Jump to content

Alman ağır veya orta tank serisi değer mi ?

• Please log in to reply
6 replies to this topic

lacknight #1 Posted 15 January 2020 - 09:27 AM

Private

• Player
  • 920 battles
  • 21

kv1s ile oynuyorum ama sıkıldım ekstra olarak alman hattına başlamak istiyorum

orta ve ağır tank kasacağım sizce sovyet ve amerikan hattından iyimidir değermi kasmaya ?

yoksa amerikan hattınımı önerirsiniz ?

Edited by lacknight, 15 January 2020 - 09:28 AM.

Mellqart #2 Posted 15 January 2020 - 09:53 AM

Sergeant

• Player
  • 2442 battles
  • 293
  • [TOHAT] TOHAT

alman agırı candır, rus agırı kastıgıma pişman oldum ben. almanlar sektirme makinesi resmen yeterki açı ver ve ruslar gibi daglara taşlara atmıyorlar. artık oyuncuların buyuk bir çogunlugu yeteri kadar iyi olmadıgından kimse delemiyor.

is is3 remen işkence.

millet alman agırı ile oynamayı bilmiyor kötü diyor. açın internetten bir kaç maç izleyin maus nasıl oynanır bir ögrenin arkadaş ne oynayanlar var. hadi diyelim karşılıklı birbirinizi deldiniz sen adamdan neredeyse 1 atış daha fazla cansın.

karısık ve saçma bir yazı oldu biraz. alman tankları kötü diyenlere doluysam biraz ondan olmuştur.

lacknight #3 Posted 15 January 2020 - 10:24 AM

Private

• Player
  • 920 battles
  • 21

View PostMellqart, on 15 January 2020 - 09:53 AM, said:

alman agırı candır, rus agırı kastıgıma pişman oldum ben. almanlar sektirme makinesi resmen yeterki açı ver ve ruslar gibi daglara taşlara atmıyorlar. artık oyuncuların buyuk bir çogunlugu yeteri kadar iyi olmadıgından kimse delemiyor.

is is3 remen işkence.

millet alman agırı ile oynamayı bilmiyor kötü diyor. açın internetten bir kaç maç izleyin maus nasıl oynanır bir ögrenin arkadaş ne oynayanlar var. hadi diyelim karşılıklı birbirinizi deldiniz sen adamdan neredeyse 1 atış daha fazla cansın.

karısık ve saçma bir yazı oldu biraz. alman tankları kötü diyenlere doluysam biraz ondan olmuştur.

alman ile rus orta ve ağırları arasındaki farklar nedir ?

Edited by lacknight, 15 January 2020 - 10:25 AM.

Bagora #4 Posted 15 January 2020 - 10:32 AM

Lieutenant General

• Player
  • 47751 battles
  • 6,741
  • [TOHAT] TOHAT

View Postlacknight, on 15 January 2020 - 09:24 AM, said:

dostum bu soru çok geniş bi soru , çünkü 4 (yakında 5 olacak ) rus ağırı , 4 rus ortası , 3 alman ağırı ve 2 alman ortası var , mesela leopard 1 ve e50m bile birbirinden o kadar farklı iken kalkıp bu iki tankın özellikleri ile 1 i ağır gibi oynanan (obj 430u) , biri td gibi oynanan ( k-91) ,2 si kurt gibi gezinen (140 ve 62a ) ile kıyaslamak yanlış olur ki zaten kıyaslayamassın çünkü bu tankların çoğunun tek ortak noktası taretin yanında bulunan bayrak :D .

sorularını sorarken daha özele inmen lazım , mesela e100 ve obj 705a nın topları benzer bu iki tankın farkını sormak daha mantıklı olur 

