Jump to content

Çoğu haritanın dar olması zırhlı tanklara özgü haritalar olması kötü bir durum değil mi ?

• Please log in to reply
14 replies to this topic

Lona_ #1 Posted 15 January 2020 - 12:00 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 3785 battles
  • 476
  • [SF-TR] SF-TR
Hafif orta veya tank avcısı aldığınızda size uygun veya biraz büyük harita gelmesi %20 şans gelmemesi %80. Bunda ciddiyim. Neden durum böyle. Neden haritalar büyütülmüyor. 600 800 metrelik haritalarda oynamaktan artık sıkıldım. Daha büyük haritalar olmalı daha çok çalı olmalı bazı yerlerde. Çalıyı kullanma olanağı olmalı. Şuan olan haritalarda hep yüz yüze kapışma düşmanı direk görmeyelim diye ve hep açı verilecek yerler var. Bu oyunda sırf ağır ve ağır tanka yakın zırha sahip orta tank mı var ? Bence bu işe bir çözüm atılmalı. Haritalar büyütülmeli. Geçen biri ekran görüntüsü yüklemiş ismini unuttum. 700 metrelik mapa 10 tier tanklar konmuş. Şaka gibi. Bu kadar da özensiz map yapmayın ya. Eski mapları geri getirin veya mapların kalıp gitmelerine oyuncuların seçmelerine izin verin daha güzel maplar olsun. Artık sinir olmaya başladım. Tank avcısı oynuyorum. Gelen map sürekli 5 10 metrede kapışmalık maplar. Ben 5 10 metrede tank avcısı ile ne yapayım. Veya hafif tank ile. Şaka mısınız siz ya ? Gerçekten kimse neden buna isyan etmiyor anlamıyorum. Bir insan bile isyan etmemiş. Oyunda bot olmasına isyan ediyor 5 10 metrede kapışmaya isyan etmiyor. Silahlı oyun bu. Kılıçlı oyun gibi dip dibe savaşmak biraz itici geliyor artık.
23:03 Added after 3 minute
Ağır tanklar uzaktan da iş yapabiliyor. Rng faktörü ve merminin sapma faktörü eklenince. Bir ağır tankı uzaktan delmek cidden zor oluyor. Premium mermi bile kullansanız bazen cidden zor oluyor. Ağır tank ile uzaktan oynayabilyorsun ama hafif tank ile yakından oynayamıyorsun. hızın var kullanabileceğin harita yok neredeyse 2 tanesini saymazsan. Sonra kamuflajın var kullanacağın harita yok 2 3 tanesini saymazsan. Yapmayın etmeyin. Şu haritalara bir bakılsın ya.

kilic222 #2 Posted 15 January 2020 - 12:31 AM

Colonel

• Player
  • 44117 battles
  • 3,997

On cephede ne guzel, kucuk harita durumuda yok. :)

Parabellum06 #3 Posted 15 January 2020 - 12:34 AM

Warrant Officer

• Player
  • 39358 battles
  • 875
  • [GO-HA] GO-HA

View PostLona_, on 15 January 2020 - 12:00 AM, said:

Şaka mısınız siz ya ? Gerçekten kimse neden buna isyan etmiyor anlamıyorum. Bir insan bile isyan etmemiş. Oyunda bot olmasına isyan ediyor 5 10 metrede kapışmaya isyan etmiyor. Silahlı oyun bu. Kılıçlı oyun gibi dip dibe savaşmak biraz itici geliyor artık.

bu 2016lar ve öncesinin konusuydu. tartışıldı, isyan edildi, bitti.

en sevmediğin iki koridor haritayı engelleyip geçmekten başka yapacak bir şey yok.

JackBauer19 #4 Posted 15 January 2020 - 01:36 AM

Private

• Player
  • 28018 battles
  • 25

Geliştiricilerin sonradan akıl ettiği bir çok şey, (mini haritada gördükleriniz dahil) oyuncuların yazmış olduğu modlardan ibaretti. 2018 yılı civarı, eskiden beri varlığını sürdüren haritanın, belli bir noktasına tank avcısıyla geçtim. Özellikle FV4005 için avantaj sağlayan bu noktayı keşfedip sürekli kullanmaya başlamıştım :playing: Çok geçmeden günün birinde oranın az ilerisine ev oturttular:izmena:  Demem o ki bu oyunun geliştiricileri oyunculardan daha çok şey öğrenecek. Ben olsam, oyunculara yeni haritalar üretebilme imkanı verirdim. Yarışma halinde yapar, seçilen en güzel haritayı oylama ile oyuna getirirdik(Test ettikten sonra). (Bunları yazarken aklıma geldi oyunun intro müziğinide oyunculara yaptırmışlardı)

