i przybija do drzwi katedry, w miejscowości, w której mieszkasz, 10 postulatów.

Które uwzględnisz, żeby mieć większy zysk?

...

Zacznę swoją odpowiedź trochę od końca tego cytatu. Zysk bierze się od graczy. Żeby mieć graczy trzeba trzymać tych których się ma i zdobywać nowych. O ile zaproponowane zmiany dla nowych graczy nie mają większego znaczenia to dla stałych "klientów" tej gry mogą być dobrym argumentem do gry. WG ugina się pod wpływem głosu dużej ilości graczy. Mi zależy na tym żeby gracze poznali możliwości rozwiązania ich problemów które spotykają w wielu bitwach. Tak więc propozycje graczy i ich chęć zmian powinna być jednym z głównych źródeł wprowadzania zmian przez WG, a zadowolenie stałych graczy jest jednym z wyznaczników ich dochodów z uwagi na to że stali gracze (jak ich nazwałeś "przeciętni") dużo częściej inwestują w grę niż nowi.

Odpowiadając konkretnie na ostatnie pytanie i odnosząc się do wspomnianego przez Ciebie modelu biznesowego:

pkt 1 i 2 - ograniczenie RNG zbliżające grę do E-Sportu, promowanie ciężkich czołgów i wyrównywanie zbyt jednostronnej rozgrywki przez wydłużenie jej czasu (na prośbę graczy)

pkt 3 - promowanie ciężkich czołgów i wyrównywanie zbyt jednostronnej rozgrywki przez wydłużenie jej czasu (na prośbę graczy)

pkt 4 - ułatwienie gry nowym i słabym graczom

pkt 5, 6 i 7 - zdobywanie i utrzymanie graczy nie płacących dla stworzenia przestrzeni do gry dla graczy finansujących swoimi zakupami WG

pkt 8 - zapewnienie stałym graczom wystarczającej dawki różnorodności żeby gra im się nie znudziła i spędzali przy niej możliwie jak najwięcej czasu jednocześnie zwiększając tym samym szansę na zakup przez nich elementów "premium" z ich portfela

pkt 9 - promowanie ciężkich czołgów i wyrównywanie zbyt jednostronnej rozgrywki przez wydłużenie jej czasu (na prośbę graczy)

pkt 10 - zapewnienie stałym graczom wystarczającej dawki różnorodności żeby gra im się nie znudziła i spędzali przy niej możliwie jak najwięcej czasu jednocześnie zwiększając tym samym szansę na zakup przez nich elementów "premium" z ich portfela

Jak widzisz wszystko jest calculated i nie ma co liczyć że WG samo się domyśli czego chcemy krzycząc "usunąć artę i kołowce". :)

Revanche25 #5 Posted 13 January 2020 - 05:58 PM

Lieutenant General

• Clan Diplomat
  • 40833 battles
  • 6,380
  • [FNPRO] FNPRO

View Post3axapyc, on 13 January 2020 - 05:37 PM, said:

(...)

pkt 1 i 2 - ograniczenie RNG zbliżające grę do E-Sportu, promowanie ciężkich czołgów i wyrównywanie zbyt jednostronnej rozgrywki przez wydłużenie jej czasu (na prośbę graczy)

(...)

I co z tego jak WG się z e-sportu wycofało z rok temu i stwierdziło że więcej pieniędzy wtopiło w e-sport niż zarobiło.

RNG jest jedną z rzeczy która odróżnia WoTa od WT i WG się z niego nie wycofa.

3axapyc #6 Posted 13 January 2020 - 06:04 PM

Corporal

• Player
  • 5616 battles
  • 151
  • [NKNZ] NKNZ

View PostRevanche25, on 13 January 2020 - 05:58 PM, said:

I co z tego jak WG się z e-sportu wycofało z rok temu i stwierdziło że więcej pieniędzy wtopiło w e-sport niż zarobiło.

RNG jest jedną z rzeczy która odróżnia WoTa od WT i WG się z niego nie wycofa.

Ale RNG to jest rzecz przez którą upadają lub tracą na wartości gry online. Im mniej masz RNG tym bardziej liczą się umiejętności. Jak w tej grze mają się liczyć umiejętności skoro ona na dzień dzisiejszy przypomina grę planszową zwaną "Chińczyk"..