Mellqart #5 Posted 15 January 2020 - 10:59 AM

Sergeant

• Player
  • 2442 battles
  • 293
  • [TOHAT] TOHAT

View Postlacknight, on 15 January 2020 - 12:24 PM, said:

neredeyse iki ülkenin benzer noktası yok varsada 1 2 tane anca dır. tank önerisinden önce sen nasıl tanklarla oynamaktan zevk alıyorsun onu bilmek gerek. mesala ben sana maus önerdim diyelim. sende benim deli aklıma uydun kastın ama tankın ortalama hızı 15-20 arası bişey gidersin ve sende yavaş tank oynarken sıkılıyorsan oyunun en iyi tankıda olsa yavaş tank sana gelmez.

ilk önce ülke ayrımı yerine nasıl bir tanktan hoşlandıgını belirlemelisin.kulesi mi saglam olsun, alfa hasarı mı saglam olsun, hızlı mı olsun. güzel açı mı versin. hızlı mı doldursun, isabetli mi olsun. bu tarz belirleyici özellikleri seçtin mi zaten direk tankın adı belli olur.

(yukarıda saydıklarımın hepsi olsun diyorsan cifteyn lazım sana onuda ya çok iyi bir oyuncu olucan yada tohatın sana vermesini dileyecen. )

Edited by Mellqart, 15 January 2020 - 11:00 AM.

StronkGoldKebab #6 Posted 15 January 2020 - 02:06 PM

Warrant Officer

• Player
  • 18431 battles
  • 715
  • [I-S-Y] I-S-Y

Oyunlar artık çok hızlı olduğu için maça katkın olması açısından IS-7(hızlı ağır) ve 277(hızlı med) senin işini görebilir.

Alman ağırları kasarsan çok hantal kalacaksın ve bazı maçlar işinin bilen adamlar seni kevgire çevirecekler.Sonra tank kötü diyeceksin vesayre...

Ama rus tankları hata kaldırıyorlar.Sana oyunu öğretir.

Amerikan sınıfının en büyük sorunu maalesef kupola ve kötü gövde zırhı ,kısaca harita seçiyorlar.

Ruslar candır.Rusa git sen

Lona_ #7 Posted 22 January 2020 - 08:15 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 3785 battles
  • 476
  • [SF-TR] SF-TR
Orta tankta e50m serisi en güzeli cidden hasarı düşük gibi durabilir ama topu çok iyi isabet alıyor ve atış hızı çok yüksek tankla hafif tank gibi oynayabiliyorsun + sen orta tanksın gövden o kadar kötü değil nadir de olsa sektiriyor + topu çok isabetli. Rus ve amerikanların topu alman e 50m serisi kadar isabetli değil. Ruslarda hızlı yüklüyor delişi yüksek. Amerikanlarda harita seçiyor. Hulldown vs yapman gerek. Çinlerde hasar yüksek aim kötü ve harita seçiyor oda top eğilmiyor çünkü. İngilizler Almanlar gibi ama mürettebat kasma sıkıntı. 7 tiere kadar mürettebat sayısı sürekli değişiyor aynı mürettebat kullanılmadığı içinde tankta isabetin yüksek olması çok şey değiştirmiyor. Ve son tankı harita seçiyor ön zırhı güçsüz taret zırhı güçlü hulldowndan başka seçenek yok. Bana göre e50m.
07:20 Added after 4 minute
Ağır tankta da alman değil. Sen rus kasmalısın bana göre obj705a kasmalısın sen. Zırhı iyi delişi iyi hasarı iyi düz duracaksın düşmana karşı açı vermene gerek yok alt zırhı kötü. Ama orayı da doğru açı ile tutturmak kolay değil. Ondan obj 705a tam sana göre. Öbür tanklar sana göre 1 2 boy büyük kaçar. + obj705a ya giden yolda. 8 tier olan ıs-m tankının da zırhı çok iyi. Ondan 8 9 10 tier tankta zırhı iyi olan tankla oyuna girer düşmanları nerden nasıl deleceğini rahat rahat öğrenirsin. Sonra E50m ile de zırh kullanma taktikleri çalışırsın. Side scrapping gibi.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users