Gelincik #5 Posted 15 January 2020 - 01:54 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 30144 battles
  • 349

madenler haritası üst seviyeleri görmemeli.

burdan da beğenmediğim haritaları sıralayayım. sınırsız yasaklama imkânım olsa kesinlikle yasaklayacağım haritalar;

1-Paris (aşağıdaki ağırların savaştığı yer harici berbat)

2-İmparatorluk Sınırları (çok büyük ve çok fazla cephe var)

3-Prokhorovka (buna yazcak bişey bulamadım, hata yapanın kaybettiği saçmasapan bi harita işte, hatta izlediğim tüm yayıncıların vasıfsız kaldığı bi harita)

4-Studzianki (ilerlemesi imkânsız)

5-Otoban (şehir harici berbat ve kuzey ekip daha güçlü;)

değişiklik yapılması gereken haritalar; Uçurum (güney ekip daha güçlü;), Ensk (kuzey ekip daha güçlü;), Balıkçı Koyu (batı taraf kötü;), Fiyotlar (aşırı asimetrik ve ağır hattı kötü;), Ruinberg (aşırı derecede detaylı açıklaması bu konuda mevcut), Siegfried Hattı (açık çok işlevsiz), Bozkırlar (çok sayıda op çalı var, ilerlemesi zor), Uçak Pisti (çok küçük bi bölgede savaşılıyor), El Halluf (kuzey ekip daha güçlü;), Kum Nehri (ortadaki ağır tankların savaştığı yer biraz daha izole edilmeli)

siz de bu şekilde sınırsız yasaklama imkânınız olsa yasaklayacağınız ve sebepleriyle birlikte değişiklik yapılması gereken haritaları yazsanız güzel olur.

Beast432 #6 Posted 15 January 2020 - 04:05 AM

Sergeant

• Player
  • 25102 battles
  • 228

Studzianki

İmparatorluk Sınırları

Minsk

tamamen çöp haritalar, harita yapmayı beceremiyorlar artık.

tuyun #7 Posted 15 January 2020 - 07:39 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 31150 battles
  • 417
topçular oyundan kalkacaksa katılıyorum, ama her oyun 2-3 topçu olacaksa şehir haritası candır.

Mellqart #8 Posted 15 January 2020 - 08:28 AM

Sergeant

• Player
  • 2446 battles
  • 293
  • [TOHAT] TOHAT
Hilmersdorf a laf ettirmem 

StronkGoldKebab #9 Posted 15 January 2020 - 02:14 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18431 battles
  • 715
  • [I-S-Y] I-S-Y

Haritaların iki kısmının da eşit olması gerekiyor.Sadece bir yerde taş varsa bir yerde ev olsa yeter.Misal Cs-go da senin ne kadar sürede nerden nereye varacağını bile hesap etmişler.Burdada buna benzer olması gerekiyor.Bazı haritalarda avantajlı hulldown pozisyonuna yetişemedin mi direk ölüsün.Bunlar bana göre büyük bir dezavantaj.

Adamı hafif tankla uzak mesafe de başlatıyor rakip takımda olası spot noktasına yakınsa o maç da lose....

Bazı maçları tahmin etmek hiç de zor değil..

Kısacası haritalar tasarlanırken bir çok etken düşünülmeli....

Örnekleri çoğaltırım ama gerek yok

Gelincik #10 Posted 15 January 2020 - 02:48 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30144 battles
  • 349

View PostStronkGoldKebab, on 15 January 2020 - 04:14 PM, said:

Haritaların iki kısmının da eşit olması gerekiyor.Sadece bir yerde taş varsa bir yerde ev olsa yeter.Misal Cs-go da senin ne kadar sürede nerden nereye varacağını bile hesap etmişler.Burdada buna benzer olması gerekiyor.Bazı haritalarda avantajlı hulldown pozisyonuna yetişemedin mi direk ölüsün.Bunlar bana göre büyük bir dezavantaj.

Adamı hafif tankla uzak mesafe de başlatıyor rakip takımda olası spot noktasına yakınsa o maç da lose....

Bazı maçları tahmin etmek hiç de zor değil..

Kısacası haritalar tasarlanırken bir çok etken düşünülmeli....