Edited by 3axapyc, 13 January 2020 - 06:36 PM.

TalkToTheHoof #7 Posted 13 January 2020 - 06:22 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8828 battles
  • 1,043
  • [R3B3L] R3B3L

View Post3axapyc, on 13 January 2020 - 06:04 PM, said:

Ale RNG to jest rzecz przez którą upadają lub tracą na wartości gry online. Im mniej masz RNG tym bardziej liczą się umiejętności. Jak w tej grze mają się liczyć umiejętności skoro ona na dzień dzisiejszy przypomina chińczyka..

Bardzo proszę o wyedytowanie ostatniego słowa w tym poście. Ma ono wydźwięk prawie rasistowski. Dobrze że moja żona która jest azjatyckiego pochodzenia tego nie widziała. Za to widział to mój pies i nawet nie chcesz wiedzieć co o tym sądzi. Hough.

NeoPOLAND #8 Posted 13 January 2020 - 06:27 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 52675 battles
  • 1,065
  • [ICOH] ICOH

Martw się życiem A nie grą lub żyj z dnia na dzień ciesząc się 

WG Już tak zrobi by były odpowiednie zyski A nie tb lepiej się grało 

Dla mnie gra nabrała spory dystans patrząc ile WG razy nas....ło już tak w 2020 co zrobi jak zrobi nie obchodzi mnie pogram do etapu "ile się da" jak już faktycznie dojdą zmiany z amunicją że trolowe działa przestaną istnieć typu godzilla zostanie usunięta pociski HE nie będą miały sensu wtedy podziękuje za te parę lat i  zostawię te gre młodszym  

3axapyc #9 Posted 13 January 2020 - 06:34 PM

Corporal

• Player
  • 5616 battles
  • 151
  • [NKNZ] NKNZ

View PostTalkToTheHoof, on 13 January 2020 - 06:22 PM, said:

Bardzo proszę o wyedytowanie ostatniego słowa w tym poście. Ma ono wydźwięk prawie rasistowski. Dobrze że moja żona która jest azjatyckiego pochodzenia tego nie widziała. Za to widział to mój pies i nawet nie chcesz wiedzieć co o tym sądzi. Hough.

Jeśli porównanie Twojej żony do gry jaką jest World of Tanks uważasz za obrazę to zastanawiam się czy tak dobrze myślisz o tej grze, czy tak źle myślisz o swojej żonie. ;)

Edited by 3axapyc, 13 January 2020 - 06:47 PM.

TalkToTheHoof #10 Posted 13 January 2020 - 07:51 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8828 battles
  • 1,043
  • [R3B3L] R3B3L

View Post3axapyc, on 13 January 2020 - 06:34 PM, said:

Jeśli porównanie Twojej żony do gry jaką jest World of Tanks uważasz za obrazę to zastanawiam się czy tak dobrze myślisz o tej grze, czy tak źle myślisz o swojej żonie. ;)

Raz,dwa,trzy  -  foch!!!

Old_Skipper #11 Posted 13 January 2020 - 08:44 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 36536 battles
  • 477

View Post3axapyc, on 13 January 2020 - 05:37 PM, said:

WG ugina się pod wpływem głosu dużej ilości graczy.

Marzenia to nie rzeczywistość nawet jeśli są Twoje.

Melchior Wańkowicz takie myślenie nazywał chciejstwem. Wyguglaj sobie co to jest.

WG głos graczy ma w głębokim poważaniu. Reaguje dopiero na mniejsze zyski lub zagrożenie ich wpływu.

To zrozumiałe i normalne.

Przypomnę Ci sprawę "Kartofla", wprowadzanie OP premek i mnóstwo większych i mniejszych spraw, w których "społeczność" była "przeciw" a WG "za".

Zawsze zostawało "za".

A tymczasem wystarczy chwila zastanowienia, żeby zrozumieć wzajemną relację WG i graczy.

Gracze chcieli by mieć WSZYSTKO za darmo, Wargaming zaś za WSZYSTKO chciałby dostawać pieniądze.

A gra jest kompromisem pomiędzy tymi oczekiwaniami.

Oczekiwania graczy są dwojakiego rodzaju:

1. CHCĘ ZA DARMO

2. CHCĘ WYGRYWAĆ

Oba są bzdurą.

Za darmo nic nie ma i nie warto się o tym rozpisywać. A na każdego wygranego przypada jeden przegrany.

Revanche25 #12 Posted 13 January 2020 - 09:14 PM

Lieutenant General

• Clan Diplomat
  • 40833 battles
  • 6,380
  • [FNPRO] FNPRO

View Post3axapyc, on 13 January 2020 - 06:04 PM, said:

Ale RNG to jest rzecz przez którą upadają lub tracą na wartości gry online. Im mniej masz RNG tym bardziej liczą się umiejętności. Jak w tej grze mają się liczyć umiejętności skoro ona na dzień dzisiejszy przypomina grę planszową zwaną "Chińczyk"..

Polecam Google i sprawdzenie ile to już tematów o "końcu WoTa" się przewinęło przez wszystkie oficjalne fora gry oraz inne.

marcinpol #13 Posted 13 January 2020 - 09:36 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 7348 battles
  • 644

Jeśli w 2020 autorowi brakuje jedynie zmian w wot,to jest on szczęśliwym człowiekiem...

Masta_7TP #14 Posted 13 January 2020 - 11:38 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 36508 battles
  • 377

View Post3axapyc, on 13 January 2020 - 04:02 PM, said:

Witam wszystkich forumowiczów w 2020 roku. :)
Naczytałem się masy tematów i komentarzy o treści nawołującej do usunięcia artylerii i kołowców z gry. Wiele osób upatruje problem gry golda (ponoć WG już nad tym pracuje, czyt rebalans amunicji), kryzysu czołgów ciężkich (których jest w bitwach mało przez co bije ich arta) i ogromu czołgów lekkich wysokich poziomów. To wszystko mocno przyprawione dużą ilością RNG składa się na bardzo szybkie jednostronne bitwy w których odnosimy wrażenie że nie mamy wgl wpływu na ich przebieg. Chciałbym przedstawić 10 różnych propozycji zmian w grze które zastosował bym na miejscu WG, są to pomysły i zarysy tego czego mi brakuje w tej grze (bez konkretnych liczb, bo o tym to można by książkę napisać).

...

A teraz drogi autorze wątku wyobraź sobie że gadasz do trupa.

3axapyc #15 Posted 14 January 2020 - 12:35 AM

Corporal

• Player
  • 5616 battles
  • 151
  • [NKNZ] NKNZ

View PostOld_Skipper, on 13 January 2020 - 08:44 PM, said:

...

Oczekiwania graczy są dwojakiego rodzaju:

1. CHCĘ ZA DARMO

2. CHCĘ WYGRYWAĆ

Oba są bzdurą.

Za darmo nic nie ma i nie warto się o tym rozpisywać. A na każdego wygranego przypada jeden przegrany.

Nie chodzi mi o jakieś "chciejstwo" tylko sugestie. I nie dla WG tylko dla graczy. Nie chcę żeby pracownik WG pytał mnie osobiście co ma zmienić w grze. Chciałbym tylko uświadomić graczy o tym jakie są możliwości zmian, czego można oczekiwać od WG i jakie są pomysły innych graczy żeby usprawnić rozgrywkę. Żeby WG zainteresowało się prośbami graczy to musi wyczuć w tym zysk "pieniężny". Ale jak mamy spotkać się z kolejną zmianą wprowadzaną przez nich do gry która zabije nam rozgrywkę to może warto dać im na tacy pomysły które zadowolą wszystkich,  rozwiązania które mogą nie być oczywiste dla wszystkich.

View PostRevanche25, on 13 January 2020 - 09:14 PM, said:

Polecam Google i sprawdzenie ile to już tematów o "końcu WoTa" się przewinęło przez wszystkie oficjalne fora gry oraz inne.