Örnekleri çoğaltırım ama gerek yok

aynen o konu da var. bazı haritalarda çok geniş alanda başlanılıyor. terse gitmek istersen çok geride kalıyorsun

Lona_ #11 Posted 15 January 2020 - 03:00 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 3785 battles
  • 476
  • [SF-TR] SF-TR

View PostParabellum06, on 15 January 2020 - 02:34 AM, said:

bu 2016lar ve öncesinin konusuydu. tartışıldı, isyan edildi, bitti.

en sevmediğin iki koridor haritayı engelleyip geçmekten başka yapacak bir şey yok.

o zamandan bu zamana silinen değiştirilen haritalar oldu yeni haritalar eklendi sence gerçekten bitti mi konu. Bence bitmedi. Bu konuya cidden bir çözüm gelmeli premium üyeliğim bitene kadar devamlı gireceğim bittikten sonra da bir daha girmem oyuna ciddiyim. Artık haritalar aşırı itici gelmeye başladı. Dip dibe savaşmaktan maçlarda direk 100 metre gitmeden düşmanla karşılaşmaktan çalısız haritalar olmasından kamuflaj yeteneğini kullanamamaktan çalıyı kullanamamaktan. Tepecikleri kullanamamaktan ve açı verme haricinde taktik kullanamamaktan sıkıldım. Artık bir çözüm gelmeli ya. Herkes tek bir ses olsun. Başka bir başlıkta yada bu başlıkta bilmiyorum. Ama bir ses olalım ve sesimiz yukarıya iletilsin. Sürekli tank çıkarmak yerine harita çıkarmaya yönelsinler birazda.

14:09 Added after 8 minute

View PostGelincik, on 15 January 2020 - 03:54 AM, said:

siz de bu şekilde sınırsız yasaklama imkânınız olsa yasaklayacağınız ve sebepleriyle birlikte değişiklik yapılması gereken haritaları yazsanız güzel olur.

yazsam okumazlar ki ondan yazmıyorum. Senin mesajını bile okuyan 3 5 kişi vardır. 2 ton şey yazarsın. Tek bir cümleye sırf muhalefet olsun diye söz yazıp tartışma çıkarıp konuyu kapattırmak için elinden geleni yapanlar çıkar.

berkcan_25 #12 Posted 15 January 2020 - 06:08 PM

Corporal

• Player
  • 10962 battles
  • 136
ağır tankların şehir haritası dışında diğer haritalarda hiçbir avantajı yok, heleki murovanka gibi haritalarda 2-3 kmt zımbırtısı geldiğin ağır tank için ölüm oluyor. 

kilic222 #13 Posted 15 January 2020 - 06:28 PM

Colonel

• Player
  • 44117 battles
  • 3,997

View PostLona_, on 15 January 2020 - 05:00 PM, said:

...........

yazsam okumazlar ki ondan yazmıyorum. Senin mesajını bile okuyan 3 5 kişi vardır. 2 ton şey yazarsın. ...........

Yaz Lona ya. Biz okuyoruz ,her konuda yaz sen. :)

Bazen sinirli yazıyosun ama olsun artık. Ön Cepheyi niye sevmiyosun onuda yaz. Hafif tank koşturmacasımı. ben çok seviyorumda. :)

Lonayalnızdeğlldir

Lona_ #14 Posted 16 January 2020 - 07:26 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 3785 battles
  • 476
  • [SF-TR] SF-TR
Ben uzun uzun gene de yazmayayım kısaca istediğim. haritalarda metre bazlı sınır 1000 değil 2000 olsun ve topçular sadece kendi yarı bölgesine girdiğinde ateş etme imkanı bulsun her haritayı buna göre büyütürlerse sorun biraz daha düzelir. Tanklar hızlı, beceri yapması kolay, ve görüş mesafeleri uzun. Bu şekilde oyun başladığında biraz daha çok düşünmeye süreleri olur oyuncuların. Oyun 15 dakika yerine 20 dakika yap tamam işte. Hem bu wargaming firmasının işine gelir hem bizim. Ve çok daha hoş olmaz mı ? Düşünsenize düşmanla karşılaşana kadar biraz düşünme ve yer tutma süreniz var bu şekilde iyi ve kötü oyuncular arasındaki uçurum bir nebze olsun azalır. Birde kırılan nesneleri herkesin aktif olarak savaştığı bölgelerde tutmak başka yerlere koymamak daha uygun bir çözüm olur(hileye karşı)

Zulwatha #15 Posted 16 January 2020 - 10:40 AM

Lance-corporal

• Player
  • 81499 battles
  • 96
  • [IRONR] IRONR
-edit

Edited by Zulwatha, 16 January 2020 - 10:42 AM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users