Ja przecież nie piszę o "końcu WoTa" tylko o wzrastającym niezadowoleniu graczy z aktualnego wyglądu rozgrywki. Każda gra kiedyś upadnie (podobno), WoTowi do tego daleko ale bardzo powoli idzie właśnie w tym kierunku. Jeśli pojawi się jakaś znacząca alternatywa dla tej gry może okazać się że ten proces bardzo szybko nabierze na sile i społeczność się wyludni. Stąd sugestie, propozycje i przemyślenia. Pozwala to choćby podzielić się własnym punktem widzenia i poznać opinie innych graczy.

View Postmarcinpol, on 13 January 2020 - 09:36 PM, said:

Jeśli w 2020 autorowi brakuje jedynie zmian w wot,to jest on szczęśliwym człowiekiem...

Niestety aż tak dobrze nie mam. Ale miło było by być szczęśliwszym w swojej ulubionej grze.

View PostMasta_7TP, on 13 January 2020 - 11:38 PM, said:

A teraz drogi autorze wątku wyobraź sobie że gadasz do trupa.

Zakładasz że gra wymrze i już spisałeś ją na straty? "Polecam Google i sprawdzenie ile to już tematów o "końcu WoTa" się przewinęło przez wszystkie oficjalne fora gry oraz inne."

ProfesorP1ZDAN #16 Posted 14 January 2020 - 03:00 AM

Sergeant

• Player
  • 6602 battles
  • 256
  • [GE-BR] GE-BR
Większość pomysłów bardzo ciekawa. Niestety możemy tylko pomarzyć ;)

Tylko apropo punktu 2 - już aktualnie jest spadek penetracji z odległością, możesz sobie sprawdzić najezdzając na pocisk w garażu :)

marcinpol #17 Posted 14 January 2020 - 10:07 AM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 7348 battles
  • 644

View Post3axapyc, on 13 January 2020 - 11:35 PM, said:

Niestety aż tak dobrze nie mam. Ale miło było by być szczęśliwszym w swojej ulubionej grze.

A gdyby tak z wot blitza dodali to :

ATGM są wolniejsze niż zwykłe pociski, ale fakt, że możesz je kontrolować, bardziej niż rekompensuje brak prędkości. Pociski latają tam, gdzie wskazuje celownik. Możesz zaatakować wrogów ukrywających się za osłoną, dostosować pocisk pod lepiej penetrujący kąt, a nawet uderzyć wrogów z góry, korzystając z zakrzywionej trajektorii. Są jednak szanse, że nie będziesz w stanie wykonać takich sztuczek od samego początku, ale praktyka czyni mistrza.

To nie ten typ gry i polityki biznesu.Gdyby wszystko śmigało w grze tak jak chcą tego gracze,kto by kupował ułatwiacze typu prem czołg,prem konto,paczki.Jedynie kolekcjonerzy i ci co nie wiedzą co z kasą zrobić.

Właśnie o to chodzi by gracz się wnerwił i kupił ułatwiacze a nie grał jak mu pasuje i miał z tego darmową frajdę.

Niestety większość nie wyłączy gry gdy ma złe bitwy ale będzie się starał dalej aby te gorsze poprawić lepszymi.

Jeszcze jak są dodatkowe eventy,nagrody łooo panie,toż to trzeba premke kupić by więcej zgarnąć.

Zresztą ta gra to zręcznościówka,a te wszystkie losowe bitwy,trafienia,pudła to tak zwany system "pół litra".

Przecież na tym polega gra że ze 100m celujesz w nieruchomy cel i słyszysz rykoszet,to musiało boleć albo nie przebiliśmy a waląc na czujkę z 500m trafiasz we właz,który nawet niezbyt widziałeś, za max dmg.

Jak śmiesz myśleć o zmianie tego idealnego systemu gdzie każdy gracz,nawet najsłabszy,może zadać drugiemu uszkodzenia nawet bez celowania ?:trollface:

pumex1 #18 Posted 14 January 2020 - 10:50 AM

Private

• Player
  • 67366 battles
  • 7

Ode mnie:

1. Trade in - teraz można wymienić czołgi wyłącznie z listy na czołgi wyłącznie z listy z dopłatą (lub w miarę bez jak np. 8 -> 6). Przydałoby się móc opchnąć rocznie np. 4-6 czołgów z Tier 2-8, które kurzą się w garażu albo są zwyczajnie niegrywalne po wszystkich nerfach albo wprowadzaniu nowych, z lepszymi parametrami. Za 50% golda. Albo chociaż free exp. Są też jakieś czołgi nagrody - niskich tierów, którymi nawet jednej gry nie zrobiłem, bo nie lubię grać 2-3 tierowymi LT. Już bym wolał w ramach nagrody golda albo expa na jakiś 9 czy 10 Tier. 

2. Wolne sloty. Uzbierało mi się tego sporo i.... No właśnie. Zamiana na wyposażenie? Dyrektywy? cokolwiek. To też w końcu ma wartość.

3. Inne naliczanie/nienaliczanie wyników gry - spowodowane uszkodzeniem przez sojusznika i odpowiednie skorygowanie takiego działania u "teamkillera". Ostatnio zepchnął mnie z klifu jakiś bot i wylądowałem w garażu z przegraną grą i statami w plecy. Akurat robiłem drugie MOE i -1,80% w plecy poszło. 

3axapyc #19 Posted 14 January 2020 - 05:32 PM

Corporal

• Player
  • 5616 battles
  • 151
  • [NKNZ] NKNZ

View Postpumex1, on 14 January 2020 - 10:50 AM, said:

Ode mnie:

1. Trade in - teraz można wymienić czołgi wyłącznie z listy na czołgi wyłącznie z listy z dopłatą (lub w miarę bez jak np. 8 -> 6). Przydałoby się móc opchnąć rocznie np. 4-6 czołgów z Tier 2-8, które kurzą się w garażu albo są zwyczajnie niegrywalne po wszystkich nerfach albo wprowadzaniu nowych, z lepszymi parametrami. Za 50% golda. Albo chociaż free exp. Są też jakieś czołgi nagrody - niskich tierów, którymi nawet jednej gry nie zrobiłem, bo nie lubię grać 2-3 tierowymi LT. Już bym wolał w ramach nagrody golda albo expa na jakiś 9 czy 10 Tier. 

2. Wolne sloty. Uzbierało mi się tego sporo i.... No właśnie. Zamiana na wyposażenie? Dyrektywy? cokolwiek. To też w końcu ma wartość.

3. Inne naliczanie/nienaliczanie wyników gry - spowodowane uszkodzeniem przez sojusznika i odpowiednie skorygowanie takiego działania u "teamkillera". Ostatnio zepchnął mnie z klifu jakiś bot i wylądowałem w garażu z przegraną grą i statami w plecy. Akurat robiłem drugie MOE i -1,80% w plecy poszło. 

ad. 1. W Trade in to z VIII tieru na VI nie możesz wymienić. WG zablokowało taką możliwość bo mogło by Ci się to udać bez wydawania golda. A propo reszty to spoko pomysły tylko w tej chwili masz za te czołgi rekompensatę w kredytach właśnie jako sposób na wynagrodzenie sobie ich wartości w inny sposób niż gra nimi (te kredyty to marna alternatywa ale zawsze jakaś).

ad. 2. Gdyby wszystko w grze było wymienialne za wszystko inne to ostatecznie za golda można by kupić wszystko (idąc tokiem rozumowania że wszystko ma wartość..).

ad. 3. Ja bym raczej zablokował strzelanie we wraki zamiast korygować spychanie z klifu które jest bardzo sporadycznym wydarzeniem.

Vodayo #20 Posted 15 January 2020 - 03:21 AM

Sergeant

• Player
  • 10594 battles
  • 297
  • [E-P-E] E-P-E
Można sobie kombinować i wymyślać. Gra ma dobry czas za sobą. Projekt jest już do zamknięcia w przeciągu kilku lat. Chodzi już tylko o to, żeby w czasie który został, jak najwięcej siana wydoić. Nikt się nie będzie babrał sensownymi acz ograniczającymi zysk poprawkami i usprawnieniami czegoś, co jest do rozbiórki  i tak. 

Edited by Vodayo, 15 January 2020 - 03:22 AM.

Also tagged with zmiany, propozycje

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users